Inmaakglazen in alle maten tegen concurreerende prijzen. Valt uw haar uit m. Wormen Kookt IJ? Puzolzeep. tabletten [7 t i l/aro nnlr iiat rooortro.noroAnaül /laf fnf Ha o«liSnnai>fi.Q<tlSa haar Fin Rnnrla nif Fianrna »»/>K rr.at 1 niYQnrr DfQD6D 24 Jill! Hïï}# Wasch dan uw hoofd met Deze zeep bevrijdt de hoofdhuid van roos en schilfers, geneest haar uitval en doet het haar groeien. Bij Apoth. en Drogisten. Verkrijgb. bij de adressen genoemd in de advertentie Mijnhardt's Ge neeskrachtige Tabletten, welke in ditzelfde nummer voorkomt. BUITENLAND. Moordaanslag. Naar het »Hdbl. van Antwerpen® meldt heeft Woensdagnacht te Elinghem bij Brussel, een verschrikkelijk drama plaats gehad. Tegen middernacht hoorde de burge meester gerucht in zijn huis. Hij nam een geweer en riep: ïWie hier tracht binnen te komen schiet ik neer.« Eenige minuten latër kwam de dienstbode thuis van de kermis met haar verloofde. Zij ging aan de vensters aankloppen. Plots weerklonken twee schoten en de verloofde viel neer. De dienstbode vluchtte, maar werd door twee kerels ingehaald en naar een schuur gevoerd. Daar werd haar ge vraagd, waar het geld lag, wie er in huis was en of er wapens waren. Intusschen kwam de zoon van den bur gemeester thuis. Toen hij op den drempel stond, werd hij ook door een geweerschot getroffen, Hij liep naar een der geburfen, nam daar een geweer en schoot in de richting der bandieten die op de vlucht gingen en de dienstbode achter lieten. Toen werd vastgesteld, dat de staven der vensters waren doorgezaagd en reeds een ruit uitgesneden was. De verloofde is ter plaatse dood gevon den. De zoon van den burgemeester is door 46 kogeltjes in den rug getroffen. Alhoewel ernstig gewond verkeert hij toch niet in doodsgevaar. bij^kinderen en volwassenen. Gebruik Enfan Worm bonbons. Dit is een afdoend middel. Doos 50 ct. Bij Apoth. en Drog. Verkrijgb. bij de adressen genoemd in de advertentie Mijnhardt's Genees krachtige Tabletten, welke in ditzelfde H nummer voorkomt. Een couflict in de transportbedrijven. Naar het »Volk« meldt, zou in de Rot- terdamsche haven een ernstig conflict dreigen in de transportbedrijven van algemeenen aard, zóó, als in langen tijd niet voorge komen is. De voorzitter van den Loonraad, de heer Nijgh, zou hebben verklaard niet in staat te zijn den Loonraad bijeen te roepen ter bespreking van de door de organisaties ingediende loonregeling, geheel in strijd met de afspraak in het voorjaar in den Loonraad gedaan. Deze afwijzende houding zal nood wending moeten leiden tot een uitbarsting, temeer waar de stemming in de haven verre van rustig is. in kringen van het federatieve vakver- eenigingsbestuur is men volgens het blad zeer pessimistisch gestemd ten opzichte van een oplossing langs vredelievenden weg. Het bestuur van den Centralen Bond wenscht zich niet nader uit te laten over deze kwestie, al ontkent men niet de juistheid van de geruchten, en gaf men toe dat er uit de eigenaardige beslissing van den voorzitter ven den Loonraad groote moei lijkheden kunnen ontstaan. Staking aan de „Nieuw-Amsterdam". Naar het jVolk® meldt, vergaderde het personeel van de Nieuw-Amsterdam®, onder leiding van de besturen. Na lang durige bespreking werd besloten de staking voort te zetten. Aan de reeds gestelde eischen werden de volgende toegevoegd betaling van een schadeloosstelling van f 19.50 als vergoeding voor het slechte voedsel op de afgeloopen reis uitbetaling van de gage gedurende de staking. Het konflict omvat 600 k 700 man, zoowel dek-, machine- als civiel-personeei. De directie der H. A, L. stelt alle sta kers, ook het reserve-personeel dat tot dusver met landwerkzaamheden was belast, voor de vraag om te monsteren. Bij wei gering worden zij ontslagen en op de zwarte lijst geplaatst, De staking dreigt hierdoor een zeer scherp karakter te krijgen. De scheepvaartvereeniging handhaaft haar standpunt en weigert alle onderhan delingen vóór er gemonsterd is. De Nederlandschen Bond tot be scherming; van zuigelingen, ver zoekt ons de bekendmaking van de volgende wenken voor moeders. I. De beste voedingswijze voor den zuigeling is de voeding aan de borst. Sterfte en ziekte by zuigelingen gevoed aan de borst zijn veel geringer dan bij fïeschkinderen. Een moeder, die in staat is haar kind te zoogen doch dit nalaat, doet nadeel aan gezondheid en leven van haar kind. In vele gevallen, waar de moeder meent niet in staat te zijn, haar kind te zoogen, blijkt, dat het vermogen om te zoogen wel degelijk aanwezig is. Het is derhalve plicht den zuigeling aan de borst te houden, tenzij door een ge neeskundige is verklaard, dat de moeder daartoe niet in staat is. II. De gemengde voeding, waarbij de zuigeling slechts gedeeltelijk met vrouwen melk wordt gevoed, is te verkiezen boven die, waarbij de zuigeling in het geheel geen vrouwenmelk krijgt. III. Is fleschvoeding onvermijdelijk, zorg dan, dat de flesch en het voedsel op uiterst zindelijke wijze worden behandeld en laat u, omtrent de keuze van het voedsel, de toebereiding en de toediening (het aantal malen en de hoeveelheid) door den ge neeskundige voorlichten. IV. Zorg voor zuivere lucht in het ver trek waar de zuigeling verblijf houdt. Wasch dagelijksch uw kind geheél. Bewaar 's zomers de melk zoo koel mogelijk, anders bederft zij. V. Huilt uw kind veel, geef het niet dadelijk meer voedsel, maar raadpleeg een geneeskundige. VI. Laat u omtrent voeding en ver zorging van den zuigeling, ook als deze gezond is, door een geneeskundige voor lichten. Gij kunt, door dit te doen, veelal ziekten voorkomen. Moordaanslag. Te Groenlo is een moordaanslag gepleegd op den arbeider Reinders, die, toen hij tegen elf uur 's avonds naar zijn woning terugkeerde, door den arbeider B., werk zaam op een steenfabriek werd opgewacht, B. stak Reinders met een vlijmscherp dolk mes in het lichaam, zoodat de ingewanden doorboord werden. Levensgevaarlijk ge troffen is Reinders in het gasthuis opge nomen. De dader is een uur later in zijn woning gearresteerd. Hij bekende Reinders gestoken te hebben. De oorzaak schijnt een oude veete over een geldzaak te zijn. Brandkast gestolen. Uit het gemeentehuis te Heesch (bij Oss.) is de brandkast ontvreemd. Voor het vervoer van de kast hebben de dieven bij een smid, die in de buurt woont, een handkar gestolen. Deze is reeds tusschen Geffen en Heesch in een sloot langs den weg teruggevonden. Land- en tuinbouw-tentoonstelling. op 7 8 9 10 en 11 September a.s. te 's-Hertogenbosch. Het plaatsen der gebouwen en van de feesttent is heden gegund aan den heerJ, vau Stuyvenberg, annnerner te 's-Graven- hage. De buffetten zijn verpacht aan den heer W. F. Suijling, pachter van militaire can- tines te 's-Hertogenbosch. o Auto gestolen. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de auto van dr. Koelen te Schijndel gestolen, uit de garage naast het huis. o De Arbeidswet in de Eerste Kamer. Naar men uit den Haag bericht, is er geen sprake van, dat de Eerste Kamer nog in* het loopende zittingsjaar de Arbeidswet in openbare behandeling zal nemen. Wel zijn maatregelen getroffen dat de behande ling kan aanvangen eenige dagen na de opening van het nieuwe zittingsjaar der Staten-Generaal, dus omstreeks 18 of 19 September. De schippers-adie. Men seint uit Gorkum Stakende schip pers bemoeilijken .en bedreigen de werk willigen met schietwapenen op de Waal en Merwede. Sleepbooten, voorzien van machinegeweren en bezet met torpedisten, kruisen dag en nacht op de rivieren, eu sleepen ook de schepen naar de los- en ladingplaatsen. N. v. d. D. BEKENDMAKING. SCHOUWVOERING. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Heusden, brengen ter kennis der inge zetenen, dat op Zaterdag 2 Augustus a. s., des namiddags plm. 6 uur, schouw zal worden gevoerd over straten en goten in deze gemeente, zullende alsdan deze behoorlijk moeten zijn gereinigd en van gras en onkruid gezuiverd, op straf bij de alge- meene politieverordening bepaald. Heusden, 24 Juli 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. van Eggelen. De Wethouder, Van Everdingen. ~FLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. De Oranjevereniging heeft van den burgemeester de toezeggiug ont vangen een vredes- of koninginnefeest met kermesse d'eté te mogen organiseeren, het welk de volgende maand zal plaats hebben. Op de algemeene vergadering op Dinsdag 29 Juli a.s. zullen uitvoerige plannen en de definitieve datum worden vastgesteld. (Huisg.) De buslichting voor het vertrek der post heeft eene wijziging ondergaan en geschiedt thans des voormiddags ten 5.45 en 9,25 en des namiddags 1.30, 2.40 en 5.22. Op de jongstleden gehouden verga dering van de Gecombineerde Voetbalver- eenigingen H. V. V., Juliana, Hercules en Exselsior is een reglement vastgesteld en het navolgende Bestuur gekozen Voorzitter Joh. Iddink (Juliana), Secr. G. W. E. v. Dijck (Hercules), Comm. W. Baaiens (H. V. V.) en Commissaris J, v. Leeuwen (Excelsior). De Donderdag alhier gehouden col lecte ten bate der slachtoffers van den Kloet-ramp heeft f 72.29 opgebracht. Bij Kon. besluit van 23 dezer zijn opnieuw benoemdmet ingang van 26 Aug. tot burgemeester der gem. Hedikhui- zen J. M. A. van Bokhoven met ingang van 14 Aug. tot burgemeester der gem. Waalwijk Th. L. D. de Surmont de Bas Smeele. De uitslag van het concours hip- pique op j.l. Dinsdag, onder aanhoudenden regen te Boxtel gehouden, was o. m. als volgt Aangespannen dekhengsten type tuig- paard in 1919 in Noordbrabant gestation- neerd le prijs f 100 met medaille Cala- dyn van de Coöperatieve Vereeniging te Meeuwen 2e prijs f 75 Cicero van Gebr. Oerletnans van der Schans te Drongelen. Aangespannen stamboekmerriën type tuigpaard le prijs f 80 met zilveren me daille Zarif I van L. C. Punt te Klundert 2e prijs f 60 Abuera I van J. L. den Hollander te Klundert, 3e prijs f 50 Mina van A. van Geloven te Tilburg 4e prijs f 30 Burgia I van Jos. Smarius te Tilburg 5e prijs f 20 Nelly I van B. Wouters te Gilze; 6e prijs f 10 Bellave van H. den Engelschen te Lage-Zwaluwe 7e prijs f 10 Diate van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Eenspan dekhengsten open klassele prijs f 100 en medaille Capeuar Adjudant van stal Washington te Scheveningen2e prijs f 50 Cicero van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen 3e prijs f 25 Caladijn van de Coöperatieve Vereeniging te Meeuwen. Werkendam. In den nacht van Woens dag op Donderdag is er ten naöeele van den heer van As uit Rotterdam door on bekende daders de nieuwe staaldraad van de veerpont bij de polder steenemuur ont vreemd. De politie doet een onderzoek. De heer T. M. Oldemans, ambte naar ter secretarie alhier, is benoemd tot ambtenaar ten kantore van den Gemeente ontvanger te Sliedrecht.. Capeile. De heer G. M. Verheijden alhier is benoemd tot Adjunct-Commies bij den Raad van Arbeid te 's Bosch. Naar men ons mededeelt zal de heer De Ronde uit Deurne zich met ingang van 1 Sept. e.k. alhier vestigen als veearts. Naar men ons uit vertrouwbare bron mededeelt heeft de Kerkvoogdij der Ned. Herv. gem. het traktement van haar predikant met f 200.verhoogd. Geertruidenberg. Bij de aanbeste ding tot het bouwen van 18 woningen voor den bouw vereeniging was de laagste inschrijver de heer W. F. van Kralingen te 's Bosch met f 95.350. Het werk is gegund. Door den raad der gemeente is een voorschot tot een maximum van f112.000 verleend aan de Geertruidenbergsche Bouw- vereeniging. Hedel. Bij Kon. Besl. is benoemd tot Burgemeester dezer gemeente de Heer L Mes. Herpt. In het gezin van Gr. doet zich een geval van Thyphus voor, terwijl onder de schooljeugd de mazelen weer heerschen. Nederhemert. De Heer G. F. Baijlé, benoemd hoofd der school N.Z., hoopt 8 Augustus a.s. als zoodanig in functie te treden. Raamsdonksveer. De wedstryden om den S. D. K. (Simonis de Kok) beker zijn thans vastgesteld op 24 en 31 Augustus. Ten nadeele van de Genie is een groote partij hout gestolen. De vermoede lijke dader is reeds opgespoord. Sprang. Van den landbouwer W. K, alhier, geraakte een paard in den sloot. Met moeite wist men het op den kant te brengen. De gevolgen waren dat het paard van achter geheel uit elkander was, zoodat het moest afgemaakt worden. Voor genoemde een heele schadepost Daar de heer Hoek niet op tijd zijn geloofsbrieven heeft ingezonden kan hij geen zitting als raadslid nemen. Als plaatsver vanger is nu de heer G. J. van Millingen- burg aangewezen. In de vacture J. de Bie Czn. is tot bestuurslid der A. R. Kiesvereen. alhier gekozen de heer M. Zwart, die deze be noeming aannam. - Van den landbouwer J. v. B. alhier werd te 's Bosch zijn fiets gestolen. Voor genoemde een schadepost van een groote f 100. Veen. Toen Donderdag de landbouwer S. in zijn weide kwam ontdekte hij dat een zijner melkbeesten in een sloot ver dronken lag, Een groote schadepost voor den eigenaar. Wijk c a. In den nacht van Zondag op Maandag zijn bij den landbouwer W. Vos alhier 2 ILL. aardappelen ontvreemd. Van de dader(s) geen spoor. Bij de verhuring van weitoemaat liepen de prijzen vanaf 60 tot 65 gulden. Waalwijk. Binnenkort zal door het gemeentebestuur worden overgegaan tot invoering van de eigen aangifte met be trekking tot den aanslag in den Hoolde- iijken Omslag. Het kohier zal dan veel gauwer vastgesteld kunnen worden, terwijl men in andere jaren niet vooruit kon door het gemis van de gegevens der Rijksin- komstenbeiasting, die eerst het jaar, vol gende op het belastingjaar inkwamen. VEILINGBERICHTEN. Capeile, 24 Juli vm. 9 uur. Bloemkool I Bloemkool II Roode kool Savoye kool Spitskool Groene komkommers I II Witte I II Wortelen Uien Krooten Snijboonen Janbaasjes Perziken 3P a stuk bos K.G. st. 12—15 6—7 13—15 6—95 2—3 657 4—45 9-10 4—5 465 46—10 5-6 24 16—175 8 De volgende veiling zal plaats hebben op Dinsdag 29 Juli a.s. des morgens 9 uur. Veen. De aardappelen waren Woens dag iets hoogër van piijs. Er werd be steed tot f 6,90 per 75 K.G. Wondrichem, 23 Juli. Aanvoer 70 H.L. aardappelen. Schoolmeesters per H,L. 15.80—f6.60 Kralen f 7.00f 7.60 Eigenheimers f6.00f6.10 24 Juli. Aanvoer 135 H.L. aardapplen. Schoolmeesters per H.L, f5.00—f5.60 Kralen s f6.20—f6.60 Eigenheimers f 5.20f 5.30 Frambozen Zwarte bessen Roode bessen Perziken Peeren (janbaasjes) I Appelen Morellen Doperwten Tuinboonen Tomaten Peen Sjalotten Aardappelen Footers Stamboonen Bloemkool II P- 4 uur. K.G. 97 104 41 st. 65—14 K.G. 176 8° '25-32 35—56 4—9 3—4 45 bos 36 K.G. 19 88.25 3S 9—206 §t. 55—14 080 Ë3 Zorg er dan voor af en toe een LIA-tabiet in den mond te ne men. De LIA-tabletten kunnen niet alleen voorkomen dat U een rookerskeel krijgt, maar nemen ook de scherpe tabakslucht van Uw adem weg. KKK 0 H ES H 0 K 0 8 0 8 0 K 8 0 PREDIKBEURTEN. 27 Juli. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk A, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. André. Geref. kerk B, vm. 10 u. en nm. 6 u. Chr. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. de Bruijn uit Broek op Langendijk Aalburg, vm. 10.30 u. ds. Bakker. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Bosch. Dierkens (Nm. Doopsbediening) Capeile, vm. 9,30 u. ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm 6,30 u. de hr. Hoek, theol, cand Doeverenvm. 10,30 u. ds. Nauta. Drongelen, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 10 u. leesdienst en nm. 7 u. ds. Bosch uit Alm kerk. Geref. kerk, vm. 10,30 u. en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. 's-Gravenmoervm. 9.30 u. en nm. 2.3C u. ds. v. Meer. Geref. kerk. vm 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u, en nm. 3 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 3 u. ds. Bakker, teren uit Heusden. uit Zoelmond. Geref. kerk, vm. 10 u. leesdiens en nm. 3 u. ds. André ui W erkendam. Geref. Kerk vm. 9,30 en nm 5 u. ds. Basoshi uit Moerdijk Uitwijk vm. 9,30 u. ds. De Wit. bius du Sart. Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat 19 - 's BOSCH. BINNENLAND. 1 i X> Alom verkrijgbaar a f 0.75 per doos m m Gedeponeerd handelsmerk. Ileuaden, nm. 5 u. Ds. Ruijsch van Dug- teren. Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 10.30 en nm. 3 u. ds. Jap- chen. Almkerk, geen opgaaf. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, geen opgaaf. Babylonicnbroek, geen opgaaf. Besoijen, vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. ds. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Vlugt. Eethen, geen opgaaf. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. Denderen geen opgaaf. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Wielinga uil St. Anna Jac. Parochie. Nederhemert, Nz. vm. 10.30 u. ds. Verloop Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 10 en nm. 6,30 u. ds. var Garderen. Sprang, vm, 9.30 u. ds. Van Toorn ui R'dam en nm. 5.30 u. ds. Groene veld. Veenvm. 10,30 en nm. 7 u. dr. Tjalma Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm 2 u. leesdienst. Vlijmen, geen opgaaf. Waspik, vm. 10 en nm. 2,30 u. ds. Jonkers Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Go- Wijk, vm. 10,30 en nm. 7 u. ds. Gobiui du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2