voor het Land van flensden an Ata, de Langstraat en ie Bomelerwaari. Ho 3773. Zaterdag 11 Mei. zwakte, Maagzuur, maagpü„, Wormen bij Dames F. SCMEÜDER k ZONEN, HEISDEN. gij u afgemat Hoest Rheumatiek, jicht, Enersan tabletten HERSTELPLAATS C. G. NIEUWKOOP. MmmUUUUUMMMUMUMUUimUUUUUUM II. Eerste Bennchemsebe Stoom- Wasch to ichting vl II. C. TIMMEKS Fabriek van Bedden en Matrassen. „DE KROON", Geen ziekte of pijn Hoofdpijn Gebruik Verouderde hoest, Keelpijn, ontstoken keel Gal en slijm worden Overspanning i onrust, HANDEL in LEDER en Schoenmakersfournituren. <X O R I N C II E n Tel. 28. SCHILDERIJEN Groote Markt. Kerksteeg. Arkelstraat, GORINCHEM. BEHOORENDE BIJ HET I begin Januari geen nieuwe Portugeesche troepenafdeeüngen meer naar het West- i front zijn gezonden. BUITENLAND. Reuter verneemt uit Servische bron, dat de onrust in de Sloweensche landen dage- lijksch toeneemt en zich rnet groote snel heid verspreidt. Een conflict op het spoor wegstation te Windischgra'.z tusschen Duitschers en Slowenen eindigde met bloed vergieten. Sloweensche vrouwen wonden zich zeer op en namen deel aan het ge vecht. Een aantal gewonde strijders werd naar het hospitaal gebracht. Ook zijn berichten ontvangen over een bloedig con flict te St. Jean. Er was daar een ver gadering uitgeschreven door Sloweensche afgevaardigden, met het doel, onder de boeren het beginsel te verspreiden van af scheiding van Oostenrijk en van toenemen- den afkeer tegen Duitschland. Tijdens de vergadering werden de Slowenen krachtig aangespoord, zich van het Duitsche juk te bevrijden, en de voorzitter der Joego-Sla- vische club verzocht, allen te strijden voor een onaf hankelijken Joego-Siavischen staat. De Slowenen juichten voor Joecho-Slavië en de Duitschers antwoordden «Lang leve Habsburg*. Dit leidde aldus Reuter tot gevechten en bloedvergieten. Ter tegemoetkoming in het gebrek aan veevoeder zal dit jaar in Duitschland in groote hoeveelheden boomloof als veevoeder worden gebezigd. Het wordt in het gansche rijk gedurende de maanden Mei tot Sep tember geoogst, in de lucht gedroogd en ter verdere droging en bewerking naar speciaal daartoe bestemde inrichtingen ge zonden. Het aldus verkregen materiaal zal uitsluitend ter beschikking van het legerbestuur worden gesteld. Daar wegens het hooge vochtgehalte het loof hooi na voorloopige droging in de zon spoedig aan bederf onderhevig is, zijn speciale maat regelen getroffen voor een snelvervoer naar de drooginrichtingen. Totdat de nieuwe oogst binnen is zal het rdet noodig zijn broodrantsoen in Enge land in te voeren. Het verbruik is ver minderd, doordat er meer groenten gegeten wordt. Ook gaat er veel aardappelmeel door het brood. De oogst belooft de beste te worden van de laatste 30 of 40 jaar. De hoeveelheid met graan bebouwd land is aanzienlijk toegenomen. Sinokkelary van spijkers. Aan de Duitsche grenzen bij Dinxperlo is een persoon aangehouden, die spijkers naar Nederland smokkelde. 959 K.G. spijkers zijn in beslag genomen. De ver voerder moest 2000 mark boete betalen. Prins Sixtus van Bourbon is uit Marok ko naar Frankrijk terug geroepen in ver band met den brief van Keizer Karei. Prins Sixtus schijnt eerst in Spanje den koning volledige inlichtingen te hebben ge geven en wordt thans in Havre verwacht. Aan bet Italiaansche front moeten Tse- chische officieren en manschappen tot mui terij zijn overgegaan. o Frederichshamn, de laatste stelling van de Roode Garde in Finland, is genomen. 300 Man werden daarbij krijgsgevangen gemaakt. 4000 te Kotha. In de haven van Mariampol zijn de Duitsche schepen door de Russen bescho ten, De Engelsche troepen blijken nu defini tief naar den westelijken oever van den Jordaan terug te zijn geslagen. o Oorlogsmoeheid in Portugal. Volgens de «Deutsche Tageszeitungoc meldt de «Daily Chronicleuit Lissabon, dat de Nieuwe president Sidnio Paes. een nota tot de regeeringen der Entente heeft gericht in verband met de deelname van Portugeesche troepen aan den oorlog. De «Daily Maik deelt mede, dat sedert kan blijven bestaan, indien slechts het goede genees middel wordt aangewend. gevoelt en lijdt aan voortdurende vermoeidheid, vermagering bloedarmoede of verlies van krachten, gebruik dan bijtijds MIJNHARDT's LE VETOGSN. Dit is een zeker geneesmiddel. Sterkt lichaam en zenuwen. aHaHisBiBuss.90c.fi.75,f4 25f8,25 Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Beginaende en verkoudheid. Neem ANGA- bonbons, mammaua Doos 35 en 70 ct. luchtpijpaandoeningen, bronchitis, slaapstorende hoestprikkel, hoest bij ouden van dagen, alsmede kink hoest en slijmhoest hij kinderen. Gebruik dan ANGASIROOP Per flacon f 1.40, 3 fl. f4. spier- en gewrichtspijn, pijn in de le dematen, influenza, aangezichtspjjn en kiespijn. Gebruik S AN APERIN-tabletten. ssraaasssB Per koker 60 ct., 3 k. f 1.70. opgezette amandelen, pijn bij het slikken. Neem Mijnhardt's GLORIN •tabletten. Per doos 40 ct., 3 d. f 1.10 maagwater, oprisping, geen eetlust, slechte spijsverteering. Mijnhardt's Maagtabletten. Per koker 60 ct., 3 k. f 1.65. verwijderd door Mijnhardt's La- xeertabletten. Deze tabletten zijn bloedzuiverend, regelen den stoelgang, sssaüssma Per doos 40 ct., 3 d. f 1.10. Bloedvormende licht verteerbare staaltabi., tevens eetlustopwekkend. eaaasasiss Per koker fl. 3 k. f2.85 zenuwachtigheid, slapeloosheid, ge jaagdheid, Examenvrees. Mijnhardt's Zenuwtabletten. "hui— Per koker 60 ct., 3 k. f 1.70 kinderen en volwassenen. Neem ENPAN -wormbonbons. «aassEssssasa» Per doos 35 ct 3 d. f 1. Let bij koop op den naam van den fabrikant A. MXJNHARDT, Pharmac. Fabriek ZEIST. Bij Apoth. en alle Drogisten. Te 's-Hertogenbosch Gebr. Verhees, Orthenstraat, JB. 89 en Vnchterstr. 30 en Apoth. Dr. Lamers eu Indemans Werkendam J. S. Frederiks, Drogist. De «Chicago Daily Tribune« schrijft «De oorlog zal door Duitschland gewonnen worden, wanneer Amerika niet veel sneller schepen kan bouwen als het doet. Dat is het feit, waarom het in dezen oorlog gaat. Het werd herhaaldelijk in Washington ge zegd, dat de president het niet begiijpt. Zeker is het, dat het land het niet begrijpt. Wij vertrouwen, dat de arbeiders, die zich op de werven aan den arbeid onttrekken of in staking zijn, het begrijpen. Volgens betrouwbare cijfers, welke «Collier's Week ly* als gegarandeerd juist geeft, worden door de duikbooten thans meer dan drie tonnen op elke nieuw gebouwde ton ver nietigd. De Heer Henning, de Washing- tonsche medewerker van de Tribune, be weert, dat de in de laatste maand ver nietigde scheepsruimte meer dan vier maal zoo groot was als die welke wij bouwen en dubbel zoo groot als de door alle vijan den van Duitschland te zamen gebouwde «Wanneer de omvang der tegenwoordige vernietiging zoo blijft*, voegt hij er bij, «dan zal het een jaar duren, eer de En- tente-mogendheden in staat zullen zijn een ton op elke vernietigde te bouwen.* o De Littausche nationale raad, vertegen woordigende ongeveer 700.000 Littauers in de Vereenigde Staten, heeft een beroep op president Wilson gedaan, om de eischen van hun geboorteland, vrij van Duitsche overheersching, te erkennen. De president nam het verzoek in ont vangst, sprak waardeerende woorden over de trouw van de Littauers in de Vereenig de Staten en verklaarde te deelen in het tegenwoordig lot van Littauen. o De Amerikaansche regeering heeft de Zwitsersche doen weten, dat twee schepen onder Amerikaansche vlag op weg zijn naar een Fransche Atlantische haven met graan voor Zwitserland onder geleide van Ame rikaansche oorlogsschepen. BINNENLAND. De redactie rau „flichel ini Sunipl". De Tel. meldt Zooals men zich herinnert, zijn eenigen tijd geleden twee redacteuren van «Michel im Sumpf«, Delmes en Prantel, onder ver denking van spionnage gearresteerd en naar het deserteurskamp te Bergen opge zonden. Dezer dagen melden we, dat Delmes, op last van den minister van jus titie, in vrijheid was gesteld. Thans ver nemen we, dat Prantel, wien dit geluk niet beschoren was, uit het kamp te Bergen is gevluchtmen is zijn spoor bij ster. o Gareus eu Manufacturen. Een deskundige medewerker van het Volk schrijft Eindelijk schijnt dan toch de regeering van plan te zijn maximumprijzen vast te stellen voor garens. Hoe die zullen luiden moet noch afge wacht. Maar zal er nu tevens een verbod komen van af- en opwikkelen van garen op kaartjes, een der voornaamste oorzaken der prijsstijging en een der ergste soort kettinghandel, welke denkbaar is, hetgeen reeds in het Volk van 23 Febr. met cijfers is aangetoond. Opmerkelijk is dat deze fabrikanten volop garen hebben en winkels niets of tegen enorme prijzen. En dat er grof geld aan verdiend wordt, bewijst dat er steeds meer dere oot'logshaaien zicli op deze fabricage toeleggen. Het ergelijkste is dat het Rijksbureau voor Manufacturen (ter bestlijding der kettinghandeldeze lieden officieel erkend heeft als fabrikanten en blanco vervoer- biljetten verschaft voor hun artikel. Indien de regeering niet onmiddellijk op alle garens bij deze lieden beslag legt, zal bij vaststelling van prijzen ook dit artikel, als zooveel andere, uit den handel ver dwijnen. Wat de manufacturen betreft is de prijs stijging sinds mijn jongste opgave van Febr. zeker nog met 20% toegenomen en het einde is nog niet te overzien. Dat ook hier de regeering spoedig moet ingrijpen en meer afdoende dan tot nu toe, is een gebiedende noodzakelijkheid. o Toelage aan stormtroepen. De minister van Oorlog heeft bepaald, dat aan de tot stormsectiën behoorende onderofficieren beneden den rang van adj.- onderofficier, een uitrustingstoelage wordt toegekend ten bedrage van f 25 per jaar voor de eerste maal uit te betalen op den datum, waarop belanghebbende definitief tot de sformsectie behoort en dat de of ficieren en adjudant-onderofficieren, behoo rende tot stormsectiën, voor de benoodigde meerdere kosten zelf zullen moeten zorg dragen. Ter tegemoetkoming in de daaraan verbonden uitgaven, wordt aan hen een uitrustingstoelage toegekend ten bedrage van f 50, uit te betalen op de wijze als hier voren bepaald. o Brandstof voor tuinders. Voor de tuinders in het Westland een heuglijk nieuws. Het Rijkskolenbureau heeft aan comité's voor hun brandstof bericht, dat bruinkolen die zij nu bestellen niet van hun rantsoen 1918'19 zal worden afgetrokken en dat de prijs is verlaagd tot f 7.60 per ton loco plaats van afzending. o De nieuwe spoorwcgdicnstregeling. Naar men verneemt, zal de nieuwe dienstregeling op de Nederlandsche spoor wegen ingaan op 3 Juni a s. o Op de waalsteenfabriek bij Montfoort wordt voor rekening van fabrikanten aan de arbeiders per dag 420 liter melk ver strekt, door welken maatregel men onder voeding hoopt te voorkomen. voor Rijwielen en Motoren, waarvoor steeds voorra dig ruime voorraad onderdeelen en toebehooren, aan billijke prijzen, Aanbevelend, indien U prijs stelt op een nette en zorgvuldige behandeling Uwer wasch, zendt deze dan naar de te GORINCHEM, Schuttersgmoht, Wasschen worden naar verkiezing, droog toegeslagen of geheel opgemaakt afgeleverd. SPECIAAL INGERICHT voor het strijken en opmaken van fijn Heerenstrijkgoed, als Boorden, Manchetten, enz., en het als nieuw opmaken van Damesblouses en Kinderjurken. Beleefd aanbevelend, DE DIRECTIE. ïmwïïTmïïïfmmmnnmmmïmmmmrx Magazijnen van Oekens, Ledikanten, Meubels, Spiegels, Schilderijen, Cocos, Stoelen, Kasten, Tafels en volledige Slaapkamer-ameublementen. (uit de hand geschilderd) op TEGEL, op PANEEL of op DOEK met EIKENHOUTEN, GOUDEN of ZWARTE lijsten, rijke keuze, prachtige Landschappen (echte kunst) vanaf f2.70 tot f 19,25. Iedereen wordt tot vrijen toegang aan onze magazijnen, beleefd uitgenoodigd. F SCHREUDER EN ZONEN [KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn Hooire Steenwe» 4. ttebr. (JBL\fi. DEN BOSCH. Japonstolïen. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit Katoen. Graslinnen. Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen. Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. Vast© pryzen A Contant. Naauil. Venn. Zeer groote sorteering Schoenen voor Dames, Heeren en Kinderen, van de gewoonste tot de fijnste soorten. Speciale sorteering in Jongens Schoollaarzen, Overschoenen, Motor- en Fietskappen. Snelreparatie-Inrichting. Ie KI. Schoenwerk n. maat. Vitrages, Gordijnstoffen, Karpetten, Tafelkleeden, Linoleum, Cocos, Theekasten, Kapstokken, Ledikanten Matrassen enz. BIJVOECSEL fficuwsblad üe duikbootenoorlog en de Amerikaansche scheepsbouw. Rijwiel-Magazijn „CERES te Drengelen. UITSTOOM EN van wollen en katoenen Dekensen Vitrage en andere Grondlijnen. v. d. Miessen^Sciioeipljii Voordeelig inkoopenbij A. v. d. PLANK j voorheen Silkrodt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 5