voor hel Land van Heusien an Altena, de Langstraat en de Bommeterwaard. No. 3978. Zaterdag 1 Zondag 2 Mei en Maandag 3 Mei. Gomifé van jftcfic, Neusden. firootc Gevarieerde 5ensattont<le jKysterfaw VOORSTELLING PROGRAMMA. QROOTE FEESTAVOND aangeboden door 't Comité van Actie aan Heeren Vrijwilligers van Landstorm en Technische Noodhulp alsmede aan hunne respect. Echtgenooten op Zondag 2 Mei. CHAMBLY en KAR DEC. Het Comité van Actie. in HET WAPEN VAN AMSTERDAM. BEHOORENDE BIJ HET Drie soorten van rheumatiek in verband met iiriiiezaur. Onderzoekingen hebben aangetoond, da hoe onschadelijk urinezuur ook moge zijn in normale omstandigheden, overproductie of ophooping ervan in het bloed de inleiding is tot rheumatiek, spit en ischias, waarvan de pijnen en ontsteking wisselen, naarmate het overtollig urinezuur vermindert of ver meerdert. Deze ontdekking heeft veel bijgedragen tot kennis van behandeling van rheumati sche kwalen. In de eerste plaats wordt door vermijding van zware maaltijden, moeilijk verteerbare spijzen, alkohol, laa naar bed gaan, overwerken en zorgen, de vorming van urinezuur verminderd. En in de tweede plaats dient een geneesmiddel, dat de nieren versterkt en de filters hier van in staat stelt om het overtollige urine zuur te bestrijden, de behandeling te vol eindigen. Het eerste deel berust geheel bij den lijder, en het versterken der nieren kan veilig worden overgelaten aan Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Foster's Pillen werken rechtstreeks op de nieren, die zij heelen en versterken, deze organen opwekkend om het bloed te zuive ren en er de urinezuur-kristallen uit te filtreeren, die de spieren, zenuwen en g-e wrichten van een rheumatieklijder doen ontsteken. Zelfs als de rheumatiek, spit of ischias, hardnekkig of chronisch waren, hebben Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzame genezingen bewerkstelligd. Zij zijn eveneens succesvol bij andere urinezuurverschijnselen als niergruis,-steen, waterzucht en blaasontsteking, want zi werken uitsluitend op de nieren en niet op de ingewanden. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kenbaar aan het handelsmerkde man met zijn handen in de lendenen op het etiket, zijn verkrijgbaar bij alle goede dro gisten fl.75 p. doos of f10.p. zes doozen. r Vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK, gehouden Dinsdag '27 Apri 1920, des nam. 3 uur. Afwezig de leden Buizer, van Herwijnen v. d. Meijden, Walraven en v. d. Wal Door den Loc.-Burgemeester, Ottevanger wordt de vergadering geopend en het ge bed gelezen. De Secr. leest de notulen, welke onver anderd worden vastgesteld. Na beëediging van den heer C. v. d Wiel als gemeente-secretaris, wordt be handeld ingekomen stukken. Ingekomen is van den Commissaris der Koningin, dat aan den heer Punt, Burge meester alhier, 3 maanden ziekteverlof is verleend als Burgemeester. Van Ged. Staten is ingekomen 1. Mededeeling dat, wanneer het O onderwijs in 1917 minder heeft gekost dan in 1918 (voor de gemeente), dan ook nog een extra subsidie over 1918 kan verkregen worden. Besloten wordt subsidie aan te vragen, daar 4947 voor de gemeente ongunstiger was dan 1918. 2. Verzoek om aan Burgemeester en Secretaris verhooging salaris ook te be talen over 1919. Besloten wordt hierop niet in te gaan, daar de gemeente zoodoende nooit aan het einde komt. In Januari 1920 heeft de Raad besloten verhooging te geven vanaf 1 Jan. 1920 en nu wordt weer gevraagd over 1919, morgen misschien over 1918. 3. Een voorstel om aan de Wethou ders 7| pCt. van het minimum salaris van den Burgemeester uit te betalen. De Voorzitter is hier persoonlijk niet tegen. Het lid de Jong beschouwt het meer als een eerebaantje, precies als vroeger het Burgemeesterschap en toen waren er voor Burgemeester liefhebbers genoeg. Wethouder Snoek is van meening dat wij het wel zonder Burgemeester konden stellen, daar we reeds lang zonder werk- zaam-Burgemeester zijnhij zou willen probeeren, een gedeelte van het salaris van den Burgemeester aan den Loco-Bur gemeester te doen toekomen, daar die tegenwoordig al het werk verricht. De Voorzitter zegt, dat de Burgemeester 3 maanden verlof heeft aangevraagd en, wanneer hij over 3 maanden ziet dat ge nezing bijna uitgesloten is, het zgn voor nemen is ontslag aan te vragen als Bur gemeester, daar hij dan niet langer van de gemeente wil trekken. Het lid Ouwerkerk is van meening, dat de Burgemeester zijn salaris toekomt, het is ongelukkig genoeg, dat hij reeds zoolang ongesteld is, en om nu geregeld over zijn salaris te spreken vindt hij onmenschelijk. Bij stemming wordt besloten om aan elk der Wethouders f 165.per jaar salaris te geven. 4. Ged. Staten nemen geen genoegen met kindertoeslag en kleedinggeld van den veldwachter. B. en W. stellen voor er geen gevolg aan te geven en te handhaven het besluit van den Raad. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Verder is ingekomen een verzoek van B. de Graaf om ondersteuning ziekenhuis kosten van zijn zoon. Besloten wordt 1 maand te vergoeden. Ook wordt nog besloten (op zijn ver zoek) om C. Sprangers ontheffing school geld te verleenen voor 1 jaar. Een schrijven van den Minister van Jus titie om verkapte bedelarij tegen te gaan wordt voor kennisgeving aangenomen. Een levendige discussie ontstond, toen aan de orde kwam, 3 verzoeken om ont heffing 25 pet. opslag electrisch licht, en wel van G. van Hemert, Wed. Hoog en Kraaijenveld. De Voorzitter zou aan van H. tijdelijk vrijstelling willen geven wegens groot gezin. Wethouder Snoek is van meening, dat alleen in het alleruiterste geval, b.v. een arme weduwe, ontheffing te verleenen wenschelijk is, maar niet wanneer de ver dienste van hel gezin nog f20.zijn. De gemeente brengt zich dan in moeilijk heden en velen zullen komen om vrijstel ling, en diegene van de arbeiders, die dan nog betaalt, betaalt dan ook nog voor de anderen, die niet betalen, wat onrechtvaar dig is. Naar hij dan ook heeft vernomen is het meer onwil dan onmacht, en die onwil wordt aangewakkerd door ond-Wethouder Walraven (die ook niet betaalt) en raadslid Ouwerkerk. Deze raadsleden warmen de menschen op, en wanneer het zaakje op geruid is, trekken zij zich terug. Het lid Ouwerkerk stelt de vraag of het onmacht of- onwil is, wanneer van een salaris van f 20.het licht niet betaald wordt. Hij vindt van onmacht. Na een heftige bespreking hierover wordt besloten G. van Hemert 1 jaar vrijstelling te geven van de 25 pet. verhooging, op de andere verzoeken wordt afwijzend be schikt. Op een verzoek van den minister om vanaf 49021913 de inkoopsom van Openbare onderwijzers en onderwijzeressen in het Pensioenfonds voor het herhalings- onderwijs te betalen door de gemeente, wordt besloten te trachten dit op genoemd personeel te verhalen, daar dit een bedrag van f138.voor de gemeente wordt. Hierna wordt overgegaan tot benoeming Ambtenaar Burg. Stand, door het-bedanken van den Burgemeester. Voor le Ambtenaar wordt benoemd met algemeene stemmen de heer C. v. d. Wiel, voor 3e Ambtenaar was de voordracht A. de Jong en G. de Leeuw gekozen wordt G. de Leeuw. Bij de rondvraag stelt de Voorzitter voor om bij den nieuwen aanslag H. O. een commissie te benoemen, die B, en W. be hulpzaam is bij de opmaking hiervan. Naar zijn meening zou de Raad dan later spoediger klaar zijn met de behan deling H. O. Besloten wordt echter hierop niet in te gaan, vele leden zien het nut er niet van in. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. BUITENLAND. De verkiezingen iu Deueniarkcu. Volgens de voorloopige gegevens zal het Folketing als samengesteld worden Con servatieve pariij 28 zetels (winst 6 zetels) liberalen 48 tzetels (winst' 4 zetels) radi calen 17 zetels (verlies 16 zetels) sociaal democraten 42 zetels (wi.ost 3 zetels). De verkiezingen beteekenen ei?n nederlaag voor de radicale partij, waaruit het ministerie Zahle gevormd was. Nen denkt, dat er eert regeering zal gevormd worden van de zoogenaamde ge matigde linkerzijde. Leeft de tsaar nog De Mercure France opperde reeds een jaar geleden de vraag of Nicolaas II nog in leven was. Thans komt deze kwestie opnieuw aan de orde, naar aanleiding van een reeks ge tuigenissen, die de heer Lasies, na zijn te rugkeer uit Rusland, in de Mar tint heeft gepubliceerd. Er blijken drie nieuwe feiten uit zijn exposé, n.l. lo. de verklaringen van generaal Bo- goskovski, die zich op het oogenblik waar op de moord zou hebben plaats gevonden, te Moscou bevond en die zeide »Ik ben er van overtuigd, dat Z.M. tsaar nog in leven is, evenals zijn geheele familie.® 2o. de ernstige topografische fouten in het officieele verslag, welke door den heer Lasies aangetoond zijn in het huis, waar het drama zich zou hebben afgespeeld. 3o de vergissing, welke Stephen Pichon, oud-minister van buiienlandsche zaken te goeder trouw beging, toen hij in zijn me dedeeling aan de Kamer steunde op de ver klaring van een ooggetuige, prins Lwof, die, naar het thans blijkt, niet ter plaatse is geweest. Het heette, dat het geheele gezin van den tsaar, evenals zijn personeel uitgemoord was. Eenigen tijd geleden kwam echter het bericht dat groot-vorstin Olga bij Novorossik aan de Zwarte Zee gevonden was. Het is dus niet onmogelijk, dat de tsaar zich ook ergens verborgen houdt. Japanners vermoord. Londen, 28 April. Uit bolsjewistische bron is te Tokio bericht ontvangen dat te Nikolajewsk aan den A moer de Japansche Consul en verscheidene Japansche inwoners vermoord zijn. De Japansche militaire autoriteiten hebben er een Japansch de tachement heen gezonden aan boord van een transportschip, geëscorteerd door twee kruisers, die te Alexandrovsk dé Japansche kolonie aan boord hebben genomen. o De 1 Mei-dag. De socialisten in België hebben in over leg met de spoorwegarbeiders besloten, dat er den len Mei vijf minuten gestaakt zal worden op het geheele spoorwegnet en door al het personeel van den staat. Op slag van twaalven zullen alle treinen stoppen en de loketten gesloten worden voor den duur van vijf minuten. De locomotieven zullen met bloemen versierd worden. De draadlooze en Hars. Naar uit New-York gemeld wordt kan de Millener's eerste poging om door mid del van de draadlooze met Mars in verbin ding te treden, als een totale mislukking beschouwd worden. Na een geheelen nacht van proeven was geen enkel signaal ont vangen dat met den besten wil van de wereld als buitenaardsch betiteld kon wor den. Zelfs toen de ontvanger tot een span ning opgevoerd was om golven van 300.000 meter op te vangen, werd niets gevonden dan absolute electrische rust. De experi menten zullen in de loop van deze week voortgezet worden. o De burgeroorlog in Mexico. De veldslag tusschen Mexicaansche bonds- troepen, welke van een Stille Zuidzeehaven uitgezonden zijn om de revolutionnairen, die tegen die plaats oprukken het hoofd te bieden, schijnt op handen te zijn. Naar uit Mexico werd gemeld, waren, volgens berichten uit Mazathan, de bondstroepen teruggetrokken tot op 46 mijlen van de kust en hadden zij bij hun terugtocht brug gen verbrand en versterkingen opgeworpen, klaarblijkelijk om bij Guantanamo stand te houden. Volgens berichten uit Mexico is opnieuw een havenstad aan de kust van de stille Zuidzee, Mangalino in den staat Clima door de revolutionairen bezet. Volgens mededeeling van den kapitein van de mailboot Nehalen welke hier is aangekomen is de stad Cuaymas den 12en April door een leger van Sonora, dat dui zend man sterk was en door generaal An gel Flores werd aangevoerd, ingenomen zonder dat er een schot gelost werd. Valsche munters. De aanhouding der valsche munters te Brussel, die valsche Hollandsche bankbil jetten van f40 hadden vervaardigd, heeft weer geleid tot de aanhouding van een bende valsche munters aldaar, die ver scheiden duizenden bankbiljetten van 20 francs hadden vervaardigd. Een nieuwe Hoelz ontdekt. Men meldt uit Keulen, dat te Elberfeld een complot in den trant van Hoelz ont dekt is. De aanleggers hadden het voor zien op afdreigingen en plunderingen. In andere naburige steden zijn dergelijke plan nen reeds verijdeld. cXL van Moderne Wonderen door de Vermaarde Illusionisten Tevens spectacle comique van de heeren JOHNES en DUBATON-FRÈRES. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. EERSTE AFDEELING M a g i e. Optreden van den heer Chambly. Inleiding in de Escamotage. Het raadselachtig doordringingsvermogen d. metalen De onzichtbare Bloemenfee. Handigheden met een gewoon spel kaarten. Het Magnetische Kubusspel. Magische Rekenkunst. Mysterieuse Werkingen. Gezichtsbedrog. De Vliegende Biljartbal. De oriëntaalsche Wonder duiven. dan aan en te kennen door knikken en schudden de verborgen voorwerpen, welke door het publiek zelf in een gesloten doos gelegd zijn. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. TWEEDE AFDEELING Necromantie. Optreden van Mevrouw Chambly-Kardec, bijgenaamd De stille Kracht. Bij het voorstellen der stille kracht wordt vertoond Het intelligente Hoofd op glazen staaf. Verschillende soorten schellen geraken door inwer king der stille kracht in beweging en geven zelfs opgeschreven getallen aan. Een draaiende tol door onzichtbare stille kracht omvergeworpen. Kogels van licht hout maken interessante bewegin- gen^ loopen onder invloed der stille kracht op steenen bladen in gelijke en tegenover gestelde richtingen. Mysterieuse werkingen met een Tam-Tam. Een steenen voorwerp in den vorm van een vrou wenhoofd, maakt bewegingen in een groot met water gevuld glas Bazijn. Het Intelligente Hoofd op glazen staaf wordt alleen ondervraagd door iemand uit het publiek en geeft DERDE AFDEELINGComisch Intermezzo van de Heeren Johnes en Dubaton-frères. 1. De Baliekluiver. 2. De loteling Klaas Pummel voor de keuring. VIERDE AFDEELING. Aan de grenzen van het bovennatuurlijke. In het Rijk der illusie en der Droomen. Het geheimzinnige Amerikaansche kabinet. Ondoorgrondbare tot heden door niemand nog verklaarde geheimzinnige werkingen. De over de armen sprin gende ringen. Het tegenwoordig zijn van iemand uit het publiek in het kabinet. De bevrijding van alle banden. Zichtbare Handen. De curieuze knoopen. Het mysterieuse schellen. Het raadselachtige kloppen. Het onbegrijpelijke schrij ven op eene lei. De levende Tambourin' De geheimzinnige zevenmaal verzegelde Brief. (Mene tekel). Het toppunt van onbegrijpelijkheden clAf ASRA! ASRAI Hetvlam- I UI ölNJ L meude Raadsel! De verbranding van een Indische Jogi voordeoogen van het publiek tot op het geraamte en de terugroeping tot het leven in de Egyptische Doodenkamer. Om ook het overige publiek van Heusden en naaste omgeving in de gelegenheid te stellen van deze EENIGE gelegenheid gebruik te maken, zullen twee voorstellingen gegeven worden Een Volksvoorstelling op Zondag 2 Mei, 's avonds half acht uur Een Elitevoorstelling op Maandag 3 Mei, 's avonds half acht uur. Beide avonden hetzelfde program. Duur der voorstelling drie en een half uur. PfoQicl/aortan Volksvoorstelling slechts le RANG: Gereduceerde prijs fl.— r IdaidKCUU ItJII Elitevoorstelling le RANG: fl.75, 2e RANG f125 Te bekomen tot en met 1 Mei: bij den heer J. VAN LAARHOVEN Jr., Botermarkt en in het Hotel „HET WAPEN VAN AMSTERDAM." Op de dagen der voorstelling uitsluitend in Hotel Het Wapen van Amster dam. Op beide dagen van half twaalf tot half een, en van half zeven tot zeven uur. Aangezien er slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar is, wordt tijdige bestelling ten zeerste aangeraden. Zoodra het bepaalde aantal is geplaatst, wordt de verkoop gestaakt. Opening der zaal ten zeven uur. Steunt orde en gezag! Steunt den Landstorm! Bezoekt dus deze voorstelling. BIJVOEGSEL jViettwsblad I)e gedachten van het publiek worden op raadselachtig en aard in den brief geschreven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5