NIEUWSBLAD voor bet Land van lensden en Altena. de Langstraat en de fiommelerwaard. flo. M. Zaterdag 17 Meier. MODELHOEDEN Kloosterbal sem KUNSTHANDEL. KNEUZINGEN Ui Oppert 156, Hottcrdatn. ZWART GLAS. bericht de ontvangst der en verdere Nouveautés benevens eene groote sorteering CHAPELLERIES EN KiNDERfiOEDEN in alle Qenres en prijzen. j. J. VERHOEVEN,. HBHMk ^OIHOSlü F. W. H. WILMSEN, Mat n r=i n m n at aal BEHOORENDE BIJ HET PERSMEDEDEELING. Het succes van adverteeren Maandag 12 November j.I. werd in de vestibute der gebouwen van de bekende firma L. I. Akker te Rotterdam, ter ge legenheid van de tweede uitbreiding der Kantoor-en Werklokalen, in tegenwoordig heid van het gansche personeel en genoo- digden, door den 7 jarigen Louis Isidore, een marmeren gedenksteen geplaatst als dankbare herinnering aan den stichter der- firma, den Heer L. I. Akker, zijn groot vader en naamgenoot. Verschillende sprekers voerden hierbij het woord. De oudste firmant, de Heer I. L. Akker, herdacht, hoe de stichter op zeer bescheiden voet aanving en hoe hij door groote werkzaamheid, na een moei lijke periode doorworsteld te hebben, de zaak tot grooten bloei heeft weten te bren gen. Hij releveerde hoe de verkoop harer producten o.a. van Abdijsiroop is toegeno men. Hoe nu niet alleen in Europa in bijna alle steden en gehuchten dit geneesmiddel verkrijgbaar is, maar hoe ook in Amerika en het verre Oosten de Abdijsiroop grage afnemers vindt. Spreker releveerde, dat dank zij den voorzienenden blik van den stichter, het succes der firma loopt door den drukinkt. De eerste schrede, die wijlen de Heer L. I. Akker op het reclamepad zette, was een kleine annonce van de kapitale som van 50 ct. in een plaatselijk blad. Deze bescheiden annonce was de voorlooper van de vele honderd duizenden guldens, welke de firma thans jaarlijks voor reclame over bijna den geheelen aardbol besteedt. Hier mede is weder eens aangetoond, hoe ad verteeren den weg tot succes baant "buitenland™ 9e oorlog in het slyk. Een correspondent van het «Berliner Tageblatt« heeft aan zijn blad bijzonderhe den geseind over een aanval der Engelschen bij het dorp Westrosebeke, ten noorden van Passchendaele. Hij meldt: De on middellijke tegenaanval der onzen deed dien op zoodanige wijze mislukken, dat de En gelschen onder de zwaarste verliezen wer den afgeslagen en wij onze eerste posten- linie zelfs op verscheidene plaatsen konden vooruitschuiven. Wat dat beteekent kan alleen hij waardeeren, die weet uit wat voor modder en slijk op het oogenblik het gevechtsterrein bestaat. Geen tank kan daar vooruitkomen en kanonnen en paarden zinken diep weg. De gevangenen leden, ondanks hun gummi-schoenen aan zooge naamde «loopgraaf-voeten.Dat moet dan ook de reden zijn, zegt de correspondent, waarom de Franschen hun krachtige po gingen in de buurt van het Houthulster bosch hebben opgegeven. Het moeras van 't Blankaartmeer hebben zij bij hun laatste vergeefsche aanvallen meer getracht over te zwemmen dan te doorwaden. Al hun uitlatingen komen echter daarin overeen, dat de toestand aan de overzijde nog hon derdmaal treuriger is. In het slot van zijn verhaal herinnert de correspondent er aan, dat alle andere overwinningen in het geheel niet mogelijk zouden zijn, wanneer het front bij Yperen niet zoo flink weerstand bood. o Dc politieke toestand in Frankryk. Naar aan het «Berliner TageblatU uit Bazel geseind wordt, spreekt de «Tribune de Genèvecc, die omtrent de politieke stroo mingen in Frankrijk vaak goed ingelicht is, de meening uit, dat Clemenceau stellig tot macht zal terugkeeren,. en dat dit zelfs zeer spoedig zal geschieden. Het blad wijst er op, dat Clemenceau zijne gebruikelijke dagelijksche aanvallen op Poincaré sedert eenigen tijd onderbroken heeft, en dat derhalve de verzoening tus- schen de beide staatslieden als een vol dongen feit kan worden beschouwd. Men is algemeen van oordeel dat het Kabinet Painlevé slechts een overgangskabinet is. De val van het Painlevé is volgens het Zwitsersche blad meer nabij dan men ver moedt. Serrouw Kerenski gevangen genomen Naar aan de «Koelnische Zeitung« van de Zwitsersche grens wordt geseind, ver neemt de Matin uit Petersburg dat zich onder de personen, die door de Maxima listen in hechtenis genomen zijn, ook Me vrouw Kerenski en de leider der Kadetten, Miljoekoff bevinden. De toestand in Finland. Aan de «Frankfurter Zeitung« wordt uit Stockholm geseind, dat onder den in druk der jongste gewelddadigheden .door de Russische soldaten in Finland bedreven, de burgerlijke en een deel der socialistische burgerwachten over eene nadere aaneen sluiting onderhandelen, teneinde het gevaar van een Finschen burgeroorlog af te wen den. Deze aaneensluiting zou bovendien het bewijs er voor leveren, dat het Finsche volk het uur gekomen acht om zich tegen de dreigende anarchie te vereenigen. Naar verluidt zijn de burgerlijke en socialistische partijen te Tarnmerfors, Tavastohus en Helsingfors bereids tot overeenstemming gekomen. o Hoe de eerste steenkolen werden begroet. Toen eens, het was in het begin van de 14de eeuw, het hout zoo hoog in prijs was, dat brouwers en smeden hunne ver diensten ernstig daardoor bedreigd zagen, besloten die te Londen een proef te nemen met steenkool. Maar, daar was op eens Londen in last. Er werd vanwege hen, die met de brou wers en smeden in dezelfde wijken woon den, een verzoekschrift bij den koning ingediend, waarin een wet werd gevraagd tegen het gebruik van steenkool. De ver bruikers evenwel, ziende dat de nieuwe brandstof in prijs ver beneden het hout stond en in verwarmend vermogen het verre overtrof, bleven die gebruiken, maar de regeering trad met ernst op tegen zoo danig misbruik en er werd een wet aan genomen, waarbij ieder met de doodstraf werd bedreigd, die in Londen steenkool durfde branden. Men weet zeker dat minstens een persoon die vermetelheid met het hoofd heeft moeten boeten. Vooraan in de reien der tegenstanders stonden de dames, die meenden dat hun teint onder den walm der nieuwe brand stof lijden zou. Uitnoodigingen in huizen, waar daarvan werd gebruik gemaakt, sloegen zij af, en zij raakten geen spijzen aan, die aan de vervloekte brandstof hare gaarheid dankten. Dankbetuiging uit Rusland. Het Centraal Comité van vereenigingen van uit krijgsgevangenschap ontvluchte sol daten en officieren te Petrograd heeft in opdracht van de algemeene vergadering der over Nederland naar Rusland teruggekeerde ontvluchte krijgsgevangenen een dankbe tuiging tot de Nederlandsche burgers ge richt, van de door hen hier te lande on dervonden behandeling. Zwitsersche bladen vernemen uit Rome In de kringen van het Vatikaan verwacht men eerlang weer een nota van den Paus over de vredesvoorwaarden, die aan ieder der oorlogvoerenden afzonderlijk zal worden gericht. Te Manchester kwamen bij een brand in een ziekenhuis 19 vrouwelijke patiënten om. binnenland. Vreemde krijgsgevangenen in Nederland. De Deutscher Nachrichten-Dienst meldt Voor zoover de woningtoestanden dit mogelijk maken, zullen ook te 's Graven- hage krijgsgevangenen Duitsche officieren worden ondergebracht. Te 's Gravenhage bevinden zich reeds ongeveer twintig ge ïnterneerde Duitsche officieren. Ongeveer 2500 Duitsche krijgsgevangenen zullen te Rotterdam, Schiedam en Dor drecht verblijf houden. Verder zal nog te Oosterbeek, Zwolle, Wolfhezen en Velp Duitsche officieren en onderofficieren een verblijf worden toegewezen. Aan alle stu deerenden wordt veroorloofd, in een uni versiteitsstad overeenkomstig hun faculiteit te wonen. De Nederlandsche regeering heeft op zich genomen, rekening te hou den met de bijzondere wenschen der ge ïnterneerden omtrent hun woonplaats en werkkring, die eventueel uit bijzondere omstandigheden of betrekkingen mochten voortspruiten. Deze wenschen zullen ieder voor zich in overweging worden genomen. Niettegenstaande zich bij verschillende de tailpunten groote moeilijkheden voordeden, is men met de Duitsche toebereidselen reeds gereed. o Beveiligd tegen zichzelf. Een 27-jarige te Nijmegen woonachtige arbeider vervoegde zich Vrijdagavond bij de politie aldaar met het verzoek in arresj te worden gesteld, aangezien hij neiging had om een ernstig misdrijf te plegen. Aan 's mans verzoek werd voldaan. o Te Vlissingen is een transport van 24 ossen uit Arnhem aangekomen voor het abbattoir, die alle bijeen waren gebracht in een waggon. Acht der dieren zijn onderweg gestikt. o Ongeloorloofd paardetivoer. De politie te Rotterdam heeft tegen zes graanhandelaren en landbouwers, woonach tig te Almkerk, Sleeuwijk, Dewerken en Werkendam, proces-verbaal opgemaakt we gens het verkoopen en leveren van erwten, boonen en haver van den oogst 1917 aan een stalhouder te Rotterdam. De betrok ken partijen bedragen ongeveer 5000 ki logram. o Een valsche aanklacht, De 26-jarige hulppostbode v. d. V. te Rotterdam had in opdracht van Duitsche spionnen gepoogd een valsche aanklacht in te dienen tegen den Engelschen inge nieur den heer A Bouchier Daniels. Deze Engelschman was destijds door de Duitschers uit België naar Aken gevoerd. Hij wist echter uit de gevangenis te ontvluchten en bevond zich hier te Rotterdam. Ver geefs had men door valsche beloften ge tracht hem naar Duitschland te doen te rugkeeren. Toen dat niet lukte namen de Duitsche spionnen een individu, G. v. d. V. in hun dienst. Deze volgde den heer Da niels overal. Op 1 Maart in den avond in de buurt van het Oostvestplein, werd de heer Daniels door dit individu plotseling vastgegrepen en de marinierskazerne in geduwd. Daar beschuldigde v. d. V. den heer Daniels van spionnage ten voordeele van Engeland. Hij beweerde namelijk, dat de heer D. hem geld had geboden voor teekeningen van de forten te Vlissingen en Hoek van Holland. Deze beschuldiging was natuurlijk geheel valsch. Toen de rol len werden omgekeerd en V. vervolgd werd wegens vrijheidsberooving en het indienen van een valsche aanklacht, kon hij, gehol pen door zijn Duitsche jnienderi, naar Duitschland de wijk nemfn. Zoo kwam het dat de zaak Zaterdag voor de recht bank zonder den beklaagde werd behan deld. Het O- M., waargenomen door mr. Woifson, eischte wegens vrijheidsberooving en het doen van een valsche aanklacht 2 jaar gevangenisstraf. Tel. o Toestand op een politiebureau. Bij de behandeling van een helingzaak voor de rechtbank te Amsterdam, waarbij tegen den bekl. 3 maanden geëischt was, heeft de verdediger mr. Bünker iets mede gedeeld over de middeleeuwsche toestanden, die heersclien op het politiebureau Muider- poort, wat betreft de arrestantenhokken Beklaagde had daarin 8 dagen moeten doorbrengen. Het hok was lYaX^Meter en pikdonker, op den vloer ligt niets. De hoekige planken van dien vloer vormen de slaapplaats en een soort brits, gelijkende op de onderste trede van een trap, kan dienen voor rust van het hoofd. In de eerste twee dagen werd geen matras ver schaft en toen die kwam zat ze vol onge dierte. Van verkleeden of wasschen was geen sprake in die hokken, die licht ont vangen door een luikje ter groote van een tegel. Maar terwijl beklaagde daar vertoefde, liepen de ratten hem over het lijf. Pleiter zeide, dat hij de bedoeling niet had de politie eenige verwijten te doen. Integen deel had men den beklaagde zeer humaan behandeld. Ook een hoogere ambtenaar had aan pleiter moeten erkennen, dat de feiten juist waren. Deze ambtenaren ver zekerde bovendien, dat er thans een for- meele drijfjacht op de ratten werd gehou den, zelfs met vuurwapens. Ook was er een kat aangeschaft De gaten, door de ratten veroorzaakt, waren nog aanwezig. Pleiter had gemeend dit eens te moeten mededeelen, om er verbetering in te bren gen, maar ook ter wille van zijn cliënt, die daar de vreeselijkste dagen van zijn leven had door gebracht en die recht had op aanzienlijke strafvermindering wat den eisch van het O. M. betrof. 'o Een nieuw smokkeltruc. Langs het Rijnschip Gelria, liggende aan de Feijenoordkade te Rotterdam, hingen twee staaldraden, in het water. Bij on derzoek bleek, dut daaraan verbonden wa ren twee ijzeren vaten, twee zeildoek zak ken en een dicht gesoldeerde ijzeren bak. In de vaten waren 2300 stukken zeep opgeborgen en in de zakken en bak sen groote hoeveelheid ham en spek. Als ver dacht van poging tot verboden uitvoer zijn aangehouden de schipper H. W. ee diens broeder. Beleefd aanbevelend, Hoogachtend, Kerkstraat 69 's-BOSCH. Gelieve s.v.pl. vooral op 't adres te letten Kerkstraat 69. spierverrekkingen, spit in den rug, stramheid in de ledematen, jicht, rheumatiek, rug- en lendenpijnen worden door den Kloosterbalsem snel gebeterd. Bij een val kneusde ik mijn pols deerlijk en werd »er een beentje uit zijn verband gerukt. Ik had «vreeselijk veel pijn en ging direct by den drogist «Zadoks, Voorstraat 121, een potje KloosterbaLem «halen. Daarmede wreef ik de pijnlijke plekken en «vooral de plaats, waar het uitgeschoten beentje bo- «ven uit stak en verbond de hand telkens stevig met «een zwachtel met Kloosterbalsem. Spoedig was nu «mijn pols en hand genezen, nadat ik nog geen 3 «potjes Kloosterbalsem gebruikt had.« De Kloosterbalsem wordt ook geroemd als een nattig huismiddel bij wonden, brandblaren, winterhanden, en -voeten, huiduitslag, aambei en Verzacht, zuivert en geneest. Prijs per pot van 20 gram 45 cent, van 50 gram 85 cent, van 100 gram f4.30, van 250 gram f2.50. Alom verkrijgbaar! Eischt rooden band met onze handteekening L I. AKKER, Rotterdam. billijke prijzen. Plaatsing met schriftelijke garantie. N.B. Bij plaatsing vanaf 5 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. Fransche en Engelsclie Prenten, geëncadreerd in ouden styl. a qq Groote keaze ovale Lfysten met en zonder strik. a INLIJSTEN VAN PLATEN EN FOTO'S, g FABRIEK VAN SPIEGELS EN SCHILDERIJEN. VUGHTBRSTRAAT 118—120 's-BOSCH. aa Telefoon 757. (ÜÏJESSEL MAISON NEUVE Mevr. C. Ramberg v. d. Berg, Heermanshuisstraat 54 te Dordrecht, verklaarde ,-\ .S

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 5