voor kt Land van Heusdan an iltena, de Langstraat en ie fiommeterwaard. ia. 3092 Zaterday 18 Juni. - v ONZE Harken, Schoffels, Gras- en Rielhaken als H. M. BODÉE RIJWIELHANDEL WIJK (bij Heusden) Prima gesmeed Handwerk. WAAROM staat de firma MEI JER, OMDAT OMDAT OMDAT OMDAT OMDAT. OMDAT berichten hiermede dat ze hebben aangekregen een flinke zending nieuwe Bradford-rijwielen in oude kwaliteit als van voor den oorlog, waarvan hun de illleeilverkoop is opgedragen van Heusden tot Wou- drichem. Beleefd aanbevelend, ALS BOVEN. Hoek Kelenstr. GORINCHEM BEHOORENDE BIJ HET Voorkoming en genezing van aambeien. De gewone oorzaken van aambeien zijn een verkeerde voeding gebrek aan lichaams beweging, verstopping en leverkwalen, en de zekerste maatregel tot vooi koming er van bestaat in het zorgvuldig vermijden van deze oorzaken. Aambeien zijn in werkelijkheid opgezette aderen in- ot uitwendigDe aderen en de haar omgevende weefsels worden ontstoken, en hevige jeuk en pijn treden op, terwijl in vele gevallen bloedverlies plaats vindt. De lijder dient niet op koude steenen, natte plekken of stoelen met zachte kussens te gaan zitten, terwijl p!aatselyke at koeling en te veel inspanning van de betreflende spieren de kwaal \erergert. De omgevende deelen moeten zorgvuldig gereinigd worden met een spons en lauw water en door een weinig drukken met een zachte doek gedroogd worden. Foster's Zalf zal bijzonder geschikt be vonden worden voor het genezen van alle vormen van aambeien. Zij maakt een einde aan den jeuk en het bloeden, en gaat de ontsteking tegen, zoowel bij in- als uitwen dige aambeien. In enkele der ergste ge vallen was één doos Fosters' Zalf voldoende om volkomen genezing te bewerkstelligen. De jeuk hield bijna dadelijk op, en het bloedverlies en de opzwelling der aderen verdwenen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is verkrijgbaar bij alle goede drogisten a f 1.75 per doos. BUITENLAND. Bij een demonstratie, welke te Sofia gehouden werd, is een vliegtuig op de toe schouwers neergestort. De vlieger werd ernstig gewond, terwijl twee parlements leden, die zich onder de menigte bevonden, gedood werden. In de Fransche Kamer heeft de rap porteur Mourier bij de behandeling van de aangevraagde credieten voor de sociale voorzorg meegedeeld, dat de tuberculose 300 Franschen per dag doodt, en voorts, dat 15 tot 30 procent van het aantal doo- den aan geslachtsziekten sterft. De Brusselsche gemeenteraad heeft met 27 tegen 1 stern en 2 blanco de volgende motie aangenomen De gemeenteraad van Brussel brengt den wensch uit, dat de Gentsche hooge- school in haar huidigen vorm van Fran sche uitdrukking behouden blijve en dat in een Vlaamsche stad een Vlaamsche hoogeschool opgericht worde, o— Daleude volprijzen. De Amerikaansche wolmarkt is zóódanig gedaald, dat de huidige pi ijzen de kost prijzen niet meer dekken. Te Chicago zal een conferentie van oankiers en producen ten gehouden om een fonds van 20 mi!- lioen dollars te stichten tot het verstrek ken van voorscnotten aan de producenten. o Laudru. Parijs, 15 Juni. Landru, de beruchte Blauwbaard, heeft gisteren weer een ver hoor ondergaan. De rechter van instructie toonde op grond van Landru's eigen aan- teekeningen aan, dat hij na vijf adverten ties te hebben geplaatst, aan 283 vrouwen beloofd had met haar te zuilen trouwen, en met 169 in correspondentie was geweest Al deze vrouwen zijn thans opgespoord, voorzoover zij nog in leven zijn, want ook de tien verdwenen vrouwen zijn hierbij. Landru volhardde in zijn gewone taciiek en antwoordde niet. o Londen. Churchill heeft in het Lager huis verklaard, dat Duitschland ten tijde van den wapenstilstand ongeveer 18 50U vliegtuigen en 16 ^roote luchtschepen be zat. Tot den 29sten Mei waren geen vliegtuigen en luchtschepen aan de geallieer den uitgeleverd, doch 700 vliegtuigen en 3000 vliegtuigmotoren waren vernietigd onder de contróle der geallieerden. Chur-J chili herinnerde er aan, dat Duitschland niet verplicht was om het luchtvaartmate riaal te vernietigen, voordat het vredesver drag geratificeerd was. Stiereurechter's wel en wee in Spanje. Wat een stierenvechter soms te verdu ren heeft, toont het volgende verhaal. De matador Laritz had de vorige week een diepe borstwonde gekregen, gedurende een stierengevecht te Aranques. Hoewel deze wond nog open was, vocht hij toch den Donderdag daarop wederom in de arena van Vista Alegra, waar hem de wang werd opengereten van den mondhoek tot het oog. Desniettegenstaande begaf hij zich onmiddellijk per motorrijwiel(l) naar Ma drid, om de wond te laten behandelen door een specialist, waarna hij nog denzelfden dag naar het eiland Maliora vertrok. Zon dag bond hij den strijd aar: tegen een zes tal stieren, omdat zijn collega-matador de boot had gemist. Reeds had hij vier bees ten atgemaakt, toen zijn helper per vlieg machine kwam opdagen en de overgeble ven twee stieren voor zijn rekening nam. De internationale conferentie, te Parijs gehouden ter bescherming van de belangen van particuliere houders van Russische staatsschuld, heeft haar werkzaamheden beëindigd. De conferentie besloot aan de regeeringen der verschillende landen voor te stellen een internationaal orgaan in het leven te roepen, dat tot taak zal hebben te verkr ijgen de erkenning van de rechten der particuliere houders van Russische re geering, betaling van de verschenen en erkenning van alle verplichtingen, aange gaan in emissie-overeenkomsten en con cessie-verdragen. Aan deze conferentie hebben deelgeno men gedelegeerden uit Frankrijk, Enge land, België, Denemarken, Spanje, Italië, Noorwegen, Zweden, Zwitserland en Ne derland. o Tegen de dnre kleeren in Frankrijk. De journalisten te Nice voortreffelijke menschen noemt de N. R. Ct. ze ma ken reclame voor een goedkooper kleeder dracht dan de peperdure pakken,®die blijk baar ook te Nice boven het ïdraagver- mogen« der dagbladschrijvers gaan. Twaalf redacteurs van de »Eclaireur« te Nice zijn Zaterdag begonnen het blauw linnen pak, kiel en broek, te dragen, en Zondag is er voor de nieuwe dracht een »grootsche« betooging geweesl, die het blad georgani seerd had. Vijftien honderd menschen zijn er in het nieuwe en voordeelige costuum verschenen. Tal van bekende menschen op het gebied van letteren, kunst en sport waren iri den blauwen kiel verschenen, het gemeentelijke muziekkorps blies er lustig op los en natuurlijk zijn er films voor de bioscoop gemaakt. BINNENLAND. De knecht van een garagehouder, de chauffeur S. uit de Bilt ging een motor tochtje maken in zijn vrijen avond. In de Julianalaan te de Bilt botste hij te gen een kinderwagen op. Het kind vloog er uit, doch bleef ongedeerd. De motor rijder lag echter bewusteloos langs den weg en de ontboden dokter liet hem naar de klinieken te Utrecht voeren, waar hij des nachts nog overleed. De man was ge huwd en vader. Nederlandsche trawler vermist. 12 opvarenden verdronken IJmuiden, 15 Juni. Er bestaat groote ongerustheid, omtrent het lot van den traw ler nOceaan 1V«, die 26 Mei van Grims by naar de visscherij is vertrokken en waarvan men sedert niets heeft gehoord. De trawler met de 12 opvarende wordt thans als vermist beschouwd. - o Afschuwelijke» moord. Uit Emmen wordt aan' de »Tel.« ge meld In den nacht van Zondag op Maandag is te Barger-Compascuum een afschuwelijke moord gepleegd. In een stille kroeg be vonden zich eenige personen waaronder de 30-jarige Albert Emming. Deze kreeg twist met eenige andere personen. Twee hunner de 25-jarige A. R. en de 25-jarige D. M. begaven zich naar een andere kroeg waar met den 27-jarige Joh. R, bijge naamd »de duivel van Compas« werd af gesproken wiaak op Emming te nemen. Met een klompenboor eii een schop gewa pend werden E. en anderen opgewacht. Bij den strijd die toen onstond, werd E. zoo mishandeld, dat hij zeker terstond over leed. Na lang zoeken vond men het lijk drijvende in het kanaal. Vermoedelijk hebben de daders het slachtoffer in het kanaal geworpen. Het onderzoek zal uit maken of E. nog leefde of gestorven was toen hij te water werd geworpen. De justitie uit Assen heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. De verdachten zijn hier zwaar geboeid binnen gebracht en verder naar Assen getransporteerd. De Rotterdamsche veiling. Op de in or.s veiiingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling werden de vol gende prijzen besteed Kipeieren f10.95f 12.95 (klein) f 9.30—f 10.70 Eendeieren f 11.95f 12.50 Ganseieren f 19.00f25.00 Aanvoer 195000 stuks. o Woningnood eu speculatie. Amsterdam, 15 Juni. In Amsterdam staan volgens telling meer dan 800 woon huizen van 3 tot 12 kamers leeg. De woningnood is er echter geenszins op ver minderd, doch is zelfs toegenomen, daar de meeste huurders dezer leegstaande wo ningen door de eigenaren er uitgezet zijn geworden, die hun eigendommen niet meer willen verhuren, doch de huizen willen verkoopen en tot dit doel er.kele étages die vrijgemaakt werden, laten leeg staan, totdat de overige huurders het huis hebben moeten ontruimen. Meestal hangt reeds een bordje »te koop« aan het huis, wanneer de woning nog niet leeg is. De waai de der huizen is sinds 1914 met 200 tot 250pCt. gestegen. Daar thans de bouwindustrie nieuwe huizen bouwt, die van moderne en hygiënische inrichtingen zijn voorzien, is een 'sterke wisseling van woning in de eerst volgende jaren het gevolg, waardoor de oudere huizen met geringere huurinkomsten rekening hebben te houden. Deze omstan digheid en dan de huidige hooge koopprijs nopen de huiseigenaren tot die massa-ver koopen. Daar de huurprijzen door de re geering vastgesteld zijn, worden veelal slechts nieuwe huuicontracten (voor een jaar of nog korter) gemaakt, waarbij de huurder dan nog dure tapijten, kleeden en meubelstukken mede moet overnemen, waaraan de verhuurder een aanzienlijke ver dienste heeft, doordat de normale huurprijs er meer dan verdubbeld door wordt. Ontplofbare stoffen. Eenige dagen geleden vischten eenige jongens uit de Kolk te Rotterdam daar een soort van plat schoensmeerdoosje op dat was dichtgesoldeerd. Zij legden het op de rails van de tram waardoor een slag ontstond als een i - onschot. Het doosje bevatte dus een ontplofbare stof. Toen het water lager werd kon men tegen een van de spoorwegpijlers minstens 25 van die doosjes zien liggen. Hoe zij daar kwamen begreep niemand De jongens waren er spoedig bij en de rest liet de politie opvisschen. Sedert hoorde men er niets meer van. Maandag-ochtend vischtte een jongen uit de Oostkant bij Delf'shaven een kist op, welke gevuld bleek met ontplof bare stoffen. Zij werd op het politiebureau in de Voor hout gedeponeerd. Of beide vondsten met elkander in ver band staan en of aan eenig opzet, van welken aard dan ook, gedacht moet worden is nog niet uitgemaakt. o -- Dc dreigende uitsluiting in de bouwbedrijven. De federatie wijst het ultimatnm af. De afdeeiing Amsterdam van dé^ (onaf hankelijke) Landelijke Federatie van Bouw vakarbeiders in Nederland« heeft in de Beurs voor den Diamanthandel een druk bezochte huishoudelijke ledenvergadering gehouden, ter bespreking van 't ultimatum der patroons in de bouwbedrijven. Ruim 3U00 leden waren aanwezig. Met algemeene stemmen is, naar wij ver nemen, besloten het ultimatum van den Raad van bouwpatr oons tn Nederland af te wijzen. Dit ultimatum eischte de op heffing van de stukadoorsstaking in Den Haag en daarnaast, dat de organisaties zich bereid verklaarden een collectieve arbeids overeenkomst aan te gaan op de basis van het landelijk contract. De ^Landelijke Fe deratie van Bouwvakarbeidersa heeft echter reeds dit contract afgewezen, daar het niet de eischen der arbeiders bevredigde. o Oplichting. Een winkelier te Loosduinen verkocht aan een paar handelaars een mooi paard voor rond f 2000.Terwijl een der koopers al vast met het paard wegging trok de ajrider met O. naar diens woning om te betalen. Onder gezelligen kout werd een geruime tijd doorgebracht, toen eindelijk afgerekend zou worden. Maar nu bleek de achtergeblevene geen geld bij zich te hebben, zijn maat had de porte feuille. De heer O. bemerktte nu bedrogen te zijn. Hij liet den z.g. koopman wel arresteeren, maar daarmee heeft hy zijn paard niet terug, daar de eerste koopman ook de quitantie mee heeft genomen. Molenstraat V Int»! Atn °p het sebied van GOUD en LJI 1 „ft L II Lal ZILVER op den hoogsten trap zij alieen gewaarborgd Goud en Zilver verkoopen. zij het meest gesorteerd zijn. zij persoonlijk vakkundigen zijn. zij van ouds bekend zijn. zij voorwerpen bij ons gekocht gratis graveeren. zij alleen le klasse goed verkoopen tegen de meqst con- curreerende prijzen. BIJVOEGSEL Kieuw^blad W. F. Furster Zonen IEDER VAKMAN ROEMT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5