voor het Land van flensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. 3777. Zaterdag 25 Mei. NATIONALE BANKVEREENIGING. ABDIJSIROOP ARNOLD HÜYER Het ADRES van de van ouds bekende Fotografische Kunstinrichting. Dames ft. I Eerste fiurietlemsclt Sloom Wasch «o f. ih II. C. TIMMERS I CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO'S, EFFECTEN. Pierre Weijn.en, Hoaotograaf 's-Hertogenbosch, is thans PARADE 11. Magazijn van FOTOGRAFIE ARTIKELEN. ^7?TTT?7TT7TT?7TT7TT?TIÏÏ17T?ÏÏÏÏ7TÏÏÏÏ?TÏÏÏÏÏÏÏÏTT^ Lijdt gij aan Asthma, Speciaal Corsetmagazijn KAPITAAL en RESERVES f #.900,000 Specialiteit Artistieke Vergrootingen, BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Kb* behoorende bij het BUITENLAND. Naar aanleiding van den luchtaanval op Keulen heeft, naar de Köln. Volkszeitung meldt, de rijksdagafgevaardigde Kuckhoff aan den rijkskanselier gevraagd, of er geen maatregelen genomen kunnen worden of, een streven gesteund kan worden, beoogend om door internationale overeenkomsten eindelijk een einde te maken aan den zin- neloozen moord op vrouwen en kinderen. o Aan de groote meren in Amerika zullen door de scheepsbouwmaatschappijen 130 schepen voor 100 millioen dollar bij elkaar worden gebouwd. De schepen zullen groot zijn 4200 ton bruto doodgewicht, een vermogen hebben van 1500 P.K. en zullen in het najaar van 1919 worden afgeleverd. o— Wolff meldt, dat nadat op Zaterdag vóór Pinksteren in een voorstad van Valen ciennes 26 jonge burgerarbeiders en -ar beidsters door bommen van Engelsche vlie gers waren gewond of gedood, bomopera- ties boven Valenciennes in den middag van den eersten Pinksterdag eenige burgers hebben gedood en 5 gewond. Twee bom men vielen vlak bij de kathedraal Notre Dame, waardoor brand ontstond. In Albanië zijn de Italianen bij Ozoem tot het offensief overgegaan en drongen door tot de linieCesevadaOstrovica. o De rol van de Britschc duikboofen in de Oostzee. De correspondent van de »Tirnes« te Petrograd, geeft een overzicht van het werk van de Britsche duikboot-fïottilje in de Oostzee. Gedurende het jaar 1917, zegt hij, was de flottilje alleen een versterking van de Russische vloot en de eenige macht die de Duitsche vloot belette de Golf van Riga binnen te dringen. Gedurende hare aanwezigheid in de Oostzee brachten deze duikbooten 1 slagschip, 2 kruisers, 4 torpedojagers, 1 vliegtuigschip, 4 transportschepen, 1 zeilschip en 14 han delsschepen van den vijand tot zinken. Hier door verloor de vijand tusschen de 2 en 3 duizend manschappen, d. w. z. tienmaal zooveel als de geheole bemanning der Brit sche flottilje. Toen Finland met Duitschland in den oorlog ging samenspannen, was er geen andere mogelijkheid dan de Britsche duik booten te vernielen. o Reuter meldt uit New-York De Italiaarische vlieger-kapitein Silvio Resnati die in Westelijk Amerika op een Amerikaansch vliegveld is dood gevallen, is Dinsdag met militaire eer ter aarde be steld. In den lijkstoet liepen vertegen woordigers van alle afdeelingen der geal lieerde troepen met benevens vele op den voorgrond tredende Italianen en Amerika nen. Duizenden stonden in weerwil van den stortregen langs den weg. o De gezanten der entente-mogendheden te Jassy hebben bij de Roemeerische re- geering verzet aarigeteekend tegen de alinea in het verdrag van Boekarest, welke in strijd is met de internationale overeenkoms ten over de Donau-scheepvaart, waarvan zij de onderteekenaars zijn. De kwestie kan volgens hen slechts bij den algemee- nen vrede onder alle daarbij betrokken mogendheden worden geregeld. De Köln. Ztg. verneemt uit Bern, dat de weg voor het afsluiten van de oecono- mische overeenkomst tusschen Duitschland en Zwitserland nu is vrijgekomen, omdat Frankrijk bakzeil heeft gehaald. Ik den grond zal de overeenkomst onveranderd blijven. Slechts wenscht Zwitserland een 'redactioneele wijziging in zooverre, dat op de plaatsen, waar van de Fransche kolen- leveringen wördt gerept, Frankrijk niet met name wordt genoemd. Men neemt aan, dat deze veranderingen hun beslag kunnen krijgen, zonder dat de Duitsche onderhandelaars hoeven terug te keeren, en verwachtte het tot stand komen van het verdrag op Dinsdag of Woensdag. o In de mijn Deutscher Kaiser bij Hamborn heeft zich een ontploffing van koolstof voorgedaan, waardoor een aantal arbeiders werden bedolven twintig lijken werd naar boven gehaald, één gewonde is onder be handeling. o De ex-Czaar. Naar men weet is de voormalige Czaar met zijn gemalin en dochter van Tobolsk naar Ekaterinburg in den Oeral overge bracht, tengevolge van de ontdekking eener samenzwering onder de boeren om hen te helpen vluchten. De vroegere kroonprins Alexei is wegens ziekte te Tobolsk geble ven. De keizerlijke familie bewoont thans een klein particulier huis men heeft haar slechts twee bedienden gelaten. Vreemde lingen hebben geen toegang tot hen. De ex-Czaar klaagt dat zijn bewakers den laatsten tijd ruw en lastig zijn opgetreden. BINNENLAND. Bommen. Er blijken Maandagavond niet minder dan 14 bommen op Zeeuwsch-Vlaamschen bodem te zijn neergekomen. Een viel bij een nieuwe vlasfabriek in een stuk rogge bij een vogelnestje. Het op het nest zit tende vogeltje werd gedood. o Het retgebrek. Er worden pogingen aangewend om met de Nieuw-Amsterdam naast broodgraan, een lading grondstoffen voor de vetbereiding, die uit Ned.-Indië naar de Ver. Staten is verscheept, naar Nederland over te bren gen. o Uraan uit Amerika. Washington, 23 Mei. De Amerikaansche regeering verflauwt niet in zijn pogingen om levensmiddelen te zenden aan de neu tralen lauden in Europa, voor zoover de behoeften van Amerika en zijn bondgenooten dit toelaten. Na de jongste maatregelen van Amerika om door het Duitsche sper gebied levensmiddelen te zenden naar Zwit serland, worden er nu door de War Trade Board stappen gedaan om in daarvoor ge schikte havenplaatsen 50.000 ton brood graan bijeen te brengen, door de Vereen. Staten aan Nederland beloofd. Er liggen reeds '15.000 ton ter versche ping gereed en evenveel zal nog worden bijeengebracht vóór de aankomst der Neder- iandsche schepen, die dit graan moeten vervoeren. De Nederlandsche regeering heeft kennis gekregen dat spoedig schepen moeten gezonden worden om dit graan te halen, daar deze voorraden niet onbepaalden tijd kunnen bewaard worden. De vaartuigen, die dit graan zullen halen, vallen natuurlijk onder de garantie van den president, dat de stoomschepen om de 100 duizend ton graan te halen, door de Ver Staten en Argentinië beloofd, niet in beslag genomen zullen worden noch vastgehouden. Aan 3 stoomschepen in de Amerikaansche wateren was reeds vroeger vergunning ver leend om graan te lauen als speciale con cessie om in de onmiddellijke behoeften van Nederland te voorzien, dat, naar men ver nam, dit graan dringend noodig had en waar aan voldaan werd door het zenden van 14000 ton broodgraan. •Het Nederl. schip »Hollandia« was niet in staat in Argentinië een volle lading in te nemen wegens het lage w'ater in de Rio de la Plata. Het kreeg verlof om naar de Vereen. Staten te gaan en daar 500 ton Amerikaansch graan te laden, de lading aan te vullen en dan met de nog achtergebleven zeelieden 'naar Nederland te vertrekken. Ook voor Noorwegen wordt, zooals in de nieuwe overeenkomst is beloofd, goed gezorgd. De War Trade Board heeft reeds 15000 ton graan vrijgegeven en spoedig zullen nog 15000 ton gereed zijn om de Noorsche scheepsruimte in Amerika te be vrachten. Smokkelen. Bij Koevorden is een arbeider, die zich steeds per rijwiel naar Duitschland begeeft om te werken, aangehouden wegens poging tot verboden uitvoer. Hij had n.l. in zijn rijwiel twee stel binnenbanden verborgen. o Te 's Gravenzande 2ijn 10 van de 12 groote houten pakloodsen van de veiling- vereeniging afgebrand. De brand ontstond in het stroo dat ach terbleef, toen de militairen der kustwacht, die afgelost werden, vertrokken waren. Het aangrenzend veilinggebouw bleef be houden. o Twee boeren te Broek (Fr.) weigerden toegang tot hun boerderijen aan de commissie, belast met de vee-inventarisatie, in verband met de veevordering van regeeringswege. Per telegraaf gelastte de minister dat van deze onwillige boeren direct elk een koe moest worden gevorderd. o Petroleumbrou ontdekt. In de omgeving van een Friesch dorp bleken sommigen nog altijd petroleum te hebben, terwijl deze nergens te ver krijgen is, dan op aanvrage van het rijks distributie- bureau. En daar was ze niet aangevraagd. De rijkspolitie ging aan het speuren en heeft de bron opgespoord in een station der Staatsspoor. De schuldige, die de pe troleum verkocht, was de stationschef. Er werd proces-verbaal opgemaakt en de direc tie der Staatsspoorwegen heeft hem in zijn betrekking geschorst. o De steenkolenorereenkomst met Duitschland De correspondent te Keulen van het Vad. meldt De Berlijnsche correspondent van de Köln. VolksZtg seint, dat de onderhande lingen inzake het kolenvraagstuk tusschen Duitschland en Nederland, nog niet zijn onderteekend. Op het punt van den door voor bestaan nog kleine moeilijkheden. o Werkverschaffing. In het duin ten N. van Noordwijk wordt sinds eenige weken door het staatsboschbe heer aan 150 a 200 werkloozen (voornamelijk visschers) arbeid verschaft. Zij verrichten allerlei grondwerk ter voorbereiding van de bebossching van dit uitgestrekte duin. Een groot aantal krachtige mannen wordt hierdoor voor lediggang behoed en in de toekomst zal een bosch tot stand komen, dat evenals ten Noorden van Bergen aan Zee het geval is, een weldaad kan worden voor de geheele* streek. In duren tijd. De directie der Kon. Stoomweverij te Nijverdal schonk dezer dagen aan haar ge huwde arbeiders 20 el katoen en een klos garen. Bovendien aan alle, ook ongehuwde, arbeiders een bedrag in geld. De werkzaamheden zijn voor de volwas senen geëindigd. De mannen werken thans op de gronden, door de directie aangekocht ter ontginning. Ook de gemeente Hellen- doorn verschaft aan vele arbeiders werk in de veenderijen. o De gestolen koeien. Te Reusel aan de Belgische grens wer den twee koeien van den landbouwer Van Hoppen uit de weide gestolen. Bij onder zoek bleken zij over de grens gevoerd te zijn, naar Postel. De Duitsche overheid zond ze terug, waardoor v. H. weder in het bezit zijner koeien geraakte. o Met opgebracht. Men seint uit IJ muiden De stoomtrawler Pax is te IJmuiden aangekomen en dus niet naar Engeland opgebracht. Vit het kamp ontvlucht. Uit Ilattum meldt de »Zw. Ct. Woensdag j 1. is hier teruggebracht uit Duitschland een geïnterneerde vlieger, die voor 3 weken uit het kamp was ontvlucht en thans was opgespoord. Deze zal waar schijnlijk thans naar Bergen worden ge bracht. Onze gezant te Washington. De Nederlandsche gezant te Washington, mr. Aug. Philips, hier te lande vertoevend, heeft op grond van geneeskundige adviezen besloten, ontslag uit zijn ambt te verzoeken. De »Tel.« wijst er op, dat het mr. Philips niet is meegeloopen. Van zijn beleid en bekwaamheid werd hier te lande veel verwacht. Men hoopte, dat de proef, om op een van de belang rijkste diplomatieke posten, die ons land te bezetten heeft, iemand van buiten »het vak« te benoemen, glansrijk zou slagen. En zie de heer Philips heeft niet eens den tijd gehad zich in de nieuwe wereld voor hem in dubbel opzicht nieuw te oriënteeren. Thans rijst de klassieke vraag wat nu Het blad hoorde reeds namen mompelen, maar natuurlijk kan daaraan geen betee- kenis worden gehecht. Onder die namen is die van minister Loudon. Wanneer de verkiezingen leiden tot aftreden van het geheele kabinet zoo zei ons iemand dan zal de heer Loudon naar Washington terugkeeren. Het zal wel niet waar zijn, maar het is aardig gevonden. En verder hoorde de »Tel.« den naam fluisteren van den burgemeester van een onzer grootste gemeenten. De »Tel.t zegt zelf, dat aan die ge ruchten ernstige beteekenis niet kan worden toegekend. KantoorGORINCHEM (Gorinchemsche Bank). Directie: J. F. BEERLING Jr., Mr. A. DEN DEKKER. De aandacht wordt gevestigd op de afgifte van Binnenlandsche Credietbrieven, waardoor in ruim 80 plaatsen in Nederland gelden franco kunnen worden opgenomen. verlicht dan dadelijk Uw benauwdheid. Ge bruikt onverwijld de De in hooge mate slijmoplossende wer- king verlicht ten zeerste de ademhaling. Een voortgezet gebruik van de aangenaam smakende Abdijsiroop heeft reeds vele wan- hopige borstlijders een rustige ademhaling, kalme slaap, na rustelooze dagen en nachten, yêPgë gezondheid, levenslust en levensmoed terug gegeven. De Abdijsiroop wordt alom geprezen bij aandoeningen der luchtwegen, als hoest, bronchitis, kinkhoest, catarrh, heeschheid, keelpijn, verkoudheid en influenza. KOLPRRSTRAAT 9, 's-HERTOQENBOSCH. Ontvangen nieuwste modellen Corsets, in alle maten en prijzen. Directoire, lage Buste, lang van onder vanaf 3.70, 4.25, 4.90, 5 25. Extra lang vanaf 5.50, 5.90, 6.25, 6.90, 7.50 en hooger. Heupcorsets 3.90, 5.40 en 6.40, daarbij passende Busterihouders 4,70, 2 40, 2.90. 3.25. Reform-Corsets 3.40 en 5. Positie- en Voedster-Corsets 7;50 en 5.90. Prima systeem Buikgordels vanaf 8.50. Speciale sorteering voor zware figuren, met en zonder elastieken band 8.50, tailles 70 tot 130 c.m., jarretels 60 ct., 1.1.20. Kinderplooilijfjes en Corsets, in alle maten. Bij aangifte taillewydte, franco door geheel Nederland na ontvangst postwissel. Rembours 10 cent hooger. indien U prijs stelt op een nette en zorgvuldige behandeling Uwer wasch, zendt deze dan naar de te GORINCHEM, Schuttersgraeht. jjje-*- Wasschen worden naar verkiezing, droog toegeslagen of geheel opgemaakt afgeleverd. SPECIAAL INGERICHT voor het strijken en opmaken van fijn Heerenstrijkgoed, als Boorden, Manchetten, enz,, en het Sho als nieuw opmaken van Damesblouses en Kinderjurken. UITSTOOMEN van wollen ©n katoenen Dekens eu Yitrage en andere Gordijnen. Beleefd aanbevelend, DE DIRECTIE. BIJVOEGSEL Jlfcnwsblad Prijs per flacon van plm. 230 gram f 125, van plm. 550 gram f2.25, van plm. 1000 gram f3.75. Alom verkrijgbaar. Eischtrooden band met onze handteekeningL. I. AKKER, Rotterdam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 5