Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. PENNEN. vóél* I Maart a< s< Ms fl genot te Men, 2.85.80 HA Weiland Heeren Grossiers en Winkeliers P.de Gouw Hzn., Drunen. L. J.VESBUAI, Heusd«n. J. ELEKAN, PERR Y-Pennen. WAALWIJK, Gouden of Zilveren slootjes. PUBLIEK VERHUREN GROOTE KEUZE. De prachtige bocmen op de goederen van Twickel zijn verkocht voor een totaal van plm. drie honderd duizend gulden Voor j éér» eukeien eik werd duizend gulden ge boden, vele hoornen gingen voor vijfhonderd duizend gulden, o Te Rotterdam werd Zondagavond de opmerkzaamheid getrokken van eenige agenten op twee personen, die zich met een paar zware koffers naar een huis aan den Goudscheu singel begaven. De politie verschafte zich toegang tot het huis en nam de koffers in beslag. Een der personen wist te ontkomen, doch de ander werd gearresteerd. Bij opening bleek een der- koffers een waarde te bevatten var» f 20.000 aan bankpapier en eenige effecten, toebe- hcoreude aan deti heer M., wijnhandelaar te Rotterdam, bij wien was ingebroken. Tijdens het verhoor van den gearresteerde kwam het uit, dat deze een pakhuis hield, waarin alle gestolen waren werden opge borgen, zooals fietsen, enz. o Groote voorraden kool zijn nog aar» den Langendijk err omstreken, de bekende tuin bouwstreek in Noord-Holland, opgestapeld. Er is het vorige jaar zeer veel kool ver bouwd, doch voor- de distributie sc'riijntjjniet zooveel te zijn gevraagd als jwaarop men had gerekend of men heeft zitten wachten op een voordeeiigen uitvoer. Vooral is dit het geval met de Deensche witte. Van deze soort zijn nog honderden waggons in voorraad. Aanvankelijk was de prijs flOOO per waggon van 10.000 K.G. gesteld. Thans is deze teruggebracht op f 700, en voor dien prijs is voor 300 waggons afzetgebied gevonden. De tuin- bouwvereeriigingen zijn thans doende om tot. eer» oplossing te komen, doch zij schijnt zeer moeilijk te zijn. De witte-koolbouwers zijn intusschen niet op hun gemak. (De Amsterdamsche huismoeders wegens de hooge prijzen der groenten evenmin.) o Onder het gehucht Heile, gemeente Sluis, is in eene weide dood gevonden met een schotwond in het lichaam een goedgekeurde hengst van ongeveer f 45.000 waarde. Men denkt aan kwaadwilligheid. BEKENDMAKING. Het Gemeentebestuur van Heusden, MAAKT BEKENDv dat in de week van 17 tot 23 Febr. 1919, op de navolgende bons verkrijgbaar zijn dé daarbij vermelde regeeringsgoederan Bon no. 84 2 ons Rijst. 85 2 ons Jam. 86 I stuk Zeép. 87 1 Vg ons Bruine boonen. 88 I ons Groene erwten. 80 1 Kaas 90 2V9 Suiker 7 (Kinderkaart) 2y2 ons Suiker. 11 4 K.G. Aardappelen. 91 1 Chocoladereep. 92 i/2 ons vermucelli. DE BURGEMEESTER VAN HEÜSDEN, maakt bekend dat in het tijdvak van 17 t/xn 2B Febr. 1919 geldig zullen zijn de bons no 13 en 14 der Rijkspetroleumkaart (groene kaart), elk voor eene hoeveelheid van 2 Liter dat in hetzelfde tijdvak, mede geldig zijn bons no 13-en 14 der perroleurnkaart voor schippers (bruine kaart), elk voor eene hoeveelheid van 3 Liter dat de maximum prijs der petroleum is bepaald op 25 cent per Liter. Heusden, 17 Febr. 1919. De Burgemeester voornoemd, H. J. v. Eggelen. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Het Comité tot oprichting eener afdeeiing van de Vereeniging sHet Groene Kruis« alhier, had tegen Maandag avond belangstellenden uitgenoodigd, tot bijwoning eener vergadering in de zaal ïConcordia«, alwaar Dr. A. Kooien uit Schijndel zoq spreken, over het nut van genoemde Vereeniging. Aan de oproep was door een groot aantal personen gevolg gegeven. We misten echter een aantal Datnes, die zeker mede zouden genoten hebben van de gtehouden dauserie. De Burgemeester hield de openingsrede, waarna Dr. Kooien aan het woord kwam, die in zijn voordracht ons mededeelde, dat 19 jaar geleden op eene plaats in Zuid- Holland de eerste stoot wèrri gegeven aan deze nuttige instelling, die ten gevolge had de oprichting van Het Groene Kruis, onder leiding van den Voorzitter Dr. Fleischen. welke thans over 800 gemeenten werk zaam is. In Friesland zijn er slechts 3 gemeenten die nog niet zijn toegetreden. Wat Het Groene Kruis beoogt? Het wil verbetering van de ziekenver pleging ten huize van de patiënten, bevor dering van den algemeenen gezondheids toestand, optreden tegen de zuigelingen sterfte, door onachtzaamheid, bestrijding der tuberculose, bevorderen var» reinheid van lichaam en kleeding, natuurlijke kindervoe ding. Van de kinderen toch sterven 88 op de duizend n» het eerste levensjaar, waarvan de helft gesteld kan worden op gebrek aan de voldoende verpleging. WTe vernamen hoe de besmettelyke ziek ten moeten bestreden worden, op welke wijze typhus ontstaat en zich voortplant hoe tuberculose kan vermindert worden, waarvan thans onder de 60.000 aange tasten, jaarlijks 1200 als slachtoffer vallen. We zullen het gesprokene niet verder op den voet volgen. Een propaganda-geschriftje, dat algemeen verspreid werd, geeft een meer uitvoerige toelichting. Ook de Heer Prinsen, Voor zitter der Gezondheidscommissie en de Heer Brune, Voorzitter van het Comité te Gen- deren, voerder» het woordwaarna de Burgemeester, met een woord van dank zegging de vergadering besloot. Op enkele lijsten, die ter inteekening werdén aangeboden, werd reeds geteekerd voor f130 oprichtingskosten en f105 jaar - lijksche subsidie. Weldra zal de lijst huis aan huis worden aangeboden en we twij felen niet of eer» ieder zal naar zijne krach ten, door inteekening medewerken aan de oprichting van de Afdeeiing Heusden van het Groene Kruis, (Verbeterd bericht). Door Gedepu teerde Staten zijn in het hoofdstembureau voor den Provincialen Kieskring Heusden benoemd Tot leden de Heeren Mr. C. W. van Ommeren, kantonrechter alhier, F. A. J. van Liempt, Burgemeester van Oudheusden, C. Branderhorst, gemeente-ontvanger te Genderen en H. A. M. J. M. Verhoeven te Heusden. Tot plaatsvervangers de Heeren G. van Everdirigen, wethouder alhier, D. A. van der Schans, secretaris van Drongelen en L. van Ilerpt, Burgemeester van Herpt. Andel. Tot directeur van het electri- ciieitsbedrijf voor deze gemeente is be noemd de heer J. van Andel Bz. alhier. Beneden-Langstraat. Bij de ver pachtingen van grasland met verplichte scheuring worden nog hooge prijzen uitge loofd. Op een korten termijn van 3 of 4 jaren besteedt men f 300 a f 350 per hectare. Capelle. .11. Donderdagavond werd al hier onder leiding van den heer B. Ver hoeven een Christelijke Historische Kiesver- eeniging opgericht.'De heeren B. Verhoeven, j. Lankfiuizen en A. Addink zullen zich met de voorloopige werkzaamheden belasten. Bereids gaven zich reeds 20 leden op! Ds. Leenmans te Oud-Mirdum (Fr.) heeft voof het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Saterdag kwam een werkman, werk zaam bfj de Maatschappij »Heemaf« alhier zoodanig te vallen, dat hij met gebroken been werd opgenomen. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Zaterdag heeft de schoentabriek van de heeren Kerst en Oerlemans alhier haar bedrijf wegens slapte in de schoenindustrie gedeeltelijk stopgezet. De snijders en stik- sters zijn zonder werk, doch ontvangen nóg gedurende 14 dagen het volle loon en daar na de gehuwden 85 pCt. en de ongehuw- den 70 pCt. per week. Drongelen. Het >Oude Maasjes alhier is altijd een geliefkoosde plaats geweest voor liefhebbers van schaatsenrijden. Zoo is het dan ook geen wonder dat jl. Vrijdag zich duizenden daarheen hadden begeven, om ooggetuige te zijn van den wedstrijd op schaatsen die om één uur zou aanvangen. De hardrijderij had plaats als volgt4 Categoriën voor schoolkinderen, 3 Catego- riën voor ouderen, daarna schoonrijden voor inwoners en vrije deelname in schoonrijden. De prijzen werden als volgt behaald le Catsgorie, meisjes van 6—10 jaar, le prijs Janna Baan, 2e prijs Johanna de Wind, 3e prijs Peterke de Graaff. 2e Categ, jongens van 610 jaar, le prijs W. van Garnmeren Czn., 2e prijs C, v. d. Nieuwe- giessen, 3e prijs, J. Lagendijk. 3e Categ. meisjes van 1012 jaar, le pi ijs Cor de Graaff, 2e prijs Jenneke Schilders, 3e prijs Maaike Treffers. 4e Categ. jongens van 1012 jaar, le prijs Jasper Dijkstra, 2e prijs D. de Haar» Jzn., 3e prijs G. van Mersbergen Mz. le Categ. meisjes van 4216 jaar. le prijs Johanna v. Beuse- kom, 2e prys Saartje v. d. Nieuwegiesen, 3e prijs Marie Dijkstra. 2e Categ. jongens van 4216 jaar, le prijs F. de Haan Jz., 2e prijs P. de Graaff. 3e Categ. deelne mers boven 16 jaar, le prijs L. den Dun nen, 2e prijs, J. Muller, 3e prijs, C. v. Rijswijk, 4e prijs C. de Haan Jacz., 5e prijs M. van Beusekom, 6e prijs G. de Haan Jacz., 7e prijs P. Nieuwkoop Pz., 8e prijs, G. v. d. Nieuwegiesser» Gz., 9e prijs M. de Haan, 10e prijs C. Milienaar, 11e prijs Joh. Treffers. Schoonrijden voor inwonersie prijs mej. Jans Vos en den heer C. van Garn meren, 2e prijs mej. Johanna van Beuse kom en den heer P. Nieuwkoop, 3e prys mej. Grietje 'vos en den heer P. W. v. d. Schans, 4e prijs mej. Marie Dijkstra en den heer A. Nieuwkoop. Schoonrijden vrije deelname: ie prijs mej. S. Ockers en den heer C. J. v. d. Hoek, 2e prijs mej. E. Schoep en den heer P. A. Stam (bij loting met 3e), 3e prijs mej. Jarlb Vos en den heer J. Biankers (bij loting met 2e), 4e prijs mej. B. v. h. 't Hoen en den heer H. Kramer, 5e prijs tnej. C. v. Andel en den heer D. Srnids. De jury bestond uit de heeren G. Zoor» te Aalburg, J. Biankers te Veen en J. H. Rüger te Aalst. In het schoonrijden vrije deelname reden de nos. 2 en 3 heiden zeer schoon en daar de heer J. Biankers (jury lid) in deze colectie deelnam, achtte de heer G. Zoor» het beter deze prijzen door het lot toe tfi wijzen. Een woord var» lof aan den heer Haaze, hoofd der school alhier, die de leiding der schoolkinderen op zich nam en ailes met zorg in de beste orde wist te regelen. Ook aan de heeren Comité-leden die vol ijver zijt» bezig geweest tot het welslagen van het feest en niet het minst aan de heerer» Juiy-!eden, die »net volle toeweiding in de verschillende collectie's wisten te beslissen. Recht gezellig werd de middag doorge bracht en vooral de prijswinners deelden niet het minst in de ijspret. Nederhemert. Bij de landbouwer S. is in den stal onder het rundvee mond-en klauwzeer voorgekomen. De wettelyke voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Door de rijkspolitie is tegen een aantal personen proces-ver baal opgemaakt wegens diefstal van kopwilligen en rijshout, terwijl een flinke hoeveelheid is in beslag genomen. Op verzoek van den beer Burge meester zal op a.s. Donderdag, des avonds 7 ure, in het veerhuis een openbare ver gadering worden gehouden tot het oprichten van een burgerwacht en het vormen van een commissie. Raamsdonksveer. Bij den heer H. v. D. werden Vrijdaghacht een tiental kop; willigen uit de weide gelsoleri. Daders onbekend. De werkman H. kreeg een zwaren balk op het been, waardoor de voet ver brijzeld werd. Dr. Lips verleende hülp. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn bij den heer A. R. een partij zware bilzen gestolen. Van de daders geen spoor. Te Geertruider»berg is ingebroken in de machinefabriek van de firma Schip per en Van Dongén. Een partij drijfriemen zijn ontvreemd. Sprang. Ten nadeele van den heer A. J. M. is uit zijn woning een fiets ge stolen. De dief bleef tot op heden onbe kend. Naar men ons meedeelde zijn uit de alhier ingekuilde regeeringsaardappelen er een partijtje gestolen. Van de daders geen spoor. Zaterdagavond II. kwam de Anti.- Rev. kiesvereeniging alhier in een zeer druk bezochte vergadering bijeen. Het concept Gemeente-Program, door het bestuur ont worpen, werd artikelsgewijs in bespreking gebracht. Behoudens enkele redactiewij zigingen werd dit concept-Program met algemeene stemmen goedgekeurd. Woudrichem. Kort verslag der al gemeene ledenvergadering der Land- en Tuinbv. »Land van Altena« gehouden op Donderdag 13 Febr. 1.1. in café van Gooi, alhier. Na opening der vergadering worden de notulen voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Bij verkiezing van drie aftredende leden van het Bestuur, n.l. de heeren P. Groen veld, H. Ottevanger en A. Verschoor, wor den allen herkozen. Verkiezing van een bestuurslid vacature wijlen J. W. van Vugt worüt gekozen A. van Vugt Jhr, Voor Sleeuwijk wordt een lid aan het Bestuur toegevoegd, hiervoor wordt gekozen de heer M. Sigrnond. Het ledental steeg tot 270. De omzet bedroeg ruim 267000 gla., een vermeer deren van rond 100°/0. Na bespreking van eenige huishoudelijke zaken, wordt onder dankzegging aan de leden voor de trouwe opkomst, de vergde- ring gesloten. Wijk. Loop der bevolking over het jaar 1948': Geboren 42 m. en 38 vr. personen. Overleden: 28 m. en 31 vr. personen. Levenloos aangegeven 2. Ingekomen73 personen. Vertrokken 103 personen. Alzoo is de bevolking 9 personen achter uitgegaan. Zoodat de bevolking op 31 Dec. 1918 2367 personen telde. Bij verschillende landbouwers wer den alhier des nachts allerlei gereedschap, pluimvee en haver gestolen. Van de(n) dader(s) geen spoor. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 0.56 M. -j-. N.A-P. 0.58 i 14 Febr. 1.22 M. 45 4.32 16 1.29 17 1.28 0.66 Rivier be richten. Op 18 Febr. in meters s-Hertogenbosch 2.30 -f N. A. P. Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.28 (Maas) 1.50 Crévecoeur (Dieze) 2.27 Crévecoeur (Maas.) 1.47 St. Andries (Maas) 2.65 St. Andries (Waal) 2 79 Venlo 10.80 in cM. val 2 val 2 was 15 val 3 was 41 7 1 was 54 was was ABVERTEWYIEN. Heden overleed na een kortstondig doch smartelyk lijden mijne innig geliefde echtgenoote en der kinderen zorgdragende Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, I CORNELIA GEERTRÜIDA 8AAKES, Ij in den ouderdom van 74 jaar. h Uit aller naam Genderen. Eockanje. Genderen. J, Col ij n. Adr. Bouwman geb. Treffers. T. Boumari. J. Treffers H. S. Treffers Blacquiére en kinderen. A. Thur geb. Treffers, M. Thur en kinderen. Genderen, 14 Febr. 1919. De LANDBOUW-COMMISSIE te Wijk, maakt bekend aan belanghebbenden, dat de lijst der met Scheurplicht be laste gronden ter visie ligt op het kan toor der Commissie (Distributielokaal) op alle werkdagen van 20 Febr. tot en met 27 Febr. 1919, van 's morgens 9 tot 12 uur. De Secretaris, G. P. L. BOUMAN. De L ANDBOUWCOMMISSIE te Giessen maakt bekend aan belangheb benden dat de lijst der met scheur plicht belaste gronden ter visie ligt op het kantoor der commissie (op het Gemeentehuis) op alle werkdagen vat» 20 Febr. tot en met 27 Febr. 1919 van 's morgens 9 tot 12 uur. De Secretaris G. VERHOEVEN. De L ANDBOUWCOMMISSIE te Veen, m%)it bekend aan belanghebbenden, dat de lijst der met schenrplicht be laste gronden ter visie ligt op het kantoor der Commissie (bij C. Schreudet s) op alle werkdagen van 20 Febr. tot en met 27 Febr. 1919, van 's morgens 9 tot 12 uur. De Secretaris, C. SCHREUDERS. Ontvangen een groote partij beste stalen Voorhanden in den Boekhandel van L. J. VEERMAN. De ondergeteekende brengt ter alge meene kennis, dat aan de Dag-Normaal school en aan de daaraan verbonden voor bereidende klassen gelegenheid is om als kweekeling te worden ingeschreven. Het toelatingsexamen zal plaats hebben te Waalwijk. Zij, die aan het examen wenschen deel te nemen, zyn gehouden de vereischte stukken in te zenden aan den Directeur. De stukken zynle. hunne geboorte- acte 2e. een getuigschrift van het Hoofd der school, waar zjj onderwijs hebben ge noten, omtrent hun gedrag, aanleg en vlijt 3e. eer» verklaring var» ouders of voogden, dat deze voornemens zijn, hern of haar voor het onderwys te bestemmen. De Aspiranten voor de Normaallessen moeten op 1 April den leeftijd var» 14, die van de le voorbereidende klasse die van 12 en voor de 2e dien van 13 jaren bereikt hebben. De Directeur der Normaalschool, J. F. SPIJKERMAN. zal op Donderdag 27 Febr. a.s., nm. 3 u., bij A. L. v. d. BEEK te Genderen, t/v den heer G. VOS Gz. op het Aalsveld onder Genderen, om te beweiden voor dit seizoen. begin dan nog heden met onze Sigaren van uitsluitend zuivere Tabak, rook- en pruimtabak, vrij van surrogaat, te verköo- pen, welke wij U in elk kwan tum .aan zeer lage fabrieksprij zen leveren. Vraagt prijscourant aan MET EN ZONDER GEZANGEN., EN MET BOEKHANDEL KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADYIsAlR, Havenstraat 5 (naby het station) 's-BQSGH. ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeilng van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, ma ken van Contracten, Reqnesten, enz. enz. Billijke Conditiën. Zondags na I uur kantoor gesloten. i J' I» I I K«n roorersuest, Overvloed en gebrek. Ëeu paan! van groote vaarde doodgeschoten. J> r~

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 3