Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat 19 - 's BOSCH, Influenza DROGE HOEST levert alle Artikelen op 't gebied van Kristal, Porcelain, Aardewerk etc., zoowel 't gewone als 't allerfijnste, tegen scherp concurreerende prijzen. LIEFHEBBERS van een fijne sigaar Nieuwe Overzeesche Tabak ANT. METSELAAR, onderzoek naar deze zaak als minister te schorsen, opdat ook zelfs de schijn ver meden wordt, dat hij invloed zou uitoefenen op het onderzoek van het departement. Erzberger staat niet geheel recht in zijn schoenen, 't Zou geen wonder zijn als hij binnenkort van het schouwtooneel ver dwijnt. In Engeland willen ouders en school kinderen een kortere werkweek. Er is een ware veldtocht tegen «huiswerk® aan den gang. Verfrisschend is de volgende mededee- ling van het hoofd van een school«Ik ben tien jaar lang hoofd van deze school (South Forwood College) geweest en heb haar met succes bestierd zonder eenig huiswerk, met het gevolg, dat de jongens 's ochtends frisch op school komenen ik ben overtuigd, dat zy er op den langen duur niets bij missen, maar veeleer win nen. Een schooljongen schrijft«Samen met honderden andere jongens en meisjes in het heele land, heb ik de eer, te prote steeren tegen de groote hoeveelheid huis werk, die op de meeste scholen wordt opgegeven. Niet alleen is twee uur huis werk na een langen werkdag buitengewoon nadeeüg voor de gezondheid, maar ik ben overtuigd, dat het werk op school veel beter en nauwgezetter gedaan zou worden, als wij wisten, dat onze avonden vrij waren voor ontspanning. Nu de lange dagen in aantocht zijn, moest er algemeen tegen het huiswerk geprotesteerd worden.a Een «vermoeide van hersenen« schrijft Ons huiswerk voor vanavond isTeeken en kleur een kaart van Indiëbeantwoord 19 Fransche vragen leer tien regels uit Shakespearelos drie algebraïsche verge lijkingen op maak een Duitsche thema. De gemiddelde leeftijd van de klas is 1379 jaar. Hoe kan iemand veel ontspanning nemen, als hij eiken avond evenveel huis werk als dit heeft Ach die arme jeugd. Oud voor haar tijd Afgebeuldallerlei leerend wat voor de practijk niets waard is I Het hoofd vol met veel onbegrepen kennis en het hart zoo leeg als een afgrond. en hare verschijnselen als gewrichtspijn, koude rillingen en hoofdpijn verdwijnen spoedig door S AN APERIN=T ABLETTEN Prijs per koker 60 ct. De vaak met deze ziekte gepaard gaande maakt men spoedig los en geneest weldra door AN GA-SIROOP.. Per flacon fl.50. Verkrijgb, bij Apoth. en Drogisten. Fabrikant A. MIJN HARDT Pharm. Fabriek Zeist. BUITENLAND. Hillioeneu door het keelgat gejaagd. In België zijn er £egt de »Schelde« 240.000 drankhuizen groote en kleine en allerkleinste, Daarvan telt men er in onze Scheldestad alleen 8800, groote, kleine en allerkleinste. Als wy nu veronderstellen, dat, in dezen tijd van peperduurte van alles en alles, ook van alle mogelijke dran ken en drankjes, maar volstFekt niet van bezuiniging bij de evengroote meerderheid van onze lieve stadgenooten, elk van deze drankhuizen, groote kleine en allerkleinste elk dagje, dat God ons goede volkje ver leent, om zijn legendarischen dorst te lesschen gemiddeld, »'t een door 't ander* van dit allerminste minimummetje 10 vuile bankbriefjes, dan komt men tot het besluit, dat de gezamelijke 240.000 drankhuizen, waarop wij trots zijn, elk dagje, dat God ons goede volk verleent, onzen gezamelijken geldbuidel met 2.400,000 fr. verlicht. In een maand van 30 dagen stijgt die verlichting dan tot 72 millioenen en in twaalf maanden tot 864 millioen franks. De bioscoop en de jeugd in België. Minister Varidervelde zal volgens «De Standaardeerstdaags een wetsontwerp in dienen waarbij de toegang tot de bioscopen aan de personen van beider kunne bene den de 16 jaar wordt verboden. Het ontwerp beoogt eveneens de inrichting van speciale voorstellingen voor de jeugd. Staking. Parijs, 26 Febr. In het Parijsche dis trict van den Paris-Liyon-Méditerannée spoorweg is staking uitgebroken wegens een aan een arbeider opgelegde straf. De exprestreinen loopen als gewoonlijk. De bond van spoorwegarbeiders is tegen alge- meene staking. BINNENLAND. De Bolsjewisten aan onze grens? Volgens het Handelsblad is op de com- mnnistische conferentie te Amsterdam ge wag gemaakt van de mogelijkheid, dat de Russische troepen aan onze Oostelijke grens zouden verschijnen. Naar aanleiding daar van beschouwt thans de »N. Rott. Ct.® de al- of niet mogelijkheid van dit geval en concludeert De veronderstelling van deze mogelijk heid is heelemaal niet belachelijk, evenmin als de verwachting, dat het water van de Lek de polders bij Leiden zou overstroo- men, in geval onze dijken eens plotseling in bordpapier werden veranderd. Want wat tusschen den Rijn en de westgrens van Rusland aan militaire dekking staat, is tegen een eventueelen aanwas van dien aard niet veel meer waard dan bordpapier tegen water. Nog al brutaal. Bij de politie te Amsterdam is aangifte gedaan van het volgende Bij den heer v. d. H. L., in de Lairesse- straat, vervoegde zich iemand, die zich uit gaf voor inspecteur van den Woningdienst. Daar het dienstmeisje alleen thuis was en de zaak niet vertrouwde liet zij den man niet binnen. Des middags kwam een tweede persoon, die zich echter niet liet afschepen, maar de deur binnendrong en het meisje een klap gaf, zoodat zij tegen den grond viel. Tegelijkertijd verscheen de man, die er des morgens reeds geweest was en bei den dienden de dienstbode nog een paar stompen toe en wierpen peper over haar heen. Op haar hulpgeroep kwam de werk ster, die achter in het huis bezig was, waarop de indringers de vlucht namen. o Communisme in Utrecht. Het «Utrechtsch Dagblad® schrijft «Het ware te wenscnen, dat men nu eens eindelijk de realiteit der ons bedrei gende gevaren onder de oogen ging zien. Die gevaren zijn niet gezogen uit onzen redactioneelen duim, die gevaren bestaan hier in Utrecht. Wij vernamen, dat de heer Wijnkoop zoo nu en dan ook te Utrecht ten huize van communisten ge heime bijeenkomsten houdt, dat als leden van de communistische partijen, als deel hebbers aan de geheime communistische vergaderingen te Utrecht bekend zijn de heer dr. Stibbe, de heer 't Hart, beiden leeraren a«n de H. B. S., mej. Paula Dentz. de heer dr. Daniël de Lange Jr,, de heer mr. Sannes, directeur van de Utrechtsche Voorschotbank. o Carbid-outplofiing. Een 16-jarige jongeling te Nieuw- Beijerland, leerling van de H. B. S., had de onvoorzichtigheid een brandenden lucifer bij een bus carbid te houden. Een ont ploffing volgde, waardoor hij zulke hevige brandwonden bekwam, dat hy aan de ge volgen is overleden. Eenige andere jon gens, die er bij tegenwoordig waren, bleven ongedeerd. o Het rergiftigingsgeral te Leiden. Op last van de justitie te leiden is het lijk van de vier jaar geleden overleden mevrouw v. d. D., wier echtgenoot wordt verdacht haar te hebben vergiftigd, op de R. Kath. begraafplaats opgegraven en voor een gerechtelijke schouwing naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. NieHwe Zilrerbons ran één gulden. Bij Kon. Besluit van 19 Febr. is be paald dat naast de in omloop zijnde zilver bons van f 1, nieuwe van eenigszins anderen vorm en afwerking in omloop zullen worden gebracht. De bons worden gedrukt op waarde papier van ten naastenbij 13 bij 7,3 cen timeters. In de witte papierstof wordt een groene vezel verwerkt. De bons worden voorzien van den stem pel der handteekening van den minister van Financiën en van dien der handtee kening van den agent van het ministerie van Financiën te Amsterdam. De uitlerering ran den ex-Keizer. De Londensche berichtgever van het »Hbld.« meldt Ik verneem uit zeer goede bron, dat de entente niet gaarne zou zien, dat de Nederlandsche regeering zou treden in het denkbeeld aan het slot der jongste nota aangeroerd, den ex-keizer uit Nederland te verwijderen. De entente-mogendheden zouden bovenal niet gaarne zien zijn ver banning naar een der West-Indische ei landen, wegens de nabijheid van de Zuid- Amerikaansche staten, waarmede sommige dier mogendheden niet op den besten voet leven. Het slot zal vermoedelijk wezen, dat de entente zich tevreden zal stellen met een strenge bewaking van den ex- keizer, ergens in Nederland. o Dc Rottrrdamscke Yelling. Op de heden in ons Veilingslokaal Baan 40, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 7.50 f 10.70 Eendeieren f 8.65f 9.30 Ganseieren f21.f22. Aanvoer 14900 stuks. Gocilkoopcr en beter bier. De Bond van Nederl. Brouwerijen stelt zich voor binnenkort te berichten, dat van 2 Maart af de kwaliteit der bieren op nieuw aa-nmerkelijk verbeterd zal worden. De bieren zullen dan weder van dezelfde kwaliteit en hetzelfde gehalte zijn als vroeger en een vergelijking met ieder buitenlandsch bier glansrijk kunnen doorstaan. Tegenover deze kwaliteitsverbetering staat geen prijsverhooging, integendeel de prijs voor het Pilsener en Munchener bier wordt belangrijk verlaagd. Bclgië-Ncdcrlauil. Aankoop van vee. Brussel, 25 Febr. De «Standaard® vernaemt dat de regeering eerstdaags aan de veehandelaren opnieuw toestemming zal geven om op dezelfde wijze als dit eenige maanden geleden geschiedde, vee voor België in Nederland te gaan koopen. rooken de merken „Darvel" „Diplomato" „Jaarbeurs=Utrecht" „Exc. Mr. L. H. W- Regout" „Eigen Import" „L'empereur" mooi lang en licht van kleur, vanaf 11 ct. 't half ons, pruimtabak vanaf 15 ct. :t half ons. Groote keaze in steenen en houten - TABAKSPIJPEN. - Aanbevelend, Wijksche poort N. 4. HEUSDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Din dagavond «gaf de Heus- densche Harmonie® eene uitvoering op Con cordia, die druk bezocht werd. Het programma der muziek was met zorg samengesteld, waarbij bizorider de aan dacht trok No. 4 «de Karavaan« (karakter stuk) en No. 7 «De Rotterdamsche Vlag® (marsch). Na de pauze werden twee blijspelen op gevoerd en wel: «Stotteraars in soorten®, dat vlug gespeeld werd en waarbij bizon der uitmuntte Steven Stotter. Daarna «Een halfuurtje iri doodsangst,in twee Bedrijven, dat eveneens veel bijval inoogstte. Wat de muziek betreft, die wel goed werd weergegeven, daarin zouden nog wel enkele krachten kunnen worden opgenomen. Met het oog op het nieuwe seizoen ver wachten wij dat nog eenige nieuwe krachten zich zullen aanmelden, die, naar wij ver nemen, bij eenigen aanleg, gaarne zullen worden aangenomen. Bij het einde der uitvoering sprak de Voorzitter eenige welwillende woorden tot den vertrekkenden Secretaris, tevens Onder- Directeur, de Heer G. van Leeuwen, die weldra onze gemeente met der woon gaat verlaten en die eene groote kracht in de Harmonie vertegenwoordigde. Te circa 11.30 uur keerden allen, na een «leve de Heusdensche Harmonie« ge roepen te hebben hoogst voldaan huiswaarts. In de Woensdag-avond gehouden Bestuurs-Vergadering der «Heusdensche Harmonieis tot Secretaris tevens Onder- Directeur gekozen, de heer Chr. Wijnstekers. Door het a.s. vertrek naar Leiden van den Heer Van den Bergh ontstaat er eene vacature als Organist bij de Herv. Gemeente. Eveneens van Carillionist der Gemeente. Werkendam. Zaterdag-avond is in de Nutszaal alhier een openb. vargadering gehouden vanwege de afdeeling »Almkerk« van den Algem. Nederl. Grondwerkersbond en aanverwante vakken. A's spreker trad op de Heer C. van den ToomVrijthofl, secretaris van ge noemden bond, met het onderwerp «De toestand in het Hakkers- en Hoepelmakers- bedrijf®. Van de gelegenheid tot debat werd door 2 der aanwezigen gebruik gemaakt. Aan het einde der Vergadering werd gecollecteerd voor de stakende havenarbei ders. Almkerk. Zondag 29 Februari a.s. zal voor de Zendingsvereeniging alhier in de Geref. kerk optreden Ds. Donner van Breda. Capelle. Dinsdag II. trad voor de Chr. Hist. Kiesvereen. alhier op Ds. J. Voorsteegh van IJsselmonde, met het on derwerp «Vrouwenkiesrecht®. In zijne rede spoorde spreker de Chr. vrouwen aan tot deelname aan de po'itiek. Niet stemmen is negatief stemmen en verloochening van heilige beginselen, hetgeen op meer dan eene wijze duidelijk werd aangetoond. Van de gelegenheid tot debat werd door een lid gebruik gemaakt, dat meende dat vrouwenkiesrecht, volgens zijne overtuiging, in strijd was met Gods Woord hetgeen door spreker op afdoende wijze werd weer legd. Een viertal nieuwe leden gaf zich op, waaronder 3 dames. (Een uitvoerig stuk over dit onderwerp ontvangen, moest wegens plaatsruimte in gekort worden). J. Bos, onderwijzer aan de O. L. School in de Nieuwstraat alhier, komt on der no. 1 voor op de voordracht tot be noeming van een onderwijzer aan een der 0. L. Scholen te Arnhem. Donderdag 4 Maart, des avonds ten half zeven uur, zal in het daartoe be stemde lokaal in de school in de Nieuw straat, de eerste algemeene ledenvergade ring gehouden worden van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier. Aan de orde zijn 1. Verkiezing lid Raad van Toezicht we gens periodieke aftreding van den heer C. H. L. V. Valter 2. Verkiezing lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van den heer J. Huijsman 3. Verhooging deposito's tot een maximum van f 20000 4. Bepaling crediet bij de Centrale Bank 5. Bepaling voorschotten hoogstens te ver strekken aan leden 6. Voorstel om crediet in loopende rekening te verhoogen tot een maximum van f 10000; 7. Inleggeld voor spaarboekjes als minimum te houden op f 1 8. Vaststelling salaris van den kas sier 9. Vaststelling diverse te heffen boeten 10. Nazien rekening en balans over het afgeloopen boekjaar. Onze gemengde zangvereeniging «Het Rozeknopje« zal dit jaar op,Hemel vaartsdag deel nemen aan het concours voor gemengde zangvereenigingen te Rot terdam. Bij den landbouwer R. alhier was een kip sedert vier weken spoorloos ver dwenen. Een dezer dagen kwam zij het erf opstappen met een 15-tal flinke kuikens. Zeker wel iets bizonders. Dassen. Voor de Militielichting 1921, zijn in deze gemeente totaal 38 personen ingeschreven. Tot Correspondent der arbeidsbe middeling en werkeloosheidverzekering in deze gemeente is benoemd de heer J. A. Meijer alhier. Genderen. Onder Voorzitterschap van den heer C. J. Branderhorst hield j.l. Dinsdagavond de Landb.-Vereen. «Een dracht® afd. Genderen van de N.-Br. M. v. L. hare jaarvergadering. Uit het jaar verslag blijkt dat de vereeniging 63 leden telt. In het afgeloopen jaar zijn omgezet 43423 K.G. voederartikelen. Aan herfst- zaaigranen zijn omgezet 3755 K.G. verder nog schuimaarde, kunstmest, klaverruiters en 237 H.L. pootaardappelen. De rekening sluit met een batig saldo van f 142.60 en wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De aftredende bestuursleden worden met volstrekte meerderheid herkozen. Nadat door den Secretaris tot den Voor zitter nog een woord van waardeering is gesproken sluit de Voorzitter met een woord van opwekking de vergadering. Ds. Rappard te Lage-Vuursche heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. 's-Hertogenbosch, Op de verplichte voorsjaarsrijkshengstenkeuring, j 1. Woens dag alhier gehouden werden 37 hengsten gepresenteerd, waarbij 11 van het tuig- paarden type. Slechts vier, alle van Belgisch ras, wer den goedgekeurd. Meeawen. Op uitnoodiging van het Bestuur der Chr. schoolvereeniging zal Ds. van Kooten, Ned. Hervormd predikant, te Zevenbergen, D. V. op Dinsdag 2 Maart a.s. des avonds ten half zeven in de Her vormde kerk alhier, een lezing houden in het belang van het Christelijk Onderwijs. Nieawendijk. j.l. Vrijdagavond gaf de Chr. Zangvereen. «Oefening kweekt kunst« alhier haar eerste uitvoering. Hoe wel de Zangvereen. nog jong is, werd er tamelijk goed gezongen. Vooral het num mer «Wij willen Holland houen« viel zeer in den smaak van het publiek. Desamen- spraken werden uitstekend voorgedragen en een krachtig applaus was tot loon der voordragers. Tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier werd benoemd Mej. H. C. van Maas tricht van Kamperland. Raamsdonksveer. In eene Maandag gehouden vergadering werd de gelegenheid opengesteld tot toetreding bij den vrij wil ligen Landstorm. Verschillende autoriteiten waren tegenwoordig. Uit het gesprokene door den Burgemeester nemen we de volgende passage over «De dagen, aldus ongeveer Z.E.Achtb. zijn voorbij waarin wij konden denken dat het zoo'n vaart niet zou loopen. Zooeven hebben wij onzen voorzichtigen Voorzitter van een «mogelijk® oproepen van den V.L. hooren spreken, thans durf ik wel zeggen zeer waarschijnlijk zal dit gebearen. Des te dringender verzoek ik U daarom aanstonds toe te treden tot de instelling die mede zal hebben te zorgen voor de rust en veiligheid in ons vaderland. Wie toch verlangt naar het ijzeren juk van den wreeden Lenin en het dwaas bestuur van Wijnkoop en consorten Veel liever immers scharen wij ons eenparig rondom den troon van onze geliefde Ko ningin, tot heil van 't lieve Vaderland. Een daverend applaus volgde op deze gloedvolle toespraak. Hierna werd de gelegenheid tot toe treding opengesteld, zoowel terstond als tot op het einde dezer week bij den Admini strateur. (Wegens plaatsruimte is dit verslag ingekort) Zaltbommel, 24 Febr. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 7 varkens en 82 biggen, prijs varkens f 70 tot f 95, biggen f 25 tot 40, 30.000 eieren, 7 a 9 ct. per stuk, 400 K.G. boter f 1.55 per 72 K.G. Zuilichem. De heer De Graaf, onder wijzer aan de openbare school te Wijk bij Heusden, is tot onderwijzer aan de school met den Bijbel alhier benoemd. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Overleden: Adriana Maria Buijs, 66 j., echtg. van G. J. v. Diessen. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Arie z. v. C. Westerhout en M. Kop Huibert Nicolaas z. v. A. van Drunen en J, W. van den Dag Teuntje d. v. M. Kramer en A. de Koter Gerard z. v. E. de Pender en F. B. Kornet Gerrit z. v. A. Kolijn en M. Ekelmans Johanna Sophia d. v. L. B. van der Straaten en J. S. van DrielLevinus Jacob z. v. A. Hakkers en M. van der SteltHendrika d. v. G. van der Stelt en C. Oldenburg Maaike d. v. J. M. Korsman en P. van der Stelt Dirk z. v. G. B. Schaddelee en N. G. Klop Cornelis z. v. K. C. de Boon en C. G. Baggerman Wouter z. v. M. A. Blesgraaf en G. 't HooftJohanna Maria d, v. C. Peliikaan en J. F. W. Kentie

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2