Fa. flLPH- HUPSCH Uitgebreide collectie FRANSCH KRISTAL "Liefhebbers 's-BOSCH. Vughterstraat 19. Levering onder garantie van breuk en bijlevering. van een fijne sigaar Nieuwe Overzeesche Tabak ANT. METSELAAR, in de nieuwste modellen. TELEFOON 715. Bruid verbrand. Een droevig lot trof een bruid in Fife- Shire, in Engeland, den avond vóór haar huwelijk. Zij zat voor het haardvuur haar huwelijksgeschenken te bewonderen, toen haar flanellen kinomo vuur vatte. Voordat hulp kwam opdagen en de vlammen werden gebluscht, was de arme bruid deerlijk ver brand. Zij stierf des nachts. Het Fransche blad »Humanité« maakt melding van betoogingen van manschappen van de lichting 1918 in de garnizoenen Bitsche, Besangon en Tout, tegen den maat regel om de lichting nog langer onder de wapenen te houden. Zoo doorkruiste een optocht van een 600 betoogende soldaten de straten van Toui. Dezer dagen zijn uit Manchester 200 blinden naar Londen gewandeld. Zij wensch- ten den minister-president te spreken over de geheel onvoldoende werkverschaffing voor blinden van overheidswege, tengevolge waarvan deze ongelukkigen zijn overgelaten aan de particuliere liefdadigheid. Toen de blinden-optocht in Londen aankwam, sloten zich daar afgevaardigden van de vakver- eenigingcn aan. Gezamelijk trok men naar Trafalgar Square, waar toespraken werden gehouden De blinden willen werken voor hun le vensonderhoud. De voorzitter van den Nationalen Blindenbond vertelde dat op 35.000 blinde mannen en vrouwen in het Vereenigd Koninkrijk slechts 2000 aan werk zijn geholpen. Daarom komen de blinden van Manchester werkverschaffing van regeeringswege vragen aan Lloyd George. Een Eransch garnizoen in Koerdistan overvallen. Parijs, 28 April. Een officieel bericht meldt, dat het Fransche garnizoen te Oerfa (bij Diabekr in Koerdistan) in een hinder laag is gevallen, en verraderlijk door de Turken is overvallen. Bij het terugtrekken hebben de Fransche troepen gevoelige ver liezen geleden. Waar wonen die? In Solingen Duitschland trouwen deze week honderd paren, een getal, dat vroe ger nooit bereikt werd. Daartegenover staat, dat er nooit zoo weinig woningen zijn geweest als thans. o Staking onder de politie. Te Bielefeld staakt de politie, omdat tot commissaris iemand uit Frankfort a. d. Oder werd benoemd, terwijl het personeel van oordeel is, dat onder de ambtenaren der stad zelve voldoende geschikte kracht te vinden zijn. o Staking en relletjes in Posen. De Berl. Zeit. am Mittag heeft van een reiziger, die uit Posen is gekomen, ver nomen, dat aldaar Poolsche soldaten op de Schiossplatz geschoten hebben op de sta kende spoorwegarbeiders die weigerde het bevel om uiteen te gaan op te volgen. Er vielen 6 dooden, een aanzienlijk aan tal zwaar gewonden en nog meer licht ge wonden. Het heele spoorwegverkeer van en naar Posen is stop gezet, daar ook het beambtenpersoneel der spoorwegen gedwon gen was zich bij de staking aan te sluiten. De kolennood iu België. De kolennood in Luxemburg vertoont langzamerhand een ernstig karakter. Van de 49 hoogovens zijn er 45 buiten wer king gesteld, totdat er weer cokes genoeg voorhanden zal zijn. o Relletjes°te Weenen. Een vergadering van den burgerraad is door de communisten uiteengejaagd. Toen de politie ingreep, verscheen de communis tische volksweer, waarop het tot een ge vecht tusschen de politie en de volksweer kwam. De stemming is zeer opgewonden. Tal van menschen zijn in hechtenis ge nomen. o Ernstig spoorwegongeluk. Een telegram uit Simla meldt, dat te Moradabad een exprestrein op een goede rentrein is geloopen. Er zijn 150 Hindoes gedood en 57 gewond. liet graan wordt duurder, Het einde der staking in de Zuid-Ame- rikaansche havens heeft den export sterk doen opleven en er vinden in 't bijzonder groote graan verschepingen plaats. Men ver wacht een verdere prijsstijging voor mais, haver, lijnzaad en in 't bijzonder voor tarwe. Oogst door onweer vernield. Door een hevig onweer zijn de koren velden van Chili grootendeels vernield, zoo dat meer dan de helft der oogst verloren ging- o— Het Japansche depnrtement van oorlog verwacht verwoede aanvallen van de Russen op alle linies. De bruggen zijn overal ver nield. Over het geheele front Kabarofsk- Wladiwastok woedt kanonvuur. Japansche vliegers melden sterke troepen concentraties in de buurt van Inarn. Vierduizend man Russische troepen zijn verslagen nabij Kabarofsk. Aanval op Semakh. Tweeduizend Bedoeïnen hebben een aan val gedaan op Semakh (Samach ten Z. van 't meer van Tiberias, ten gevolge waar van de kleine Britsche troepenmacht ge dwongen werd de wijk te nemen. De Iersche kwestie. Een deputatie van vertegenwoordigers van Iersche vereenigingen te Liverpool heeft den burgemeester dier stad medegedeeld, dat wanneer de in de Wormwood Scrubs- gevangenis te Londen opgesloten SinnFeiners niet binnen 48 uren worden vrijgelaten de Iersche arbeiders in de haven en fa brieken te Liverpool het werk zullen neer leggen. De staking zou 7000 man om vatten. Ve Glasgow had een betooging ten gunste der gearresteerde Sinn Feiners plaats. Het kwam tot een treffen met de politie, die den leider der betooging arresteerde. De menigte wilde hem bevrijden, waarop de politie de menigte met den wapenstok uit- eerijoeg. Velen liepen klappen op. Te Limerick wierp de menigte stink bommen naar de soldaten. Een soldaat werd gedood en twee gewond. Te Arklok had eveneens een botsing met soldaten plaats. Een soldaat werd doodgeschoten. Uit de Wormwood-gevangenis te Londen zijn opnieuw 6 Sinn Feiner losgelaten, die door de hongerstaking in een zorgwekkende toestand verkeeren. 40.000 Regeeringsambtenaren teveel. Over de 10.000 overtollige ambtenaren der regeerUigsbureaux, in het bijzonder bij het departement van Oorlog en de Reken kamer, zullen voor den len Juli worden ontslagen. In het Huis van Afgevaardigden werd meegedeeld, dat gezamenlijk 40.000 ambtenaren in de regeeringsbureaux alleen salaris trekken, doch niets uitvoeren. Zij moesten allen worden ontslagen, daar er voor hen thans geen werk meer is. Gekaapte schepen. Naar uit Belgrado aan het »Hbld.« wordt gemeld, heeft de intergeallieerde commissie van herstel aan de regeering van Belgrado verzocht een opgave te ver strekken van de op den Donau door het Servische leger gekaapte stoomschepen en sleepbooten. Zuid-Slavië heeft zich n.l. meer schepen toegeëigend dan het vóór den oorlog bezat. België en het Duitsche gevaar. In de gemengde commissie van parle mentsleden en militaire autoriteiten, die de kwestie van den diensttijd onderzoekt, zeide generaal Maglinse, de chef van den Belgischen generalen staf, naar de »Tel.« meldt, dat de ontwapening van Duitschland geen voldoende waarborgen biedt voor de veiligheid van België, en dat België daarom een zeer krachtig leger moet hebben, dat in staat is aan ieder gevaar van een inval, dat de generaal groot acht, het hoofd te bieden. BINNENLAND. Tegen den 17-jarige P. S., die 16 Maart 1919 te Apeldoorn vrouw K. heeft dood geschoten en haar man met een schot ver wond had, is door het O. M. bij de recht bank te Zutfen levenslange gevangenisstraf geëischt. De zaak werd met gesloten deuren behandeld wegens minderjarigheid van den beklaagde. Uit den Rijn op Hollandsch gebied zijn in den laatsten tijd lijken van Spartacisten opgehaald. Op de algemeene begraafplaats te Herwen en Aerdt zijn er o.a. 3 begraven, waarvan er een nog scherpe patronen in zijn broekzakken had. De Nederlandsche weldadigheid. Mevrouw Bala Catari hield 27 April in het Urania-theater te Boedapest een lezing met lichtbeelden over Nederland en den Nederlandschen weldadigheidszin. De zaal was gevuld met een publiek dat met ge spannen aandacht naar het gesprokene luisterde. Men gaf, zoowel gedurende als na de voordracht uiting aan de gevoelens van dank en sympathie van Nederland. o Ontrouwe dienstmeisjes. Te Sneek heeft de politie twee dienst meisjes aangehouden die er haar werk van maakten haar garderobes en uitzetten uit de voorraden harer meesteressen aan te vullen. Toen een der meisjes zou vertrek ken, lekte een en ander uit. Te Wijkeroog (gem. Velsen) is Dinsdag een knaap, die achter een wagen had ge loopen, bij het oversteken van de straat door een auto overreden en na enkele oogenblikken overleden. Te Rotterdam is een 7-jarige jongen door een auto overreden en gedood. Te Heerlen zijn weer twee Duitschers aangehouden, die tot het Spartacistische leger in Westfaien hadden behoord en daar een leidende functie hadden vervuld. Zij waren in het bezit van een paard, dat zij bij hun vlucht naar Holland gestolen had den. De nieuwe spoorwegdienstregeling. Zooals wij reeds eenigen tijd geleden mededeelden zal op 1 Juli a.s. bij het in werking treden van de nieuwe dienstrege ling het aantal treinen met 25 pet. ver meerderd worden. Al is de dienst daardoor nog steeds niet zoo uitgebreid als wij dat voor den oorlog gewend waren, toch beteekent de nieuwe regeling een groote verbetering in het Spoorwegverkeer, vooral omdat naast nieuwe sneldiensten ook verschillende locaal-treinen worden ingelascht. Zaterdagavond is onder Hasselo op een boerenbruilof duchtig gevochten. Zekere S. bewerkte L. danig met een mes. De hulp van Dr. Maas werd ingeroepen voor den gewonde. Een der gasten hanteerde een z.g.n, wagenrong, een ander kwam met een versneden pak thuis, weer een ander liep een duchtig pak slaag op. Kleeden van boerenzeilwagens, op het erf staande, werden stuk gesneden. S., pas voorwaardelijk uit de gevangenis ontslagen is voortvluchtig. o Moederliefde in de dierenwereld. Een huisvrouw te Goedereede miste een kinderschort van het bleekveld. Des avonds ging haar man op onderzoek uit en vond onder een bergplaats iets dat op de punt van een schort geleek. Bij onderzoek bleek, dat het schortje door een rattenpaar onder den grond was geborgen, warit er zaten niet minder dan 13 pasgeboren ratten in. Een mooie gift. De firma De Vries van Buuren en Co. te Amsterdam heeft in een bijeenkomst met haar personeel de mededeeling gedaan, dat zij ter gelegenheid van het vijf-en- twintig-jarig bestaan van het Weder- keerig Verzekeringsfonds van het personeel dier firma een bedrag van f 250.000 in de kas van dit fonds heeft gestort. De Rotterdamsche eierreiling. Op de in het Veilingslokaal, Baan 40, gehouden veiling, wei den de volgende pi ij zen besteed Kipeieren f 9.0511.70 idem (klein) - 7.608.30 Eendeieren - 9.9510.50 Ganseieren -17.0023.00 Aanvoer 275000 stuks. o Overleden, De Amsierdamsche motorrijder J. R. S. die Zondag met zijn motorfiets onder de electrische tram ZandvoortAmsterdam is geraakt, is in het S. Elisabethsgasthuis te Haarlem overleden. o Brandstichter gearresteerd. Te Delft is brand uitgebroken in de woning van den barbier Van Velzen, op de Oude Delft. De autospuit beperkte het vuur tot de keuken. Van Velzen is door de politie gearresteerd. Staat ran beleg opgeheven. Thans is verschenen het kon. besluit, waarbij met ingang van 1 Mei 1920 de staat van beleg in de verschillende gedeel ten van het grondgebied des Rijks wordt opgeheven. o Ontrouw bediende. Rechercheurs van den stationdienst hebben aan het Maasstatron te Rotterdam aange houden den Duitscher J. L. verdacht van diefstal van een groot aantal, antieke gou den en zilveren lijfsieraden, oude munten en kruisen, gestolen ten nadeele van een grafelijke familie in de nabijheid van Mun ster, tijdens de Spartacistische onlusten. De aangehoudene was in dienst van deze familie, die tijdelijk naar Zwitserland is uit geweken. In zijn bezit is voor een groote waarde aan gestolen voorwerpen gevonden. Hij is naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Nederland en België. De correspondent van de N. R. Ct. te Brussel meldt Van Cauwelaert heeft in een bijeenkomst van de katholieke Kamerpartij verklaarde, dat er ter rechterzijde talrijke personen waren, die voorstanders waren van een economische toenadering tot Nederland. Er zouden er evenwel zijn, als er voorstanders van een toenadering tot Frankrijk waren. De havenstaking geëindigd, In de gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Kon. Ned. Stoom boot Mij., is bij de rondvraag het haven- corifïict ter sprake gebracht. De directeur, de heer D. Hudig, kwam met nadruk op tegen de inmenging van buitenlandsche organisaties in dit conflict en hij besloot met de verklaring, dat de Scheepvaartvereenigingen niet kunnen dul den, dat buitenlandsche arbeiders invloed uitoefenen op den loonstandaard in ons land. Nederlanders in Rusland. Te 's Gravenhage is bericht ontvangen, dat de »Lingestroom<ï, te Reval, is aan gekomen en vandaar zou doorvaren naar Hungerburg, bij Narwa, om de Nederlan ders in te nemen die in Rusland gevangen werden gehouden. o— Onmenschelykc vcrwaarloozing. De politie te Veendam was ingefluisterd, dat een 24-jarige zoon van den zadelma ker J. L. Elzinga in de Kerklaan op erge wijze door zijn ouders werd mishandeld en al sedert jaren was opgesloten. Een inspecteur, vergezeld van een hoofdagent, deed een inval in de woning toen men vermoedde, dat het gezin aan de middag tafel zat. Allen waren gezeten behalve één, de vermiste Johannes Albertus. Spoe dig was de ongelukkige gevonden, opge sloten in een obscuur krot met steenen vloer. Als een wezenlooze zat hij daar, "in angst en vrees voor de vreemden. Hij gebruikte zijn sober middagmaal. Bijna geen kleeren had hij aan het lichaam en het bed, waarop hij moest slapen geleek op een hoop vodden. Ter dekking had hij een oude jas. Op de vraag van den inspecteur, waar om de arme stumper niet mee aan tafel zat, gaf de vader tot antwoord, dat hij te vies was. Het bleek den inspecteur ten duidelijkste dat hier verwaarloozing in 't spel was. Met toestemming van den vader heeft hij den jongen meegenomen naar het politiebureau, Meer dan acht jaren is hij in het krot opgesloten geweest. Vlagvertoon. Uit Tokio wordt door de Eastern Ser vice d.d. 24 dezer geseind, dat het bezoek der Nederlandsche oorlogsschepen aldaar eerstdaags wordt verwacht en dat zij har telijk welkom zullen worden geheeten. o Bij de Rijkspostspaarbank is in Maart f 1.797,288.752 minder ingeleg dan terug betaald. Ook al een gevolg van de staking? Het dochtertje van den heer H. uit Ter- winselen, dat tengevolge van het open krabben van een wondje bloed vergiftiging had opgeloopen, is Dinsdag aan de gevol gen overleden. o Te Leeuwarden zijn 12.000 kieviteieren ter markt gebracht, die voor 24 tot 28 cent per stuk gereeden aftrek vonden. On geveer 7000 stuks zijn naar het buiten land verzonden, waarvan 5000 naar Enge land. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. Wegens vertrek van den heer D. N. Visser is in diens plaats de heer C, L. de Groot, verkozen als ouder ling bij de Geref. Kerk 'alhier. - Terwijl M, v. S. alhier bezig was met het snoeien van een druivenwingerd, had hij het ongeluk dat zijn mes uitschoot waardoor hij zich zoodanige verwonding aan zijn pols toebracht, dat terstond de hulp van Dr. Otto moest worden ingeroepen. rooken de merken „Darvel" „Diplomato" „Jaarbeurs=Utrecht" „Exc. Mr. L. H. W. Regout" „Eigen Import" „L'empereur" mooi lang en licht van kleur, vanaf liet. 't half ons, pruimtabak vanaf 15 ct.'t half ons. Groote keuze in steenen en honten - TABAKSPIJPEN. - Aanbevelend, Wijksche poort N. 4. HEUSDEN. Aalst. Onze dorpsgenoot, de heer P. van Ooijen, onderwijzer bij het MU.L.O. te Culemborg, heeft eene benoeming ont vangen aan de Hoil. school voor M.U.L.O. te Brussel (België), welke benoeming door hem in beraad is gehouden. Babiloniënbroek. In deze gemeente doet zich een geval van besmettelijke ziekte diphtheritis voor. Voor de cursus herhalingsonderwys voor meisjes hebben zich aangemeld 6 leer lingen. Genderen. Zaterdag 11. slaagde voor het onderwijzers-examen te Roermond J. H. Boll, leerling der Rijkskweekschool te Maastricht. Meeuwen. In verband met een be richt, dat G, alhier door de politie in ver zekerde bewaring was genomen als ver dacht bij K. D. eenige boomen te hebben losgesneden, zij medegedeeld, dat hij reeds dienzelfden dag weder wegens gebrek aan bewijs, op vrije voeten is gesteld. Oudendijk. Woensdagavond gaf de gemengde Zangvereeniging »Kunst na Arbeidvoor een stampvolle zaal, hare 4e openbare uitvoering. Het programma bevatte een 14-tal zangnummers en eenige voordrachten. De zangnummers werden over 't algemeen zeer goed ten gehoore gebracht. Een woord van lof is daarom aan haren directeur, den heer Spiering, hier niet misplaatst. De samenspraken brachten dikwijls de lachspieren in beweging. We zullen echter om bizondere redenen hierover niet verder uitwijden. Gaarne roepen wij deze jonge vereeni- ging een »tot weerzienscc toe. Sprang. Dinsdagavond werden onder vele blijken van belangstelling, door het bestuur van den Chr. Volksbond, de twee lokalen der openbare lagere school, welke voor vergaderlocaliteit zijn ingericht, op eenigszins feestelijke wijze geopend. In zijn openingswoord wees de Voorzitter op de weldaden des Heeren, die den Bond reeds mocht ondervinden, zette vervolgens het doel en streven uiteen, en bracht een warm woord van dank aa.n het gemeente bestuur, dat bereids twee, en in de toe komst drie localen gratis voor dit doel afstond, zoo ook voor de f 100.sub sidie, die op de begrooting was geplaatst voor de lees- en ontspanningszaal. Kan de Bond zijn gemaakte plannen doorvoeren dan zal deze, zoodra het locaal ontruimd is, worden ingericht,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2