voor lel Land van Heusden au Alieua, de Langstraat ea de Hemelenaard. Ho 3870. Zaterdag 1? Mei. Rijwiel- en Motorbanden. A. DE GRAAFF, Wielrijders r CYCLEMOTOREN, WIJ «IT Dames- eg KioMoeden i:rP™ Louis van Adelberg - Markt - Waalwijk. MUSES. LOUIS A. VAN MIERT, 's-HERTOGENBOSCH. Magazijn van alk ijzerwaren. IJzer- en Koperwaren voor hei Bouwvak „DE KROON", Rijwielhandel BabiloniënbroekDussen. Fongers, Vierkleur, Wilhelmina, Hima, Germaan enz. - f 15.00. C. LUCAS-PRUIJSEN, - 's-Bosch. A M A A 24 uren per dag Vertegenwoordiger Beleefd aanbevelend als boven, 4 KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn Steeds ruime keuze in Dames» en Kinder»^ hoeden in alle soorten en prijzen. Flinke sorteering Ronwhoeden steeds voorradig Machinaal vervormen van alle soorten DAMES- en KINDERHOEDER. V A V A V A Speciaal: Gereedschappen, Artikelen voor Huishouden en Landbouw, BEHOORENDE BIJ HET en nooit rnst. Niemand zou dagelijks 24 uren onafge broken kunnen werken. Toch is dit de taak der nieren zonder dat zij ooit rust krijgen. Zij hebben een belangrijke levens taak te verrichtten, omdat zij het bloed filtreeren en er de vergiften en vloeibare onzuiverheden aan onttrekken. M.a.w. wij hebben flinke, gezonde nie ren noodig om vrij te blyven van overtol- jig urinezuur en de lange nasleep van urinezuur-kwalen als niergruis, rheumatiek, waterzucht, rugpijn, blaasontsteking, ischias, steen, spit enz. Geeft aan de nieren bij hët eerste tee- ken van nierzwakte dadelijk hulp. Drinkt genoegzaam zuiver water om de nierfilters door te spoelen en te reinigen, eet weinig vleesch en urinezuur-vormend voedsel, en versterkt de werking der nieren met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Een zorgzame leefwijze en Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben menig hardnekkig geval »van nier- aaridoening en onzuiver bloed overwonnen. Zelfs in gevorderde gevallen,/ivaarbij meer dere kostbare behandelingen niet gebaat hadden, bewezen Foster's Pillen succesvol te zijn. De aandacht wordt erop gevestigd, dat Foster's Pillen niet op de lever, maag of ingewanden werken. Zij dienen uitsluitend voor de nieren en blaas en ziekteverschijn selen van deze organen. Duurzame baat is hun beste aanbeveling. Hoedt u voor namaak. Elke echte doos draagt de handteekening van James Fos ter. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn verkrijgbaar bij alle goede drogisten k f 1,75 p. doos of f 10.per zes'doozeri. BUITENLAND. De dood van Licbknecht en Rosa Luxemburg. In de rechtzitting van Maandag is op ver zoek van de verdedigers het strafregister van den getuige Karl Rurige, den broeder van beklaagde Runge, voorgelezen, waar bij nogal wat voor den dag kwam. In het geheel was hij 17 maal veroordeeld voor de meeste uiieenloopende misdrijven, als beleediging, huisvredebreuk, mishandeling, valschheid ingeschrifte, verduistering, dief stal en bedrog. Wegens diefstal alleen al heeft hij vier jaar en twee maanden in de gevangenis doorgebracht. Ook werd Max Weber gehoord, die in de auto gezeten heeft, waarmede Rosa Luxemburg weggebracht is. Weber is een van de voornaamste getuigen van de beschul diging. Nadat de voorzitter hem aangemaand had om de volle waarheid en niets dan de waarheid te spreken en hem gewezen had op het groote belang van zijn verklaring, deelde hij het volgend^ mede Toen mevr. Luxemburg uit het. Eden- hotel gebracht werd, kreeg zij van Runge twee slagen op het hoofd. Zij viel achter over en werd in de auto gelegd, waarbij haar beenen naar buiten hingen, en later op de achterbank gezet, waarbij haar hoofd achterover viel. In de auto bevonden zich de chauffeur, en hulpchauffeur, de jager Toppe, Gratke, een onbekendej en ik de eerste luitenant Vogel stond op de linker treeplank. Ik zat rechts van mevr. Luxem burg, links naast haar zat geloof ik Grantke." De voorzitterBij uw eerste verhoor zei u dat Toppe daar zat, hoe weet u dan nu dat het Grantke was Weber Uit de dagbladverslagen. Toen de voorzitter bekl. nog eens waarschuwde er aan te denken, dat hij on der den eed stond, verklaarde Weber, dat het volgens zijn herinnering Toppe was, Toen de auto aanzette, sprong een man op de treeplank en sloeg naar mevr. Luxemburg. Ongeveer 100 M. verder trok luitenant Vogel een revolver en vuurde. Voorzitter Waar had de luitenant de revolver Get.In de hand. Den eersten keer ketste het wapen, maar den tweeden keer knalde het schot en ging er een rilling door het lichaam der getroffene. Ik weet dat precies omdat ik dicht tegen haar aan zat. De onbekende in den wagen was groot van gestalte. Op de vraag van den voorzitter of hij in de zaal luitenant Vogel herkende, wees hij dezen werkelijk aan. Uit verdere vragen bleek nog dat Vogel vroeger geen baard had en dat Weber hem te voren wel eens gezien had. o Korte berichten. Ludwig Navay, de voormalige president van het Hongaarsche Huis van Afgevaar digden, is als gijzelaar op weg naar Boe dapest uit den trein gerukt en zonder vorm van proces doodgeschoten. De Duitsche journalisten in Frankrijk worden met uitzetting bedreigd, daar zij lasterlijke berichten over Frankrijk aan hun bladen zouden hebben gezonden. Een hun ner had b.v. beweerd, dat in de hotelka mers, waarin zij gehuisvest zijn. microfoons waren aangebracht. De Rumeensche troepen hebben hun opmarsch naar Boedapest gestaakt tenge volge van de tusschenkomst der Engelsche en Amerikanen. Men verwacht, dat de troepen van ad miraal Koltsjak binnen drié maanden te Moskou zullen zijn. Het roode leger zet zijn aftocht voort. Het heet, dat van Helsingfors (Finland) een groote militaire basis zal worden ge maakt voor een onderneming tegen Peters burg. In de Finsche wateren liggen 20 Britsche schepen en ook beweert men, dat er 50.000 Canadeezen worden verwacht. De inwoners van Oppeln hebben tegen liet versjacheren van Ópper-Silezië gepro testeerd en hun besluit kenbaar gemaakt in het uiterste geval zichzelf recht te ver schaffen. De Vereeniging tot bescherming van Silezië heeft een telegram aan president Wilson gezonden, waarin wordt gevraagd of het overeenkomt met de rechtvaardig heid, die aan Duitschland is beloofd, dat Duitsch gebied van een beschaafderen staat wordt afgerukt en overgeleverd aan onbe- 8chaafderen. Indien de bedoeling van den president is, om Silezië te vernietigen, laat hij het dan tenminste openlijk zeggen. Onlusten te Peking. Londen. Naar uit Tokio wordt gemeld, zijn Maandag 1.1. te Peking ernstige on lusten voorgevallen op het gerucht, dat be slist was, dat Japan's eischen inzake Shan tung waren toegestaan. Omgang met inbrekers. "*>De eigenaar van een groote zaak in de Ostender Strasse in het noorden van Berlijn, had laatst op een nacht bezoek van in brekers gehad. In de étalage prijkt thans de volgende humoristische mededeeling Aan de heeren inbrekers Bij een eventueel volgend bezoek vraag ik beleefd, zoo noodig de ramen te ontzien, ook al om het onaangenaam geraas te vermijden. De deur is slechts op eenvou dige wijze gesloten en makkelijk open te maken. De rest der goederen bevindt zich in mijn woning en wordt tegen kwi tantie afgegeven. Op telefonische aan vragen (Moabit 5924) lever ik de overge bleven waren franco thuis. G. Kepsa. Eenige zwendelaars hebben op een or- gineele manier een Berlijnsche firma op gelicht. Zij boden als tusschenpersonen voor 500.000 mark platina te koop aan, weigerden echter de betaling met een cheque en wisten ten slotte te bereiken, dat het «gelijk oversteken* ergens op den straatweg naar Mittelwalda zou geschieden. Als eigenaars van het metaal hadden zij twee «luitenants* geintroduceerd, dis dan ook werkelijk ter plaatse het platina tegen het bedrag in baar geld overhandigden. Op den terugweg naar huis werd de auto der gelukkige koopers echter door een patrouille, die hen per automobiel tege moet kwam, doorzocht naar wapenen en het platina «in beslag genomen* door de militairen, die niets waren dan medeplich tigen. Eenigen tijd geleden ontleenden wij aan de Matin* een bericht, dat er op het slagveld van den Chemin-des-Dames, bij Pargny-Filain, op enkele kilometers van Laon, nog lijken waren gevonden van ge sneuvelden soldaten die niet waren be graven, omdat de militaire autoriteiten het er niet over eens waren welke legerfdeeling daartoe de machtiging kon geven. Thans wordt bericht, dat aan dit stuitend geval een eind is gemaakt. Van overheidswege is de identiteit vast gesteld van zestien Fransche en drie Duit sche gesneuvelde soldaten, die begraven zijn op het verwoeste gebied by Borne- des Cailloux, onder de gemeente Fiiain. De Matin* maakt hiervan met instem ming melding, maar is nog niet vol daan er liggen op andere gedeelten van het vroegere gevechtsfront nog vele ge sneuvelden, die nog niet ter aarde zijn besteld. o Progroms te Wilna Beriijn. De ernstigste berichten worden ontvangen over de door de Polen te Wilna aangerichte pogroms. De statistiek van het Joodsche kerkhof te Wilna geeft 2015 begrafenissen aan. o Constantinopel eeu vrije stad. Versailles, 15 Mei. (Spec. Dienst.) Het ontwerp voor de Turksche vredesvoorwaar den is gereed. Constantinopel zal een vrije stad worden onder rechtspraak van den volkerenbond. Wegens papiergebrek zijn in Hongarije een reeks bladen tijdelijk geschorst. BINNENLAND. De verbouw in Iudië, Het Algemeen Nieuw- en Telegraafa- gentschap verneemt, dat vde regeering heeft afgezien van de gedwongen vermindering van het plantareaal voor suiker en tabak in Indië, aangezien er een overvloedige oogst van tweede gewassen, met name van mais, is. Voorts werd overwogen, dat er een normale rijstoogst wordt verwacht, terwijl ten slotte de beschikbare hoeveel heden buitenlandsche rijst mede op te ne men van dit besluit invloed hebben ge oefend. Portverhoogiug. De voornaamste bepaling van het Dins dag door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerp tot wijziging der Zegelwet zijn afschaffing van stadbriefkaarten, ver hooging van het briefkaartport op 5 ct., van het port voor stadsbrieven op 5 cent, van het gewone briefport op 7t/2 cent, van het port voor drukwerken op iy8 cent per 50 gram tot 500 gram), 2 cent bij 500 1000 gram en verder 5 cent voor ie dere 1000 gram en van het port voor nieuwsbladen (ook maandbladen en 14- daagsche periodien) op x/2 cent per 50 gr. in plaats van per 55 gram. Dit laatste geldt niet voor frankeering bij abbonne- ment. o Men meldt uit Maren In het Laag Hemaal is het momenteel allertreurigst gesteld met den boer. Al het hooiland, een groot gedeelte van het weiland, en een groot gedeelte bouwland, staan thans, midden iq de heerlijke Mei maand, nog diep onder het. bevloeiingswater van dezen winter. En geen kans op ver lossing 1 De Maas blijft immer te hoog om te kunnen looze en het krachtelooze verouderde stoomgemaal kan ook al bij ge brek aan steenkoleq niets uitrichten. Intusschen hebben hier verreweg de meeste veehouders huri vee nog gehéél of gedeeltelijk noodgedwongen op stal. Het dure weiland ligt verzopen en de bees ten staan thuis loeiend van ongeduld en honger. Sommige veehouders konden met groote moeite en kosten elders wat wei land bemachtigen, maar dat maakt het verlies niet kleiner. De gemeente Alem c.a. gaf de pach ters van een haar behoorend perceel bie- tenland thans nog geheel overstroomd reeds 50 pet. afslag van pacht en toch zal de bieten ver bouw daar 'n groot risico blijken. Komt bet land eens droog (en wie weet wanneer dan is de gunstige zaai- en poottijd reeds lang verstreken. Vreemde lingen, ons dorp bezoekend, staan dan ook verbaasd hier nog zooveel water aan te treffen Straks door de zonnewarmte komt alles onder «het vlot* dit vormt dan een ondoordringbare deklaag en kans op een behoorlijk grasgewas geheel voorbij Inderdaad diep diep treurig. De heer Lohrnaq_ heeft aan een corres pondent van de «Vossische Ztg.,« die hem vroeg hoe hij over de vredesvoorwaarden dacht, geschreven, dat zij in hooge mate afkeuring verdienen, daar zij de kiemen bevatten van oorlogen in de toekomst, in stede dat zij eerst rechtsvormen vaststellen, volgens welke in de toekomst de internati onale betrekkingen beoordeeld moesten worden. Korte berichten. De Ned. Eng. Tech. Handelmij. heeft namens Vickers Ld. de Regeering aange boden een vliegdienst tusschen Nederland en Ned. Indië te organiseeren. De 4e Indische leening zal f 180 millioen nominaal bedragen, met een rente van ten hoogste 6 pet. De koers van uitgifte wordt nader bepaald, Thans hebben wij een reuzenvoorraad Rijwielbanden in alle merken en maten, welke wij wegens onze groote contracten met binnen- en buitenlandsche fa brieken kunnen leveren tegen prijzen beneden alle concnrrentie. Tevens voorradig le klas rijwielen, als Gebruikte Rijwielen worden tegen zeer hooge prijzen ingeruild. Binnen enkele dagen leverbaar de nieuwe die op ieder gewoon Rijwiel gemonteerd kunnen worden. Bestel thans of laat tijdig zoo'n Motor voor U reserveeren. HINDERHOEDEN gegarneerd met alle KLEUR LINT vanaf f2.0Q- DAMESHOED vanaf 13 50. Voorradig ÏOOO HEEREN- en JONGENSCOSTUUMS, vanaf NIEUW MODELFETTEN in alle prachtige dessins, 12.60. JONGENSPETTEN vanaf 75 cents. Verder alle YOORJAARSARTIKELEN. Bij NIEMAND zoo goed en goedkoop. Hooge Steenweg 4. Gebr. IBIXK. DEK BOSCH* Japonstoflen. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrilis. Wit Katoen. Graslinnen. Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen. Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. Vast© pryzen 5 Contant. Vervormenf 2.60 Vervormen en verven - 3.50 Apprêteeren- 1.50 Aanbevelend, FONTEINSTRAAT 1. V A V BIJVOEGSEL Kicttwsblad MICHELIN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 5