""ÏIFkööpI - Heerenrijwiel - E. BR1NCKMAN, Wood jVlilne 5choe«b«kUcdi#g Rubber Zolen en Hakken Genees t Uw keelpijn Giillaim do £ooiw „Se lianen en Vogelenzang." HALSTEREN (N-Br.). Die de schoen past, - trekt hem aan. III. J. VAN MIER H. A. RONSEL, A. P» MICHAÊL EL R. H. Dankbetuiging'. Dankbetuiging. een nette Verstelnaaister circa 100 paren gedipl. Pédicure. Nieuw Nieuw Heden ontvangen Nieuw! Nieuw! Draineerbuizenfabrieken Maat- en Reparatiewerk. Accountantskantoor van 's-Hertogenbosch, Fabrikant biedt te koop aan Aan onbekenden mon- sterpaar onder rembours. Yughterstraat 101 's-Bosch. In aanschaffingskosten niet duurder dan leeren zolen en hakken maar in 't gebruik 400(l0 besparing. Rijwielhandel - Aalburg. Het water viel nog slechts zeer langzaam. Niet alleen de buitenpolders staan geheel blank, maar ook in de bin- nenpolders is alles water wat men ziet. By den noordwestenwind van Maandag avond liep het water weder over den weg naar Waspik, waardoor de communicatie met die gemeente opnieuw was verbroken. Alle werkzaamheden op veld en in tuin liggen geheel stil. Herpt. De Harmonie «De Eendracht hoopt Zondag 25 Jan. een groote uitvoe ring te geven te Oud-Heusden in het café «Brok®, waarbij de Humoristen W. Kuijsch en J. A. Verhoeven hunne medewerking zullen verleenen. De Handoogschutterij «Ons Genoe gen® vergaderde Maandagavond in het café «De Ploeg® waarbij als bestuurleden wer den herkozen P. Fitters, M. Couwenberg en W. van Sprang. Een eigenaardig ge val deed zich hier voor n.l. de heer M. Fitters die reeds drie jaren het Koning schap had verworven was dus Keizer, wat hij reeds vroeger was, doch ook P. van Gestel had nu ook drie jaren op het Ko ningschap recht, was dus ook Keizer een moeilijk geval dus. Er werd besloten den ouden Keizer niet te verbannen en den nieuwen Keizer voorloopig als reserve Keizer te behouden. Raamsdonksveer. De bondswedstrijd «OlympiaBrabantia® eindigde in een ge- lyk spel 11, hetgeen de verhouding juist weergaf. >Brabantia« speelde met een, «Olympia® met twee invallers. De bloemendag ten bate der Oos- tenryksche kinderen heeft ruim 180. opgebracht. Uit het Correspondentieblad van de vereeniging voor M.U.L.O. blijkt, dat het aantal candidaten voor het M.U.L.O. ex amen in 1919 bedroeg 1532. De leeftijden der candidaten liepen van 14 tot 34 jaar. De meesten waren 16 a 18, 2 waren 34, 1 was 22 en slechts 3 waren 14 jaar. Een dezer drie was een leerling onzer Chr. M.U.L O. school, die 26 Juli te Rotterdam slaagde voor het B. diploma, d. i« het zwaarste gedeelte. De 20-jarige H. werd door de po litie opgepikt als verdacht van diefstal van waschgoed. Sprang. De j.l. Zondagmorgen gehou den collecte, bij den uitgang van het Ge formeerd kerkgebouw voor de noodlydende Weensche kinderen heeft f120.opge bracht. In den tijd welke het hulp- post en telefoonkantoor alhier voor het publiek open is, is eenige verandering aangebracht. Het is thans open des voorm. van 812 des nam. van 23.30 en des avonds van 67 uur. Op Zon- en feestdagen van 89 uur. In deze gemeente is een Christelijke voetbalvereen. opgericht, welke op Zaterdag middag haar oefeningen houdt. Beroepen bij de Ger. kerk alhier, ds. M. Post van Nieuw-Dordrecht. Wijk. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School alhier is aangesteld de heer C. C. J. de Gree, uit Aardenburg, De muziekvereeniging «Oefening en Uitspanning®, alsmede de zangvereeniging «Crescendo®:, zijn voornemens deel te ne men, aan het Nationale Concours op 2e Pinksterdag te Lekkerkerk. De muziek vereeniging in de afdeeling uitmuntendheid en de zangvereeniging in de 3e afdeeling. Znilichem. Op 1 Januari 1919 telde deze gemeente 1076 inwoners, op 1 Jan. 1920 1084, waarvan 590 mannen en 596 vrouwen. Vergadering van den Raad der gemeente VEEN, op 15 Januari vm. 10 uur. Voorzitter R. J. van Doveren. Secretaris J. Timmermans. Te ruim half elf opent de Voorzitter de vergadering met voorlezing van het gebed. Aanwezig zijn de leden den Dekker, Timmermans, v. d. Pol en Jiskoot. Afwezig de wethouders Schreuders en Smits en het lid Vos. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering, welke zonder op- of aanmer kingen worden vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. De circulaire van Ged. Staten inzake vereeniging van gemeenten, zou de Voorz. wegens de afwezigheid van de beide Wet houders, nogmaals willen aanhouden tot een volgende vergadering. Aldus wordt besloten. Om dezelfde reden wordt de beslissing omtrent het aangaan van een geldleening, die ook reeds in een vorige vergadering was aangehouden, uitgesteld tot de eerst volgende vergadering. Het in de vorige vergadering aangehou den adres van Dr. Schmitz komt in be- handeliug. Dr. Schmitz heeft op een desbetreffende gedane vraag geantwoord, niet te weten hoeveel patiënten hij behandeld heeft. Volgens hem doet dit ook niets ter zake, hij heeft geen verhooging gevraagd wegen» uitbreiding van het getal patiënten, doch alleen wegens de vermindering van de waarde van het geld. v. d. Pol. Hoe gaat het met het dok teren voor de armen, wordt dit aange vraagd bij het armbestuur of beslist de dokter daaromtrent Voorzitter. Bij zijne vestiging is den dokter f 220.toegekend voor de armen- practijk, f20.voor het verrichten van vaccinaties, f10.voor het verrichten der doodschouw, totaal dus f250.Dit bedrag staat vast of hij veel of weinig patiënten heeft. v. d. Pol. Er zijn gezinnen die reeds 10 jaren dokteren van den arme doch, die volgens mijne meening tegenwoordig best zelf den dokter kunnen betalen. Ik meende, dat de menschen by het armbe stuur eerst een bewijs moesten halen en daarmede naar den dokter gingen. den Dekker. Ik vind het ook vreemd, dat het hetzelfde bedrag blijft en het geen verschil maakt of de dokter veel of weinig patiënten heeft. Voorzitter. Als er weinig zieken zijn geloof ik, dat de dokter het wel voor het bedrag kan doen, doch bij een epedemie, zooals vorig jaar geloof ik, dat hij er ge noeg aan te kort komt en het de gemeente op eene andere manier heel wat meer zal kosten, daarbij is by het bedrag ook in begrepen de verstrekking der geneesmid delen. den Dekker. Ik vind de 50 °/o we^te billijken, de waarde van het geld is veel minder. v. d. Pol. Ik vind het ook veel waard dat wij een dokter op de gemeente hebben, als we naar een andere plaats moesten zou ons dat niet meevallen. In Wijk en Aalburg weten de menschen niet beter, doch het zou ons hier afvallen. Voorzitter. Ik stel voor de 50 °/0 ver hooging te geven, te meer daar dit op andere plaatsen ook reeds is gebeurd. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Het verzoek van de Voetbalclub, om de beschikking over een lokaal van het school gebouw te mogen hebben voor het houden van vergaderingen, wordt op voorstel van den Voorzitter, met algemeene stemmen ingewilligd. Eveneens wordt met algemeene stemmen besloten adhaesie te betuigen aan het Raadsbesluit van de gemeente Smalünger- larid, om by het Rijk aan te dringen op verhooging van de Rijksbijdrage voor de salarissen van Burgemeester en Secretaris. Een schrijven van de Vereeniging voor Kinderherstelling- en Vacantiekolonies om subsidie. B. en W. stellen voor een sub sidie van f 25.te verleenen. den Dekker. Het is een nuttige stich ting, maar de financieele toestand van de gemeente vormt een bezwaar. Voorzitter. Als het over den financi- eelen toestand van de gemeente gaat dan kunnen we de boeken wel sluiten. Jiskoot. Voor de buitenlandsche kinde ren wordt zooveel gedaan. Ik acht het een mooie zaak dat er ook aan de kinderen in ons eigen land gedacht word. Met algemeene stemmen besloot men hierop de voorgestelde subsidie te verleenen. Een schrijven van den pas gevestigden smid B. Verzijl, om in aanmerking te mogen komen, voor het smidswerk ten be hoeve van de gemeente. De Voorzitter acht het verzoak zeer bil lijk en zou het eventueele werk dit jaar aan Verzijl willen opdragen, omdat ge noemden Verzijl, dit jaar in de gemeente ook zeker belasting zal moeten betalen. den Dekker. Ik vind het billijk, dat aan iederen smid het werk een jaar wordt opgedragen, doch, Verzijl is met zijn ver zoek te laat, hij had dit vroeger moeten indienen. Om het nu aan een ander te ontnemen en het Verzijl nu reeds dit jaar op te dragen vind ik onbillijk. Ik zou daarom Verzijl het werk in 1921 willen gunnen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een schrijven van de wed. v. Rijswijk om verhooging van de vergoeding voor het schoonhouden van het Raadhuis. Zij zou deze verhooging van f 1.op f 1.50 per week gebracht willen zien. den Dekker. Ik weet niet of dit noodig is, daar ik de werkzaamheden niet ken. De Secretaris deelt mede, dat de laatste jaren met het oog op de Distributie van levensmiddelen eene verhooging zeer billijk was geweest, doch dat nu de werkzaam heden weder veel minder zijn. De Wed. v. Ryswijk moet echter iederen dag 2 maal op het Raadhuis zyn, 's morgens om de secretarie schoon en de kachel aan te maken en des avonds om de secretarie te sluiten en te zien of de kachel uit is. v. d. Pol. Zij behoeft toch bij het aan maken der kachel niets bij te leveren zoo als bij de school. Hare zuster heeft voor de school f 15.verhooging gehad. Ik vind met het oog hierop de gevraagde verhooging wel wat hoog. De secretaris zegt over de Wed. v. Rijswijk goed tevreden te zijn en dat deze goed werkt. den Dekker. Goed werk moet ook be taald worden. Voorzitter. Ik zou dan een verhooging van t 15.willen toekennen evenals voor de school. Dit voorstel wordt met algemeene stem men goedgekeurd. De Rekening van het Algemeen Arm bestuur voor 1919 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd in ontvangst op f 591.29 en uitgaaf f 550.65* sluitende alzoo met een batig saldo van f 40.63*. Gedeputeerde Staten achten het geraam de bedrag van f 3000,voor aflossing van geldleeningen onder hoofdstuk 16 artikel 11 niet op zijn plaats en zouden dit bedrag overgebracht willen zien op hoofdstuk 12 artikel 3. De Raad keurt de verlangde wyziging met eenparige stemmen goed. De Raad besluit de nog aanwezige noodlichten en' de scheerzeep in voorraad bij den winkelier W. Schouten, hoewel de gemeente hierop een verlies van f 20, lijdt, over te doen aan genoemden winke lier. (Vervolg Raadsverslag in het volgend No.) Waterhoogte Heusd Stand 8 uur v.m. 16 Januari 3.32 M. -f- N.A 17 3.51 18 3,70 19 4.13 Geen eb of vloed. Rivierberichten. Op 20 Jan. in meters s-Hertogenbosch 5.37 -f N. A.P. nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 5.42 (Maas) 5.40 Crévecoeur (Dieze) 5.47 Crévecoeur (Maas) 5.44 St. Andries (Maas) 6.67 St. Andries (Waal) 8.40 e n. .P. Grave Venlo Maastricht Keulen Lith Arnhem 10.96 16.89 45.55 7.46 Op 19 Jan. 7.34 13.02 in cM. was 9 was 7 was 10 was 9 was 10 val 4 val 13 val 15 val 41 val 27 val 62 was was NAGEKOMEN BERICHTEN. Hollandsche leening aan Duitsckland. Tusschen Duitsche en Hollandsche re geeringen zijn sinds eenigen tijd onder handelingen gaande over het verleenen eener Hollandsche staatsleening aan Duitschland van {200 millioen gulden, d. w. z. 4 mil liard mark. Daarvan zullen ongeveer 140 millioen worden aangewend tot den aan koop van grondstoffen en 60 millioen tot dien van levensmiddelen. Het crediet wordt voor 10 jaren verstrekt en verlengd naar mate de afbetalingen van Duitschland plaats vinden. Daarentegen verplicht Duitschland zich grondstoffen en levensmiddelen uit Holland te betrekken, en verleent Holland bovendien eenige belangrijke economische voordeelen, zooals betreffende de levering van kolen, de ontginning van kolenvelden op de Daitsch-Hollandsche grens enz. Een schip in brand. 500 passagiers in gevaar. HALIFAX. Volgens een opgevangen draadloos bericht staat het transportschip «Paul Haton« in brand op 50 graden breedte en 26 gr. lengte. De pompen staan onder het rijzende water. Het schip seint om hulp. Het stoomschip Frederic seint dat het denkt heden-avond bij het in nood verkeerende schip te zijn en dat het, als het weder het toelaat, zal trachten de passagiers aan boord te nemen. Naar gemeld wordt zyn er 500 passa giers aan boord van de Paul Haton. öe uitlevering van den ex-keizer. «La libre Belgique® te Brussel verschij nend, ontving van zijn correspondent te 's Gravenhage het volgende bericht«De officieele aankondiging van de vraag der geallieerden om uitlevering van den ex-keizer heeft in alle kringen hevige beroering ge wekt. Er heerschte groote levendigheid aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken. De minister-president heeft een onderhoud gehad met van Karnebeek. De Duitschen marine-attaché heeft een lang onderhoud gehad met den kabinets chef van den minister. De correspondent van de Libre Belgique zegt uit goede bron te hebben vernomen, dat stappen zijn gedaan bij den e x-k eizer, om zich vrijwillig ter beschikking van de geallieer den t e s t e 11 e n. Er is veel hoop, dat men zal slagen hem van de wenschelijk- heid van dien stap te overtuigen. ADVERTENTIEN. De ondergeteekende, zeer getrof fen door de vele blijken van be langstelling, die hij op Zaterdag 17 dezer mocht ondervinden, betuigt hiermede zijnen hartelijken dank aan de Ed.Aehtbare Heeren: Bur gemeester, Wethouders, en verdere leden van den Raad, den Ed.Aehtb. Heer Kantonrechter, aan het Be stuur en de leden der Heusdensehe Harmonie, en verder aan allen die hebben medegewerkt om hem dien dag tot een onvergetelijken te doen zÜn' D. VAN KUIJK. Gem. Veldwachter. Heusden. 20 Jan. 1920. Voor de vele en talrijke blijken van sympathie door de Ingezetenen van Heusden betoond, bij gelegen heid van het 25jarig ambtsjubilé van onzen geaehten Vader, als Ge meenteveldwachter, ondervonden, betuigen wij bij dezen onzen har telijken dank. Namens Kinderen en Kleinkinderen, B. VAN KUIJK. Heusden, 20 Jan. 1920. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot. Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JACOB GERDINUS VAN DER BEEK, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: Wed. J. G. v. d. Beek. Wijk, Januari 1920. Ondergeteekende vraagt ten spoedigste een Loon naar bekwaamheid. a. DE GRAAF F, Rijwiel- en Motorenhandel. B.-BROEK. DUSSEN. Gevraagd te Heusden, om eens in de veertien dagen één dag aan huis te komen. Brieven letter N bureau dezer Courant. Brieven onder No. 66 aan het Bureau van dit blad. een goed onderhouden bij Chr. BOUMAN, Wjjk by Heusden. Spreekuur: Dagelijks, behalve 's Maandags, H met de LIA-tabletten tegen hoest, verkoudheid, keel pijn, die heerlijk verzachtend werken op de ontstoken keel en amandelen. Prijs f 0.75 per doos, met 3 kokertjes om in den zak te dragen. Ver krijgbaar bij alle drogisten en apothekers. Eischt onze handteekening L. 1. Akker, Rotterdam. tabletten TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger: J. DE VRIJ, Veeverloskundige te Zevenbergen. Bovenstaand spreekwoord wordt reeds door één rijwielhandelaar bevestigd, wel licht er nog meerdere volgen. Reuzenreclame Reuzenmagazijnen Reuzenomzetten en Reuzenkoopjes zijn altijd de middelen, waarmede men Reuzenrom- mel aan de man zoekt te brengen. In hun eigen belang blijven wij het wielrijdend publiek waarschuwen(niet om werkelijk goedkoop te koopen, wan neer zulks mogelijk is) maar wel om op schijnbaar goedkoope aanbiedingen, zon der onderzoek naar de kwaliteit voetstoots in te gaan, daar na vergelijking, goed koop, duurkoop zal blijken te zijn. Afdeeling ALTENA. SCHOENMAKER NIEUWSTRAAT HEUSDEN beveelt zich beleefd aan voor Wordt op verlangen afgehaald en thuis bezorgd. Reparatiën geschieden spoedig, net en tegen b i 11 ij k e n p r ij s, Aanbevelend, ALS BOVEN. Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441 belast zich met alle accountants werkzaamheden. i Gedeponeerd Handelsmerk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 3