De STEKB ANDEN, Notaris PAAP Ie Menflam, publiek verkoopen jt. Jt. landbouwers! KRIELURDaPPELEH ïïoutverkooping. openbaar verkoopen: HULPPOSTKANTOOR publiek verkoopen: Bestuur der Domeinen. Se Ontvanger der Registratie en Domeinen te Werkendam, Bouw- en Weiland De HOEPELMAKERIj De HOEPELMAKERIJ Het WOONHUIS NEÊRLAND WEER VRIJ! Heeren-, Dames- en Kinderschoenen ZONDER BON. Ondergeteekend. maakt bak.nd, dat by Colleoe van Regenten der Godshuizen te Heusden, bjj inschrijving verkoopen Het College van Regenten der Godshuizen te Heusden, worden aanbesteed NOTARIS VAN QENDT VERPACHTEN J. STAMPERIUS. Prijs 35 cent, langs de Bergsche Maas Een verhaal van den ouden Gerritsen, 1. Aanneming der benoeming als onder wijzeres door Mej, M. Louwaars. 2. Afwyzende beschikking van Ged. Staten op eene reclame hoofdelijken omslag door D. Boer Sr. 3. Herbenoeming van de heeren W. Kielen en P, van der Dussen, als leden van het zetterscollege. 4. Kennisgeving der aanneming van de herbenoeming der leden van de commissie tot wering van schoolverzuim. 5. Goedkeuring van Ged. Staten van eenige raadsbesluiten. 6. Provinciaal bijblad no. 58 van 1918 betreffende bouwverordeningen, enz. Alle deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde stelt de voorzitter a. De behandeling van een paar inge komen reclames op den hoofdelijken om slag, waarvan ééne wordt afgewezen en eene aangehouden tot het inwinnen van nadere inlichtingen. b. Eenige wyzigingen der begrooting over 1918, waartoe volgens voorstellen van B. en W. wordt besloten. Eindelijk doet de voorzitter nog mede- deelingem in zake de schoenen- en repa ratieregeling, de aardappelenvoorziening en de wintermelkregeling, waarna deze de vergadering sluit. Onder vele blijken van belangstel ling herdachten Maandag de echtelieden J. M. van Eersel en A. C. Dekkers hun gouden huwelijksfeest. God geve deze oudjes verder een goeden levensavond in het midden van hun talrijken familiekring. Meeuwen. Door den raad dezer ge meente werd Zaterdag jl, besloten, in ver band met een schrijven van Gedep. Staten dezer provincie, aan den Burgemeester en Ontvanger een duurtetoeslag toe te kennen van 20 pCt., terwijl voor den Secretaris de duurtetoeslag werd bepaald op 40 pCt. Naar wij vernemen, zal de Zang- vereeniging »Kunst naar KrachU op Zater dag 16 Nov. haar eerste winteruitvoering geven in de zaal van den heer Smits al hier. Gezien het program belooft een en ander weder een gezelligen avond. Nederhemert. Zondag 3 Nov. is Ds. Kluin, overgekomen van Stitswerd (Gr.), alhier bevestigd als Predikant, bij de Ned, Herv. Gem. door den consulent, Ds. ten Bokkel Huinink van Well en Ammerzoden met eene leerrede naar aanleiding van Joh. 1 19—34. Des namiddags verbond de nieuwe Herder en Leeraar zich aan zijne gemeente, bij welke gelegenheid tot tekst was gekozen Gal. 1 14 en 12. Het kerkgebouw was geheeld' gevuld met belangstellenden, ook uit de omliggende plaatsen. Behalve de consulent waren mede aan wezig de drie vorige predikanten van Neder- hemert, nl. Ds. Pannebakker van Amers foort, Ds. van Voorst Vader van Doesburg en Ds. Verloop van Zoelmond, Bovendien waren tegenwoordig uit de naaste omge ving Ds. Ruijscn van Dugteren van Heus- den en Ds. Feykes van Genderen. Verder werden o. a. nog opgemerkt de Collator Baron van Wassenaer van Neder hemert en de Burgemeester Jhr. Mr. Twis Quarles van Ufford. Na de gebruikelijke toespraken werd het woord nog gevoerd door Ds. Pannebakker en den Consulent, terwijl deze de gemeente uituoodigde orn Ds. Kluin Ps. 432 6 toe te zingen, waarmede de plechtigheid was geëindigd. De Spaansche ziekte in deze ge meente breidt zich steeds uit. De openbare school Nz. is voor on bepaalden tijd gesloten. Raamsdonksveer. Zaterdagavond wilde mej. J. uit Oosterhout haar zieke zuster komen bezoeken. Zij stapte van den tram voordat deze geheel stilstond, viel en kwam met haar been onder de wielen terecht. Per brancard werd zij naar het Gasthuis i gebracht waar Zondag haar been is afge zet geworden. Zij is moeder van acht kinderen. De Spaansche ziekte neemt nog steeds toe. Reeds kwamen er enkele sterf gevallen voor onder jeugdige personen. De school der Eerw. Zusters alsmede één klas 'der Chr. School zijn heden gesloten. De 40ste Unie-collecte heeft dit jaar f41,75 opgebracht, hetgeen ruim >0 pCt. meer is dan andere jaren. Sprang. 10 dagen hebben de bakkers iliiier zonder meel gezeten, zulks zeer ten wgerieve der burgerij, die nu in de om- eggende gemeenten haar brood zoekt te jemachtigen. De Spaansche griep neemt in deze gemeente hand over hand toeverschil- ;nde zijn aan deze ziekte reeds overleden. Wijk. Alhier is voor de tweede maal Ie Spaansche griep ingetreden. Velen zijn loor deze ziekte aangetast. Vergadering van den Raad der gemeente Heusden op Donderdag 31 Oct. 1918 des avonds 7.30 ure. Voorz: de Heer G. v. Everdingen, loco Burgemeester. Secretaris: de Heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. Een vacature. De vergadering door den Voorz. geopend zijnde, leest de secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wor den goedgekeurd en daarna vastgesteld. Ingekomen stukken a. Een schryven van den Heer P. L. Honcoop, dat Z.E.Achtb. met ingang van 1 Nov. ontslag heeft gevraagd als burge meester dezer gemeente. In dit schrijven betuigt de Heer Honcoop zijn leedwezen, dat het hem door ongesteldheid niet ver gund is persoonlijk van den Raad afscheid te nemen en spreekt als zijn grootsten wensch uit, dat onder zyn opvolger Heusden, de stad die hem zoo dierbaar was geworden, moge bloeien en groeien. De Heer v. Everdingen rijst van zijn zetel op en wijdt eenige treffende woorden aan den afgetreden burgemeester, die bijna 40 jaar zijn beste krachten aan de belangen der stad heeft besteed. Spreker hoopt, dat het den heer Honcoop gegeven moge zijn, nog eenige jaren van rust met zijn gezin te mogen genieten. De Raad betuigt met het gesprokene zijn volle instemming. b. Schrijven van den ambtenaar Deurloo houdende dankbetuiging voor de verhooging van zijn salaris. c. Brief van Ged. Staten behelzende goedkeuring Raadsbesluit gem. begr. 1918. d. Idem betreffende de winkelsluiting. e. Een motie van den Raad van IJst tot gelijkstelling der salarissen van openb. en byz. onderwijzers. f. Schrijven vereeniging Vakschoolleeraren en leeraressen om verhooging subsidie voor betere salarieeering (bf voor kennisg. aangenomen). g. Geloofsbrieven van het nieuw ge kozen lid De Haan. De heer Veerman en De Mol worden uitgenoodigd deze te on derzoeken. Bij monde van den Heer Veer man worden ze in orde bevonden en tot toelating in de eerstvolgende vergadering besloten. De Heer Van Andel brengt rapport uit, betreffende het onderzoek der gemeente begrooting 1919, welke in ontv. en uitgaaf f 40420,001s bedraagt met een post on voorziene uitgaven van f 355.47. Ofschoon spreker op de begrooting zelve geen aan merking heeft, wenscht hij het bespelen van het carillon op Dinsdag en Zaterdag morgen te doen vervallen en dit alleen bij feestelijke gelegenheden te doen plaats hebben. Mitsdien stelt hij voor het trakte ment van den carillionist (beiaardist) van f150.te brengen op f50.welk voor stel wordt aangenomen. Vervolgens wil de Heer Van Andel een verbetering aanbrengen voor het straat vak BurchtstraatWyksche Eind door den aan leg van een paardenpad van 4 of 5 klinkers breedte ten einde bij regenachtig weder een behoorlijken weg naar tram en M.U.L.O. school te verkrijgen. De Raad stemt hier mede in. De klerk der gem. secretarie zal in het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren worden opgenomen. Tot regent der Godshuizen wordt de heer J. C. v. Laarhoven met algemeene stemmen herbenoemd. Voor de typhus bestrijding wordt een onbepaald crediet toegestaan, daar de buiten gewoon groote uitgaven moeilijk onder cijfers zijn te brengen. Alleen op de melk wordt dagelijks f 12.toegelegd en dan de aanschaffing van beddegoed enz. De melk verordening wordt op advies van den heer Inspecteur der Volksgezondheid in dien zin gewijzigd, dat niet alleen geen melk mag worden afgeleverd uit perceelen, die besmet zijn, maar ook uit zoodanige perceelen, welke bacillendragers huisvesten. Dit geldt ook voor karnemelk en onder- melk. Ongepasteuriseerde melk mag niet worden vervoerd. De melk komt op 20 cent per liter, In de bouwverordening komt bij art. 50 een nieuwe alinea, dat in of bij elke woning een eigen privaat aanwezig moet zijn met goed afgesloten deur. Is geen gelegenheid voor een privaat, dan mag het tonnenstelsel toegepast worden, mits in een behoorlyk afgesloten ruimte. In de politieverordening komt een nieuwe bepaling t.w. een afgebroken pand moet voldoende en degelyk afgeschut zijn naar zienswyze van B. en W. Voorts is nog ingekomen een schrijven van de directie der gasfabriek, waarin wordt medegedeeld dat Kodebu het benoodigde gas heeft bepaald op 24155 Ms of 90 van verleden jaar. Wegens de enorme prijzen der steenkolen zal het gas met ingang van 1 Nov. komen op 22 cent per M3 tot 1 April e,k. Wordt aangenomen. De Heer Van Andel, zou een andere regeling bij de berekening van den gasprijs wenschen, meer progressief, daar door de schaarschte aan olie en kaarsen de men- schen uitsluitend op gas zijn aangewezen. Dit voorstel wordt aangehouden tot een nieuwe regeling. Verder wordt besloten toe te treden tot de Vereeniging tegen werkeloosheid. In verband met een schryven van Ged. Staten om de salarissen van Burg. §ecr. en Ontvanger met 20 voor één jaar te verhoogen met ingang van 4 Juli 1918 zegt de heer Veerman dat de billijkheid eischt ook aan 'de lagere stadsbeambten zulk een toeslag toe te kennen. De heer Van Andel maakt er een voorstel van en nadat dit met algemeene stemmen is aan genomen en toestemming is verkregen tot verkooping van boomen aan den Elshout- schenweg en verpachting bij opbod van de aanlegplaatsen, sluit de Voorzitter de ver gadering. Burgerlijke Stand. Heusden. Geboren Petronella Johanna, dochter van W. L. A. Op 't Rood en E. W. Jansen Cornelis Jacobus, zoon van A. Verhoeven en E. Toepoel. Overleden P. A. A. v. d. Zanden oud 13 mnd.Otto Dammers oud 29 jaar; Geertruida Maria en Johannes Maria van Lent oud 14 maanden. Andel. (over de maand October) Geboren Gerrit, z. v. C. W. Verhoeven en H. den Dekker; Diderik Hendrik, z. v. D. H. de Graaf en W. AldusJohanna Elisabeth, d. v. Chr. ten Hagen en P. van AndelJohannes, z. v. Z. Bouman en A. Kolijn. Antje, d. v. Adr. Naijen en A. van Andel. Wijk c. a. (over de maand October) Geboren Pieternella Hendrika, d. v. R. v. Kuijk en D. v. d. Steenhoven Johannes, z. v. J. Vos en A. H. v. d, Schans Mijntje, d. v. J. Millenaar en G. Kerkwijk Pieter Cornelis, z. v. T. A. Smokers en J. F. de HoetArie, z. v. en Hendrika, d. v. L. v. Weelden en E. TreffersTeunis Marinus, z. v. A. J. v. Bergeijk en T. v. Bergeijk. Getrouwd J. M. v. Wyk met E. G. Furster A. C. Bor met J. v. Loon. Overleden M. Mans oud. 4 maanden Abraham Sluijmers, echtgen v. M. v. Wijk oud 78 jaarJakobus Bouman, echtgen. v. H. Hoeflaken oud 46 jaar. 's Gravenmoer. Geboren Maria Cornelia, d. v. D. van Loon en T. Faro. OndertrouwdPieter Antonie Verhagen 27 j. met Hendrika Borstlap 24 j. verkrijgbaar zijn a f 2. Tevens worden de eigenslachters er opmerkzaam opgemaakt, dat zij behoorlijk al het vet moeten inleveren, wijl zij anders groot gevaar loopen, dat hun varken(s) nog worden inbeslag genomen. Namens de Directie van het Bijkantoor v. V. en P. in N.-B, ERVEN GIJSB. TIMMERMANS. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 1 Nov. 1.17 M. 0.53 M. N.A.P. 2 1.08 0.41 3 0.79 0.28 4 1,44 j 0.66 ADVERTENTIEN. hem aanvragen om slachtvergunning, n i r in i zal op Zaterdag 16 November 1918, des voormiddags 10 uur, ten »Raadhuize« te Heusden, komende uit het éénjarig HOUT van de navolgende perceelen A. »MannenIand«, Zuid-Oost, groot 2,49,40 Hectaren. B. »De Beemden« onder Genderen, Noord, groot 1,59,90 Hectare. C. »De Beemdenonder Genderen, Oost, groot 1,10,90 Hectare. D. »De Beemden« onder Genderen, West, groot 1,02,50 Hectare. E. Het geheele éénjarig HOUT van de »Mans-Hooibroeken« onder Oudheusden, groot 1,48,60 Hectare. Van de perceelen A tot en met D, worden de bossen ter dikte van 70 k 72 duim geleverd. Perceel E moet voor den voet worden weggehakt. Betaling moet bij het halen geschieden. Inlichtingen verstrekt de Voorzitter der Godshuizen te Heusden en de Opzichter P. LAKERVELD te Aalburg. Geschat op 1500 k 1700 bossen. zal bij INZET en AFSLAG op Don derdagen 14 en 21 November 1918, telkens des avonds 7 uur, in café Wed. D. L. v. d. WIEL te deWerken, worden door de Regeering overgenomen f5.— per 100 K G. Opgave worden ingewacht, voor het Land van Heusden en Altena, vóór 10 Nov, 1918, bij A. 13. HOLSTER, Controleur, WOUDRICHEM. zal op DINSDAG 12 NOVEMBER 1918, des avonds ten 6 uur, in het» Wapen van Amsterdamin het A. 3,76,10 Heet. Gasthuisboschonder Oudheusden, het 3-jarig WAARDEN GRIENDHOUT, in 2 perceelen. B. 1,89,90 Heet. in het »Mannenland« Noord-West, het 4-jarig WAARDEN GRIENDHOUT onder Oudheusden. Van het perceel »Mannenland« B wordt één dam gereserveerd voor eigen gebruik en wel de dam aan de Zuiderkant langs de middelsloot. Inlichtingen verstrekt de opzichter P. LAKERVELD te Aalburg. De Wed. Gijsb. TIMMERMANS en Kinderen betuigen hierbij hunnen hartelijken dank, voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van hunnen onvergetelijken Echtge noot en Vader, Gijsb. TIMMERMANS Heusden, 28 October 1918. Op 18 November zal voor rekening van S. A. BOUMAN te Haarsteeg het bouwen van een te DRONGELEN Bestek en teekening liggen ter inzage bij den Heer P. NIEUWKOOP te Dron- gelen. - Inlichtingen worden verstrekt door den Heer H. REDEKER te Meeuwen. zal op ZATERDAG 16 NOVEMBER e. k,, nam 2 uur, precies, ten verzoeke van het College van Regenten der Gods huizen, OM CONTANT GELD, zal cp Donderdag 14 November 1918 des voormiddags om 11 uur ten koffiehuize van H. VAN STRIEN »Het Wapen van Amsterdamte Heusden in het openbaar bij afslag veertien perceelen onder Herpt, Genderen, Aalburg, Wijk, Drongelen, Meeuwen en Dussen. Voor 3 jaar, ingaande 1 Januari 1919. Nader bij biljetten omschreven. Inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden ontvanger en bij den Waards- man J. VAN DER STELT, te Drongelen, Perceelsbeschrijving en voorwaarden a 10 cent verkrijgbaar. 1. 2. A. Voor de Erven J. v. d. SCHOOT, aan den Sleeuwijkschen dijk met haven, arbeiderswoning-en, dijkberm, hooiland, en twee perceelen griend- land, alles aaneengelegen buitendijks, onder deWerken en Sleeuwijk samen groot 3.31,10 H.A., benevens het erfpachtsrecht van een perceel water en zand, groot 25.50 arente veilen in 8 koopen. met arbeiderswoningen, gras-, bouw- en griendland en laan aan den Sleeuwijkschen dijk, onder deWerken en Sleeuwijk (binnendijks), samen groot 0.82.20 H.A.te veilen in 10 koopen. 3. Het eeuwigdurend recht van opstal van een perceel grond aan den Sleeuwijk schen dijk, groot 1.20 are met het daarop gebouwde HUIS no. 8, in huur bij J. Korsman. B. Voor den Heer Mr. D. PIECK e. a. no. 181, aan de Hoogstraat te Werkendam, met erf en tuin, benevens den stal9 gemerkt no. 182, met schuur en erf daar achter, samen groot 6.94 aren; te veilen in 2 koopen. Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen ten kantore van den Notaris, DOOR In geïllustreerden omslag met platen van W. K. DE BRUIJN. (Een Leesboek voor de scholen.) (Verhoogd met 5% crisistoeslag). geschikt voor af heining en brandhout. Afgenummerd te zien aan den Demert te Heusden op den verkoopdag vanaf nam. 1 uur. blijft het adres voor eigen gemaakt Schoenwerk, klasse Ba jEerste klas Reparatie-inrichting Voorradig groote partij Aanbevelend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3