VISITE KAARTEN Notaris PAAP te Weflétfam prima sigare; en Luci rs. A. BAA Aio. Ijzerwaren. BaliloinM. KERKBOEKEN, l j.v: IAIJENS, oran je-bazar, inaraazi WEILAMP. 39.36.47 H.A. weiland, 1878—1912. Atelier voor -: Moderne Fotoyraphie JOZ. DE JONG Hiuthamerstraat 59, 's-BOSCH. L. f VEERMAN. Gorinchem. H. SANDERS—DE LEEUW, Heeren- en Jongelieeren DEMI-SAISONS, WINTERJASSEN, ULSTERS, Ratine JE li KERS en MOTORJEKKERS Minderbroederstraat 0, 's-Bosch. publiek verhuren, ftederlaiidsche Jurisprudentie en Reehtsliteratuur. Direct uit voorraad tegen opruimingsprijs, Houten Tabakspijpen en Sigarenpijpjes. NIEUW NIEUW R. Premier K. Pijpvulling. Gouden of Zilveren slootjes. Hinthamerstraat 59 's-BOSCH. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's-Bosch het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Hensden. Bij den storm uit het Noord-Westen op Zondagmorgen kwam het water zoo snel opzetten, dat binnen 2 uur tijds de goederenloodsen daardoor geheel ingesloten waren en het water daarin een halven meter stond. In grooten haast moes ten alle aanwezige goederen zoo jnist met vrachtbooten aangekomen, op schragen en planken worden geplaatst, door welk di rect doortastend optreden is voorkomen dat voor een belangrijk bedrag aan goederen onbeschadigd is gebleven. Door Stemgerechtigde manslidma ten der Herv. gemeente werden herkozen als Ouderling de Heer W. C. Friedli en als Diaken de Heer C. A. Baaijens en tot Notabel de Heeren H. van Herwaarden en J. Zonneveld, terwijl voor eene vacature een Notabel eene herstemming moet plaats hebben,tusscheu de Heer C. A. Baaijens en A. Posma. De arrondissements-rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft, ter vervulling van de vacature van kantonrechter te Heusden, opgemaakt de volgende aiphabetische lijst van aanbeveling rnr. C. J. Huyser, griffier bij het kan tongerecht te Terborg mr. C. W. van Ommeren, hoofdcommies ter provinciale griffie van Gelderland en kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Arnhem mr. J. A. van Pesch, griffier bij het kantongerecht te Harderwijk. (St.-ct.) Naar wij vernemen zal vermoede- ij k op Donderdag 27 December a.s. alhier voor het publiek op treden Jhr. R. R. L. de Muralt, Lid van de Tweede Kamer, om eene uitzetting te geven van het even redige Kiesrecht, met het doel te komen tot een L. Kiesvereeniging voor den Kring Heusden. Onze stadgenoot de heer J. Tupker is aangesteld als conducteur op de stoom boot »Drie Provinciën», varende, op het traject 's-BoschUtrecht, Door Ged. Staten dezer provincie is voorgesteld de jaarwedden te verhoogen van den burgemeester met f 250van den secretaris met f100 en van den ge meente-ontvanger met f 50. Andel. Door de werkliedenvereeni- ging «Helpt elkander« is een request aan den Gemeenteraad gepresenteerd, inhou dende verzoek een toeslag van 19 cent per liter op de petroleum te geven. Het paard van den landbouwer J. S. sloeg op hol, verbrijzelde aan het huis van den heer M. de F. een daar staande steenen paal, beschadigde de blinden, doch werd eer het grootere onheilen aanrichtte, tot staan gebracht. Beneden-Langstraat. Vette kalveren worden haast niet meer gemest, vanwege de hooge melk- en boterprijzen. Naar scha pen bestaat tamelijke vraag, maar varkens komen niet meer op de vrije markt. Jonge biggen zijn duur. Men besteedt voor vette kalveren 90 a 95 cent per K.g. schapen tot £30 per stuk, jonge schapen tot f 18 en biggen f 17 a f 20. Eethen, 1 Dec. Herbenoemd tot ou derling in de Ned. Herv. kerk alhier, de Heer G. Uijthoven, tot diaken, de Heer J. P. Smits. Genderen. In de Herv. Kerk alhier is herkozen als Ouderling de Heer J. van Vuren, die zijne benoeming heeft aange nomen en is gekozen als Diaken de Heer G. Branderhorst Antz. die echter daarvoor bedankt heeft. i De Chr. zangvereeniging »de Lofstem« welke voor de mobilisatie reeds kwijnend was en daardoor geheel werd stopgezet, is thans weder opnieuw georganiseerd met een flink getal nieuwe leden, (31) en is hare repetities weer begonnen onder leiding van den Heer E. Boll alhier. Dat de publieke spreekcel in een dringende behoefte voorziet blijkt wel daar reeds de eerste maand der opening 78 gesprekken gevoerd werden. 's Gravenmoer. Het water is hier weder bijzonder hoog, over de Vaart staan de huizen rondom in het water. De Vaartsche steenweg, waarop in alle haast kaden zijn gezet, wordt bewaakt. De comunicatie met Waspik is verbroken. Een en ander geeft een groot ongerief. Meeuwen. Het dep. Meeuwen dei- Mij. tot Nut van 't algemeen hoopt a.s. Zaterdag den 8 Dec. des avonds te 7 uur eene openb. vergadering te houden. Als speker zal dan optreden Ds. van der Meu- len uit Bergen op Zoom. met a. Hoe maken we het leven niet alleen mooi, maar ook nuttig en goed en b. Een praatje over het weer. Ter afwisseling van het program zal de Zangvereeng. «Kunst naar kracht» hier bij hare welwillende medewerking verlee- nen. Nederhemert. Door den Heer A. Bak ker is deze week een scheepslading hooi van de eerste snede hetwelk onlangs bij de landbouwers werd gevorderd geladen, tenbehoeve der regeering met bestemming Vrijhoeve-Capelle. Sprang. Door een hond zijn in het weiland ten nadeele van den landbouwer R. alhier 8 schapen dood gebeten. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men aan de villa van de heer M. alhier poging tot inbraak gepleegd. Het dak van een aangebouwde bergplaats trachte men door afneming der pannen open te breken. Toen dit niet gelukte heeft men de ruiten van een tuimelraam verbrijzeld, een weinig petroleum werd gemist. Ver moedelijk zijn de dieven in hun werd ge stoord. Tot op heden bleven ze onbekend. Maandagavond j.l. hield ds. Vreugden- hil in het Chr. Prot. militaire tehuis alhier een lezing over «Levens moeheid». Met groote belangstelling werd de lezing van dezen begaafden spreker door de militairen gevolgd. Vlijmen, 1 Dec. Toen dezer dagen door verschillende heeren jagers eene drijf jacht werd gehouden, ontdekte de heer C. van Wagenberg alhier, dat er iets bij zonders uit den grond te voorschijn kwam. Juist toen voornoemde heer wilde schieten, bemerkte hij dat het een mensch was. Naderbij gekomen was het een vluchten de Russische soldaat, die gelijk de dieren geheel-alleen in de bosschen, in den grond, met een hol als kamer, zijn verblijf hield, Waspik. Maandagnacht hebben dieven zich door het uitsnijden eener ruit toegang verschaft tot de fabriek van den schoen fabrikant den heer C. Lips, en voor een waarde leder gestolen van by na 1000 gulden. De politie stelt een uitgebreid on derzoek in, tot heden zonder resultaat. 3 Dec. Door den laatsten storm is het water hier overal nog gestegen. In Waspik-Boven loopt het op sommige plaat sen over den weg, terwijl schuren en stal len zijn ondergeloopen. Nagekomen berichten. lie biuuenkomst van de Tromp". Zondagmiddag, met boos weer, is de «Tromp» weer uit Indië via het Panama kanaal te Nieuwediep aangekomen. H. M. de koningin bevond zich reeds den avond tevoren te Helder en had den nacht in haar salonrijtuig doorgebracht, 's Morgens vroeg kwam de koningin, in een open auto, terwijl de storm gierde, naar het havenhoofd om het binnenkomen van de »Tromp« te zien. Nadat de ko ningin de verwoestingen aan het haven hoofd, door den storm veroorzaakt, had bezichtigd, ging H. M. naar de batterij «het Wierhoofd«, tegenover het pantserfort «de Harssens», van waar men een ruim gezicht heeft over de zee. In de verte lag de «Tromp», die oorspronkelijk om half tien zou binnenloopen. Tweemalen werd beproefd dt haven binnen te komen doch beide pogingen mislukten. Na de tweede poging was het algemeen gevoelen, dat de «Tromp» eerst in den na middag zou trachten binnen te loopen. Ook de autoriteiten deelden deze ipeening, en zoodoende vertrok H. M. naar haar salon rijtuigen tot het gebruiken van de lunch. Maar de natuur spot met de gedachten der menschen. Slechts korten tijd na het vertrek van de koningin kwam er eenige luwte, waarvan door den commandant van de «Tromp« onmiddellijk gebruik werd gemaakt. En aanstonds werd een koerier naar den koninklijken wagen gezonden om H. M. weder te halen, en om halftwaalf tufte de koninklijke auto, zeer tot verba zing van de reeds naar huis gekeerde Nieuwediepers, weer langs de Hoofdgracht De sleepboot »Simson«, die na de eerste pogingen weer binnengeloopen was, ver trok ten tweeden male. Wéér kwam de «Tromp« met volle vaart aanzetten, nog verder boven de haven dan de eerste ma len. Een oogenblik leek het alsof te hoog was aangehouden, maar neen. Vlak voor de haven krijgt de tegenstroom het schip te pakken. Hij duwt den kop van het schip naar binnen. De Trompis ge lukkig in de haven. Hare Majesteit ging te voet naar het wachtschip, vanwaar zij het verdere ma noeuvreeren belangstellend bekijken kon. Het duurde nog geruimen tijd alvorens de Tromp gemeerd lag. De dwars over de haven staande wind belette het schip aan den steiger te komen. De Simson trok uit alle macht, stoomsloepen brachten tros sen uit, die langzaam aan met de anker spillen ingedraaid werden. Plotseling breekt met een knal de raanillatros, waaraan de Simson het achterschip houdt. Vóór een nieuwe trots is uitgebracht, is het schip door den wind weer een heel eind om gezet. Na een paar uur slaagde men er ten slotte in, het schip voor den wal te krijgen. Tijdens deze manoeuvres begaf de koningin zich met een der defensie sloepen aan boord van de Tromp. Slechts korten tijd verbleef de koningin op den oorlogsbodem, alwaar zij zich met den heer Van Vollenhoven, het hoofd der econohen, die uit hun ambt meer met de Staten, en andere opvarenden onderhield. Daarna begaf H. M. zich per auto naar den koninklijken trein, waarmee zij om 4 u. 10 m. Helder verliet. o Een ramp. Bij El burg is de zeedijk bezweken. Het zeewater spoelt bij Hattumerbroek over den spoordam, alle treinverkeer naar en van Holland is over die lijn gestopt. De avond sneltrein uit Amsterdam volgde de route Zutphen en kwam 2 uren te laat aan. Verdere bijzonderheden ontbreken. - o— Valsche zilrcrbon. Ten kantore der Rijksbelastingen te 's-Bosch is heden in beslag genomen een vermoedelijk valsche zilverbon Serie H. A. No. 14940 van f 2.50. Aangezien de afwerking betrekkelijk zeer nauwkeurig is, en de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat er meerdere exemplaren zijn gemaakt, wordt nauwlettend toezien bij ontvangst van bons aanbevolen. De Interncering der Duitsche Krijgsgevan genen in Holland De «Deutscher Nachrichteri diensU te 's Gravenhage verneemt van welingelichte Dhitsche zijde «De toebereidselen vool' het transport der Duitsche krijgsgevangenen, die in Hol land zulleu worden geinterneerd, zijn thans zoover gevorderd, dat het drietal schepen, waarmede zij uit Engeland zullen worden overgebracht, tot uitvaren gereed ligt. Men wacht er nu nog slechts op, dat van Engelsche zijde voldoende veiligheid wordt gewaarborgd, waardoor de schepen in staat zullen zijn zich naar een bepaald punt aan de Engelsche kust te begeven. Teneinde te voorkomen, dat de schepen zonder passagiers naar Engeland zullen varen, ligt het, naar luidt, in het voor nemen Engelsche invaliden en burgerge vangenen, die op grond van de uitwisse lingsovereenkomst mogen repatriceeren, aan boord dezer schepen te doen terugkeeren. Omgekeerd verwacht men van Duitsche zijde, afgezien van deze beide categoriën gevangenen, nog Duitsche officieren en onderofficieren uit Engeland terug, die dan in Holland zullen worden geinterneerd. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 30 Nov. 1.99 M. 1.71 M. -f N.A.P. 1 Dec. 1.97 1.68 2 2.78 2.48 3 2.77 2.51 Rivier berichten. Op 4 Dec. in meters in cM. 's-Hertogenbosch 2.89 4- N.A.P. val 21 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.83 val 26 (Maas) 2.74 val 30 Crévecoeur (Dieze) 2.83 val 26 Crévecoeur (Maas) 2.82 val 27 St. Andries(Maas) 4.49 val 20 St. Andries (Waal) 4.82 val 16 Grave 8.53 val 32 Venlo 12.05 val 0 Maastricht 42.97 val 10 Keulen 2.94 val 14 Op 3 December. Arnhem 9.70 val 6 ADVERTENTIEN. ^'-v vgSgmiM Heden overleed tot onze diepe droefheid; door een plotseling ongeval, onze ge liefde Vader SIMON VAN RIJSWIJK, in den ouderdom van 74 jaar. Namens Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen, C. van Rijswijk. Genderen 29 November 1917. Denkt op de 7 en bestel ze tijdig op de Boek drukkerij van Keurige afwerking wordt ge waarborgd. o zal op Vrijdag 7 December 1917, des namiddags 2 uur in café/»Van Gooi» te Woudrichem, ten verzoeke van den Heer A. NAA1JEN te Andel j om over het seizoen 1918 te beweiden: op het Kraaiveld, onder Woudrichem en Sleeuwijk, in 17perceelen, nader omschre ven bij biljet,/ dat ten kantore van den Notaris verkrijgbaar is. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. Bij L. J. VEERMAN te Heusden is verschenen VAN DE Tweede opnieuw bewerkte druk. Ie stak f3.95. Dit eerste stuk is met voorwaarde van inteekeriing bij eiken Boekhandelaar te ontbieden. Voor het aanstaande Diverse soorten Mestvorken met en zon der steel, Stalschoppen, Stallantaarns, Spa den, Batsen, Duitsche schoppen met steel en hilt, Mollenklemmen, Muizenklemmen, Roskammen, Schoen heslag, Zakbalanzen, Nijptangen, Zaagvijlen, tuinharken met en zonder steel, afzonderlijke steelen voor alle gereedschappen. Aanbevelend, ontvangen een prachtige sorteering in kistjes van 100, 50 en 25 stujfs. Komische origineeie beweegbare fi- j guren, met geestige Engelsche opschriften. Nog niet in den hand el geweest. Neemt proef met Het hoogste genot vodr H.H. Pijprookers. Aanbevelend, Botermarkt 88. HEUSDEN. MET EN ZONDER GEZANGEN, EN MET GKOOTE KEUZE. BOEKHANDEL' Nog steeds leveren wij zes FOTO-BRIEFKAARTEN voor f 1.10 twaalf fl.70 Eind B 114 2e hais vanaf de Waterpoort Groote voorraad LIJSTEN voor Platen en Foto's tegen de oude prijzen, ook op maat gemaakt. Vraagt prijs, Zie Etalage. De grootste sorteering Speelgoederen, zooals gekleede en ongekleede Poppen, Too verlantaarns, Blok- en Bouwdoozen, Timmerdoozen, Mechaniken, Gezelschapsspelen, Pop- en Sportwagens, St. Nicolaasgeschenken, Portemonnaie's, Siga renkokers, Portefeuilles, Tabak- en Sigarenpijpen enz. vindt men aan delaagsteprijzeninde Aanbevelend, Eene prachtvolle collectie vindt U in der Men verzaime nimmer onze Etalages te bezoeken. fc RErERTORIUM ft 0 0 Pi BAZAR Fra P. II Ellil S HEI

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3