DANKBETUIGING. 1 perc. ie veld staande aardappelen paitsche Jttrder. PUIK BOUWLAND Puik Bouwland, HOOIGRAS L Landbouwkalk. „dc9rieKo#w$" Groote Afslag n co sigaren Th. van Beurden Co. Eene nette Dienstbode. Boeren-Dienstbode TE KOOP s RIETRA te Dussen BALLOT te Zalt-Bommel De Burgemeester van Andel WOENSEL. E. BRiNCKMAN, C. BOUMAN, Notaris VAN QENDT, 5 perc. uitmuntend te veld staande aardappelen Vraagt prijs. Bierbrouwerij H. Bouman Jzn, Wijk. u gedipt. Pédicure, RIJWIELHANDEL WIJK (bij Heusden) A. de Jong-Verhagen publiek verkoopen verkoopen 18 percecslan Geregeld voorhanden le soort Z. BOUMAN, Veedienst naar 's Bosch. V ughterstraat 101 's-Bosch. NIEUWE berichten hiermede dat ze hebben aangekregen een flinke zending nieuwe Bradford-rij wielen in oude kwaliteit als van voor den oorlog, waarvan hun de alleeilverkoop is opgedragen van Heusden tot Wou drichem. Beleefd aanbevelend, ALS BOVEN. nut tot toetreding voor deze gemeente niet wordt gezien. Wethouder Bouman komt ter vergadering. Ingekomen is nog een besluit van Ged. Staten tot verdaging der goedkeuring van de gewijzigde bouwverordening. Aangenomen voor kennisgeving. Het lid v. d. Pol komt ter vergadering. Een schrijven van den Bond van Ge meente-Ambtenaren, om de pensioenen der gemeente-amhtenaren met 40 pCt. te ver- hoogen. Het lid v. d. Velden merkt op, naar aan leiding van hetgeen hierover in een vorige vergadering is gesproken, dat in de gemeente wel gepensionneerde gemeente-ambtenaren zijn, n.l. de vertrokken veldwachter Leidsma en mevr. Zoon, als leerares in de nuttige handwerken. Hij acht de verhooging van 40 pCt. billijk en zou willen voorstellen deze te verleenen. De Voorzitter erkent dit, doch zou de beslissing hierover willen verdagen en het rapport willen afwachten van de Staats commissie, die werkzaam is tot verbetering van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente, misschien dat deze hierin zal voorzien. Wordt aldus besloten. Het Gemeenteverslag 1919, waarin niets bijzonders is vermeld, wordt aangenomen voor kennisgeving. Doordat eenige posten van de begrootin gen 1919 en 1920 zijn overschreden is wijziging noodig, waartoe de Raad met al- gerneeue stemmen machtiging verleende. Tevens gaf de Raad, zijne goedkeuring, om zoo mocht blijken, dat eenige postjes der begrooting 1919 nog mochten zijn over» schreden, dat deze worden gewijzigd. De Voorzitter zegt, dat zoo aanstonds hooigrasverpachtingen moeten worden ge houden en hij gaarne het gevoelen van den Raad zou vernemen, of de gemeentebode als afslager moet fungeeren, of afslager de Waal, die dit altijd heeft gedaan. Uit de discussie, die hierover wordt ge voerd, blijkt dat de meeningen uiteenloopen, hetgeen den Voorzitter aanleiding geeft op te merken, dat hij in dezen slechts het gevoelen van den Raad heeft willen ver nemen, dat hij echter gemachtigd is, om verpachtingen te houden en daarvoor kan nemen wien hij wil en derhalve dus zelf den knoop zal doorhakken. Hierna wordt overgegaan tot verpachting van het hooigras der gemeente en der Ebbe, waarbij J. de Waal als afslager optreedt. De uitslag der verpachtingen was voor de gemeente Klein Korenzand opbr. f501, vor. jaar f600 De Kuijper -400, -420 Wei d'UI ven -250, -325 Buitenpas in. str. langs Korenzand -170, -168 Totaal f1321, vor. j. f 1513 Voor de Ebbe perceel 1 opbrengst f 251, vorig jaar f 351 2 -255, -359 3 - 252, - 360 4 - 300, i -491 5 D -342, -470 6 -315, -496 7 -305, -487 8 - 276, -493 9 - 225, -440 10 - 60, x> - 85 ,11 -178, -202 12 -188, J> -160 Totaal f 2947, vor. jaar f4394 De gehouden verpachtingen worden door den Raad goedgekeurd. Nog is ingekomen het bestek en tee- kening der 12 te bouwen woningen, door de Bouwvereeniging »Goede Woning.® De Voorzitter merkt op, dat hij in het bestek geen bepaling ziet, dat het mate riaal op het terrein aanwezig, eigendom der vereeniging is. Hij weet niet of door de A. V. hierin wordt voorzien, mocht dit niet het geval zijn, dan zou hij de aan wezige leden der Bouwcommissie willen verzoeken, deze bepaling alsnog te doen opnemen. Nadat door het lid v. d. Velden hiertoe toezegging is gedaan, wordt het bestek met teekening goedgekeurd. Het lid Roza vraagt of de aangestelde lieden voor de spuiten al eens geoefend hebben. De Voorzitter antwoordt hierop ontken nend, doch zegt dat binnenkort de spuiten zullen worden geprobeerd. Het lid v. d. Pol vraagt of nog geen schouw der schoorsteenen heeft plaats gehad. De Voorzitter zegt, dat dit binnenkort zal gebeuren. Het lid v. d. Velden zegt, dat door hem indertijd is gevraagd, wie gerechtigd is tot verpachting der bermen van de wegen, de Gemeente of het Polderbestuur. Dat door den Voorzitter toen is geantwoord, dat hij meent, dat hiertoe de Gemeente ge rechtigd is, maar dat het beste was om hierover in onderhandeling te treden met het Polderbestuur. Hij vraagt nu of dit reeds heeft plaats gehad. De Voorzitter zegt dat dit nog niet is gebeurd. Wethouder Bouman meent, dat de Biesheuvel ook tot de Gemeente behoort, en dus de wegen, die daar nu verpacht worden door den Polder Biesheuvel, dan ook aan de Gemeente behooren en dus ook met dit waterschap onderhandeld zou moeten worden» Indien de Gemeente hierover zou moeten procedeeren, verklaren de meeste leden zich daartegen. Het lid v. d. Velden vraagt of er a, eens naar een lijkkoets is geïnformeerdl waarop de Voorzitter antwoordt dat hij er nog geen aangeboden heeft gezien in de couranten. De leden Bouman en Vos zouden de begrafenissen willen laten geschieden als tot heden. Is er een lijkkoets, dan moet er weder een bergplaats voor worden ge bouwd en komt de Gemeente op groote kosten. Daarbij is het dan ook niet zeker, dat de boeren hunne paarden zullen be schikbaar stellen, zoodat daarin dan ook weder zal moeten worden voorzien. Het lid Roza merkt op, dat op de biljetten der brandstoffencommissie altijd staat ver meld deze bons vervallen na morgen. Hij zegt dat dezen korten termijn voor som mige menschen een bezwaar is, want dat iedereen maar niet direct het geld voor een mud kolen heeft te missen. De Voorzitter zegt, dat, zoo deze men schen met dit bezwaar bij de brandstoffen- commissie komen, er niets tegen is, een langeren termijn toe te staan. Niemand verder het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Raadsvergadering gehouden te SPRANG, den 10de Juni 1920, des nam. te 7 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer J. de Roon. Na opening der vergadering en goed keuring der gelezen notulen, doet de voor zitter mededeeling van enkele ingekomen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. Aangeboden werden verschillende ver slagen, die ter secretarie ter lezing wor den neergelegd. Op een verzoek van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van Gem.-ambtenaren, wordt met algemeene stemmen besloten de pensioenen van de geor-ambtenaren met 40 pet. te verhoogen en zulks op den voet als voorgeschreven voor de verhooging van de pensioenen ten laste van den Staat. Voorts wordt met algemeene stemmen een voorschot van f 62.000 met jaarlijksche bijdrage van hoogstens f 700 toegekend aan de woningbouwstichting te Sprang voor den bouw van vier dubbele arbeiderswoningen. Nog wordt besloten een nieuwe tijdelijke kasgeldleenirig aan te gaan van f 2000 a 6 pet. Bij de rondvraag gaf de heer van Wil ligenberg zijn verwondering te kennen, dat heden niet op de agenda voorkwam de aansluiting bij de Waterleidng Mij. Noord West-Brabant en het adres van de Kerke raden over het sluiten der cafe's op Zon dagen. De Voorzitter zegt, dat het in de bedoe ling ligt deze onderwerpen in de eerstvolgen de vergadering aan de orde te stellen. Hierna wordt de vergadering gesloten Bnrgerlijke Stand. HEUSDEN. Overleden: Janneke Dirkje Bax, Kantongerecht te Hensden oud 5 jaar. mnd. Pieter Hoogendoorn oud 17 CAPELLE Over de maand Mei. Geboren: Catharina Cornelia, d. v. J. A. Verschure en J. Kamp Maria Wil- helmina, d. v. M. Wagemakers en A. Hoef nagel Hendrik, z. v. D. Bogers en N. de JongHeridrikus, z. v. A. Raamstyn en M. E. de VisserGerrit, z. v. P. van Raamsdonk en G. H. v. d. Hoven Pieter- nella, d. v. M. C. Wervers en P. de Haan. Getrouwd: J. C. van Dongen, oud 29 j. en J. Timmermans, oud 25 j. K. Faro, oud 28 j. en M. A. Spiering, oud 25 j. C. J. Oerlemans, oud 23 j. en A. H. Bogers, 22 j. L. Mayers, oud 25 j. en A. Koenen, oud 27 j. H. van Ee, oud 27 j. en E W. Zwart, oud 23 j. A. v. d. Hoek, oud 33 j. en P. J. Quiryus, oud 32 j. J. A. v. Suilekom, oud 30 j. en J. E. Verhoeven, oud 32 j. Overleden: G. Vissers, oud 65 j. wed. van A. v. ZeistJ. van Zeist, oud 96 j. wed. v. J. Ramstyn. Uitspraak 11 Juni 1920. Pol.verord. WerkendamJ. T. G. té Werkendam (2maal) f2 en f5 of 1 en 2 w. Tsch. T. J. v. d. S. te id. f 15 of 2 w.A. P. te de Werken f3 of 1 w. Tsch.; J. M. O. te Sleeuwijk f3 of 2d. W. d. V. te W'dam f5 of 3 d. Jachtwet: A. v. B., K. J. M. v, D. en G. S., allen te Wijk, ieder f3 of 2 d. G. v. H. te Giessen f 5 of 3 d. W. v. L. te Ammerzoden f 2 of 2 d. Arbeidswet: R. v. B. te Haarsteeg 11 maal f 1 of llmaal 1 d. Binnenvisscherijregl. G. v. H, te Gies sen en R. d. B. te Heesbeen ieder f3 of 2 d. TrekhondenwetD. v. R. te Almkerk 2maal f2 of 2maal 2 d.H. v. B. te Sleeuwijk f 2 of 2 d.H. A. v. B. te id. f3 of 2 d. WoningwetC. V. te W'dam f 5 of 3 d.A. A. E. te id. f 5 of 1 w. Tsch. Leerplicht: P. D. te Dussen f5 of 3 d. Motor- en rijwielwet A. A. P. te W'dam f 3 of 1 w. Tsch. A, G. H. en C. V. te id. en W. O. te Almkerk, ieder f 3 of 2 d.J. d. D. te Veen f2 of 1 d. Prov. wegenregl.H. A. v. B. te Sleeu wijk en S. V. te Veen ieder f 3 of 2 d. Vaartuig z. lichtP. Vink f5 of 3 d. Gekleurde zijglazenB. V. te Andel fl of 1 d. Rijwiel z. lichtB. B. te Andel, Th. W. te Elshout, C. v. d. S. en P. V. te Aalburg en P. C. D. te Sleeuwijk, ieder f 2 of 1 d. Loopen op verboden terrein B. J. V., M. V., IJ. v. S., M. A. M., allen te Wou- drichem, ieder f 2 of 1 d. W. S. en S. J. v. S. te id. ieder f 5 of 3 d. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 11 Juni 0.44 M. 12 0.97 13 1.01 14 1.02 0.18 M. N.A.P. 0.18 0.19 0.20 Rivierberichten. Op 15 Juni. in meters in cM. s-Hertogenbosch 2.p N.A.P. val 10 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.98 val 10 Crévecoeur (Dieze) 1.99 val 9 Crévecoeur (Maas) 0.95 was 5 St. Andries (Maas) 1.51 val 4 NAGEKOMEN BERICHTEN. Heasden. Bij de op 15 Juni gehouden verpachting van hooilanden, toebehoorende aan het College van Godshuizen, was de opbrengst circa 45 pCt. minder dan het vorig jaar en 50 pCt. minder dan in 1917. ADVERTENTIEN. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij de viering van onze 50-jarige Echt- vereeniging betuigen wij bij dezen onzen hartelijken dank. A. BAX. D. BAX-v. d. STEENHOVEN. Oudheusden, 15 Juni 1920. Terstond gevraagd Adres Mevr. Oerlemans-Stal Heusden. gevraagd, goed kunnende mel ken. Hoog loon. Adres B. TUKKER, Mole naarsgraaf. zal op Vrijdag 18 Juni e. k., n.m. 7| u. (N. T.) bij Wed. v. d. Maaden te Wijk, PUBLIEK VERKOOPEN, ten verzoeke van den heer J. v. d. FLIER (SCHOOLMEESTERS) te Wijk bij Wed. D. Bouman, en ten verzoeke van den heer D. v. d. FLIER, (Schoolmeesters), bij zijn woning. vanaf heden te verkrijgen in den boomgaard van te Meenwen. een prachtige hond, reu, 10 maanden oud. Te bevragen bij den Uitge ver van dit blad. NOTARISSEN en zullen te Aalburg bij W. SLUIMERS, op Zaterdagen 19 Juni en 3 Juli 1920 telkens voorm. 10 u. (zomertijd) bij inzet en toeslag voor den heer P. J. v. WIJGERDEN, te Aalburg, Kadaster gemeente Wijk, sectie C. KOOP 1 in 't Middelblok, no. 986, groot 1.14.10 H.A. KOOP 2 in de Musschentiend no. 1111, groot 1.34.80 H.A. In huur tot 1 Oct. 1921, koop 1 voor f224,en koop 2 voor f232, Betaaldag 31 Juli 1920 met genot en lasten. is voornemens op Donderdag 24 Juni 1920 des namiddags 6 uur (zomertijd) in het Raadhuis aldaar, voor die gemeente in het openbaar te gelegen in den polder »Andeierbroek«. Aanwijzing door den Opzichter M. Ver steeg, één dag vóór en op den dag der verkooping. ANDEL, (N.Br.). te Heusden geeft bij deze kennis dat tot Agent, voor het leveren aan Particulieren van Bieren en Limonades is aangesteld Vanaf 21 •Juni 1930. HeusdenRotterdam. Van HEUSDEN: Maandag en Dinsdag vm. 1.30 u. Woensdag, Donderdag en Vrijdag vm. 5 u. Van ROTTERDAM Maandag vm. 12 u., Dinsdag nm. 12.45 u., Donderdag, Vrijdag en Zater dag vm. 12 u. Heusden—Gorinchem. Van HEUSDEN: Maandag vm. 5 u. en 6.30 u„ Dins dag vm. 1.30 u., Woensdag, Donderdag en Vrijdag vm. 5 u. Van GORINCHEM Maandag c.a. vm. 11.30 u. nm. 12.30 en 3 u., Dinsdag nm. 4 u., Donderdag, Vrijdag en Zaterdag nm. 3 u. Van ANDEL naar 's BOSCH Woensdag vm. 3.30 u. Van 's BOSCH naar ANDELvm. c.a. 12 u. Directeur: L. DE BEER te Gorcum, Tel. No. 9. Heusden, 7. Tabak No. 1 f 3.50, No. 2 f 3. No. 3, f 2 50 per 5 pond. HEERENBAAI fl.—CUBA (iets bij zonders) f 1.50 per pond. SIGAREN:' f3.25, f3 50, f3,75 f4.—, f 4 50 f5.—en f5.50. RAADS- HEEREN, pittig, zacht en geurig f6. Alles beslist zuiver en vrij van sur rogaat. Wederverkoopers rabat, onbekenden :-: postwissel of rembours. Tabak en Sigarenfabrikanten, Spreekuur: Dagelijks, behalve 's Maandags, Verkrijgbaar bij Drietrompetterstraat. HEUSDEN. D i> D d (Maas) 0.94 was 6 Meikersen W. F. Furster Zonen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 3