NIEUWSBLAD oor kt Land van fieusden q Altena, do Langstraat eo de Bommelerwaard. io. 3716. Zaterdag 20 October. A. P. MICHAEL - AALBURG. WSHBIlOTlisll® AGENTSCHAP DER GAZELLE RIJWIELEN, Ververstraat 25, 's-BOSGJ-L ARNOLD HOY..,, Als alles mis gaat- RIJWIELEN EN MOTOREN. So g voorkaadea enkele Eleotrisehe lljwiellait&ains, r® J Gorninissionnairs in Effecten. BÊHOORENDE BIJ HET B ÜITENL AND. Aan deu draad. De brievensmokkelaar Jean C. uit Achel op zijn vlucht voor de Duitschers aan en draad gedood. Veel brieven zijn op em gevonden. In verband hiermede heb- en de Duitschers de familie C. te Achel earesteerd en weggevoerd, uitgenomen de loeder er» het jongste kind. (■rieken aan het Westfront. Een bericht van de »Agence des Bal ansen zegt, dat te Athene het gerucht aat dat binnenkort eenige compagnieën an de in Macadonië strijdende troepen aar het Westfront zullen worden gezon- en, opdat ook de Grieksche vlag aan het Vestfront zal wapperen. De Belgische grens. De Duitsche autoriteiten hebben bekend emaakt, dat de Belgische grens van 18 ezer af zal gesloten zijn. De Moderne Japanner. De Japanner is er niet meer mee te- reden, Europeesche kleeding te dragen, ij wi in zijn uiterlijk zich door niets van een luropeaan onderscheiden. Zooals Tit-Bits 'eet te vertellen is het thans in Japan 10de, zich door chirurgische behandeling an zijn scheeve Aziatische oogen te ont- oen. Deze oogen immers zijn het ka- ikteristieke kenmerk van den Jappanner. Het oog heeft na de operatie zijn oor- jronkelijke vorm geheel verloren en is looi, gelijkmatig ovaal geworden. De aeratie is zoo goed als pijnloos maar als dei'e schoonheidskuur zeer kostbaar. Ze ast bijna 1000 gulden. Verschillende uropeesche en Amerikaansche chirurgen abben in korten tijd een vermogen ver- iend met deze operaties. Niet alleen, at ze onder hun patiënten verscheidene aoge staatslieden tellen, maar er wordt aweerd, dat zelfs de Mikado in eigen arsoon zich heeft laten behandelen. Engeland. De president der Portugeesche republiek te Londen aangekomen. Zwitserland. Dinsdagavond is in de buurt van Bür- avesin op Zwitsersch grondgebied een ransch vliegtuig gevallen, dat van boven :n Elzas kwam en door het schieten van i Duitschers getroffen was. Een kogel id een der vliegers gedood, de andere ierf aan de bekomen brandwonden. Het estel is volslagen vernield. o België, Uit een correspondentie uit Brussel, die censuur blijkbaar ontsnapt was, bleek is dat de prijzen in Brussel en andere eden voor levensmiddelen schrikbaar hoog n zoo betaalt men voor varkensvleesch fr., boter 20 fr. alles per kilo; gewone imesschoenen 90 fr., laken 80 fr. de eter. In de mijn Achenbach te Dortmund heeft aandag j.l. een mijngasontploffing plaats ihad. Verscheiden arbeiders werden ge- md of gewond. Tot nog toe zijn 8 lijken gehaald. Kapitein Sorby van de tot zinken ge achte Noorsche brik Bethel heeft gerap- rteerd dat hij getuige is geweest dat de veedsche bark Esmeralda, thuisbehoo- nde te Stockholm, met een lading hout ii Holmstad naar Newcastle bestemd, or dezelfde duikboot is getorpedeerd als »i eigen schip, wat de duikbootcomman- ot bevestigd heeft. Van de 15 opvarenden de Esmeralda, die bij zeer slecht weer n toevlucht hadden genomen in een open neepsboot, heeft men niets teruggezien. Kapitein Sorby deelde ook nog mede t de duikbootbemanning van zijn schip proviand had medegenomen, voor zij -t in brand stak. o 3e fabrieken van Rrupp gebombardeerd. LONDEN. De »Daily Chronicle* ver neemt uit Parijs dat de fabrieken van Krupp te Essen wederom door een Fransch vlieger zijn gebombardeerd. De vliegenier landde bij zijn terugkeer in Zwitserland, waar hij werd geïnterneerd. o Ernstig spoorwegongeluk. Bij Schönhausen aan de Elbe is een vacantietrein met kinderen verongelukt. 25 Kinderen werden gedood en 14 ge kwetst. Volgens latere berichten is het spoor wegongeluk te Schönhausen zeer ernstig geweest. De aanblik der kinderen, die met gebroken ledematen in de wagens lagen, was ontzettend. Er waren in dien trein 250 kinderen, die uit West-Pruisen kwamen. De 25 gedoode kinderen behooren allen in München-Gladbach thuis. De machinist had in de morgenschemering het halte signaal niet gezien en reed tegen een goederentrein aan. De kinderen sliepen nog toen het ongeluk plaats had. Verschijnselen van nierzwakte, zooals onnatuurlijke vermoeidheid, schemeringen voor de oogen, rugpijn, waterstoornissen, spit, niergruis, -steen, rheumatiek en wa terzucht, zijn voldoende om iemand het gevoel te geven of alles mis gaat. Hoe spoediger zulk een stand van za ken veranderd wordt, des te beter, want uit verwaarloozing komen vaak ongenees lijke nierziekten voort. Misschien hebt gij te veel vleesch of ander zwaar voedsel ge bruikt, u te veel zorgen gemaakt, en niet voldoende lichaamsoefening, frissche lucht en slaap genomen. Als dit het geval is, wees dan geregelder in uw gewoonten en een poos zorgvuldiger met uw diëet. Dit is een verstandige, nuttige raad, maar dat is niet voldoende, want de door een of andere oorzaak verzwakte nieren kunnen niet van zelf beter worden. Zij hebben behoefte aan een speciaal nierge neesmiddel. Het eenige, waarop de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen ooit aanspraak maak ten, was dat zij een speciaal geneesmid del voor de nieren en blaas zijn. Als bij tijds met dit middel begonnen wordt, vóór de nieren ernstig ziek werden, dienen de goede resultaten duurzaam te zijn. Maar verwaarloos uw nieren niet te lang. Verkrijg!) bij alle goede drogisten a f 1.75 p. doos of f 10 p. zes doozen. Eisch de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voor zien van het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de ver pakking. BINNENLAND. 170 niillioen. Door den raad van State zijn thans verzonden twee wetsonswerpen suppletoire landbouwbegrooting, waarbij voor de le- vensmiddelenversffekking over het loopen- de dienstjaar nog 40 millioen gulden wor den aangevraagd, en voor het eerste half jaar van 4918 nog 130 millioen. Van Whisky. Aan het strand te Oostkapelle spoelde een vat gevuld met whisky aan, bevatten de ongeveer 200 Liter van dien drank, en vertegenwoordigende een groote waar de. Eenige passeerende soldaten namen de gelegenheid te baat om in het vat een opening te maken, ten einde van den drank te proeven. Het scheen blijkbaar goed te smaken, want weldra begon men, gevolgd door meerderen, emmers en drink bussen te vullen, zoodat het geheele vat werd geledigd. Doch dit goedje miste zijn uitwerking niet. Het was des avonds in de gemeente te merken, dat er veel ge proefd was. Verscheidene soldaten hadden te veel gedronken en gedroegen zich daar bij op de straat wanordelijk. Eén zelfs had zooveel gedronken, dat de dokter bij hem te pas moest komen. Suiker. Aan het Volk wordt gemeld, dat de regeering heel den oogst van suikerbieten zal overnemen. Alle suiker wordt regee- rings-suiker. De fabrikanten zullen de re- geeringsbieten tot suiker verwerken en die tot een overeengekomen prijs aan de re geering leveren, die zorgen zal voor de distributie. De suikerprijs voor het publiek zal, on danks de vermeerderde productiekosten, niet worden verhoogd, want de regeering zal 5 cent op het pond toeleggen. Nu is de prijs der industriesuiker met f 15 per 100 kilo verhoogd, om dien bijslag van 5 cent op de particuliere suiker weer goed te maken. Ëeu „duidelijk" antwoord. Een stationschef van een klein station netje, waar nog gas, noch electriciteit voor verlichting te verkrijgen is, en men dus op petroleum is aangewezen, schreef naar de Toewijzigings-commissie een duidelijk briefje, waarin hij verzocht om petroleum voor verlichting. Hij ontving daarop het volgende ant woord Naar aanleiding uwer aanvraag deelen wij u mee, eene regeling in voorbereiding te hebben om de schippers te helpen, die de Zeeuwsche wateren, die der N. H. eilanden, de Merwede en de Zuiderzee be varen. Deze zal t. z. t. gepubliceerd wor den. Indien u daartoe dus behoort, dan zullen wij u t. z. t. helpen. o Overreden Op de spoorlijn HilversumAmersfoort is Zondagochtend in de buurt van den overweg aan den Oosterengweg het ver minkte lijk gevonden van een militair. Het hoofd was van den romp gescheiden. Feni- ge meters verder lag het lijk van een hond. Het bleek te zijn een cavelerist, in garnizoen te Katwijk, die met verlof op weg was naar zijn woonplaats Loenen op de Veluwe. De hond behoorde bij hem. Ontoerekenbaar. De Krijgsraad te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een korporaal van het Belgische leger (geïnterneerde), beschuldigd van moord, gepleegd op een 6-jarig meisje te Harderwijk. De Krijgs raad heeft den beklaagde vrijgesproken doch zijn plaatsing in een krankzinnigen gesticht gelast voor den tijd van ten hoog ste een jaar. Een beleefde rijwieldief. Het euvel der fietsdiefstallen is in Den Haag tot een erge plaag geworden. Min stens tien, soms een twintig karretjes wor den daar per dag gekaapt, Op straat een rijwiel onbeheerd laten staan is natuurlijk heelemaal niet vertrouwd, doch zelfs in gang of vestibule is de fiets niet veilig. Ziehier de nieuwste truc. Er wordt aan een bovenhuis aangebeld door 'n man met 'n bouquet. Het dienst meisje neemt bloemen en bijbehoorend briefje voor mevrouw in ontvangst en gaat er mee naar boven. De bezorger wil gaar ne even »op antwoord wachten®. Als het meisje echter met bouquet en kaartje in de band in de vestibule terugkeert, zijn daaruit met den bloemenbezorger drie rij wielen verdwene»i. Pas nu kan zij met mevrouw verklaren, wat toch bedoeld werd met de bloemen en met het kaartje, waar op niets anders stond dan »Bedankt voor de karretjes*. meer dan f200.000 te laag aangegeven. Voor de Rechtbank te Amsterdam heeft terechtgestaan een bekend Amsterdamse!» koopman, wegens overtreding van de Rijks- Inkomstenbelasting. Hij had op zijn aangifte-biljet ingevuld als zuiver inkomen f25.430, terwijl het bedroeg f 235.233. De Officier van justitie, mr. Van Ti-ap, eischte f 3000 boete of 3 maanden hech tenis. Een record. Gedurende 1917 is een 44-jarige jongen uit Glanerbrug (bij Enschéde) niet minder dan 38 maal bekeurd wegens verboden uitvoer. Hij gaat nu naar een tuchtschool. 't Werd ook zoo langzamerhand tijd De »Tel.® deelt mede, dat te Viissingen de heer S., Cargadoor aldaar, door den commissaris van rijkspoltie is gearresteerd. Het gerucht gaat, zegt de »Tel.«, dat de heer S. inlichtingen over Nederlandsche aangelegenheden aan Duitschland zou heb ben meegedeeld en dat hij zich bezig hield met de werving van Nederlandsche werk lieden voor Duitschland. o >u aan ff zaaien. Door den Minister van Landbouw is volgens de Residentiebode* een nieuwe regeling vastgesteld voor de distributie van brood, bloem, meel en rogge. Zij brengt enkele veranderingen in de tot nu toe geldende regelen. De voornaamste regeling luidt Broodkaarten worden niet uitgereikt aan een tarwe- of rogge ver bouwer, aan wien tarwe of rogge is of wordt gelaten voor het zelf bakken van brood, noch aan de leden van zijn gezin of van het gezin, waartoe hij behoort.* Hier wordt dus eindelijk mogelijk ge maakt, dat de boeren graan mogen houden voor het eigen gebruik. o Pootaardappelen. De minister heeft de volgende maximum prijzen vastgesteld Kleipoters, maximum gewicht 60 en 70 gram, minimum 25 en 20, gemiddeld 40 en 45 gr., van te velde goedgekeurd ge wassen f 9 en f 8, afwijkende grootte f 7, van niet te velde goedgek. gewassen f 7.50 en f 6.50, afw. grootte f 6. Poters van zand- en veengronden, max. 70, min. 20, gemidd. 50 gr., van goedgek. gewassen f 8 afw. grootte f 7.50, niet goedgek. gewassen f 6.50, afw. grootte f 5.50. Aanvragen om vervoervergunning te rich ten tot de Aardappelvergunning te 's-Gra- venhage. De geschiedenis ran twee broers. Er waren eei»s twee broers. Zij heetten Auge en Johannes. Auge was een braaf man, maar Johannes was een drinker en een zwerver. De rechter veroordeelde hem in 1899 twee maal, n.l. tot één dag hech tenis en tot één dag hechtenis en zes maanden plaatsing in een rijkswerkinrich ting. Johannes onderging de straffen, ver trok daarop naar Amerika en stierf daar. Auge, die nooit iets met de justitie had uit te staan, wist niet welken streek zijn broeder hem gespeeld had. Hij solliciteerde naar een gemeentebetrekking er» werd nu gewaar, dat hijtwee maal veroordeeld was. Johannes had terecht gestaan en de straffen ondergaan alles op naam van zijn broer 1 Auge heeft eerst getracht langs admi nistratieven weg de zaak in 't reine te krijgen, doch dat ging niet. Toen heeft een advocaat voor hem een risie request ingediend. De Hooge Raad gelastte de herziening der vonnissen. Dezer dagen wei'den de zaken voor 't Amsterdamsche hof behandeld. Aangezien Auge met ge tuigen kon staven dat niet hij 't was ge weest, tegen wien de vonnissen waren ge wezen, werd vernietiging gevraagd en vrij spraak van Auge. N. v. Fr. o Men seint uit Batavia aan de N. R. Ct. De uitvoer van rijst uit Rangoon naar Nederland en Nederlandsch Oost-Indië is verboden. De overheidspersonen weigeren de redenen mede te deelen, die tot dit verbod geleid hebben. In welingelichte kringen meent men, dat dit verbod in verband staat met den door voer van zand en grind door Nederland naar België. Wij (N. I. P. A.) vernemen verder, dat het rijstuitverbod voor Rangoon weldra gevolgd zal worden door een voor Saigon. Stellige berichten uit Rangoon vermel den, dat er groote hoeveelheden rijst zijn opgeslagen een tekort is dus niet de re den van het uitverbod. Deze maatregel treft in het bijzonder Deli, dat hoofdzakelijk Rangoonrijst ontvangt. Nederland eu Engeland. De cori'espondent van de »Tel.« te Londen seint, uit gezaghebbende bron te vernemen, dat de Britsche regeering vol komen geneigd is de kwestie van den doorvoer van zand, grind en metaalafval, door Nederland naar België, aan arbitrage te onderwerpen, indien tijdens het onderzoek de doorvoer wordt stopgezet. Dc Engclsclic steenkolen. Naar het »Hbld.« uit goede bron ver neemt, heeft de regeering thans de be schikking gekregen over meer dan vol doende scheepsruimte voor den aanvoer van de steenkolen uit Engeland. onovertrefbaar in afwerking, kwaliteit en lichten gang. Electrische Zaklantaarns en batterijen in alle soorten. AANBEVELEND, ZONDAGS GESLOTEN. Telegram adres: DELMONASTI. lat. Tel. No. 443. Belasten zich met den aan- en verkoop var» Effecten op binnen en buiten- landsche beurzen. Verzilveren coupons, buitenlandsch bankpapier en munt. Koopen en verkoopen wissels op binnen- en buitenland, tot de meest concurreerende prijzen. Openen Rekening Courant met rentevergoeding. Nemen gelden a deposito met onderpand van Effecten. Geven voorschot op soliede Effecten. Sluiter» prolongatiëu. Vestigen speciaal de aandacht op hunne noteering van GrE- MEENTEGELDLEENINGEN en INCOURANTE WAARDEN, welke Woensdag- en Zaterdagavond verschijnt. Nieuwste systeem. Schriftelijke garantie. Billijke piijzen. Beslist pijnlooze behandeling. Spreekuur alleen Woensdags van 103 uur. JACQ. DE BRAVE, R. VAN DER VEER, Méc. Dentist. Speciaal arts voor Mond en Tandziekten. Kerkstraat 44 huis, 's-Bosch. i Hinthamerst. 31, Speciaal Corsettenmagazijn. 's Bosch. Franco huis naar alle plaatsen in Nederland, bij opgave van taillewijdte en toezen ding van postwissel. Rembours 10 ct. hooger. Niet naar genoegen kan geruild worden. JVo. 1Hercules Baleinencorset, extra sterk voor Dames, met drukke bezigheden, tailles 58 tot 76 c.M. A f3.60. Voor corpulente Dames 82 tot 92 c.M., dubbele stof, donkergrijs a f2.80 J\o. 2. Elegante Modellen, partij in écru en blauw, tailles 54 tot 64 a f 3.25. Rose Batiste extralang Di rectoire Modellen. Speciale aanbieding 56 tot 66 c.M. a f 3.50. JVo. 3. Extra lange Directoire. ModellenWeener Chic, lage Busten, lang over de heupen, in écru en crème kleuren, allen met prima dubbele roestvrije Baleinen, waschbaar, onmisbaar voor élegante kleeding, tailleswijdtens 58 74 a f4.50, f4.90, f5.90 f6.90, f7.90 en f8.90. J\lo. Jf.. Heup Corsets. 58 a 74 f 3.90 en in prima kwaliteit a f 5.40 bijpassende Bustenhouders A jours f 1.90, f 2.40, f 2.90. Jaretelles Extra kwaliteit 60 ct. Vrijblijvend, zoover de voorraad strekt, BIJVOEGSEL

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 5