Inmaakglazen in alle maten tegen concurreerende prijzen. SIGARENMAGAZIJN. In één nacht genezen Thermo-tabletten uw verkoudheid, heeschheid en keel pijn. Zij zuiveren de mondholte, los sen het slijm op en genezen uw hoest. In doozen van 50 en 90 et. s Bij Apoth. en Drogisten. BUITENLAND. Een Britsche torpedojager vernield. De admiraliteit deelt mede, dat de tor pedojager «Vittoria® den 30en Aug. in de Oostzee getorpedeerd en gezonken is. Men gelooft, dat 8 der opvarenden verdronken zijn. Het schip zonk in 5 minuten. o Een moeder en zoon, die elkaar over en weer dood gewaand hadden, hebben elkaar dezer dagen te Kingston aan de Theems ontmoet. Ongeveer dertien jaar geleden ging eene mevrouw Paul naar Canada en eenigen tijd daarna kreeg haar zoon bericht dat zij daar gestorven was. De zoon nam kort na het uitbreken van den oorlog dienst bij een regiment, en op weg naar de Dardanellen werd zijn schip getorpedeerd. Zijn moeder in Canada ontving later bericht dat hij verdronken was. Eenige dagen geleden kwam mevrouw Paul in Engeland terug en hoorde daar met verbazing dat haar zoon te Kingston werkte. Zij ging er dadelijk heen en de twee kwamen elkaar toevallig op straat tegen. De ueger-onlusteu te Knoxrille. De »Times« verneemt uit New York, dat nieuwe botsingen tusschen blanken en negers uit Knoxville (Tennesee) worden gemeld, waar 8 personen werden gedood en 20 gewond. Vrijdagavond had het gepeupel een aan val gedaan op de gevangenis, ten einde zich meester te maken van den neger Mayes, die van moord op een blanke vrouw beschuldigd was. De menigte, die zich niet stoorde aan de mededeeling van de gevan genisbeambten, dat Mayes naar een andere gevangenis was overgebracht, drong de gevanenis binnen, Van de verwarring maakten 16 gevangenen gebruik om te ontvluchten, o. w, zich verscheidene moor denaars bevinden. Intusschen hadden de autoriteiten troe- periafdeelingen te hulp geroepen die er in slaagden het gepeupel buiten de gevangenis te krijgen. De menigte verspreidde zich toen door de stad en viel negers aan, die aardewerkwinkels binnendrongen om zich met de daar aanwezige voorwerpen te ver dedigen. De onlusten duurden Zondag den ge- heelen dag voort. In verscheidene straten werd tusschen blanken en negers gevochten. Thans is de orde door militairen hersteld, die in één straat van machinegeweren ge bruik hebben gemaakt. Dure lieereu. De Amerikaansche vredesdelegatie te Parijs heett een rekening ingediend van 825000 dollars. Het huis van Afgevaar digden wil die rekening echter niet zonder nadere specificatie voldoen. Het vindt die vredeskosten wel wat hoog. o— Boschbrand. In de bosschen van het departament Var in zuid-oost Frankrijk woedt een ont zaglijke brand, die door den wind wordt aangewakkerd. Het vuur strekt zich over een front van 50 K.M. uit. Groote hoe veelheden kurk, die zich in de bosschen bevonden, zijn vernield, waardoor de kurk- industrie ernstig is getroffen. Men schat het verwoeste boschgebied op 8000 hec taren. BINNENLAND. Uitvoer vau vee. De minister van Landbouw brengt ter algemeene kennis, dat uitvoervergunningen voor melk- en kalfvee en dragende vaar zen voorshands niet zullen worden verleend. Zoodra tot uitvoer dezer veesoorten weer zal kunnen worden overgegaan zal zulks nader in de Nederlandsche Staatscourant ter algemeene kermis worden gebracht. Consenten tot een beperkt aantal zullen voorloopig enkel nog worden verleend voor jongvee zonder breede tanden. Nederland en België. De Tel. verneemt, dat, ten einde de on derhandelingen, betreffende Limburg, te vergemakkelijken, de Belgische regeering be reid is, aanzienlijke concessies te doen in zake de kanalisatie der Maas. Het kapitale punt blijft echter de Schel- dekwestie. Van Belgische zyde heeft men vertrouwen, dat «de gemeenschappelijke formules®, die daaromtrent voorgesteld zullen worden, voor Nederland aannemelijk zullen blijken. De bagage van den Duitschen keizer zal in de volgende week uit Duitschland naar het huis te Doorn worden overgebracht. De extra trein, waarmee het vervoer ge schiedt, telt 50 waggons. o De kinderlijkjes in het Liesbosch Over deze zaak, welke voor eenigen tijd veel gerucht maakte, seint men ons thans uit Breda Tijdens de feesten te Princenhage heb ben de veldwachter, een rechecheur en de arbeider, op het Roomsch-Katholieke kerk hof den ongehuwden 30-jarigen arbeider E. gearresteerd, terwijl hij bezig was een kinderlijkje op te graven. De man heeft bekend de lijkjes die voor enkele maanden in het Liesbosch en op een akker op den Doelen zijn gevonden op het kerkhof op gegraven te hebben. De justitie te Breda is met de aanhouding in kennis gesteld. Land- en Tuinbouwtentoonstelling te 's-Hertogenbosch. Ook 's-Hertogenbosch, de hoofdstad van de bloeiende streek der Meierij, krijgt haar land- en tuinbouwtentoonstelling. De voorbereidingen zijn in vollen gang voor deze expositie, die gehouden wordt op 7, 8, 9, 10 en 41 September as. Permanent zullen tentoongesteld worden land- en tuinbouw-, alsmede zuivelproducten, pluimvee, konijnen en landbouwwerktuigen. Er zijn belangrijke inzendingen paarden, vee, pluimgedierte en konijnen en zeer be langrijk zijn die van landbouwwerktuigen, land- en tuinbouw- en zuivelproducten. De burgemeester van 's-Hertogenbosch, Mr. F. J. van Lanschot, zal de tentoon stelling waarvan de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, Mr. A. E. J. Baron Van Voorst tot Voorst beschermheer is officieel openen. Aan de tentoonstelling zijn verschillende feestelijkheden verbonden. Zoo heeft Zondag 7 en Dinsdag 9 Sept. een concours hiqqique plaats. Maandag 8 Sept. worden vliegdemon- straties gehouden dien dag zijn er tevens militaire feesten. Dinsdag 9 Sept. is er paardententoon- stelling en zooals reeds gezegd concours hiqqique. Woensdag 10 Sept. is speciaal gewijd aan een -vee-tentoonstelling. Des avonds wordt een groot schitterend vuurwerk af- gestokon. Groote volks- en athletiekfeesten vinden Donderdag 11 Sept. plaats. Eiken dag worden groote concerten ge geven er 'is dan ook bal champètre en kermesse d'eté, hetgeen de feestelijkheid niet weinig zal verhoogen. De tentoonstellingsterreinen worden fees telijk verlicht. BEKENDMAKING. Huur commissie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Heusden, maken bekend dat voor deze gemeente met ingang van 15 September a.s. eene Huurcommissie is ingesteld. De Commissie is samengesteld als volgt Voorzitter: M. Uhl. Plaatsverv. Voorz.J. C. van Laar hoven Sr. en Chr. Merkx. Leden J. Mom en A. Verschuur. Secretaris Mr. C. W. Andrese. Heusden, 6 September 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. VAN EGGELEN, Burgemeester. VAN EVERDINGEN, Wethouder. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Het Bestuur der Nederl. Pom. Vereeniging maakte Woensdag eene excursie door het Land van Heusden en Altena. De tocht ging van uit Geertruiden- berg per rijtuig en gedeeltelijk te voet. Allereerst werd een bezoek gebracht aan den boomgaard van den heer J. Snoek te Almkerk. Deze fruitaanplanting bestaat uit een aanplant van 4907 en een van den winter 19121913. Vervolgens werd de fruitkweekerij het Oude Maasje te Dussen bezocht. Eigenaar hiervan is de heer C. J. Tijken te Tete- ringen. Een gedeelte is van 1905, een ander van 1899. Het volgend bezoek geldt de fruitkwee kerij van mevr. C. Verhagen de Jong te Meeuwen, met de aanplanting van welke groote kweekerij zij beslaat een opper vlakte van 10 II. A. in 1901 werd aangevangen. Na deze drie bezoeken werd te Meeu wen het koffiemaal gebruikt. Daarna kwam aan de beurt de fruit kweekerij van de Mpij Noordbrabant te Eethen, door de Nederl. Pomologische Ver eeniging in den winter 1914-'15 voor die Levensverzekeringsmaatschappij aangelegd. Het geheele bedrijf is in beheer bij de Nederl. Pomol. Vereeniging. Ook de boomgaard van de wed. Bran derhorst te Eethen, aangelegd in 1877, kreeg een bezoek. Tot slot ging de excursisten naar het bemestingsproefveld N. P. V. te Eethen. Het bemestingsveld werd aangelegd in den winter 1913-'14 Het land behoo- rende aan den heer G. J. W. Branderhorst bestond voor den aanleg uit weiland, werd in het najaar gediepploegd en beplant met de hieronder volgende variëteiten. In samenwerking met het Landbouw kundig Bureau van het KalLyndicaat het Propagaridabureau der Ned. Kunstmestfa- brieken en het Land- en Tuinbouwbureau der «Duitsche Vereeniging voor Ammoniak- verkoop® werd een bemestingsproef opgezet, welke gedurende 10 achtereenvolgende jaren zal toegepast worden. De exploitatie ge- geschiedt door de Nederl. |Pomologische Vereeniging. De kosten van bemesting worden door de drie genoemde bureaux en onze Vereeniging gezamenlijk gedragen. 's B. Ct. Vermoedelijk tengevolge van drank misbruik en huiselijken twist heeft Woens dagmorgen de 23 jarige varensgezel N. P. zich door verdrinking in de Maas van het leven beroofd. De hulpbesteller S. v. Eeuwijk is met ingang van 1 September aangesteld als brievenbesteller te dezer stede, inplaats van den brievenbesteller de Koning die den dienst met pensioen heeft verlaten. A\T. METSEL.44it Wijksche poort No. 4 HEUSDEN. Beste adres voor wederverkoopers. Particulieren bij minstens 500 stuks be langrijke korting. Werkendam. Dinsdagavond verga derde de nieuwe Raad. Tot Wethouder zijn gekozen de Heeren J. Visser Az. en C. J. Visser Jz, Maandagavond hebben een paar op geschoten jongens bij eenige ingezetenen een paar ruiten ingegooid. Het is te hopen dat de politie er achter moge komen wie die daders zijn. Tegen 15 Oct. is aan den WelEerw. Heer Ds. G. J. van der Pol, pred. der Ned. Herv. Gemeente, eervol emeritaat verleend. Andel. Vanaf Maandag 1 September worden alle buitenwijken in de avondpost bestelling opgenomen. In plaats van de heeren J. Gulden (naar elders vertrokken) en H. van Wijger- den (overleden) werden tot Wethouders gekozen de heeren G. Millenaar en C. Verwijs. Almkerk. Koninginnedag werd hier feestelijk herdacht. De schoolkinderen wer den onthaald, terwijl het fanfarecorps Nooit Gedacht« 's avonds een omgang door het dorp deed, wat heel wat men- schen op de been bracht. Dinsdagmiddag om 4 uur begon het prijsschieten voor Almkerks burgerwacht, op het terrein bij de Openb. School, circa 100 leden namen aan den wedstrijd deel. Ie pr. A. Roubos, 2e pr. Joh. v. d. Stelt Gz., 3e pr. Joh. v. Breugel, 4e pr. G. Romyn, 5e pr. H. van Breugel, 6e pr. A. de Bok, 7e pr. J. v. Delsen, 8e pr. C. Biesheuvel, 9e pr. C. de Jong, 10e pr. P. Brouwer. Na den wedstrijd werd een marsch ge maakt door 't dorp, waarbij «Nooit Ge dacht® zich weer zeer verdienstelijk maakte voor het Raadhuis, (waar ook de Burge meester tegenwoordig was) werd het Wilhelmus gezongen. B.-Broek. Toen Gebr. S. als naar gewoonte de blinden des avonds wilden sluiten, bemerkte een hunner geritsel in de halfduistere voorkamer. Na onderzoek bleek heteen haas te zijn. Ook geen al- ledaagsch voorval. Capelle. Veiling van Donderdag 4 Sept. Stokprincessen per K.C. 17619 ct. Stoksnijboonen 1314* Stamboonen 67 Roode Kool stuk 869 Witte Kool 5S6 Augurken 100 st. 50 Selderij 100 bos 70 Pronkboonen K.G. 46 Meloenen stuk 1844 Bergamotperen K.G. 96 Zure appels 811 Zoete appels 776 Kerswick 1011 Ossekoppen le srt. 910 2e 67 Eigenheimers gr. 56 ld. pooters en kriel 4 In het vervolg zal de veiling voorloopig maar eenmaal per week worden gehouden en wel op Dinsdagmorgen om 9 uur. H.H. koopers van aardappels en fruit zullen in het vervolg op monster kunnen koopen prima eigenheimers van zandgrond afkom stig en daarvan een heele of halve wagon aan het station alhier kunnen laden. Gedurende de maand Augustus 1919 werd in de Rijkspostspaarbank op het hulp postkantoor alhier ingelegd f 2521,13, ver deeld over 32 inlagen. Terugbetaald werd f 4556,36 in 15 terugbetalingen. Tevens werden behandeld 197 telegrammen, waar van 83 verzonden en 114 ontvangen. Er werden 148 telfoongesprekken gevoerd, waaronder 21 celgesprekken. A.s. Zondag zal het eerste elftal der voetbal vereeniging «Excelsior® alhier deel nemen aan de serie-wedstrijden, uitgeschre ven door de voetbalvereeniging S. V. V. te Sprang. Langs de huizen alhier wordt door enkele dames een collecte gehouden, ten einde voor de opbrengst daarvan een vaan del te koopen voor de Zangvereeniging »Het Rozeknopje®. Vermits de heer A. de Jong, rijks veearts alhier, zijn practijk voorloopig aan houdt, is de heer De Ronde uit Deurne, die aanvankelijk voornemens was zich als zoodanig hier te vestigen, van dat voorne men afgezien. Dussen. Tot Wethouders zijn herkozen de heeren Jos. v. Steen en A. A, H. van Honsewijk, (beiden R. K.) Gameren. Op de landbouwtentoon stelling gehouden te Geldermalsen, werd in de afdeeling landbouwgereedschappen voor de grootste en volledigste inzending handwerk, de le prijs toegekend aan de heer G. Nieuwenhuizen Gedipl. Hoefsmid alhier. 's Gravemoer. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor alhier behandeld 116 telegrammen, waarvan 63 verzonden en 51 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken .be droeg 63. Op de Rijkspostspaarbank werden 29 inlagen gedaan tot een bedrag van f2540,41 terwijl 15 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1520,70. Geertruidenberg. Donderdagmorgen had alhier een ernstig ongeluk plaats. De machinist der stoomhooiperserij geraakte tusschen het vliegwiel der machine. Met gebroken beenen werd hij opgenomen en naar het Gasthuis te R'veer gebracht. De commies der dir. belastingen, de heer C. v. d. Ven, is van hier overge plaatst naar 's Bosch. Tot Wethouder zijn gekozen de hee ren A. Seegeren (R. K.) en L. C. Scherp (V. D.) Herpt In de gehouden Raadsvergade ring van Dinsdag 2 dezer, werden als Wethouder gekozen de heeren Adr. W. Verhoeven en Adr. Buijs. De Voorzitter richtte eenige waardeerende woorden tot de afgetreden Wethouders A. van Bokhoven en I. Buijswaarna de nieuw gekozen Wethouder Adr. Buijs het woord verlangde waarin hij te kennen gaf, dezelfde voet sporen te volgen als zijn ambtsvoorganger en ook tot heil en welvaart der gemeente hoopte werkzaam te zijn. Het café «de Ploeg« toebehoorende aan L. v. d. Griendt, hetgeen in een achterafhoek te vinden was, is thans ver kocht terwijl nu een nieuw pand door hem is aangekocht naast de zuivelfabriek aan den grooten weg waarin thans het café «de Ploegis overgeplaatst, waar dan ook vanzelf alle vereenigingen zooals de Handboogschutterij en andere gevestigd zijn. Meeuwen. In de op Dinsdag j.l. ge houden raadsvergadering werden tot Wet houders verkozen de heeren D. van Buuren en Adr. Straver Wz. Koninginnedag is ook hier niet on- opgmerkt voorbijgegaan. Nadat 's middags met vlaggen en oranje getooide kinder optochten hadden plaats gevonden, werd 's avonds door de Fanfare «Kunst en Vriend schap® een concert gegeven in een feeste lijk ingerichte en mooi geillimuneerde kiosk. Ter afwisseling werd door de Fanfare met volle muziek een rondegang gemaakt door de gemeente, begeleid door oud en jong met lampion en dergelijke, een ware licht- stoet vormende. Een talrijke menigte, ook van uit andere gemeenten, was aanwezig en vierde op rechte gezellige en nette wijze feest, hiermede blijk gevende van de al oude gehechtheid en trouw aan Oranje en Vaderland. Nieuwendijk. Maandagavond maakte het fanfarecorps »Crescendo« alhier ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin een marsch door het dorp, wat natuurlijk heel wat beenen in beweging bracht, ter wijl het Dinsdag voor de schoolkinderen feest was, waarbij ook eenige kinderspelen op het programma stonden. Op 't oogenblik worden juist de pro gramma's voor Donderdagavond aangeplakt, waarop te lezen staat«Uitvoering van verschillende Zangnummers door «Ooefening kweekt kunst«, afgewisseld door muziek van 't fanfarecorps «Crescendo®, in de schit terend electrisch verlichte tent op het terrein naast de Chr. School. Na afloop zal een groote lampion-optocht gehouden worden. Oudendijk. Met 45 leden is alhier opgericht de gemengde Zangvereeniging «Kunst na arbeid«, directeur de heer J. Spiering. Raamsdonk. Onze vroegere dorpsge noot de heer A. J. v. d. Waals, onderwij zer aan de School voor M.U.L.O te Zand- voort, slaagde Donderdag j.l. te Breda voor de Hoofdacte. Tot Wethouder dezer gemeente zijn gekozen de heeren E. C. de Wit en M. C. Zijl mans. Sprang. 2 Sept. In de heden alhier gehouden raadsvergadering werden de leden beëedigd en door den Voorzitter hartelijk gefiliciteerd. Tot Wethouders werden gekozen de hee ren B, Verhoeven en G. L, Vos. De eerste bij eerste stemming met 5 stemmen de laatste bij herstemming tegen Th. de Jong met 3 stemmen. De Voorzitter filiciteert de gekozen Wet houders en uit den wensch dat zij lange jaren met hem moge samenwerken in 't belang der gemeente. De gekozenen danken voor het in hun gesteld vertrouwen en verklaren de benoe ming aan te nemen. Tot Voorzitter van het Burgerlijk Arm bestuur werd herkozen de heer B. Verhoeven. Hierna sloot de Voorzitter de vergade ring. In deze gemeente zijn tot wethou ders benoemd de heeren B. Verhoeven en G. L. Vos. Tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur is de heer B. Verhoeven her kozen die deze benoeming aannam. Door het overwaaien van enkele vonken ontstond begin van brand aan den hooischelf van den landbouwer v. O. Ge lukkig werd dit onheil bijtijds bemerkt en kon men het vuur met enkele emmers water uitdooven. Door den storm zijn in de meeste boomgaarden, het grootste gedeelte van het fruit afgewaaid. In de Oude straat zijn enkele boomen ontworteld, terwijl ver schillende rieten daken zijn stuk gewaaid. Uit den tuin bij de heer K. alhier, hebben dieven het fruit gestolen. Tot op heden bleven de daders onbekend. A.s. Zondagmiddng 1.30 uur zal Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat 19 - 's BOSCH.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2