BEHOORENDE BIJ HET Vervolg van het verslag van den Raad der gemeente DRONGELEN. v. Garnmeren. Zullen Gedep. Staten met het voorstel van B. en W. nu accoord gaan Zouden wij geen 3 jaarlijksche ver hoogingen kunnen geven van f50,in plaats van 6 van f 25. Voorzitter. Wij zouden daartoe wel kunnen besluiten, doch ik zou daarmede liever willen wachten. Als de veldwachter geen hoekje land kan krjjgen, dan kunnen wij het volgend jaar weer zien. Misschien is de financieele verhouding beter en kun nen we de zaak bij de begrooting nog maals bespreken. Als het lijden kan is er niets tegen om de verhooging in 3 keer te geven. v. Gammeren. Zou nu meteen niet be slist kunnen worden over een vrije woning voor den veldwachter, Ik geloof, dat dit toch ook de bedoeling van Ged. Staten is. v. d. Schans, v. d. Pol woont nu in een woning van fl,wat zou het de gemeente nu wel niet kosten om voor een woning te zorgen. v. Gammeren. Ik acht het heelemaal geen woning, mijnheer v. d. Schans, in den zomer is het iets, maar in den winter is het een hok. Voorzitter. Laat ons hier nu niet ver der op doorgaan en laat ons de salaris regeling vaststellen en het punt om hem een vrije woning te geven, aanhouden tot een volgende vergadering. Nieuwkoop, Ik zou nog even willen vragen of hem de concessie om bij een ander te werken met uwe medewerking als hoofd der gemeente niet verleend kan worden. Ik vind het voorgesteld salaris voor Drongelen mooi genoeg, doch op die manier kon hij er nog iets bij verdienen, zonder dat het de gemeente iets kost. Voorzitter. Laat ons eerst beginnen om het salaris vast te stellen. Als v. d. Pol dan bij mij komt, ben ik bereid hem te helpen. Wat de Commissaris zal beslissen weet ik niet. Het voorstel van B. en W. hierop in stemming gebracht, wordt aangenomen met op 1 na algemeene stemmen. Het lid van Gammeren blijft buiten stemming. Voorzitter. Op de agenda staat ook nog de aanvrage om bouwterrein. Ik heb dit met opzet niet van de agenda willen laten. Ik zou het echter op prijs stellen, dit punt van de agenda af te voeren en in de eerst volgende vergadering, die binnen ruim 14 dagenzal worden gehouden, te behandelen wanneer de raad voltallig is. Nieuwkoop. Toen ik de agenda thuis kreeg en er dit punt op zag staan, dacht ik, ik ben in de vorige vergadering iets te voorbarig geweest, door de verdenking te uiten, dat B. en W. deze zaak op de lange baan zouden willen schuiven. Als we nu echter weer verdagen, dan is het al v/eer uitstellen, en ik acht deze zaak wel urgent. Voorzitter. Door dit punt op de agenda te zetten heeft het Dag. Bestuur getoond, de zaak niet te willen verdonkeremanen. In een kleine gemeente als Drongelen heb ben de Raadsvergaderingen heel weinig te beteekenen en is het meestal alleen een soort vorm, dat de Raad bijeenkomt, men weet meestal van te voren wat de beslis sing zal zijn. Hier is het echter een zaak van werkelijke beteekenis. Op 't oogen- blik ontbreken 2 leden. Ik heb hier nog de geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, als tot toelating is besloten kun nen we in den loop van een dag 15 of 16 een voltallige vergadering habben en dan een beslissing nemen. Ik geloof ook wel dat we hier een paar woningen er bij zou den kunnen gebruiken, doch ik acht de zaak niet zoo urgent, dat ze niet een dag of 15 zou kunnen wachten. Nieuwkoop, In een voltallige vergadering is reeds over dit punt gesproken, dus ik vind het volstrekt geen bezwaar nu een be slissing te nemen. Treffers. De zomer gaat verstrijken en de goede tijd voor bouwen gaat zoo lang- zamerhand voorbij. Nieuwkoop. Een maand kan in dezen een jaar zijn. Als de voorloopige bespre kingen zooveel tijd in beslag nemen kunnen we dit jaar niet meer gaan bouwen, dit is enkel de reden, waarom wij er zoo'n haast mee hebben. Voorzitter. Heeft iemand een voorstel om dit punt direct te behandelen, zoo niet, dan zal ik myn voorstel in stemming brengen. Van Gammeren. Dan stel ik voor om het direct te behandelen. Dit voorstel in stemming gebracht wordt met 3 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden de leden Nieuwkoop en van Gam meren. Het voorstel van den Voorzitter om de zaak tot een volgende vergadering te ver dagen is hierdoor zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De Voorzitter schorst de vergadering voor den tijd van 10 minuten om de door den Voorzitter aangewezen commissie, bestaande uit de leden Nieuwkoop en Treffers gelegen heid te geven de geloofsbrieven te onder zoeken van het nieuw verkozen raadslid J. v. d. Stelt. Nadat de vergadering weder is geopend, verklaart het lid Nieuwkoop de geloofsbrieven in orde te hebben bevonden, zoodat tot toelating wordt besloten. Niemand verder het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente HEUSDEN op 4 Juni nm. 7,30 uur. Voorzitter H. J. van Eggelen. Aanwezig alle leden. Te 7,45 opent de Voorzitter de ver gadering, waarop de notulen van de beide vorige vergaderingen worden gelezen, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen is 1. Het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim, waaruit blijkt dat 5 vergaderingen zijn gehouden in het afgeloopen jaar. Tevens wordt medege deeld dat het bestuur thans is samenge steld uit de navolgende heeren J. H. Ver hoeven, Voorzitter, W. v. Wijnen, Secre taris, W. F. Hilwig en J. Carpay, plaats vervangende leden. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Verslag Tuinbouwwintercursus 1919- 1920. Dit verslag wordt ter inzage gelegd. 3. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 15 Mei, waar uit blijkt, dat alles in orde is bevonden. 4. Besluit Ged. Staten vaststelling jaar wedde Burgemeester minimum f 2000, maximum f 2500.Secretaris minimum f 2000.maximum f 2500.Gemeente- Ontvanger minimum f 950,maximum f1125.—. 5. Circulaire van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren om de pensioenen voor de gem.-ambtenaren te verhoogen in dezelfde verhouding als dit met de pensioenen voor de rijksambte naren is geschied. 3, 4 en 5 worden aangenomen voor kennisgeving. 6. Schrijven van het gemeentebestuur van Oud-Beijerland, waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan hun adres aan de regeering om de gemeente-politie over te doen nemen door het Rijk en er alzoo rijkspolitie van te maken. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, omdat thans een staatscommissie werkzaam is tot her ziening der Gemeentewet en deze commissie dus ook dit wel onder de oogen zal zien. Aldus wordt besloten. 7. Een schrijven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, om het adres ingesteld bij de Kroon tegen het besluit van Gedep. Staten, waarbij goed keuring was onthouden aan de verordening tot uitkeering der jaarwedde van het onder wijzend personeel, in te trekken, omdat met 1 Januari 1919 een wettelijke regeling is tot stand gekomen. Aangezien de moti veering door den minister als juist wordt erkend, wordt besloten dit adres in te trekken. In behandeling komt een brief van den Minister van Landbouw, waarbij het ge voelen van den Raad gevraagd wordt om de bruinbroodvoorziening te staken, Hoewel het algemeen bekend is, dat met de verstrekking van goedkoop bruinbrood misbruik wordt gemaakt, achten B. en W. het niet raadzaam om voor deze gemeente tot opheffing te adviseeren, omdat de vrij groote arbeidersbevolking daarvan schade zou ondervinden, doordat het bruinbrood in den vrijen handel per 4 pond 15 cent duurder is. v. Andel. "Worden er veel broodkaarten gehaald. Voorzitter. Op den dag van afhaling wordt zeker 3/4 gedeelte uitgereikt. Werd algemeen tot opheffing besloten, dan zou het natuurlijk iets anders zijn. Moll. Zoolang "de regeering het volhoudt, moeten wij het ook maar vol blijven houden. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten den Minister te berichten, dat op heffing voor deze gemeente niet wenschelijk wordt geacht. B. en W. zouden in de politieverordening een absolute verbodsbepaling willen inlas- schen, waarbij het spoelen in den Derner wordt verboden. Thans moet bekend wor den gemaakt, dat men niet mag spoelen, met omschrijving der redenen. Aangezien den Demer geen water is om goed in te spoelen, zouden B. en W. dit geheel willen verbieden met uitzondering van dat ge deelte boven den dam bij het R. K. gast huis, omdat dit gedeelte nog niet door riolen wordt verontreinigd. |g||^H de Haan. Om het den menschen gemakt kelijk te maken, op een andere plaats hun goed te spoelen zou ik willen, dat b.v. in de Wiel een paar trapjes, met twee of drie verschillende hoogten werden gemaakt. Men heeft dan ook meer recht de veror dening met kracht toe te passen. Voorzitter. U moet niet gelooven, dat hierdoor het spoelen in de Demer zou ver minderen indien echter met geringe kosten iets in dien geest is te maken, wil ik dat wel in orde laten maken. De Raad besluit hierop met algemeene stemmen de verordening in bovengenoem- den geest te wijzigen. Het voorstel van Ged. Staten, om de jaarwedde van de wethouders op 1\ pCt. van de minimum-jaarwedde van den burge meester te bepalen, dus van f 100,op f150,te brengen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Eveneens wordt met algemeene stemmen aangenomen het voor stel van B. en W. om het presentiegeld voor de leden van den Raad te brengen op f 100,in plaats van op f 70,zoo als het nu is. De Voorzitter leest een verzoekschrift van het bestuur der teekenschool voor, tot verhooging der subsidie. Door de nieuwe salarisregeling voor de handelsscholen is de subsidie van f 300,niet meer toereikend voor hel Land van flensden en Aliens, de Langstraat en de Bommelerwaard. Nb. 3989. Woensdag 9 Juni. 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5