publiek verpachten 25- tt S P. J. Schetselaar, VISITE KAARTEN M0DELH0EDEN Tabletten nel volledig Pension. KUNSTTANDEN Hotel JAÏniïlETZlI. §j In Huis i Notaris A. SCHAAP Behandeling geheel pijnloos. L, J. VEERMAN. KERST1UZIEK St- 3ansstr. 's-BÖJjCH. bericht de ontvangst der en verdere Nouveautés benevens eene groote sorteering CHAPELLER1ES EN KINDERH0EDBN in alle Genres en prijzen. J. J. VERHOEVEN, geregeld voorradig bij de firma 3 f aulinus 3. van Rijswijk 3eane S. ft. van Serdinge. SIMON VAN RIJSWIJK, in den ouderdom van 74 jaar. Spreekuren 9—ft, Nederlandsclie Jurisprudentie en Rechtsliteratuur, 1878-1912. munmmmmmmn Tot Opper-Wachtmeester is benoemd de Heer J. C. v. Westen, Wachtmeester der K. Mar. alhier. Naar wij vernemen treedt de Heer Van Westen op 13 dezer op als Kommandant der Brig. Moerdijk. Op de scheepswerf van de firma De Haan Oerlemans alhier ontdekte men Maandagmorgen dat er een drijfriem ont vreemd was, waardoor er gebrek aan elec- trisch licht ontstond. De firma looft een som van f 100 aan dengene, die den dader aanwijst. Werkendam. Zaterdagavond hebben alhier eenige personen elkander ernstige messteken toegebracht, waarschijnlijk ten gevolge eener oude veete, Ook werd bij den Caféhouder v. d. S. met een bier- flesch een groote spiegelruit ingeworpen. Ammerzoden. In de j.l, gehouden raadsvergadering werd tot secretaris dezer gemeente benoemd de heer Th. J. de Leeuw, ambtenaar ter secretarie. Beneden-Langstraat, 11 Dec. Het hooi is voor een groot gedeelte opgeruimd en aangezien de vraag blijft aanhouden, stijgen de prijzen schrikbarend. Voor het goede hooi besteedt men reeds tot f 75 per 500 K.G. en afwijkende soorten naar verhouding. Roggestroo geldt f 20 per 500 K.G. Capelle. De Koster alhier heeft een beroep ontvangen naar Meijdrecht. Stonden de repetities van de Zang- vereeniging »'t Eozeknopje« sedert het over lijden van den Heer Kooien stil, Zaterdag a s. zullen zij weer opnieuw beginnen on der leiding van den Heer tugers uit Raams- donksveer. Genderen. Tot ouderling in de Ge reformeerde Kerk alhier is gekozen B. Verdoorn en tot diaken G. van der Beek LGzn. beiden aftredend. Meeuwen. Zaterdagavond j.l. had al hier de aangekondigde Nutsvergadering «Departement Meeuwen«, plaats. Een talrijk publiek, waaronder velen van elders, was opgekomen. De Heer Dammers, voorzitter der afdeeling, opende de verga dering met een woord van welkom aan de aanwezigen en deelde mede, dat de heer Vermeulen uit Bergen-op-Zoom, die heden avond als spreker had moeten optreden, door onvoorziene omstandigheden verhinderd was, hier te verschijnen. In verband hier mede moet tot wijziging van het program, worden overgegaan en zou de heer Pruim, hoofd dsr school alhier, thans de-vergade ring leiden, onder welwillende medewer king van de Zangvereeniging «Kunst naar Vermaak®. Het publiek gaf zijn instem ming hiermede ten volle te kennen, door langdurig applaus. De heer Pruim behandelde daarna op aangename en leerrijke wijze zijn onder werp, n.l. de opvoeding van het kind in de school en in het huisgezin en de schaduw zijden verbonden aan het te vroeg naar de school zenden van jonge kinderen, ter wijl vervolgens door hem nog eenige hu moristische gesprekken werden voorgedra gen. Een en ander werd met onverdeelde aandacht door het publiek gevolgd. Ter afwisseling werden verschillende zangstukjes door genoemde Zangvereeni ging, die nog slechts 7 weken bestaat, ten gehoore gebracht die, gezien den korten tijd van bestaan, in alle opzichten voldeden en blijk gevend van ernstige studie en goede leiding. Te ruim 10 uur werd de vergadering gesloten, waarna door het publiek in ge zellig bijeenzijn nog tal van opgewekte vaderlandsche liederen werden gezongen, om vervolgens hoogst voldaan huiswaarts te keeren. Wij meenen dan ook dat deze Nutsver gadering in alle opzichten geslaagd mag heeten en brengen hulde aan allen die daartoe medewerkten. Alhier werd dezer dagen opgericht eene afdeeling van de Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw, waarbij al aanstonds 34 leden zich aansloten. Ze draagt den naam «Meeuwen en Omstre ken® en omvat de dorpen Meeuwen, Hill en B.-Broek, Eethen en Drongelen. Voorzitter van het Bestuur is de heer K. M. Dirkzwager alhier, Secretaris de heer J. van Campen te Drongelen. Mede door het vormen van deze afd. werd voldaan aar. een reeds lang te voren uitgesproken wensch, dezen namelijk, dat de afd. Heusden zich zou oplossen in twee of meer, liever in enkele kleinere afdee- lingen. De kring toch, welke Heusden omvatte, was naar velen meenden al te groot, de aanraking der leden onderling veel te klein, de gelegenheid tot samen werking in de meeste gevallen als bij het aankoopen en distribueeren van zaai zaad, voederartikelen en zoo meer, haast niet mogelijk kortom die omvang niet in het belang van den landbouwer, zoodat men meende tot de vorming van kleinere kringen te moeten overgaan. Toone «Meeuwen en Omstreken® dat dit goed gezien was Nederhemert. In deze gemeente zijn enkele landbouwers er toe overgegaan om een perceel weiland te doen omploegen of spitten met het doel, om daarop in het volgende jaar gewassen te teelen, welke voor veevoeder dienstig kunnen zijn. - Door gebrek aan meel, konden de bakkers hun klanten niet van brood voor zien. Men trachtte met zijn broodbons in de omgeving het onmisbare volksvoedsel te verkrijgen. Moge er spoedig verandering komen Sprang. Zaterdagavond l.l, kwam de afd. «Patrimonium® alhier in haar 9e jaarvergadering bijeen. De voorz. wees in zijn openingswoord op den ernst der tijden. Vervolgens hoe deze tijden nieuwe maat schappelijke toestanden in het leven riepen, en schetste daarna de roeping, die de christen-werkman te vervullen heeft. Door den secretaris werd daarna het jaarverslag voorgelezen. In vogelvlucht werd den verrichten arbeid onder het oog gebracht. De rekening en verantwoording door den penningmeester gaf reden tot dank baarheid. By de gehouden bestuursverkiezing wer den op voorstel van enkele leden, de af tredende bij aclematie herkozen, die de benoeming aannamen. Beide ter deze plaatse bestaande jonge- lingsvereenigirigen. waren door hun afge vaardigden vertegenwoordigd, die de groe ten hunner organisatie overbrachten. Na dat nog verschillende zaken waren afgehandeld, sprak den voorzitter een kort slotwoord. Tot leden van den kerkeraad bij de Ger. Kerk alhier zijn gekozen tot ouderling W. van Drongelen en W. Gennït, en tot diakenen G. Blok en L. v. d. Hoeven. Vlijmen. Naar wij vernemen zal in Januari a s. een controleur bij den pytho- phatologischen dienst alhier blijvend gesta- tionneerd worden. In de eerste plaats zal hiermee een beter toezicht op de uitvoering van de wet tot bestrijding van den Ame- rikaanschen kruisbessenmeeldauw worden verkregen maar ook aan de bestrijding van andere plantenziekten zal, door voor lichting en hulp bij de uitvoering, de aan wezigheid van een controleur zeker ten goede komen. Als zoodanig zal worden geplaatst de heer P. C, Koene, vroeger als controleur te Boskoop werkzaam. Wijk. Op Vrijdag 1.1. had alhier eene vergadering plaats, met het doel eene werkmans-vereeniging op te richten. De postbode K. v. d. Velden leidde de ver gadering en zette het doel uiteen n.l. dat organisatie ook onder den arbeidenden en werkmansstand eane behoefte des tijds is. Een 20 tal leden traden direct toe en het getal is thans reeds tot 50 gestegen Vrijdag a.s. hoopt men een bestuur te kiezen en de statuten vast te stellen. (Wij ontvingen hiervan een zeer uitge breid verslag, waarvoor gebrek aan plaats ruimte was waarom wij hierbij de hoofd punten mededeelen. INGEZONDEN RECLAME. In antwoord op het ingezonden stuk van 1.1. Zaterdag door de Schoenmakers van Heusden, kan ik niet nalaten hun daarvoor mijn oprechten dank te betuigen. Beter reclame is er nooit voor mij gemaakt. Thans wil ik er ter verduide lijking bijvoegen dat de maximum-prijzen van Distributieleder door den Minister zijn vastgesteld als volgt Mans zolen en hakken f 2.25 Vrouwen -1.65 Ondermans -1.65 Meisjes -1.30 Kinder -1. Ik heb gemeend voor mij zelf en het publiek goed te doen deze prijzen als volgt te veranderen Mans zolen en hakken f2. Vrouwen -1.45 Ondermans -1.45 Meisjes -1.15 Kinder - 0.90 De prijzen van zolen en hakken van leer buiten de Distributie om, zoo concurreerend mogelijk. Manszolen en hakken f2.85 Vrouwenzolen en hakken - 2.25 Kinder naar grootte. Op bons voor nieuwe schoenen lever ik alle verlangde soorten eigen fabrikaat hand werk aan de meest concurreerende prijzen. Dus let welgeen papieren fabrieks werk maar alles solide eigen ge maakt handwerk. N.B. Iedereen, van welke plaats ook, kan gaan met zijn bon voor Nieuw- en Reparatie werk waar hij zelf wil. Niemand mag of kan hem daarvoor een persoon aanwijzen. Hoogachtend blijf ik steeds de Concurrent JAN SMITS, Schoenfabrikant en Schoenwinkelier, Wijksche straat No. 44, HEUSDEN. HH behooren steeds W>bert-ia- U jjTi bietten bij de hand te zijn, om ze bij hoesten, verkoudheid of katarrhale aandoeningen direct HH HH te kunnen aanwenden. Zij sma- §|1 HH ken aangenaam en hebben veel uitwerking. Burgerlijke Stand 's Gravemoer. Geboren Gerrit, z. v. D. v. Loon en E. W. Beek Jacobus, Pieter, z. v. G. Molewijk en E Blom Antonia Cornelia, d. v. E. M. Suos en J. W. Heerkens Sara Catharina, d. v. J. v. Dongen en P. J. de Geus. Overleden: A. Kielen, 69 j.; C. M. Pruijssers, wed. P. J. Blom, 82 j. A. Nijenhuis, 68 j. Capelle. Geboren Johannes Pieter, z. v. J. Blom en M. Snijders Soetje Janneke, d. v. G. v. Achterberg en M. J. Boeser Josijna, d. v. G. M. Koenen en C. Hommel Wil- lemina Antonetta, d. v. M. J. d. Helm en S. B. Visser. Getrouwd J. Kraak, 28 j. en F. Koenen, 23 j. Overleden: E. de Roon, 60 j. 7 8 9 10 Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. Dec. 4 58 1.60 1 41 1.43 M. 's-Hertogenbosch 1 30 M. N.A.P. 1.20 1 10 1.12 Rivierberichten. Op 11 Dec. in meters in cM. 2.32 N.A.P. was 7 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.25 (Maas) 2 15 Crévecoeur (Dieze) 2.23 Crévecoeur (Maas) 2 20 St. Andries(Maas) 4.03 St. Andries (Waal) 3.99 Venlo 12.19 Maastricht 43.01 Keulen 2.33 was 7 was 10 was 8 was 8 was 24 val 8 val 6 val 14 was 2 ADV ERTENTIEN 3 ONDERTROUWD: IB EN Danckertsrt. 13. Bezuidenhout 25. DEN HAAG 7 December 1917. Heden overleed tot onze diepe droefheid, door een plotseling ongevaj, onze ge liefde Vader Namens Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen, C. van Rijswijk. Genderen 29 November 1917. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze dochters en zusters JOHANNA WILHELMINA en WILHELMINA ANTONIA betuigen wy onzen hartelijken dank. C. v. d. BEEK. E, v. d. BEEK - Bouman. G R v. d. BEEK. C. v. d. BEEK. Raamdonksveer, Keizersveer, December 1917. te WAALWIJK. zal ten verzoeke van den heer S. D. Lank- huyzen te 's Gravenhage op Vrijdag 14 December 1917, des voorm. om 11 uur, in hotel VERWIEL te Waalwijk, voor 7 jaren 1918—1924 Weilands in den Langen Brng- gert onder Eethen. Sectie A nos. 96, 97 en 98, groot 4.54.50 H A., in 3 per- ceelen, om te scheuren. Vóór de verpachting kunnen inschrij vingsbiljetten voor de massa worden inge leverd, welke na de verpachting worden geopend. Pachters/ moeten twee gegoede borgen stellen. Gevraagd te HEUSDEN een Brieven onder letter H. aan het bur. blad. b/dWaVrpoort, GülïllCitt Billijke prijzen. behalve ZONDAGS. Denkt op de en bestel ze tijd/g op- de Boek drukkerij van Keurige afwerking wordt ge- o o waarborgd. Kerstzang-bundel, l/ev. 180 Kerstl. van de 4e19e eeuw, 4 st. voor Gem. Koor en Harm. Ingen. f/l..Kerstbun del, 103 Oude en nit/uwe Kerstl. 2 en 3 st. f 0,30. Harm /vriend band 16, 35 Kerstl f0.40. Twee Kerstliederen van Blaauw en OudfRtff f0.25. De Hei lige Nacht, Muz./Schets door R. Ger- retson f 0.50. In Errata's Velden, Muz. Schets door R Get retson f 0.40. Stuivers Bibliotheek No/ 7, 10, 13a, 14a, 27 en 92. Toezending franco na ontvangst van postwissel door den Uitgever JOH. DE HFER te ROTTERDAM. Bij L. J. VEERMAN te Heusden is verschenen VAN DE Tweede opnieuw bewerkte druk, le stuk f3 95. Dit eerste stuk is met voorwaarde van inteekening bij eiken Boekbandelaar te ontbieden. 3 minuten van 't Station. Restauratie den geheelen dag. STALLING voor AUTO'S FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. Aanbevelend, JAN GEERTZEN Interc. Telef. 436. Beleefd aanbevelend, Hoogachtend, Kerkstraat 69 's-BQSCH. Gelieve s.v.pl. vooral op 't adres te Ietten Kerkstraat 69. Bi] alle apothekers en drogisten Wybeïi ^3 Elect, en Werkt. Ingenieur, Eenige en algemeene kennisgeving. wr >i«im twm i ■wiin—iiiiii n REPERTORIUM MAISON NEUVE DISTRIBUTIE-LEDER Gebr. ZECKENDQRF te Waalwijk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3