Dr. VAN MENS Notaris V aFgËN DT Reisgidsen voor Spoorwegen en Idem voor Tramwegen Belangrijk Erfhuis notaris Rif TRA te Dra, INBOEDEL» Notaris VAN DEE KAÏDBÏ scheepsafbraak, yzerm eo GraM* TELEGRAM. Haast UOpruiming tegen Spotprijzen. •s-HERÏOOENBOSCH. niet te consulteeren. maakt bakandi BdÏmu VMiriüil' J. TH. COUWENBERG, De Landbouw-Commissie voor Heusden, publiek verkoopen a contant: Gouden of Zilveren slootjes. L J.YIIBICAV, Hratdwi. Oor-, Neus- en Keelarts, is van 8 tot 19 Januari 1.89.40 H- A. Weiland op Kortslaag (Westzijde), om te scheuren. 20 en 10 Cent, a 10 Cent. den goed onderhonden deftigen publiek verkoopen GROOTE KEUZE. Babiloniëiibroek - A. DE GRAAFF - Dussen. De Tel. meent redenen te hebben om aan te nemen, dat van een ruil van 30.000 stuks vee geen sprake kan zijn, daar wij een zoo groote hoeveelheid niet kunnen missen en België ons ook niet een evenredige hoeveelheid steenkolen zou knnnen leveren. o Gouden ringen ontvreemd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden te Middelburg bij een goudsmid door middel van braak 121 gouden ringen ontvreemd. Het was eenige politieagenten opgevallen, dat drie schildwachten hun posten hadden verlaten. Deze werden spoedig gearresteerd en men bleek een goede vangst te hebben gedaon, daar op een hunner 33 der ringen werden ge vonden, terwijl Zaterdag in een boschje begraven werden gevonden twee zakdoeken, die samen de overige ringen op acht na bevatten. Inbraak in een stationsgebouw. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. heeft een Amsterdamsche dievenbende in het stationsgebouw te Avenhorn inge broken. De dieven hebben geld meegeno men, op de slaapkamer van den chef zijn portemonnaie en gouden horloge uit broek en vest gehaald en kleedingstukken ont vreemd. Toen de chef den volgenden mor gen den diefstal ontdekte heeft hij onmid dellijk naar alle kanten getelegrafeerd. Drie van de vijf verdachten zyn te Purmerend gearresteerd. De twee anderen, die ook een fiets te Scharvvoude hebben gestolen, hadden den buit meegenomen naar Am sterdam. Een huisgenoot van den chef staat mede onder verdenking in het complot be trokken te zijn. Een vrouwelijke soldaat. Aan de IJselhaven te Rotterdam is aan gehouden de 25-jarige Nora Aske, een vrouw die te Liverpool geboren is, doch tot dusver in Duitschland bij haar schoon ouders te Berlijn woosde. Zij werd aan getroffen in Engelsche soldatenuniform te midden van een transport Engelsche krijgs gevangenen. Naar zij verklaarde was het haar bedoeling op deze vreemde wijze te trachten in Engeland te komen om daar haar man -- een Duitscher, Weingartner genaamd, die in een Belgisch burgerge vangenenkamp zit - te gaan bezoeken. De vrouw is nu ter beschikking van den Vreemdelingendienst der politie gesteld. Hoe men in Zaandam rijwieldie ven vaugt. De steeds talrijker wordende rijwieldief stallen hebben iemand te Zaandam er toe gebracht, 'n proefneming te doen om den zwyntjes jager te verschalken. Hij ging daarbij op de volgende wijze te werk. Het terrein van de operatie was een café. Tegen den muur' van dat café werd een fiets gezet, nadat te voren ter hoogte van de naaf een gaatje in den muur was gemaakt, waardoor een tamelijk lang touwtje werd gehaald, dat aan het rijwiel werd verbonden. Aan het andere einde van het touw in het café werd een jeneverglaasje gebonden, dat op een tafel werd geplaatst. En nu werd kalm gewacht op de dingen die komen konden. Eer nog een half uur verstreken was, viel plotseling het glaasje rinkelend op den grond. Dat was een bewijs, dat de dief er met de fiets van door was. Dadelijk werd nu alarm gemaakt en de dief nagezet, en een kwartier later zat de dief in het politiebureau. Vit een interview vau eeu Belgisch reporter met deu ex-kroonprins. Hoe denkt U over den toestand in Duitschland Duitschland zal nooit in staat zyn al zijn schuld en leeningen af te doen en bovendien schadevergoeding te betalen aan Noord-Frankrijk en België en misschien nog aan Engeland. M. i. zou het beter zijn 'een sterk leger in Duitschland te organiseeren dat te samen met de Geallieerden de orde in Rusland zou kunnen herstellen, om gezamenlijk de enorme rijkdommen van dat land te kunnen exploiteeren, Rusland waar thans volkomen anarchie heerscht zal zich nooit uit zich zelf kunnen herstellen, tot een natie waar mee Europa rekening zal moeten houden. Door er de orde te herstellen zou men Rusland de gelegenheid geven te deelen in de zegeningen van »de exploitaties, zoodat Rusland tenslotte weer een staat zou worden die in Europa zou meetellen. Hiermede was het onderhoud geëindigd. De ex-kroonprins nam afscheid met het verzoek aan zijn verklaringen niets toe te voegen. BEKENDMAKING. Het Gemeentebestuur van Heu3den, MAAKT BEKEND dat in de week van 13 tot 19 Jan. 1919, op de navolgende bons verkrijgbaar zijn de daarbij vermelde regeeringsgoederen Bon no. 51 2 ons Hijst. 52 IVjg Jam. 9 53 1 stuk Zeep. 9 9 54 1 ons Bruine boonen. 9 55 lg 9 Groene erwten. 9 9 56 1 9 Kaas 9 9 57 2Vs ons Suiker. 9 9 2 (Kinderkaart) 2% ons Suiker. 9 9 6 4 K.G. Aardappelen. 9 9 58 1 Chocoladereep. PLAATSELIJK NIEUWS. Beusden, 15 Januari. Het is heden 25 jaar geleden, dat de Heer A. Baaijens, Typograaf op onze Boekdrukkerij, in dienst trad. Deze dag zal niet onopgemerkt voor bijgaan. We hopen in ons volgend num mer daarop terug te komen. Tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier, is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den Heer M. A. Jansoii, gekozen de heer D. N. Visser. Zaterdag kwam de rijkscontroleur W. uit den Bosch op de fiets den hoek om, nabij het R. K, Gasthuistegelijk kwam van den anderen kant de heer J, D. uit den Nieuwendijk met zijn tilburrie aan gereden. De heer W. geraakte met zijn rijwiel onder de tilburrie, bracht het er zelf zonder letsel af doch zijn rijwiel was geheel vernield. Werkendam. De gemeenteraad alhier heeft besloten om een nachtwaker aan te stellen op een aanvangssalaris van f 600. Aalburg. Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat door den heer E. de Graaff alhier een Zondagsschool werd op gericht. Gedurende al die jaren is door hem de taak als Zondagsschoolonderwijzer op een waardige wijze vervuld. Door zijn leerlingen werd den jubilaris een prachtigen stoel en een inktstel aangeboden. Moge De Graaff nog vele jaren tot zegen der jeugd werkzaam zijn. Almkerk. Steeds doen zich hier nog gevallen van diefstal voor. Zoo werden o a. bij J. van Rijswijk de konijnen weggehaald en bij A. Vink van 5 kippen 3 er van ontvreemd. Als een bewijs hoe ook hier gebrek aan brandstoffen is, kan gelden dat in den laatsten tijd vele palen aan de loopgraven werden gestolen en ook kwam men op een morgen tot de ontdekking, dat de uiikijk- toren aan de Almkade des nachts was af gebroken en weggehaald. Naar we ver nemen heeft de politie zich genoodzaakt gezien, hier en daar een huiszoeking te doen, om een nader onderzoek in te stellen. Ook bij den landbouwer B. d. P, kwam men op zekeren morgen tot de onaange name ontdekking, dat de heiningpalen aan de weide waren verdwenen en ook in de weide van dsn heer de L. zyn des nachts een partijtje kopwilgen afgezaagd. Van de daders is tot nog toe geen spoor te ont dekken. Capelle. Ds. P. Kruijt te Nieuwe Tonge heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Ais commandant van de pas opge richte burgerwacht zal optreden de heer A. de Roon, terwijl bij afwezigheid van dezen zijn functie waargenomen zal worden door den heer de Rooij, gewezen sergeant. De heer F. Mabelis, vroeger onder wijzer aan de schooi in de Kom, is be vorderd tot onderwijzer 2e klasse bij het Europeesch Lager Onderwijs in Ned. Oost- Indië en geplaatst te Kediri. Ook te Vrijhoeve-Capelle is een burgerwacht opgericht. Als leider zal op treden luitenant Oerlemans. Dinteloord. Door de Liberale Kies- vereeniging alhier is candidaat gesteld voor de a.s. verkiezingen van Provinciale Staten voor westelijk Noord-Brabant, den Edel- Achtbareri Heer A. van Campen, Burge meester. 's Graggmoer. Op 1 Jan. 1918 be stond de^oevolking dezer gemeente uit 1350 zielén. Zij vermeerderde door ge boorten met 23 en door vestiging met 78 en verminderde door overlijden met 16 en wegens vertrek met 57, zoodat op 31 December j.l. de gemeeute 1381 inwoners telde. Er werden 7 huwelijken voltrokken. Eene alhier gehouden collecte voor het Tehuis Wolfheeze voor alleenstaande blinden bracht ruim f30 op. Op initiatief van den heer Burge meester wordt ook alhier eene vrijwillige burgerwacht in het leven geroepen. Het fanfarecorps 9Euterpe«, dat ten gevolge de tijdsomstandigheden van het tooneel verdween, is thans weder met nieuwen moed begonnen. Bereids is een nieuw bestuur gekozen, bestaande uit de heerenJ. Dorrestein, voorzitter, W. Yoorbrijtel vice-Voorzitter, C. de Jong, secretaris, A. Prins, penningmeester en J. Netten, vice-penningmeester. In de plaats van wijlen de heer Dr. C. Loeff is de heer D. Smits beschermheer geworden. De repetitiën zijn reeds be gonnen. Raamsdonksveer. De werkman v. d. K. kwam met zijn hand tusschen een lier, waarbij een stuk van zijn vinger werd afgerukt. Bij den landbouwer C. S. is in den stal mond- en klauwzeer uitgebroken. Zaterdag brak van de machine van den Zuider-stoomtram de krukas. Het ver keer ondervond hierdoor enkele uren ver traging, daar eerst een nieuwe machine moest komen uit Oosterhout. Sprang. Blijkens de gehouden vee telling waren op 31 Dec. j.l. in deze gemeente 140 paarden, 944 runderen aanwezig. In 1917 was het aanwezig aantal 130 paarden en 835 runderen. Op 1 Januari 1919 telde onze gemeente 1803 inwoners, In het afge- loopen jaar kwamen 49 sterfgevallen voor. In 1917 bedroeg het getal dooden 23. Door den gemeenteraad alhier werd in haar vergadering met algemeene stem men, de gevraagde 10°J0 voor ondersteuning der werkloozen aangenomen. Naar men ons meedeelde ontving ds. Groeneveld van de heeren Kerkvoogden een geldelijk cadeau, en de toezegging dat een gedeelte van de onkosten van den door deu tuinier te verrichten arbeid door dit College zou vergoed worden. Wij gelooven te mogen constateeren dat in deze door de heeren Kerkvoogden geheel in den geest der gemeente is gehandeld, want leeraar en gemeente gevoelen zich één. Wijk. In het jaar 1918 werden al hier geboren 80 kinderen waarvan 39 jongens en 41 meisjes. Overleden 61 per sonen, waarvan 35 vrouwelijke en 26 man nelijke personen. Gesloten werden 17 huwelijken. In deze gemeente zal ingevolge de Scheurwet 65 Bunder land gescheurd wor den. Zekere G, V. welke met paard en kar op weg was, beging de onvoorzichtig heid, terwijl het paard schrikt, het dier een flink pak slaag te geven, waardoor het op hol sloeg. V. viel van de kar, en kreeg tot belooning een gewonde hand moge het hem eene les zijn, om voortaan wat voorzichtiger te zijn. In de konijnenslachterij, komt meer leven. Er wordt reeds voor eerste qualiteit tot 80 cent per levend pond betaald. Burgerlijke Stand. 's-Gravemoer. Geboren Simon, z. v. P. Faro en H. E. Timmermans Marinus, z. v. J. v. Dalen en H' van Dongen. Brakel over de maand December 1918 geboren Lena d. v. H. C. van Daalen en G. van der Linden Maria d. v. A. Schreuders en G. SchreudersGerrit z. v. E. Versteeg en A. Vervoorn Hendrikje d. v. T. Dijkhof en J. B. Versteeg Heimke d. v. H. v. Zanten en B. Versteeg OverledenGerrit v. Giessen, 3 w. Hendrik v. Daalen 16 m.Syme v. Daalen 35 j.Bretina Smit; 82 j. weduwe v. Pieter Stabij Peterke de Vries, 14 m. Hendrik Adrianus Kuijntjes, 5 jGerrit Gysbert de Vries 75j. weduwenaar v. Aaltje v. Wijk weduwenaar v. Willemke Bram Poederoijen Geboren Gerrit z. v. G. v. de Laar en A. Baks Gerrit Marinus z, v. F. J.-v. Veen en C. M. v. Loon Marinus z. v. C. W. v. Ballegooijen en J, J. v. d. Zalm Teuntje d. v. G. J. v. Giessen en B. Dufourne OverledenNicolaas Dammers 32 j. (wonende te Andel)Maria Bouman 62 j. echtgenoot v. Christoflel Dammers, (wonende te Andel) Areka v. Kampen 8 j.Johanna v. Driel 15 m. Capelle. over de maand December 1918 geboren Hendrikus z. v. M. v. Bijnen en J. M. Verstappen Godefridus Johanes, z. v. G. J. v. Rosmalen en J. v. d. Aa Janus z. v. A. Rozenbrand en A. Wagenmakers Herman Mijndert z. v. M. Boogaerdt en D. G. v. Doorn Elizabeth Geertruida d. v. J. Verhagen en B. OversteegGerrit j z. v. P. v. Raamsdonk en G. H. v. Hoven. Overleden Maria Johanna Zwart 39 j. echtgenoot v. H. J. Spierings Alida Hen- drika Zwart 47 j. echtgenoot v. A. Hommel Abrarn Pols 3 j. Johanr.a v. Campen 19; Johanna Gerardina de Jong echtgenoot v. J. MolegraafAdriau^ Mandenmakers. Waterhoogte Heusden, Hoog Water. Laag Water. 10 Jan. 2.92 M. 2.89 M. N.A'P, 11 3.02 9 2.89 12 9 2.96 2.93 t 13 2.90 2.87 Rivierberichten. Op 14 Jan. in meters in cM. s-Hertogenbosch 4.02 4- N. A. P. val 13 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 4.00 val 12 (Maas) 3.92 val 15 Crévecoeur (Dieze) 4 00 val 14 Crévecoeur (Maas) 4,00 val 14 St. Andries (Maas) 5.82 val 18 St. Andries Waal) 5.66 s> val 27 Grave 10/18 val 17 Venlo 14.07 val 35 Maastricht 43.93 val 14 Op 13 Jan. Lith 6.84 val .40 Arnhem 10.71 val 32 ADYERTENTIEN. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden bij het over lijden van onze geliefde dochter en zuster, CORNELIA BRANDERHORST, betuigen wij onzen hartelijken dank. G. J. W. BRANDERHORST en Kinderen. Eethen, 10 Jan. 1919. aan belanghebbenden, dat de lijst der met Seheurpiicht te belasten gronden ter visie ligt op het Levensrniddelenhureau aldaar van 20 Januari 1919 tot an met 27 Januari 1919, eiken weekdag van 2 tot 4 uur des namiddags. De Secretaris, D. VAN HEMERT. te KEUSDEN, zal op^Donderdag 23 Jan. e.k. voorm. 10 uur precies, ten herberge van Mej. Wed. v. d. MA ADEN te Wijk, PUBLIEK VERPACHTEN voor 3 jaar Voorradig in den Boekhandel van L J, VEERMAN te Heusden U jVieeawett. zal te Meeuwen ten sterfhuize van den WelEd. Heer J. DAMMERS, Donderdag 6 Februari 1919, voormiddags 9Va uur precies, waaronderNotenhouten Schrijfbureau met Stoel, Boeken- en andere Kasten, Tafels, Stoelen, Ledikanten, Pendules, Lampen, Spiegels, Vulkachels, Kar petten, Looper, Tafelkleeden, Bedden met toebehooren, Compleet Koffie- servies (29 stuks), Tobben, Emmers, Trappen, Koffers, Kippenhok, Rijwiel, enz. enz. KIJKDAG 5 Febr. 1919, van 40—4 uur. te ALMKERK, zal op Zaterdag 18 Januari 1919, 's voormiddags 10 ure, op den loswal bij M. v. d. HEUVEL te Nieuwendyk, Eene groote party bestaande uitSchoeiingspalen en Flanken, Geschaalde- en Onge schaafde Flanken, Kraalschroten, Eikenhout, Brandhout, enz. ZEGT HET VOORT. van Aksen, Bijlaksen, Bijlen, Hak- of Snoeimessen Hand-, Raam- en Beugelzagen Spaden, Schoppen en Botten, enz. enz. miiiniaille en zinken emmers (lichte en zware). Verder alle Minzaam aanbevelend, HEUSDEN. MET EN ZONDER GEZANGEN, EN MET BOEKHANDEL Een partijtje Carbidlampen voor Huisverlichting in 4 soorten. »Gloria« Carbid los en in bussen, zonder Bon, laagste prijs. Rijwiel Carbid- en Kaarslantaarns. Zaklampen, Batterijen en Gloeilampen. Houten Rijwielbanden, thans tegen halve prijs. Groote Branders, speciaal voor huisverlichting. Branders, Tangen, enz. Reuzensorteering Bellen (nieuwste constructies). Handvaten in gewone en luxe uitvoering. Spatlappen en Spatborden. Groote Zadels en Zadeldekken. Jas- en Handbeschermers. Kettingkasten. Oliekannen. Prima Oliën In fleschjes, Vasaline en Poetscrême. Voetpompen. Kettingen. Pedalen. Velgen. Naven. Wielen. Standaards en alle andere Rijwielbenoodigdheden tegen de laagst mogelijke pryzen. Motor onderdeelen spoedige leveringBillijke prijzen Nieuwe Rijwielen met Banden direct nit voorraad tegen concur- reerende prijzen. Beleefd aanbevelend, Rijwielen. I^andbouw werktuigen, Motoren. 9 9 9 9 9 nu-uyi i~i« ■- -n— mrn ir'iiwr 111 i iüiii ibii ■■■■iihwimiim ten verzoeke van de Ned. Herv. Kerk te Wijk,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 3