Springende, H Als gij lijdt H Hoest heoatiek, Maagpijn Zenuwachtig heid, 0ïer. Wormen Hoofdpijn. Gebruikt Vastzittende hoest, „is™ Keelpijn ontstoken keel, Gal en siijnt Rugpijn, Winterhanden BUITENLAND. over De Engelsche admiraliteit deelt mee, dat de mijnenveger Pernarth op de hoogte van de kust »van Yorkshire op een mijn ge- loopen en gezonken is. 40 man zijn geland, naar de 35 overige leden der bemanning wordt gezocht. o Duitsch-Oostenrijk bij Duitschland. Weenen, 5 Febr. De «Arbeiterzeitung* wijst erop, dat de economische toekomst van Duitsch-Oostenrijk in ieder opzicht af hankelijk is van aansluiting bij Duitschland, waardoor 't mogelijk zal zijn zich op te werken. Het kleine Duitsch-Oostenrijk zou daartoe alleen niet in staat wezen zonder aansluiting bij het kapitaalkrachtige groote Duitsche economische gebied. Alleen staan de zou Duitsch-Oostenrijk een vazal zijnet- buren worden. De «Ost.-Deutsche Rundschau«, die tot dezelfde conclusie komt, stdt vast dat het verlangen naar vereeniging zal zegevieren en betoogt, dat de gronden" aangevoerd voor vorming van een Donaubond, juist hel tegendeel, n.l. de noodzakelijkheid van aan sluiting bewijzen. Parijs, 5 Febr. Het communiqué heden morgen uitgegeven over de vergadering van gisterenavond van de commissie voor den volkerenbond, meldt, dat de inleiding en twee artikelen werden besproken, dat men het over hun tekst voorloopig eens werd en dat over andere punten van het ont werp bevredigende vorderingen werden ge maakt. Parijs, 5 Febr. Hoewel Wilson tot na middernacht de vergadering van de com missie voor den volkerenbond bijwoonde, was hij vanmorgen weer vroeg op en maakte hij in den voormiddag een lange wandeling. Hij ontving Baffour en Lloyd George en confereerde eenigen tijd met hen, De overige tijd, die er restte vóór de zitting van den hooger. raad van heden- namiddag, wijdde hij aan persoonlijke be- studeering van verschillende draagstukken. De Duitsche koloniën. Wolff seint uit Breinen d.d. 5 Febr. De te Bremen onder leiding van de Kamer van Koophandel vergaderende voorzitters van alle koloniale vereenigingen alhier heb ben aan het rijksdepartement van koloniën de met algemeene stemmen genomen be sluiten toegezonden, waarin verlangd wor den het teruggeven van alle overzeesche bezittingen overeenkomstig de beginselen van Wilson, algemeene internationale rege ling van alle koloniale kwesties, voorname lijk uitbreiding der bescherming van inboor lingen, het onvoorwaardelijk vaststellen der neutraliteit voor alle koloniën vrije handel en scheepvaart in het belang van alle vol ken, zonder bijzondere begunstigingen, van welken aard ook teruggave van de ju de koloniën in beslag genomen eigendommen en voldoende schadeloosstelling. Het Vlaamsche Persbureau deelt mede Het Vlaamsch comiteit heeft het volgende telegram aan den heer President Wilson verzonden Aan woodrow Wilson Esq. President van de vereenigde Staten van Amerika. Het Vlaamsche comiteit tot verdediging van de belangen van het Vlaamsche Volk in België geeft hierbij uitdrukking aan zijn warme sijmpathie voor Uw onafgebroken pogingen om een duurzamen vrede tot stand te brengen op grondslag van een volkerenbond en van «de vrije beschikking van elk belanghebbend volk om zijn eigen zaken te regelen, en niet op grondslag van het stoffelijk belang of voordeel van welke andere natie of volk ook, dat een andere schikking zou kunnen verlangen ten bate van zijn eigen buitenlandschen invloed of heerschappij*. Ons Comiteit dat de tolk is van de be langen eener bevolking van meer dan vier millioen menschen, drukt zijn vertrouwen uit dat, zooals by de Polakken, de loego- Slaven, de Oekrajieniers, de Finnen en de Ieren, ook het Viaamsche volk zijn toekomst door vredesconferentie zijn gewaarborgd zien, op grondslag van zijn volkomen auto nomie binnen den Belgischen staat. Geen duurzame vrede zal in België mo gelijk zijn, ten zij ons volk de volstrekte zekerheid zal hebben verkregen, dat het niet langer zal bestuurd, onderwezen, ge oordeeld en in het leger aangevoerd worden in eene taal die niet de zijne is, maar wel in zijne aloude Nederiaridsche moeder taal, tenzij het in de mogelijkheid gesteld worde zijn ouden roem en beschaving te herwinnen, in plaats van onder vreemden invloed gebukt te moeten gaan. De ontzaglijke offers die het Vlaamsche volk in clen oorlog heeft gebracht tachtig ten honderd van het Belgische leger aan den IJzer waren Vlamingen geven het een dubbele aanspraak op het recht zelf zijn eiger. lot te mogen beschikken, en wij doen een beroep op U, als den verdediger van het Recht en de gerech tigheid der Werefd, om deze aanspraak erkend te zien, wat in een uitvoerigen memorandum, dat volgen zal, nader zal worden toegelicht. aan voortdurende vermoeidheid, ver magering, lichaamszwakte en U af gemat gevoelt, gebruik dan MIJNHARDT's LEVETOGEN. Dit is een zeker geneesmiddel. Sterkt lichaam en zenuwen, juaa üsBuss. 90 c. f 1.75, f4.25, f8,25 Mijn hard's Hoofdpijutabletteo» ssnsflsi Per koker 45 en 80 ct. en verkoudheid. Neem ANGA-bonboiis. sasEaaEa Doos 50 en 90 ct. op de borst, bronchitis, kinkhoest. Gebruik hiertegen ANGA-SIROOP. Per flacon f1.50. jicht, koude en pijn in de ledematen, spier- en gewrichtspijn, influenza, aangezichlspijn en kiespijn. SANAPERIN- tabletten. ®3hsk3'S3 Per koker 60 ct., 3 k. f 1.70. Mijnhardt's glorin-tabletten. Doos 50 ct. De Beriijnsche soidatenraden. Berlijn, 5 Febr. (Spec. Dienst.) Te Berlijn is een vergadering gehouden van de soidatenraden van bijna alle legercorpsen, ter bespreking van de verordening van het ministerie van Oorlog, inzake het com mando. De verorden» g werd door de sprekers ten zeerste bestreden. Bovendien Provinciale statenverkiezing. In den Centralen Kieskring vaagde Li berale Unie zijn in de provincie Noord- Rrabant voor de Prov. Staten-vei kiezing caudidaat gesteld de herren B. A. Mid delkoop, Capelle (aftr. f L. A. van Nieu- wenhuyzen, SteenbergenVan den Berg, Breda A. Sneus, Bergen-op-Zoom A. van werden scheipe aanvallen gericht tegen Campeti, DinteloordJ. v, d. Hoek, idem. den den volksgemachtigde Noske, in verband met de tegen Bremen ondernomen actie. Tenslotte werd een motie van wantrouwen aangenomen, tegen Nosko en Scheidemann, De besprekingen worden voortgezet. Incident in de Belgische Kamer. Brussel, 5 Febr. (Spec. Dienst.) Tegen bet einde van de Kamerzitting van heden kwam hat tot een onverwacht incident. Het socialistisch lid, Hubin oefende heftige critiek op de Engelsche bezetting uit welke hij verdacht noemde en een beletsel voor liet weder opleven van het land en volk. Hij zeide onder meer België is slechts van meester veranderd. De Kamerleden van alle fracties protes teerden hier met groote veuonlwaardiging tegen. De Minister van Oorlog Masson o Vlckljphus Te Haarlem heeft zich een nieuw geval van vlektyphus voorgedaan, dat^chter ver band houdt met de vorige gevallen. Te Rotterdam zijn reeds 57 gevallen van vlektyphus geconstateerd. o Een Pransch professor eischt Zeeland, ^oord-Brabant Limburg. Er is altijd baas boven baas. Tot nu toe spande de Temps de kroon onder de Fransche kampioenen van annexionisme ten nadeele van Nederland. Het blad is thans overtroffen. Jean izonlet, professor tn de sociale wijsbegeerte aan het College de France, maakt in de Libre Paroli van 3 Februari een groot artikel van drie kolommen openbaar onder den titel «De tien geboden van den Rijn«, waaronder verhief Zich onmiddelyk en betreurde de woorden die door Hubm gebezigd werden j 0ok dit 4de gebod voorkomt Beiges au Rhin 'j maagzuur, maagwater, oprisping, geen eetlust, slechte/ spijsvertering. Mijnhardt's Maagtabletten. MKJiSiEsa Per koker 60 ct., 3 k. f 1.65. KöOS tb, binbenkoorts, Malaria, koude rillingen. Mijnhardt's Koorts-tabletten, ïass^aaÉ Koker 60 ct., 3 k f 1 70. Mijnhardt's Laxeertabletten. Zijn bloedzuiverend, regelen den stoel- Per doos 50 ct., 3 d. f 1.40. bloedarmoede, bleeke gelaatskleur. Mijnhardt's Staaltabletten. In doozen vanaf 90 ct. en protesteerde met diepe verontwaardi- ging tpgen diens uitlatingen, welke hij ondoordacht noemde. De Minister bracht warme hulde aan Engeland, welker daden in schitterende bewoordingen door Masson gehuldigd werden. Neen, riep de minister uit, ik zal Engeland n'iet om uitlegging vragen, ik spreek zeide de minister uit naam van de meerderheid (Tussphenwer- pingea «neen uit naam van het geheele lande.) De rede van Masson werd herhaaldelijk met sterk applaus onderbroken. Par Limbqjg-, avanceras Zèland et Brabant. spanning, onrust, slapeloosheid, ge jaagdheid, examenvrees. Mijnhardt's Zenuwtabletten. twrww Per koker 60 ct., 3 k. f '1 .70. kinderen en volwassenen. Neem EN F AN-worm bón bons. u&ejssassB Per doos 50 cent. wintervoeten, ruwe huid, barsten, kloven en springende lippen. ecsksb Gebruik PUROL. BINNENLAND. party Eren telefoneeren. Bij de firma Van de Grtendt aan den Zwarteweg in Den Haag, was tegen gisier- inorgen ontboden eeri wagen met twee paarden om een vracht te vervoeren. Een koetsier van genoemde firma was op den bepaalden tijd met de twee beste paarden en een wagen aanwezigeen als heer gekleed persoon deelde hem mee, dat hij nog wel eenige mannen kon ontbieden, daar het vrachtje te zwaar was om het alleen op den wagen te krijgen. De koet sier moest maar even tiaar een publiek telefoon-station (in de Hobbemastraat) gaan de firma op te bellen. Toen deze dit gedaan had en terugkeerde, waren paarden en wagen verdwenen. Men vreest, dat de paarden naar een slachter zijn gevoerd, voor de consumptie. Een dure hengst. Door de landbouwveteeniging te Nieuw Vosmeer is de hengst Artist de Laboureui aangekocht voor eeu bedrag van f 110.000 Tusschcn de trein bekneld. Maandagavond is G. van D. te Gelder- rnalsen, tusschen de buffers van -een trein bekneld geraakt's nachts is hij in het ziekenhuis -vte Utrecht aan de bekomen verwondingen overleden. V Varkcusvlëêsch. {laar de Tel. verneemt zal dezer dagen het slachtverbod van varkens in verband het vrijgeven van vai kensvleesch tot geweer, karrabijn, bajonet, bajonetscheede en drager, geweerriern, monddeksel, karra- bijnriem, rijksrevolver met foudraal, voor zoover genoemde voorwerpen tot de uit rusting van den verlofganger behooren de korporaal en mindere, moeten ook de overige tot hunne uitrusting behoorende blanke wapenen inleveren. 3. De inlevering heeft plaats, ten over staan van de militaire overheid, op het gemeentehuis, op de navolgende dagen en uren 10 Februari 1919 van 10 tot 12 uur en van 1.30 tot 4 uur 11 Februari 1919 van 9 to&12uuren van 1 30 tot 4 uur. 4. De vei lofgangers zijn verplicht, be houdens ernstige vei funderingen, op de aangegeven tijdstippen hunne wapenen in -te leveren en zullen, zoo mogelijk, daarbij hun zakboekje medebrengen. De inlevering kan des gevvenscht in burgerkle ding geschieden. 5. Zij, die op boven genoemde dagen hurtne wapenen niet inleveren, zullen in een garnizoen onder de wapenen worden geroepen, omdat alsnog te doen. Blijkt daarbij, dat zij, zonder geldige redenen geen gevolg geven aan den algemeetien oproep, dan zullen zij worden gestraft en gedurende dien straftijd in dienst worden gehouden. 6. Aangezien het ten strengste verboden, is, rijksmunitie in bezit te hebben, moeten zij, die in het bezit daarvan mochten zijn, die munitie op bo venstaande tijdstippen mede inleveren. Nalatigheid in deze stelt hen aan zeer strenge bestraffing bloot. Heusden, den üe Febr, 1919. De Burgemeester, II. J. VAN EGGELEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Herstellingswerk Moerdijksche brug. Naar de «Maasb.* verneemt is het op uimings- en herstellingswerk aan (ïe brug over den Moerdijk zoover gevorderd, dat Zaterdag of Zondag a.s. het treinverkeer over de btug weer zal kunnen plaats hebben. •v o Thee. Het blijkt ons, zegt de »N. R. Ct.« dat de mogelijkheid bestaat, uit Engeland per postpakket verbruiks- en dergelijke ai tikelei te betrekken zonder. N.O T.-consent. De waarde van den inhoud mag f 60. niet te boven gaan. Op deze wijze wordt thans o.a. reeds thee (op zij» hoogst 10 pond) uit Engeland ontvangen. In aansluiting bij het vorig bericht om trent den te verwachten ruimen aanvoer van thee vernemen wij, dat de N. O. "f. thans weder een consent beeft verleend voor den aanvoer van een nieuwe thee uit Java, groot 30 000 kisten. Üe Times schrijft: De derde veilings van J met thee voor export werd te Londen gehouden, op zekere hoogte worden opgeheven. Als De stad Parijs heeft een beerin cadeau gekregen die in den Jardin d'Acclimation zal worden onderdak gebracht. Ir, 1916 was bet beest, Misjka geheeten, met een Russisch legioen in Frankrijk gekomen. Zij Heeft bet Russische regiment op alle slagvelden in Frankrijk vergezeld. Een staaltje van den te wachten belas tingdruk in Duitschland. in de Duitsche grensplaats Bocholt heeft de gemeenteraad het bedrag der opcenten op de staaisinkomstenbelastir.g van 30 tót 258 en dat op de bedrijfsbelasting met 128-opcenten verhoogd. o De Belgische Adrocatenwereid. Brussel, 5 Febr. (Spec. Dienst.) Een wetsontwerp is door de heeren Brunet en Tiieodor ingediend, dat tot strekking heeft de Duitschers uit te sluiten ais leden van de Balie. o Fransche soidatenraden. Weimar. 6 Febr. (Spec. Dienst.) Te Straatsburg en Saarbiücken vormden de Fransche regimenten soidatenraden. Deze raden werden ontbonden door de Fransche overheid en de aanvoerders in hechtenis genomen. en de kans dat men de aangeboden hoe veelheid van weer ongeveer een millioen (Engelsche) pond van de band zal zetten, blijkt zeer gunstig te zijn. Er is in de laatste dagen veel vraag naar thee geweest voor Nederiaridsche en Fransche rekening, vooral naar de goedkuopere soorten, en de moeilijkheden inet de vei gunningen, die liet succes van de jongste veiling, veertien dagen geleden, schijnt men nu te boven te zijn. Ten deele ten gevolge van dé be- perk'ng van den prijs in Nederland (deze bepeiking zal, zooals bekend is, nog maar andeihalve week gelden), ten deele ten gevolge van het lage invoerrecht, zullen de Nederlandsche verbuikers in staat zijn via Engeland Indische en Ceylon-thee tegen beperkende bepaling zul de nieuwe beschik kmg, nl, het verbód bevatten om meer varkens .te slachten dan benoodigd zijn voor een rantsoen van twee ons per hoofd en per week. De burgemeesters zullen hierop, evenals bij de runderenslachtingen, hebben toe te zien. o Materialen Teor onzen seheephonw. Het stoomschip «Ztjidijk* van de Hol land- Amenkalyn is van Birkenhead te Rot terdam aangekomen met materialen voor de door genoemde reedei ij te bouwen stoom schepen. Zooals bekend is, heeft de Engelsche regeering aan de Holland-Amerikalijn leve ring toegestaan van 60 000 ton scheeps- aaiirnerkeiijk lagere prijzen te krijgen dan 1 bouwmateriaal als gedeeltelijke vergoeding de Britsche verbruiker moet betalen. o Bange uren. Dezer dagen werd bij een bewoonster van de leplaan in Den Haag ingebroken. De dame hoorde, boe de dieven beneder doende waren en poogde onmiddellijk te lefonisch de politie te waarschuwen. Van half drie af tot halfzeven is zij in de weer geweest aan het toestel, doch kon van de jufirouw, die blijkbaar in slaap gevallen was, geen gehoor krijgen Vier angstige uren heeft deze dame doorgemaakt en onderwijl werd haar ta felzilver het huis uitgedragen Is het niet prachtig vraagt het Vad. o Maandagnacht zijn drie inbrekers een perceel aan den Zuid wal te 's-Gravenhage binnengedrongen. Zij bonden den bewo ner en sloegen dezen bewusteloos, omdat bij weigerde te zeggen waar zijn geld ver borgen was. Op het" moordgeschreeuw van de zuster van den bewoner vertrokken de inbrekers zonder buit. De politie doet onderzoek. de tengevolge van torpedeeririg ge- voor zonken «Statendam.o; Steenkolen. Van Amerikaansche zijde zal een aanbod worden gedaan tot levering van 150,000 ton steenkool in de maand. 8 ruwe huid, winterhanden en winter voeten. Gebruik PURUL. BEKENDMAKING. Inneming van Rijks wapenen van Verlofgangers. 1. Ingevolge aanschrijving van den Minister van Oorlog van 31 Januari 1919, IV Afd. Litt. Y 15 moeten de verlofgan gers van de militie, de landweer, den land storm en van het reservepersoneel, rijks- wapenen onder hunne berusting hébbende deze wapenen inleveren. 2. De lijkswapenen met toebehooren, welke moeten worden ingeleverd zijn Heusden. Niettegenstaande het vriezen toeneemt, blijven de stoombooten nog varen. Gisteren had nog de dienst naar Rotterdam en Amsterdam plaats. Grondijs wordt nog niet gezien. Alhier is een persoon gearresteerd en gevankelijk naar '3 Bosch gebracht, ver dacht van diefstal van een rijwiel. Werkendam. Ouder de gemeente de Werken en Sleeuwijk is een levend varken van 50 pond ontvreemd ten nadeele van den heer Sigmond. Bij een ander is een geit^ en eeu konijn gestolen. Het is te hopen dat de politie' de dader(s) kunnen opsporen. Aalst. Tot gemeente-ontvanger van Aalst en Poederoijen i3 benoemd de heer j. van Os alhier. Andel. Wegens gebrek aan steenkolen is de Christelijke schooi sedert eenige da gen gesloten. Er wordt op aanvoer ge wacht. Capelle. Gedurende het jaar 1918 werd in onze gemeente aan kostwinnersver goeding uitbetaald de som van f 25768,32. Wegens slapte in de schoenindustrie zal bet schoenfabriek van den lieer A. Vos n de Nieuwstraat voorloopig slecltts drie dagen per week werken. De heeren A. K. uit R'veer en J. S. uit A lm kerk zijn door*-den Directeur van de Productiekantoor aangewezen om de op te leggen scheurphcht voor deze gemeente'te regelen. Drongelen. Met genoegen kunnen we mededeelen, dat de Edelachtbare Heer A' van Campen, vroeger alhier woonachtig, thans burgemeester te Dinteloord en Prin- seland, op 3 Februari j.l. zijne benoeming ook ontving als burgemeester van Fijnaart en Heiningen. Herpt Dinsdag en Woensdag heerschte wegens het aangekondigde ijsfeest in ons stil dorpje, een gezellige drukte. Oud en jong was op de been otn van de wedstrijd getuigen te zijn. Vooral onder de school jeugd heerschte niet de minste pret. De ijsfeestcommissie in overleg met het Hoofd der school hadden vooral voor eene aange name afwisseling gezorgd zoodat de school--^ jeugd hoogst voldaan en dankbaar huis waarts keerde. Nieuwendijk, A.s. Dinsdagavotffl om half zeven hoopt de Gevet. Jongedochters- vereeniging «Martha* haar 25ste Jaarfeest te vieren. J.l. Vrijdagnacht is bij de land bouwer H. V. alhier een 20-tal kippen en een 12-tal eeriden gestolen, wat een schade- postje van ongeveer f150 beteekend. Nederhemert. Dhr. W. A. Leen- houts, hoold der school N. Z. staat als 110. 1 op de voordracht voor hoofd der openbare school aan cje graafweg te Nieu- werkerk aan den Yssel. Let bij koop op den naam van den fabrikant A. MUNHARDT, Pharmac. Fabriek ZEIST. Bij Apoth. en alle Drogisten. Te 's-Hortiigenbosch Gebr. Verhees, Ortheustraat B. 89 e» V achterstraat 30 en Apoth. I)r. Lamers en Indemaus Werkendam J. S. Fredenks, Drogist.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2