Dienstbode, KEURINGEN Wegens afschaffing te Koop Notaris VAN GENOT ie Heusden. Een flink Woonhuis Plankenverkoopittjr. Ie POLDERS de Hooilanden UK, publiek verkoopen BOUWTERREIN Coillannt dt £«#w „De Melanen en Vogelenzang." HALSTEREN (N Br.). E. HR1NCKMAN, Kapitaal f 1.000.000.- Reserven f674.322.10 Gevraagd HITTENKAR MET TUIG, 11 geriipl. Pédicure. te Heusden vm. 10 uur (Z,T.) te Almkerk nm. 2 Te Wijk: Te Heusden: J. J. VAN DER KAADEN, publiek worden verhuurd: Notaris PAAP Het nieuwgebouwd, geriefelijk ingericht gebruikte ROEIBOOT. Het perceel Draineerbuizenfabrieken BRAND- en INBRAAKVERZEKERING. W. C. FRIEDLI, Partij biels, Brugleggers, Bruggedekplanken, Brug leuningen, Steilen en Scho ren, enz., tevens een Vughterstraat 101 's-Bosch. Gevestigd te Dordrecht Opgericht Anno 1859 gen, over den Tempel en de vijanden van God, terwijl ZEerw. Zondag 3 Juni a.s. hoopt te behandelen de zeven violen, Op. 45 en 46. Maandag werd aan de leerlingen en oud-leerlingen van den heer H. W. Knol. oud Hoofd der Chr. school, bij zijn vertrek naar Utrecht, een afscheidsfeestje gegeven in de Nutszaal. Van de leerlingen en oud-leerlingen en anderen ontving de heer Knol prachtige cadeaux, terwijl de leerlingen wederkeerig als aandenken het portret van het vertrekkend Hoofd ontvin gen. De heer Knol (tevens Lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant) die hier gedurende 32 jaar werkzaam was, wordt hier door velen betreurd zijn vertrek is ook een verlies voor de A.-R. partij, waarvan hij een ijverig voorstander was. Wij roepen hem een hartelijk vaarwel toe. Almkerk. Jl. Donderdag (Hemelvaarts dag) behaalde het fanfarecorps »Nooit Ge- dacht« alhier een 4ste prijs in de derde afdeeling en de Zangvereeniging »Excel- siora behaalde een 2n prijs in de vierde afdeeling. Deze twee vereenigingen staan onder de bekwame leiding van den heer P. C. Koekkoek. Naar men uit goede bron verneemt, hoopt de fanfare weer deel te nemen aan het concours te Groot-Ammers op 29 Juli a.s. en wel in de 2e afdeeling. Beneden-Langstraat. Onder de jon ge krulstaarten heerscht in ernstige mate de ziekte, veelal met doodelijke afloop. Het gevolg daarvan is, niettemin er druk wordt aangefokt, dat de biggen zeer duur zijn. Men besteedt van f35 tot f55 per stuk. Capelle. De WelEerw. heer Donner te Amersfoort, Cand. tot den H. Dienst, is beroepen tot predikant bij de Gerefor meerde kerken alhier. Onze vroegere dorpsgenoot, Chr. van Beek, onderwijzer te Rotterdam, be haalde j.l. Donderdag in kwaliteit van Directeur der gemengde Zangvereeniging te Capelle a. d. IJssel den 2en prijs in de eerste afdeeling op het concours van zang verenigingen te Ammerstol. Bij den landbouwer v. d. L. op de Regtvaart is een hengst door verbloeding, tengevolge van het castreeren, gestorven. Voorwaar een groote schadepost. Tot secretaris-penningmeester der waterschappen ten Westen van den Nieu- wendijk, Binnen de Oude Straat, De Groote Oude Straat en ten Westen van de Vrij- hoevensche Vaart, is benoemd de heer R. Middelkoop, Cand.-notaris alhier, in de plaats van zijn vader, die wegens hoogen leeftijd bedankt heeft en tot voorzitter van het waterschap »ten westen van de Vrij- hoevensche Vaart« is benoemd de heer A. de Roon, alhier, zulks ter vervanging van den heer M. J. Rijken, die bedankt heeft. Drongelen. De verkoop van het Em mabloempje, door de vereen. x>Het Groene Kruis« alhier, gehouden op Hemelvaartdag, heeft opgebracht de som van f400.45. Het blijkt dat deze nuttige veieeniging steeds meer en meer in de sympathie der in woners van deze vijf dorpen mag verheugen. Dassen, 43 Mei 4920. Heden werd alhier het 25 jarig ambtsjubilé van den Weledelgestr. heer J. R. Rietra als notaris in deze gemeente gevierd. Reeds vroeg wapperde van het raadhuis en verschillende particuliere woningen de nationale driekleur. Te 40 uur werd in de R.K. kerk van Dussen een plechtige H. Mis tot dankzeg ging door den ZeerEerw. Heer pastoor dezer parochie opgedragen, geassisteerd door een pater-Jezuit, zoon van den Jubilaris, en een pater uit Kaatsheuvel. Na afloop der kerkelijke plechtigheden hield de Jubilaris te zijnen woonhuize recep tie, die door alle plaatselijk autoriteiten en vele vrienden werd bezocht. 's Avonds had ten woonhuize van den Jubilaris een gezellig samenzijn plaats van diens familie en genoodigden en werden verschillende hartelijke toespraken tot den Jubilaris en diens familie gericht o.m. ook door den Edelachtb. Heer Burgemeester dezer gemeente. De feestelijkheden werden in den na middag opgeluisterd door de fanfare »Wil- helmina« te Dussen, die uitstekende muziek ten gehoore bracht. Veel publiek was heel den dag op de been en er heerschte in de gemeente een gezellige drukte. s'Gravemoer. Bij het achteruitkruien ging het paard van den voerman C.N., ge spannen voor een met zand geladen kar voorgaande week Vrydag de Vaart in. Met groote moeite en alle krachtsinspanning gelukte het een en ander aan de overzijde op het drooge te brengen. Haarsteeg. Geheel onverwacht hield onze burgerwacht een nachtvelddienst. Om half elf werd verzamelen geblazen en om elf uur reeds stonden allen die er aan meededen op de appèlplaats aangetreden. Van de 90 leden waren er 65 opgekomen. We durven daaruit afleiden, dat in tijd van nood op onze burgerwacht vertrouwd kan worden. Raamsdonksveer. Betaalden wy de vorige week nog 46 cent per Liter voor de melk, thans kunnen wij ze bekomen voor 44 cent. Als Bestuurslid van de coöp. Boe renleenbank werd herkozen dhr. A. J. Lankhuijzen, voorz., en dhr. C. M. Sagt als voorz. van den Raad van Toezicht. Door de Vereeniging Het Groene Kruis werden voor een viertal weken naar de vacantiekolonie Wijk aan Zee twee kinderen gezonden. De kosten voor die verpleging aldaar kunnen bestreden worden door de opbrengst van de Emmabloem- verkooping. De Harmonie »De Eendracht« hoopt tweeden Pinksterdag deel te nemen aan het concours van Muziekgezelschappen te Fijnaart. Een koopman uit Veen bood hier steenkolen te koop aan tegen den prijs van f 7. De politie bemoeide zich hiermee, nam de kolen in beslag en de verkooper zag zich naar Breda transporteeren. Sprang. Dr Th. Ruijs Jr theol. cand. te Bloemendaal heeft voor het beroep naar de Ger. Kerk alhier bedankt. jl. Vrijdag speelde enkele kinderen juist toen de Tram wilde vertrekken, langs de wagens. Een tweetal dezer kleinen liep tusschen de wagens, juist toen den machi nist de locomotief in beweging zette. De heer H. die juist ter plaatse aanwezig was riep, zoodat de machinist direct stopte en ge lukkig hier erger kon voorkomen worden. Beroepen tot predikant bij de Ge combineerde Gereformeerde kerken Sprang en Vryhoeve-Capelle, de heer G. O. Donner Theol. Cand. te Amersfoort. Maandagavond j.l. werd door de afd. »Patrimomium« alhier, haar 44-jarig be staan op feestelijke wijze herdacht. In flinke getalen waren de leden met hunne vrouwen of verloofden opgekomen. Uitvoerig verslag van dezen feestavond vol gend nummer. Uitwijk. Terwijl de meelhandelaar B. B. uit Almkerk bij een zijner klanten vertoefde, wist zijn paard zich los te ruk ken. Zich vrij gevoelende ging het aan den haal, met het gevolg dat het aan den eersten hoek van den weg in een vrij diepen sloot terecht kwam. Door dat de kar kantelde ging de inhoud te water. Met vereende krachten was paard en kar nog al weer spoedig op het drooge en had een en ander zoo weinig letsel bekomen dat hij weer kon inspannen en met een natte vracht wegrijden. Veen. Zaterdag werden de schoolkinde ren verrast met een zakje bruidsuikers, geschonken door dr. S. alhier bij gelegen heid van zijn zilveren huwelijksfeest. Dat zulks met genoegen werd aanvaard laat zich begrijpen. Het fruit dat zooveel voorspelde, zal een tegenvaller zijn. Voornamelijk bij de perenboomen is het er dunnetjes. Op de appelen heeft men meer moed, deze beloven tot dusver een goeden oogst. Door verschillende landbouwers moe ten de suikerbieten, welke voor een paar weken gezaaid werden, opnieuw worden gezaaid. De grond schijnt voor de ont kieming te droog zijn geweest. Wijk. c. a. De collecte ten bate van het orgel in de Ned. Herv. kerk alhier heeft op Hemelsvaartdag opgebracht ruim f35. De heer J. M. Reas, onderwijzer te Hooge Zwaluwe, heeft de benoeming voor onderwijzer aan de Openbare school alhier aangenomen. De uitreiking der aanvulliingsbrood- kaarten voor de 35e periode zal voor hen, die het schriftelijk aangevraagd hebben, plaats hebben op Zaterdag a.s. Met een hond bespannen voor den melkwagen, had de dienstbode van De W. het ongeluk, door het toeschieten van een losloopenden hond, met kar en melk in den sloot te geraken. Door direct toege schoten hulp werd zij verschrikt onder de kar en uit het water gered. Moge dit ongeluk, benevens tal van andere, veroor zaakt door losloopende honden, er toe lei den, dat een streng verbod daartegen in het leven worde geroepen, opdat daardoor menig ongeluk worde voorkomen. De handel in lammeren is hier zeer levendig, de opkoopers besteden f48 tot f 22 voor lammeren van 6 weken. Wel een bizonder hooge prijs. CORRESPONDENTIE. Den inzender van eene bemerking op eene benoeming door een gemeentebestuur uit de omgeving, merken wij bij deze op, dat wij ons blad niet leenen voor allerlei twist geschrijf. Toen we vóór circa 40 jaar ons blad aanvingen, hebben we dat als voor waarde gesteld en ons daaraan ook steeds gehouden en kunnen mitsdien het inge zonden stuk niet opnemen. De Redactie. Kantongerecht te Hensden, Uitspraak 44 Mei 4920. Trekhonden wetH. v. D. te Rijswijk 2maal f 3 of 2maal 4 week Tsch. P. H. R. te Almkerk 2maal f 3 of 2maal 2 d. P. R. te id. f 2 of 4 d. A. M. te Nieu- wendijk 3maal f 3 of 3maal 2 d. VisscherijwetL. V. te Wijk f 0.50 of 4 d. DrankwetB. S. te Almkerk f 3 of 2 d. IJkwetD. de H. te De Werken f 3 qf 2 d. Leerplicht: J. V. te De Werken (2 maal) 2maal f5 of 2maal 3d.; L. V. te id. en T. P. te Almkerk ieder f 5 of 3 d. Art. 427 5° Sr.J. V. te Aalburg f 3 of 2 d. Pol.verord. Wijk C. v. K. te Wijk f5 of 3 d. Art. 464 Sr.: IJ. v. S. te W'chemfl of 4 w. Tsch.A. S. te Almkerk f 40 of 5 d. A. C. en G. B. te Heusden ieder f4 of 4 d. Art. 460 Sr.G. S. te Drunen f 3 of 2 d. WoningwetH. v. d. P. te Herpt f 3 of 2 d. Art. 458 Sr.J. v. H. te Elshout f 5 of 3 d. Art. 426 Sr. A. C. L, te Werkendam f40 of 5 d. Motor en rij wiel wetC. N. te Streef kerk f3 of 2 d. Gekl. zijglazenP. A. D. te Drunen f 4 of 4 dag. Rijw. z. licht+art. 435 5 Sr.A. v. H. te Vlijmen 2maal f45 of 2 en 40 d. Rijwiel z. lichtJ. V. te Veen f 2 of 1 w. Tsch. A. W. v. B. en W. A. v. d. B. te Haarsteeg, P. A. de W. te Dus sen, B. V. te Nederhemert, C. v. A., P. A. O. en A. A. M., allen te Sleeuwijk, C. V. te Almkerk en B. v. B. te Gende- ren, ieder f 2 of 4 d. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 44 Mei 4.30 M. 0.60 M. N.A.P 45 4.04 0.52 46 0.90 0.43 47 4.45 0.58 Rivierberichten. Op 48 Mei. in meters in cM. s-Hertogenbosch 2.43 4- N. A. P. was 3 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.05 was 3 (Maas) 4.44 was 6 Crévecoeur (Dieze) 2.05 was 2 Crévecoeur(Maas) 4.45 was 40 Venlo 40.04 val 7 Maastricht 44.86 val 3 Keulen 2.27 was 3 Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Maria Hermina d. v. Chr. Zonneveld en C. M. J. JiskootCoen- raad Willem Jacobus z. v. J. H. Wolffen- sperger en H. S. PlugersArie Dammis z. v. S. A. den Engelse en N. Blom Peter Marinus z. v. M. v. d. Oever en A. 't Lam. Ondertrouwd: Mr. Watze Rui- tinga en Adriana Carolina Kroes. Overleden: Adrianus van Seters ongeh. 74. ADYERTENTIEN. Wegens teleurstelling gevraagd voor dadelijk eene die melken kan. In een klein gezin. Aanbieding onder letter G. aan het hulppostkantoor te ANDEL (N.Br.) te DRUNEN tegen Juni of later, in een burger gezin. Weduwnaar met 2 kinderen. Br. fr. aan G. E. v. DIGGELEN, Aannemer tijdelijk te Nieuwkuik. van merriën van 2 jaar en ouder voor het MILITAIR CERTIFICAAT op Dins dag 15 Jnni, Aangifte vóór 5 Juni bij G. J. W. BRANDERHORST te Eethen, met opgave naam en woonplaats eigenaar nummer Militair Certificaat voor reeds vroeger goedgekeurde M. C. merriën stamboeknummer voor merriën opgeno men N. S. Tg., waarvan de eigenaars verzocht worden het bewijs van inschrijving mede te brengen naar de keuring overige merriën kleur, afteekeningen, ouderdom. Voor niet of niet tijdig aangeven is f4.per paard verschuldigd. en een zoo goed als nieuwe ook afzonderlijk te koop. Brieven onder letter S aan het Bureau van dit blad. zal op Woensdagen 26 Mei en 9 Juni e. k. telkens nam. 3 uur (Zomer tijd), ten herberge van G. Brander horst te Genderen, bij inzet en toeslag veilen, ten verzoeke erven B. VERSTEEG. met Schaar, Erf. Tain en Boomgaard aan de Kerkstraat te Genderen, groot 49 A. 65 cA. verhuurd aan J. W. Versteeg tot 4 Juni 4924. Zie biljetten. Donderdag 20 Mei 1920 des na middags 4 uur (0. T.) aan de aan legplaats. Zaterdag 22 Mei 1920 des voor- middags 10 uur aan de aanleg plaats. Contante betaling-. Deurwaarder. Op Woensdag 26 Mei 1920, des middags 42 uur zomertijd, zullen ten pol derhuize Jannezand onder Dussen, ten overstaan van Notaris resideerende te Almkerk, van de polders »Jannezand« en ïMiddel- landc, onder Dussen, Made en Drimmelen. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore der Maatschappij tot exploitatie van de polders Jannezand c.a., Wijnstraat 417 te Dordrecht en bij den opzichter A.1 van der Stelt te Jannezand. te Werkendam, zal aldaar op Donderdagen 27 Mei en 3 Jnni 1920 's avonds 7 uur (Zo mertijd) in Café »Hoegee« PUBLIEK YERKOOPEN a. Voor den Heer L. GROENEWEGE zal op DONDERDAG 20 MEI 1920 des 's morgens 11 uur precies (Zomertijd) aan de houten brug over de Bergsche Maas te DRONGELEN om contant geld, aan den Sasdijk no. 614a te Werkendam, groot 4.44 Are. b. Voor den Heer N. HOEGEE: aan den Nieuwen weg en Sasdijk aldaar, groot 4.13 Are. Vrij van huur, te aanvaarden bij de betaling voor of op 3 Jali a.s. Breeder bij biljet. Inlichtingen ten kan tore van den Notaris. TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger: J. DE VRIJ, Vee verloskundige te Zevenbergen. Spreekuur: Dagelijks, behalve 's Maandags, 77 De Directie geeft kennis, dat zij benoemd heeft tot Agent der Mij. te Herpt, in de plaats van den heer Chr. A. Baaijens te Heusden, aan wien op verzoek eervol ontslag werd verleend, de heer A. BOUMAN, tot wien men zich voor zaken, het agentschap betreffende, gelieve te wenden. Dordrecht, 10 Mei 1920. De Directeuren, P. J. DE KANTER. K. LODSIJ. een aftandschen HIT, JANNEZAND. SCliD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 3