voor het Land van Hensden üq Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Ho 3S39 Zaü RHEUIUTIEK? iablelfen SS Rugpij n bij jonge menschen. Ik vrees hei niet Een enkele koker heett me genezen. BEHOORENDE BIJ HET De menschen boven de veertig weten, dat rugpijn vaak een nierkwaal aanduidt, maar jonge menschen denken niet altijd hierover na. Jonge mannen wijten het dikwijls aan hun bezigheden en jonge vrouwen aan haar geslacht beide gevaai jijke en mis leidende gevolgtrekkingen, als de nieren de werkelijke oorzaak zijn. Er is niets wat dan meer onmiddellijke verzorging vereischt. Verwaarloozing sluit ernstige verschijnselen in zich als rheoma- tiek, nier-waterzucht, steen, ontstoken nieren en blaas, ischias, spit, graveel en zelfs on geneeslijke ziekten. Onmiddellijke behandeling vereischt in sommige opzichten zelfverloochening. Vele van de zoogenaamde genietingen des levens zjjn slecht voor de nieren. Zware maaltijden, alkoholische prikkels en ongeregelde ge woonten dragen bij tot vorming van over tollig urinezuur en tasten de teere nier filters aan. En nog erger staat u te wachten, als dit kwaaddoend veigif aan de nieifilteis ontsnapt en in de spieren, zenuwen en gewi ichten kristalliseert. Begin verstandig te leven en gij zult beginnen gezond te worden. Gij kunt uw herstel bevorderen door de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te verster ken. Dit geneesmiddel dient uitsluitend voor het regelen en beelen der nieren en blaas, en gaat zoodoende de kwade gevolgen van urinezuur tegen. De weikzaamheid der nieten wordt hersteld, het bloed weder gezuiverd, en de opgehoopte vergiften en vloeibare onzuiverheden worden geleidelijk uit het lichaam verdreven. Op elke echte doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen komt het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen voor Verkrijgbaar bij alle goede drogisten h t 1 75 p. doos of f 10 p. zes doozen. BUITENLAND Loos alarm. Zooals we in een vorig nummer mede deelden, voorspelde een Amerikaanse!» ge leerde, dat tegen 17 December een groot gevaar onzen aardbol d'eigde tengevolge van den speeialen stand van de planeten Mercurius, Venus, Mars, Neptunus, Jupiter en Sartunus ten opzichte van onze aarde. De stand van deze genoemde planeten zal inderdaad dan zoodanig ztjri dat, als men op de zon geplaatst was,~ men ze niet van elkander aan het hemelgewelf zou zien staan. Een man van de »Petit Parisien® heeft zich in verband met het verontrustende Amerikaansche bericht tot den heer Bigour- dan gericht, een bekend sterrenkundige te Parijs. De interviewer deelt het volgende mede omtrent zijn bezoek Ik vond den geleerde in het observa torium te midden van zijn boeken en kaar ten. Hij ontving mij zeer vriendelijk ep zijn gelaat had een buitengewoon kalme uitdrukking. Ik las hem het bericht voor en de geleerde zei glimlachend Dat is vast een mop In de eerste plaats is het heelemaal niets verdienste lijks, mede te deelen dat de sterren dan in conjunctie zullen zijn. Al onze weten schappelijke werken vertellen ons dit reeds. Bovendien maken ze ons bekend met alle conjuncties, die zich eventueel nog zullen voordoen. Het bericht, dat u me voorleest, bevat dus niets bijzonders en inderdaad zal de conjuntie, waarvan sprake is, plaats vinden. Wat betreft de voorspelling van de vlek op de zon, geen enkele geleerde zou u de waarheid daarvan durven ver zekeren. Het is mogelijk, dat professor Porta (zoo heette de Amerikaansche onheils bode), dien ik bovendien in het geheel niet ken, op 20 November II. een zonne vlek waargenomen heeft en, daar de om wenteling der zon 27 dagen duurt, nu voorspelt, dat er 17 December weer een zonnevlek zal zijn waar te riemen. Maar dit is een bloote veronderstelling, die op geen wetenschappelijken ondergrond berust. Maar, vroeg de verslaggever verder, kan dit verschijnsel inderdaad dan wel een zoo groolen invloed op onze planeet hebben, dat een ramp er het gevolg van is? Ik kan u met een gerust hart ver klaren, dat dit niet het gevolg is. Men heeft echter wel kunnen constateeren zon der echter nauwkeurig de oorzaken te kennen, dat zonvltkken afwijkingen in den stand van de magneetnaald te weeg bren gen. Maar men mag niet zeggen, dat zonnevlekken rampen veroorzaken want zoo men dit wist, dan zou men zijn maat regelen wel van te voren kunnen en moe ten nemen. De Amerikaansche kolcurrisis. New-York, 9 Dec. De kolennood heeft nu het toppunt bereikt. Buitenlandsche stoomschepen voor Amerikaansche havens bestemd, gaan naar Canada en nemen daar kolen in. Honderden Amerikaansche stoom schepen liggen in de haven en kunnen niet uitvaren, daar zij geen hunkerkolen kunnen krijgen. Bijna meer dan 1 mil- lioen ton vrachtgoederen voor Europa be stemd, waaronder grootendeels levensmid delen liggen bier en kunnen niet getran sporteerd worden. Iri scheepvaartkringen verwacht men dat ongeveer 7ü°/0 van den scheepvaartdienst zal staken, daar de stoom schepen slechts met petroleum gestookt kunnen worden. o Een moordpartij. In Moorsel by Aalst (België) hebben twee boerenjongens van 15 en 19 jaar, een heel gezin, vader, moeder en drie kin deren uitgemoord. De quaestie liep over liet terugbetalen van vijf geleende fianken. Met messen en hamers werden de slacht offers één voor één afgemaakt. De jeugdige moordenaars zijn reeds gevat. o Frankrijk. President Poiocaié treft al toebereidselen voor den tijd, dat hij niet meer president vari de Republiek zal zijn. De Parijsche bladen melden, dat bij voor 400.000 fiank een kleine villa gekocht heeft m de Mar- beaustraat, dicht bij het bosch van Bou- logue, waar bij na afloop van zijn zeven presidential en, in het begin van 1920 zal gaan wonen. Een heel bescheiden, heel burgerlijk buis, noemt een van de bladen de toe komstige woning van den gewezen presi dent. o He proteststaking te Antwerpen Havas seint uil Antwerpen Tengevolge van bet besluit, dat de Arit werpsclie arbeideisvereeniging heeft geno men, was de stuking in de haven algemeen. De staking (als protest tegen de gevangen neming van het socialistisch Kamerlid Ja- rrjaistrekte zich ook tot de Fransche scheepvaailbasis uit. De stakers trokken in optocht tiaar de gevangenis. De orde werd niet verstoord. De burgemeester beeft samenscholingen van meer dan tien per sonen verboden. o Otcrstroomingeii in België. Tengevolge van den grooten regenval der laatste dagen hebben in Vlaanderen ernstige oversiioomingen plaats gehad. Vooral in het Scheide'dal is ernstige schade aangericht. o Oen up-to-date ingericht vliegtuig. Een draadloos telegram meldt uit Londen De nieuwe Handleypage-machine, welke voor handelsdoeleinden is ingericht, kan 15 tot 20 pasagiers vervoeren en een lading meenemen van 2 ton. Er is voor de dassagiers een groote sa- lorii'uimte ingericht met tapijten, gordijnen, fauteuils, electrisch licht, klokken, spiegels, een toiletgelegenheid, apparaten voor draad- looze telegrafie, telefoons en bloemenvazen. De Napierlion-motoren, die een maxi mum snelheid van 112 mijl per uur en een normale snelheid van 30 mijl kunnen ontwikkelen, zijn voorzien van speciale toestellen om het geluid te dempen ten einde de conversatie onder de passagiers mogelijk te maken. Op groote schaal kan reserverkracht worden ontwikkeld, waardoor de machine in staat wordt gesteld op te stijgen met haar maximum lading vanaf zeer boperkte terreinen, terwijl zij op één motor in de lucht kan blijven in geval de andere motor defect mocht geraken. De Fransche verL'ezeu in den oorlog. Totdusver was het nog niet mogelijk geweest voor de officieren van het Fran sche leger evenals voor de troep de ver houding vast te stellen tusschen het aantal gesneuelden en het aantal gemobiliseerden. Thans is echter bekend gemaakt dat er van 2 Auguetus 1914 af op elke gemobi liseerde officieren 18.7 officieren gesneu veld of aan hun wonden overleden zijn. Voor de soldaten bedraagt het percentage 16 De eerste locomotiet van Krupp. Zaterdag heeft de firma Krupp, die nu natuurlijk geen kanonnen en ander oorlogs materiaal meer maakt de eerste locomo tief afgeleverd. BINNENLAND Nederland en België. In de Woensdag gehouden vergadering van de Tweede Kamer stelde de voorzitter voor het verzoek van den heer Visser van Uzendoorn om verlof tot het richten van vragen aan de regeer mg ornti ent de onder handelingen tot herziening van de tractaten van 1839. De minister van buitenlandsche zaken had hem medegedeeld geen bezwaren te hebben tegen beantwoording der vragen, doch slechts in comité-generaal. Hij stelde voor de interpellatie te doen plaats hebben op Maandagavond. De heer Visser van IJzendoorn kon zich hiermee volkomen vereenigen, doch wenchle ter voorkoming van misverstand in hei openbaar te verklaren, dat hij volledig vertrouwen stelt in het huiteniandsch beleid der regeering in het bijzonder ten aanzien van de voorgenomen herziening der tractaten van 1839 en dat de stap door hem ge daan uitsluitend wordt ingegeven door het z. i. gerechtvaardigd verlangen dat de Kamer meer dan tot dusver wordt inge licht omtrent deze onderhandelingen, waar hij groote belangen van ons volk betrokken zijn. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter werd bestoten. Men seint uit Den Haag Naar wij vernemen is het verloop der on derhandelingen te Parijs voor Nederland zéér bevredigend. In verhand metdentij- delijken terugkeer der Belgische gedele geerden naar hun land is dezer dagen ook de overkomst te verwachten der Nederland- sche delegatie. De commissie hoopt den 5en Jan. haar werkzaamheden te hervatten en hij die ge legenheid enkele punten te regelen waar omtrent nog geen algeheele oveieenstemniing werd verkregen en tevens de samenstelling var. haar rapport ter hand te nemen. Intusschen wordt door de gedelegeerden met hun regeei ingeu het noodige oveileg gepleegd over de definitieve redacties en hetgeen verder in verhand met de beëtridi ging harer taak door de commissie moet worden voorbereid. o Te Apeldoorn is de witter Z hij zijn werk in de papierfabriek van de firma Van Gelderen Zonen door hel drijf wei k ge grepen en rondgeslingerd. Kort na zijn overbrenging naar het ziekenhuis is de iriai overleden. o Iemand uit Terhorg, die aan den kas sier Overling te Doetinchem een dreigbrief schreef, waarin 1 14 000 werd geëischt, is door de politie geai resteerd. o In de melkfabriek »Hollaridiac te Vlaai- dingen sprong Maandag met een geweldigei slag een plaat van de ketels, waardoor de brandende, zich in de ketel bevindende olie naar buiten stroomde, zoodat de chef-ma chinist en een stoker hevige brandwonden, voornamelijk in het aangezicht, bekwamen. Waarsclujiriijk is de plaat gesprongen, door dat zich in de vlampijpen gassen hadden verzameld, welke ontploften. De stoker moest onmiddellijk naar het ziekenhuis wor den vervoerd. o Zwitserscbe gidsen hij dm prins op bezoek. Twee zeer bekende berggidsen uit Zer- matt, de heeren Biner en Augustin Centi- nelta, die den Prins in de laatste jrren op zeer moeilijke alpenlochten in Zwitserland ten geleide strekten, zijn op uitnoodigirig van Prins Hendrik eenige dagen in Neder land komen doorbrengen en hebben bij die gelegenheid aan eenige bekende Nederland sche alpenreizigers een bezoek gebracht. Ook hebben zij op het Loo met den Prins aan een jachtpartij deelgenomen. o Ter viering van den 500 jarigen gedenk dag in 1923 van de uitvinding der boek drukkunst bestaan plannen te Haarlem een groote tentoonstelling te houden. o Duitsche schipbreukelingen. Uit Vlissingen seinde men gisteren Hier zijn 6 schipbreukelingen gebracht van een Duitschen treiler welke op een mijn is geloopen. Zes der opvarende zijn verdronken de schipbreukelingen werden opgepikt door het Belgische stoomschip Bremernaar Ostende bestemd. -o («asrerstikking. De smid G. Jordens uit Bergen op Zoom en zijn echtgenoote zijn bewusteloos gevon den door ontsnappend gas. De vrouw is overleden de toestand van den man is niet zonder gevaar. Buitengewoon oorlogscrediet. Den Haag, 9 Dec. Wij vernemen dat dezer dagen te verwachten is de indiening van een wetsontwerp waarbij wordt ge vraagd de verleening van een buitengewoon crediet van ongeveer f 50.000.000 voor het tweede halfjaar 1919 voor het depar tement van oorlog. Zooals men weet i« iet crediet voor het eerste halfjaar 1919 ten bedrage van f 86.000 000 nog bij de Tweede Kamer aanhangig. o Dyiiamietontplofling in kachels. Bij Dr. Van den Bosch te Deventer is een groot aantal ruiten vernield ten ge volge van een dyriarnietontpluffing in de rachel die ook uit elkaar is gesprongen. Als door een wonder bleven de huisgenoo- ten ongedeerd. Te Amsterdam sprong in den achter winkel van den sigarenhandelaar den heer Keljen, in de Amstelstraat eensklaps de kachel met een geweldigen slag uit elkaar. De kracht, waarmede de stukken gietijzer in 't rond vlogen, was zoo sterk, dat zij in de zoldering en in den muur bleven zitten. De sigarenkasten met glazen deu ren werden evenals de groote vulkachel geheel vernield. Geen persoonlijke onge lukken. o De rechtbank te Arnhem veroordeelde den Duitsclrer A. Poerkert wegens den moord op den geperisionneerden kolonel van Hillen tot vijftien jaar gevangenisstraf De eisch was tien jaar geweest. o De te Deventer gestationeerde politie- troepen zijn op het spoor gekomen van een bende militairen, die zich gelijk ge bleken is, reeds geruimen tijd bezig hield met het ontvreemden van levensmiddelen en partijen militaire goederen. Vier der hoofddaders zijn in arrest gesteld. o AmsterdamBerlijn. Binnenkort zal een dageltjksche D-trein Amsterdam Beiltjn en terug, over Olden- zaalBentheim worden ingelegd. De trein zal zijn samengesteld uit materiaal van de Nederlandsche spoorwegen. o Koninklijke audiënties. Naar wij vernemen, ligt hel in het voor nemen van H. M. de Koningin om binnen kort, zoowel in de hoofdstad des Rijks, als in de Residentie, audiënties te verleenen, die ook toegankelijk zullen zijn voor auto iiieiten, corporaties, vereenigingen en par ticulieren uit andere provinciën, dau die waarin Hare Majesteit vertoeft. Nadere mededeelingen betreffende deze audiënties zullen tijdig in de dagbladen worden gedaan. Nederlandsche vlieger naar Italië. Dinsdag heeft de le luitenant-vliegenier C. Koppen, met den len luil.t J. Koopman als passagier, in een D. T. W -toestel, vooizien "an een 220 paards Benz-motor, zijn reis per vliegtuig naar Italië aange vangen, lly vliegt eerst naar Parijs, ver volgens naar Lyon en via Marseille, Nice en Genua naar Tuiijn. o Onverlaten. Bij een landbouwer te Glane (Lossei) kwamen 7 Duitschers binnenvallen, die on der bedreiging met geladen revolver eten eischlen. Beducht voor grootp onheilen werd aan dien eisch gehoór gegeven. Inmiddels werd ook de post der Nederl grenswacht ge waarschuwd, die weidia een 5-tal kon arresteeren. Twee der onverlaten wisten, hoewel er herhaaldelijk op hen geschoten werd, te ontkomen. De anderen bevinden zich te Oldenzaal in arrest. Ze komen uit de omstreken van Essen. o lubraak. Omstreeks 2 uur in den nacht hoorde de heer M. te Aerdenhout gerucht van rinkelende ruiten in zijn woning. Hij stond op, greep een revolver en schoot op de gedaante die hij opmerkte. De heer M bleek geraakt te hebben, want de gedaante, een man, stortte neer, ernstig in den buik gewond. Hij bleek te zijn eeu juist ont slagen huisknecht, H. G. Overbrenging naar het gasthuis te Haarlem was nood zakelijk. De kogel was den buik van voren ingegaan en had het lichaam van achteren verlaten. o Verminderde pacht. Druten, 9 Dec. In de Betuwe hebben sommige eigenaars van boomgaarden in verband met de geleden schade door den duren inkoop van het fruit 20% op de kooppi ijzen laten vallen. o Orgeltrapper»!. Voor allen die in den naam orgeltrap per c of ïwiudmakert iets vernederends -C9MR spierpijn, rheumatiek, (iewricnfspijn,stijve hals, spit in den ru^, influenza, jichthoofdpijn,oorpijn, aangezichtspijn, kiespijn. fabrikant A. MIJNHARD! PHARMACEUTl SCHE FABRIEK. Z.EI5T. LjrgJSj vinden is een uitkomst de nieuwe benaming die de kerkeraad van de Doopsgezinde ge meente te Hallurn heeft uitgedacht, die n.l. in het orgaan der gemeente sollicitanten oproept voor de betrekking van nopwekker van de kunstmatige ademhaling van het gemeenteorgel.® De kerkeraad mag wel een toeslag geven voor 's mans visitekaartjes. Een pendant van bet Nijnteegschc raadsel. Te Appeltern zijn drie huwelijken ge sloten, waardoor zonderlinge familieverhou dingen werden geschapen. De vader en de zoon v. T. trouwden met de twee zusters S., waardoor de zoon de zwager werd van zyn eigen vader en de eene zuster de schoonmoeder van de andere. Een doch ter van v. T. senior trouwde met een broer van de gezusters S. Dientengevolge werd deze dochter de schoonzuster aan haar eigen vader en haar man is tegelijk zoon en zwager van vader v. T terwijl de dochter moeder moet zeggen tegen haar schoonzuster. o De afbouw der kruisers. De Munster van Marine heeft in de Tweede Kamer verklaard, dat hij de Afe- morie van Antwoord op de Marinebegroo- ting onveranderd handhaafd. De kruiseis worden dus niet afgebouwd. o Dr. A. Kuyper. In verband met berichten omtrent een ernstige ongesteldheid van den Minister van Staat Dr. A. Kuyper, aan het Haagsch Correspondentie-bureau mededeelen dat hij in de vorige week inderdaad aan een on gesteldheid heeft geleden, die zich aan vankelijk ernstig deed aanzien, doch dat op het oogenhlik Dr. Kuyper nagenoeg hersteld is. Het voorval te Brcskcits. Voor de rechtbank te Middelburg zullen Vnjdag 19 December vier inwoners van Breskens terechtstaan, die zich op 2 Novem ber j.l. schuldig maakten aan liet vernie len, althans het wegnemen van een Bel gische viag van een aldaar in de haven liggend Belgisch vaartuig Van de zijde van hei O. M. zijn in deze zaak 10 getuigen gedagvaard. Nederland en dc Vereenigde Staten. De New-Yorksche correspondent van de N. R. Ct. seinde Het Nederlandsche gezantschap heeft een noenmaal aangeboden ter eere van Mgr. Nolens en mr. Westerman, die Zaterdag a.s. met de nLaplandd naar Europa terug- keeren. Aan den maaltijd zaten varschei- dene vooraanstaande lieden uit de New- Yorksche zakenwereld en de vertegenwoor digers der bladen' aan Jhr. De Beaufort, die den gezant verving, mr. Westeraian en Mgr. Nolens hielden toespraken, waarin zij aandrongen op versterking van de ban den van handel en vriendschapbetrekkiiigen tusschen beide landen. Men kan dit noen" maal beschouwen als het begin van een reeks maatregelen, die door het Neder landsche gezantschap op touw gezet zijn ter verdediging der Nederlandsshe belangen en ter verspreiding van kennis omtrent Nederland, waartoe de stichting van een Nederlandsche Kamer van Koophandel te New-York veel kan bijdragen. Mr. Wester man had goede verwachtingen van de samenwerking der bankzaken in beide lan den inzake de credietverleeniug aan de Europeesche landen. Nabij Manenswaard orider Wageningen is het 80 tons groote houten zeilschip »De Twee Gebroeders®, schipper Vas, uit Drente, op een krip geloopen en gezonken. Het was niet verzekerd, BIJÏOECSEL fficttwsblad Het probaat en onfeilbaar middel legen KOUDE EN PIJN IN DE LEDEMATEN, Per koker 60ct. 3 kokers fl.70. Verkrijgbaar bij Qpoth.en drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 5