ÜJVOEGSEL )ficnw5blad voor het Land van Seusden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ie Jill, Zaterdag fcGeleder. Voor Dames- en C. LUCAS-PRUIJSEN 65 Gulden „De Kleine Winst, Ph. VAK WIJS A. C. VAN DER HEULEN ZONES Coajdetc Vloiiti-iirickHtgn. X. X- Wielrijders. J. A. roza, Rijwielhandel And el. Adverteert in dit Mad. maas* o oir de goedkoopste. A. G. v. d. HEIDEN, Markt 29 'sUo Vertrouwd adres voor üurwerke u. imim RIJ WIELEN Handel in Galanteriëu, llijonteriën, Huishoudelijke en Luxe Artikelen enz. enz. Horlogemaker Ameublementen voor Salons, Eetkamers, Slaapkamers, Kantoren en Veranda's. TAPIJTEN, LINOLEUMS GORDIJNSTOF FEN, BEDDEN, MATRASSEN, DEKENS. Bchangcrij, Siojfecrderij, Beddcnjabriek. Aan onderstaaud adres verkrijgbaar prima heeren-en damesrij wielen, onderdeelenen banden, Reperatiën aan rijwielen tot scherp concu- reerende prijzen. Emailleeren van rijwielen f 7.met bies. Gooi Uw oude hoeden niet weg daar wij deze machinaal als nieuw vervormen a f2.25. Ook slappe heerenhoeden worden mooie dameshoeden. ZIE DE PRIJZEN IN DE ETALAGE. HOOGSTRAAT, Tel. 162 GORINCHEM. Alle reparaties vlug en solied met 1 jaar garantie- Ruime sorteering 'Horloges, Hielen en WeI<I<er§. Alle uurwerken leveren wij met 2 jaar garantie. Pensmarkt 22 24 's-HERTOGENBOSCH, Telef. 571 BEHOORENDE BIJ HET 24 uren per dag en nooit rust. Niemand zou dagelijks 24 uren onafge broken kunnen werken. Toch is dit de taak der nieren zonder dat zij ooit rust krijgen. Zij hebben een belangrijke levens taak te verrichten, omdat zy het bloed filtreeren en er de vergiften en vloeibare onzuiverheden aan onttrekken. M. a. w. wij hebben flinke, gezonde nieren noodig om vrij te blijven van overtollig urinezuur en de lange nasleep van urine- zuur-kwalen als niergruis, rheumatiek, waterzucht, rugpijn, blaasontsteking, ischais, steen, spit enz. Geeft aan de nieren bij het eerste teeken van nierzwakte dadelijk hulp. Drinkt ge- noer* a zuiver water om de nierfilters „e spoelen en te reinigen, eet weinig vleesch en urinezuur-vormend voedsel, en versterkt de werking der nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Een zorgzame leef wijze en Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben menig hardnekkig geval van nier aandoening en onzuiver bloed overwonnen. Zelfs in gevorderde gevallen, waarbij meer dere kostbare behandelingen niet gebaat hadden, bewezen Fosters'» Pillen succesvol te zijn. De aandacht wordt erop gevestigd, dat Foster's Pillen niet op de lever, maag of ingewanden werken. Zij dienen uitsluitend voor de nieren en blaas en ziekteverschijn selen van deze organen. Duurzame baat is hun beste aanbeveling. Hoedt u voor namaak. Elke echte doos draagt de handteekening van James Foster. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle goede drogisten a fl.75 p. doos of f 10.per zes doozen. BUITENLAND. De gevolgen van de staking. Londen, 30 Sept. Ontegenzeggelijk be rokkent de staking tienduizenden, die in de City hun werk hebben, het grootste ongerief. Zij komen heel laat thuis en moeten vechten om een plaats in de volle omnibussen, waarbij zij nog vaak den ge- heelen weg moeten staan. Herhaaldelijk ziet men meisjes, die wanhopige pogingen aanwenden om in de omnibus te komen. Bovendien blokkeert een buitengewoon groot aantal van de meest uiteenloopende voer tuigen de straten. Eigenaars van auto's bieden deze gratis ten gebruike aan, ook voor het vervoer van kranten. Zoo heeft de »Times« talryke auto's voor niets ter beschikking gekregen, waarmede ook het personeel naar huis wordt gebracht, dat na middernacht nog gewerkt heeft. Aan het Victoria-station kwam heden een trein aan met een meisje als stoker. De passagiers van de Londen-Southend trein hebben onder elkaar honderd pond voor den machinist en stoker gecollecteerd. De Caledonian Railway biedt iederen arbeider, die op het werk terugkeert, voor den duur van de staking 25 procent meer loon. Bovendien zal hij de voorkeur heb ben bij bevordering. Naar verluidt zullen morgen alle mijnen in Zuid-Wales worden stopgezet, wegens gebrek aan wagons om de kolen te ver voeren. De kolen-controleur heeft aan de mijnen den raad gegeven het werk te staken. Londen, 1 Oct. Het uitvoerend comité der transportarbeiders federatie heeft een manifest bekend gemaakt, waarin het comité verklaart, dat het onmogelijk zijn leden voor onbepaalden tijd kan weerhouden van een krachtige actie tot ondersteuning van het spoorweg-personeel en het beginsel der vakvereenigingen. o Londen, 1 Oct. Thomas (de leider van het spoorweg-personeel) heeft hedenavond verklaard, dat »het uitvoerend comité van het spoorweg-personeel het aanbod der regeering aangenomen had om de zaken te bepraten*, en dat het onmiddellijk met den premier zou spreken. Het is nog niet duidelijk of hiermede bedoeld is, dat de spoorweglieden de voor waarden voor de hervatting van den arbeid, zooals deze door de regeering gesteld zyn, aangenomen hebben als grondslag voor onderhandelingen. De spoorweg-leiders zijn thans in gesprek met Lloyd George. o Het elude der staking verwacht. Londen, 1 Oct. De conferentie der spoorwegmannen met Lloyd George zou hedenavond orn 9 uur aanvangen. Er bestaat alle hoop, dat de staking nog hedenavond zal eindigen. o SPOORWEGSTAKING IN ENGELAND. Straattooneeleu te Londen, Londen, 29 Sept. Tegen den avond was men tusschen Blackfriars en Westminister getuige van merkwaardige tooneelen. De bruggen wemelden van alle mogelijke voer tuigen taxis, motorwagens, particuliere auto's, motorrijwielen, fietsen, rijtuigen, electrische trams alles wat maar rijden kon deed dienst om de duizenden city- menschen en arbeiders huiswaarts te bren gen. Zakenlieden huurden voor gezamenlijke rekening auto's en zelfs groote motorwa gens, waarmee zij tot 50 mijlen buiten de stad gingen. Men ziet een ongelooflijk aantal fietsen, vaak met 2 personen. In de particuliere auto's is geen plaats onbezet. Eindelooze queues wachten bij de trams, die onmiddellijk volloopen. Een ieder wacht geduldig en ordelijk zijn beurt af. Er heerscht een voortreffelijke geest. o De bladen aehten de staking verloren. Londen, 30 Sept. In alle hoofdartikelen van de ochtendbladen wordt er op gewezen, dat de stakers hun zaak verloren hebben. De »Times* schrijft o. a. De algemeene spoorwegstaking verschilt geheel en al van de mijnwerkersstaking. Haar grootste kracht ligt in den eersten schok, die verlammend moet werken. De spoorwegstaking heeft niet die uitwerking gehad en daarom is zij verloren. De vMorning Post* zegtDe stakers hebben reeds hun zaak verloren, omdat hun leiders niet bevoegd zijn om op een strijd tot het bittere einde aan te dringen. De »Daily Telegraph* is van dezelfde opinie en hoopt, dat de stakers spoedig tot inzicht zullen komen. Vroeg of laat zullen zij hiertoe zeker komen. Verbetering in den toestand. Londen, 30 Sept. Naar gemeld wordt hebben 75 van de machinisten der Southeastern railway aangeboden den ar beid te hervatten. BINNENLAND. De verkiezing van een Gedeputeerde. Aan de besturen der rechtsche Staten fracties in de provincie Noord-Brabant is onderstaand schrijven gericht De ondergeteekenden, behoorende tot de linksche fracties in de Staten van Noord- Brabant, hebben hierbij de eer u mee te deelen, dat zij tot overeenstemming zijn gekomen aangaande de verkiezing van een lid der Gedeputeerde Staten in de bestaan de vacature. Zij zijn van meening, dat waar de linkergroepen thans acht zetels innemen in de Staten, het in de lijn der evenredige vertegenwoordiging ligt, dat de vacante zetel aan een hunner wordt toe gewezen. In de eerste plaats achten zij dit een eisch van billijkheid, maar boven dien verwachten zij, dat de aanwezigheid van een lid der linkergroepen in genoemd college bevorderlijk zal zijn aan de goede samenwerking tusschen rechts en links en meer vertrouwen zal geven bij de beoor deeling der voorstellen van het Gedepu teerd college aan de Staten, hetgeen ten slotte niet anders kan zijn dan in het be lang der provincie. In verband met het vorenstaande deelen zij u mede, dat eenparig door hen als can- didaat voor deze vacature is gesteld de heer E. Snellen te Den Bosch, Rijkstuin- bouwleeraar voor Noord-Brabant, die uit hoofde van zijn ambt de provincie geheel kent en door zijn wonen in de hoofdstad in het byzonder de gelegenheid heeft zich aan de taak te wijden. De ondergeteekenden verzoeken u uit billijkheidsoogpunt, gegrond op het beginsel der evenredige vertegenwoordiging, de ver kiezing van den heer Snellen wel te willen helpen bevorderen. De Statenleden der linksche fracties. G. D. van den Berg Hz. A. de Broekert. P. G. Gruijs. P. Haaiman. C. W. van Ommeren. E. Snellen. H. Walder. J. Jansen. Broodkaarten. De minister van landbouw heeft bepaald dat voor de 29ste broodkaartperiode als wittebroodkaarten, aanvullingskaarten voor wittebroodkaart en dagbroodkaarten zullen gelden de in vermelde distributie- regeling bedoelde kaarten van verschillende kleuren en wel voor het 113de tijdvak de oranje ge kleurde voor het 114de tijdvak de zwart ge kleurde voor het 115de tijdvak de groen ge kleurde, en voor het 116de tijdvak de rood-bruin gekleurde. Deze kaarten hebben een groenen onder grond en niet meer den rooden ondergrond der kaarten van de voorgaande periodes. Brutaal. Bij een onderwijzer der Christelijke school te Hemelum (Fr.) zijn bij nacht de glazen ingeslagen. Toen hij naar buiten kwam, werd hij aangevallen en met messen be dreigd. Na veel moeite is de politie de hoofddader op het spooreen jongeling uit het dorp Mirns. o De staking by de Zuid-Nederlandsche Stoein- truiuiuaatschappij. De toestand bij de maatschappij is nog onveranderd. 125 man staken, waarvan 89 bij de R.-Kath. Vereeniging »St,-RaphaëI« en 30 bij de Ned. "Vereeniging zijn aangesloten. Het kantoorpersoneel heeft zich met de stakers solidair verklaard. De werklieden eischen verhoogingen van alle bezoldigingen bij korter arbeidsduur. Als minimumloon per week wordt voor een ongeschoold werk man f 21 geëischt. De paardentram BredaPrincenhage wordt bediend door een magazijnmeester en een controleur. ltoorers. Bij een landbouwer, wonende onder de gemeente Zundert, zijn des avonds drie mannen met zwartgemaakte gezichten bin nengedrongen. Zij eischten geld. De roovers vertrokken met medeneming van eenig geld. o De heer Van Groenendael uit de 11. K. Hamerclub. In haar vergadering waarin de heer Van Groenendael aanwezig was, heeft de Katho lieke Kamerclub met algemeene stemmen uitgesproken, dat de heer Van Groenendael niet langer lid van die club kan zijn. De llotterdamsche veiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Baan 40, gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 14.00f 16.15 idem (klein) t> 12.2013.50 Eendeieren t» 14.85 Middenprijs 14.84 De actie van het spoorwegpersoneel, Toekenning van eeu ui aam! extra salaris. Utrecht, 30 Sept. Het onderhoud tusschen de spoorweg directies en vertegenwoordigers der orga nisaties, had, naar wij vernemen, tot re sultaat. dat tegen half October eer> maand salaris zal worden toegekend aan het per soneel boven de 20 jaar met een minimum bedrag van f 100 en aan het personeel beneden de 20 jaar een maand loon zonder het bepaalde minimum van f 100. Amsterdam. De staking in de binnen scheepvaart is geëindigd. Tegen de vermogensaanwasbelasting. Bezwaren der Maatschappij van Nijverheid. 's Gravenhage, 30 Sept. Aan de Tweede Kamer is het volgende adres gezonden *Het hoofdbestuur der Maatschappij van Nijverheid heeft op 30 Juni jl. in opdracht der 142ste jaarlijksche algem. vergadering aan den minister van Financiën meege deeld, dat berichten in de dagbladen om trent een voorgenomen belasting op den vermogensaanwas de algemeene vergade ring noopte te verklaren, dat zij elke be lasting die verlammend werkt op den spaar zin en den geest van initatief, onmisbare factoren voor het herstel van een gezond economisch leven, verwerpelijk acht. Na het kennisnemen van het desbetref fend ontwerp van wet, voelt het hoofdbe stuur zich genoopt Uwe Hooge Vergadering te verklaren, dat bij de uitwerking van het beginsel aan de bezwaren der nijverheid niet is tegmoet gekomen dat integendeel deze belasting elementen van onbillijkheid en onzekerheid bevat, welke strijdig zijn aan de bevordering van den volkswelvaart, op grond waarvan het hoofdbestuur U dringend verzoekt aan dit onderwerp uwe goedkeuring te onthouden. Kinderhoeden is het beste adres bij Fonteinstraat 1 s-BOSCH ■111111 fn prijzen vanaf Prf j'scourarvf op aanvraag aan iedereen GRATIS en FRANCO Bezoekt onze madazti'nert W.V.KAREL LENCS O ZONEN IS 99 Aanbevelend, RIJV^EL-FABRIEK pifZZ p [yj TELE.TOOM LEONIDAS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 5