voor bet Land van fleusden en Altena, de Langstraat en de Büielerwaard. 1,3805. Zaterdag 12 Juli. THUERE'S THEE. HOK ¥1 dit is HET adres Rookt KABEL I. RIJWIELEN en ONDERDEELEN W. LI Mwitarl i il Blad. LOUIS A. VAN MIERT, '$'HERT0G£N BOSCH. Magazijn van alk ijzerwaren. Uzer- en lopen» voor hei itamk. ♦oooooooooooo» A y m m m n m H A ♦OOOOQOOOOQOO» Colbert-Costumes, J ongeheeren-Costumes, Kinderpakjes en Pantalons Firhi P. M. VELTHAN ZONKN, De lfraag voorradig in groote verscheidenheid H» DE GRAAFF, Rijwielen en Mflotonen, EL-BROEK. s-s DUSSER. Moedeloosheid, HEUSDEN, Speciaal: Gereedschappen, Artikelen voor Huishouden en Landbouw, '-Hertogenbosch Goedkoopste Kleedingmagazijnen der Minderbroedersstraat 6 's-Hertogenboscli Reuzenvoorraad Laagste Prijzen. BEHOORENDE BIJ HET een der verschijnselen. Een ernstig verschijnsel by nieraandoening is moedeloosheid, omdat het dientenge volge lastiger valt om alle andere ver schijnselen te boven te komen. Gij doet meer kwaad dan goed door bij de pakken neer te zitten en u zorgen te maken. Maakt in plaats daarvan een wande ling en neemt een opgewekt, flink besluit. Zegt tot uzelf»Ik weet door myn rugpijn, loomheid en urinestoornissen, dat mijn nieren verzwakt zijn, maar ik zal de ge woonten -veranderen, die er nadeelig voor zijn.« Vermijdt laat naar bed gaan, zware maaltijden en onnoodige prikkels, en be gint eenvoudiger te leven. Dat is een ver standige geschikte leefwijze voor uw ge zondheid, die veel zal bijdragen tot het genezen van nierverschijnselen als rheu- matiek, steen, ischias, niergruis, nier- of blaasontsteking, rugpijn, spit en urine kwalen. Fosters's Rugpijn'Nieren Pillen zullen u helpen om gezond te worden. Zij ver sterken en heelen de nieren, geven ver zachting aan de urinewegen, en werken de nieren op tot haar taak om het urine zuur en de vloeibare onzuiverheden uit het bloed te filtreeren. Foster's Pillen werken niet op de ingewanden. Zelfs gevorderde gevallen van nierziekte zwichten dikwyls voor een voorzichtige verandering in gewoonten en tijdelijke be handeling met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. En als gij weder gezond zijt, houdt u dan aan matigheid, opgewektheid en de noodige lichaamsbeweging om gezond te blijven, maar vergeet ook niet een woord van lof voor het geneesmiddel, dat u genas. Overtuigt u, dat de juiste naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen en de handteekening van James Foster op het etiket voorkomen. Dit behoedt u voor namaak. De echte zijn verbrijgbaar bij alle goede drogisten a f 1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. BUITENLAND. Het drama ran Scapa Flow. In de eerste berichten omtrent het ge beurde met de Duitsche vloot op de reede van Scapa Flow werd reeds bericht, dat toen de schepen begonnen te zinken en de opvarenden in sloepen een goed heenkomen zochten, de Engelsche oorlogsschepen op die sloepen hebben geschoten, waardoor verscheidene Duitsche schepelingen werden gedood. Een bericht uit Kiel aan de »Berliner Lokal-Anzeigercc bevestigt dit bericht en meldt dat volgens daar ontvangen berichten tot degenen die bij die gelegenheid den dood vonden, ook de commandant van de »Markgraf« behoort. De torpedoboot »B 98 die als postboot bij de Duitsche schepen te Scapa Flow lag is door de Engelschen aangehouden, om te voorkomen, dat daarmede geïnterneerde officieren of manschappen zouden ontvluch ten. Het vaartuig, dat ongewapend was en de witte vlag voerde, is met geweld door een Engelschen torpedojager overrom peld en vastgehouden. Op een vraag van de Duitsche regeering waar de torpedoboot bleef, is geantwoord, dat zij op bevel van de militaire overheid wordt vastgehouden. De Duitsche regeering heeft daartegen ge protesteerd, omdat het vaartuig een Engelsch vrijgeleide had. De bemanning van de »B. 98is met het proviandeeringsvaartuig ïDoltar« naar Duitschland teruggezonden en is te Bremen aangekomen. De kapitien berichte, dat de Badenen de «Emden« niet gezonken zijn en dat bij de gebeur tenissen te Scapa Flow niet, zooalg eerst was bericht, meer dan driehonderd men- schen het leven hadden verloren, maar dat slechts één officier en eenige manschappen gedood zijn. Te Padenborn wierp gisterenavond zonder eenige reden een -matroos, die zich in een boschje verscholen had, een handgranaat tusschen de voorbijgangers. Tien vrouwen werden zwaar gewond. Enkele slachtoffers zijn nadien reeds overleden. Naar uit Washington bericht wordt, liggen in de haven van New-York sedert een week meer dan 40 schepen met levens middelen gereed, voor de reis naar Europa, die vertrekken zullen, zoodra de blokkade opgeheven is. De levensmiddelen zijn voor 30 pCt. vooruit betaald het risico voor de verdere waarde wordt door eenige groote banken te New York gedragen. Eenige van deze schepen zullen aan het eind van deze week uitvaren, om dan zoodra de blokkade opgeheven is, de havens Hamburg en Dantzig binnen te loopen. BINNENLAND. VREBSELIJK DRAMA TE FAPENDRECHT. Een moeder verdrinkt zich met haar kinderen. In het Nieuwland, onder de gemeente Papendrecht heeft zich Dinsdagmiddag zes uur een vreeselijk drama voltrokken. In een vlaag van waanzin heeft de vrouw van M., wonende te Alblasserdam, zich ver dronken, benevens haar zesjarig dochtertje, die zij vast in de armen gekneld hield. Een driejarig dochtertje, dat ook bij haar was, is nog niet gevonden, zoodat vermoe delijk ook dit noodlottig om het leven is gekomen. De vrouw, die vroeger in 'n krankzinnigengesticht verpleegd is geweest, had hare woning verlaten, zeggende dat zij hout ging sprokkelen, voor welk doel zij een zak en een bijl had medegenomen. De bevolking is zeer onder den indruk van het gebeurde. De Rotterdamsche Veiling. Op de in ons Veilingslokaal, Baan 40, gehouden Veiling, werden de volgende prij zen besteed Kipeieren f 14.60 f 16.25 Eendeieren - 16.- 16.40 Ganseieren - 21.28. Middenprijs f 15.30 Aanvoer 75000 stuks. üe Ncderlaiulsche gedelegeerden. 's-GRAVENHAGE, 8 Juli. Officieel. Het ministerie van Buiten- landsche Zaken deelt mede, dat Hr. Ms. gezant te Londen, jhr. mr. dr. R. de Ma- rees van Swinderen en het lid van den Raad van State prof. mr. dr. A. A. II. Struycken, Nederland zullen vertegenwoor- digeh in de internationale commissie inzake de herziening van de tractaten van 1839, welke eerlang te Parijs zal samenkomen en welke overeenkomstig de getroffen re geling Nederland en België zal uitnoodigen, gemeenschappelijke formules aan te bieden met betrekking tot de waterwegen. (Corr. Bur.) Vreemdelingen in Nederland. In de laatstverschenen aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek is een overzicht opgenomen van de in Nederland vertoevende vreemde lingen. Hun aantal bedroeg op 20 Juni 1919 117887 (61292 mannen van 56595 vrouwen)daaronder bevonden zich o.a. 8736 personen uit Frankrijk, 37638 uit Duitschland, 1926 uit Engeland en 47156 uit België. Veel arbeiders bevonden zich onder hen niet, daar hunnen toelating met het oog op de werkgelegenheid in Neder land zooveel mogelijk wordt tegengegaan alleen wanneer bij de arbeidsbeurzen geen Nederlandsche werkkracht beschikbaar is, kan tot toelating worden besloten. Vee naar België. Volgens een Havas-Reuter-bericht uit Brussel heeft de Senaat een wetsontwerp aangenomen, hetwelk de strekking heeft invoer van vee uit het buitenland in België mogelijk te maken. Paarden naar Duitschland. Naar de »N. R, Ct.® verneemt is de uitvoer van paarden naar Duitschland weer toegestaan. Van Groningen via Nieuwe- schans zijn 100 paarden en 30 runderen naar Duitschland vervoerd. o Noodlottig schot By het stroopen is de 17-jarige Sp. in de buurtschap Zieuwent, onder de gem. Lichtenvoorde, door een medestrooper op noodlottige wijze gedood, toen diens geweer onverwacht afging. Het spek uit de distributie. De Minister van Landbouw heeft, met ingang van 15 dezer, zijne beschikking ingetrokken waarbij sgezouten Amerikaansch buikspekc werd toegevoegd aan de distri butieartikelen. o Te Rotterdam is door inklimming uit een woning van een landbouwer aan den 's-Gra venweg, f 15.000 gestolen. Vergadering van den Raad der gemeente MEEUWEN op Zaterdag 5 Juli des namiddags 1,30 uur. - Voorzitter Burgemeester Brune. Aanwezig 6 leden, 1 vacature. Nadat de Voorzitter de vergadering beeft geopend, worden de notulen der vorige vergadering gelezen, onveranderd goedge keurd pn vastgesteld. Ingekomen a. Rekening gezondheidscommissie over 1918, zijnde 137,89. b. Brief gezondheidscommissie van 10 Juni, behelzende begrooting tot een bijdrage van f37,45 over 1919. c. Brief Ged. Staten houdende wijzi gingen Hoofdelijken Omslag. d. Procesverbaal van kasopneming Gem.- Ontvanger inkomsten f28746,215 uitgaven - 28483,91 alzoo in kas f 262,305 c. Brieven familie Pruisen als antwoord op de door B. en W. gedane verzoekschrif ten, betreffende bij te dragen in de ver- ^legingskosten, werden voor kennisgeving aangenomen, wyl nog een familielid zijn antwoord is schuldig gebleven, en dus als nog verzocht zal worden zijn antwoord in te zenden. Komt aan de orde wijziging begrooting 1918. Onvoorziene uitgaven f 53,53. Plannen en begrooting Eiectriciteitsvoorziening f 168. Tijdelijke secretariehuur f25. De Voorzitter stelt voor als een directe le geldleening aan te gaan van f1350, tegen ten hoogste 5 pCt. en een van ten hoogste f5000 tegen ten hoogste 5 pCt. beiden af te lossen voor 31 Dec, 1919, wat zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Daarna is aan de orde vaststelling Hoof delijken Omslag. De Voorzitter stelt voor, een 'commissie tot onderzoek te benoemen eer tot vaststelling wordt overgegaan daar telken jare klachten worden geuit over te hoogen aanslag. De Voorzitter stelt daarom voor, 2 commissieleden te benoemen, een uit Meeuwen erf een B.Broek en dan op de volgende vergadering den omslag vast te stellen. De heer Straver vraagt of het niet beter was dat alle raadsleden een afschrift van het Kohier ontvingen. De heeren de Graaff en van Buuren steunen dit voorstel. Voorzitter vindt het beter om 2 Com missieleden te benoemen, waarvoor aan gewezen worden de Heeren de Graaff en Straver, welk voorstel met algemeene stem men wordt aangenomen. De heer de Graaff vraagt den aftrek voor levensonderhoud te wijzigen, daar f 250 voor groote gezinnen veel te laag is. De Voorzitter wenscht dit te bespreken wanneer de nieuwe leden aanwezig zijn. De Graaff. Daar ben ik tegen, want dan is het alsof de nieuwe leden die verbete ring aanbrengen en wij allen niets goeds doen, waarop het aftr, Lid*Boom zegtdat is niet waar, daar is maar één slecht bij. Weth. van Buuren stelt voor de Commissie in te lichten omtrent de cijfers op het Ko hier H. O. daar met het oog op de a.s. progressieve heffing th&ns al rekening is gehouden met groote gezinnen zoodat hun inkomsten lager geschat zijn dan ze wer kelijk zijn. De Graaff. Ik wenschte zoo precies mogelyk te schatten en dan hoe grooter de gezinnen des te meer af te trekken voor levensonderhoud. De Heeren Boom, de Graaff en Lank- haar worden uitgenoodigd de geloofsbrieven der nieuw gekozen Raadsleden te onder zoeken. Na onderzoek brengt de heer Boom als rapporteur verslag uit en zegt dat ze allen in orde zijn bevonden, waarna de Voorzitter de N. L. als toegelaten beschouwt. Bij de rondvraag vraagt de heer de Graaff waar het plakbord geplaatst zal worden daar de heer de J. bezwaar heeft geop perd om het aan het Secretarie aan te brengen. Na eenige discussie hierover wordt besloten dat de Voorzitter dit verder zal afwikkelen. De heer Straver vraagt om het Brand spuithuis te B.-Broe.k te laten repareeren. De Voorzitter zegt dat het fêitelijk ge heel vernieuwd moest worden, maar dat dit is uitgesteld om de kosten. De heer Straver. Het kan nog best gerepareerd worden, met een beetje kos ten is het weer in orde. Voorzitter. We zullen het zoo spoedig mogelijk laten repareeren. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord vragende sluit de Voorzitter de vergadering. De bekende Theesoorten der Firma P. E. THUER te Utrecht, zijn voorradig bij M. SCHOUTEN, Wijk bij Heusden. Fa. WED G. VAN BALLEGOOIJEN, Veen. WED. H. VOS, Genderen. G. STERRENBURG, Meeuwen. roor Rookbenoodigdlieden. Verkrijgbaar alle soorten FIJNE SIGA REN en SIGARETTEN - TABAK in verschillende merken voorhanden. Groote sorteering tabakspijpen, siga- renpijpen, sigarettenpijpjes, sigarenkokers en aanstekers. ALLEEN VERKOOP voor Heusden en omstreken. Aanbevelend, ALS BOVEN. Ruime sorteering- Prima gebruikte rijwielen. Eerste klas Engelsche banden- Speciaal adres voor Emailleeren en Biezen. Laagste Tarief. Voor den handel. Inruilen. Verhuren. vindt U steeds van kleur, prijs en kwaliteit in naar onze merken Rijwielen, Banden en Onderdeelen, wordt met den DAG GROOTER. Wel een bewijs dus, dat wij de VOLSTE waarde voor den prijs leveren. Ook met het Repareeren, Emailleeren en Vernikkelen van Rijwielen en Motoren wordt het steeds drukker, een bewijs dat wij 1ste klas vakkundig werk maken Thans uit voorraad leverbaar de beroemde Fongers, Vierkleur, Wilhelmina, Hima en andere lste klas merken Rijwielen. Rijwielbanden in alle merken en maten. IIJVOEESEL l^ficttwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 5