publiek verhuren Bericht van Inzet. Ruime voorraad J. Th. GüüWEMBERG School voor M. U. L. Onderwijs (§afon Coitudma van listal agent is aangesteld. DFfVcTSTOLK v|h. P. H. A. van Kuyk, te HEUSDEN. NOTARIS VAN QENDT, BEREYDMARIXG. Burgemeester en Wethouders van Wijk c. a„ Zeisen, Zichten, Haar- tuigen, Zeisenschroeven, Zeisenbooms, Zeisenwet- ters, Hooiharken en Hooi vorken, en verder alle soorten ijzerwaren, bij C. M. DONKEN, Besoijen. GORCÜM. Telefoon 165. tegen buitengewone lage vaste prijzen. 5°|o Porting a. contant. publiek te verhuren Aanmelding van nieuwe leerlingen voor den Cursus, aanvangende 3 September <1 sbij den [leer A. POSMA, Hoofd der School. Heusden, 6 Juli 1918. Burgemeester en Wethouders Ol/JUZS. Specialiteit in alle soorten Haarwerken. Abonne menten voor Scheren, Haarsnijden en Shamponeeren. D. HAMBURG - Breestraat 84boven - Heusden» heeft een zeer groote sorteering De bon der 7e week van de vetkaarten voor het le tijdvak is mitsdien geldig van 15 tot en met 24 Julieerst op den 25en Juli e.k. vangt de termijn van den geldigheidsduur van de 8e bon aan. (De bon der 6e week is nog van 8 tot en met 44 Juli geldig.) o Slaapziekte. Zaterdag trad te Almelo zekere v. G. in het huwelijk, diedienzelfden middag nog in slaap viel, Toen hij Maandag daarop nog niet ontwaakt was, is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij Woensdag avond overleden is, zonder tot bewustzijn gekomen te zijn. o— De Kamerverkiezing. De Nieuwe Crt. geett een opgave van de candidaten, die bij voorziening in tus- schentijdsche vacatures in aanmerking komen Hiervoor heeft het Centraal Stembureau ten aanzien van iedere lijst de daarop voor komende candidaten gerangschikt. Onderstaande lijst geeft dus aan, naast de gekozen kandidaten van elke lijst, de z.g. plaatsvervangers die bij een tusschen- tijdsche vacature, ontstaan door het uit vallen van een der Kamerleden op de betrokken lijst gekozen, in de Kamer zullen komen. De namen van eventueele opvol gers zijn tusschen haakjes geplaatst achter die van de gekozenen. Neutrale partij. H. ter Hall (G. H. Koopman). Christel. Sociale partij. Mr. dr. A. R. v. d. Laer (J. van Dorp). Middenstandspartij. A. Staalman (G. J. Bokhorst). Bond van Christen Socialisten. J. W. Kruyt (Mevr. A. Tjadenv. d. Vlies). Verbond Democratiseering Weermacht. W. Wijk (W. Klooster). R.-Katholieken. 1) Mr. A. baron van Wijnbergen, Mr. J. R. H. van Schalk, Mr. J. B. L. C. C. de Wyckerslooth, P. J. J. Haazevoet, G. Bolten, (M. v. Voorst tot Voorst). 2) Mr. M. J. C. M. Kolkman, H. Stule- meyer, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, C. J. Kuiper, (1 H. M. Balvers, 2 W. J. M. Brantjes v. Rijn). 3) Mr. J. B. Bomans, C. L. van de Bilt, Mr. Paul J. Reijmer (A. B. Michielsen). 4) A. H. J. Engels, A. C. A. v. Vuuren. (H. C. L. E. Berger). 5) Mr. J. A. Loeff, A. N. Fleskens, J. J. Wintermans, Dr. L, Deckers, Mr. I. A. Swane, (1 Mr. A. O. F. v. Sasse v. Ysselt, 2 Mr. J. v. Best). 6) W. H. Bogaardt, Mr. dr. A. van Ryckevorsel, A. H. A. Artz, W. J. T. Juten, (1 J. v. Rijsewijk, 2 G. M. Kusters), 7) J. B. van Dijk (J. G. C. Vriens). 8) P. F. Fruytier (F. J, L. M. van Waesberghe). 9) Mgr. prof, dr. W. H. Nolens, M. C. E. Bongaerts, Mr. dr. H. van Groenen- dael, Hensi Hermans, J. Poels, (4 J. H. J. Beckers, 2 J. M. J. Schaepkens v. Riemest). Vrijzinnig-democraten. 4) Mr. H. P. Marchant (L. Ackens). 2) Th. M. Ketelaar (P. Nolting). 3) E. M. Teenstra, Mr. P. J. Oud (F. E. H. Ebels). Unie-liberalen. 4) Jhr. R. R. L. de Muralt (Th. J. v. Dixhoorn). 2) Dr. C. Leiy (J. H. W. Th. Reimers). 3) Mr, D. Fock (Mr. P. J. de Kanter). 4) P. Otto, (R. Visser Lzn.). 5) Mr. P. Rink (Mr. H. Smeenge). Vrije liberalen. Mr. H. C. Dresselhuys, Prof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn, Mr. A. G. A. ridder van Rappard, J. W. Niemeyer (4 B. Nier- strasz, 2 F. J. W. Drion). Soc.-Dem. Arb. Party. 4) J. Oudegeest (G. F. Lindeijer). 2) A. B. Kleerekooper, L. M. Hermans, (H. J. v. Braambeek), 3) J. ter Laan, A. B. de Zeeuw, Mej. S. Groeneweg, A. W. Heykoop, J. H. F. Zadelhoff, (B. J. v. Stapele). 4). K. ter Laan, F. L. Ossendorp, (Mr. H. J. Nieboer). 5). J. E, W. Duys, Dr. Th. v. d. Waerden, (A. Nagtzaam). 6). J. H. A. Schaper, (Mevr. W. Mans- holtAridreae). 7). A. H. Gerhard, (4. E. Polak, 2. Mevr. W. C. B. PothuisSmit). 8). F. W. N. Hugenholtz, (P. Molt- maker). 9). Mr. P. J. Troelstra. 4. A. Dijk graaf, 2. A. Ladenius). 40). W. C. de Jonge, (S. P. Baart). Plattelandspartij. P. Bos, (A. Braat). Economische Bond. 4). Mr. M. W. F. Treub. (Mej. J. We8terma). 2). L. de Groot, Mr. E. G. Schürmann). 3). W. H. de Buissonjé, Mej. J. Wester- man) Christelyk-historischen. 4). J. Weitkamp, (G. J. A. Schimmel- penninck). 2). Jhr. mr, A. F. de Savornin-Lohman, Dr. J. Th. de Visser, J. R. Snoeck Henke- mans, Mr. J. Schokking, Mr. R. van Veen, Jhr. mr. D. J. de Geer, (4. J. A. Bakker, 2. B. J. Gerretson, 3. Mr. J. Ankerman). Anti-revolutionairen. 4. A. W. F. Idenburg, Ds. C. van der Voort van Zijp, J. van der Molen, F. H. de Monté Ver Loren, Dr. E. J. Beumer, Mr. V. H. Rutgers, (4. J. Schouten, 2. A. de Veer). 2). Mr. Th. Heemskerk, C. Smeenk, Mr. J. A. de Wilde, (4. J. F. Heemskerk, 2. W. de Vlugt). 3). Dr. J. G. Scheurer, L. F. Duy- maer van Twist, A. Colijn, A. Zijlstra, (4. K. Kruithof, 2. G. Hofstede). Christen-democraten. A. P. Staalman, (P. P. Hartendorf). S. D. P. D. Wijnkoop, Dr. W. v. Ravesteyn, (4 L. L. H. de Visser, 2. G. Herringa). S. P. H. Kolthek, (4. B. Lansink Jr. 2. H Croiset). Opheffing ran het slachtverbod. Vertegenwoordigers van den Zeeuwschen Slagershond' hebben een onderhoud gehad met den minister van landbouw, die mede- deelde, dat na 45 Juli het slachtverbod zal worden opgeheven en een rantsoen eering van 4 a 2 ons vleesch per week zal plaats hebben. BEKENDMAKING. Het Gemeentebestuur van Heusden, MAAKT BEKEND dat in de week van 8 tot 44 Juli 4948, op de navolgende bons verkrijgbaar zijn de daarbij vermelde regeeringsgoede- ren Bon no. 84 1 ons Rijst. 85 1 Bruine boonen. j 86 1 Groene erwten. 87 1 Kaas. 88 2 K.G. Aardappelen, ii i 89 1 Chocoladereep. Maximum melkprijs. De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat de maximum-kleinhandelprijs voor de levering van volle melk, thuisbe zorgd, in deze gemeente voor den zomer 1918 door Zijne Excellentie den Minister van Landbouw is vastgesteld op 16 cent per Liter. Heusden, 6 Juli 1948. De Burgemeester voornoemd. Honcoop. SCHOÜWVOERING. Burgemeester en Wethouders van Heus den, brengen ter kennis der ingezetenen, dat op Zaterdag 20 Juli a. s. des namiddags 6 uur Schouw zal worden gevoerd over straten en goten in deze gemeente, zullende deze alsdan behoorlijk moeten zijn gereinigd en van gras en onkruid gezuiverd, op straf, bij de alge- meene politieverordening bepaald. Heusden, 9 Juli 4948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Honcoop. De Secretaris, H. J. van Eggelen. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint- hamerstraat 69 te 's-Bosch het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Heusden. Een der jongste, zoo niet de jongste, die aan de verkiezing deelge nomen heeft, is zeker de Heer L., thans te Nijmegen. Ofschoon hij nauwelijks 22 jaren telt, moest hij, als voorkomende op de kiezerslijst, zich de reis naar hier ge troosten. (Echo). Bij Kon. besluit van 6 Juli is, met ingang van 18 Juli benoemd tot burge meester der gemeente Valburg, F. J. baron Lewe van Aduard. met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Nederhemert. Met ingang van 16 Juli is ter ver vanging van den Heer H. J. Bécude be noemd tot eerste klerk ten Ontvangkantore alhier de Heer A. M. Vos thans tweede klerk en in diens plaats Mejufïr. P. M. A. Hoekstra. Naar wij vernemen heeft de Heus- densche Harmonie het voornemen een Con cert aan te bieden in de Buiten-societeit op Zaterdag e. k. bij gunstig weer, des avonds ten 7 ure. De leiding der muziek geschiedt door den Directeur de Heer Latenstein te Kerk wijk. Bij het uitrukken der pontonniers, geraakte het dochtertje van de wed. Boelen onder het paard van een cavelerist. Met een hersenschudding werd het opgenomen en naar het R.K. Gasthuis vervoerd. Werkendam. Ds. Jongelun uit Noor deloos heeft voor het beroep der Chr. Geref. kerk alhier bedankt.. Maandagmorgen kreeg de werkman C. W. den Haan alhier, welke werkzaam was met het sloopen aan de suiker fabriek, een ijzeren plaat op zijn hoofd, zoodat zijn hersenpan werd ingedrukt en de hersenen bloed kwamen. Nadat hij per rijtuig naar zijn woning was vervoerd is hij hedenmiddag aan de gevolgen overleden. Andel. De jongeheer A. A. v. Eeten slaagde voor het toelatingsexamen Gymna sium te Leiden. Beneden-Langstraat. Met de boonen staat het er nog niet goed bij. Vooral de bruine boonen op gescheurd land staan bitter slecht over het geheel en ook de stok-pronk- en andere boonen willen niet omhoog. De zomer is te koud voor dit gewas en alleen warmte kan het nog eenigszins goed maken. Drunen. De levering van kruisbessen voor de veiling is afgeloopen. De laatste dagen was de aanvoer sterk toegenomen en steeg tot 17.000 A 18.000 kilo per dag. De prijs is steeds 25 cent gebleven voor onbesmette, voor besmette 15 cent per kilo. Genderen. Dinsdagmorgen zagen de gebr. Saakes, dat twee personen door het opschuiven van een raam zich toegang ver schaften, in een op het oogenblik leegstaand winkelhuis, waarvan de geheele familie we gens typhus is opgenomen in het ziekenhuis te 's Bosch. Op een der fietsen der inbrekers werd de politie gewaarschuwd. Deze mocht het gelukken een der twee te pakken te krij gen, terwijl de andere in de richting Heus den op zijn rijwiel wist te ontkomen. Nederhemert. Onze dorpegenoot W. van Ooijen, is met ingang van 16 Juli a s. benoemd tot commies der rijksbelastingen ter standplaats Hengelo (O,) Raamsdonksveer, 8 Juli. Woens dagavond hoopt voor de Ned. Herv. Ge meente op te treden Ds. Beekenkamp van Oldebroek, beroepenpredikantalhier. Bij den heer F. S. zijn twee beel den uit den winkel gestolen. De politie is den dader op 't spoor. Het traktement van predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier is verhoogd met f 400.en gebracht op f 2700. Raamsdonk. Tot stationchef is be noemd de heer J. Verbake. Sprang. Naast de verschillende dief stallen in de tuinen moeten het ook thans op verschillende plaatsen de te velde staande aardappelen het ontgelden. j.l. Zondag gelukte het de politie een drietal jeugdige »tuinroovers« in handen te krijgen. Ze waren afkomstig uit Kaats heuvel. Volgens het jaarverslag van den penningmeester werd door de alhier be staande Zendingsvereeniging in het afge loopen jaar een bedrag van ruim f 75. bijeen verzameld. Waspik. Vooral in de hoogere streken ziet het er met het gras treurig uit. Komt er niet spoedig regen en warmte dan zal het vee spoedig in den honger komen. ADVERTENTIEN. te Heusden, zal op Dinsdag 16 Jnli 1918 des namiddags ten 7 uur (Nieuwe tijd) precies, ten herberge van W. SLUIJ- MERS te AALBURG, ten verzoeke van GEBRS. P. BOUMAN, te Aalburg, Een perceel VLAS op x>de Peek aan de Aalburgsche Steeg onder Wijk, groot cirea 56 aren. ten verzoeke van den heer D. HOEF- LAKEN te Wijk, Een perceel VLAS op d' Ulven, de zoogenaamde »Zeven morgen* onder Wijk, groot circa 56 aren. ten verzoeke van den heer B. KROP, te Wijk, Een perceel VLAS genaamd ï't Kerke- land« in de Polsestraat onder Aalburg, groot circa 63 aren. Betaaldag 34 Augustus 4948. Inlichtingen bij de eigenaren. Notaris VAN DER KAADEN te Almkerk bericht dat het weiland onder Almkerk, den 5 Juli 4948 ten zijne overstaan ge veild, is ingezet en verhoogd als volgt Perceel I op f 6250. II op f6825. III op f5025. IV op f4425. V op f4900. VI op f5975. VII op f 5200. De toewijzing blijft bepaald op Donder dag 12 Jnli 1918 des middags 12 uur (zomertijd) ten huize van de Wed. J. C. HIJKOOP te ALMKERK terwijl inmiddels hoogingen worden aangenomen ten kanto re van Notaris VAN DER KAADEN voor noemd. LAX verwijdert stof, neten, roos en onrein en geeft het haar tevens een mooien glans. Onont? beerlijk voor schoolgaande kinderen. Ëischt afsluithand met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de meeste drogisten. Te Wijk bij Heusden bij SCHOUTEN Dussen bij J. J. PAESGiessen bij W. v. HERWIJNEN Andel bij SCHOUTEN Nieuwendijk bij DE BOKWerkendam bij CORNETBesoijen bij v. HELVOORT. zijn voornemens om op Zaterdag den 13 Juli 1918, des voormiddags om 10 uur in het Raadhuis te Wijk, bij enkele inschrijving Het recht van heffing voor het gebruik van de aanlegplaats te Wijk, met een Veerhuisje over het tijdvak van 15 Juli 1918 tot den 1 Juli 1921. Gezegde inschrijvings-biljetten worden ingewacht voor of op den 13 Julil9>.8, vóór des voormiddags 10 ure op de Sec retarie dezer gemeente. De voorwaarden liggen ter inzage op de Secretarie van af heden dagelijks van de3 voormiddags 10 lot 12 uur. Wijk c. a. 1 Juli 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, R. J. van DOVEREN. De Secretaris, E. SLUIJMERS. Putterstraat ÜEUSDEN, (op na 15 Juni 4918 gescheurd gras- en hooiland.) als Ondergeteekende bericht hierbij dat hij door het Koolzaadkantoor te Rotterdam De voorwaarden waarop contracten worden afgesloton zijn een scheurpremie van f450.per H.A. waarvoor uiterlijk 1 October a.s. f300.per H.A. als voorschot wordt uitbetaald f 50.per 100 K.G. zaad bij eene opbrengst van minstens 1000 K.G. per H.A. De oppervlakte grasland, op deze voorwaarden met koolzaad beteeld zal in aanmerking worden genomen, indien het aanhangige scheurplichtontwerp tot wet zal worden verheven. Het is dus Uw belang thans te contracteeren en vrijwillig te scheuren. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt. Aanbevelend, Maar buurvrouw, hel is immers zonde om dat lange haar af le knip pen. Waarom probeer je het niet eerst eens met LAX.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3