Bnmaakglazen lil alle maten tegen concurreerende prijzen. Als gij Onzuiver haargroei Ptirofzeep. begint te vermageren, Mijnhardt's Levetogen bloed en ^overreedt dan vreedzaamc de andere ■winkeliers om hun prijzen te verlagen tot dat bedrag. De bonden beweren, dat hun actie heeft geleid tot prijsverminderingen, varieerende tusschen 20 en 25 pet. De beweging verloopt geheel ordelijk. Te gelijkertijd treffen de syndicalisten in ver schillende steden in de provincie hun eigen maatregelen om in dit opzicht te doen hetgeen de regeering tot nog toe niet heeft gedaan. Te Saintes dwongen gisteren de vakvereenigingen de winkeliers alle levens middelen te verkoopen 50 pet. beneden den aangegeven prijs. o De Hongaariehe regeering afgetreden. Boedapest, 6 Aug. Hedenavond om zeven uur verschenen in het kabinet van den minister-president generaal Schnetzer, de hoofdcommissaris van politie, Wolken berg, de vroegere secretaris van den na- tionalen raad dr. Fritz en de gewezen af- deelingschef van het Hongaarsche departe ment van oorlog, Franz Schalier ij en eisch- ten, dat juist bijeenzijride ministers zouden aftreden, omdat de regeering niet het ge- heele volk vertegenwoordigde. Na een korte beraadslaging besloot de regeering af te treden. o Van minister tet eourantenrerkooper. In Amerika wordt men van couranten boy minister, in Duitschland gaat de pro motie omgekeerd I De vroegere minister in Beieren, Unterleitner, is thans zonder be trekking en verkoopt couranten op straat. Als uw lichaam gaat verzwakken, Gebruik dan Bij het gebruik hiervan kunt gij van succes verzekerd zijn. In bussen vanaf 90 cent. Fabrikant A. MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek ZEIST. Bij Apoth. en Drogisten. Te 's-Hertogenbosch Gebr. Verhees, Orthentstraat B. 89 en Vuchterstraat 30 en Apoth. Dr. Lamer en Indemans Werkendam J. S. Frederiks, Drogist. BINNENLAND. De Fraus-Naerbout-feesten. De feesten, welke heden Zaterdag te V 1 i s s i n g e n ter eere van de onthulling van het standbeeld van Frans Naerbout zullen plaats hebben, vangen des morgens te 7 uur aan met een reveillevan 9 tot 12 worden wedstrjjden gehouden. Des middags te kwart voor twee wordt een optocht gehouden waaraan ruim 70 ver- eenigingen uit Vlissingen en andere plaatsen in Zeeland deelnemen, met als einddoel de plaats, waar het standbeeld wordt onthuld, waarbij de heer J. Stamperius uit Hilver sum de feestrede zal houden, terwijl vice- admiraal F. Baudum namens H. M. de Koningin de onthulling zal volvoeren en een koor van 200 jonge dames en jonge heeren verschillende liederen zal doen hooren. Na afloop van de plechtigheid wordt een krans gelegd bij het standbeeld van M. A, de Ruijter. Daarna werden de zwemwedstrijden ge houden en de finale der roeiwedstrijden. Des avonds hebben verschillende muziek uitvoeringen en een lichtstoet plaats, waar- bjj een huldebetooging bij het standbeeld plaats heeft. o [Naar Engeland en terug. De luitenants-ter-zee Nieuwenhuis en Backer zijn ieder met een watervliegtuig naar Engeland en terug gevlogen. Zij stegen om 11 uur te Amsterdam op en bereikten tegen 2 uur de haven van Felixtown. Om halfvier 's avonds vertrokken zij weer van daar om tegen halfnegen in Amsterdam terug te zijn. Laaghartige beroering. De groentenventer B., te Zwaagdijk, die langs den weg een toeval kreeg, werd in dien toestand van f 700 beroofd. De roover is echter gevonden. Het is een bakkers knecht uit Hoogkarspel. Het geld is terecht. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Hensden, brengt ter kennis aan de ingezetenen, dat de Commissaris der Koningin in deze pro vincie op Maandag 11 Augustus a.s. een bezoek zal brengen aan deze gemeente. Zij, die Zijn HoogEdelGestrenge over zaken, rakende de belangen der gemeente wenschen te spreken, hebben daartoe de gelegenheid des namiddags ten 2 uur, ten stadhuize. De ingezetenen worden uitgenoodigd door het uitsteken der vlag van hunne belang stelling te doen blijken. Heusden, 7 Augustus 1919. De Burgemeester voornoemd, B. J. VAN EGGELEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Blijkens bovenstaande bekend making zal de Commissaris der Koningin op Maandag a. s. onze gemeente bezoeken, Met het oog op diens a.s. 25-jarig arnbts- jubilé zal de uitnoodiging, om door het uitsteken van vlaggen de algemeene be langstelling te toonen, wel vrij algemeen opgevolgd worden. Naar wij van andere zijde vernemen zullen de dagen van Dinsdag en Woensdag aan de omstreken gewijd zijn. Definitief is bepaald, dat het'vredes- en koninginnefeest gehouden zal worden op Zaterdag en Zondag 30 en 31 Augustus. Een voorloopige aankondiging van de Oranjevereeniging stelt de gelegenheid open voor inschrijving van een keurig programma volksspelen en een bloemencorso met cos- tuumwedstrijd. De beste krachten worden gegeven om Heusden een schitterend feest te doen vieren, waarvan de plannen wel getuigen. Werkendam. Woensdag 1.1. is alhier het Hulp- en Telefoonkantoor in den Bies- bosch officieel opengesteld als volgt van 8 tot 12 uur, van 2 tot 3 uur en van 6 tot 7 uur. Almkerk. Met betrekking tot het bericht in ons blad van Woensdag verzoekt men de redactie er op te wijzen, dat deze mededeeling in meer dan een opzicht zeer overdreven is geweest. Er was geen sprake van een geweer, maar wel van een kleine buks, er is niet gericht, maar het vuurwapen ging tegen verwachting af en Mej. J. G. was geen oogenblik bewusteloos en is ook niet ge vallen. De dokter die de wond verbond, achtte geen gevaar aanwezig. Het is alles eene onvoorzichtigheid, waarvan de bedrij ver zelf den meesten spijt gevoelt. Wij haasten ons deze rectificatie te geven. Aadel. Dinsdagmorgen werd het 2-jarig zoontje van G. S. door een melkwagen overreden, met het noodlottig'gevolg dat de kleine onmiddellijk dood was. Gistermorgen struikelde een paard gespannen voor een tilbury waardoor de bestuurder voorover sloeg en zijn sleutel been brak. Beneden-Langstraat. De naweide wordt nog duurder verpacht dan het vorige jaar, wat ook nog niet wijst op goedkoope tijden, wijl die hooge prijzen weder moeten terugkomen uit de melk en boter. De weitoemaat doet thans van f 60 tot f 120 per hectare af. Genderen. Als gevolg van de door den Voorzitter der veilingvereeniging te Drunen gehouden lezing te dezer plaatse is alhier opgericht eene afdeeling der ge noemde veiling. Wij gelooven dat de op richting eener afdeeling ook in deze streek, waar zeer veel fruit wordt aangetroffen is een stap in de goede richting zoowel voor de veiling te Drunen in 't algemeen als voor de fruittelers in dit gewest, want als bewijs dat in deze streek nog wel kost bare boomgaarden worden aangetroffen, kan dienen dat de boomgaard van de Wed. J. Branderhorst te Eethen onder deze gemeente opgebracht hebben bij pu blieke verkooping de kolosale som van ruim f13000. Hoewel dit de grootste boomgaard wel is uit deze streek, worden er toch nog een groot aantal boomgaarden ook van flinke waarde aangetroffen. Met ingang van 1 September is aan den Heer J. B. Sens uit Heusden, eervol ontslag verleend als directeur-administrateur van het levensmiddelenbedrijf alhier. 'at Gravenmoer. Door onbekende oor zaak ging Woensdag hier het paard van den koopman K. uit Waalwijk op hol. Per soonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats, maar de materieele schade is aan zienlijk. Nederhemert. Dat de Zondagsrust meer en meer haar invloed laat gelden moge bljjken uit het feit dat te beginnen met 1 September de veerdienst van Neder hemert op Heusden des Zondags gesloten zal zijn. Tevens wordt vanaf dien datum een verhooging der tarieven ingevoerd. Nienwendijk. Door den gemeente veldwachter werden Zondagavond een twee tal personen op heeterdaad betrapt bij het stelen van appelen ten nadeele van J. C. O. Procesverbaal werd opgemaakt. Raamsdonk. In de op Dinsdag 5 Augus tus gehouden raadsvergadering werd onder meer besloten 1. tot toelating van de nieuwbenoemde raadsleden. 2. tot inwilliging verzoek van J. van Laarhoven c. s. tot daarstelling eener rioleering in de Deylstraat. 3. tot vaststelling eener verordening betreffende het grondbedrijf, 4. om toe te treden tot de subsidiere geling, vervat in het werkloosheidsbesluit 1916. 5. tot vaststeliing verordening, betref fende het electriciteitsbedrijf. 6. tot vaststelling eener nieuwe jaarwed- denregeling voor de ambtenaren ter sec retarie. Volgens deze regeling bedragen de jaar wedden voor den 1 Ambtenaar f1200 1800, voor den tweeden f8001500, voor den derden f600—1200. Voor het bezit van het diploma als can- didaat-gemeente-secretaris wordt de jaar wedde bovendien verhoogd met f 200. 7. Om de kermis dit jaar te laten door gaan, doch slechts voor drie dagen. Raamsdonksveer. Door de N. V. Verschure's Stoombootdienslen zijn wederom vijf stoomschepen aangekocht, zoodat deze maatschappij thans 21 stoombooten in de vaart heeft. Aan den Raad onzer gemeente was door elf vereenigingen (Chr. zoowel als R. K. en Neutrale) een verzoek gericht om de kermis af te schaffen. Eveneens hadden de Kerkelijke autoriteiten hetzelfde verzocht. De gemeenteraad heeft echter met 6 tegen 4 stemmen besloten 3 dagen kermis te houden. De Zangvereeniging 9 Excelsior behaalde op het concours te Zwijndrecht den tweeden prijs in de derde afdeeling. Sprang. De ingezetenen onzer ge meente die nog in het bezit zijn van vuur wapenen of munitie, moeten deze vóór 15 Augustus ter Raadhuize inleveren. Onze vroegeren dorpsgenoot de heer P. Verhoeven, slaagde te Middelburg voor het eindexamen H. B. S. A.s. Zondagmiddag 2 uur zal de voetbalclub S. V. V. I, een vriendschappe- lijken match spelen met Hercules I uit Waalwijk. Hedenavond komt de afdeeling Patrimoniumalhier bijeen. De agenda vermeld als punten van behandeling op richting ^Woningstichting* benevens enkele verslagen van afgevaardigden naar gecom bineerde vergaderingen gehouden, voor ver schillende Chr. Soc. doeleinden. Op verschillende akkers alhier wor den aardagpelstruiken uitgetrokken en de vrucht meegenomen. Vlijmen. Met algemeene stemmen heeft de gemeenteraad een verordening tegen het vloeken vastgesteld. Woudrichem. Maandagavond om streeks 8 ure voer de stoomboot »Wilhel- minac, die in rijksdienst is, voor bescher ming van werkwillige schippers, de Maas op, een scheepje van een werkwillige schip per convoyeerende. Vlak voor deze plaats, waar het vaar water erg smal is, trachtte men plotseling met een roeiboot, in strijd met de regelen der scheepvaart, voor de Wilhelmlna over te steken, zoodat een aanvaring onvermij delijk was en de roeiboot omsloeg. Door de militaire bemanning der stoom boot kon gelukkig de eigenaar van de roei boot gegrepen worden, terwijl een jongen te water was geraakt en door een ander werd opgepikt, zoodat dit ongeval zonder persoonlijke ongelukken afliep. Tegen den eigenaar van de roeiboot zal proces-ver baal worden opgemaakt, wegens het onbezonnen hinderen van de scheep vaart. Zaltbommel. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 59 biggen, prijs f38 tot f60; 9000 eieren, 13 tot 15 ct. per stuk; 340 K.G. boter, boeren- boter fl.70 k f 1.75, roomboter fl.60 per Vs K.G. 6 Aug. Hedennacht brak een ge weldige brand uit te Kerkwijk, waardoor een dubbel huis in de asch werd gelegd. Het pand behoorde aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, werd bewoond door bak ker Bracht en 't arbeidersgezin Veldhoven. Van de eerste was niets verzekerd. Meu belen, kleeren, meel en geld alles is ver brand. Ook van den laatsten kon niets gered worden. Buiten den inboedel ver brandden 4 geiten, kippen en konijnen, benevens een partij hooi, wat echter tot een bedrag van 11500 door de Zutf. Assurantie-Maatschappij was gedekt. Oor zaak onbekend. Bij kon. besluit is aan J. Middelkoop op zijn verzoek met 10 Augustus eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Zaltbommel onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten, INGEZONDEN. Dinsdag werd te Heusden eene vergade ring gehouden, teneinde te komen tot de finitieve oprichting van eene plaatselijke Afdeeling van »de Hanze*, vereeniging van handeldrijvende en industrieele middenstan ders. De vergadering stond onder leiding van den Voorzitter van het voorloopig bestuur. Door den Heer G. J. v. d. Griendt, ambte naar van het Centraal Hanze-Bureau te 's-Hertogenbosch, werd op zakelijke wijze uiteengezet, wat het nut en voordeel is van de aansluiting bij de organisatie van 9 de Hanze* terwijl tevens werd betoogd dat het ook voor den middenstand noodzaak is geworden, zich te vereenigen. De op- en aanmerkingen der aanwezigen werden door den inleider op bevredigende wijze beantwoord. Van de aanwezigen verklaarden 21 per sonen als lid toe te treden, terwijl nog eenige personen afwezig waren, die reeds vroeger zich hadden opgegeven. Als leden van het definitief Bestuur werden gekozen de Heeren C. Merkx Voorzitter, A. J. Boelen Vice- voorzitter, J. van Laarhoven Jz. Ie Secre taris, A. Verschuur-Baart Penningmeester en A. Dankers 2e Secretaris. Moge onder de leiding van dit bestuur, de afdeeling Heusden en omstreken groeien en bloeien tot heil en zegen van den mid denstand. is dikwijls een gevolg van verstop ping en tragen stoelgang, en de oor zaak van puisten, uitslag, gal en gele gelaatskleur. Gebruik hiertegen. Mijnhardt's Laxeertabletten. Doos 50 cent., 3 doozen f 1.40. Bij Apoth. en Drogisten. Verkrijgb. by de adressen genoemd in de advertentie Mijnhardt's Leve togen, welke in ditzelfde nummer voorkomt. VEILINGBERICHTEN. Drunen, 7 Aug. nm. 4 uur. Frambozen p. K.G. 101 Peeren I K.G. 26 9 II 9 9 1125 Appelenl 9 1622 9 II 99 9i/sll5 Morellen 9 9 2743 Wagenaars 9 5% Pruimen 9 9 2845 Sjalotten 9 1619 Stokprincessen 9 9 23 dubb 9 99 11»126 Footers 9 3.50-3.75 Kriel 9 2.75 Abrikozen 9 st. 26 Wondrichem. Aanvoer van 4 7 Aug. 45520 K.G. vroege aardappelen prijs 781/* ct. per K.G. Prijzen van fruit op 6 Aug. 1.1. Kruideniersperen I p. K.G. 24—26 9 II) i 10—16 Suikerperen I 9 187,19 9 II 71/310 Dirkjesperen I 9 9 11 7,-13 9 II9 9 3—5 Kerswich Coolim I 9 9 1920 9 II» 117,-12 Gellow Transparant I p. K.G. 3435 9 II p. K.G. 25—26 Engelsche krozen p. K.G. 24257, Pruimen p. K.G. 187, Perziken p. stuk 6 Burgerlijke Stand. Heusden. Ondertrouwd: D. M. van Gent 24 j. en P. P. Zonneveld 24 j. Drongelen over de maand Juli. Getrouwd: J. Wijnstekers 28 j. met C. G. van Beuzekom 22 j. Overleden: P. de Wind echtg. van v. Vuuren 69 j T. J. v. Beuzekom echtg. van D. in 't Veld 45 j A. K. Vos echtg. van B. W. Hollaar 26 j. Gevestigd, uit Genderen Avan Beuzekom Vertrokken, naar Sloten G. de Graaff naar Beverwijk T. van Beuzekom. 's Gravenmoer. Geboren: Herman z. v. A. van Dalen en A. van der Dussen. Gehuwd: Cornel is de Rooij 29 te Waspik met Adriana Timmermans. Overleden: H. van Dalen 3 j. M. Ralte, wed. A. van der Dussen 74 j. Nederhemert over de maand Juli. Geboren: Antonia Cornelia, d.v. A. G. v. d. Meijden en W. Oomen. Overleden: Dingena Haasakker on gehuwd 45 jaar. Een prachtige wordt verkregen door het hoofd éénmaal per week te wasschen met Haarziekten worden verdreven, de hoofdhuid wordt volkomen gerei nigd, het uitvallen der haren houdt op. Bij Apoth. en Drogisten. Verkrijgb. bij de adressen genoemd in de advertentie Mijnhardt's Le vetogen, welke in ditzelfde num mer voorkomt. PREDIKBEURTEN. 10 Augustus, van Dugteren. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk A, vm. 10 u. en nm. 6 u. Ds. Rispen uit Urk. Geref. kerk B, vm. 10 u. en nm. 6 u. Chr. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Aalburg, vm. 10.30 u. ds. Bakker. Almkerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Bosch. uit Dussen. Geref. kerk geen opgaaf. Doeverenvm. 10,30 u. ds. Nauta. Drongelengeen opgaaf. Geref. kerk, vm. 10 en nm. 6 u, Ds. Lanting uit Krommenie. Genderen geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 10,30 u. en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. 'a-Gravenmoer, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. v. Meer. Geref. kerk. vm 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 3 u. ds. Bakker. nm. 2 u. ds. de Bruin. Nederhemert, Nz. vm. 10.30 u. en Zz. nm. 3 u. ds. Kluijn. Geref. kerk, geen opgaaf. Sprang, nm. 2.30 u. ds. van Asch uit Eethen. Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat 19 - 's BOSCH. Hemden, vm. 10 u. en nm. 5 u. Ds. Ruysch Werkendamvm. 10 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Andelvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Aalst, nm. 3 u. ds. Japchen van Poe der oijen. Baardwijk, vm. 10 u, ds. Louwe Kooij- mans. Babylonienbroek, geen opgaaf. Besoijen, nm. 2.30 u. Ds. Stein Callenfels Capelle, geen opgaaf. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Vlugt. Eethen, geen opgaaf. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 10 en nm. 6,30 u. ds. van Garderen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2