Inmaakglazen ill alle Hiaten tegen concurreerende prijzen. Ruwe en springende Gebruik Puro! SIGARENMAGAZIJN. handen, barsten, kloven, schrale en strakke huid, gesprongen lippen, winterhanden en wintervoeten. Deze zalf bezit een groote genees kracht. Tevens voortreffelijk heel middel bij brand-, snij- en stoot- wonden, ontvellingen, smetten der huid, zweren en huiduitslag. In doozen van 30 en 60 ct. Fabrikant A. M1JNHARDT. Pharm, Fabriek Zeist. Bij Apoth. en Drogisten. BINNENLAND. NEDERLAND EN BELGIË. Een gunstig verloop der onderhandelingen. Brussel, 15 Oct. Eenige dagbladen heb ben in den terugkeer der afgevaardigden Seghers en Orts een ongunstige aanwijzing gezien voor den stand der Nederlandsch- Belgische onderhandelingen. Wij meenen integendeel te kunnen ver klaren, dat de onderhandelingen op den goeden weg zijn en slechts voor enkele dagen opgeschort. De voorstellen, welke den gedelegeerden zijn gedaan, zijn geïnspireerd door den ern- stigen wil tot verzuening, en wij kunnen mededeelen, dat zij in goede aarde zijn gevallen. (Tel.) o De duurte. Speenhoff berijmt in «De Amsterdammer« de duurte: Kleeren zijn niet te betalen, Schoenen hebben afgedaan, Hemden, kousen, onderbroeken Schijnen niet meer te bestaan. Wat we nu daarvoor besteden, Kocht men vroeger paarlen voor, Weldra gaan we, net als Adam, In een zwembroek naar kantoor. Eerlang, arme Nederlanders, Moeten we tevreden zijn Met een bordje regenwater, Met wat lucht en zonneschijn. Als we die dan gaan belasten, Slaat vanzelf ons laatste uur, En we worden niet begraven, Want dat is dan óók te duur. Moordaanslag. Een zekere D. te Tilburg heeft een moordaanslag gepleegd op zijn broeder, door bij een twist op korten afstand een met kogels geladen revolver op hem af te schieten onder den uitroep: «Ik schiet je kapotZijn broeder werd dwars door de hand geschoten. De toegesnelde politie agent ontrukte den schutter de revolver op het moment, dat hy een tweede schot op zijn broeder richtte. De woesteling werd gearresteerd. Een tweede verhooging der posttarieven. Naar men weet, zullen de nieuwe post tarieven met 1 November a.s. in werking treden. V. D. verneemt, dat er nu reeds aan gewerkt wordt, om een nieuw ontwerp samen te stellen voor een tweede verhoo ging der posttarieven, omdat verwacht wordt dat door de eerste verhooging de kosten van het bedrijf niet zullen worden gedekt. Het tekort op den dienst der Posterijen bedraagt circa 14 milhoen. Op een ambtenaar geschoten. 's Bosch. De landbouwer J. H. te Scher- penisse was door de rechtbank te Zierikzee veroordeeld, omdat hij bij een bekeuring Wegens jachtovertrediog op een ambtenaar geschoten en hem verwond had. Het Haag- sche Hof legde hem een straf op van 3 jaar. De Hooge Raad verwees de zaak naar het Hof alhier, waar de advocaat- generaal één jaar eischte, testvergadering tegen de duurte gehouden. Het woord werd gevoerd door de heeren Van der Velden, van den Bond van Arbei ders-coöperaties, Hermans, lid van de Tweede Kamer, en Drop, van de transportarbeiders. Zij noemden den tegen woord i gen toestand onhoudbaar hekelden in scherpe bewoor dingen hetkapialistische stelsel, den woeker handel en lijdzaamheid van het publiek, welke zij als de oorzaken van de prijsop drijvingen toeschreven. Aan het einde nam men een motie aan, waarbij men krachtige maatregelen vari de regeering eischt, om voedsel, brandstof, schoeisel en kleeding tegen redelijken prijs verkrijgbaar te stellen. o De inboedel van den ex-keizer is op de Rotterdamsche beurs verzekerd voor 10 rnillioen gulden. De uitkcering in eens roor alle onderwijzers. De totale kosteus 5 rnillioen. In de Tweede Kamer heeft de minister van Onderwijs medegedeeld, dat de uit- keering in eens ten bedrage van een extra- maand salaris ook zal worden gegeven aan alle openbare onderwijzers en aan alle onderwijzers van gesubsidieerde bijzondere scholen. Deze maatregel zal vijf millioeri gulden kosten, die door het Rijk zal worden betaald. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEE RE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Uitgifte ran raische zilrerbens. 's Bosch. Voor het gerechtshof stonden terecht M. en D. van T., te Delft, vader en zoon, beklaagd van uitgifte van valsche 2ilverboris van f 2.50. Tegen den vader werd 3 jaar, tegen den zoon 27s jaar geëischt. Tegen de dunrte. Te Leeuwarden is een drukbezochte pro Hensden. De Heer J. H. Verhoeven, Putterstraat, is aangewezen als administra tief tusschenpersoon bij de uitvoering van de Verzekeringswetten voor 65-jarigen. Zij, die dus vermeenen voor een pensioen in aanmerking te komen, weten nu tot wien zij zich te vervoegen hebben. De typhus-epidemie, die ten vorigen jare zich alhier onrustbarend vertoonde, heeft, alleen voor verpleging van minder- vermogenden, eene uitgaaf gevorderd van f 7563, waaronder nog niet begrepen zijn de verstrekte genees- en andere hulp middelen. De Godshuizen hebben deze uitgaaf uit hare middelen bestreden. Wij mogen ons gelukkig achten zulk eene instelling te be zitten anders toch zou de gemeente deze uitgaaf voor hare rekening hebben moeten nemen hetgeen in dezen tijd zeer bezwarend zou zijn geweest. Het haperde sinds eenige jaren aan ons klokkenspel. Met den besten wil, zelfs voor een geoefend oor, was het niet meer te ontcijferen welke liederen ten gehoore werden gebracht. Onze klokkenist wist dan ook niet beter dan de hulp van Burgemeester en Wet houders in te roepen voor een deskundig onderzoek met dit gevolg de bekende firma Addings te A'dam opgedragen werd een en ander te herstellen. Het werk is thans gereed. Door het opnieuw spannen der draden, en het stellen van de hamers die het geluid der klokken voortbrengen, is het thans weer mogelijk de melodiën te volgen. Dacht wellicht menigeen, door die re paratie een beter geluid zou worden te voorschijn gebracht, dan is het een tegen valler. De valsche tonen kunnen niet wor den verbeterd, omreden de klokken inder tijd door verschillende klokkengieters zijn gegoten waardoor in den klank geen een heid bestaat. Thans hoort men op heel uur «'t Is plicht dat iederen jongen*. Halfuur«Wrij willen Holland bouenc, terwijl de kwartie ren door fantasiën worden aangegeven. In enkele bladen lazen we dat naar ons uit goede bron wordt medegedeeld, de Conservenfabriek alhier is overgegaan aan de firma van den Bergh te Rotterdam. Wij hebben hier omtrent een onderzoek ingesteld en vernemen dat alsnog van een gesloten verkoop geen sprake is. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 17 Oct, 7Va uur nm. Te behandelen onderwerpen 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken, 3. Gemeenterekening en rekening levens- middelen bedrijf 1918. 4. Voorstel B. en W. salarisregeling amb tenaren en werklieden. 5. Voorstel B. en W. verlofregeling onder wijzend personeel. 6. Verzoekschrift A. Vos wijziging ver ordening winkelsluiting. 7. Benoeming commissie reclames Hoof- delyken Omslag. (Verslag in het volgend nummer). A\T. METSEL.4AR Wijksche poort No. 4 HEUSDEN. Groote keuze in SIGARENPIJPEN, STEENEN en HOUTEN TABAKSPIJPEN. Werkendam. Door de Chr. Jong. Vereen. «Andreas* worden pogingen aan gewend om een eigen gebouw te verkrygen. Daartoe zal op 21, 22 en 23 Oct. in de Nutzaal een fancy fair worden gehouden. Moge deze in alle opzichten slagen. Bij de Ger. Kerk (B) alhier is be roepen de weleerw. heer Ds. Geerlings te Zaltbomrnel. Vrijdag 24 Oct. a.s. zal door de afd. «Groene Kruis* alhier een algemeene vergadering worden gehouden, waarbij als voornaamste punt op de agenda voorkomt: «Bespreking over het aanstellen van een ziekenverpleegster. Verslag der Werkliedenvergadering «Eendracht* op 9 Oct. II. Aanwezig circa 40 leden. over het afgeloopen kwartaal ontvangstenf 453.38 uitgaven - 367 17 voordeelig saldo. f 86.21 Stand der kas op 1 October Kasgeld f 28.46, Kapitaal f 2223.72, Reservefonds f 1139 26, Aandeel belegd f1000. Totaal bezit f4391,44. Voortaan zullen de leden, bij verhindering tot het bijwonen der vergadering, daarvan schriftelijk kennis moeten geven, met op gaaf der redenen. Is daaraan niet voldaan dan zal de boete worden toegepast. Aan de beurt van aftreding als bestuurs leden in de volgende vergadering, zijn de heeren: J. Dekker, P. van Diiel en H. Visser. Na riog enkele kleinere zaken te hebben behandeld, werd de vergadering gesloten. In den laatsten tijd worden in den Biesbosch bij verscheidene landbouwers aardappelen van het land ontvreemd. Moge het de politie gelukken de daders op te sporen. De gemengde zangvereeniging «Uit spanning door Inspanning* alhier zal 5 Nov. a.s. een uitvoering geven in de Nuts- zaal. Oudendijk, Zaterdag 18 Oct. a.s. 's avonds 7 uur zal in het gebouw der Openb. school aihier een vergadering wor den gehouden, om zoo mogelijk een rnu- ziek-gezelsehap op te richten. Sleeawijk. In plaats van den heer Ph. v. d. Giezen, die zoodanig 1 October eervol ontslag is verleend, is tot gemeente veldwachter alhier benoemd, de heer Krom hout uit Hengelo. Deze week is men klaar gekomen met het bouwen van de weegbrug. De plaats, n.l. bij de aanlegplaats der veerboot is, dunkt ons, zoo gunstig mogelijk en we hopen dan ook dat er een nuttig gebruik van gemaakt zal worden. Ter vervulling der vacature ontstaan door het vertrek van den heer J. A. Scholt is door het Centraal stembureau tot lid van den gemeenteraad benoemd, de heer A. van der Stelt Mz. te Kille. Veen. Den 15en dezer slaagde te Breda voor de acte vrije- en ordeoefenin gen, Mej. H. J. van Wijk, onderwijzeres aan de Openb. School alhier. De eerste suikerbieten werden Woens dag aan den loswal gebracht. Ze zijn over 't algemeen niet groot van stuk. Het rooien der late aardappelen is bijna geëindigd. Over 't algemeen valt de uitkomst wel mee en is de qualiteit best te noemen. Voor Bravo's wordt besteed van f 5.— tot f 5.25 per H.L. Waalwijk. Binnenkort zullen de gas lantaarns voor straatverlichting worden voor zien van een apparaat, een zoogenaamd drukstoot-apparaat, waardoor vanuit de gasfabriek het ontsteken en blusschen der straatlantaarns wordt geregeld tegen den tijd, dat de straatverlichting ontstoken moet worden, wordt gedurende eenige minuten aan de fabriek een verhoogde druk gegeven, waardoor automatisch alle lantaarns ont steken, terwijl zij door eenzelfden druk op den gewer.schten tijd worden gedoofd. Bij de kamerverlichting zal men den verhoog den druk kunnen constateeren door een lichte suizing in de lampschade aan kousjes of branders wordt daardoor niet veroorzaakt. Wijk. De heer B. Roza alhier, is be noemd tot directeur der muziekvereeniging te Genderen. Woudrichem Veiling van 15 Oct. Goudreinetten 1013 ct. p. K.G. Zoete Bellefleur 79 Maagde peren 1415 Durandean 20 —22 Stoofperen 7—9 Zaltbomrnel. Op de gehouden week markt waren aangevoerd 2 runderen, 2 kalveren en 77 biggen. Prijs der biggen 20 lot 40 gld. 7000 eieren, 176 A 19 ct. per stuk 320 K.G. boter f 1 85 per J/3 K.G. Capelle. Woensdagavond is een vrouw naet een kind, dat zij in het ziekenhuis te 's Bosch gehaald had, komende van den trein, die 6.33 aan het station Kaatsheu velCapelle aankomt, op den Hoogevaart- schen weg, tengevolge van den erbarme lijk slechten toestand, waarin genoemde weg verkeert, en waarschijnlijk ook door de duisternis misleid, in de vaart geloopen. Op haar hulpgesehrei kwam de landbouwer v. d. H. aldaar met zijn kneoht en dienst bode en voorzien van een stallantaarn, die de beide drenkelingen gelukkig op het droge brachten en hen zoodoende van een wissen dood wisten te redden. Sprang. Vari den landbouwer T. alhier is een vaars uit het weiland verdwenen. Men vermoedt dat het gestolen is. Zondag a s. zal bij den uitgang vari het Ger. Kerkgebouw de gewone jaarlijksche »Unie«collecte worden gehouden. Bij de gehouden stemming voor 4 eden van het Kiescollege bij de Ned. Herv. Gem. alhier werden gekozen W. de Bie, W. Kuisten, J. v. d. Schans en M. Zwart. In plaats van de heer W. Strijbis die verhinderd was, trad j.l. Woensdag avond voor een tamelijk flink opgekomen publiek in openb. verg. voor de Chr. Pi ot. Vakvereen, alhier op, de heer Oosterbosch van Amsterdam. In gloedvolle bewoording werd door dezen begaafden spreker zijn onderwerp «De Christelijke vakbeweging in de Toekomst* toegelicht. Met stillen aandacht werd den spieker van het begin tot het einde gevolgd. INGEZONDEN. In deze tijdsomstandigheden, nu de eene vereeniging na de andere als 't ware uit den grond oprijst met het doel de finan- cieele belangen harer leden te behartigen, onze honderd mannen in deri Haag worden begraven onder de menigten requesten om salarisverhooging, nu in één woord alle rangen en standen verbetering eischen in de financieele verhoudingen, meent het Bestuur van den Heusdenschen Winkelbond dat ook voor de neringdoenden eenige ver beteringen behooren te worden aangebracht, wat betreft het financieele vraagstuk. Wij bedoelen hier de contante betaling. Het is ontegenzeggelijk eene treurige ge woonte vooral in dezen tijd nog te moeten verkoopen of afleveren om eerst maanden, ja zelfs jaren na dien de betaling hiervan te ontvangen. We zeggen «vooral in de zen tijd,* omdat iedereen er van overtuigd is, dat de winkelier bij de groothandelaren geen langer crediet kan erlangen dan één maand (behoudens enkele uitzonderingen), omdat in de meeste gevallen om de veer tien dagen de heeren wisselloopers er wel voor zorgen de kosten der geleverde arti kelen voor de groothandelaren te innen, terwijl de kleinhandelaren volgens oud plaatselijk gebruik maar geruimen tijd op hunne centen kunnen wachten. We zouden nog meer argumenten kunnen aan halen om te toonen dat zulk een gebruik een diep treurige gewoonte is, maar we zijn er van overtuigd, dat niet alleen de de neringdoenden, maar ook de andere personen het met ons hierover eens zijn. Het «poffen* heeft nog andere nadeelige gevolgen voor de winkeliers, n.l. het ver geten van een of ander geleverd artikel. Het zal, vooral wanneer het druk is in eene zaak, allicht eens voorkomen, dat men iets, dat op den pof is gehaald, ver geet te boeken, met het gevolg, dat dit natuurlijk voor rekening van den winkelier komt, die bovendien nog lang op de be taling kan wachten. Ook is het «op cre diet halen* nadeelig voor de koopers zelf en wel hierom op de eerste plaats wordt hun somwijlen een rekening thuis gestuurd, waarvan ze zelf verschrikken, meenende dat die niet zoo hoog kan zijn, (vaak brengt dit nog meeningsverschil en verdere onaan gename gevolgen mee) en op de tweede plaats moeten ze soms de reeds vroeger gehaalde artikelen betalen tegen den ver hoogden prijs, die geldt op 't oogenblik van uitschrijven der rekening. Wij meenen nu, vooral omdat reeds in verschillende plaatsen zulk een besluit is genomen, ook hier in Heusden een der gelijke maatregel te moeten toepassen en waren dientengevolge van plan op Vrijdag 24 October a.s. alle winkeliers, ook alle vaklieden, ter vergadering op te roepen ten einde eenparig het besluit te nemen slechts tegen contante betaling te verkoopen. (Wat onder A contant wordt verstaan, wordt voor de neringdoenden van dezelfde branche afzonderlijk bepaald). Mochten er dan soms winkeliers of vak lieden zijn, die niet persoonlijk zijn uitge- noodigd, dan moet hierin geenszins eene uitsluiting worden gezocht, maar men ver- schijne toch ter vergadering. Alleen door eendracht, alleen indien alle winkeliers, en vaklieden hieraan meedoen, kan zulk een maatregel gehandhaafd wor den en zal oneerlijke concurrentie uitge sloten blijven. Indien iemand meent hiertegen te moe ten repliceeren, dan wordt zulks in het eerstvolgend nummer van dit blad verwacht. (Op anonieme stukken wordt niet geant woord). U, mijnheer de Redacteur, beleefd dan kend voor de verleende plaatsruimte. Het Bestuur van den HEUSDENSCHEN WINKELBOND. PREDIKBEURTEN 19 October. Geref. kerk A, vm. 10 u. en nm. 6 u. Ds André. Geref. kerk B, vm. 9 30 u. en nm. 5 30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Bakker. Voorb. H. A. Geref. kerk vm. 9 30 u. lees dienst en nm. 5,30 u. ds. de Bruin van Nieuwendijk. Geref. kerk, vm. 10 en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Sluis, 'a-Gravenmoervm. 9,30 u. ds. Louwe Kooijmans. Geref. kerk. vm 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Herpt, geen dienst. nm. 2 u. ds. de Bruin. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. en Zz, nm. 2 u. ds. Kluijn. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm 2 u. ds. André van Wer kendam. Geref. Kerk vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. bius du Sart. CORRESPONDENTIE. Het Raadsverslag van 's Gravenmoer kan wegens plaatsgebrek eerst in het volgend nummer worden opgenomen. Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat 19 - 's BOSCH. Mijnheer de Redacteur Heusdenvm, 10 u. Prof. Dr. Van Dijk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Werkendamvm. 9.30 en nm. 2 u, dg v. d. Pol. Andelvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put Aalstvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Besoijen, vm. 9.30 u. Ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Ds van Paddenburg. Doeverenvm. 9,30 u. ds. Nauta. Drongelenvm. 9,30 u. Ds van Asch. Eethennm. 1.30 u. ds. van Asch. Qiessen, nm. 2 u. ds. Benders. Genderen nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dug- teren van Heusden. Heesbeengeen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9 30 en Rijswijk, vm 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. van Garderen. Sprang, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds Groeneveld. Uitwijk vm. 9 30 en nm 2 u. ds. De Wit. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Waspik, nm. 2,30 u ds. Jonkers. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Go<— Wijk, nm. 2 u. ds. Bakker van Aalburg.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2