Aan Correspondenten Bakkersknecht Inschrijving van 4-jarig Cricndhont. Erfhuis. Notaris PAAP te Werkendam, Meubelen en Huisraad, BOELHUIS. De Burgemeester m Andel Het vierjarig rijsgewas van 131|2 Hectaren in 9 perceelen, De Notaris van der KAADEM Een huis met moestuin, Gttillaume de leeuw „De Mei» en vogelenzang" HALSTEREN (N-Br.). REISGIDSEN waarschuwing rijwiel (merk Raleigh) Notaris PAAP L. J. VEERMAN. de Koning Willem ILHoeve, publiek verkoopen Notaris KNOOK gedipl. Pédicure. Draineerbuizenfabrieken publiek verkoopen: verkoopen publiek verkoopen: V ughterstraat 101 's- Bosch. maar hier liggen de plaatsen te ver van elkaar, en zal alles wel hetzelfde blijven. De Voorzitter. U moet ook op de nieuwe salarisregeling van Burg., Secr. en Ootv. zien, dat kan, wanneer het ééne gemeente wordt, belangrijk worden inge krompen, en zoodoende voor een gemeente als deze f 1000 voordeel zijn. Het lid De GraafF vraagt of dan van die f1000 het wachtgeld al af is. Het lid Van Dis vraagt aan den Voorz. om ook de schaduwzijde eens toe te lich ten, daar door den Voorz. alleen voordeelen worden genoemd, doch wanneer er een nieuwe secretarie gebouwd moet worden, b.v. in het centrum, dat zou in Eethen zijn, dan komen daardoor ook weer nieuwe kosten. De Voorzitter. Ja in de eerste jaren zou men niet op zulk groot voordeel kun nen rekenen. Stel u voor dat er een nieuwe secretarie zou verrijzen in Eethen, dan zou zeker voor de thans in gebruik zijnde raadhuizen een kleine schadeloos stelling gevraagd worden. Weth Van Buuren. Ik vind het jammer dat men niet inziet dat aansluiting nood zakelijk is, op den duur zal men er toch aan moeten. Zie maar eens, al het kleine gaat over de kop, en het groote neemt steeds toe. Nu wil men dat Burgemeester, Secretaris en Ontvanger allen een mensch waardig bestaan hebben, en dat kan in zoo'n kleine gemeente toch niet opgebracht worden voor dat beetje werk moet hier toch een secretaris op de secretarie zitten. Het lid De Graad. Maar Van Buuren, nu spreekt u uzelf tegen, daar u wel eens heeft verklaard 't is maar lam dat de Burgemeester zoo ver af woont, en nu zou u willen dat van Heusden tot Woudrichem eene gemeente werd dan wordt het toch nog erger. In B.-Broek klaagt men wel eens dat zij naar Meeuwen naar de secre tarie moeten, maar dan zou het nog meer gaan schelen. De Voorzitter deelt nog mede, dat wanneer iemand op wachtgeld gesteld wordt en er een andere betrekking open is, het wachtgeld dan terstond vervalt. Het lid De Graaff. Maar als het alle maal groote gemeenten worden, kan men gerust op 10 jaren wachtgeld rekenen, daar ze dan niet zoo spoedig een piaats krijgen. Na nog eenig dehat stelt de Voorzitter- voor om de zaak Juit te stellen tot de eerstvolgende vergadering. Het lid De GraafT. Ik ben niet voor uitstellen en wenschte maar direct de zaak van de baan. Het lid Van Dis stemt hiermede in en voelt niets voor uitstel. De Voorzitter brengt het voorstel van Ged. Siaten in stemming. Hel lid Van Buuren stemt voor en de anderen allen tegen. Het lid De Graaff vraagt of het nu heelemaal van de baan is, waarop de Voorzitter zegt, dat het nu wel geheel van de baan zal zijn. Weth. Van Buuren verzoekt om aan Ged. Staten te melden dat B. en W. voor combineeren waren. Komt ter behandeling vaststelling ver ordening Hoofdelyken Omslag. De Voor zitter zegt, dat ieder toch wel overtuigd zal zijn dat f 250 aftrek voor levensonder houd veel te laag is, waarom B. en W. willen voorstellen den H. O. voortaan in progressieven vorm te heffen en de aftrek voor levensonderhoud als volgt te doen zijn Voor elk hoofd van een gezin f 400 voor elke vrouw of huishoudster f 100 voor elk kind beneden 15 jaar f 100 en dat het Kohiër van den H. O. telken jare bij de begrooting zal worden vastgesteld. Tevens zouden B. en W. in art. 1 van het reglement willen zien opgenomen dat, indien blijkt dat te weinig betaald wordt, men van 2 jaar terug kan invorderen. De Voorzitter zegt dat B. en W. voor- loopig het percentage zoo hebben gesteld, dat elke belastbare f 50 met 0.1 pet. zullen verhoogd worden totdat 4 pet. be reikt is. Blijkt er dan nog geld tekort te komen, dan zou het percentage eventueel met 1.5 vermenigvuldigd worden. Het lid Van Dis vraagt of het percentage niet hooger gesteld kan worden dan 4 pet. voor groote inkomens. De Voorzitter zegt dat dit volgens de wet niet zou mogen en veronderstelt dat de mindere klasse toch al belangrijk tege moet wordt gekomen. Het lid Van Dis neemt dit in dank aan maar veronderstelt, dat men dan te gauw aan 4 pet. is, en dat daarom iemand die f 5000 of f 6000 belastbaar inkomen heeft met hetzelfde percentage wordt aangeslagen ais de kapitalisten. En dat het kan bestaan, dat iemand met een inkomen van f 5000, met kapitaai van anderen zyn zaken doet en het met werken moet verdienen, en dat z. i. de kapitalisten te weinig betalen. De Voorzitter zegt dat dit nog wel veranderd kan worden. Het lid Van Dis vraagt bij welke cata- goriën de 4 pet. toegepast worden. De Voorzitter. Bij f 10500. Het lid Van Dis. Kan dat niet wat vroeger, n.l. bij f 6000. De Voorzitter vindt dit geen bezwaar, doch brengt eerst in stemming het voorstel omtrent de aftrek als boven aangegeven, hetwelk met algemeene stemmen wordt aangenomen. De Voorzitter vraagt aan het lid Van Dis maar waar wilt u dan gaan stijgen Het lid Van Dis stelt voor te bepalen bij f5000 3Va, f5200 3,6 en bij f6000 4 pet. Wordt met algemeene stemmen aange nomen. Komt in behandeling een schrijven van Ged. Staten, inhoudende de jaarwedde van den Burgemeester en den Secretaris te bepalen op minimum f 1500, maximum f2000, en van den Ontvanger op f 700, ingaande 1 Januari 1919. Na eenige discussie wordt dit voorstel aangenomen. Daarna wordt besloten de huurwaarde van de onderwijzerswoningen te brengen op 10 pet. der jaarwedde. Bij de rondvraag klaagt het lid Van Dis over het pad naar Hoog-Meeuwen en verzoekt dit een weinig te doen opknap pen. Hij verklaart zich bereid de benoo- digde kolenasch gratis te doen halen. Ook het lid Van Buuren zal hieraan misschien medewerken. Het lid Van Dis verzoekt een en ander door den wegwerker te doen opknappen. Het lid De Graaff acht het noodig dat den klokkenist in B.-Broek moet worden opgedragen, de klok beter bij tijd te hou den, daar het wel gebeurt dat Meeuwen en B.-Broek een kwartier schelen. Het lid v. d. Beek vermoedt dat de schuld niet bij den klokkenist ligt, doch dat het uurwerk mankeert. Het lid Vim Buuren, Ik dacht dat het zoo'n goed uurwerk was. Het lid v. d. Beek. Ik betwijfel het echter, want de klokkenist zal ze toch niet van den tyd brengen ik acht herziening wel noodig. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK op Dinsdag 28 Oct. 1919 's namiddags 27a uur. Voorz. de Heer K. Punt, Burgemeester. Afwezig de Wethouders. De voorz, opent de vergadering waarna het gebruikelijke gebed wordt voorgelezen. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en (behoudens een opmerking van het lid Buizer vastgesteld. Aan de orde ingekomen stukken. Van de Openb. Onderwijzeressen een verzoek om extra tractement voor lessen in handwerken. Daar het verzoek aan H. M. nog niet verzonden is, wordt besloten dit te wijzigen en geen bedrag te ver melden (vorige vergadering was besloten f 100.te vragen). Van gemeentebode van Dijk is een ver zoek ingekomen om een giatificatie voor onderhoud fiets, wordt besloten f30.te geven. Een verzoek van C. Kamp om ondersteuning voor een bij hem inwonend familielid wordt verwezen naar B. Armbe stuur. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de gemeente-toren te Almkerk te vernieuwen, daar hij gevaar oplevert voor de omgeving. Een voorstel van B. en W. om een geld leening van f16000 voor het G. E. B. en een van f6000 voor Levensmiddelenbedrijl wordt aangenomen. Uit de toelichting bleek dat de begroutmg van het G. E. B. enkele duizenden is overschreden, zoodat de aan slag heeft gekost f 102.000. Na kwam aan de orde besprekingen progessieve belasting. Op voorstel van B. ee W. wordt in beginsel besloten proges sieve belasting te heffen. B. en W. zal later den Raad (een voorstel wat het per centage betreft) voorleggen. Nu zou ze echter reeds het bedrag voor noodzakelijk levensonderhoud en kinderaf trek vast willen stellen waarom zij een voorstel doet dit te bepalen op f 400. plus f 40.elk kind. Het lid Buizer vindt deze bedragen te laag, hij stelt voor f 500.en f 50. voor elk kind onder de 15 jaar, deze be dragen vindt hij eigenlijk nog te laag maar daar het percentage anders te hoog wordt, wil hij het bedrag niet hooger stellen. Bij stemming wordt het voorstel-Buizer aangenomen, van B. en W. verworpen. Bij rondvraag vraagt van Herwijnen ver betering drinkwater Uitwijk, daar vele ge vallen van typhus voorkwamen, door de voorz. wordt verbetering beloofd. v. d. Wal. zou den toren te Uitwijk na gezien willen hebben, daar hij gelooft dat hy zeer slecht wordt. De voorz. zal den gemeente-opzichter opdragen hem op te nemen. Het lid Verschoor komt terug op de bespreking van de vorige vergadering over het schrijfloon aan Geudeke, wanneer hij als oud Wethouder dit niet had mogen doen, dan verzocht hij de Voorz. Ged. Sta ten dit te vragen, en wil hij de f300. persoonlijk betalen. Uit de bespreking bleek echter dat Ver schoor het volste recht had genoemd man daat van Geudeke te teekenen als Wet houder, daar zelf een ambtenaar door B. en W. benoemd mag worden, buiten den Raad om. Niet meer aan de orde sluit de voorz. de vergadering. Te 's Gravenhage worden in den laatsten tijd talrijke beroovingen gepleegd door pu blieke vrouwen, van mannen, die zich niet ontzien haar te volgen in haar obscure gelegenheden. Sommige slachtoffers verloren op deze wijze geheele fortuinen en waren geruïneerd. De Ho fdcommissaris van Politie aldaar waarschuwt ten ergste tegen deze prak tijken, welke meestal met behulp van handlangers worden gepleegd op zeer ge raffineerde wijze. Afgescheiden van het groote gevaar voor benadeeling der gezondheid, wordt in het bijzonder gewezen op de mogelijkheid van berooving, welke bestaat door zich met een publieke vrouw in te laten. Heusden, 3 November 4919. De Opperwachtmeester Brigade-Commandant HOEKSTRA. Denkt om het verhoogde port Berichten die met strafport wor den bezwaard, zullen vermoede lijk groote vertraging onder vinden. Kantongerecht te Hensden Uitspraak 31 Oct. '19. Art. 460 Sr. A. S. en B. K. te de Werken ieder f 2 of 1 w. Tsch. C. S te Veen (2maal) 2maal f 2 of 2maal 1 d. Prov. wegenregl. C, J. v. W. te Wijk f 2 of 1 w. Tsch.J. d. te Andel f 2 of 1 d. A. J. v. I. te Helvoirt f 5 of 3 d. Pol.verord. v. Werkendam A. J. v. d. S. te W'dam ontslag v. rechtsverv. Art. 431 Sr. H. D. te Dussen f 2 of 1 w. Tsch. Motor- en rijwielwet P. B. te W'dam f3 of 2 d.P. M. te Wijk f2 of 1 d. Art. 314 Sr J. Z. en W. de V. te W'dam ieder f 5 of 3 d. Pol.verord. Weikendam J. Z. te W'dam f10 of 10 d. Visschen zonder vergunningJ. Z. te W'dam f10 of 10 d. Trekhonden wetG. v. D te de Werken 2maal f2 of 2maal 1 d.I. d. D. te Andel f2 of 1 d. Art. 453 Sr. A. C. L. te W'dam f 10 of 10 d. Rijwiel z. licht: A. J. C M v. G. te Hei pt f 2 of 1 w. Tsch.J. Q te Meeu wen, R. J. v. D te Dussen, P. B., D. B G V., D. K., W. v. A., W. T. G. en A. v. d. S., allen te de Werken en Sleeu- wyk, C. J. v. D., J. J. A. S. en D N. te Andel, B. C. en H. v. d. H. te Gen- deren, D. R A. v. S., A. K. en C. v.S. allen te W'chem, P. v. d. M. te Zuihchem, T. v. D. te Giessendam, A. M. C. G. te Herpt, J. C. B. te Almkerk, G. M. B. en B. B. te Heusden, ieder f 2 of 1 d. Burgerlijke Stand. Heusden. Geboren: Theodora Johanna, dochter van P. van Veldhoven en van Clasina Beek mans. De Werken en Sleeuwijk van 1630 Oct. Geboren: Arnoldus z. v. H. Groene- veld en van A. N. Visser Cornelia d. v. W. de Heus en van A. Kollman Gerrit z. v. B. van der Stelt en van A. Ritmees ter Bastiaann z. v. C. Hoeke en van A. Wijnands Evert Willem z. v. P. J. van Eede en van A. J. Koman Hendiika Jan na d. v. G. A. de Regt en van C. Mancusse. Ondertrouwd; L. J. Kwante* 26 j. met L. Verheij 26 j J. Scheffers weduwn. van A. Sch uten 46 j. met G. Roubos 43 j Getrouwd: D. Blok 25 j. met A. Ottevanger 27 j A. van Drtel 24 j. met C. Ippel 24 j. Overleden: Levenl. kind van J. de Keizer en van J. v. OorschotG. Ritmees ter 47 j. wed. van A. M. de Peuter. Andel. Over de maand October. Geboren: Gerrit z. v. W. Bakker en G. den Dekker Teunis z. v. A. Verwijs en P. Clement Krijna Bastiana d. v. P. van Houwelingen en J. Mouthaan. Overlenen: Janske Cornelia Piek, 76 j. echtg. van G. van Stigt. RECLAME. De wijze van reclame maken is niet zoo gemakkelijk als menigeen denkt. Wij zeg gen jvóór alles adverteerena, dat zegt niet alleen ons belang, maar is ook orize overtuiging. Dat men het daarbij niet moet laten, bewijst de Levensverzekering-Maatschappij »Uirecht«, die telkens iets anders bedenkt om de aandacht op de Maatschappij te ves tigen. Het nieuwste is een uitgegeven Album voor Gedenkdagen, dat de firma Brugsma te Utrecht voor haar exploiteert en waarvan 25 pet. ten goede komt aan Kmderherstellings- en Vacantiekolonies. Het is een sierlijk gebonden boekje waarin alle dagen van beteekenis, van het tegen woordig wereldbedryf afzonderlijk zijn ver meld. ADVERTENTIEN. Wegens overcompleet te koop aange boden een bijna fonkel nieuw Te bevragen bij B. J. VAN OMMEREN, Wijkschestraat, Heusdeu. Gevraagd tegen half Novem ber een bekwaam tegen hoog loon. G.G. of P.G. bij J. BAKKLiR, Mr. bakker, \ieuwendijk (N.B.) Gem. Wmkerk. lo. HET VIERJARIG GRIENDHOUT van 0 63 00 Hectaren Griendlarid. gelegen aan de Westzijde van de Roefsche laan op het Kraaienveld onder de Werken, Kad. C. N. 122. 2o. HET VIERJARIG GRIENDHOUT van 2 50.00 Hectaren Griendlarid. gelegen aan de Oostzijde van de Roefsche laan op het Kraaienveld onder de Werken, Kad. C. N. 124 en 125, ten Zuiden begrensd door de boezem kade. 3o. HET VIERJARIG GRIENDHOUT van 0.93.20 Hectaren Griendlarid, gelegen aan de Oostzijde naast het vorige per ceel, genaamd de Zuidelijke Zevenhout onder de Werken. Kad. C N 129. 4). HET VIERJARIG GRIENDHOUT va., 2 24.90 Hectaren Gnendland, gelegen aan de Oostzijde naast het vorige per ceel, genaamd de Elfh»>nt onder de Werken, Kad. C. N. 131. 5o. HET VIERJARIG GRIENDHOUT van 2 43 78 Hectaren Gnendland onder Giessen in hei Eendeveld bij den Honge- boorn. Het kopwilgeuhout aan de Boe zemkade behoort niet bij dezen vei koop. Bij ieder perceel is de kooper gehouden de benoodigde hoeveelheid stek door den opzichter te bepalen, te leveren tegen 35 cents per bos van 25 stuks op keur van genoemden opzichter. Bij het laatste perceel onder No 5 behoeft geen stek geleverd te worden. Voor of op 15 Maart 1920 moet het hout gehakt of ontruimd zijn. Betaling voor met het hakken wordt be gonnen en in ieder geval 1 Januari 1920. Inschrijvingsbiljetten franco in te leveren vóór of op Vrijdag 14 Novem ber 1919, bij den eigenaar A. NAAIJEN te Andel (N.-Br.). zal op Dinsdag 11 November 1919, voormiddags 10 uur op het Slik, No. 477 aldaar, waaronder Kasten, Tafels, Stoelen, Kachels, Spiegel, Klokken, Zeilen, Kleeden, Glas- en Aardewerk, Ledikant benevens een partij afbraak, waaronder Kozijnen, Luiken, Schnifdeuren enz. enz. Te zien op den verkoopdag van 8 tot 10 uur. te WERKENDAM, zal op polder Kroon en Zalm, onder WERKENDAM, op Woensdag 12 November 1919, vóórm. half elf uur, k Contant, 3-j. Ruin, twee 9-j. Kleppers, 2 Stamboek-Merries, (11 en 13 j.), 16-j. Merrie, benevens Wagens, Karren, Dogcart, Dorschma- chine, Qareels, Wagentooms, Zwingen, Kar^chten, Paarden tuig, Gereedschappen, Juk, Stookpot, Zakken, enz. Twee uur vóór den verkoop te zien. is voornemens op Donderdag 6 No vember 1919 des voormiddags elf uur- in het Raadhuis aldaar voor die gemeente in het openbaar te staande en gelegen in den polder Ande- lerbroek, onder Andel. Aanwijzing door den opzichter M. Ver steeg, twee dagen voor en op den dag der verkooping. te ALMKERK, zal op Zaterdagen 1 en 8 Novem ber 1919, telkens des avonds 6 uur, in het RECHTHUIS bij C. Dekker, te Em- mikhoven, Voor de Wed. Ger, Verhoeven-Teuling in de Leegh, te Emrnikhoven, kadaster sectie B. Nos. 358 en 359, groot 9 aren, 30 centiaren. Verhuurd voor f 1.50 per week. Aanvaarden en betaaldag kooppenningen voor 1 Jan. 1920. ie ANDEL, bericht dat het perceel WEILAND, in den Duil te Emrnikhoven, van Ds. MULDER, m huur bij Adr. de Jong, is ingezet op f 5325 Toeslag Donderdag 6 November a.s. des namiddags 3 uur, in het »Recbthuis« van Emrnikhoven. 1M1MKUAN, Spreekuur: Dagelijks, behalve 's Maandags, TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger: J. DE VRIJ, Veeverloskundige te Zevenbergen. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 3