Und van aitena SENORïO de 10 cents sigaar. MA0AZIJH Pi ff. B rt Tel. int. 482. W Uj D ft j J or. ONZE BIEDT ZIET ONZE ÉTALAGES en PROFITEERT van de LAGE PRIJZEN. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3998. Zaterdag 10 Juli. 1920. Rook ons SUCCESMERK, Hinthamerstraat 24, 's-BOBCH. DE MISDAAD ZIJNS BROEDERS, Magazijn St. Jozef. L. DERKS, BAlilAIAVYs lleeren- en Kiiiilerkleeiliitg. IN ALLE AFDEELINGEN EXTRA VOORDEELIGE AANBIEDINGEN. 's HERTOGENBOSCH PENSMARKT FEUILLETON. samengesteld uit de edelst© tabakken en hoogtij ne kwaliteit. Groothandel in sigaren, sigaretten, tabak. r\ Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25, en franco per post beschikt f 1,40. Afzonderlijke nummers 6 cent; Advertentiën van 46 regels 75 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 10 uur ingewacht. BUITENLANDSCH OVERZICHT Te Spa, de badplaats, waar het zieke Europa genezing hoopt te vinden, zijn Dinsdagmiddag de eerste beraadslagingen begonnen. De Duitschers hadden hun minister van weerbaarheid en hun opper bevelhebber thuis gelaten. Deze moesten telegrafisch ontboden worden, daar als eerste punt op de agenda stond, de ont wapening van Duitschland. De beraad slagingen moesten worden geschorst tot deze hoeren waren verschenen en om nieuwe vertragingen in 't vervolg te voorkomen, hebben de geallieerden de Duitschers ge waarschuwd, dat zij Donderdag de aan wezigheid van den Duitschen minister van justitie wenschen. Er zijn te Spa, als men goed telt, eigen lijk vier conferenties aan den gang, die men uit elkaar moet houden bij het lezen van de uitvoerige berichten, die ons over den gang van zaken op de hoogte houden. Daar is in de eerste plaats de conferentie vari de groote geallieerden met de Duitsche bewindslieden, welke verreweg de belang rijkste is, omdat zij de eigenlijke vredes conferentie is, die den toestand moet sta- biliseeren waarin Europa den wederopbouw zal kunnen beginnen. Parallel daarmee loopt een tweede conferentie van alle ge allieerden, groote en kleine, over de ver deeling van X. X. is de schadevergoeding, die men Duitschland, al of niet met zijn goedvinden in de eerste conferentie zal opleggen, en in de tweede conferentie gaat 51 Ik beraamde het gansche plan en wierp de schuld op jou en toen je uit het land ontkwam, kocht ik den kapitein van het schip om, om je te verdrinken 1 Vergeef je me nu n o g, lieve broeder En het arme schepsel lachte op dezelfde vreeselijke wijze als te voren. Frank en Isabella staar den het ontzettend schouwspel in sprake- looze ontroering aan. De krachten van den stervenden man waren nu echter door de vreeselijke op winding uitgeput en hij zonk zacht fluiste rend op zijn kussen terug. De dokter nam- de gelegenheid waar en gaf den zieke een zenuwstillend en slaap wekkend middel in, dat weldra de ge- wenschte gevolgen had. Herbert Muurse viel in een rustigen slaap. Een uur ging voorbij. De zieke sliep nog steeds en het scheen den omstanders toe, dat hij kalmer adem haalde. De dokter, met zijn vingers op den pols, telde de slagen en zijn gelaat werd ernstiger, naar mate het beslissend oogenblik naderde. Een doodsche stilte heerschte in het ver trek, niemand der aanwezigen maakte de het over het gedeelte van X. dat elk zal krijgen. Sforza, de Italiaansche vertegen woordiger en minister van buitenlandsche zaken, heeft dat overleg geestig geken schetst, toen hij tot een journalist zeide, dat het in dit onderonsje van de gealli eerden erorn te doen was, »hoe men te leurstellingen billijk verdeelen zou.« Nie mand krijgt het deel van den koek dat hij zichzelf had toegedacht en bovendien moeten de meesten nog wachten, omdat België het eerst alvast een stuk van zijn portie wil hebben en daarna ook Frankrijk. Het koor der ontevredenen neemt toe, naarmate er nieuwe afgezanten aankomen. De Roemeniërs zijn teleurgesteld en ook de Portugeezen. Voor de bondgeriooten, die uit de verste landen kwamen, waren er nog maar luttele percenten over, en men kan niemand een grooter part geven zonder het stuk, dat voor een ander be stemd was, aan te snijden. Dit geharre war is al sedert Hythe aan den gang, is te Boulogne en Brussel voortgezet en zal te Spa voorgoed beslecht worden. Italië heeft daarbij, zooals men weet, ook een groote begeerigheid getoond. De derde conferentie is geheel geïm proviseerd. Nu België Millerand en Lloyd George zoo gemakkelijk bij de hand heeft, wil het weten, wat zij van de onderhan delingen met Nederland en in het bijzonder van de kwestie van de Wielingen denken. De Belgen hebben er hoop op, dat zij Engeland door overreding en aandringen aan hun kant zullen krijgen. Totdusver heeft Lloyd George hen nog slechts met verzekeringen gepaaid, die hem niet in een bepaalde richting bonden. geringsto beweging, totdat de dokter, den pols loslatende, die plotseling had opgehou den te kloppen, onverschillig zeide »Hij is dood.« De predikant knielde naast het lijk en bad zacht vQor de ziel van den af gestorvene en toen hij opstond, om met den dokter te vertrekken, zeide hij »Hij is geoordeeld »En naar ik hoop vergeven, zooals wij hem vergeven,a antwoordde Frank, starende op het gelaat van den broeder dien hij eenmaal zoo volkomen vertrouwde en zoo vurig lief had gehad. XXIX. BESLUIT. Na den treurigen dood van Herbert Muurse werd een testament gevonden, waarin hij, op een klein legaat aan zijn vrouw na, alles wat hij bezat aan zijn dochter Erminie vermaakte. Frank maakte daarom geen gebruik van de schuldbekentenis zijns broe ders. »Laat Erminie maar alles behouden, zeide hij tot Isabella, toen de zaak bespro ken werd, »het zal haar te pas komen, als zij en Frank getrouwd en wij naar Ceylon teruggekeerd zullen zijn.« Hij was van plan, Engeland te verlaten, zoodra de zaken van zijn broeder in orde en Ravenwoud verkocht zou zyn. Hij verlangde niet in ean land te blijven, waaraan zoovele onaan gename herinneringen voor hem verbonden Aan de vierde conferentie eindelijk nemen de geallieerden deel, die rechtstreeks bij den vrede met Turkije betrokken zijn. Men was de Tui ken in al die drukte bijkans vergeten, maar herinnert zich de aanwezig heid van de Turksche gedelegeerden te Versailles, nu zij bekend maken, dat zij hun vertrek uitstellen. Woensdagochtend zouden de geallieerden van de vierde con ferentie te Spa over den vrede met Turkije spreken, maar er was geen tijd voor of anders is er een kir.k in de kabel ge komen in elk geval de samenspreking over het Turksche antwoord op het ont worpen tractaat is uitgesteld. Aller blikken richten zich intusschen op de conferentie met de Duitschers die hare eerste ernstige bijeenkomst gehouden heeft over het ontvvapeningsvraagstuk. De Duit schers zijn er nu eindelijk eerlijk voor uit gekomen, dat zij hun leger niet verder konden verminderen, omdat de soldaten boven het geoorloofde getal van honderd duizend zich niet goedschiks naar huis zouden laten zenden. Simons, de nieuwe minister van buitenlandsche zaken, toonde zich onder de collega's die bij hem waren, het best voor zijn taak berekend. De Grieken hebben het eerste gedeelte van hun krijgsverrichtingen in Ivlein-Azië voltooid. Er heerscht nu groote vreugde in de Grieksche legerplaats over deri zege praal, die op de Barbaren behaald is. Wenizelos acht de bedreiging door de Turken aan de Dardanellen voorgoed be zworen. aMoestafa Kemai«, zeide hij, »heeft de helft, van de strijdkrachten, waar GROOTE KEUZE Eetserviezen, Koffie- en Ontbijtserviezen. Waschstellen. Oud-Hollandsch tinwer/c. Tafel- Dessertmessen, Fruit- Boter en Kaasmesjes. GrliJR,0 ZILVER - ALPACCA Tafel-, Dessert-, Lepels en Vorken, Suikerlepeltjes. Vraag prijscourant voor Gero zilver, j voorheen JACQ. KRIJBOLDER Hinthamerstraat 70. 's-BOSCH. waren. Als de heer Pearson kwam hij naar Engeland en als zoodanig zou hij naar Ceylon terugkeeren, waar hij bekend en geëerd was en Isabella, zijn vrouw, zou hem vergezellen. Het duurde echter ver scheidene maanden, eer alles beredderd was en inmiddels, na korten rouwtijd, trouwden de jonge Frank en Erminie in alle stilte en maakten zij zich gereed, den heer en mevrouw Pearson naar Ceylon te verge zellen Zij verlieten Engeland met lichter hart dan velen, die hun geboortegrond, het te huis hunner jeugd, met al zijn herinneringen achter laten. De zon ging prachtig onder en verlichtte met haar laatste bloedroode stralen een groote stoomboot, die het Engelsche Kanaal uitstoomde. Op het dek stonden Frank en Isabella en terwijl zij zagen, hoe de kusten van hun geboorteland langzamerhand uit hun oogen verdwenen, voelden ze wel eeni- gen weemoed, maar toch had een gevoel van vreugde, dat de moeilyke jaren van beproeving voor altijd achter hen lagen, de overhand en vol moed gingen zij de toe komst tegen. Frank en Erminie vergezelden hun ouders. Het geluk, dat ze in elkanders bijzijn smaak ten, was onbeschrijfelijk. Eu met den wensch, dat hun gelukszon nimmer moge ondergaan, nemen wij afscheid van hen. EINDE, over hij beschikte, verloren, en is niet meer te vreezen. Meer dan ooit is er overeenstemming tusschen de Engelsche en Fransche en de Grieksche belangen. De Turksche natie daalt, de Grieksche stijgt. Dat zou alles heel overtuigend klinken, indien de overgeschoten helft van de Turk sche nationalisten geen gelegenheid had, om zich in het binnenland van Klein-Azië te herstellen, haar gedunde gelederen uit de bevolking aan te vullen en de guerrilla te voeren, die Moestafa Kemal van den beginne af aan heeft aangekondigd. Hij had zijn eigen vlucht voor de Grieksche overmacht voorspeld, maar met de verze kering er bij, dat hij met zijn benden te rug zou komen naar de plaatsen, die voor een aanval geschikt waren. De bezetting van het gebied van Smyrna zal den Grie ken niet goedkoop komen. Er is nog een schaduw op het blijde tafreel van het zegevierende Hellas komen te vallen door het officieele bericht over een gewapende botsing tusschen Grieken en Italianen aan den spoorweg van Smyrna naar Aidin (ten Z. O. van Smyrna) De Grieken hebben daar naar zij zeggen om maatregelen tegen een inval van Turksche nationalisten te nemen, een paar punten in de Italiaansche zone bezet, de Italianen hebben hen beschoten, maar de Grieken zijn Nochtans gebleven waar zij waren, zoodat er nu een betreurenswaardig in cidents tusschen hondgenooten is ontstaan, waarvan wij nog wel meer zullen hooien. Te Bazel is Dinsdag het Congres van de internationale vereeniglng voor wettelijke bescherming van de arbeiders geopend, waarop dei tig vertegenwoordigers vari ver schillende mogendheden tegenwoordig zijn. Deze zijn Engeland, Duitschland, België, Nederland, Noorwegen, Zweden, Denemar ken, Italië en het Vaticaar». De Algemeene secretaris zette het doel der besprekingen uiteen, die zullen loopen over de hervat ting van de weikzaamheden der vereeni- ging en het overbrengen van het secre tariaat van Bazel naar Geneve. Van Bel gische zijde werd gesproken over de ellende, waaraan België door Duitschland blootge steld is, naar aanleiding waarvan een der Zwitsersche afgevaardigden er op aandrong alle politieke geschillen op zijde te stellen en voor de eensgezindheid der volken plaats te maken Het congres wordt voortgezet. DRAAGT Goriticliem. BUITENLAND. De presidentsverkiezing in Amerika. Ook de democratische partij in Amerika de partij van Wilson - - heeft thans haar candidaat voor de a.s. presidentsver kiezing gekozen. Het zal zijn de heer Cox, gouverneur van Ohio. Dit beteekent een overwinning voor de genen, die ook in de democratische partij tegen het regeerbeleid van Wilson waren. De Prins van Wales. Het spoorwegongeluk, dat den prins van Wales in Australië overkomen is, schijnt toch ernstig er geweest te zijn dan aanvan kelijk het geval scheen. Het feit dat hij ongedeerd bleef en ook nienpand anders gewond werd geeft allicht, den indruk, dat het een spoorweg-incidentje was, door de pers opgeblazen tot een wonderdadig ont komen aan den dood bij wijze van reclame. Dit is echter niet zoo. De prins is wer kelijk door het oog van een naald gekro pen. Nabij Bridgelwon ontspoorde het rij tuig van den prins dat het laatste van den trein was, en het onmiddellijk voorafgaande. Beide waggons werden een meter of 70 meegesleept en vielen toen onderste boven. De prins klauterde er ongedeerd uit en behandelde de zaak als een grapje. Hij bedankte o. a. de spoorweg-ambtenaren voor de welkomen afwisseling op zijn een tonig pograrnma. MEUWSBLAD vocrtielLanElvaiiHeüSEjgngnAitenaJëLBsiistraatenileBoBiHelorwiarü v GROOTE UITVERKOOP ENORME VOORDEELEN VROOM DREESMANN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 1