Verplaatst. ™TË~kööpT~ poot-Aardappelen. Notaris KNOOK te Andel, J, H. WELTERS, Kruisstraat C 341EOHINCHEH. Je adres Uurwerken. Groote Prijsvermindering SIGAREN. SIGARETTEN ROOKTABAK Firma Wed. J. BORZO& ZONEN Notaris VAN QENDT Hen flink Woonhuis, onder Veen. DE PROVINCIALE WET 's-BOSCH, Ververstraat 21. veilen en verkoopen HORLOGEMAKER, Goedkoop - Solied - Snel. g GROOTST AANTAL MODELLEN I g voorDAMES-KINDER-ex ONDER te Bemmel 225, te Megen 250. In Nij megen zelf wordt de actie voor de wijk- vendels met groot succes voortgezet. o Vrijwillige Landstorm. Bij Kon. besluit van 28 April is bepaald, dat den vrijwilligers van den landstorm by vproeping onder de wapenen een dagehjksche oergoedirig van f 4 zal worden uitgekeerd. Naar de Tel. verneemt, is aan de bur gemeesters bericht, dat indien in hun ge meenten geen garnizoen is, zij gemachtigd zijn, bij eventueele oproerige bewegingen, indien verbinding met het wettig gezag niet meer bestaat, den vrij willigen landstorm onder de wapenen te roepen. Staking ran landarbeiders. In den Zaterdag te Winschoten gehou den vergadering hebben de afdeelingen van den Ned. Landarbeidersbond besloten heden Maandagmorgen in 20 dorpen in oostelijk Groningen de staking te proclameeren. Zij zal naar schatting 1500 personen omvat ten. Meer dan 90 pet. der ter vergade ring aanwezigen was voor staking. Uit Winschoten seint onze correspondent In de gemeente Beerta staken heden alle landarbeiders wegens toonverschil. Uit Zuidbroek seint men ons Te Beerta, Nieuw Beerta, Drieborg, Oudedijk, en Kostverloren staken de veld werkers. Te Finsterwolde waar de arbei ders ongeorganiseerd zijn wordt gewerkt. Ook te Zuidbroek is staking ers te Noord broek ligt alle veldwerk stil. Overal wordt meer loon geëischt. Volgens gerucht wordt n 26 gemeenten in Groningen gestaakt. o Nederlandschc Sparlakisteu. Bij de Nijmeegsche politie zijn niet min der dan 250 personen bekend, die de Spartakistische beginselen zijn toegedaan en daarvoor propaganda maken. (Msb.) Verlichting van rijwielen eus. De Minister van Waterstaat heeft, nu het gebrek aan kaarsen en calciumcarbid ten behoeve van de verlichting van rijwie len, motorrijtuigen en andere rijen voer tuigen niet meer bestaat, besloten met 1 Juni a.s. in te trekken de beschikking van 30 Nov. 4917, waarbij afwijking werd toe gestaan van het motor- en rijwielreglement de Minister heeft in verband hiermede be paald, dat een maandelyksche opgave in de Staatscourant van de tijdstippen van opkomst en ondergang der maan alsmede van hare schijngestalten en van de tijdstip pen van opkomst en ondergang der zon met ingang van Juni niet meer zal worden gedaan. Nederland en België. De Belgische kroonraad heeft' besloten, den steun te vragen van de geallieerden voor het openen van onderhandelingen met Nederland, met het doel te komen tot een regeling van de vraagstukken nopens de vrije vaart op de Schelde en de vrije vaart op België's oostelijke verbindingen te water. De Brusselsche Standaard schrijft De vredesconferentie heeft onze afge vaardigden den wenk gegeven, de vraag stukken, die Nederland betreffen, met dit land zelf te bespreken. Daarmee had overigens moeten begonnen worden. Het is nu echter de vraag, wie de onderhan delaars zullen zijn. Carton de WTiart kan alleen de verantwoordelijkheid niet dragen. Wij moeten er voor zorgen dat geen mannen worden meegegeven, die hun vingers verbrand hebben aan de heetge bakerde politiek van het «Comité National a Ook de heeren Hijmans en Van Karnebeek moet men niet tegenover elkaar plaatsen. Een man als staatsminister Van de Vijvere zou voor Beigië een der aangewezen man nen zyn. Wy vertrouwen dat ook van Nederiandsche zijde sympathieke vertegen woordigers worden benoemd, Wij moeten elkaar niets afvangen, maar elkander bij staan. Te Weesp is de melkprijs 15 cent per liter, de boterprijs fl.30 per pond. BEKENDMAKING. Het Gemeentebestuur van Hensden, MAAKT BEKEND dat in de week van 5 Mei tot 11 Mei 1919, op de navolgende bons verkrijgbaar zijn de daarbij vermelde regeeringsgoederen Bon no. 158 2 ons Rijst. 159 2 ons Jam. 160 1 ons Bruine boonen. 9 161 V/9 ons Groene erwten. 9 9 162 3i/8 Suiker. '99 20 (Kinderkaart) 3x/2 ons Suiker. 9 9 163 U/g ons Amerik. spek. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. - Hensden. De heer G. v. d. Beek, ambtenaar ter secretarie, slaagde voor het schriftelijk gedeelte Cand. gemeente-amb tenaar. Andel. Door Ds. Bosch alhier is het beroep naar de Gër. Gem. te Nijverdal aangenomen. 1 Mei herdacht P. Aldus den dag dat hij 25 jaar bij den heer G. M. in dienst was. 's Avonds werd A. met zijn geheele familie feestelijk onthaald, terwijl hem als aandenken een keurige leuningstoel werd aangeboden. Beneden-Langstraat. Nu het weder aanmerke ijk is verbeterd, komt er in tuin en op akker volop werk. De laatste aard appelen worden nog gepoot en het uit zaaien der suikerbieten is in vollen gang. De fruitboomen komen in vollen bloei en het staat er wel toe een fruitjaar te krijgen. Capelle. In een gecombineerde ver gadering der besturen van de tuinbouw- vereenigingen te Capelle, Kaatsheuvel, Was pik en 's Gravenmoer en den heer Direc teur der Bossche veiiing, werd in beginsel besloten tot oprichting eener afdeeling der JJossche veiiing hier ter plaatse met het doel in het drukker seizoen alhier twee maal per week een veiling te houden. De visscher J. R. had een dezer dagen het geluk een vischotter te vangen ter waarde van f 35. Het dier had een lengte van 1.50 M. Mej. A. C. H. v. Campen alhier is benoemd tot onderwijzeres (volontair) aan de Christelijke School a/d Loonschendijk. Drunen. Bij het afrijden van de dijk- stoep kwam P. van Kr. zoo van de fiets te vallen, dat hy bewusteloos werd opge nomen, en eerst den volgenden dag tot be- wustzyn kwam. Behalve een ernstige wonde aan het hoofd, schijnt hij ook nog inwendige kneu zingen bekomen te hebben. Bussen. Bij B, v. d. Pluijm, alhier is Zondagavond terwijl ze waren wandelen, ingebroken en een bedrag van 375 gulden gestolen. Genderen. Zaterdagavond, 3 Mei, heerschte alhier eene ongekende drukte de burgerwacht, voorafgegaan door het muziekcorps, maakte omstreeks half zeven eene marsch door het dorp, nadat zij daar toe was opgesteld nabij de boterfabriek. Onder de tonen van het Wilhelmus* zette zich de stoet voort bestaande uit ongeveer 52 leden der burgerwacht, die in volle uitrusting waren opgekomen, en uit 20 muzikanten, omringd door een toegestroomde menigte, zoovee! Van elders als van hier, die de route mede maakte. De hopman, de heer E. van der Beek, had de leiding der troepen en in de beste orde werd de marsch voortgezet. De Voorzitter van het Bestuur der burgerwacht, de heer G. van der Beek, bedankte bij het einde alle leden voor hunne trouwe opkomst, alsmede de mnzikanten voor de welwillende hulp en wees nog op den plicht van ieder welge zind Nederlandsch burger om regeering en volk tegen revolutie te beschermen, waarna alles rustig uiteen ging. Moge deze bur gerwacht nog aangroeien en gelukkig zijn in hare oefeningen. Verleden Zondag werd bij den winke lier B. terwijl de bewoners naar de kerk wa ren, inbraak gepleegd door zekere van B. al hier. Door activiteit der buren werd hij aan gehouden en onder politiegeleide naar Heus- den getransporteerd. Herpt. Na een rust van zes jaren is de Harmonie «De Eendracht* door eenige oud-leden weer in 't leven geroepen. Repititiën worden nu eiken Zondag weer gehouden. Als Directeur is gekozen de heer P. v. d. Broek alhier. Zekere Br. die Zaterdagavond te diep in het glaasje had gezien, kwam al waggelende in den sloot aan het Heusden- sche pad terechteenigzins ontnuchterd werd hij door een voorbijganger gered, en kwam er dus met een frisch bad af. Raamsdonksveer. Zaterdag werd de 5-jarige H. V. aangereden door een auto. Met een gapende hoofdwond werd de kleine opgenomen en onder behandeling van Dr. Knaap gesteld. Sprang. Met goed gevolg is door de heer J. A. Haverhals j. I. Vrijdag te Breda het onderwijzers examen L. O. afgelegd. Door de a£d. Patrimonium* alhier is met aanvankelijk 20 leden een coöp. aardappelverbruikers vereen, opgericht. Een kleine waaghals. Maandag waren enkele jongens van c.a. 7 en 8 jaar in den tuin bij zekere H. aan 't spelen. Ze kwamen op het idee in een boom te klimmen en zoo op 't huis te komen om een vogelnestje uit te halen. In een minimum van tijd zat de 7-jarige J. H. tot schrik der omstanders op den vorst van 't huis. Een ladder moest gehaald worden om dezen «Michiel* uit z'n benarde positie te verlossen. Gelukkig is dit zonder ongelukken afge- loopen. Vrijhoeven-Capel, 3 Mei. Heden nacht is ingebroken bij de firma Oerlemans en Zonen in de stoomhooiperserij te Lab- begat en zijn daaruit drijfriemen ontvreemd. Door den veldwachter Gouda wordt een streng onderzoek gedaan. Wijk. Door het bestuur van het «Wij- kerzand* is voor dit jaar de prys|per koe- schaar op 108 gulden vastgesteld. Veiling Woudrichem. Naar wij uit g3ede bron vernemen bestaan er plannen, de loods te verbouwen. Ook werd reeds een telephoon toestel geplaatst, ingeschreven on der No. 4, wat tijdens de veilingsdagen zeer tengerieve van personeel en koopers zal blijken te zijn. Binnen enkele dagen zal een uitbe taling worden gehouden van het in 1918 ten onrechte betaalde registratierecht, be sluit Min. van Financiën, van vroege aard appelen, kruisbessen, frambozen en fabrieks- appelen. Burgerlijke Stand. Heusden. Ondertrouwd Joannes Hendrikus Joseph Meijer oud 29 j,, en Fokelina Margrietha Lefferts oud 27 j. Andel over April. Geboren Dirk z. v. G. de Fyter en N. de Fijter Elisabeth, d. v. M. Verbeek en H. C. van Zanten. Overleden Dirkje Crielaard 14 j. Jo hannes Roza 63 j. echtg. van M. Verdoorn. Levenloos kind van I. den Dekker en C. Vos. Getrouwd: Cornells Verbeek 35 j. met Hendrika van Lier 24 j. Drongelen over April. GetrouwdW. Snoek, j. m. 28 jaar met H.~ van Campen, j. d. 36 jaar. Vertrokken naar Rotterdam, K. v. San ten, naar Apeldoorn, G. v. d. Sluis, naar Almkerk, II. van Campen. Cappelle, over April. Geboren Johannes Frederik, z. v. C. Bakker en S. J. VisserHendrika, d. v. D. Bogers en N. de Jong Hendrika Pie- ternella d. v. K. Karsten en D. Bax Tho mas Johannes z. v. P. A. Smits en M. Akkerman». Oveileden H. Leenen, oud 45 j. echt genoot van T. van Thieien Elizabeth Ca- tharina van Es, oud 83 j. wed. v. A. Ryken Hendrika oud 3 wek. d. v. D. Bogers en N. de Jong. Huwelijken J. Krottje, oud 23 j. en M. A. H. Roomer oud 19 j. 's Gravemoer. Geboren Leendert z. v. M. Rosenbrand en A. de Jong. Ondertrouwd H. Hilberink, 20 j. en A. Rosenbrand, 22 j. Getrouwd A. Faro, 24 j. en A. J. Blok, 21 j. Overleden D. van Eersel, 81 j.G. Prins, 6 j,A. C, Dekkers, 74 j.. echtgen. van J. M. van EerselA. C. Kerst, 2 j. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 2 Mei 1.92 M. 1.61 M. N.A.P. 3 1.97 1.55 9 4 1.98 1.57 9 '5 9 1.95 9 1.62 9 Rivierbe rich ten. Op 6 Mei. in meters in cM. s-Hertogenbosch 3.00 4- N. A. P. was 10 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 3.00 was 14 (Maas) 2.89 was 11 Crévecoeur (Dieze) 2.99 9 was 14 Crévecoeur (Maas) 2.99 9 was 14 Sl. Andries (Maas) 5.04 9 9 was 9 St. Andries (Waal) 5.15 9 9 was 21 Grave 9.51 99 val 3 Venlo 13.45 9 9 val 32 Maastricht 43.70 9 9 val 13 Keulen 4.02 9 9 was 21 Op 5 Mei. Lith 5.89 9 9 was 28 Arnhem 9.84 9 9 was 16 AD VERTE NTIEN. In de volle verzekerdheid des ge- loofs narn de Heere tot zich, na een leeftijd van 76 jaar en 9 maanden, onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader P1ETER VAN DER VLIES, in leven metselaar te Sliedrecht, overleden ten huize van T. van Rijs- bergen te Babiloniënbroek. Scheveningen, G. van der Vlies. H. K. van der Vlies-Kleinendorst. Weeshuis Middelharnis, P. Hoogstraten. J. Hoogstraten. B. M. Hoogstraten. Babiloniënbroek, P. C. van Rijsbergen-van der Vlies. T. van Rijsbergen. Sliedrecht, P. van der Vlies. M. J. van der Vlies-van Woerik. Babiloniënbroek, 4 Mei 1919. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, betuigen wij onzen har» teiijken dank. Uit aller naam B. Branderhorst. Bethen, Mei 1919. H. BAA1JBNS, bericht bij deze dat zijne vergunning van Ridderstraat no. 7o is verplaatst naar Breestraat 110 70, in de nabijheid van het stadhuis. PUÏKE Ongeveer 3 H.L. Blanwputtea en 1 H L, Eigenheimers, Brieven te richten aan M. WIJNSTE KERS, Heusden, te HEUSDEN, zal op Dinsdagen 13 en 27 Mei 1919, telkens n.m. 7 uur (Nieuwe tijd) in natemelden perceel, bij INZET en TOE SLAG veilen, t/v Mej. P. de Hart: waarin van ouds"* gevestigd een goed be klant Café met vergunning, en TUIN te Lultelherpt, groot 3 A. en 30 c.A. Te bezichtigen 's Dinsdags en 's Donder dags van 14 a. nm. Zie biljetten. zal op Donderdagen 8 en 15 Mei 1919, voormiddags 11 nnr, in Café's VOS <?n' ZONNEVELD te Veen, 107.80 H.A. Bouwland i/d. «Voorste Hoef*. 1.03 80 H.A. Bouwland i/d. «Achterste Hoef*. 0.52.40 H.A. Bouwland «op den Eng*. 0.28.60 H A. Bouwland «id den Overlaat*. 2 56.60 H.A. Bouwland «De Bouwing*. Aanvaarding in genot en lasten en be taaldag koopprijs 1 Juli a. s. ZIE BILJETTEN. voor het leveren en repareeren van Uwe Pklee&mg-hMwlrken enz! I Gratis KnippatronenbladI |PRüS(?«Un^95CTS.p£r 3mno.(p.r f l.05)i «proefnummer gratis Verschenen bij L. J. VEERMAN te Heusden door Mr. H. J. VAN LEEUWEN. Raadsheer in het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Pr\js f3.50. Keurig gebonden f4.15. Verhoogd met 5 pCt. Crisistoeslag. Bovenstaand werk, dat een syste matisch overzicht geeft van de Prov. Wet- is niet alleen bestemd voor Leden v. d. Prov. Staten en Studenten a/d Universi, teiten, maar vooral voor hen, die zich voor het examen van GEMEENTE-SECRETARIS bekwamen. VAN Nestor 6 ct. Knakjes 7 ct. Restanten 7 ct. Modjo, Vorstenlanden, handwerk 10 ct. Darvel geel, blauw en rood 10-11 en 13 ct. La Faloma 12 ct. Tom 12 ct. Reinas 15 ct. Cabanas 15 ct. Eigen Import A, B en C, Hoogfijn Zand- blad, Sumatra dek, enz. enz. in verschillende merken en prijzen. geen surrogaat of namaak. Letter A, B en No. 3 A 40, 42 en 52 ct. 't half ons, Heerenbaai 50 en 55 ct., Shag- tabakken 55 en 60 ct. x Zware Pruimtabak 48 en 50 ct. Nieuwe Overzeesche Tabak A f 1.60 't half pond. Minzaam aanbevelend ANT. METSELAAR, Wyksche poort No. 4, Heusden. Spiegel- en Lijstenfabriek. Glashandel. Moderne verguldin richting. Prachtcollectie faccimile gravures ontvangen op religieus gebied. Groote keuze in Spiegels. Van 5 Mei—18 Mei tentoonstelling van schilderijen van EVERT MOLL. TOEGANG VRIJ. pflfln het bureau van ons blaoj

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 3