Maagpijnen, i Hoofdpijn I Sproeten s .w zijn weder overat yerkrijgbaar Als geneesmiddelen noodig zijn. fSfKf* «SS tal van mtnschen, die niet verder zien, dan hup. neus lang ie en helaas zijn er heel wat van die menschen voor zich innemen, want ze vaardigen met een ge mak decreten en maatregelen uit, of het maar een handomdraaien kost de wereld te democratiseeren. Zoo is er een veror dening uitgevaardigd, waarbij alle badin richtingen en ook de badkamers in de huizen der particulieren, wekelijks een dag ter beschikking van de kinderen moeten worden gesteld, natuurlijk gratis met koste- looze levering van handdoeken en zeep er bij. Het moge aangenaam zijn, dat de Hongaarsche bolsjewisten veel meer dan hun Russisehe geestverwanten voor licha melijke reinheid schijnen te gevoelen, maar hun decreet draagt toch het karakter aan een naieven geest ontsproten te zijn, en zoo is het met tal van bepalingen. Belangryk nieuws uit Hongarije ontbreekt geheel. Er werd gezegd dat Karolye zelf moord had gepleegd maar dit schijnt een leugen te zijn. Het telegram inhoudende dat de Ita- liaansche gedelegeerden ter vredesconferen tie Vrjjdag hebben besloten zich van de conferentie terug te trekken, indien Fiume niet aan Italië zou worden toegewezen, wordt van officieele zijde tegengesproken. Italië schijnt zijn zin gekregen te hebben. Dillon, de Parysche correspondent van de Daily telegraph seint dat hij een boodschap uit Moskou heeft gekregen bevatten de voor de Entente btestaande voorstellen tot het aangaan van oen vergelijk. Dillon zegt hiervan dat do Entente moet kiezen tus- achen le een schikking met de bolsjewiki 2e militaire interventie, of 3e Rusland aan zichzelf overlaten en de rampspoedigo ge volgen daarvan afwachten. Hij voegt er bij dat Odessa een broei nest van bolsjewisme is en dat het garni zoen er de orde slechts met geweld vermag te handhaven. De Milaaneche correspondent van het zelfde blad waarschuwt de Geallieerden dat ook in Duitsch-Oostenryk de bolsjewistische propaganda snel veld wint. Dat komt van den honger en 't gebrek, die er vooral onder de arbeidersklasse heerschen en van de werkloosheid. Zoowat alle bedrijven staan stop. Te Weenen worden eiken dag communistische vergaderingen gehouden, waar sprekers als Friehandler. Rotriegel en Thomann de sowjetrepubliek, Lenin en Trotzky verheerlijken. Laten tl'O Ilwororf to Pavyo nog eon paur weken verbabbelen en de ramp zal niet te overzien zyn. maagzuur, oprisping, geen eetlust. Mijnhardt's Maag-tabletten. Koker 60 ets. 3 kokers f 1.65. Bij Apoth. en Drogisten BUITENLAND. De Fransche soldaat Germain Mouchet, van het 63e infanterie regiment, is gedu rende den oorlog zwaar beproefd geworden. Hij zelf werd verscheiden malen gewond, zijn vyf broers sneuvelden te velde, terwijl zijn vrouw, drie kinderen en drie zusters by een vijandelyken luchtaanval cp Calais werden gedood. De Belgische reestapel. Brussel. Erop gebrand, den landbou wers een handje te helpen, die bizonder van den oorlog te lijden hadden, heeft het koninklijk landbouwgenootschap te Londen byna 5.000.000 frank gestort, welk bedrag in gaven in natura is omgezet voor de Belgische, Fransche, Italiaansche en Ser vische landbouwers. Wat België betreft, een eerste zending van 300 stuks vee van zoo wat twee jaren is zoo even aangeko men, o. a. stieren. De heele kudde is aanstonds naar de sfreken van Menen, Roesselaere, Cortemarcq, en Oostende gezonden van waar ze onder de dorpen, waar het front het dichtst bij was, is verdeeld en waar eenige boeren hun akkers weer hebben bewerkt, dien ze in zeer droeven staat hebben teruggevon den. De beesten zijn volgens loting ge distribueerd, in tegenwoordigheid van den gedelegeerde van het Britsche comité. Een tweede zending dieren zal op staanden voet verdeeld worden. Te Essen is de behandeling voor een bizondere strafkamer begonnen tegen 47 Spartaciërs uit Hamborn, Obeihausen, en Muelheim, wegens landvredebreuk, nl. deel- nerning aan de gevechten tegen da regee- ringatroepen te Hamborn. Daar men voor onregelmatigheden vrees de, zyn 2000 man van een vrijwilligers korps te Essen gedetacheerd. Boedapest, 27 Maart. Naar de Ujsag meldt, zal erbinnenkort een speciaal volkscommissariaat voor het gezondheids wezen worden opgericht. De doctoren worden ambtenaren van de radenrepubliek. In de toekomst zullen ar geen particuliere doktoren meer zijn, die een bizonder ho norarium van de zieken vragen, doch elke dokter ontvangt van de raden-republiek een vaste betaling. o Duitschlands veedselrooriitaiiig. Parij3. Kolonel Geruviile Baker, van het Britsche, en kapitein Roseman, van het Amerikaansche leger, de eenige leden van den oppersten economischen raad der Ge allieerden, die een bezoek hebben gebracht aan Boedapest, worden morgen te Parijs verwacht, om rapport uit te brengen over den toestand. Er is last gegeven om de te Rotterdam nog opgehouden voedingsmiddelen, die voor Duitschland bestemd zijn, vrij te laten, daal de Duitsche regeering aan de voorwaarden der Geallieerden heeft voldaan. Parijs, 27 Maart. Hedin seint aan den Universul Service, dat naar verluidt het dankbeeld is opgegeven om een onrnidde- iijken afzonderlijken vrede met Duitschland te sluiten en dat men nu 't meeste voelt voor 'n algemeenen vreda ook met Oostenrijk. Bulgarije en Turkije, waardoor de aankomst der vijandelijke gedelegeerded te Versailles zou vertraagd worden tot 1 Mei, maar waardoor het definitieve sluiten van den algemeenen vrede zou worden bespoedigd. Dezè verandering zou zijn voorgesteld als gevolg van de gebeurtenis van in Hongarije die bewijzen hoeveel dynamiet er in Zuid- Oost Europa ligt opgestapeld. o Duitschlands reedseiroorzieniag. Hamburg, 26 Maart. Van Noorwegen is een stoomschip met 15.000 kisten visch- conserven aangekomen. Binnenkort zal een andere stoomboot aankomen met 13.000 vaten haring en nog een derde met 15.000 kisten en vaten visch-conserven en haring aan boord. o Ka* bet erger Volgens de »Slovenec« zal, naar de Duitsch-Oostenrijke berichtendienst meldt, te Serajewo op het voetstuk, waarop de borstbeelden vari den vermoorden Oosten- rijkschen troonopvolger aartshertog Fran» Ferdinand an syri gamaiiri hfihhfin gestaan, eenborstbeeld van den moordenaar, den Serviër Prinzip, worden geplaatst. Matigheid, opgewektheid en lichaams oefening zijn natuurlijke levenswetten, die u gezond dienen te houden. Maar voor de velen, die deze niet hebben beoefend, het niet wilden of konden, zijn genees middelen een noodzakelijke behoefte om de kwade gevolgen van het verwaarloozen der gezondheidsregal» van de Natuur te her stellen. Dit geldt de vele, pijnlijke verschijnselen van nieraandoening,.vooral als door over- werking, zorgen, laat naar bed gaan, te veel eten en drinken, en in 't algemeen door een onverstandige leefwijze, overmatig veel urinezuur de nieren overweldigd heeft en het bloed heeft vergiftigd, waardoor niergruis, rugpijn, spit, nier-waterzucht, niersteen, ischias, rheutnatiek of ontstoken nieren en blaas worden veroorzaakt. Verandering in al uw gewoonten is niet voldoende om beter te worden. Een ver standige leefwijze is noodzakelijk, maar de verzwakte nieren dienen eveneens versterkt te worden door een speciaal niergenees middel. Foster's Rugpyn Nieren Pifien zijn uit sluitend voor de nieren, de blaas en urine wegen. Zij hergeven aan de nieren de kracht om haar taak het filtreeren van het urinezuur en vloeibare onzuiverheden uit het bloed te verrichten. Zij ver zachten de blaaa en regelen de urineorga- nen. Duizenden zyn door Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam bevrijd van ernstige nierverschijnselen. Wacht u voor namaak, elke echte doos draagt de handteekening van James Foster. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle goede drogisten a fl.75 p. doos of f10.per zes doozen. BINNENLAND. Vervroegde winkelsluiting. De gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft besloten het uur der verplichte win kelsluiting te vervroegen van 9 tot 8 uur. Teven» werd een kappersverordening aan genomen, waarbij verboden wordt scheren en haarknippen op Zondagen, op werkdagen na 8 uur 's avonds,f--Zaterdags na 10 uur en op R.-K. feestdagen na 12 uur nam- Mijnhardt'sHootdpijn-t&bletten. Kokers van 45 en 80 ets. Bij Apoth. en Drogisten. («reen» rogge, tarwe en gerst. De minister van landbouw heeft inge trokken de ministerieele beschikking van 23 Augustus 1918, houdende verbod tot maaien van groene rogge, tarwe en gerst en het gebruik van deze als veevoeder. (St.ct.) o Smokkelaars gestraft. Reeds jaren bestaat te Venlo een smok- kelaarsbende, waarvan zekere V. de aan voerder is. Dit troepje nu vervoerde een dezer nachten weer een hoevoelheid waren naar de grens. V., die de leiding had, liep vooruit en waarschuwde de Belgische posten in de hoop dat alles dan vlug van stapel zou loopen. Hem werd medegedeeld, de waren op een bepaalde plaats te depo- neeren. Dadelijk werd daaraan gevolg ge geven en toen de instructies uitgevoerd waren, grepen de Belgische soldaten V. vast, trokken hem jas en broek uit, maakten zich daarbjj meesier van een kleine f 1000 en sleepten de smokkelwaar over de grens. Toen V. zich hiertegen verzette wilde, werd het geweer op hem gericht met de mede- deeling, dat hij maar zoo gauw mogelijk zich uit de voeten moest maken, anders was hy een man des doods, V. ging en kwam bibberend en verkleumd van kou terug in zijn pension te Venlo. Een ruitenrernieler. Te Naarden heeft een krankzinnige in den nacht van Dinsdag op Woensdag bij verschillende bewoner» de ruiten vernield. Vooral spiegelruiten van winkelier» moesten het ontgelden. Van de R. K. meisjes school is nagenoeg geen ruit heel gebleven. De schade wordt op f1000 geschat. De man is onder bewaking van politie naar een krankzinnigengesticht verroerd. o Een belangrijke vondst. De rijksambtenaar II. uit Haarlem heewt in den trein NijmegenSittard bij Venlo een portefeuille met 20.000 M. gevonden. Door de ijverige nasporingen van den heer H. werd nog denzelfden dag de eigenaar in het bezit van de portefeuille gesteld. o Be moord te Tilburg. Ter beschikking van de justitie i» ge steld P. V., de vermoedelijke dader van den Zondagmiddag op H. gepleegden moord. Verduistering Te Helmond is aangehouden en naai de gevangenis te Roermond overgebracht S., ontvanger der registratie te Helmond, verdacht van verduistering van gelden, toebehoorende aan den Staat der Neder landen. (N. R. Ct.) Eeu interview over den ex-keizer In de Manchester Guardiangeeft een Nederlandsch journalist verslag van een onderhoud, dat hij met Min. Ruys de Beeren- brouck gehad heeft over de positie van den voormalige» Duitschen Keizer. Uit hetgeen de »N. Ct.« daaruit aanhaalt citeeren wij het volgende De Nederlandsche minister legde er den nadruk op, dat noch de Koningin, noch de Reggering iets wist van 's Keizer» voor nemen naar Nederland te vluchten en zeide dat tot heden toe de geallieerden nog geen officieele mededeeling zonden over het toe komstig lot van den ex-Keizer. «Als zij ons vragen om zijn uitlevering zeide de minister, dan zal onze houding worden bepaald door de Nederlandsche wet en de bestaande verdragen. Wij beschouwen deze quaestie van het standpunt van het recht. Eeuwenlang is Nederland een asyl geweest voor merischen, die om verschillende redenen hun land moeiten verlaten. Wjj hebben die nooit afgewezen en wij passen ditzelfde beginsel toe op den ex-Keizer. o De melkveerzieuiug. Naar de Tel. meldt, be»taat het voor nemen, om rfa 1 Mei e. k. alle maximum prijzen voor melk op te heffen. Niet alleen de detailprijs zou worde%vrijge!ateii, maar ook de- garantieprijs, aan de boeren te be rekenen, zou komen te vervallen. Aan de betrokken afdeeling van het departement van landbouw heerscht een zeer sterke nei ging om de veehouders te dezen opzichte geheel en al vrij te laten, óók wat de ver werking der verkregen melk tot boter en kaas betreft. In verband met de opheffing van prijs- grenzen bestaat het voornemen, ook den lageren melkprijs voor zieken en kinderen op te heffen. Leer. Het Haagsche Correspondentiebureau ver neemt van welingelichte zijde, dat het wel dra mogeiijk zal worden goedkooper schoei sel té verschaffer.. Aangènomen dat de prijs van het zool leer bedraagt f 8 per K.G., dan zit aan een paar zolen en hakken voop f 2 aan leer, en wanneer men daarbij dan een be hoorlijk arbeidsloon rekent en bedenkt, dat de prijs der fournituren door een ruimen aanvoer sterk achteruitloopende is dan kan men rekenen, dat in de naaste toekomst een paar zolen en hakken met f 3,75 a f 4 ruim betaald zijn. o Een Amsterdamsche winkel geplunderd. Ontevreden gedemobiliseerden en werk- loozen te Amsterdam, die in den laatsten tijd bijna dag aan dag door de stad trek ken, hebben een etalage-ruit van den schsermessenwinkel der fa. Beijer in de Kalverstraat, waar gewoonlijk ook revol vers in de uitstalkast liggeh, ingedrukton begonnen toen te plunderen. Binnen vyf minuten kwamen sterke de- tachemten politie de Kalverstraat binnen rukken zjj vonden wel een groote menigte nieuwsgierigen, maar de plunderaars had den zich daaronder gemengd of zich uit de voeten gemaakt. Behalve een aantal mes sen en andere artikelen zijn zes groote en drie kleine revolver» gestolen. komen vroeg in 't voorjaar. Koop bijtjjda een pot 8PRUTOL. Verkrijgb. bij alle Drogisten. voorjaar. ÏPRUTOL. Jrogisten mzem&agmass PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE,' Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Hensden. De R.-K. Kie»vereeniging zal op Zondag 6 April de Candidatenlijst vaststellen, ter verkiezing van leden voor den gemeenteraad. Op de groslijst komen in alphabetische volgor de voor Jongh de, C. J. Klijn, F. J P. j Lent van, J. M. Laarhoven Jr., Joh. C. Maas, L. P. Mol de, J. M, Schreuder, F. Steph. M. Verhoeven, Hub. A. M. J. M. Ver hoeven, Frans H. Verschuur, A. Tot ons genoegen deden deze week met goed gevolg examen m de nattige hand werken te Breda, de dames J. W. M. J. Verhoeven, J. de Mol, N, W. Friedli en M. A. van Doveren. Werkendam. Tot secretaris en ont vanger dezer gemeente is benoemd de heer J. A. Timmermans, secretaris der gemeente Vrijhoeve-Capelle. Door de A.-R. Kiesvereaniging «Nederland en Oranje« alhier, zijn voor leden van den gemeenteraad op de gros lijst geplaatst de heeren J. Visser Az., C. J. Visser, J. J. v. Oord, D. C. Hakkers, C. H. Hakkers, II. C. Vos, P. Koman, C. J. v. d. Wei ff en C. .W. Kieboom. Donderdagmorgen ontstond een begin van brand, in het schoolgebouw der open bare school. Eenige kinderen kwamen gillend naar buiten geloopen, zoodat er veel volk op de been kwam. Toen de brandspuit ter plaatste kwam was de brand reed» gebluscht. An del. Op Dinsdag 25 Maart trad alhier voor een talrijk zeer aandachtig gehoor op Mr. C. W. van Ommeren Kan tonrechter te Heusden en candidaat van de Provinciale Staten. Hy liet vooral uitkomen de steeds meer belangrijk wordende taak der Provinciale Staten en schetste tevens de wijze waarop naar zijn meening een Statenlid zijn mandaat behoort te vervullen. Hij eindigde met te zeggen, hoe hij bij eventueele verkiezing zich voorstelt zich van zijne taak te kwjjten. Aalburg. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden, dat^óen schaap vah W. Stegerman alhier vier ooilammeren ter we reld bracht. De Ant. Kiesvereen. «Vreest God, eert den Konirig«, onderafdeeling Wijk on Aalburg, zal Maandag a.s. in het oude schoollocaal te Wijk «ene ledenvergadering houden. Almkerk. Bij den landbouwer B. de P. kwam rnen op een morgen tot do on aangename ontdekking dat de hekkoposten aan de weide waren afgezaagd en wegge haald. Ook werd bij den wagenmaker J. C. B. alhier een fiets, welke onlangs f 160 heeft gekost, ontvreemd. Van de daders heeft men tot nog toe geen spoor kunnen ontdekken. a.s. Zaterdagavond zal in het Gy- nastieklokaal aan de voorsteeg «ene ver- gadering worden gehouden, waartoe allen die lust hebben aan te sluiten bij een al hier op te richten burgerwacht worden uitgenoodigd. Capelle. A. L. P., die Maandag alhier gearresteerd werd als verdacht van aan randing der dames B. is weder op vrije voeten gesteld. Op de groslijst voor de verkiezing van de Gemeenteraad zijn door de Chr. Hist, Kiesvereeniging alhier geplaatst de volgende heeren A. J. de Roon, J. v. d. Hoeven, C. Vos, A. v. d. Hoeven, M. van Pelt, J. J. Pruijsers. -"V i De besturen der Chr. Hist, en Anti Rev. Kiesvereen. kunnen omtrent het voeren van een gemeenschappelijke actie by de Raadsverkiezingen niet tot overeenstemming komen zoodat iedere party by de candi- daatstelling op 8 April een candidatenlijst zullen indienen. Gameren. Bij de gehouden verkiezing van een lid v. d. Raad vacature wijlen L. G. Timmer warden uitgebracht 236 stem men. Het aantal kiezers is 295. A. v. Eek Anti-Rev. 132 #ternmen,P. v. Trigt S.D.A.P. 34, P. v. d. Werken H. Ar. 63. Gekozen A. v. Eek, Genderen. De antirevolutionaire kies vereeniging «Vreest God, eert den Koning*, te Genderen, heeft op haar candidatenlijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing ge plaatst de heerenB. de Graaff, L. P. Branderhorst, J. van den Heuvel Hzn., W. G. J. Branderhorst, L. C. van der Kolk, G. van der Beek L.Gzn., M. van Wijk Azn., J. verdonk, W. van Wyk P.Lzn., en L. C. Branderhorst. Meeuwen. Dezer dagen is voor Meeu wen en Babilonienbroek e«n neutrale kies vereeniging opgericht met esn ledental van ongeveer 70, die voor de a.s, raadsver kiezing een lijst van candidaten zal indie nen. De stemming voor de a.s. verkiezing van leden van den Raad zal plaats hebben op 15 Mei a.s., dus met de nieuwe vast gestelde kiezerslijst. Nederhemert. Door den Heer O. van de Werken alhier is ingevoerd de zware Belgische goudvoshengst «Raijon d'Or do f Thuilles*. Dat het een hengst is van best® origine, blijkt wel hieruit, dat er voor enkele dagen tevergeefs f 20.000 voor werd ge boden. Raamsdoziksveer. Door de A. R. Kiesvereen. zijn candidaat' gesteld voor den gemeenteraad de heeren D. Lankhuizen Gzn. (aftr.) W. Zijlm&ns (aftr.) J. A. Dor ren boom en J. v. Woerden. Sprang, j.l. Woensdagavond it in het Café bij J. Klis alhier een Boerenleenbank met aanvankelijk 90 leden, opgericht. Veea. Do datum van de verkiezing voor Leden van den Gemeenteraad is vast gesteld op 8 April. Wijk. Op Donderdag 27 Maart ge kozen tot Notabelen der Ned. Herv. Kerk M. v. Bergeijk, A. C. Bouman, J. do Kok, A. v. Wyk Hz., E. Sluijmers. Zaltbommel. Dinsdag had de ver pachting der hooi- en weilanden dezer ge meente plaats. Bedroeg de opbrengst in 1918 reeds f32478, welk bedrag onbe grijpelijk hoog werd genoemd, dit jaar zijn krankzinnig hooge prijzen besteed en was de totaal opbrengst f 49624. Toevallig viel ons oog op het opbrengstcijfer in 1911, dat toen ongeveer f13000 was. Wat een enorm verschil Het gras der wallen dat gewoonlijk f 50 f 60 opbracht werd thans verpacht voor f216. N.V. GABA-BAZEL <- (FILIAAL HILVERSUM)^

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2