Bninaakgiazeil in all© maf©n tegen coneurreerende prijzen. Hoesten, Anga-bonbons. Sproeten, Adverteer! in dit Blad. verkoudheid, keelpijn. Gebruik hiertegen Doos 50 en 90 cent. Bij Apoth. en Drogisten. BINNENLAND. Verkieiiagsrerstrooidheid. Wat een mensch al niet overkomen kan, blijkt uit het volgende, dat ons uit een der omringende gemeente gemeld wordt Dezer dagen was een der candidaten voor de a.s. verkiezing van den Gemeen teraad, zoodanig vervuld van zijn verkie zingskansen, dat hij op een en denzeifden akker, waar 44 dagen te voren door hem aardappels werden gepoot, deze thans weer in abuis met erwten ging bezaaien. o Te Eemdijk slikte bij ongeluk de heer B., onderwijzer aan de Chr. School aldaar, een kub. cM. in. Hy werd erg benauwd, daar het voorwerp in de luchtpijp bleef zitten. De ongelukkige is te Utrecht ge opereerd, doch overleed aan de gevolgen. Hy zou over 44 dagen in het huwelijk zijn getreden. Be ex-keizer bezoekt een weeshuis. De ex-keizer en keizerin van Duitschland hebben per auto met hun gastheer, graaf Benting, een bezoek aan het Elisabet's Weeshuis te Culemborg gebracht, dat zij onder begeleiding van prosector A. M. J. Dresselhuys bezichtigden. Voor de Roermondsche Rechtbank is met gesloten deuren behandeld de zaak tegen den ontvanger der registratie te Helmond, aangeklaagd van verduistering van ongeveer f 20.000 in dienstbetrekking. Hef O.M. eischte tegen hem 1^ jaar gev. o De nieuwe broodprtyzeu. Naar aanleiding van een verzoek van den Christ, en R. K. Bakkersgezelienbond heeft de Landelijke crisis-commissie uit het Bakkersbedrijf besloten aan alle bij haar aangesloten patroonsvereenigingen te advi- seeren bij de bepaling der nieuwe prijzen rekening te houden met de finaricieele moeielijkheden, waarin op dit oogenblik de werknemersgezinnen verkeeren, zoodat ver hooging der loonen noodzakelijk is. De broodprijs moet, volgens het oordeel der commissie, zoodanig worden gesteld, dal daaruit mede de noodzakelijke loonsver- hooging voor de bakkersgezellen kan wor den bestreden. Mals uit Zuid-Afrika. Het stoomschip Bolton, der Stoomvaart- Maatschappij Nederland, hetwelk 6 Mei j.l. van Durban in Zuid-Afrika is vertrokken tot voortzetting der reis van Nederlandsch- Indië naar Nederland, heeft te Durban 827 ton mais geladen, welke een geschenk zijn van de Zuid-Afrikaansche bevolking aan de bevolking van Nederland. De stoomvaart-maatschappij Nederland heeft aangeboden deze mais gratis van Zuid-Afrika naar Nederland te vervoeren. Korte berichten. Lijnzaad, koolzaad, raapzaad, en boter- zaad zijn afgevoerd van de lijst der pro ducten, welke voor de burgemeesters moe ten worden in bezit genomen. Het Britsche stoomschip Mombassa is meteen lading van ongeveer zeven duizend ton suiker uit Cuba te Amsterdam aan gekomen. (Hbld.) Men verwacht, dat de Technische Hooge- school te Bandoeng in 4924 zat worden geopend. Het hoofdgebouw van de Indische jaar beurs te Bandoeng zal f444.900 kosten. Aan het strand te Braamspunt is een heer bij het baden door een zaagvisch aan gevallen en aan de gevolgen overleden. Het vluchtoord te Uden wordt 45 Juni a.s. opgeheven. Te Uden zijn door de maréchaussée enkele zigeuners gearresteed die verdacht werden zich schuldig te hebben gemaakt aan kin derroof. Ue keleuaanvoer uit België. Naar de a Tel.* verneemt, dreigt ernstige stagnatie in den kolenaanvoer uit België naar ons land tengevolge van gebrek aan spoorwegmateriaal. Aan Nederiandsche fir ma's door wier bemiddeling de benoodigde zendingen naar hier worden geëxpedieerd, werd deze week kennis gegeven, dat de Belgische regeering eischte, dat door Ne derland spoorwegmateriaal ten behoeve der steenkoolexpeditie, beschikbaar zou worden gesteld. De Nederiandsche regeering moet oogen- blikkelyk echter niet bij machte zijn het gevraagde spoorwegmateriaal voor dit doel beschikbaar te stellen. o In de gijzeling. Men schrijft uit Barneveld De landbouwer hier in de buurt, die in verband met de wet op het vaderschap, indertijd veroordeeld is tot onderhoud van een buiten echt geboren kind zijner vroe gere huishoudster, heeft dit voorjaar zijn vaste goederen voor ongeveer f 36.000 verkocht, waarna d£ Voogdijraad hem fail liet heeft doen verklaren. Daar hij steeds weigert bedoeld kind te onderhouden en opgeeft geen "kapitaal meer te hebben, is hij thans in gijzeling gesteld. o Een nieuwe true Een bewoner van het De Ruyterkwartier te Amsterdam werd Donderdag telefonisch uitgenoodigd tegen achten seen kopje thee te komen drinken* bij een zijner vrienden in de Rijksmuseumbuurt. De boodschap werd er aan toegevoegd, dat hij tegen acht uur verwacht werd. Hij vertrouwde 't zaakje recht en telegrafeerde terüg naar dengene die de uitnoodiging moest hebben gedaan. Toen hoorde hij dat van een dergelijke uitnoodiging niets bekend was. Nog geen paar minuten daarna ontwaarde de familie die thee zou gaan drinken, een paar verdachte individuen, die met bijzon dere belangstelling de woning opnamen en by de komst van den heer des huizes spoorloos verdwenen. o Dc vliegtocht uaar Kopenhage. Een ernstig ongeluk. Te Soesterberg en hier ter stede ten kantore van de E. L. T. A. is gisterochtend het droevig bericht ontvangen, dat de luitenant-vlieger J. G. C. Duinker en diens passagier luit. A. C, Perk op den tocht naar Kopenhagen Woensdagmiddag te on geveer half twee in Oldenburg gevallen en gedood zijn. Nadere bijzonderheden omtrent het vree- selijke ongeluk ontbreken nog. Nadere bijzonderheden. Uit Soesterberg vernamen wij nog het voigende Woensdagochtend vroeg vertrokken twee vliegmachines uit Soesterberg nasr Kopen hagen. In de eene waren gezeten luite nant van Voorthuyzen met kapitein de Brauw als waarnemer, in het ander (een »Rumplere«-machine) luitenant Duinker, instructeur bij de luchtvaartafdeeling, en luitenant Perk, chef van den foto-techni- schen dienst als waarnemer. Donderdagmiddag had de militaire lucht vaartafdeeling te Soesterberg nog geen na der bericht ontvangen, alleen de ongeluks tijding, dat de beide officieren, bij onzen vliegdienst wel bekend, omgekomen waren. De andere vliegmachine is nog denzelfdendag (Woensdag) te half twee te Kopenhagen geland. Zomer- zelfs de donkerste, verdwijnen door g een pot SPRUTOL. Bij alle goede Drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te s Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Hensden. Vergadering van den Ge meenteraad op Zaterdag den 47 Mei des namiddags te 3 ure, ten Raadhuize dezer Gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling kohier riool belasting. 4. Id. verordening Burgerwacht. 5. Verzoek Burgerwacht subsidie. 6. Inhuring terrein bergplaats straat- vuil van het Kroondomein. 7. Wijziging gemeentebegrootingen 4918 en 4919, Alhier en in den omtrek worden alle verschansingen, destijds door de miiltaire in gereedheid gebracht, met de grond gelijk gemaakt. In de meeste gevallen zijn de planken en is het ijzerdraad ten voordeele van den bewerker. Werkendam. Het is hier Maandag en Dinsdag avond erg rumoerig geweest. Dinsdagavond werden de maréchaussees uit Woudrichem ontboden om een oogje in 't zeil te houden. Een paar lui (van de z.g. dievenbende) liepen zingend over straat en schoolden bij het huis van den Burge meester samen, zingende en schimpende op de Burgerwacht. Door het kalme optreden der politie is alles goed afgeloopen en was de rust om 40 uur hersteld. Aalburg. De kruisbessen evenals de aalbessen, welke een bijzonderen goeden oogst beloofden, schijnen, naar thans blijkt, door de late nachtvorsten veel geleden te hebben, zoodat over het algemeen de op brengst beneden het middelmatige zal blijven. Onze dorpsgenoot de Heer J. Mans thans Rijksambtenaar te Vessen" wordt overgeplaats naar Woubrugge. Ammerzoden. De gemeente veldwach ter G. Copier die voor zijne benoeming tot rijksveldwachter te Didam bedankte ont ving heden een aanstelling tot rijksveld wachter standplaats Ammerzoden. Almkerk. De broodbakker Buizen alhier, welke eene groote partij sigaren in voorraad had, en deze verkocht had aan Rotterdamsche handelaars, is door deze op gelicht van eene partij van 117.000 sigaren ter waarde van ongeveer f43.000. De Rotterdamsche Politie is er in geslaagd in verband hiermee, vier personen te arres teeren. Naar we echter vernemen zijn de sigaren nog niet terecht, en heeft eerstgenoemde hiermeê een zwaren slag getroffen. Bij van V. alhier kwam men op een morgen tot de onaangename ontdekking dat des nachts uit het schuurtje een paar ko nijnen waren gestolen. Van de daders geen spoor. Capelle. Tot onderwijzer aan de O.L. school a/d Loonschendijk is in de vacature W. Bos benoemd de heer A. Oversteeg te Kaatsheuvel. Door deze benoeming komt de tijdelijke leerkracht F. Buwalda buiten betrekking. ïn de dezer dagen gehouden ver gadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap »Binnen de Oude Straat« is de heer S. Oerlemans herbe noemd tot lid van het dagelyksch bestuur, terwijl de heer W. B. Rijken alhier in de deze week gehouden vergadering van Stem gerechtigde Ingelanden van het waterschap »Ten Westen van den Nieuwendijk* her kozen werd als voorzitter van genoemd waterschap. Op de j.l. van kracht geworden kiezerslijst dezer gemeente komen voor 635 kiezers voor de Tweede Kamer der S. G., 626 voor de Prov. St. en 604 voor den gemeenteraad. Genderen. 46 Mei. Bij de op heden gehou den verkiezing voor leden van den gemeente raad, werden als zoodanig gekozen van Antirev. zijde de Heeren B. de Graaff, L P. Branderhorst, J. van den Heuvel Hz. en W. Branderhorst, allen aftredende, en verder van de andere zijde de Heeren J. P. Smits, P. A. Boll en J. J. Brouwers. Gorinchem. Onze stadgenoot de Heer Joz de Jong, Atelier voor Moderne Foto- grophie, behaalde het diploma op de Zesde jaarlijksche Tentoonstelling van Fotowerken te Amsterdam. Herpt. Bij den landbouwer de W. is bij zijn vee onder Hedikhuizen mond- en klauwzeer geconstateerd. Hedikhuizen. De jongste verkiezing voor Leden van den Gemeenteraad heeft eenige wijziging gebracht in de samenstel ling. Herkozen zyn de Heeren R. P. Luijben en P. Vugts en gekozen de Heeren H. Vugts, A. van Vreede, C. Achten, L. van der Heijden en J. Swinkel. Loon-op-Zand, Er is schifting in de werkloozen, die voor de gemeente werken, gekomen. De ongehuwden zijn uitgescha keld en de loonen verminderd. Er werd misbruik van den gemeente-dienst gemaakt. Er waren er, die werk konden krijgen, maar het niet aannemen en maar liever bleven werken voor de gemeente. Meeuwen. De verkiezing voor leden van den Gemeenteraad heeft hier heel wat drukte teweeg gebracht. Verkiezings-procla- maties werden met kwistige hand overal rondgestrooid en opgeplakt, terwijl een automobiel den geheelen dag heen en weer snorde om de kiezers voor de Neu trale partij aAlgemeen belang,* in vliegen de vaart naar de stembus te voeren. Da uitslag was, dat de Neutrale partij, even als de Antirevolutionaire partij 3 zetels be haalden. Verkozen werden de heeren D. v. Buuren, A. L. de Graaff, J. A. v. Dis, Adr. Straver, W. Lankhaar, A. Vos en A. v. d. Beek Mzn. Naar wij vernemen bestaan er alhier plannen voor de oprichting van een bijzon dere school. Nederhemert. Voor de betrekking van gemeenteveldwachter alhier hebben ruim dertig sollicitanten aangemeld. Op de openbare school N.Z. zijn 26 nieuwe leerlingen toegelaten terwijl 28 leerlingen wegens volbrachten leertijd de school verlaten hebben. Van den landbouwer de G" is Zon dag een veulentrekkend werkpaard door het hemelvuur getroffen en gedood. Raamsdonksveer. Het verkeer over de Maas aau het Keizersveer wordt thans per stoompont onderhouden daar een sleep boot de brug heeft stuk gevaren. Aan de heeren A. de Bruin en C. van Gerwen is eervol ontslag verleend als ambtenaar bij de distributie. Donderdag vierden de echtelieden A. Nelis en C. Zijlmans hun gouden hu welijksfeest. Een buurtcommissie had voor de versieringen gezorgd. Velen kwamen de brave oudjes gelukwenschen. Sprang. Als zesde leerkracht, is tot ouderwijzeres aan de Chr. School alhier, benoemd mejuffrouw C. Barbies uit Goes. Maandag e.k. zal voor de afd. Sprang van den Bond van aChr. Fabrieks,- Haven en Transport arbeiders,* in openbare vergadering optreden, haar Bonds-Secretaris, De heer Strijbis van Amsterdam met het onderwerp aHet collectief arbeiders con tract* Toegang vrij. Onze dorpsgenoot de heer W. A. de Roon behaalde j.l. Donderdag te Breda de acte L. O. Dinsdagavond zullen voor de A. R. Kiesvereen. in openbare vergadering optre den de heeren F. H. Hoek, met het on derwerp a Toelichting van het door de kiesvereen. ontworpen gemeente program.* en W. Strybis Pzn. van Amsterdam met het onderwerp :aDe Raadsverkiezing.* Toegang vrij. Uitwijk. Naar wij vernemen zal de heer A. H. de Wit cand. tot den H. Dienst a.s. Zondag 25 Mei zijn intrede doen na bevestigd te zijn door den Eerw. Heer Kan predikant te Oosterhout. Veen. De aardappelen beginnen de laatste dagen zich zoodanig te ontwikkelen dat op enkele perceelen ze reeds gehakt kunnen worden. Het weer is dus wel van invloed op den groei. Het zaaien van suikerbieten is bijna afgeloopen. Over 't algemeen zal de ver bouw van dit product voor het aanstaande seizoen nog al veel bedragen omrede de prijs voor het contracteeren. Wijk. Alhier worden pogingen aange wend tot stichting van een fonds voor het verkrijgen van een orgel in de kerk. De lidmaten zullen worden opgeroepen in eene vergadering, waar in hunne medewerking zal worden gevraagd. Verschillende arbeiders uit de ge meente, zijn naar de Haarlemmemeer ver trokken, om aldaar gedurende den zomer even als andere jaren werkzaam te zijn, daar alhier voor allen geen werk genoeg was. Zaltbommel. Zondagnacht is een koe beest, pink, behoorende aan den stalhouder Van S., in de weide geslacht. Alles werd meegenomen, behalve de ingewanden, die in een sloot werden gevonden. De daders zijn onbekend. De politie heeft tegen De D. alhier proses-verbaal opgemaakt wegens mishande ling van Van R die door hem onverhoeds werd beetgegrepen en een beet boven het linkeroog werd toegebracht, welke wond belangrijk bloedde. Op de Dinsdag gehouden weekmarkt waren aangevoerd242 biggen, prijs f 22 tot f40; 48000 eieren, prijs 40 &42ct. per stuk; boter 300 K.G., prijs f4.55 k f4.65 per l/t K.G. PREDIKBEURTEN. 18 Mei. Geref. kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk A, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. André. Geref. kerk B, vm. 10 u. en nm. 6 u. Chr.. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Aalburgvm. 10,30 u. ds. Feykes uit Genderen. Bevestiging nieuwe Lidmaten. Aalst, vm. 10.30 ds. Japchen. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. ds. de Mol Moncourt. Geref. kerk. vm 9,30 en nm. 2.30 u. dhr. Punt uit Middelburg. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, geen dienst. nm. 2 u. ds. de Bruin. Nederhemert, Z.z. vm 10,30 en N.z. nm. 3 u. ds.Kluin. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Ak kerhuis. Geref. Kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. de Vries uit Tilburg. (Vm. openb. bel. en bed. H. A. nm. dankz. en Doopsbed.) Uitioijk, nm. 2 u. ds. v. d. Put uit Andel. Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. bius du Sart. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 13 Mei 1.52 M. 1.22 M. N.A.P. 14 a 4.49 a 1.44 a a a 45 a 4.42 a 1.03 a a a Rivierberichten. Op 16 Mei. in meters in cM. s-Hertogenbosch 2.04 4- N. A. P. val 8 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.00 a a val 8 a (Maas) 4.90 a a val 40 Crévecoeur (Dieze) 1.99 a a val 41 Crévecoeur(Maas) 1.95 a a val 13 St. Andries (Maas) 3 .70 a a val 17 St. Andries (Waal) 4.51 a a val 40 Venlo 41.42 a a val 0 Keulen 2.93 a a val 7 Op 15 Mei. Lith 4.70 a a val 8 Grave 7.83 a a val 21 Arnhem 9.44 a a val 10 Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat 19 - 's BOSCH. Heusdcn, vm. 10 en nm. 5 u. Ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Almkerkv.m. 10 u. dr. Montijn. Andelvm. 9,30 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonienbroekvm. 10 u. ds. v. Asch. Besoijenvm. 9,30 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9,30 u. ds. Vetter uit Waal wijk. Doeverenvm. 10,30 u. ds. Nauta. Drongelengeen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Vlugt. Eethengeen dienst. Gameren, geen opgaaf. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. Genderen, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Gun ning, em pred te Apeldoorn. Geref. kerk, vm. 10,30 en nm 3 u. leesdienst. }t-Gravenmoervm. 9.30 en nm. 2.30 u. Herpt, geen dienst. Nituwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en Rijswijknm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. Garderen. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Groe- neveld. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 10 en nm. 2,30 u. ds. Jonkers. Woudrichemvm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Go- Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Go- bius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2