Firma ALPH. iiimaakglazien In m - Vughterstraat 19 - 's BOSCH. iiausil tegen concurreerende prijzen. Puisten I Sproeten, Moeders Wsfccrf fegenHöest Keelpijn zijn weder overat yerkrtjgbaar XX-.QABA-BAZEL (FILIAAL HILVERSUM) uitslag het oogenblik riu toch te naderen, dat het bolsjewisme ondergaat. Tenzij het nu weer in andere deeien van de wereld ont- vlaipt en zich uitbreidt. en gele gelaatskleur wor- veroorzaakt door onzoi- tengevolge van tragen den vaak ver bloed stoelgang. Mijnhardt's Laxeer-tabletten nemen deze onaangename verschijn selen spoedig weg. Doos 50 ct., 3 doozen f 1.40. Bij Apoth. en Drogisten. Ter plaatse bij de adressen ge noemd in de advertentie Mijnhardt's Levetogen, welke in ditzelfde num mer voorkomt gezant te Weenen zenden. Met behulp van een Engelschen leeraar stelden zij een brief op, die echter door den censor onderschept werd, waarop de drie onderteekenaars zon- ,der eenige vorrn van proces onmiddeiijk ge- fusiieerd werden. BUITENLAND. Dc ongeregeldheden iu Boliemcn. In de stad Praag spelen zich in de laatste dagen gebeurtenissen af, die, zooals Duitsche bladen het uitdrukken, niet zqnder meer als plunderingen kunnen worden be schouwd, maar er toch zeer veel op gelij ken. Wat is het geval Onder de leuze stegen de woekeraars« trekken duizenden en duizenden door de straten en dwingen de winkeliers hun prijzen tot een vierde of een vijfde te verminderen. De betoogers rekenen er blijkbaar op, dat zij niet ad|i)d een even goede kans krijgen, want zij slaan tegen deze lage prijzen meteen, waar voor een heelen tijd in en in het gedrang wordt het betalen ook wel eens vergeten. Zoo werden schoenen die de vorige week 100 kronen kostten, nu voor 25 kr.- gekocht, dameshoeden van 200 kr. voor 60 kr. Dikwijls gebeurt het, dat men even later straatjongens het aldus vermeesterde of ge- stolene tegen eeii veelvoud aan fatsoenlijke burgers ziet verkóopen. Geen wonder, dat vele zakenmenschen hun winkels sloten, doch ook dit haatte niet veel, want het janhagel dwong hen weer te openen en tegen verminderde prij zen hun waren van de hand te doen. De overheid heeft er echter een eind aan weten te maken en alle straten door mi litairen laten bezetten. Maar niet alleen in de hoofdstad, ook in de provincie spelen zich dergelijke en nog minder verkwikkelijke tooneelen af. Te Kladno b.v. richtten de arbeiders voor het raadhuis een galg op. Verschillende ket tinghandelaar-: werden* vervolgens naar het raadhuis gesleeptop hun rug werd een papier bevestigd met het opschrift: «weg met de woekeraars«. Op het plein aan gekomen moesten zij hun hals door de strop steken om de stevigheid van den strik te laeren kennen. Niemand hunner weigerde daarna zijn goedkeuring te hechten aan de bepaiing, dat de waren tegen een vierde van den geldenden prijs verkocht zouden worden. To Laun bleef het niet bij schrikaan jaging daar werden verscheidene menschen mishandeld. Ook uit verschillende andere plaatsen in Bohefoen komen dergelijke be richten, zoodat men blijk baar met een goed georganiseerde beweging te doen heeft. Gemengd nieuws. Dé anti-Japansche beweging in China, de twee oude erf-vijanden is nog geenszins aan het luwen integendeel neemt deze een zoodanig karakter aan, dat volgens een be richt aan de «Morning Post#, uit Sjanghai, zelfs in het binnenland gelegen steden de Japansche koopwaren gehoycott worden en de Japansche schepen bij het lossen in de de rivierhaven allerlei moeilijkheden in den weg worden gelegd. Te Woehoe- wei den Japansche winkels en een kantoor van een Japansche scheepvaartmaatschappij door de menigte aangevallen, waarbij verscheidene Japanners gewond werden Chineesche sol daten moesten de japanners beschermen. Twee Frauscke jouge dames gefusileerd. Dat het Hungaarsche bolsjewistische tele graaf-agentschap, zijn berichten naar het buitenland niet altijd de werkelijkheid weer geven, zal wel niemand betwijfeld hebben, maar hoe groot de vrees dezer Boisjewiki is, dat er een niet-gecensureerd bericht door komt, blijkt uit een brief, die de corres pondent van de Temps te Genève ter in zage kreeg. Twee Fransche jongedames, die bij families te Boedapest gouvernante waren, wilden eenige klachten over hun ontzettende toestand naar den Franschen Zomer- zelfs de donkerste, verdwijnen eèn pot SPRUTOL. Bij alle goede Drogisten. mmÊÊmÊmËÊÊtÊmÊÊÊÊÊM door BINNENLAND. H. .11, de Koningin te Boom. Gisteren is door de Koningin per auto een bezoek aan Hoorn gebracht, om een lauwerkrans te leggen aan den voet van het standbeeld van J. Pz. Coen. Dien dag immers was het 300 jaar geleden, dat Jacatra werd verwoest en Batavia we^d gesticht. Er waren geen feestelijkheden. Het verbijf duurde van 11 uur's morgens tot ongeveer 3 uur 's namiddags. H. M. heeft ook een bezoek gebracht aan liet West-Friesch Museum en het stadhuis. De lunch werd gebruikt in een saiuru ijtuig. Drie ministers vergezelden de Koningin. Blijkens een dezer dagen verschijnend, door het Weekblad «Handelsbelangen# te Amsterdam, opgemaakte lijst van de vor deringen in het Faillissement Erdmann en Ilethy, staan in de lijsten ruim 420 cre diteuren het totaal van het passief bedraagt f8.052 331. De uitbarsting van de Kloet. (Officieel). De Min. van Koloniën heeft het initiatief genomen voor het vormen van een comité tot het verleenqn van gel delijke hulp aan de slachtoffers van de Kloet- uitbarsting. Mr. Vissering, president van de Nederlandsche Batik, zal als voorzitter optreden en de Prins der Nederlanden heeft zich bereid verklaard het eere-voorzitter- schap te aanvaarden. Een regeeringsverklaring in zake de Belgische quaestie. Op de volgende vragen, bij den aanvang der vergadering der Tweede Kamer Woens dag door den heer Marcharit tot den tij delijke»» voorzitter van den ministerraad gericht: «Is de regeering in het bezit van de voorstellen der Belgische regeering be treffende de herziening van de verdragen en tractalen van 1839, zoo ju, zal de re geering thans overgaan tot de publicatie dezer voorstellen#:, heeft minister Ruys de Beerenbrouck de vragen dadelijk beantwoor dende, gezegd De besprekingen door den minister van buitenlandsche zaken, in verband met het vraagstuk van de herziening der tractaten van 1839, te'Parij-s gehouden, hebben tot dusver niet geleid tot het indienen van voorstellen der Belgische regeering by de Néclerlandsche. We! heeft de Nederlandsche regeering yernomen, welke wenschen België op de conferentie aan den minister van buiten - landsche zaken te Parys heeft kenbaar ge maakt, maar zij is niet in staat te beoor- deelen, of de huidige stand der besprekin gen het in 's lands belang raadzaam maakt, dien werischen op dit oogenblik openbaar heid te geven. Hij moet zich dus van rnededeelingen dienaangaande onthouden. Brand. Een felle brand brak Dinsdagmiddag in de buurtschap Brunepe bij Kampen uit, in de woning van E v. d. Weerds. De hrand woedde zoo snél voort, dat al spoedig 2 aangrenzende woningen uitbrandden en een ander belendend pand gedeeltelijk. Alles was verzekerd. o De üemehche Berg. Naar men seint, heeft mevrouw IG.ep- pelhuut bij testamentaire beschikking de gemeente Renkum in de gelegenheid ge steld den Hemelschen Berg te koopen voor f200 000 o De Rotterdamsche Eierreiling. Op de in het Veilingslokaai, Baan 40 gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f10 50 f14 50, Eendeieren f 11.50 f 12.05, Ganseieren fll f22. Middenprijs f 11.47. Aanvoer 79000 stuks o Jiir. Loudon. Havas seint uit Parijs Het «Journal des Débats,# sprekende over de benoeming van jhr. Loudon tot Ne- derlandsch gezant te Parijs, zegt: De belangen van Frankrijk en Nederland zouden aan geen betere handen kunnen 'worden toevertrouwd dan aan die vaneen oprecht vriend van ons land als de heer Loudon Is. Deze overtuiging is ons een steü.ue waarborg dat de vraagstukken, waarin beide naties gemeenschappelijke be langen hebben, voortdurend zullen worden opgelost in een geest van overeenstemming en in dien rneest viiehdschappelijken zin. De Engelschen te IJniuiden. Ter gelegenheid van den verjaardag van den Koning van Engeland op 3 Juni zuilen te IJmuidèn de bemanning van de aldaar gestationnec-rde mijn vegers en andere En- gelsche oorlogsschepen een roei wedstrijd ho den in (ie buitenhaven vari 2 tot 6 uur. De wedstrijd za! door muziek worden op geluisterd. - o Uijkskanloor voor zeep opgeheven. Door den Minister van Landbouw zijn met ingang van 1 Juni opgeheven het Rijkskaritoor voor Zeep en de Commissie van Advies toegevoegd aan dit Rijkskan toor en is ingetrokken het verbod van ver koop, aflevering en vervoer van koolzure potasch en kahioog. Kolen uit Duitschland. De correspondent van het »Hdbl.« te Düsseldorp seint, dat het Ruhrkolensyndi- caat met Nederland een overeenkomst af sloot, die aanstonds in werking treedt vol gens welke dagelijks 6000 k 7000 ton Ruhrkolen rnet extra-treinen of per schip zullen worden geleverd. Naarmate deM produëtie toeneemt, zal de levering worden opgevoerd. Ryksletlerbons. Naar men verneemt is door het Rijks kantoor voor Huiden en Leder in Liquidatie, een schrijven gezonden aan de gemeente besturen, inhoudende mededeeling, dat alle, op 16 Juni a.s. nog in omloop zijnde Rijks- tederbons zullen worden ongeldig verklaard. Men dient, er dus-voor te zorgen, dat alle nog niet benutte bons, voor dien datum zijn verbruikt. o Ecu gevaarlijk revoliitionnair gearresteerd. Te Amsterdam is, volgens de »Tel.«, door de centrale recherche in een café gearresteerd zekere Markus Rosenblatt, een bekend revolutionnair en Galiciër van ge boorte, die in anarchistische kringen in het buitenland geen onbekende is. Vóór de Russische revolutie bevond hij. zich in gezelschap vari Lenin en Trotzky geruimeii tyd in Zwitserland; Bij het uit breken der eerste Russische revolutie- be vond hy zich te Petrograd, waar hij zoo lang kuipte en stookte, tot hij op last v£n Kerensky over de grenzen werd gezet. Hij zette zijn bolsjewistische propaganda te Stockholm in onverminderde mate voort, waar hij opruide tot staking en straatbe- toogingen. De Zweedsche autoriteiten maakte korte metten met hem en hij werd tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Via Duitschland bereikte hij Nederland. Maar hier had de recherche hem gauw genoeg in de gaten en arresteerde hem. Roseblatt wordt naar Wierickerschans opgezonden. De Uollandsch-fielgische onderhandelingen. De Parysche uitgave vt»n de «Chicago Tribune« meWt dat de Hollandsch-Belgische onderhandelingen op het doode punt ziji gekomen wegens Hollands weigering, eenige Belgische aanspraken te erkennen. België zo» de Scheldek westie kunnen oplossen door een kanaal Rijn-Maas-Brugge Zeebrugge, voor den aanleg waarvan België Aineri- kaansch kapitaal tracht te krijgen. België verlangt jjat de geallieerden haar eischen betreffende Zuid-Limburg zullen steunen, maar de groote mogendheden weigeren in het geschil te treden, daar Holland geen vijandelijke natie is. BEKENDMAKING DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN, maakt bekend dat volgens beschikking van den Minister van L. N. en H. d.d. 19 Mei 1919 L* C. met ingang van 20 Mei 1919 de verkoop van koffie geheel is vrijgelaten. Heusden, 26 Mei 1919. De Burgemeester voornoemd, H. J. v. Eggelen, Wascht het hoofd uwer kinderen eenmaal per week met FUROLZEEP en u zult verwonderd zijn over den overvloediger» en prachtigen haargroei. Bij Apoth. en alle Drogisten. Ter plaatse bij de adressen ge noemd in de advertentie Mijn hardt's Levetogen, welke in dil- zeifde nummer voorkomt. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint- hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zon (Tags ge opend van 101 uur. Heusden. De negentien-jarige arbei der W. v. d. P. uit Aalburg, werkzaam op de scheepswerf alhier werd door. een hamerslag zoodanig aan zijn oog verwond, dat de hulp van een specialist moest wor den ingeroepen. Hemelvaartsdag speelde «Juliana« alhier een vriendschappelijk match tegen D. V. O. uit Wijk. Het was een spannende wedstrijd, onder veel belangstelling. De uitslag was, dat Juliana won met 1—0. Dinsdagavond gaf de Harmonie, ter herdenking van haar 12^2-jarig bestaan, voor donateurs en huisgenooten een feest avond. De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat de beschermheer, de Heer De Jong Verhagen, eerst te ongeveer 10 uur aanwezig zou kunnen zijn en hem dan met enkele woor den wenschte toe te spreken. Het wei voorziene programma werd ketnig afge werkt, terwijl de Heeren Cornelissen en Boeren er niet weinig toe bijdroegen dezen avond een ware feestavond te doen zijn. Te ongeveer 10 uur was de Bescherm heer aanwezig en luide werd toegejuicht. De voorzitter, de Heer De Moor, richtte nu in 't bizonder tot hem het woord en dankte hem voor al hetgeen hij steeds voor de Vereeniging was geweest, en hoopte dat hij nog lange jaren de «Beschermheer# mocht zijn. Trots de veie veranderingen welke de Harmonie heeft ondergaan en wel vooral wat de leden betreft, heeft zij 12V3 jaar stand gehouden en dit is naast de leden mede aan haren Beschermheer te danken. De luide bijval gaf te kennen dat de aanwezigen geheel instemden met deze woorden. Van harte hopen wij daarom de Heus- densche Harmonie weer een nieuw tijdperk van nog grooter bloei tegemoet ga en zoo doende toone dat zij de sympathie harer begunstigers volkomen verdient. De keuring der militie (lichting 1920) zal plaats hebben 18 Juni e.k. Capelle. J.l, "Woensdagavond werd in het gymnastieklokaal der O L schooi in de Kom eert- vergadering gehouden, waarin besloten werd tot oprichting een voetbal club. Bereids gaven zich reeds een 38-tal werkende leden op. Tot bestuursleden wei den gekozen de heeren W. J. v. Nieuwen- huizen, voorzitter, W. M. d_e Bas secreta ris-penningmeester, C. v. d. Hoek Capitan, L. Heurter, plaatsvervanger Capitan, L. Waarts en W. v. Zeist, commissarissen van orde. Moge deze jeugdige vereeniging die ge doopt werd met den naam »Exelsior« groeien en bloeien en medewerken lót ver heffing van hqt sportleven. Herpt Donderdag hield de handboog- schutterij «Ons genoegen« alfiier een groot nationaal concours waarbij door 33 veree- nigingen werd deelgenomen, niet minder 18 prach^ge prijzen waren beschikbaar gesteld, benevens nog 2 kampioenprijzen Eerste prijs werd behaald, #F>or «Nooit volleerd#:, Tilburg, 2e prijs »L'a vonture# Tilburg, 3e prijs Vooruitgang# Tiiburg, 4e prijs Moed en Vlijt in 't groen# Tilburg, 5e prijs «Buiten verwachting# Vlijmen, 6e prijs «St. Crispijn# Kaatsheuvel, 7e prijs «De dageraad# Vucht, 8e prijs Willem Tell«, Vucht, 9e prijs «Landsman Unie#, Schijndel, 10e prijs «Gonduin Internos« Tilburg, 11e prijs »St. Hubertus# Goorle, 12e pftjs »L. Union# Boxtel, 13e prijs «Buitenverwachting lie, Vlijmen, 14e prijs «Eendracht maakt machte. Baardwijk, 15e prijs «Keizetski uis Vooruitgang# Tilburg 16e prijs «Koningster# A. Hagout Tilburg, 17e prijs Eerekruis, P. Elias Tilburg. 18e prijs Afstandsprijs, «Prins Hendrik# Gèstel. Kampioen wedstrijd. Ie prijs «Buiten verwachting# Vlijmen, 2e prijs «Vooruitgang# Tilburg. Bij dit concours is door den «Koning# van de handboogschuttel ij «Ons genoegen te Herpt verloren, het prachtige Konings kruid, d.d. 1877. waarbij de lezers, in dit verschijnend blaf op de advertentie attent worden gemaakt. Nederhemert (Eiland.) Vroohjk klon ken de tonen der Herpt'sche harmonie ter eere van den heer O. van de Wei ken door onze anders zoo stille omgeving. De Herp- tenaars wèn'schten hun donateur, die tot lid van onzen gemeenteraad herkozen is, eene serenade te brengen. Dat ze feestelijk onthaald werden, be hoeft niet gezegd. Moge de heer O. v. d. Werken nog vele jaren tot den bloei en vooruitgang onzer gemeente medewerken. Tevens bracht het muziekcorps nog een aubade aan Jhr. Mr. Twisse Quarles van Ufford. De burgemeester dankte in har telijke bewoordingen en hoopte, onder toe reiking van een gesloten couvert, de har monie nog meermalen te zien verschijnen. Veen. De Heer J. Snijders, onderwij zer alhier, heeft met gunstig gevolg te Rotterdam het examen afgelegd voor Boek houden. Verlangend wordt door be land bouwers uitgezien naar een malsche bui regen, vooral de aardappelen hebben hier aan groote behoefte. Ook de gezaaide bieten kunnen geen voortgang maken. Met het fruit staat het er tot dusver noga! gunstig voor. Wijk. Het schijnt de politie meenenS te worden om een einde te maken aan het onhebbelijk optreden van de »bende« uit Veen. Althans Zoudagavond kwam het tot een treffen met de onbezoldigde rijks- veld wash ter B. alhier en de rijksveldwach ters uit Veen en Heusden. De politie die gebruik maakte van haar sabei, deelde ge weldige klappen uit. Ook eergisteren He melvaartsdag surveilleerde de politie, ver sterkt met rijks veld wacht 'angs den dijk, doch behoefde niet op te "freden omdat zich niemand vertoonde. De eerste kennismaking is zeker niet mee gevallen. De Heer J. v. d. Velden, werk zaam ter secretarie alhier, is met ingang van 15 Juni e.k. benoemd tot Ambtenaar ter secretarie te Buurmalseo. Des n.m. om 3 uur had op Hemel vaartsdag alhier in het gymnastieklokaal een bijeenkomst plaats, waarin plannen weiden beraamd om tot het aanschaffen van een orgel'in de kerk te komen. Ds. Gobius du Sart en de Heer N. v. d. Maaden spraken de overvolle zaal toe en noodigden uit alle deelen van de ge meente personen uit tot het_. vormen van buurtcommissie's, Mejuffrouw E. Rooth uit Maarssen, luis terde met zeer verdienstelijk orgelspel een en ander op. Wöft 0 v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2