flinke Dienstbode, RJNKE DIENSTBODE, EEN HUISJE Een flink Woon- en Win kelhuis met Erf, ERFHUIS TE PUSSEN. Notaris Rietra to Dossen, 3SI Notaris PAAP te Werkendam. Publiek Verkoopen 9.64.30 HA Wei-, Hooi-, en Griendland, Abdijsiroop lil KOOPT by A. Baaijens, TE HUUR Notaris VAN QENDT KR00N-D0ME1N Rentambt Werkendam. Wapent i U tegen f de Spaansche J Griep aanstaande feesten publiek verkoopen a contant: Wegens het bedanken door A. v. Wyk als diaken in de N. H. kerk alhier is als zoodanig benoemd de Heer C. Bon man. Wondrichem. Veiling. Vanwege het R. G. Fruit is in overleg met den Voor zitter voor N.V. Fruit bepaald, dat de aan- vullingsprijs van 5 ct. p. K.G. van de voor de jambereiding gekochte appelen a 10 ct. p. K.G. door de betrokken fabrikanten rechtstreeks aan de veilingen moet worden voldaan. De aanvoer was in de afgeloopen week nihil. De zitting voor uitbetaling heeft daarom vanaf heden niet meer plaats. Vergadering van den Raad der gemeente Heusden op Maandag, den 23 Dec. 1918, des namiddag3 te 2.30 ure, ten Raadhuize alhier. Te behandelen onderwerpen 1. Beëediging van den heer A. de Haan als lid van den Raad 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Verzoek om eervol ontslag van het hoofd der M.U.L.O. School. 5. Als voor van den Gem.*Ontvanger en den Secretaris der Godshuizen. 6. Rekeningen over 1917 en begroo tingen 1919 der Godshuizen. 7. Benoeming van leden der Commissie tet wering van schoolverzuim, wegens ge wone aftreding van de Heeren J. H. Ver hoeven, J. C. van Laarhoven en W. van Wijnen. 8. Regeling erfpachtsuitgifte terrein Conservenfabriek. 9. Brief Ged. Staten salarisregeling onderwijzers. 10. Verzoek J. Jansen, te Drunen, leider van lichaamsoefeningen, om subsidie voor een alhier opgerichten cursus. 11. Verzoek Bestuur Middelbare Han delsschool te Waalwijk om subsidie. 12. Bezwaarschriften hoofdelijken om slag. v. Everdiugen, Loco-Voorzitter. v. Eggelen, Secretaris, Aanwezig de leden de Jongh, Moll, Veerman en Vos. Afwezig met kennisgeving het lid van Andel. Nadat de noodige formaliteiten zijn ver vuld, wordt het nieuwe lid A. de Haan geïnstalleerd. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld en goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat het havengeld f700.opbrengt, tegen f380.vroeger. Ingekomen is een schrijven van den Commissaris der Koningin, inhoudende mede deeling eervol ontslag verleening van den heer P. L..Honcoop, als Burgemeester dezer gemeente. Een schrijven van den heer v. Laar hoven, waarin hij zijne benoeming als re gent der godshuizen aanneemt. Het besluit van Ged, Staten, houdende goedkeuring Gemeente-begrooting 1919. Het ontvangst-bericht vastgestelde veror dening verkoop melk. Goedkeuring wijzi ging politieverordening en wijziging Bouw verordening. Goedkeuring Gemeente-rekening mét ont vangst f 33.700.50' en uitgaaf f 31.800.34, met een batig saldo dus van f 1.860.16'. Proces-verbaal kasopneming op 19 No vember bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in orde is bevonden. Op diens verzoek wordt aan den heer Posma eervol ontslag verleend als Hoofd der Mulo-School. Nu komt allereerst punt 9 der agenda in behandeling, n.l. de salaris regeling onderwijzers. Alvorens daartoe over te gaan wordt een verzoekschrift van den heer Posma voor gelezen, om de vergoeding voor huishuur met ingang van 1 October 1918 te willen bepalen op f 300. in plaats van f 275. aangezien de huiseigenaar de huur met ingang - van 1 October ook op dit bedrag heeft gebracht, en wordt voorlezing gedaan van het schrijven van Ged. Staten, waarin zij hunne goedkeuring aan de door den Raad vastgestelde salarisregeling niet kun nen verleenen. Het voorstel van B. en W. is om de jaarwedde van het Hoofd der Openbare Lagere School vast te stellen op een ma ximum van f1925 en na 18 dienstjaren op f 2000.onverminderd de toelagen voor de bijactes. En de jaarwedden voor het Hoofd der M.U.L.O. met opklimming van 5 dienstjaren als volgt vast te stellen. De eerste 5 dienstjaren op f1600. van 510 dienstjaren op f1900.van 1015 dienstjaren op f2100.en boven de 15 dienstjaren op f2300.ook on verminderd de bijactes. De jaarwedden van de onderwijzers voor L. 0. School, zoowel als voor M.U.L.O. School te laten zooals zij door den Raad in hare vroegere vergadering zijn vastge steld. Tevens afwijzend te beschikken op het verzoek van den heer Posma. Deze voorstellen worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Ook het voorstel om een oproeping te doen voor een nieuw hoofd der M.U.L.O. school met acte Wiskunde en 2 taalactès, wordt aangenomen. Besloten wordt het gevraagde ontslag van den Gemeente-Ontvanger en den Secre taris der Godshuizen op eervolle wijze te verleenen. De commissie tot onderzoek van de rekening over 1917 en de begrooting voor 1919 der Godshnizen brengt bij monde van den heer Vos verslag uit van haren arbeid er. deelt mede dat zij alles keurig in orde heeft bevonden. De heer de Moll als medelid der com missie, doet mededeeling dat zijn inziens het bedrag dat in de begrooting is uitge trokken voor de verpleegden in het Protest. Ziekenhuis en het R. K. Gasthuis veel te laag is. Immers f 1,50 met 20°/0 duurte- toeslag dus f 1,80 is het tegenwoordig bij de groote duurte van alle artikelen on mogelijk om de verpleegden te onderhouden hy zou daarom willen voorstellen, dat be drag te willen vaststellen op f 1,80 en hierop zoolang het noodig is 20% duurte- toeslag te willen verleenen. De voorzitter verklaart het voorstel van deri heer Moll over te zullen brengen bij de Godshuizen. Hierna wordt de begrooting en rekening der Godshuizen goedgekeurd en de commissie onder dankzegging ont bonden. De aftredende leden der Commissie tot wering van schoolverzuim worden met algemeene stemmen herkozen. Van den Ontvanger der Registratie zijn de stukken ontvangen, houdende de grens regeling tusschen Staat en Gemeente. De N. V. Heusdensche Conservenfabriek heeft in erfpacht van de*gemeentel32 Aren en 30 c.A. 2 cent per c.A. gemeente grond. De totale oppervlakte die de Ven nootschap tegenwoordig ui gebruik heeft bedraagt 39 Aren en 80 c.A., zoodat deze 7 Aren 50 c,A. gratis gebruikt. Daarom stellen B. en W. voor, die oppervlakte in rekening te brengen gedurende de afge loopen 5 jaar voor 6 cent per vierkante meter, het totaal recht door de vennoot schap te bepalen op f 110 per jaar en de erfpacht acte aldus te wijzigen. De heer de Haan zegt, te vermeenen dat wijlen de heer v. d. Poel hem wel eens heeft medegedeeld, dat hij dit recht aan het rijk moest betalen en toch nog niet over den grond kan beschikken zooals hij verkoos. Na mededeeling van den voorzitter dat dit niet kan zijn, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Nu komt in behandeling punt 10. Het verzoek van den heer Jansen uit Drunen om subsidie voor de alhier opgerichte Turnvereeniging. Het voorstel van B. en W. is f 25 subsidie te verleenen. De heer Veerman vraagt of bij deze vereeniging alleen Katholieken worden toe gelaten nadat hierop bevestigend wordt geantwoord zou hij willen voorstellen geen subsidie te verleenen. De heer de Haan stelt voor op het ver zoek afwijzend te beschikken omdat de heer Jansen niet de persoon is, die het verzoek had moeten doen, doch de ver eeniging zelve. Aldus wordt besloten. Het verzoek van het Bestuur de Mid delbare Handelschool te Waalwijk om subsidie wordt, na eeltige discussie uitge steld tot een volgende vergadering. Het verzoek van den controleur der Ryksgraaninzameling om de distributiever ordening op de "aflevering van meel en graan in te trekken wordt toegestaan. Het voorstel van den Comm. der Ko ningin vervat in zijne circulaire van 5 December om in de politieverordening een bepaling op te nemen tegen het sorteeren van lompen in gezinnen wordt aangenomen. Nog wordt besloten de assurantie van de gemeente-gebouwen enz. te verhoogen en zoo mogelijk over te brengen op eene andere maatschappij nl. de firma J. C. J. Knegt Zn. te Amsterdam, aangezien deze veel lagere tarievdn heeft dan de tegenwoordige maatschappij waarbij de gebouwen zijn geassureerd. Het verzoek van den heer A, J. v. d. Kolk om benoemd te worden tot gemeente ontvanger wordt tot later uitgesteld. Niets meer aan de orde zijnde en niemand iets meer in te brengen hebbende, wordt de openbare vergadering gesloten, om in besloten vergadering de reclames hoofde lijken omslag te behandelen. De postbestelling te Hensden. Naar aanleiding van het ingezonden stuk in het nummer van j.l. Zaterdag hebben wij ons om inlichtingen tot den directeur van het postkantoor gewend. Deze deelt ons het volgende mede »Het ingezonden stuk van Jan >Publiekc heeft mij wel eenigszins verwonderd. De regeling van de bestellingen wordt door hem oppractisch genoemd. Dit kan niet worden toegegeven. Wat toch is het geval. Vóór 16 December ging de le bestelling uit om 11 uur 's morgens, een brief b. v. om 7's avonds te A.dam gepost werd te Heusden eerst den volgenden morgen om 11 uur besteld. De avondbladen van de Tijd, Telegraaf, Nieuws van den dag, Nieuwe Courant, Avondpost enz. ook eerst den volgenden morgen om 11 uur. Thans krijgen de lezers dezer couranten deze om 8 uur 's mor gens in huis terwijl alle correspon dentie uit geheel ons land, die in den vooravond wordt gepost in het algemeen den volgenden morgen in de eerste be stelling kan worden opgenomen. Ik zou dus zeggen dat dit een verbetering is. Alleen de lezer van de Rotterdamsche Ochtendbladen zijn in wat slechter Condi tie gekomen. Deze kregen vóór 16 Nov. hun Ochtendblad om 11 uur 's morgens, nu is de 2e bestelling om 1 uur. Maar dit is maar tijdelijk. Er zijn maatregelen getroffen om te bevorderen dat ook deze Ochtendbladen nog in de le bestelling 's morgens om 8 uur kunnen worden op genomen. Reeds heden morgen werden de Nieuwe Rotterdamsche Couranten in de le bestelling besteld. Ik vertrouw dat dan de Maasbodelezers ook tevreden zullen zijn. Overigens is reeds aan de bevoegde auto riteit voorgesteld om wanneer het aantal stuks correspondentie aangebracht met den trein van 8.43 's morgens althans de moeite loont, na aankomst van die tram om 9.31 nog een bestelling uit te voeren. Correspondentie. In den laatsteri tijd ontvangen wij tel kens berichten als het blad reeds ter perse is, enkele malen zelfs als het reeds afge drukt is. Wij verzoeken daarom H.H. Correspondenten hunne berichten zoo tijdig mogelijk in te zenden. Redactie. PREDIKBEURTEN. 25 en 26 December. 26, vm. 10 u. ds. ten Bokkel Huinink uit Well. Geref. kerk, 25, vm, 9,30 u. leesdienst en nm. 6 u. ds. Ak kerhuis uit Sleeuwijk. 26, geen dienst. 26, geen dienst. 26, vm. 10 u. ds. Voorhoeve uit 's-Bosch, 26, geen dienst. 26, vm. 9,30 u, dezelfde. Geref. kerk, 25, vm. 9.30 u. en nm- 2.30 u. dr. J. J. Bazals thans te Naaldwijk. 26, vm. 9 u. dezelfde. Chr. Geref. kerk 25, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u leesdienst. 26, vm. 9.30 u. leesdienst. Heesbeen, 25 en 26, geen dienst. Laatste berichten. Heusden. De gasrantsoeneering wordt vanaf heden 24 Docember strenger door gevoerd. 's Morgens om half negen wordt de toevoer van gas afgesloten tot elf uur, waarna de gaslevering om 12 uur weer wordt stopgezet tot 4 uur. ADVERTENTIEN Na een ziekte van slechts enkele dagen, overleed heden zaeht en kalm, onze geliefde Broeder, Behuwd-Broeder en Oom, de Heer CORNELIS DE WEND, in den ouderdom van bijna 86 jaren. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende. Uit aller naam ANTONIA DE WIND. Meeuwen, 19 Dee. 1918, NOTARIS VAN UENDT bericht, dat bij acte verleden 19 Nov. 1918 voor hem, notaris, wijzigingen zijn ge bracht in de statuten der Coöper. Landbouwvereeniging Onderling Belang* gevestigd te Aalburg, wel ke acte onder No. 5600Js opge nomen in het bijvoegsel der Ned. Staatscourant dd. 19 December 1918, no. 296. Mevrouw DEN DEKKER- v. OMMEREN te Nieuwen- dijk vraagt een goed kunnende koken. gevraagd die goed kan werken, wasschen en in de huishouding behulpzaam kan zijn. Prot. Godsd. Loon f 200 Adres W. SPITZERS, Oudegracht 224, UTRECHT of persoonlijk te spreken op Vrijdag na 2 uur in den Boekhandel van den Heer L. J. VEERMAN Heusden. ie HEUSDEN, zal op Dinsdagen 7 en 21 Januari 1919, bij INZET en TOESLAG VEILEN I. Ten herberge van A. L. v. d. BEEK te Genderen, telkens v.m. 10 u. precies, krachtens rechterlijk bevel, met recht van opstal op den grond te Genderen, groot 4 A. 80 c.A., verhuurd aan P. A. Kramer, II. In Hótel CONCORDIA te Heusden, telkens nam. 7 u. precies, ten ver zoeke van Mej. Wed. L VAN OUD- HEUSDEN, aan de Wittebroodstraat te Heusden, groot '1 D. 50 c.A., verhuurd aan Joh. Sens. Te bezichtigen 's Dinsdags en 's Vrijdags nam. 2u. Zie biljetten. zal te Dussen-Binnen, ten sterfhuize van WILL. P. HEIJMANS, Vrijdag 27 Dec. 1918 voorm. 10 uur precies den goed onderhouden inboedel waarondereikenhouten kabinet en Friesche klok, alsook boeren gereedschap alskoperen kannen en emmers, melkbussen, baktrog, enz. enz. voorts2 beste melkkoeien, 10 jonge kippen, hooi, stroo, paardenboonen, enz. bij inschrijving om te scheuren, het voorste perceel weiland genaamd de FOERKAMF, ter grootte van 2 33.50 H.A. gelegen aan de VELDSTRAAT te WIJK voor den tijd van vier jaren. Inschrijvingsbiijetten in te zenden tot 28 Dec. aanst. hij den eigenaar A. Z. SNOEK te Almkerk, waar tevens inlich tingen te bekomen zijn. Op den 15en FEBRUARI 1919, zal bij inschryving worden aangeboden de door sterfgeval uit de pacht gekomen, zoo gunstig bekende groot 83 Hectaren, 59 Aren en en 58 c.Aren, alles aaneengelegen en voorzien van ruime en doelmatige gebouwen, arbei derswoning enz., gelegen in den. hoog bedijkten polder KROON EN ZALM, onder Werkendam, en wel voor een ter mijn van zeven jaren, ingaande voorjaar 1919. Het land is geheel winterklaar, slooten gegraven, geploegd, be zaaid met wintertarwe en een per ceel, bezet met jonge klaver. Boekjes met kaart worden door den Rentmeester te Dordrecht, Vest 98, franco toegezonden tegen inzending van 25 cent. De Rentmeester, MULERT. zal bij inzet op Donderdag 2 Januari en bij afslag op Donderdag 9 Januari 1919, 's middags 2 uur, in café Wed. v. d. Wiel aan den Sasdijk te deWerken ten verzoeke van den Heer B. D. VAN TIENHOVEN e. a. genaamd »de achtmorgen* en ïde vier- morgen« in den Duil aan de Broekgraaf onder Almkerk. Het wei- en hooiland is verhuurd aan W. Scherff tot 15 Nov. 1921 het griend land (kaalstruik) geschikt voor bouw- of grasland, is niet verhuurd. Te veilen in 3 perceelen, breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. i I Evenals bij in- J fluenza bieden de V ontstoken slijmvliezen een vruchtbare voedings ap* bodem voor de voort- A woekerende bacillen van T de Spaansche Griep. Als U keelpijn heeft, als U hoest, als U verkouden is, neem dan onmiddellyk een krachtig ge neesmiddel hiertegen. Ont trek U aan het gevaar door bijtijds Abdijsiroop te nemen. Koopt dus onmiddellijk een flesch GROOTE SORTEERING PRIMA SIGAREN. LA BANDADA per kistje van 25 stuks f 3. BRANDARIS 50 - 4.50 DORINDE s 50 i - 5. Verder verschillende merken Vorstenlanden en Sumatra-Sigaren van 9 tot 25 cent per stuk. L Groote sorteering SIGARETTEN, Houten Tabaks pijpen en Doorrookers, Sigaren- en Sigaretten-Pijpjes in étui, Tabaksdoozen, Sigaren- en Sigarettenkokers in leder en metaal enz. enz. 19 voor de uw Botermarkt N. 88 HEUSDEN. Heusden, 25, vm. 10 u. ds. Ruijsch vdn Dugteren. Aalburg, 25, nm. 2 u. ds. Nauta uit Doeveren. Aalst, 25 en 26, vm. 9,30 u. ds. Japehen. Babyloni'ènbroek, 25, nm 2 u. dr. Tjalma uit Veen. Drunen, 25, vm. 10 u. ds. V. d. Vlugt. Gameren25 en 26, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Genderen, 25, vm. 9,30 u. en nm. 1,30 u. ds. Feykes. s-Gravemoer25, vm. 9,30 u. en nm. 2,30u. ds. Van Meer. Sprang, 25, vm. 9.30 u. ds. Groeneveld. 26, vm. 9.30 u, dezelfde. Geref. kerk, 25, nm. 2,30 u. leesdienst. Vlijmen25, vm. 10 u. ds. Ossewaarde.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3