Tegenrerolutie iu Rusland Tokio. Volgens door de bladen uit Wladiwostok ontvangen berichten zou in Rusland een tegenrevolutie zijn uitgebro ken. Trotzky is vermoord. Lenin is gevlucht. Een nieuwe regeering onder Broesilof is gevestigd. (Bevestiging van dit bericht was tot nu toe niet te krijgen, ofschoon volgens Ha- vas telkens uit Rusland verwarde in het Russisch gestelde, draadlooze telegrammen waren ontvangen.) o De economische toestand in Rusland. Een correspondent van de »N. R. Ct.« schrijft, dat een gezin, bestaande uit man en vrouw, te Moskou in de maand April voor het volstrekt noodige levensonderhoud, zonder eenigen aankoop ongeveer 200.000 roebel noodig heeft gehad. Een brood kostte 280 —350 roebel, een pond ruud- vleesch 8001200 roebel, een pond varkens- vleesch 12001400 roebel, een pond zout 8001000 roebel, een paar heerenlaarzen 15.00045.000 roebel, een paar dames laarzen 20.000 50.000 roebel. o Leuin gewond Te Frankfort is een bericht uit Helsing- fors ontvangen, dat er door soldaten van de roode garde een nieuwe aanslag op Lenin is gepleegd. Lenin werd aan de hand gewond. De papierschaarschte. Boedapest. De regeering heeft de rant soeneering van het rotatiepapier bevolen. Zij zal den omvang der couranten vast stellen en den maximumprijs van het pa pier bepalen. Nieuwe couranten mogen niet véYschijnen. Harding candidaat. Een verrassende uitslag der stemmingen. Chicago, 13 Juni. Harding, senaatslid voor Ohio, is door de republikeinskhe con ventie candidaat gesteld voor het president schap der Vereenigde Staten. Chicago, 13 Juni. Bij de tiende en laatste stemming kregen Harding 692, Wood 156 en Lowden 11 stemmen. Warren Harding. Londen, 13 Juni. De door de republi- keinsche conventie gekozen candidaat voor het presidentschap der Vereenigde Staten Warren Harding is uitgever van de »Star« te Marion" (staat Ohio). Sinds 1914 ver tegenwoordigt hij Ohio in den Senaat. Hij werd in 1863 geboren, en is de oudste zoon in een gezin van acht kinde ren. Zijn vader was plattelandsdokter in Ohio en stamde af van een Schotsche fa milie. De moeder van den candidaat heet af te stammen van een Hollandsche familie, Kirks genaamd. Parijs, 14 Juni. In tegenstelling met de geruchten omtrent een contrarevolutie in Rusland wordt uit Londen aan de »Petit Parisien« gemeld, dat daar geen bevesti ging ontvangen is. Ook Krassin heeft geen enkel bericht ontvangen dat er op wijst. Indrukwekkende betoogiog te Antwerpen. Antwerpen, 13 Juni. De demonstra tie tegen den terugkeer der Duitschers in België, georganiseerd door het Verbond der Gewezen Politieke Gevangenen, is een on metelijk succes geworden. Men mag zeg gen, dat de geheele Antwerpsche bevol king ervoor gemobiliseerd was, den ver woeden tegenstand van alle socialistische en activistische leiders en bladen ten spijt. Gemeente-en provinciaal bestuur hadden zich officieel bij de betooging aangesloten. De leden van de gemeente- en provincialen raad stapten mede aan 't hoofd van den optocht. Op den geheelen doortocht verdrong zich een ontzaggelijke menigte, op den toren der kathedraal en aan alle woningen wapperde de nationale vlag en de geheele bevolking was met de Belgische driekleur getooid. De optocht had rnim anderhalf uur noo dig om voorbij 'tstadhuis te trekken. E°n twintigtal fanfarekorpsen namen er aan deel en tallooze banderollen werden er in mee gedragen. o Iets voor een verkiezingsstrijd. Te Manchester is dezer dagen een groote meeting gehouden in de openlucht, waar de duizende aanwezigen werden toegesproken door een heer in Londen. Niet uit Londen, maar in Londen. Deze sprak in de micro- phoon, en het geluid werd langs telefoon draden overgebracht naar het terrein te Manchester. Daar hingen aan draden, tusschen palen gespannen, groote hoorns als van een gramo phoon, met de opening naar beneden. En uit al deze tegelijk kwam de stem van den spreker in de verte, duidelijk verstaanbaar. Welk een voordeel 1 Eén candidaat kan spreken tot honderd vergaderingen tegelijk, en rustig thuis zitten op zijn stoel. Hij wordt niet in de war gebracht door interrupties, want hij hoort ze toch niet. Alleen kan er geen debat wezen, maar dat is wellicht ook een voordeel. Door rustig aanhooren en overwegen komt men gewoonlijk dichter bij de waarheid, dan door veel heen en weer gepraat. BINNENLAND. De Nederlandsch-Belgische kwestie. De corr. van de >Tel.« te Brussel be sluit zijn beschouwing met Waar zoowel in de verklaring van mi nister Hijmans als in de redevoeringen van verschillende Kamerleden duidelijk blijk werd gegeven van een streven om de in ternationale politiek van België in het ver volg ook naar het Noorden te orienteeren, door te trachten de vriendschappelijke ver houding met Nederland via hetNederlandsch- Belgisch verdrag te herstellen en waar het vaststaat, dat dit verdrag een aanzienlijke meerderheid in de Belgische Kamer zal krijgen, zal ook van Nederlandsche zijde wel niets worden nagelaten om de onder- teekening door België mogelijk te maken. o „Dirk, de waterdrinker". Amsterdam 11 Juni. Zaterdag middag gelukte het den heer D. Rietveld een ze ven-en-twintigjarig jongmensch, H., uit het water van de Prinsengracht bij de Eilands gracht te redden. De heer Rietveld draagt niet ten onrechte den naam Dirkde wa terdrinker#. Immers, dit is reeds zijn 71- ste redding. Een Ncdcrlaudscke trailer gezonken. Reuter seint uit Great Yarmouth Een haringzoeker bracht hier aan 8 opvarenden van den treiler aNicolaas# van IJmniden. De haringzoeker had op zee gezien, dat de »Nicolaas« plotseling begon te slingeren, noodsignalen gaf en met den kop omlaag dook. De haringzoeker voer er heen en kon juist nog de bemanning overnemen, voor de treiler zonk. De »Nicolaas« sloeg geheel wrak. Amsterdam. Naar bljjkt hebben van de ruim 13000 gemeentewerklieden er rnim 3000 op Dinsdag 8 Juni gestaakt. Het staat vast, dat de stakers positief gestraft zullen worden. »OVERALL.# Wat is »Overall«, waarmede zelfs par lementsleden in Engeland zich in het Par lement vertoond hebben, om het opdrijven der duurte in kleeding tegen te gaan Een Amsterdammer heeft dit dezer dagen den volke getoond. »Overall«, een Engelsch woord, heeft den vorm van een »ketelpak«, dat ingenieurs en andere personen gebrui ken bij het onderzoeken van ketels. Het bestaat alles uit één stuk of een over alles. Zoo'n pak liet hij zich maken van een gele stof, naar een plaatje uit een der tijd schriften, met een staande kraag, een paar harmonica borststukken buitenop, en de pantalon met opslagen en de vouw voorop Dat geheele pakje kostte hem f 15.50 en paste onberispelijk. Met een strooien hoed, die er goed bijkwam, was het geheel com pleet. Hij wandelde er mede door de drukste straten, kreeg van het publiek een goed keurend knikje, bezocht er de grootste café's mede en werd nergens uitgelachen integen deel kreeg tal van blijken van goedkeuring. Zal het algemeen navolging vinden Wij gelooven het niet, maar als het publiek er maar van doordrongen wordt, dat het tijd wordt om iu den vervolge niet te veel geld voor kleeding uit te geven, is er al veel mede gewonnen. BELANGRIJKE BESLISSING Gelijk men weet, heeft, vooral in land- bouwkringen, groote opschudding en ont stemming verwekt de meening van ver scheidene voorzitters der Raden van Arbeid, dat, ingeval een bedrijf wordt oitgeoefend door een vader met zijne kiudeien, deze laatsten werden geacht in loondienst van den vader te zijn, en dus voor hen zegels moesten worden geplakt. Met groote be langstelling heeft men tegemoet gezien de beslissing vam den Centralen Raad van be roep in dezen. Deze nu is gevallen en houdt in, dat de werkzaamheden, op deze wijze verricht, door kinderen ten behoeve van hun ouders, niet worden verricht krachtens een arbeids overeenkomst, maar krachtens de verplich tingen, voortvloeiend uit het familieverband. En op dien grond heeft dan de Cen trale Raad van Beroep beslist, dat kinde ren in die omstandigheden niet als arbei ders in den zin der Invaliditeitswet zijn te beschouwen, en dus voor hen geen zegels behoeven te worden geplakt. o Boevenstreken. Te Scheveningen heeft een misdadige aanranding plaats gehad. Bij den 79-jarigen vischventer Jacob Voois meldden zich een tweetal heeren, kwasie om visch te bestellen voor een bruiloft, te houden in de Gentsche straat. De oude man ging hierop in, bood zelfs een stoel en thee aan en maakte een praatje. Een der theeren# deed toen echter een vraag naar een portret, dat achter den stoel van den ouden man hing, die zich omkeerde om te kunnen vertéllen, wien het portret voorstelde. Daarop is een der boeven op den ouden man toege sprongen, heeft hem de keel toegeknepen, terwijl de ander, nadat het slachtoffer op een grond was gedrukt, hem den voet op het hart zette. Twee uur later kwam de oude man weer bij kennis en heeft buren gewaar schuwd, die constateerden, dat er f 41 was gestolen. Verder was alles overhoop ge haald, doch de heeren hadden waarschijn lijk verder niets van hun gading kunnen vinden. Gelukkig dat de oude man, van wien de aanranders waarschijnlijk dachten dat hij overleden was, goed opgenomen heeft met wie hij te doen heeft gehad. Hopen wij, dat de politie spoedig de hand op de daders leggen zal. o Gemeente secretaris te s'Bosch. Op de voordracht komen voor de heeren mr. Van der Marck, cand.-notaris, hoofd commies-redacteur ter secretarie te Tilburg en mr. P. J. M. Kallen, referendaris ter gemeente-secretarie te Maastricht. Een U-jarig Duitsch meisje te Helmond raakte bij het uitwijken voor een woon wagen onder den auto van den heer K. Wesselmann en werd overreden. Het kind is aan de gevolgen hiervan overleden. De parachutist Fehrenbach, die op het I. L. V. O.-terrein te Deventer in een vliegtuig van Alland opsteeg, is bij zijn daling met de parachute op het dak van een huis in de Polstraat terecht gekomen, welk dak gedeeltelijk vernield werd. De parachutist bekwam geen letsel. Ook de parachute bleef onbeschadigd. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg viert van 22 tot 27 Juni feest ter herdenking van haar 25-jarig bestaan. o Op den Helvoirtschen weg bij Vught is zekere v. O. uit Made van zijn rijwiel ge sleurd en van 600 gulden beroofd. Bij onderzoek door de politie is gebleken dat het geheele verhaal verzonnen was. Te Beugen is ingebroken in het station De brandkast werd meegenomen en is in een boschje teruggevonden. De inhoud circa 1125, was verdwenen. Te Mierlo is het Duitsche knaapje, dat aldaar door een auto overreden werd, aan de gevolgen overleden. De directie der Hengelosche Bontweveri; heeft eeriige jeugdige arbeiders, die aan de proteststaking deelnamen, zonder verlof te vragen, een week naar huis gezonden en aan de ouderen, die Dinsdag staakten, met 14 dagen het werk opgezegd. Bij het blusschen van een brandje in een perceel in de Frederik Hendrikstraat te Amsterdam, kreeg de 52-jarige bewoon ster ernstige brandwonden aan armen beenen en onderlijf. o Op een vossenjacht vorige week ge houden op het landgoed Tongeren riabi Epe (G.) werden vier vossen geschoten PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Terwijl P. Hoogendoorn oud 17 jaar, werkzaam op de scheepswer alhier, Vrijdagmiddag de electrische stroom van een luchtdrukhamer wilde afzetten kwam hij per ongeluk in aanraking met de blanke deelen van den schakelaar, aan welke gevolgen de getroffene is overleden Nadat door Dr. Otto de dood geconsta teerd werd, is het lijk per draagbaar vervoerd naar het R. K. gasthuis. Maandagmorgen werd het stoffelijk over schot onder belangstelling ook van de zijde der Patroons, door zijn kameraden graf waarts gedragen. -- In de haven te Tilburg is opge haald het lijk van den sinds eenige dagen vermisten Heusdenaar J. B. die eertijd werkzaam was op de Tilburgsche boot. Om trent de oorzaak tast men nog in het duister. De keuring voor het militair eer tificaat, welke op Dinsdag 15 Juni were gehouden, had tot uitslag, dat van de 60 aangeboden merriën 27 met de M. C. iremie werden bekroond, nl.Dora, 4 j., zwart, van B. de Graaff te Genderen. ?atuba, 2 »j., bruin, van C. B. Vos te Wijk. Diora, 4 j., bruin, van J. C. van bokhoven te Herpt. Marie XLVIII, 9 j., d. bruin, van C. B. Vos te Wijk. Een 5jarige zwarte van J. Werther te Sprang. Floralia, 2 j., vos, van J. v. d. Heuvel Hz. te Genderen. Cora, 11 j., zwart, van G. J. W. Branderhorst te Eethen. Mina, 14 j., zwart, van denzelfden. Agrita, 7 j., zwart, van denzelfden. Dorena, 4 j., zwart, van denzelfden. Carita, 5 j., d. bruin, van P. v. d. Schans te Drongelen. Dina III, 9 j., r. bruin, van denzelfden. Ida, 16 j., d. bruin bles, van denzelfden. Aline, 8 j., r. bruin, van denzelfden. Dot, 4 j., zwart, van denzelfden. Diate, 4 j., bruin, van denzelfden. Basile I, 6 jbruin, van P. Colijn te Heesbeen. Een lOjarige vos van Mol Pauwels te. Nieuwkuik. Curate I, 4 j., bruin, van wed. J. Branderhorst te Eethen. Zermine I, 8 j., d. bruin, van J. W. Burghout te Eethen. Wera, 9 j., bruin, van denzelfden. Balbine I, 6 j. zwart, van Kinderen G. J. Boll te Doeve ren. Nelly, 11 j zwart, van J. van Bergeijk Az. te Wijk. Badina, 6 j., bruin, van denzelfden. Witvoet III, 16 j., bruin, van denzelfden. Canda I, 5 j,, bruin, van D. S. 't Hooft en M. W. van der Schans te Haarlemmermeer. Een 11 jarige bruine van W. Bleijenberg te Wijk. Andel. Zondagmorgen geraakte (bij het draaien) de auto van den heer v. G. uit Woadrichem te water. De 4 inzittende passagiers, benevens den chauffeur kwamen met den schrik vrij. Beneden-Langstraat. De aardbeien geven dit jaar een goede opbrengst en bij het mooie weder der laatste dagen rijpen deze sterk aan. Men besteedt 25 30 ets. per halve K.G. Capelle. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat aan deze gemeente een bedrag van f 1528.is toegewezen ingevolge de O.W. uitkeering. Zaterdag werd bij het turfgraven door den heer A. van Beek alhier een bewerkt aarden kurkje (een zoogenaamd dbaardmannetje#) gevonden. Waarschijn lijk iets dat tijdens den St. Elizabetsvloed hierheen is gedreven. Zondag j.l. werd de seriewedstrijd, uitgeschreven door de V.V. »Excelsior« alhier, beëindigd. In de finale kwamen R.W.B. uit Besoijen tegen S.V.V. uit Sprang en Hercules# uit Waalwijk tegen B.V.V. uit Kaatsheuvel. De eerste match eindigde in een puntloos spelna verlen ging met een kwartier werd de stand '10 in het voordeel van R.W.B. De tweede match eindigde in een 10 over winning voor Hercules#, zoodat in de demi-finale R.W.B. eu sHercules« alsnog een kamp moesten aanbinden om de eind- victorie te behalen. Deze wedstrijd eindigde in een 20 overwinning voor R.W.B. De match tusschen de verliezers der beide eerste wedstrijden bracht een 40 over winning voor S.V.V. De einduitslag is dus R.W.B. eerste prijs, »Hercules« tweede prijs, S.V.V. derde prijs en B.V.V. vierde prijs. Drunen, Veiling 12 Juni, nm. 4 uur. Kriusbessen 15 ct. p. K.G. (meeldauw) 7| 8| Doperwten 1821 v Aardbeien 32 x> pond Bloemkool I 16 stuk II 8| III 3| t> Drongelen. De heer J. van der Schans te Vrijhoeven Capelle, volontair ter secre tarie alhier, slaagde verleden week voor zijn diploma van de vereeniging Gemeen- tekelangen. De heer Van der Schans ge noot zijn opleiding bij den Edel Ach tb. heer H. J. v. Eggelen, burgemeester te Heusden. 's Gravemoer. De ruim 70-jarige G. V. zou vorige week een begin gaan maken met het maaien van zijn liooigras. Toen hij echter niet op tyd huiswaarts keerde, toog men naar den polder op onderzoek, alwaar de droevige ervaring werd opgedaan, dat de zoo pas nog sterke man dood in zijd hooiveld lag. Tengevolge eener hart verlamming was zoo plotseling zijn levens draad afgemaaid. Kaatsheuvel. Bij een bijna volkomen windstilte en een slechts lichtelijk bewolkten hemel werd plotseling al het hooi dat op een weide tusschen de Hoofdstraat en d*e Bergdijksche straat te drogen lag omhoog gedreven. Honderd meters hoog zag men groote en kleine trossen het luchtruim in zweven, zóó hoog. dat ze met het oog bijna niet meer te zien waren. Overigens bleef 't rondom bijna windstil. Niets abnormaals werd verder bespeurd. (Huisgez.) I Raamsdonksveer. Bij dhr. Mathon wist men zich des nachts ongevraagd toe gang te verschaffen door inbraak. De ei genaar kwam des morgens tot de minder aangename ontdekking dat er een kistje met f 45 inhoud ontvreemd was. Ds. de Graaff alhier komt voor op het zestal ter beroeping naar de Ned. Herv. Gem. te Delft. De Rustend-Priester Mgr. v. Brussel vierde zijn Gouden Priesterfeest vanl890 1917 was hij priester alhier en werd in 1916 tot Geheim Kamerheer van den Paus benoemd. Mej. E. v. Laarhoven slaagde voor het diploma Boekhouden. Sprang. De heer G. O. Donner theol. cand. te Amersfoort, heeft voor het be roep naar de Ger. kerk alhier bedankt. Zalt Bommel. Alhier is een staking uitgebroken onder de timmerlieden. Een 10-tal personen zijn in deze staking be trokken allen georganiseerd in den Ned. Timmerliedenbond. De gestelde eisch was 69 ct. per uur. De patroons hadden 62 ct. per uur toegezegd. Het aantal patroons waar gestaakt wordt is drie. Verslag van den Raad der Gemeente WIJK c.a., op Vrijdag 11 Juni, na middags 4.45 uur. Aanwezig zijn de Voorzitter, de Secre taris, en de leden Vos, v. Kuijk, v. d. Velden, Roza en Boender. Te 5 uur opent de Voorzitter de ver gadering met gebed, waarop de Secretaris de notulen der twee vorige vergaderingen leest, die daarna zonder op- of aanmer- merkingen worden goedgekeurd. Ingekomen is Een schrijven van Ged, Staten waarbij eenige bedenkingen worden gemaakt op de door den Raad vastgestelde verordening inza ke heffing schoolgeld. Behalveeen paar op merkingen van geen belang, zouden Ged. Staten een datum gesteld willen zien, wan neer die verordering in werking treedt. B. en W. stellen voor, daartoe te nemen den len der maand volgende op de maand waarin de Kon. goedkeuring aan deze verordening is verleend. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. In behandeling komen de in een vorige vergadering aangehouden adressen van L. v. d. Steenhoven, J. van Rijswijk en W. Bouman Co., waarin de adressanten verzochten, de beschikking te verkrijgen over een stukje dijkglooiing nabij hunne woningen. Tevens is nog een dergelijk verzoek ingekomen van II. C. Jurrie te Aalburg. Deze zou de beschikking over een stukje dijkglooiing nabij zijne woning willen heb ben tegen vergoeding van f5.per jaar. De Voorzitter zou op de verzoekschriften van L. v. d. Steenhoven, J. v. Ryswijk en H. C. Jurrie afwijzend willen beschik ken, omdat het afstaan slechts burentwis- ten tengevolge zoude hebben. Wethouder Boenders verklaart zich tegen afstaan, omdat hy vreest dat meerdere aanvragen zullen volgen en door den af stand andere lieden teleurgesteld zullen worden. Het lid v. Kuijk is tegen afstaan van den grond, omdat de Gemeente bij moge lijke aanvragen om aldaar een woning te bouwen, de beschikking er over zou kwijt zijn. Het lid Roza is voor het afstaan, omdat de gemeente op die manier er iets van trekt en het nu niets opbrengt. Het voorstel van den Voorzitter om af- i wijzend te beschikken wordt aangenomen met 4 tegen 1 stem, die van het lid Roza. Het verzoekschrift van de firma W. Bouman Co. zou de Voorzitter nogmaals willen aanhouden, omdat tot heden de noodige opmetiogen niet zijn gedaan. Het lid Roza vraagt of nu niet met twee maten wordt gemeten, waarop de Voorzitter opmerkt, dat het hier de bevor dering van een industrie betreft, en het dus een heel ander geval is. Het voorstel om dit verzoekschrift nog maals aan te houden, wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. Ingekomen is nog een schrijven van de Spoorwegcommissie voor het Land van Heus- deu en Altena waarin de betaling verzocht wordt van f90zijnde het aandeel in de kosten van opneming, waartoe de ge meente zich indertijd heeft verplicht. Met algemeene stemmen wordt toestem ming gegeven dat bedrag uit te betalen. De Secretaris deelt mede, dat het tot heden niet gelukt is een bedrag opgenomen te krijgen van f 4000.voor kasgeld. Binnenkort komen verschillende bedragen 4 binnen, zoodat hij hoopt de leening niet meer noodig te zullen hebben. Een schrijven van den Burgemeester van 's Bosch om alsnog toe te treden tot de Vereeniging van Nederl. gemeenten wordt aangenomen voor kennisgeving, omdat het o-r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2