Terstond aangeboden A. J. M. LAMERS, AANKOOP van Man Gele Wortelen en elwortelen, (nolrapen. VERKOOPING INSCHRIJVING 490 Ciukknn Anti-M KotttverkoopiBg. openbaar verkoopen ioonieiia REPARATIE Slaapkamer met pension. NOTARIS VAN OENDT veilen! zal publiek verkoopen geiln o& aÜT«f0B wiïfesE, het graveeren van Trouwringen enz. ingelichte 's-HERTOGEN BOSCH, is verhuisd naar Verwerstraat 45. Spreekuur dagelijks l-123, L. J, BAX, Notaris RIET E A 200 meerendeels lange en zware wilgen en kanada's, 1. 56 eiken en 86 iepen, 2. 50 wilgen, 5. 32 kanada's, van goud en zilver. Bezoekt TJ Gorinehemï Rust dan uit in de net van J. III] WIT, Eind Langendijk, hij de Water poort, dus direct bij de booten. tuintje, die geheel bezet was met rijpe frambozen en dat bijna 1 November. Werkendam. Op de Donderdag j. 1. gehouden verkooping van griendhout wer den hooge prijzen besteed, die voor enkele perseelen de f 1000 per H.A. zelfs te boven gingen. Aalst. Op de voordracht van onder wijzeres aan de openbare school alhier komen voor "1mej. Straver te Babiloniën- broek, 2. mej. Van Wijk te Dordrecht en 3 mej. Bogaers te Numansdorp. Andel. Vorige week zijn hier van den landbouwer L v. A. twee varkens aan vlekziekte bezweken. Aangezien ze een gewicht hadden van circa 240 halve kilo's is zulks een enorme schadepost. Bij de schoenmakers alhier is reeds distribulieleer ontvangen, dus kunnen, wan neer daarvoor bonnen zijn uitgereikt, de menschen daarvan profiteeren. '--Donderdagmorgen overleed hier plotseling de "Keer—rUife _Fyter Pz. De overledene, die slechts den leeftijd Yao 41 jaar bereikte, wat geruimen tijd lid van den gemeenteraad en een algemeen geacht ingezetene. Beneden-Langstraat. 30 October. De hooihandel gaat nu wel niet zoo druk, maar de prijzen blijven zeer stationair en hoog. Men besteedt voor eerste soort han- delshooi tot f 60 f 62 per 500 K. G., tusschensoorten f 48 f 55 en schraal pers- hooi k f 40, alles vrij in pers. Drunen. De relletjes onder de militairen schijnen hier aan de orde van den dag te zijn. Zoo braken er Zondagavond weer een tweetal los uit de »provoosl« en poogden te ontvluchten. De wacht die spoedig »in 't geweer was® zette de vluchtelingen na en lostte eenige schoten. Het ongewone verschijnsel op 't late avonduur, deed vele der inwoners op de been brengen. Genderen. Donderdagavond zes uur hoopt in de Gereformeerde Kerk op te treden ds. Weslerhuis van Asperen tot het houden eener Dankstond voor het Gewas. Gameren Als een bewijs dat er nog wel eerlijke menschen zijn, dienen t'vol gende vermelding. Mej, N. alhier verloor de vorige week een gouden broche (me- dallon) een familiestuk wat als verloren beschouwd werd. Van een visscher uit Woudrichem welke hier langs was geko men kwam bericht dat hij t'had gevonden en bij hem te bekomen was. De eerlijker vinder was Joh. Baks. Bagijnestraat Woudrichem. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier ds. Koster te 's-Grevel- duin-Capelle. Herpt. Verschillende landbouwers, die hun vee op lage landerijen hadden loopen, hebben zich genoodzaakt gezien hnn melk vee reeds op te stallen. Bij de thans heerschende voederschaarste, komt dit maar ongelegen. De boeren hebben thans hun vee- voederkaarten thuis gekregen van hetgeen hun zoogenaamd van hun oogst wordt ge laten. Dit valt nog niet tegen. Loon-op-Zand-Kaatsheuvel. Werd vóór een paar dagen het overlijden ver meld van den Wethouder, den heer Ver ster te Loon-op-Zand, nu is ook de oudste Wethouder de heer Teurlings te Berkdijk gestorven, zoodat er twee vacatures zijn in den gemeenteraad. Een partij koperdraad bestemd voor het electrisch net te Kaatsheuvel dat niet afgewerkt wordt met het oog daarop dat de Prov. Centrale niet spoedig zal kunnen overgaan tot het leggen van den kabel is nu door B. en W. verkocht aan de firma Van Boxtel en Zn. te Tilburg. Ingekocht voor een kleine f 2, verkocht a f 8 de K. G. geeft bij het verkochte gewicht van ruim 3000 K. G. een zoet winstje van om de f17000 als men in aanmerking neemt dat het na den oorlog ad. f2.25 moet terug geleverd worden. Nederhemert, 29 Oct. 1917. Door de zorg van Burgemeester is in deze ge meente een begin gemaakt met de distri butie van regeerings klompen. De be trokken winkeliers gaan met de door het Kon. nat. steuncomité gestelde voorwaar den accoord. De uitzaai van wintergranen is begonnen. Nu de minister van L. N. H. betere bepalingen heeft toegezegd, staat het te bezien dat er in deze gemeente heel wat meer gezaaid zal worden dan het vorige jaar. Sprang. De landbouwer C. v. U. had het ongeluk van de kar te vallen, waarbij hij van hoofd en schouder zulke kwetsuren opliep dat hij geneeskundige hulp moest inroepen. a.s. Donderdagavond zal voor de Chr. Prot. vakvereen. van ïLeerbewerkers® alhier optreden de heer Strijbis van Am sterdam. Vakgenooten hebben vrijen toegang. Vrijhoeven Cappel. Dezen nacht hebben zich dieven toegang weten te ver schaffen bij de firma A. Oerlemans en Zonen te Labbegat in het houtmagazijn tevens houtzagerij en daaruit drijfriemen ontvreemd, doch toevallig was onze ijverige veldwachter A. Gouda in de omgeving en toen zij hem gewaar werden, lieten zij het gestolene vallen en gingen op de vlucht. Of ze nu vrij zijn zal te bezien staan. Wijk. Dinsdagmorgen omstreeks Tl uur brak er plotseling brand uit, in de woning bewoond door J. B., meesterknecht van »de Vlijt«. De vlammen, door den hevigen wind aangewakkerd, konden niet gebluscht worden, zoodat de woning spoe dig in de asch lag. Een gedeelte van den inboedel is verloren gegaan. Verzekering --d&kt een gedeelte der geleden schade. Oorzaa ir^ónbêrrefid^^ Door een aantal Tn^etëÜ^l^LJ3 een klacht bij de gezondheidscommissie ihgfr- diend, tegen zekere d. W., welke in het drinkwater van de bewuste »buurt« vlas en herinip legde waardoor het drinkwater voor zeer langen tijd is bedorven. Enkele leden van de Gezondheidscommissie heb ben ter plaatse een onderzoek ingesteld. Het vlas en de hennip zyu ondertusschen bekwaam geworden, en de »buurt« zit thans nog met het bedorven water. Vergadering van den Raad der Gemeente Heusden, op Dinsdag, den 30 Oct. 1917, des voormiddags te 11 ure, ten Raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen 1Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken, 3. Rekening over 1916 en begrootin gen voor 1918 der Godshuizen. 4. Benoeming Regent Godshuizen we gens gewone aftreding van den Heer F. H. Verhoeven. 5. Aanbieding gemeente-begrooting voor 1918. 6. Voorstel van B. en W. tot ver hooging van den gasprijs op 16 ct. per M3. 7. Advies van beroep van de firma de Haan Oerlemans tegen de beslissing van B. en W. houdende weigering eener bouwvergunning. 8. Brief Ged. Staten ten geleide nader adres firma de Haan Oerlemans inzake Bernschen Dijk. 9. Adres A. Michael te Aalburg om restitutie aanlegkostenrioleering. Kort Verslag van de Raadsvergadering van 30 Oct. 1917 des v rn. 11 uur. Afwezig de heer v. Everdingen wegens ongesteldheid. 1. De Notulen der vorige vergadering worden, na gelezen te zijn, onveranderd goedgekeurd. 2. Procesverbaal van kasopneming in orde bevonden. 3. Benoemd als commissieleden, voor onderzoek Rekening 1916 en Begrooting 1918 Godshuizen, de heeren Moll, v. Andel en Vos. 4. Het aftredend lid F. H. Verhoeven wordt met algemeene stemmen herkozen als Regent der Godshuizen. 5. De commissie tot onderzoek der Gemeentebegrooting 1918 wordt samenge- gesteld uit de heeren Mol), Prins en Veerman. 6. Na veel discussie wordt met 5 te gen 1 stem (de heer de Jongh) besloten den gasprijs voorloopig te houden op 12 ct. per M8 en den cokesprijs te brengen op 2.43 per H.L., overeenkomstig het voorstel van de Directie der Gasfabriek. 7. Adres van beroep, van de Fa. De Haan en Oerlemans, tegen de beslissing van B. en W houdende weigering eener Bouwvergunning wordt op voorstel van den Heer v. Andel aangehouden tot een vol gende vergadering. Tijdens de behandeling van dit punt werd de Heer Vos ongesteld. Op last van den inmiddels ontboden ge neesheer, Dr. Oerlemans, werd ZEd. de raadzaal uitgedragen en door de auto van genoemden geneesheer naar huis gebracht. 8. Het voorstel van B, en W. om de Ged. Staten te berichten, dat de bewoners aan den Bernschen dijk 3 uitwegen heb ben en thans niet kan beslist worden om den dijk tot publieken weg te maken, aangezien dezen voor den tijd van 5 jaren is verhuurd, wordt met 2 tegen 3 stem men aangenomen. 9- Het voorstel van den heer Veerman om den heer Michaël te Aalburg tegemoet te komen in de kosten door hem gemaakt voor de rioleering van het Kikkerstraatje, komt niet in stemming, omdat het voorstel van B. en W. om afwijzend op het adres te beschikken, met 3 tegen 2 stemmen werd aangenomen. Daarna komt nog in behandeling een voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening, zoo noodig groot f3000 met een maximum rente van 5°/0, tot be strijding der kosten verbonden aan de dis tributieregeling. De gevraagde vergunning wordt met algemeene stemmen verleend. Dan nog een aanvraag om adhaesie be tuiging aan een adres van de Gemeente Soest aan zijD Exc. den Minister van Land bouw, om den toeslag in den prijs op pe troleum en steenkolen door enkele gemeenten reeds voor eigen rekening genomen, op te nemen in de algemeene distributieregeling, waartoe wordt besloten. De Voorzitter drukt den wensch uit dat de Heer Vos spoedig weer moge herstellen en sluit daarna de openbare, om over te gaan in geheime vergadering tot behande ling van enkele reclames tegen den aanslag van Hoofd. Omslag. (Tot ó"ns genoegen vernemen wij, dat de toestand van den Heer Vos gunstig is). Nagekomen berichten. Vliegeraanval op Antwerpen. VaTDAó grens meldt men, dat Zondag avond om 'ha'fnegen een vliegeraanval op Antwerpen heeft'pktats gehad, en daarna nog een om half een 's nachts. Het soci alistisch huis Hulp en Onderstand IS totaal ineengestort. Daar alleen zijn 18 doodëD gevallen. Ongeveer zes huizen zijn ge troffen. De aanvallen waren, naar het scheen, op de Zuider- op de Middenstatie gericht. Nader wordt gemeld Zondagnacht hebben vliegers der gealli eerden ongeveer 40 bommen geworpen op Antwerpen. Een bom heeft de Zuid-Statie getroffen, een andere kwam in den Die rentuin terecht. Verschillende bommen vie 1,6$, in de Montignystraat. Er zouden 18 dooden zijn. Bij de Zuiderstatie, Paulusplaats, Kriche- straat, Schipperskapelstraat, Marnixstraat en den Dam moet de schade enorm zijn, terwijl men spreekt van een veertigtal dooden en vele gewonden, Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 26 27 28 29 Oct. 1.79 1.82 1 74 1.75 M. 1.67 M. 1.40 -1.26 1.36 -F N A.P. Rivierberichten. Op 30 Oct. in meters in ;M. 's-Hertogenbosch 2.42 N.A.P. was 2 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.40 was 5 (Maas) 2.33 was 3 Crévecoeur (Dieze) 2.39 was 2 Crévecoeur (Maas) 2.39 was 2 St. Andries(Maas) 4.27 was 14 St. Andries (Waal) 4 56 x> was 13 Grave 8.55 val 1 Venlo 12.19 val 37 Maastricht 42.95 val 30 Keulen 3.30 was 27 ADVERTENTIEN. Te SCHEVEN1NGEN is in de Heere ontslapen onze geliefde Vader en Opa de Heer, H. DEN BROEDER, in den ouderdom van ruim 59 jaar. A DEN BROEDER, W. J. DEN BROEDER- Francken en kinderen. Genderen, 26 October 1917. Eenige en algemeene kennisgeving. Zoo de Heere wil en zij le ven, hopen onze geliefde Ouders JAN GORNELIS MANS en MARRIGJE DE JONG 8 November a.s. hunne 40" jarige Echivereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Aalburg, 31 October 1917. een nette gemeubileerde Brieven onder Letter Z. aan het bureau van dit blad. Voor de talrijke bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader, WILLEM KNOOP, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. W. Knoop-Schildering. J. H. KNOOP. E. KNOOP. W. KNOOP. H. KNOOP. Nederhemert, 29 Oct. 1917. Verlosk, Vrouwen- en Kinderarts, Ondergeteekende bericht bij deze, dat de zaak door wijlen haren Echtgenoot gedreven, op dezelfde wijze zal worden voortgezet onder de firma A. Duijster'S. Aanbevelend, Wed. A. DU1JSTERS—DE WERDT- Ondergeteekende bericht bij deze aan alle belanghebbenden, dat hij door de N.V. »BIETA« is aangesteld als sub-Agent, voor den aankoop van bovengenoemde artikelen te Heusden, Herpt, Hedikhuizen, Haar steeg, Vlijmen, Nieuwkuik, Drunen, Eishout, Oudheusden, Heesbeen, Doe veren, Aalburg, Wijk, Genderen, Ee- then en Nederhemert. Contracten worden door hem ten zijn n huize gesloten op Maandag-, Woensdag- en Zaterdagavond. Wijkschestraat. Heusden, 26 Oct. 1917. te HEUSDEN, zal op Donderdagen 8 en 22 Nov. 1917, telkens nm. 6 uur precies, in het koffiehuis van F. VAN DELFT te Heusden, hij inzet en toeslag ten verzoeke van den heer J. A. van Bavel, Een solide burgerwoonhuis met erf en tuin aan de Sterrestraat te Heusden, groot 2 A. 71 c., bewoond geweest door den heer J. Robat. Het huis bevat beneden gang, ruime voor kamer, groote achterkamer met verandah, opkamer, kelder en keuken met pomp boven 3 ruime kamers en grooten zolder. Voor bezichtiging sleutels te bekomen bij genoemden Notaris. ZIE BILJETTEN. BIJ in elf perceelen of in massa van ongeveer onder Almkerk op 13 November a s, Inschrijvings-conditiën op aanvraag bij H. PELLEKAAN te Almkerk. ZOOEVEN VERSCHENEN door JOH. DE HEER, waarin behandelt worden de Theosofie, de Ster van het Oosten, het Spiritisme, Chis- tian Science, de Apostolischeri, de Mormonen en de Orde van Zeven. Zeer belangrijk om te lezen. 2e vermeerderde druk van »Eene Anti-Christelijke Drieëenheid«, Prijs f 0.35. Ter verspreiding bij 25 ex. a f0.25. Alom verkrijgbaar en na ontvangst van P.W. bij den Uitgever JOH. DE HEER, Rotterdam. Het College van Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op Dinsdag 6 November 1917, 's avonds 6 uur, in het »Wapen van Am sterdam,® bij H. VAN STRIEN te Heus den, in het A. 2,49,40 Heet. in het »Mannenland«, Zuid-Oost, het 4-jarig Waar den Griendhout onder Oud heusden, perceel 57. B. 1,33,90 Heet. »de Vogelkook onder Eethen, het 4-jarig Waarden Griendhout. C. 1,59,90 Heet. »de Beemden« onder Genderen, Noord, het 4-jar ig Waarden Griendhout. D. 1,10,90 Heet. »de Beemdenonder Genderen, Oost, het 4-jarig Waarden Griendhout. E. 1,02,50 Heet. »de Beemden® onder Genderen, West, het 4-jarig Waarden Griendhout F. 1,48,60 Heet. »Mans Hooibroeken« onder Oudheusden, het 4-jarig Waarden Griendhout. G. De twintig CANADABOOMEN staan de op den weg langs »de Vogelkook onder Eethen, bij koopen van 2 stuks. Van het perceel Mannenland A. wordt 1 dam gereserveerd voor eigen gebruik en wel de le dam langs het éénjarig hout. De perceelen worden in zijn geheel voor gebracht. Inlichtingen verstrekt de Opzichter P. LAKERVELD te Aalburg. te Dassen, I. Dinsdag 6 November 1917, v.m. 11 uur precies, te RIJSWIJK bij Woudrichem, bij het slot van Mevr. de Wed. OU WERKERK staande aldaar, in perc. en massa's. II. Donderdag 8 November 1917, n.m. 3 uur precies, te DUSSEN, ten herberge HEESSELS® de mee rendeels lange en zware boomen staande bij het kasteel te Dussen. langs den provincialen weg, aldaar. op de Dussensche Kade. Alles in koopen en in massa's. Breed bij biljetten, Ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan tot het leveren en repareeren van Voor nette en deugdelijke afwerking wordt ingestaan. L. J J. WASSEN, Stadshorlogemaker. HEUSDEN. Ooli gelegenheid te diiieereu HEERLIJK ZITJE IN DEN TUIN. mi in wm» li iwiij mxsamm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3