Fa- ALPHHUPSCH j Uitgebreide collectie FRANSCH KRISTAL Hoest gij Anga-Bonbons c Haaruitval Vughterstraat 19. 's-BOSCH. I in de nieuwste modellen. Levering onder garantie van breuk en bij levering. V PUROLZEEP. LIEFHEBBERS van een fijne sigaar Nieuwe Overzeesche Tabak ANT. METSELAAR, TELEFOON 715. neemt en gij voorkomt dat de hoest zich op de borst vastzet Per doos 50 en 90 ct. Is Uw hoest echter verouderd of zit de slijm zeer vast neemt dan Angasiroop. Deze siroop zuivert de longen van de taaie slijm welke zich in de diepere luchtwegen heeft vast gezet. Prijs per flacon f 1.60. Bij Apoth. en Drogisten. Zie verkoopadressen in dit blad bij advertentie MIJNHARDT's geneeskrachtige tablettsn. Gelukkige gemeenten. Eenige gemeenten in het Rhöngebergte hebben van den verkoop van hout uit haar bosschen zooveel geld gemaakt, dat de in woners dit jaar niet alleen van belasting zijn vrijgesteld en vrij brandhout mogen halen, doch bovendien nog een uitkeering uit de gemeentekas krijgen. o Een straf ran 25 seconden. Rechter Landis, te Chicago (Amerika), heeft meldt de N. R. Ct. dezer dagen een man veroordeeld tot 25 seconden gevan genisstraf. De man had in een bui van jaloezie een brief opengemaakt, die aan zijn vrouw was geadresseerd. Het was een schennis van het briefgeheim. Het vonnis is natuurlijk te beschouwen als een grapje. Van den zelfden rechter is ook het vonnis, waarbij enkele jaren geleden, de Standard Oil Cy. tot een boete van 29,000,000 werd veroordeeld (welke boete nooit was betaald). lerschc relletjes. Een hoofdagent en twee agenten van politie, die fietsten door Ballylongford (En geland) in het graafschap Kerry zijn door een bende opstandelingen aangevallen. De hoofdagent is doodgeschoten en de beide agenten zijn gewond een hunner ernstig. Tornado. Uit Muskogee (Amerika) wordt geseind dat door den tornado daar 50 personen zijn gedood en 150 gewond. De stad Oklahoma is verwoest. o Stakingsonlustcn. Volgens het »Giornale d'Italia« zijn er bij de betoogingen te Bagnara, Paola en Pola verscheiden personen gedood en ge wond. In de provincie Padua heeft de landbouwstaking tot ernstige incidenten ge leid. Te Biagenza (Adige) werd een per soon gedood en verscheiden gewond. In Sandagata zijn verscheiden socialisten de kerk binnengedrongen. Er vielen verschei dene gewonden. o Ernstig ongeval door een boa. Op de Olympia wielerbaan te Berlijn is bij een motorfietswedstrijd een boa, die een dame achteloos over de ballustrade gelegd, naar beneden gevallen en verward geraakt, in het wiel van een renner. Het gevolg was een ongeluk, waarbij de renner het leven verloor en verschillenhe rijders en personen uit het publiek werden gewond. BINNENLAND. Bolsjewiki ontsnapt. Men meldt uit Zuifen Een drietal Duitsche bolsjewiki wier uit levering door de Duitsche regeering wegens moord gevraagd was, zijn uit het huis van bewaring alhier ontsnapt. Militaire wielrijders hebben de vluchte lingen achterna gezeten, maar zonder re sultaat. o Dinsdagmiddag is te Burghsluis op Schou wen, de motor van de reddingboot ont ploft, waardoor de boot en het boothuis afbrandden. De kapitein werd weggeslin gerd en hevig gewond naar het ziekenhuis te Noordgouwe overgebracht. o Nieuwe aardappelen. Gisteren zijn door de weduwe J. S. Wassenaar te Berlicum (Fr.) den Com missaris der Koningin in Friesland aange boden de eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond. Onweer. Nabij St. Jansteen zijn op Belgisch grond gebied 2 personen door den bliksem gedood. o Vorst. Dinsdag, heeft het in Friesland vrij wat gevroren. De vroegrijpe aardappelen heb ben er door geleden. o Ernstig auto-ongeluk. Men meldt aan de «Msb.<r uit Bodegra ven d. d. 4 dezer Hedenmiddag zijn op den straatweg naar Leiden even buiten deze gemeente een twee tal auto's in volte vaart op elkaar gereden. Beide voertuigen werden totaal vernield en geleek een vormelooze klomp ijzer. Om trent het ongeval vernamen wij het vol gende. Van de richting Leiden naderde in flinke vaart een auto bemand met 2 personen, welke rechts van den weg reed, van de richting Utrecht kwam eveneens met flinke vaart een auto aangereden, waar in een heer en dame. De bestuurder de zer auto maakte aanstalten voorbij te snor ren en haalde hiertoe ook voldoende uit. Plotselng draaide de bestuurder der eerst genoemde auto zijn stuur naar links en vloog met volle vaart op laatstgenoemde in. Door tegenwoordigheid van geest van den bestuurder wist deze nog een wending te maken, waardoor deze tegen de terzijde van den weg aanwezige hoogte opreed, hetwelk echter niet verhinderde dat het voertuig tegen den berm letterlijk in el kaar werd gedrukt. Van de geheel nieuwe auto waren de beide wielen geheel verdwenen, terwijl de spaken aan stukken in het rond verspreid lagen, de spatschermen waren afgerukt, ruiten verbrijzeld, kortom het was een vormelooze massa. Wonder boven wonder kwamen de inzittende er met een paar hoofd- en beenwonden af. De politie, welke spoedig ter plaatse was, maakte van een en ander proces verbaal op, terwijl tevens een onderzoek werd ingesteld naar de schuld der inzit tenden. De bestuurder welke door de plotselinge wending het ongeluk veroorzaakte bekende door onverklaarbare oorzaak het beheer over zijn stuur te hebben verloren en aldu3 een verkeerde wending te hebben gegeven. Een noodkreet nit Essen. Te 's Gravenhage is van de Verein Es- sener Kinderhilfe telegrafisch berieht ont vangen, dat er te Essen 600 kinderen zijn, meest oorlogsweesjes, die zelfs aan een karig middagmaal niet kunnen worden ge holpen. Men vraagt aan Nederland hulp, teneinde deze stakkertjes voor ondergang te behoeden. Het bericht zal onmiddellijk worden doorgezonden naar filantropische vereenigingen, in 't bijzonder die voor kin derhulp. o Geen zilvergeld naar Weenen. Vanwege het A. N. C. O. (Algemeen Nederl. Comité voor Oostenrijk) wordt er de aandacht van Hollandsche pleegouders op gevestigd-dat het minder gewenscht is de naar Weenen terugkeerende kinderen zilvergeld mede te geven, daar men daar voor in Weenen slechts de zilverwaarde krijgt. Daarentegen krijgt men voor pa piergeld de volle (valuta)-waarde. o De Kotterdainsche veiling. Op de in ons veilingslokaal, Delftschestraat 43, gehouden Veiling werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 9.5012.00. d (klein) - 7.909.25. Eendeieren - 10.3510.80. Ganseieren - 16.0024.00. Aanvoer 275000 stuks. Buitenlandsche mededinging op de Jaarbeurs toegestaan. Utrecht, 9 Mei. Het algemeen bestuur van de Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland heeftin de gehou den vergadering, na overleg met de re geering gepleegd te hebben, met 21 tegen 2 stemmen besloten op de in 1921 te houden vijfde Nederlandsche Jaarbeurs bui tenlandsche deelneming toe te laten. Gedienstige menschen Een 25-jarige juffrouw, die voor een firma op de Prinsengracht te Amsterdam een bedrag van f 5300 aan bankpapier had geïnd, kwam me; haar rijwiel onder weg te vallen, waardoor het bankpapier op straat geraakte en grootendeels wegwoei. Nadat behulpzaam puiliek haar het gevon dene had ter hand gesteld, bleek een tekort te zijn ontstaar, van pl.m. f 1383. o Een 12-jarig meisje ontving van een onbekend gebleven jongen in het Vondel park te Amsterdam een slag met een stok in het gelaat, waardoor een stukje glas van haar bril in haar oog drong en zij dit vermoedelijk zal moeten missen. o De kerkbrand te Koog aan de Zaan. Naar men aan het »Hbld.« meedeelt was het kerkgebouw verzekerd voor f 60.000, 't orgel voor f 15.000, 't torentje voor f5000 en het uurwerk voor f1400. o Een wetsontwerp om een crediet van 3| millioen gulden toe te staan tot steun van hulpbehoevende boomkweekers, groente- drogers en zouters, zal eerlang de Tweede Kamer bereiken. Wascht Uw hoofd met Zij reinigt de hoofdhuid van schilfers en roos, bevordert haargroei, geneest haar uitval en maakt het haar zacht en glanzend. Prijs per stuk 90 ct. Bij Apoth. en al le Drogisten. Zie verkoopadressen in dit blad bij advertentie MIJNHARDT's geneeskrachtige tabletten. BEKENDMAKING. Winkelsluiting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HEUSDEN brengen ter openbare kennis: dat gedurende de kermisdagen het sluitingsuur van de winkels is bepaald op des avonds II uur. Heusden 5 Mei 1920. Burg, en Weth. voornoemd, De Burgemeester, (getH. J. VAN EGGELEN. De Wethouder, VAN EVERDINGEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Ftrma TAVERNE DE MEERE, Hint- hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 10 1 uur. Heusden. Zondag j.l. nam Mevr. Visser- Gezelle Meerburg afscheid van de leerlin gen der Zondagschool »Laat de Kinder- kens tot Mij komen,welke Zondagsschool zij een reeks van jaren met de meeste toe wijding heeft gediend. Haar werd door een der oudste leerlingen namens allen, klein en groot, een woord van dank voor 't genoten onderwijs toegesproken, terwijl haar tevens een klein blijk van waardeering, bestaknde in zilveren lepel en vork, werd aangeboden. Dat het Mevr. Visser en haar gezin on der den zegen des Heeren straks in hun nieuwe woonplaats moge welgaan, is de oprechte wensch der Kinderen en van hen, die met Gods hulp zullen blijven arbeiden aan de instandhouding en den bloei van genoemde Zondagsschool. rooken de merken „Darvel" „Diplomato" „Jaarbeurs=Utrecht" „Exc. Mr. L. H. W- Regout" „Eigen Import" „L'empereur" mooi lang en licht van kleur, vanaf liet. 't half ons, pruimtabak vanaf 15 ct. :t half ons. Groote keuze in steenen en houten - TABAKSPIJPEN. - Aanbevelend, Wijksche poort N. 4. HEUSDEN. Onze stadgenoote Mej. Grada van Beersum, thans te Loosduinen, slaagde voor het examen als ziekenverpleegster. Op het Woensdag te Breda ge houden examen voor onderwijzeres, slaagde o. m. onze stadgenoote mej. Jos de Mol. De geslaagde proficiat. Werkendam. Beroepen bij de voor malige Geref. gemeente B alhier, in samen werking met de Geref. kerk te Giessen- dam, ds. J. Overduin van Moerkapelle. De heer J. C. J. van der Brugge, Brigadier der Rijksveldwacht alhier, heeft de zilveren medaille ontvangen voor 25 jaar trouwen dienst bij de Rijksveldwacht. Naar wij vernemen heeft de bond van landarbeiders, afd. Werkendam en Om streken, aan de landbouwers in den Bies- bosch verzocht om het loon der arbeiders te brengen op f 25.per week. Er zijn verschillende landbouwers die er niet mee accoord gaan, ze moeten voor Maandag een besluit genomen hebben. Drongelen. De heeren Gebrs. Oerle- mans van der Schans alhier, zijn door aan koop eigenaar geworden van den beroem den hengst Emigrant N. S. Tg. 202, van de Vereeniging te Kerkwijk. Emigrant heeft het militair certificaat voor 1920 en zal op den Assem ter dekking staan. De heer J. van der Schans te Vrij hoeven-Cape), ambtenaar ter secretarie al hier, is geslaagd voor het schriftelijk ge deelte van het examen voor het diploma gemeente-administratie. Naar wij vernemen is de toezeg ging verkregen, dat in deze gemeente aan het hulppostkantoor een hulptelefoon en hulptelegraafkantoor zal worden verbonden. Genderen. Wegens plaatsgebrek wordt het Raadsverslag van 4 Mei in het volgend nummer .opgenomen. Nieuwendijk. De heer M. van Helden is j.l. Dinsdag geslaagd voor het onder wijzers-examen te Rotterdam. Poederooijen (Aalst). Naar men verneemt zal ook in deze gemeente binnen eenigen tijd een openbare spreekcel worden ingericht. Voor belanghebbenden zal dat nog al van groot gerief zijn. Sprang. Gedurende de maand April werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 5168.12 en terugbetaald f 4372.90. A.s. Zaterdag komt de afdeeling »Patrimonium« alhier in vergadering bijeen. De agenda vermeld Bestuursmededeeling inzake het te houden jaarfeest. Bespreking agenda voor de a.s. te houden Bondsvergadering. De dienstbode van den slager J. v. d. M. had het ongeluk met haar fiets onder een wagen te vallen. In deernis- wekkenden toestand werd zij opgenomen en per rijtuig thuis gebracht. Zij bekwam vele kwetsuren aan hoofd en arm. Yeen. Woensdagnacht had het nog al gevroren, zoodat op verschillende plaat sen de aardappels benadeeld werden. Het fanfarecorps »Wilhelmina« al hier heeft het voornemen dezen zomer deel te nemen aan het Festival te Princenhage. Woudrichem. Door de vereeniging tot bestrijding der t. b. c. zijn 5 kinderen uitgezonden naar de vacantiekolonie »Ri vierhuiscc te De Steeg. Wijk. De keuring voor de dienstplich tigen der militielichting 1921 zal voor deze gemeente gehouden worden te Heusden op Dinsdag 15 Juni a. s. des nam. half een. Dinsdagmorgen had de voerman de V. het ongeluk nabij Woudrichem met paard en kar van den dijk te geraken. De voer man werd hierbij ernstig gekwetst. Per auto werd hij naar Heusden vervoerd, al waar Dr. Auër de eerste geneeskundige hulp verleende. Het bleek dat zijn schou der uit elkaar was. Deze week hebben 54 landbouwers aangifte gedaan van mond- en klauwzeer. Wel een bewijs, dat de ziekte sterk toe neemt. Maandagavond had het zoontje van D. Bouman alhier, het ongeluk onder een fiets te raken, met het noodlottig gevolg, dat het zijn been brak. Op Hemelvaartsdag des nam. ten 3 uur (Nieuwe tijd) zal door ds. Gobius du Sart de inwijding plaats vinden van het nieuw gestichte orgel in de kerk. Omdat het orgel een geschenk is van de gemeente Wijk aan de kerk, zal voor af door den Heer Van der Maaden, als voorzitter van het comité, het orgel met een kort woord aan de kerkvoogden wor den aangeboden. Het orgelcomité zal plaats nemen in den z g. tuin, om den kansel, en de President-Kerkvoogd in de bank der Ouderlingen. Bij deze aanbieding zal den Heer President-Kerkvoogd, J. v, Ber- geijk het »Boek der Gedachtenis« worden overgereikt en hij tevens worden uitge- noodigd als eerste opziener der Kerk zijn naam eigenhandig daarin te stellen. Daarna zal ds. Gobius du Sart de plech tige inwijdingsrede houden. De bespeling zal plaats vinden door den Heer Karei Bouman, de om zijn heerlijk spel bekende organist der groote protes- tantsche kerk te 's Hertogenbosch. Mej. G. Furster, de toekomstige jonge organiste zal ook gelegenheid vinden zich te laten hooren. De gemeente mag er zich wel ernstig van bewust zijn, dat het kerkorgeispel steeds in vlugger tempo gaat dan de oude sleurzang, wil het inderdaad mooi worden. Er is geen twijfel aan, of iedereen zal daartoe medewerken. Ongetwijfeld is er een geweldige toeloop van volk te wachten. Want inderdaad is het voor de gemeente een buitengewoon kerk feest. Immers de kerk bezat nooit een orgel en nu heeft ze het onverhoopt ge luk dat haar ah 't ware een prachtig tweeklaviersorge), een geschenk ter waarde f 7000 in den schoot geworpen wordt. Inderdaad zooals het daar staat in zijn smetloos wit met goud gebiesd, gedragen en gesteund door de dubbele statige kerk pilaren is het een sieraad, waarop kerk en gemeente trotsch mag zijn. De toegang is natuurlijk voor de Wijk sche kerkelijke gemeente vrij, benevens voor allen buitenaf, die mede tot de stich ting hebben bijgedragen. Voor bezoekers van buiten wordt een kleine bijdrage ge heven tot versterking der orgelkas. Na afloop der inwijding zal het geheele Kerkbestuur met de orgelcommissie zich verzamelen in de Consistorie om daar allen eigenhandig hun naam te stellen in »HET GULDEN BOEK DER GEDACHTENIScc. PREDIKBEURTEN. 9 Mei. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. André. Ger. Kerk B vm. 9.30 u. (Bed. H. A.), nm. 3 u. en 's av. 7 u. ds. Kievit uit Veenendaal. Chr. Ger. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Barth. Aalburg, geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 10.30 en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. s-Oravenmoer, nm. 2 u. ds. Kolkert uit Loon-op-Zand. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en n.m. 2.30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 2,30 u. leesdienst. Heesbeenvm. 10.30 u. ds. Bakker. 13 Mei, vm. 10.30 u. dezelfde. NieuwendijkGeref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. de Bruin. NederhemertZz. vm. 10.30 en Nz. nm. 3 u. ds. Kluin. - Geref. kerk, geen opgaaf. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Groe- neveld. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst, Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 30 April 1920. Vaart. z. lichtW. v. Z. te Woudri chem, f 3 of 1 w. T. S.A. d. G., A. B., beiden te idem, A. G. v. d. M. te Neder hemert, A. C. V. te Woudrichem, ieder f3 of 2 d. Pol. verord. Werkendam H. J. v. d. S. te Werkendam, f 5 of 2 w. T. S. Melk verord. Werkendam J. K. v. d. S. te Werkendam (2 x), f3 of 2 d. en f5 of 3 d. L J Heusdennm. 3 u. ds. Bakker uit Aalburg. Werkendam, vm. 9.30 u. ds. Pat uit Andel. Capelle, geen opgaaf. Doeverenvm. 10.30 u. ds Nauta. Drongelen, vm. 10.30 u. ds. v. Asch. Eethen, nm. 3.30 u. ds. v. Asch. Denderen, geen opgaaf. Sleeuwijk, vm. 10 en nm 6.30 u. ds. van Garderen. Uitwijknm. 2 u. ds. Dr. Montijn uit Almkerk. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr, Tjalma. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Jonkers. Wijk, vm. 10.30 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2