voor hel Land van Heusien i Altena, de Langstraat en de Bommeterwaard. No. 3054 Zaterdag 7 Februari. De groote vraag „waar Kan iü tiMeeligstio is opgelost, u onze prijzen verge- H. 1. ItOODÉË Fotografisch Kunst-Atelier, Gnillaume de leeuw „De Melanen en Vogelenzang." HALSTEREN (N Br.). Het eenigste adres voor DAMES- EN -:- HEERENKLEEDING W. H. BRIK Bz. Bedwateren. Neemt gelden a deposito. Geeft uit 4"„ Spaarbankboekjes. 3 Gouden en Zilveren Hotel ichroom - Restaurant I JOZ. DE JONG GORINCHEM, E. BRINCKMAN Cite-, Alricht- sa Bürkepp-lijwislsa. 's-BOSCH. Hinthamerstraat 10. pillen UR1E 2. Vertrouwd adres voor Uurwerken. Horlogemaker if alsmede Kerkboekjes met- en zonder Gezangen, in GROOTE VOORRAAD bij C. STOLK, Gorinchem. 5°jo Korting. Lage prijzen. J. DE WIT. Draineerbuizenfabrieken Hoeden- en Pettenmagazijn recht tegenover de Fa, De Leur. Vughterstraat 101 's-Bosch. ftuime sorteering fbrleges, Kleden en bekkers- Alle uurwerken leveren wjj met 2 jaar garantie. GORINCHEM Arkelstraat 490. Opgericht met steun der Regeering. Lips' Safe-Inrichting. BEHOORENDE BIJ HET commissie) niet te veel een zwaar heer Snoek den kop r tingen betr vergadering Het lid daar het ei 1 De Voorzitter Als geneesmiddelen noodig zijn. Matigheid, opgewektheid en lichaams oefening zijn natuurlijke levenswetten,-die u gezond dienen te houden. Maar voor de velen, die deze niet hebben beoefend, het niet wilden of konden, zijn genees middelen een noodzakelijke behoefte om de kwade gevolgen van het verwaarioozen der gezondheidsrfegels van de Natuur te herstellen. Dit geldt de velé, pijnlijke verschijnselen van nieraandoening, vooral als door over- werking, zorgen, laa*| naar bed gaan, te veel eten en drinken, en in 't algemeen door een onverstandige leefwijze, overmatig veel urinezuur de nieren overweldigd heeft en het bloed heeft vergiftigd, waardoor niergruis, rugpijn, spit, nier-waterzucht, niersteen, ischias, rheumatiek of ontstoken nieren en blaas worden veroorzaakt. Verandering in al uw gewoonten is niet voldoende om beter té worden. Een ver standige leefwijze is noodzakelijk, maar de verzwakte nieren dienen eveneens versterkt te worden door een speciaal diergenees middel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn uit sluitend voor de nieren, de blaas qn urine wegen. Zij hergeven aan de nieren de kracht om haar taak het filtereeren van het urinezuur en vloeibare onzuiverheden uit het bloed te verrichten. Zij ver zachten de blaas en regelen de urine-or ganen. Duizenden zijn door Foster's Rug pijn Nieren Pillen duurzaam bevrijd van ernstige nierverschijnselen. Wacht u voor namaak, elke echte doos draagt de handteekening van James Foster. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle goede drogisten af 1.75 p. doos of f 10.per zes doozen. Spoedeischende vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK op Don derdag 29 Jan. jl. Afwezig de leden van Herwijnen, v. d. Mejjden en Buizer. Na de gebruikelijke opening door den Loco-Burgemeester Ottevanger worden de notulen gelezen en vastgesteld. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat deze spoedeischende vergadering is opgeroepen om een tijdelijk Directeur G. E. B. te benoemen door het bedanken van den heer C. A. Walraven tegen 1 Febr. B. en W. stellen voor te benoemen den heer A. Snoek, Wethouder der gemeente, welke genegen is, tijdelijk kosteloos het G. E. B. te beheeren. Het lid Walraven is tegen benoeming by acclamatie en stelt voor er over te stemmen. Bij stemming verkreeg A. Snoek 5 stemmen en C. A. Walraven 2 stemmen, (de heer Snoek bleef buiten stemming). De benoeming wordt door den heer Snoek aangenomen. Op de vraag van Walraven voor hoelang de tijdelijke directeur is benoemd, wordt door den Voorzitter medegedeeld, dat het zoolang zal zijn tot het bedrijf in orde is, waarop Walraven antwoordt: »0zoo lang het bedrijf in orde is.« Bij de rondvraag geeft het lid de Jong in overweging de balie te verplaatsen, zoodat er meer ruimte komt voor het luisterend publiek, daar de belangstelling tegenwoordig groot is. Het lid Walraven is van meening, dat wanneer het G. E. B. in orde is, de belangstelling van het publiek wel zal verminderen. Besloten wordt het voorstel te stellen in handen van B. en W. Het lid Snoek vraagt inlichtingen over de steenkolendistributie in deze gemeente. Hij heeft vernomen dat dW".olendragers f 7.per dag verdienen en bovendien melk geschonken wordt. Hij vindt deze loonen te hoog. Ook heeft hij klachten vernomen dat de kolen duurder zijn dan in de omliggende gemeenten en dat bij één handelaar de kolen voortdurend in het water liggen. Het lid Verschoor (lid der Brandstoffen- ii sie zullei nenf Q!€ dat f 7.per dag T steenkolen-dragen is werk. Hij noch de n zak met kolen op wat verdere inlich- jn te bekomen op de ;.-C. stelt voor te eindigen, }l wordt. jl toe dat door hem een en ander onderzocht zal worden, daar de heer Snoek niet genegen is inlichtingen bij de B.-C. in te winnen. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting om reclames H. O. te behandelen. BINNENLAND. Rechtszaken. Voor het Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch stond in hooger beroep terecht W. H. J., landbouwer te Echt, thans gedeti neerd. Beklaagde werd door de rechtbank te Roermond veroordeeld tot 3 iaar ge vangenisstraf ter zake dat hij op 8 Oct. 1919 te Echt in de herberg van W. Hou- ben opzettelijk met het voornemen, om zijn broeder P. J. van het leven te berooven, uit een met scherpe kogelpatronen geladen revolver op een afstand van drie Meter op zijn broer heeft geschoten. «r De schoten troffen geen doel, omdat D. J. van houding en stand veranderde en kwamen in een muur. De adv.-gen. mr. Chopius eischte met vernietiging van het vonnis der rechtbank te Roermond, wegens poging tot doodslag drie jaar gevangenisstraf. Mr. E. v. Zinnicq-Bergman, adv. en proc. te 's-Bosch, trad op als verdediger. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch uitspraak doende in hooger beroep, beves tigde het vonnis der rechtbank te Breda, waarop R. T., te Ginneken en Bavel, die op 6 Aug. met een vaart van 65 K.M. per uur door Breda reed met een motor rijwiel, en wel, in staat van dronkenschap zijnde, G. Bogers aanreed en meesleurde, waardoor deze aan de gevolgen overleed, veroordeeld werd tot 2 maanden gevan genisstraf, wegens veroorzaken van den dood door schuld. Beu mild vonnis. Men herinnert zich misschien nog den moord in het Sarphati-park, waar een man en een vrouw, met wie hij leefde en die hij van ontrouw met een Belg verdacht, dood schoot. Hij trachtte daarna zelfmoord te plegen. Hij trof zich aan de oogen, zoodat hij blind werd. Heden is hij door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot acht dagen gevangenisstraf. o Maakt nu jacht op muizen Niet alleen mollenhuidjes worden duur betaald, doch ook muizenvelletjes, waar voor men in sommige plaatsen van Noord- Brabant tot 15 cent per stuk geeft. o Nederland en België. De onderhandelingen geëindigd Een bericht uit Brussel meldt, dat vol gens de »Libre Be!gique« de Nederlandsch Belgische onderhandelingen te Parijs zijn geëindigd en dat de vertegenwoordigers van de beide landen naar hun land zullen terugkeeren. Men verwacht de ondertee kening van het verdrag binnen twee of drie weken. Zachte winters. 1172. In dit jaar was de winter zoo zacht, dat jreeds op het einde van Januari de vogels hun nesten maakten en in Februari reeds jongen hadden, terwijl de boomen in 't blad stonden. 1289. Dit jaar had men geen winter men zou gezegd hebben, dat de natuur geweigerd had haar gewone rust te nemen en plotseling van den herfst tot de lente was overgegaan. De winter was zoo zacht, dat de jongemeisjes te Keulen op Drie koningendag kronen van violetten en koorn- bloemen in het haar droegen. 1421. Dit jaar zag men de boomen in in Maart en de wijngaarden in April in vollen bloei. In April had men rijpe kersen en in Mei waren er reeds druiven. 1538. De winter was zoo zacht, dat in Januari de tuinen vol bloemen stonden. 1572. Reeds in Januari zag men bla deren aan de boomen en in Februari nes telden de vogels zich in hun nesten. 1585. Hetzelfde verschijnsel deed zich dat jaar weder voor, en met Pasohen had men reeds korenaren. 1607. Ook de winter van dit jaar was buitenge-acht. Vorst was er niet. de in den winter van te stoken, het vroor w 1659. dit jaar bi noch sneeu 1722. Ii dat er nerg in zomerstof Ned. Öost-Indië. Eerste voorschot. Men deed aan »De N. Vorstenlanden* het volgende grappige verhaal Op een plaats, die wij maar niet zullen noemen, kwam een inlandsche werkman bij zijn toe wan permissie vragen om een vergadering van de S. I. te mogen gaan bijwonen. Op de vraag van den toewan, waarvoor die vergadering was belegd, ant woordde hij zonder omwegen, dat er ge sproken zou worden om te staken. Ozeide de toewan, dat is prachtig, je weet dat wanneer jelui staken, jelui geen cent meer van mij krijgen. Weet je wat, jelui moeten naar den voorzitter van de S. I. gaan om een maand voor schot te vragen. Dat vertelde de man aan zijn kontjos en geen uur daarna begaven zich dertig man naar den voorzitter, om een maand te vragen. Wat, zei de voorzitter, voorschot Maar ik heb er geen geld voor I Dan, zeiden de aspirant-stakers, dan staken wij n i e t. 6 pet. Leening Amsterdam. Naar wij vernemen zullen de inschrij vingen op de 6 pet. leening Amsterdam ten bedrage van f 10.000.000 ten volle worden toegewezen. o Leening VHcrtogenbösch. De gemeenteraad van 's-Hertogenbosch stelde bet plan vast voor eene geldleening van drie millioen gulden en besloot tot het aangaan eener tijdelijke geldleening van ten hoogste f 500.000. ADVERTENTIEN. t- Eind B 114, 2e huis vanaf de Waterpoort, houdt zich aanbevolen voor de levering van Vergrootingen in alle Genres, met Lijsten. In Bromide (zwart ot bruin), Pastel, Crayon en Olieverf op doek. gedipl, Pédicure. Speciaal in het pijnloos behan delen van Exsteroogen, Eelt- snijden, Nagelingroeiïngen en Masage. was het zoo warm, estookt en men zich TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger: J. DE VRIJ, Veeverloskundige te Zevenbergen. Ois EEN PART1 lü KLAS Spotgoedkoop 1 Opruiming van gebruikte Rijwielen, Zak lantaarns, Batterijen enz. VERHUREN, EMAILLEEREN en BIEZEN voor den handel, W. E. O. Carbid Olie Benzine. Aanbevelend, W. LA GRAUW, Nieuwendyk (N.Br). naar maat, IS EN BLIJFT Langendijk 160 GORINCHEM, Een mooie collectie Engelsche stoffen voorhanden. Overal te ontbieden, ook zon der levering der stof. Spoedige en radicale genezing, ook bij verouderde gevallen door de bekende P r ij s f 2,50. Zend postwissel verhoogd met 20 cent porto, en vraag onze uitgebreide Prijs courant aan ons Hoofdkantoor SANITAS BOX 339, Amsterdam. N. V. M». SANITAS. Filialen: Vlissingen, St. Jacobsstraat 1. Arnhem, Koningstraat 63. Maastricht, Groote Gracht 21. I HOOGSTRAAT, Tel. 162 GORINCHEM. Klle reparaties vlug en solied met 1 jaar garantie- Met een halfjaar opzegging 4°/0. Voor korteren termijn nader overeen te komen. Aan tusschentijdsche opvraging van deposito-gelden wordt steeds gevolg gegeven tegen den geldenden rente-standaard. firma VAN KUYK. Levering van 5, ook aan huis. Zalen disponibel voor het houden van PARTIJTJ! De eigenaar, Eind Langendijk, («ORCEM. Telef, 141 [UIOEESEl Kicttw^blad 9 Fin Jan W. Lippits MIDDENSTANDS-CREDIETBANK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5