i De Stekbanden, Op 10 U as. Rund-en Varkensslagerij GtiilHHt de w Je Melanen en vogelenzang.' HALSTEREN (N Br). Bouw- en Weiland. ïïoutverkooping. Als BOUWLAND of WEILAND, Jut. van Slijdensfsm-cKaas, Firma Wed. J. B0RZ0 Zo. TENTOONSTELLING Speciale Eu gros-Afdeeling 'Zoo juist ontvangen nieuwe collectie Platen en Lijsten St. NICOLAAS CADEAÜX. Het College van Regenten der Godshuizen te Heusden, bij inschrijving verkoopen Draineerbuizenfabrieken Notaris FJAJLP publiek verhuren: openbaar verkoopen Het College der Regenten der Godshuizen te Heusden, openbaar verpachten Ververstr. 21 Teleph. 575 's-BOSCH. voor 7 jaren, onder de Werken Het College der Regenten der Godshuizen te Heusden, Het gehakte bosch „Mans- hooi broek" onder Oud- IJeasden, sectie A. no. 485, groot 1.48.50 H.A. Doet uw voordeel en koopt uitsluitend in onze magazijnen. - Enorme sorteering. - Reuzen voor raden. - Extra prijzen. Kolperstraat 6-8-10-12, Telefoon 50 's^BQSCH Encadreeren van Foto's en Platen in alle stijlen. Ruime sorteering Spiegels. Moderne Verguldinrichting. Chemisch wasschen van Gravures. Van 616 November 1919 van SchilderijenAquarellen en Ontwerpen van AJVERHORST VUGHT. Toegang vrij ces. In de eerste plaats kunnen we niet begrijpen de geringe opkomst der arbei dende klasse en in de tweede plaats niet waarom de wel aanwezige arbeiders zoo weinig gevoelden voor aansluiting. De ar beidende klasse toch, is het in de eerste plaats die van deze coöperatie groot voor deel zou hebben, terwijl zij het toch in den regel zyn, die den mond vol heb ben over woekerprijzen der winkeliers. Aangezien evenwel pogingen in het werk gesteld om aan de klachten van hooge prijzen en slechte waren tegemoet te komen geen resultaat moeten hebben, vernemen wij te mogen concludeeren, dat eventueele woekerprijzen en slechte waren door het publiek alhier worden geprefereerd, boven coöperatie. Raamsdonksveer. j»0'ympia« verloor Zondag een bondswedstrijd van »Brabantia« te Waspik met 31. Aan de rolbrug R'veerG'berg pas seerden in Oct Opvarende schepen: 982 inhoud 69101 tonnen Afvaarende schepen 779 inhoud 49780 tonnen Opvarende stoombooten 268 inhoud 19340 tonnen Afvarende stoombooten 264 inhoud 19687 tonnen. Dr. Ch. Lips alhier, is benoemd tot gemeentearts te Tdburg. Zaterdag kreeg de kapitein van het motorschip »Avontuur« een zwaar pak pa pier op het hoofd, waardoor een gapende wond ontstond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Sprang. Ten nadeele van zekeren v. W. werd een schaap, dat op de spoorbaan liep door den passeerenden trein dood ge reden. 6 November j.l. herdacht onzen dorpsgenoot J. van Schans Sz. den dag dat hij voor 25 jaren in dienst trad hii de firma van Iersel, graanhandelaars te Waal wijk. Als blijk van waardeering werd aan dezen trouwen knecht, hem onder couvert een cadeau aangeboden. Wijk. Zaterdag j.l. heeft de Zang- vereeniging »Cresendo« hare eerste winter- uitvoering gegeven. Voor de vele zang liefhebbers was dit een genotvollen avond. De zangnummers en de voordrachten zijn uitmuntend geslaagd. Wij kunnen er vast op rekenen, dat Cresendo als zij zoo blijft voortgaan, weder spoedig onder een der beste vereenigingen uit den omtrek mag gerekend worden. In de Pauze van de Uitvoering der Zangvereeniging »Cresendo« van j.l. Zater dag is door den Heer N. v. d. Maaden alhier een collecte gehouden welke ruim f 50,heeft opgebracht ten behoeve der Weensche kinderen. Verslag van den Raad der Gemeente GENDEREN op Donderdag 6 Novem ber des n.m. half drie. Voorzitter D. F. Brune. Aanwezig alle leden. De vergadering wordt met gebed geopend waarop de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is Een brief van Ged. Staten van 22 Oct. inhoudende de goedkeuring tot het aangaan van een onderhandsche geldleening groot f1500 ter voorziening in kasgeld. Een brief van hetzelfde college tot goed keuring suppletoir Kohier Hoofd. Omslag Beiden worden voor kennisgeving aan genomen. Brief Directeur post- en telegraafkan toor te Heusden, waarin hij kennis geeft dat met 1 Januari a.s. het hulptelefoon kantoor te Genderen en te Eethen in Rijks- explotatie zullen overgaan en hij verzoekt aan personeel en hulppersoneel tegen dien datum ontslag uit den gemeentedienst te willen verteenen en de spreekcellen met de geleidingen kosteloos aan het rijk te willen overdragen. Een schrijven van denzelfden Directeur van 4 November om de telefooncel te Eethen over te brengen naar den Brievengaarder Gouda. Op Voorstel van den Voorzitter wordt aan den telefoonhouder Gouda te Eethen met zijn plaatsvervanger, en den telefoon- houder Boll te Genderen, met zijn plaats vervanger, tegen 1 Januari eervol ontslag verleend en worden de cellen met de ge leidingen aan het rijk overgedaan. Het schrijven van 4 November wordt voor kennisgeving aangenomen. Een brief van Ged. Staten van 29 Oc tober, waarin zij te kennen geven, zich niet te kunnen vereenigen met artikel 3 van de verordening op den Hoofdelijken Omslag waar voor een huishoudster f100 aftrek wordt toegestaan voor noodzakelijk levensonderhoud, en zij verzoeken deze ba- paling te herzien. Voorzitter. Ik stel voor deze f 100. te schrappen. de Graaff. Ik vind f 500 voor nood zakelijk levensonderhoud vrij weinig. Voorzitter. Het is't dubbele van wat het vroeger was. v. d. Heuvel. Toen was het weinig en nu is het nog weinig. Voorzitter. Toen bedroeg de aftrek f 30 en nu f 100 voor elk kind. Laat ons nu niet terugkomen op een besluit van een vorige vergadering want dan kunnen we wel aan den gang blijven. Boll. Laat ons nu niet af gaan breken, wat we in een vorige vergadering hebben opgebouwd, die f 100 komen toch niet dikwijls voor. Hierop wordt de verordening met alge- meene stemmen vastgesteld, en de bepaling van de f 100 aftrek geschrapt. Een reclame van mej. Straver onder wijzeres te Eethen tegen haren aanslag in den Hoofdelijken over 12 maanden, ter wijl dit slechts over 4 maanden had moeten zijn. B. en W. stellen voor aan deze reclame te voldoen, aangezien mej. Straver gelijk heeft en haar dus over 4/u aatl te slaan. Goedgekeurd met algemeene stemming. Nu komt aan de orde de belooning voor het schoonhouden der schoollokalen. De Voorzitter zegt dat het vastgestelde bedrag onvoldoende is, en B. en W. over leg hebben gepleegd met de Hoofden der Scholen, en deze laatsten zich bereid hebben verklaard, de lokalen schoon te houden tegen vergoeding van f 30 per lokaal en f 15 voor het gymnastieklocaal, met dien verstande dat deze regeling in werking treedt met 1 Januari 1919. B. en W. stellen voor dit aanbod te aanvaarden en de gevraagde belooning toe te kennen. Brouwers. Wordt er ook iets aan ge daan, ik hoor er in Heesbeen over klagen. Voorzitter. In Heesbeen hadden ze reden tot klagen, doch we zijn er geweest en ik geloof wel dat het nu beter zal gaan. Bij het schoonhouden is ook inbegrepen het aanmaken der kachels, zoodat het er wel aan verdiend is. v. d. Heuvel. Hoeveel was het vroeger? Voorzitter. Eerst was het f 15, daarna f 20 en nu f 30 per locaal. Het voorstel van B. en W. wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter vraagt den Raad machti ging om H M. te verzoeken, om belooning te mogen geven voor het onderwijs buiten de gewone schooluren, welke machtiging met algemeene stemmen wordt verleend. Voorzitter. Ik heb hooren vertellen of het waar is weet ik niet, want ik heb geen onderzoek ingesteld, dat de firma de Haan en Oerlemans te Heusden, grond zoeken voor den bouw van arbeidswonin gen. De Groene Steeg te Heesbeen ligt renteloos voor de gemeente en is nu en dan een twistappel voor een paar inge zetenen, die elkaar geen handje vol gras gunnen. Het Dagel. Bestuur stelt voor behoudens goedkeuring van Ged. St. orri deze Steeg gratis aan genoemde firma aan te bieden voor bouwgrond. Er kunnen daar eenige aardige woningen met een tuintje worden gebouwd. De bevolking breidt zich hier door uu, hetgeen niet anders dan aan de gemeente ten goede kan komen. de Graaff. Er gaan geruchten dat aan dezen kant van de brug een werf zal worden aangelegd, aangezien met het oog op de sluis te Andel geen groote schepen kunnen worden gebouwd. Boll. Als dat waar is, zou ik dien grond niet gratis beschikbaar stellen, de gemeente kan daarvan dan profiteeren en of het allemaal voordeel voor de gemeente is staat te bezien. De kinderen moeten bij ons naar school en het is hoofdzakelijk de arbeidersklasse die we hier halen, zoodat de armenzorg ook meer zal vragen. Voorzitter. Van hetgeen de Graaff daar zegt is mij niets bekend, deze geruchten gaan dan toch zeker pas, indien dit waar is, veranderd de zaak wel een klein beetje. v. d. Heuvel. Ik ben altijd tegen gratis afstaan, ze zullen er best een kleinigheid voor willen betalen, ik zou zeggen f 4000 per bunder, wat hebben ze te Herpt wel betaald. Daarbij snijden we de ingezeten den pas af om daar te bouwen. Voorzitter. Het dagelijksch bestuur wilde door het gratis aanbieden, het bouwen uit lokken, daarbij is de Groene Steeg, die voor niemand waarde heeft niet te verge lijken met den grond te Ilerpt, dat beste bouwgrond is. Wat het onderwijs betreft, dit kan zeker geen bezwaar zyn. Komen er meer kinderen op school, dan kan de gemeente ook een tweede leerkracht aanstellen, hetgeen het onderwijs ten goede komt, want een eenmansschooiije is toch niet het ideaal. De gemeente kost het niets want de lokalen zijn er. Wat de armenzorg betreft, deze heeft de ge meente nog nooit geld gekost. En zoolang de werklieden van de Haan en Oerlemans werken, verdienen zij een goed loon en komen dus niet ten laste van de armen zorg, en wat de kwestie van bouwen door ingezetenen betreft, er is nog nooit iemand die er om heeft gevraagd. Boll. Mijnheer de Voorzitter, u zegt dat de gemeente geen armenzorg heeft en het kindje van Morel dan? Voorzitter. Dit is geen armenzorg, doch dit zijn kosten voor krankzinnigen, die de gemeente moet dragen. Iedereen weet dat er heel wat aan verbonden is, eer de Steeg geschikt is voor bouwgrond. Dit zal de firma heel wat kosten en ook juist om deze reden wilden wij den grond gratis beschik baar stellen. G. J. W. Branderhorst. Ik zou willen voorstellen orn een ieder in de gelegenheid te stellen daar bouwgrond te krijgen tegen f 10 per jaar, gedurende 29 jaar. Met dien verstande dat een ieder Vio bunder wordt verstrekt, dan maakt de gemeente tegen f 2000 per bunder nog 5% va" haar geld ën dit kleine bedrag behoeft voor geen mensch bezwaar te zijn. Dit voorstel in omvraag gebracht wordt met algemeene stemmen aangenomen. Slot in het volgend nummer. ADVERTENTIEN. ïBÉSSss Heden overleed na een -liefdevolle verpleging van bijna vier maanden, in het Diaconessenhuis te Heusden, onze geliefde Zoon, Broeder, Neef en Oom, den Heer Adrianas Engelbertns Johannes Neef, in den ouderdom van ruim 27 jaar. Wed. P. Neef. Engje Neef. P. N. W. Neef. N J. Neef. J. E Baaijens Neef. A. Baaijens en Kinderen. Heusden, 8 November 1919 Heden overleed in den ouderdom van 52 jaren, onze beste Zoon, Broe der en Behuwdbroeder, DANIËL MUYDERMAN. 's-Gravenhage, Wed. J. P. Muyderman- Oort. Heusden, M. Th, van Gendt- Muyderman. L. G. van Gendt. 's-Gravenhage, 7 Nov. 1919. IfiSggÜ rigen Met deze vervullen wij den treu- plicht U kennis te geven dat na een ziekte van 14 dagen de Heer- uit ons midden tot zich genomen heeft, ons innig geliefd Zoontje, JAN ARIE, II in den aanvankelijken leeftijd van H ruim 19 maanden. C. P. Nieuwkoop. J. NieuwkoopVerhagen en Kinderen. Heesbeen, 9 November 1919. zal op ZATERDAG 15 NOVEMBER 1919, des voormiddags 10 uur, ten »Raadhuize« ts Heusden, komende uit het éénjarig HOUT van de navolgende perceelen A. »Mannenland« N.-West, groot 1.89.90 Hectare. Perceel 51. B. »Gasthuisbosch«, groot 3.76.00. Heet. De bossen worden ter dikte van 70 duim geleverd. Betaling moet bij 't halen geschieden. Inlichtingen verstrekt de Voorzitter der Godshuizen te Heusden en de Opzichter P. Lakerveld te Aalburg. Zegt het voort. hopen de Gebroeders VAN DRUNEN hunne zaak te ope nen als te Meeuwen. Meeuwen, 7 Nov. 1919. TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger: J. DE VRIJ, Veeverloskundige te Zevenbergen. te Werkendam, zal op Donderdag 20 November 1919, nam. 3 uur precies, in Café »W1NK« te Werkendam, Voor de Erven van den Heer P. BAGGERMAN: 3.24 40 H.A. BOUWLAND, in den de Werkenschen polder, aan den Binnen Vliet. 5.07.30 H.A. BOUWLAND, in den Ippelschen poldér, aan den Straat weg, in 2 perceelen. Voor de Heeren H. L. en L. A. V. D. HEUVEL Lzn. 1.78.70 ILA. BOUWLAND, genaamd »DE KOOU, in den de Wer- kenschen polder, aan den Binnen Vliet. Voor den Heer C. H. BOGERS 1.57.70 H.A. BOUWLAND, (om het le jaar met een Stroosehoof te bebouwen en verder tot Weiland aan te leggen), in den de Wer- kenschen polder, aan den Binnen Vliet. Breeder bij biljet. zal op DONDERDAG 13 NOVEM BER 1919, des namiddags ten 2 uur, m het »Wapen van Amsterdam», in het A. 2.49.60 Hectaren 4-jarig Waarden Griendhout in het »Mannenland«, Zuid-West, perceel 52. B. IV2 Hont, Het Boschje vóór den omloop, in het »Mannen- land«, perceel 53. C. Het 1-jarig Hout van het »Manshooibroek< onder Oud-Heusden, groot 1.48.50 Hectaren. Dit moet ge hakt en opgeruimd zijn vóór 15 December. Van het perceel A wordt een dam gereserveerd en wel de dam aan den Noorderkant langs het lot. Inlichtingen verstrekt de opzichter P. LAKERVELD te Aalburg. zal op Donderdag 13 November 1919, des namiddags ten 2 uur, in het»Wapen van Amsterdamin het voor den tijd van 5 jaar. Tot blootschoof 1924. Aanvaarden direct na het hakken. De knuisten zijn voor den pachter. Inlichtingen verstrekt de opzichter P. LAKERVELD te Aalburg. Zegt het voort. Aanbevelend, bijzonder geschikt voor t Wilhelmina-Bazar.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 3