aan, dat men uit deze mededeelingen kan afleiden, dat de Japansche onderhandelaars Amerika er toe gebracht hebben, aan Japan de eerste plaats af te staan op de Russische oorlogsmarkt, o Te Stratford (East Londen) is een che mische fabriek in de lucht gevlogen. Na burige fabrieken en honderden huizen wer< den beschadigd. Tengevolge van het vroege uur waarop de ontploffing plaats had, zijn er geen slachtoflers. o Vlaanderen is o^ het aanvalsfront der En- gelschen van Langemarck tot Hollebeke nog in vollen gang. In het voorste ge deelte der Duitsche afweerzone wordt se dert den ochtend verbitterd en met wis selend succes gestreden. Kerenski hertrouwd seint men verbetering van de pensioenen der predi-1 aandrang van en door deskundigen ingesteld, kanten in de Ned. Herv. Kerk. Een 100- is de aardappeloogst van dit jaar buiten tal afgevaardigden woonde haar bij. gewoon gunstig. Wij kunnen de volgende In zijn openingswoord besprak de heer cijfers geven betreffende den oogst in de Mortier, uit Wageningen, de bestaande verschillende aardappelbouwende streken, pensioenen en de vaak bezwarende bepa- berekend naar den stand van het gewas, lingen. Zonder andere inkomsten zijnde, De cijfers zijn inclusief de hoeveelheden moeten predikanten in het oneindige blijven welke reeds in de maanden Augustus en dat Kerenski I doorsukkelen, tot schade van hun gemeenten. September geoogst zijn. Friesland belooft een Het Wolf-bureau seintHet draadlooze station op den Eiffeltoren verspreidde Dins-1 Winterpaleis, dag het bericht, dat de Duitsche Keizer 300 mark en 3 weken verlof beloofde aan De herstelling' Vftll het bloed, den soldaat, die den eersten Amerikaan Uit Stockholm voor de tweede maal in het huwelijk is Besloten werd ten slotte, thans een de- getreden, en wel met juffr. Thieme, dan-1 finitief comité te vormen, dat de zaak met alle kracht zal aanvatten. o Ondankbare passagiers. oogst seres aan de opera te Petrograd. Het huwelijk werd, volgens den correspondent, met tsaristische praal voltrokken in het Men schrijft uit Barneveld van 325 k 425 H.L. per H.A. (vorig jaar 300 H.L.) Groningen zal leveren 14 a 15 millioen H.L. fabrieks- en consumptie-aardappelen (Zoogenaamde fabrieks-hectoüters, berekend op 61 K.G. per H.L. De gewone H.L. De oudste zoon van den stalhouder, den bevat 70 K.G.) heer J. v. Versendaal alhier, keerde met De opbrengst van klei- en zandgronden zijn ledig rijtuig huiswaarts, toen een aan- hn Gelderland is over 't algemeen beter tal van verlof terugkeerende militairen hem dan verleden jaar. Verwacht wordt een per H.A., Een reeks van maatregelen zijn noodig gevangen nam. Dit belachelijke verzinsel wanneer een lijder aan bloedarmoede moet. aldus spreekt Wolf heeft blijkbaar behande,d worden Die maatregelen vormen verzocht, hen tegen flinke betaling naar het Logst van 200 a 250 H.L r het dubbele doel in Frankrijk reclame te L leefregel en hebben betrekking op de kamP te Mlilingen te brengen. Hoewel de tegen verleden jaar 100 a 130 H.L. per maken voor de Amerikaansche hulp en de L ygiën6) op het voedsel, op de uren van avond reeds .begon te vallen, was de 15- H.A. ijdelheid van den bondgenoot te vleien. De werk van oefening, van rust. Buiten den ïar'8e koetsier bereid en lustig reed het De opbrengst in Zuid-Holland en de Centralen zijn liberaal genoeg om gevan- leefregel is het de geneeswijze die bestaat Uroote gezelschaP kampwaarts Nog voor Hoeksche Waard is zeer groot, 350 a 450 genen zonder onderscheid van nationaliteit - h(j]p aBn het gegtelj Qm Qp nieuw eej) het Remonte-Depot echter geheel bereikt H.L. per H.A., die van Flakkee 300 4 400 Zij hebben na het I ryk, zuiver, krachtig bloed te maken. Dat I was' sP?or'gen alle soldaten uit het voer- m.L. dan 3 millioen man, U weJ de zaak der pink pi!,en wat tuig en gingen er pijlsnel zonder te be- Zeeland heeft naar schatting 120al50 nog premies op krijgsge- spreekwoordelijk is, bloed met iedere pil talen vandoor- geen oogenblik be- H.L. per H.A. tegen vorig jaar 50 k 75 geven. In den prospectus die om de doosjes denkende' !eed de knaap toch zonder mi- H.L. welkom te heeten. opbergen van meer geen reden om vangenen te stellen. 0 I is gerold, vinden de zieken alle noodige I Naar aanleiding van den val van R.ga I aanwijzir)gen V00r het vaststellen van een zegt de »Frankf. Zeitung« dat het opgeven goeden leefregel in het doosje zelf vinden zij de pillen die hen genezen door nieuw van een plaats van zoo groote strategische beteekenis als Riga en van de kuststelling den uitersten noordelijken Russischen van vleugel zoo snel is gegaan, dat de conclusie voor de hand ligt, dat hier invloeden heb ben gewerkt, die niet van zuiver strate- bloed te vormen. Aan de zieken die over de gevolgde geneeswijzen niet voldaan zijn, raden wij den strijd niet op te geven en een laatste proef te nemen met de Pink Pillen, die, zij hebben het herhaalde malen zoo goed gischen of tactischen aard zijn geweest. Het blad wijst er op, dat er niets is ge-1 bewezen"," genezen "wanneer "andere" gelees-1teerde mefc ziJn krani8 °Ptrede» schied van Russische zijde, wat wees op j mj(ijejen gefaald hebben. Hiervan wordt een poging tot krachtige verdediging. litairen naar het kamp, vroeg den majoor I De oogst in N.-Brabarit en Limburg te spreken en deelde dezen zijn wedervaren za| veel grooter zijn dan 't vorige jaar. De mede. Onmiddellijk moesten nu de van geheele opbrengst wordt geschat op 500.000 verlof teruggekeerde jongens aantreden, 550.000 H.L. waarna de jeugdige koetsier aan het ver- De opbrengst-cijfers voor Zeeuwsch- zoek van den majoor om zijn passagiers Vlaanderen (Eigenheimers en consumptie- aan te wijzen, zonder de minste aarzeling Industries) zijn nog niet bekend, zij beloven voldeed. Natuurlijk waren nu dezen wél echter zeer goed te zijn. bereid het verschuligde te betalen, waarna de officier den fermen knaap complimen stellen. 400 wagons per dag staat gelijk met 1200 per maand, terwijl dit getal driemaal zoo groot moest zijn. De dichtst bij gelegen bruikbare water weg is 25 K.M. van de- bruinkoolvelden verwijderd. Is het nu zoo'n kunst om die 25 K.M. spoorlijn te leggen Onmogelijk zegt men Niet waarzeggen wij. Indien Nederland in oorlog was, zou het leger in staat moeten zijn, om binnen een week 25 K,M. spoorlijn te leggen. Geen rails, zegt men I Niet waar antwoor den wij. Ga naar de rangeerterreinen op Feijenoord en in de Rietlanden te Am sterdam en onteigen die rails, die daar nu ongebruikt liggen. Breng ze naar Limburg en maak een spoorlijn van de bruinkool- velden naar den dichtstbijgelegen waterweg. Geen werkvolk zegt men. -Niet waar zeggen wij. Zeg tegen onze soldaten indien ge flink aanpakt, dan behoeven je vader, moeder, broeder en zuster geen kou te lijden, dan behoeven zij geen honger te lijden, doordat zij niets kunnen verdienen en dan zal men zien, dat zij de schop ter hand nemen en wagon op wagon zullen vullen. Hetgeen gegeven gefaald hebben. ons op nieuw een treffend bewijs generaal Kornilof deed of liet doQr de genezjng van een fransche dame geschieden was volstrekt niet in overeen- ^jme yauDner wonende te La Varenne- stemming met het militaire karaktei van gt-Hilaire (Seine-Frankrijk), Avenue Coffin dit niets ontziend temperament, reden n0 die ons den volgenden brief schrijft waarom de »Frankfoiter« concludeert, dat ^jk wag door een erge bloedarmoede Kornilof met opzet den val van Riga heeft aangetast; en zeer vervallen doordat ik bijna uitgelokt, orn te kunnen aantoonen dat het njej. at en even wejnjg sijep. Us was aan slappe regime van Kerensky tot den ondei-1 bej. ejnd van myne krachten en leed voort- De Nederlandsche gezant te Washington. De Parijsche correspondent van het Han delsblad seint Volgens een telegram van den bericht gever van de Matinte New-York zou de heer Van Rappard, de Nederlandsche I cijfers, een productievermeerdering geeft De met aardappelen bebouwde opper vlakte in ons land bedraagt thans con sumptie-aardappelen 137,000 H.A. (vorig jaar 431.000 H.A.); fabrieksaardappelen 32.000 H.A. (vorig jaar 35.000 H.A.). De bebouwde oppervlakte consumptie aardappelen is dus thans 6000 HA. meer dan vorig jaar, wat, gerekend naar een gemiddeld van boven gegeven opbrengst gezant gang van Rusland zou leiden en om zoo doende den weg te banen voor zijn contra revolutionaire beweging, die het militaire element in Rusland zeer zeker zou hebben versterkt en wellicht ook het reactionaire. De houding jegens België. De Berlijnsche correspondent van de »Munch. Neuest. Nachr.cc geeft, nu in de laatste dagen zooveel tegenstrijdige be richten omgaan over de houding van Duitschland ten aanzien van België, een overzicht van den stand van zaken in dit opzicht. Hij wijst er daarbij op, dat Duitschland België in handen heeft en dat durend aan benauwdheid, vooral bij het bestijgen van trappen, aan hartkloppingen, aan schele hoofdpijn. Ik was zoo zwak dat ik al mijne bezigheden had moeten opgeven, en bleek om bang van te worden. Na vele versterkende middelen te hebban genomen, zonder eenige merkbare verbe tering, was ik ongerust en vroeg mij af of ik niet een dier borstziekten had waar voor geen kruid is gewassen. Eindelijk te Washington, zijn terugroeping hebben verzocht, daar hij van meening is dat zijn autoriteit geleden heeft. Zijn be sluit zou het gevolg zijn van de overbren ging van Duitsche telegrammen door de Zweedsche gezanten in Argentinië en Me xico. Men gelooft dat ook andere neutrale gezanten overplaatsing zullen vragen uit vrees van pro-Duitsche gevoelens verdacht en onder toezicht der politie gesteld te worden. Dé Amerikaansche regeering ontkent dat dit de reden van het heengaan van Van heb ik uwe Pink Pillen gebruikt, die, door j ^aPPa, d zou z9n' het goed dat zij mij onmiddelijk hebben gedaan, mij volkomen gerust hebben ge- ^er veroordeeld, steld. Ik heb begrepen dat ik daar het verzoek orn gratie voor den, wegens ware geneesmiddel voor mijn kwaal had. I smokkelen van brieven, ter dood ver- alle pogingen om de Duitschers te verdrij- De Pink Pillen hebben mij in der daad zeer oordeelden machinist op een sleepboot, den ven vruchteloos waren. Dat is het uit-1 anfld snezen.heer Hoegeé, is, naar de »Dordr. Crt.« gangspunt van elke Duitsche overweging. De vraag omtrent de toekomst van België is niet afzonderlijk te overwegen en op te lossen, maar staat in verband met alle oorlogs- en vredesvraagstukken, De Duit sche regeering en de Duitsche volksverte genwoordiging hebben verklaard dat niet veroveringen, maar verzoening en vergelijk doel zijn van Duitschland, indien ook de tegenstanders van veroveringen afzien en verzoening en vergelijk zoeken. De olie-industrie. Atlantic City, 19 Sept. Bedford, de pre sident van de x>Standard Oil Company veYklaarde in een rede op een vergadering van de Amerikaansche Kamers van Koop goed genezen.® De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, neurathe- nie, storingen van het vrouwelijk geslacht. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314 Amsterdam voor Heusden en Om streken bij G. Malingré, drogist te Ileus-1 sen geledigd, den de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. meldt, van de haïid gewezen. De gouver neur-generaal van België heeft de executie echter opgeschort, in verband met een mogelijke revisie van het gewezen vonnis. Kerkdiefstal. In de Geref. Kerk te Koudekerke a/d. Rijn is Zondagnacht ingebroken en de bus van 1.800.000 H.L., daargelaten nog de in het algemeen veel hoogere opbrengst. Onze kolenvoorzieuing, Het Handelsblad meldt Naar wij vernemen, is er in de voor waarden, die Duitschland voor de kolen levering stelt, weer eenige wijziging ge komen. De eisch van Duitschland, om boven den prijs der kolen nog voor het dubbele aan het Duitsche rijk crediet te geven, werd onaannemelijk geacht. Werd één ton kolen voor f 38 gekocht, dan moest niet alleen f38 betaald, doch nog f 76 crediet gegeven worden. Nu heeft Duitschland, zijn wij goed ingelicht, den eisch van zijn crediet laten vallen doch den kolenprijs op f 90 per ton gebracht En de prijs van de Erigelsche kolen, na het betalen van vracht en assurantie, is nog hooger. Wij hoorden het cijfer f135 per ton noemen. De »Tel.« merkt naar aanleiding hier van op Dat deze prijs zoo exorbitant hoog zou zijn als het Handelsblad® te kermen geeft kunnen wij niet aannemen. BINNENLAND.' H. M. de Koningin is incognito te Sit- tard geweest, tot het bezoeken van het Dijkvcrzakking. Zondagmiddag is ten Westen van Uitdam de verzwaarde Waterlandsche Dijk benevens de nieuwe zijweg aan den voet over een lengte van 70 meters verzakt. Er is ter stond personeel aan het werk gegaan om het gevaar af te wenden. Twee schepen 200 ciet f70 van per Ons is bekend, dat niet lang geleden handel, dat Amerika volkomen in staat is, myndistrict. Daags tevoren bezocht II. M. k]ei werden reeds aangevoerd, de noodige voorraden ruwe olie en de reeds de bruinkoolontginning Carisborg bij —o— daaruit verkregen producten, benzine en Hoensbroek. Be Ophir. petroleum, voor de oorlogsdoeleinden der o— De Ophir, die 22 Juni uit Nederland „...r eo_. Ver. Staten en de geallieerden te produ- ie Batavia is bericht ontvangen, dat de vertrok, is 17 dezer te Tandjong Priok er waren bijzondere hooge kosten op ge ceeren. Hij zeide, dat, zoolang in het land Oostenrijksche wetenschappelijke ondeizoe- aangekomen. Na het Panamakaneel te zijn komen. Gewoonlijk is in de laatste maanden meer olie gezuiverd kan worden dan er ker Soltesz Jn het Nederlandsche gedeelte j doorgevaren js er jn ernstige mate dysen- niet meer dan f80 per ton betaald. In ton eerste kwaliteit Schotsche anthra- te Amsterdam geleverd werd tegen per ton franco hier, terwijl de prijs de mindere kwaliteit daalde tot f 40 ton. Het komt ons onwaarschijnlijk voor, dat sindsdien de prijs rneer dan verdubbeld zou zijn, Nader deelt het Hdbl. mede Deze prijs is voor een lading steenkolen van een der laatst aangekomen schepen voldaan. Als een maatgevende prijs kan dit echter niet beschouwd worden, het be doelde schip had lang moeten liggen en thans gevraagd wordt, het een levensquaes- tie der petroleum-industrie is de productie van ruwe olie te vermeerderen. Met de voorraden boven den grond en de tegenwoordige schaal van productie en verbruik is een voldoende voorraad ver zekerd voor de volgende vijf jaren. Vredespropaganda in Italië? Een Wolfftelegram maakt melding van van Nieuw-Guinea vermoord is, Een Duitsch vliegtuig gedaald op Nederlandsch gebied. Te Groede is wegens een defect aan den moter een Duitsch vliegtuig gedaald de inzittende officier werd geïnterneerd. Sigaren. Aan de »Maasb.« wordt geschreven dat een bericht in de Italiaansche Staatscourant de verhooging van den sigarenprijs, waar per terie en koorts aan boord uitgebroken er I Engeland is de kolenprijs niet buitengewoon waren veertig zieken. Twee die bij aan- hoog de hooge kosten worden door komst te Tandjong Priok nog niet hersteld vervoer en assurantie verooorzaakt. Nu waren zijn per ziekenauto naar het hospi- bestaat de mogelijkheid, dat onze regeering taal vervoerd. zoo op vervoer en assurantie kan bezuinigen, Aan boord bevond zich de nieuwe es- dat de prijs zelfs lager dan f 80 per ton kader-commandant. komt. oVan bevoegde zijde is ons de juistheid De reeders besluiten uit te varen. van onze mededeeling omtrent de wijziging Te IJmuiden werd een vergadering ge- in het Duitsche aanbod bevestigd. Uit het Dageiyksch Beursbericht van het Hdbl. Als men den algemeenen toestand zou gaan beoordeelen naar de houding der beurs, zou men niet anders kunnen denken, dan dat de vrede binnen zeer korten tijd te wachten zou zijn. Het is natuurlijk niet te zeggen, wat er achter de schermen der Europeesche diplomatie wordt besloten, doch naar de berichten te oordeelen is de wer kelijkheid geheel anders. waarbij de burgemeester van het plaatsje Albese bij Como, die reeds tot 4 maanden gevangenisstraf is veroordeeld, nu uit zijn ambt is ontzet, wegens stelselmatige pro paganda tegen den oorlog. Ook wordt '.van Duitsche zijde gemeld, I hooging der oorzaken dat Italiaansche bladen mededeelingen be- Op de beurs wordt de prijs, waarvoor vatten over vredesdemonstraties en dat ver- j de tabak door de N. O. T. wordt vrijge- van dezer dagen werd gewag gemaakt, reeds vrij algemeen in werking getreden is. De schaarschte aan ruwe tabak, de duurte der emballage en de voortdurende loonstijging zijn van deze derde prijsver- houden van de Vereeniging van Reeders van visschersvaartuigen. Besloten werd het door de Engelsche regeering voorgestelde contract betreffende het uitvaren der trawlers aan te nemen, o brandstof in Limburg 10 millioen K.B. cu wij bevriezen misschien dezen winter. Onder bovenstaand hoofd toont de »A- vondpost® in een hoofdartikel de noodza- echter op voorwaarde, dat de Nederland- kelijkheid aan om in deze handelend op te sche regeering daarvan haar goedkeuring treden. Wij weten uit absoluut gezagheb- hecht. bende bron, alzoo gaat zij voort, dat in Te 's-Gravenhage zal een vergadering Limburg tien millioen ton bruinkool schillende bladen aandringen op krachtige geven, door de groote viaag en het geringe pjaab3 hebben van reeders van haring- ligtdat deze tien millioen ton slechts op- maatregelen nisten®. tegen de Italiaansche »Leni- aanbod soms Berlijn, o Duitsch legerbcricht. 20 Sept. 's av. De met 150 pet. overschreden. Verbetering van pensioenen der predikanten. Maandag is te Utrecht een vergadering slag in I gehouden van de voorloopige commissie tot schepen om over hetzelfde onderwerp een geschept behoeft te worden, nadat twee besluit te nemen. M. bovengrond is weggegraven. Nu wor- oden er per dag slechts 400 wagons ver- De Aardappeloogst. voerd, want zoo zegt men de spoorwegen Naar gebleken is uit een onderzoek, op I kunnen niet meer wagons beschikbaar IJzer en De Minister van Landbouw heeft be paald, dat de in zijn beschikking van 14 Augustus jl. vastgestelde distributieregeling voor ijzer en staal in eiken vorm in wer king zal treden op 1 October a.s. o Ondankbaar Amerika. De »Haagsche Post« bevat een zeer raak stukje van den heer Van Oss. Het betoog is gegoten in den vorm van een open brief aan president Wilson. De bekende Haagsche bankier wyst er op, dat, wanneer op de onmetelijke prai riën van Noord-Amerik overvloedig graan groeit, en wanneer zwaarbevrachte goede rentreinen dezen rijken oogst naar de kust brengen, dit ook voor een gedeelte te dan ken is aan Nederlandsch kapitaal. Gedu rende twee generaties hebben Nederlandsch- Amerikaansche hypotheekbanken voortdu rend het geld der Hollandsche beleggers over den Oceaan gebracht, sinds menschen- heugenis vinden Amerikaansche spoorwegen willige koopers aan beurzen van Amster dam en Rotterdam. Waar nu thans het Nederlandsche volk gevaar loopt te ver hongeren, weigert Amerika den uitvoer van koren, dat met Nederlandsch geld is ge kweekt. Verplichte winkelsluiting te Botterdam. De Rotterdamsche Vereeniging van Win keliers in koloniale waren en comestibles heeft B. en W. verzocht, met het oog op lichtbesparing, een verplichte winkelsluiting om 6 n.m. in te voeren. Aaiivullingsbroodkaarten voor vrouwelijke dienstboden. Aangezien hem is gebleken, dat bij de uitreiking van eene eerste aanvullingsbrood- laart aan vrouwelijke inwonende dienst- joden niet door alle gemeentebesturen het zelfde standpunt wordt ingenomen, heeft de Minister van Landbouw, Nijverheid en Jandel aan de gemeentebesturen meege deeld, dat slechts dan tot uitreiking kan worden overgegaan, wanneer van zwaren ichamelijken arbeid sprake is en de werk gevers in verband met hun maatschappe- lijken welstand niet in staat zijn op andere wijze in de voeding van hun personeel te voorzien. (St.-Ct.) Smokkelwaar aangehouden. Op de rivier bij Dordrecht is dezer dagen door de rivier^recherche van de invoerrech ten aangehouden het sleepschip »Grijf«, afkomstig van Zaltbommel, dat met zand was geladen voor België. Tusschen de buik- deelingen onder het zand, bleek in het schip een groote partij harde zeep, olie, cacao en andere smokkelwaar verborgen te zijn. Knoeierijen. De politie te Delft heeft in voorloopig arrest gesteld een ambtenaar van het levens middelenbureau J. Maijer en de bakker N. F. Bieshuizen in verband met onregelma tigheden, die met bloemleveranties hebben plaats gehad.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2