Afbraak te koop! Notaris PAAP to Wgrlentiam, Het perceel uitstekend Bouwland, IJZERWAREN Landbouwgereedschap, Zakkenen Touwwerk, J. Tb. Coswnbtrj, Poot-Aardappelen. Voor kleeding naar maat 's-Hertoplnsc!' Gestopte Kieedinofnagazynen P. M. VELTMAN ZONEN Salon de Goiffurg. parfumerie Voer -Dames en.'Heeren. Tegen ongekend hooge prijzen J. J. MEIJER, Verzorg UtP\ haar flensde». H. A. HOSSEL. nieuwste stoffen Goudsmid. GORIMCHEM. Notaris Knook te Andel Korenbeurs Heusden. Mie. de Wit. iS en blijft Accountantskantoor van Zaadtelersvereeniging der N;-Br. M. v. L. Verkoopbureau te Zevenbergen. der Firma Minderbroederstraat 6, 's-Bosch. gevraagd door johan philip 's-Hertogenbosch, Onze pasvorm is onberispelijk. Onze afwerking" is keurig. Onze prijzen zijnde laagste. Specialiteit in alle soorten Haarwérken. Abonne menten voor Scheren, Haarsnijden en Shamponeeren. D. HAMBURG - Breestraat 84bovep - Heusden. Vaische munters aangehouden. De politie te Vlaardingen heeft de hand gelegd op een drietal personen, dat valsche zilverhons van een rijksdaalder en een gul den had uitgegeven. o De nieuwe posttarieren. Naar de sTel'.c meldt, zijn de nieuwe posttarieven a's volgt vastgesteld Briefport Voor brieven van niet meer dan 20 gram is verschuldigd 7ys cent van 20 tot 100 gram 10 cent, van 100 tot 200 gram 15 cent, van 200 tot 1000 gram 20 cent; voor elke 1000 gram of gedeelte 5 cent meer. Het port van een brief van niet meer dau 20 gram, te be stellen binnen den kring van het post- of hoofdpostkantoor, werd de tarief ter post is bezorgd, bedraagt 5 cent. Briefkaarten Voor briefkaarten zal 5 cent verschuldigd zijri. Gedrukte stukken tot en met 500 gram iy2 cent per 50 gram of gedeelte daarvan, boven 500 gram tot en met 1000 gram 20 cent, voor elk meerder gewicht van 1000 gram of gedeelte daarvan 5 cent. Nieuws bladen en bijvoegselsy2 cent per 50 gram of gedeelte daarvan. Monsters cent per 50 gram of ge deelte daarvan. Voor postwissels zal verschuldigd zijn 5 cent voor een bedrag van f 12.50 of ge deelte daarvan. De zeepnood. Naar wij nernemen, zal met ingang van 1 November a s. huishoud- noch toiletzeep meer gefabriceerd mogen worden. Alleen de fabricage van zg. kleizeep is dan nog toegestaan.. o Zware karper. De heer Jans uit Zwolle, heeft in een kolk te Zalk aan den IJssel een karper gevangen van 28 pond. De griep. Te Almelo heerscht de Spaansche ziekte bijzonder hevig. Het aantal zieken is bij zonder groot en van vele gezinnen zijn alle of bijna alle leden ziek. De toestand van vele zieken is zeer ernstig en het aantal sterfgevallen is buitengewoon groot. Giste ren werden er op het bureau van den burgerlijken stand 13 sterfgevallen aange geven. Er worden pogingen aangewend aldaar militaire artsen te krijgen. Daar de dokters, waarvan er 2 ziek zijn, het werk onmogelijk afkunnen. Eeu misdadige staking. De staking aan de Centrale Keuken te Amsterdam, waardoor het bestuur zich ge noodzaakt heeft geacht, deze instelling tot nader order stop te zetten, heeft het gevolg, dat van Zaterdog af 60.000 inge:etenen der hoofdstad zooveel porties worden er gemiddeld eiken dag verstrekt ge dupeerd zijn. En wel in hoofdzaak degenen, voor wie de Centrale Keuken in deze moeilijke tijden van voedselnood een ware uitkomst was. Ulet onbepaald (klein) verlof. In het tijdvak van 8—12 Oct. a.s. zul len in het genot van onbepaald (klein) ver lof gesteld worden de dienstplichtige onder officieren, korporaals en manschappen, die omstreeks 24 Aug. 1915 werden ingelyfd bij de infanterie, wielrijders en de genie. Het vertrek dezer militairen moet voor zoover zij per spoor reizen gelijke lijk over de dagen van dat tijdvak worden verdeeld. Een race om eeu koe Uit Nieuwer-Amstel wordt aan de Tel. gemeld Op den Amsteldijk reed een auto, waar van den bestuurder door de politie te ken nen werd gegeven te stoppen, aan welk bevel niet werd voldaan. De politieman nen wisten gebruik te maken orn op een juist uitrijdende Spijkerauto te springen om een race aan te vangen. Na eenigen tijd won de auto met de politiemannen en wist voor te komen en plaatste daarna de auto dwars over den weg; zoodat ontkomen onmogelijk was de auto stopte toen. De politie onderzocht de auto en kwam tot de ontdekking, dat een geheel uitge sneden rund op den bodem van den wa gen lag. Het vleesch, 308 K.G., le kwaliteit, word, met de auto, naar de gemeentelijke opslagplaats vervoerd én in beslag geno men. Appelen voor jam. De minister van landbouw heeft den prijs van de appelen voor de jamfabricage ver hoogd van 10 tot 15 cent per K.G. BEKENDMAKING. Hef Gemeentebestuur van Hensden, MAAKT BEKEND: dat in de week van 7 tot 13 October 1918, op de navolgende bons verkrijgbaar zyn de daarbij vermelde regeeringsgoede- reri Bon no. 152 1 Chocoladereep. s> 153 i/9 ons Havermout. 154 V/3 j Zeep. 155 2V2 ons Suiker 8 (Kinderkaart) 2V2 ons Suiker. 156 4 K.G. Aardappelen. o BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Heusden brengen ter openbare kennis, dat de afgekondigde verordening op de winkelsluiting van heden af gedurende 3 maanden ter secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is. Heusden, 8 October 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester Van Everdingen 1. B, De Secretaris H. J. van Eggelen. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderklefeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's-Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Heusden. De Febris Typhoidea neemt nog langzaam toe. Gelukkig heeft de ziekte over het geheel een goedaardig karakter. Een geval van Roodvonk kwam voor, helaas met doodelijk. gevolg. Men is algemeen begaan met de ouders, die in slechts enkele dagen een veelbelovend kind moesten af staan. Door de Heeren Verhoeven en ge- noodigden zijn met 7 geweren geschoten 5 hazen, 7 fazanten en 2 sneppen. Beneden-Langstraat. De gestadige regens bemoeielijken zeer het delven der aardappelen, die anders wel eene goede uitkomst geven en ook best van kwaliteit zijn, daargelaten dat in het zand weder geklaagd wordt van vervuring, vooral in de roode star en eigenheimers. Jammer, dat de distributie de aardappelen zoo duur maakt en het opdoen van winterprovisie belemmert. C&pelle. Onze dorpsgenoot J. de Bas Dz. slaagde Zaterdag aan de Veeartsche- nijschool te Utrecht voor het Candidaats- examen. De gemengde zangvereeniging »'t Rozenknopje® alhier zal met medewer king van de sopraan zangeres Jeanne Kiel- burger uit Rotterdam op Maandag 21 Oc tober e.k een uitvoering geven te Waal wijk in de zaal »Musis Sacrum®. Tot predikant bij de Ned. Herv, Kerk is beroepen Ds. Lekkerkerker uit IJselmuiden. Doeveren. Door de Ned. HVrv. Gem. is alhier beroepen Ds, Nauta predikant te Lar.gewerd. Drongelen. De heer J. K. Haaze, thans onderwijzer met verplichte hoofd- acte te Wijk is bij Raadsbesluit van 5 October benoemd tot hoofd der School al hier. Onze vroegere dorpsgenoot den heer A= J. Lagendijk slaagde Zaterdag j.l. te Venlo, voor acte Vrije en Ordeoefeningen. Genderen, 7 Oct. Ds. Sybrandi te Zegwaard heeft voor het beroep naar de Gereformeerde gemeente alhier bekankt. 's-Gravemoer. Nadat eerst het dra- dennet was wegenomen, verdwijnen ook thans de stomme palen der electrische leiding, die de gemeente Dongen hier met zooveel zorg had aangelegd. Wij worden nu gepaaid met eene ondergrondsche hoofd leiding na den oorlog. Als het waar is, zou deze onze mooie dorpsstraat niet zoo ontsieren. Nederhemert. Een dezer nachten zijn op de Doornwaard van een zevental aldaar loopende paarden de staarten afgesneden. Moge het de poiitie gegeven zijn de laffe daders hiervan op te sporen. Nu de mollenhuiden zeer hoog in prijs zijn> vertoonen zich dagelijks weder werkelooze personen op de weilanden met een daarvoor afgericht hondje om mollen te vangen. Op deze wijze wordt door menigeen een aardige duit verdiend. Raamsdonkveer. Tot gemeente veearts is alhier benoemd de heer G. v. d. WerJ te Goes. Aan den heer v. Huiten is ontslag verleend als onderwijzer aan de O L School alhier. De bankwerker L. geraakte met zijn hand tusschen een lier. Een vinger werd verpletterd. Van landbouwer S. zijn wederom een 20 H.L. aardappelen in beslag geno- wegens verboden vervoer. Sprang. Zondagavond ontstond begin van brand in het militaire arrestantenlokaal Ongelukken kwamen niet voor. Wondrichem. (veiling) In de afge- loopen week werden flinke partijen fruit aangevoerd. Prijzen als volgt Appelen zure 4055 ct. p. K G. zoete 4045 Hand peren 4070 Stoofperen 3035 Met ingang van 7 October wordt de prijs fabrieksappelen 15 ct. per K G. Groenten Pronkboonen 1523 ct. p. K.G. Rottekeutels 1518 Spercieboonen 1517 Tomaten 10 ct p. K.G. Zaltbommel. 6 Oct. De Spaansche griep breidt zich hier sterk uit. Iri vele gezinnen zijn allen, van groot tot klein, ziek. Op de Volksschool is ruim 40 percent afwezig. Enkele sterfgevallen kwamen voor. Burgerlijke Stand. a Heusden. Overleden Wilhelmus van Mierlo oud 4 mnd.; Johan Ph. van Gendt oud lij; Wilhelmina J, Walravens oud 25 jaar Cornells Donders oud '19 dagen. Gemeente Brakel. over de maand September. Geboren: Janna Cornelia, d. v.-J. v. Herwijnen en H. Ekelmans. Overleden Jacoba Verzijl, oud 40 j. Huibertje Antonie Vervoorn, oud 79 j Martinus Duijzer oud 47 j. echtg. van Aartje van de Watering. Gemeente Poederoijen. Geboren Maaike Gerdina, d. v. G. v. Giessen en C. Hasselman Cornelis, z. v. N. Hobo en G, v. Zomeren Bartus z. v. H. Kol bach en H. Hobo. OverledenHendrika Haasakker, oud 12 dagen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 4 Oct. 1.10 M. 0.59 M. -j- N.A.P. 5 1.41 t 0.76 6 i 1.30 0.73 t 7 1.36 0.77 Rivierberichten. Op 8 Oct. in meters in cM. s-Her togen bosch 2.02 4- N.A.P. was 2 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.93 val 0 (Maas) 1.13 k val 25 Crévecoeur (Dieze) 1.94 was 0 Crévecoeur (Maas) 1.13 val 24 St. Andries(Maas) 2.05 val 6 St. Andries (Waal) 3.60 val 8 Venlo 9.47 val 14 Maastricht 41.58 val 1 Keulen 1.89 val 11 Op 7 Oct. Grave 5.84 val 22 Arnhem 8.61 val 6 ADVERTENTIEN. Heden overleed, na een kort stondige ziekte, ons lief Zoontje en Broertje in den ouderdom van ruim 11 jaar. L. G. VAN GENDT. M. Th. VAN GENDT- Muyderman. LUCIE VAN GENDT. Heusden, 6 Oct. 1918. Eenige en algemeene kennisgeving. bericht, dat het HUIS en ERF, a.d. Aalburgsche Steeg te WIJK, van den Heer K. v. d. VELDEN, is ingezet en ver hoogd op slechts f 1200. Toeslag op Donderdag 10 October a s. middags 12 uur in café v.d. MAA- DEN te WIJK. Bestaande uit een groote partij Pannen, Steenen, Plavuizen, Kapgebinten, Eikenbalken, Ribben, Gordings, Flanken, Ramen, Deuren en An kers enz., te veel om op te noemen. Eiken dag te bevragen op het werk, bij den slooper, met iJJX don wordt het zacht, glanzend en golvend^ f/ix versterkt haar en hoofd-i p. *ho/d, voorkomt het uitva/ten, f f breken en splijten der haren\ 1/9x verwjdert stof. roos en onrein. >7 R Eischt ufsluitbaiid met onze handtekening L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de meeste drogisten. Te Wijk bij Heusden SCHOUTEN Dussen J. J. PAESGiessen J. v. HER WIJNEN Nieuwendijk DE BOK AndelSCHOUTEN Besoijen v. HEL- VOORT; Werkendam: CORNET; Jon DE WEERD VeenJ. VOS. zal in Café ZWETS te de Wterke:n, bij Inzet op Donderdag 17 October en bij A f s 1 a g op Donderdag 24 Octo ber 1918, telkens 's avonds 7 uur, publiek verkoopen Voor den Heer P. Koonings in Vervoornepolder onder Werkendam, met recht van weg naar het Laantjeter grootte van 1.25.30 ILA. Vrij van huur. Aanvaarding terstond na de gunning. Betaling 23 November 1918. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. EN 't voordeeligst adres N. B. Ook nog enkele gegalvan. Platen te koop. No. 22. Hertogstraat 8 en 5 Telefoon 441 belast zich met alle accountants werkzaamheden. Zij, die te velde goedgekeurde Poot-Aardappelen wenschen te betrekken, gelieve vóór 1 November dit op te geven aan het Verkoopbureau van bovenge noemde Vereeniging. Bestellingen moeten vergezeld zijn van een zaaibon met vervoerbewijs, af te geven door de plaatselijke landbouwcommissie. Eventueel reeds gedane bestellingen gelieve men te herhalen. vindt U bij ons steeds eene uitgebreide collectie van de waarvan stalen op aanvraag gaarne worden toegezonden. Prij5 per dooa25 centen, voldoende voor'/i Liter Oud Goud en Zilver

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3