De genees kracht pa. ALPH- HÖPSCH I S'scfrischs Salon- cn Schemerlampen, mef Vughter straat 19. 's-BOSCH. bijbchoorende happen PtS7^ An^a-bonbons I Een dringend verzoek. TJELEFOON 715. AAN BE VELEJ\ D. Verkoudheid, Heeschheid.l Gebruik! in OOOZEH VAfl 60»n90£J. BIJ AP0Tt1.m OROWSTEn. Fabr. A.MIJNHAROT. Z®i»L De ex-groothertogin ran Luxemburg in het klooster. Over de intrede van de groothertogin van Luxemburg in het klooster der Car- rnelitessen te Modena meldt de «Corrierre Delia Seraa nog de volgende bijzonder heden De groothertogin bracht den nacht van Donderdag op Vrijdag in het hótei San Marco door, onder den naam van gravin De Renaan. Zij was vergezeld van haar moeder, haar zuster Elisabeth en nog twee andere dames. Vrijdagnamiddag begaf zij zich naar het Carmelitessen-klooster. Haar prachtig haar was afgeknipt en zij was heel eenvoudig in het blauw gekleed. Ver gezeld van haar moeder, haar zuster en de twee vriendinnen, trad zjj het klooster binnen, waar zij in de vestibule ontvangen werd door pater Cherubino en andere geestelijken. De deur, die naar het eigenlijke klooster leidt, werd spoedig daarop geopend en de moeder-overste verscheen, gevolgd door twee rijen zusters, die brandende kaarsen droegen. De groot-hertogin kuste haar moeder en haar zuster en knielde vervolgens neer. Pater Cherubino hield een korte toespraak in het Fransch, waarin hij haar geluk- wenschte met haar besluit. Daarop gaf de pater haar een teeken en de nieuwe novice stond op, begaf zich langzaam naar de deur, knikte op den drempel nog eens met een glimlach haar moeder toe en verdween toen achter de deur, waarvan de sleutel tweemaal werd omgedraaid. BINNENLAND. Stempelen van Speelkaarten. De ontvangers der accijnzen zijn ge machtigd alsnog tot 1 November a.s. spellen kaarten, welke men verzuimd heeft vóór 1 Augustus 1920 te doen stempelen, tegen betaling der enkele belasting ter stempeling aan te nemen. Aanvangende 1 November zal dezen winter in alle garnizoensplaatsen landbouw onderwijs gegeven worden. Het rijk be taalt alle onkosten. Ra elf jaar. Te Voorburg is na elf jaren een deser teur ontdekt, die al dien tijd in betrekking is geweest als «vrouwelijke« dienstbode, waar van vijf jaren bij eene zeer hoogstaande familie aldaar. Het was van dezen »vrou- welijkencc man bekend, dat zij zich soms eenige malen per week liet scheren. Eeu bakkersoven als brandkast. De landbouwer R. te Duimen (bij Nieuwe Schans) had sedert April 900.000 Mark verstopt in een oven, die vroeger gebruikt werd voor het bakken van eigen brood. Nu er weer voldoende meel was, werd de oven, zonder dat R. dit wist, weer ge bruikt en verbrandde al het geld. Eeu honderdjarige. Wilhelmijntje Verhagen, wed. 't Hart, hoopt den 27en dezer haar lOOsten ver- jaardeg te vieren. Zij verheugt zich nog in een goede gezondheid, leest zonder bril en is nog scherp van geheugen. o De beroovingen. Een groot aautal beroovingeu in ver dachte huizen heeft de Amsterdamsche politin aanleiding gegeven tot een verscherpt optreden tegen het kwaad der prostitutie. Voor sommige perceelen is een post ge plaatst ter waarschuwing aan wellicht ar- gelooze bezoekers. Ook de op straat dienst doende agenten zullen, meer dan tot-dusver geschiedde, de personen waarschuwen, die zij in gezelschap van verdachte vrouwen zien. Een goede maatregel maar niet af doend. Er zijn altijd velen, die niet ge waarschuwd willen worden men behoeft met deze slachtoffers geen medelijden te hebben, maar zij helpen het kwaad stijven. Er zijn ook velen tot wie de waarschuwing niet doordringt, omdat zij als vreemdeling den agent niet kunnen verstaan, dan wel omdat de waarschuwing in den staat waarin zij verkeeren, niet tot hun bewustzijn doordringt. o Twee meisjes vermist. Sedert 4 September zijn twee dochters van den landbouwer G. Kramer te Wes- terholt (Gr.), de 46-jarige Marie en de 15 jarige Geesje spoorloos verdwenen. o Voorzitter Tweede Kamer. Benoemd tot Voorzitter van de Tweede Kamer voor het tijdvak der tegenwoordige zitting mr. D. Fock, lid dier Kamer. Kwartjesvinder in den val geloopcn. Een jong Rotterdamsch politieagent, die op zijn vrijen dag in zijn burgerpakje vooi* een winkel aan de Hoogstraat stond te kijken, werd aangesproken door een heer, die hem trachtte te herkennen als een kameraad. De agent, bevroedende wat de vriend in het schild voerde, nam de uitnoodiging om samen een borrel te gaan drinken aan. Te spoedig kwam er een vriend bij en werd een spelletje voorgesteld. Hij ging op de invitatie in, maar wilden niet hooger dan vijf gulden gaan. Toen hij die, natuurlijk, verspeeld had, haalde hij zijn politiepenning te voorschijn en arresteerde zijn »ouden bekende« in wien men aan het politiebureay Paauwen steeg eveneens een ouden kennis zag. De kwartjesvinder was nog in het bezit van 50.000 kronen, het overschot van een be- drag^ van 260.000 kronen, die hij deze week op den Schiedamschendijk van een vreemdeling had afgewonnen. Het slot Locvestein. Op de vragen van den heer Ter Hall, betreffende de toestand van het Slot Loe- vestein, heeft Minister Dr. .1. Th. de Vis ser als volgt geantwoord Het is mij bekend, dat de toestand van het Slot Loevestein veel te wenschen over laat. Genoemd slot werd op 29 December 1913 door het Departement van Oorlog aan het Departement van Binnenlandsche Zaken in beheer overgedragen. De Mi nister van Oorlog behield zich de bevoegd heid voor, het gebouw voor militaire doel einden te benutten. Als gevolg hiervan wordt de kelderverdieping nog steeds tot berging van munitie gebezigd. Nadat van den Minister van Oorlog be richt was ontvangen, dat het slot door de militairen was ontruimd en dat tegen de restauratie van het slot geen bezwaar be stond, werd hiervan in den aanvang van dit jaar mededeeling gedaan aan den Rijks bouwmeester voor de onderwijsgebouwen, onder wiens technisch beheer dit monu ment staat. Deze heeft voor zoover de be schikbare middelen voor 1920 toelaten, de meest noodzakelijke maatregelen tegen ver der verval genomen. Een plan tot aigeheel restauratie is bij genoemden Rijksbouwmeester inmiddels in bewerking. Daaromtrent zal het oordeel van de afdeeling B der Rijkscommissie voor de monumontenzorg worden ingeroepen. o Voor de betrekking van schrijver of schrijfster aan het postkantoor te Eindhoven hebben zich 50 candidaten aangemeld. Slechts 5 kunnen er worden geplaatst. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. Door 't College van B. en W. is tot vervangend burgemeestr aange wezen de heer Wethouder, Van Everdingen, die al jaren die functie bekleedt. Op de voordracht voor onderwijzer(es) aan de M. U. L O. School zijn geplaatst als nummer een, Mejuffrouw C. E. Reas en als nummer twee, de Heer J. M. Reas beiden alhier. Raadsvergadering op Maandag 27 September a.s. n.m. 7.30 uur. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling gem, reke ning en vaststelling rekening levens- middelenbedrijf 1919. 4. Benoeming onderwijzer(es) M U.LO. School. Werkendam. Het bestuur der woning- bouwveréen. «Werkendam VooruiU heeft aanbesteed Het met zand ophoogen van een terrein langs de binnenhaven alhier. Ingeschreven werd als volgt P. Visser te Papendrecht f 29.150 .1. Visser Gz. en A. van Driel alhier - 29.388 Joh. van Loon alhier - 30.400 Joh. van den Heuvel Raamsdonk - 30.700 A Rovers te Made - 30.830 A. Spek en A. de Waard te Papendrecht - 30.900 Firma T. den Breejen en Van den Bout te Nijmegen - 31.450 P. van Zon te Sliedrecht t- 31.925 C. II. van Wijnen te Papendrecht - 32.400 A. P. Volker Pz te Sliedrecht - 34.480 A. H. Blokland te Hardinxveid - 35.100 A. C. Langerveld te Hardinxveid - 35.687 H. A. Looyen te Gorinchem - 36.900 A. Kraayeveld te Sliedrecht - 38.500 A. N. de Waard te Slienrecht - 38.667 J. v. d Vries te Sliedrecht - 38.950 Het werk is niet gegund. Almkerk. A.s. Zondag 26 Sept. hoopt onze vroegere dorpsgenoot Ds. Joh. A. Raams, Ned. Herv. pred. te Breskens, des morgens en des avonds alhier op te treden. Amtnerzoden. De fanfare St. Cecilia heeft het initiatief genomen om een bond op te richten van in den Bommelerwaard bestaande muziekgezelsshappen, teneinde te komen tot een onderlinge vriendschappelijke verhouding, ten doel hebbende het geven van muziekfeesten en dergelijke. Andel. Bij de Ger. Gem. alhier is beroepen tot predikant, Ds. E. J. van Voorst te Numansdorp. Door 3 militieplichtigen uit deze gemeente werd bij de deze week gehouden loting een dienstplichtig nummer getrokken, n.m. Chr. van Rijswijk, Arie Klop en H. Naaijen. M. Schouten en W. Versteeg trokken een vrij nummer. Capelle. Vergadering van den Raad der gemeente Capelle, gehouden op 17 September 1920, des namiddags te 7 uur, Voorzitter, wethouder A. L. Sneep. Sec retaris Jac. van der Lely. Afwezig de heer R. Middelkoop, De voorzitter opent de vergadering en stelt voor het lezen der notulen tot een volgende vergadering aan te houden, waar toe wordt besloten. Het proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvan ger, dateerende 9 September 1920, waar uit blijkt, dat op dien datum in kas was f 3682,49, met welk bedrag de kas over eenstemde, wordt voor kennisgeving aan genomen. Op voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming en zonder be raadslaging besloten tot deelneming in de N. V. Waterleidingmaatschappij Noord- West-Brabant voor 55 aandeelen van f 500. met de daaraan verbonden verplichting tot storting in het reservefonds tot een bedrag van f 24200 en voor een som van f 71000. in de obligatiêtoeleening dier maatschappij Op de voordracht voor lid van den Raad van Beheer worden geplaatstn.l. de Edel achtbare heer C. H. L. Y. Valter ey de heer A. L. Sneep als tweede candidaat. Met algemeene stemmen wordt tot afge vaardigde naar de vergadering van aandeel houders van genoemde maatschappij geko zen de heer J. van der Lely, secretaris dezer gemeente en tot diens plaatsvervan ger de heer J. Michael, wethouder. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Drntien. De Bijenteelt-Tentoonstelling. In de veigadering van 18 dezer werd met algemeene stemmen het bouwen der ten toonstelling met hallen opgedragen aan de heeren H. Jehoel te Drunen en G. de Bont te Nieuwkuik. Den heer W. Hens te Waalwijk is het schilderwerk opgedragen, die ook de teekeningen en plannen heeft ontworpen. Binnen enkele dagen zal een aanvang gemaakt worden om het terrein in orde te krijgen. De tuin zal worden aangelegd door den heer Van Bladel te Vlijmen, en de Gebr. Van Loon te Nieuw kuik. Wij twijfelen er niet aan of de tentoonstelling zal prachtig in orde komen. 's Gravemoer. Op de Land- en Fruit- bouwtentoonsteliing te Oosterhout behaalde de heer A. van Willigen alhier met zijn éénjarige merrie de eerste prijs. Genderen. Het toemaathooi in den Maasmond is zoo goed als binnen, terwijl dit begunstigd door het mooie weer goed is gewonnen. Onze vroegere dorpsgenoot den heer W. Treffers Czn., thans assistant aan de Overschieschen Melk-Centrale te Overschie, is aan deze melkinrichting benoemd tot directeur. Wij gunnen dezen ijverigen jongen man van harte deze promotie. Langstraat. Te Besoijen slaagde de heer G. Couwenberg, Loon-op-Zand, de heer J. van Besouw en te Waspik de heer B. de Winter allen ambtenaren ter secretarie voor het diploma Cand. Gem.- Secretaris. Raamsdonksveer. Bij de verpach ting van landerijen in de Dornbosch wer den zeer hooge prijzen besteed tot zelfs f 300 per bunder. De pachttijd bedraagt slechts ééri jaar. Sprang Door den raad dezer gemeente is besloten definitief toe te treden tot de N.V. maatschappij N. W. B. voor water leidingvoorziening. In de toekomst zullen nu de drinkwaterputten opgeruimd kunnen worden wat zeker uit hygiënisch oogpunt beschouwd van groot belang is. Ds. A. G. Wolff te Loenen-Vreeland heeft voor het, door de Ger. Kerk alhier op hem uitgebracht beroep, bedankt. Sleeuwijk. Donderdag 30 Sept. a.s. des avonds om h&lf 7 zal in de Geref. kerk door ds. H. Buitenhuis van Heemstede èen gedachtenisrede worden uitgesproken, bij ge legenheid van het 25 jarig bestaan der Chr. school. - Veen. De koopman V. alhier vond deze week zijn best slachtvarken dood in de kooi. Het was aangetast door de vlek ziekte. Met het rooien der late aardappelen Wordt reeds een begin gemaakt. Over 't algemeen hoort men over de uitkomst kla gen en is deze veel minder dan 't vorig jaar. De qualiteit evenwel is goed te noe men. Deze week vertrokken een 25-tal arbeiders naar de Haarlemmermeer. Al hier zijn de werkzaamheden voor 't oogen- blik niet druk en kan aldaar met het bie ten rooien een ruim weekgeld worden ver diend. Well. Er worden alhier pogingen aan gewend om een fanfarecorps op te richten. Verschillende ingezetenen hebben financieele hulp aangeboden. Moge het streven met succès bekroond worden. Zaltbommel, 21 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 12 graskalveren, f 100 tot f 140 81 big gen, f 45 tot f 602 varkens 5000 eieren, 16 a 17 cent per stuk 320 K.G. boter, f 1.75 per J K.G. INGEZONDEN. Wat ik hier neerschrijvan ga, heb ik op den Kansel ook reeds gezegd. Het stadsbestuur van Neuss in Duitsch- land heeft mij reeds 2maal dringend ver zocht wegen te zoeken om ondervoede kinderen naar Holland te doen komen. Ruim 900 kinderen hadden hadden het, volgens geneeskundig oordeel, dringend noodig. De ligging van Neuss maakt de nood daar zoo groot. In het bijzonder wordt voor Prot. kinderen naar een goed tehuis gezocht. Reeds velen in deze omgeving boden aan deze stumperds gastvrijheid. Maar misschien zijn er nog wel meerderen, die iets kunnen en willen doen. Dan zouden we kunnen probeeren, de kinderen naar Holland te krijgen en ze te verdeelen. Zouden diegenen, die zich voor het eerst of bij vernieuwing bereid verklaren, mij spoedig hun naam en adres willen opgeven Ds. J. H. HUIJGFNS, Heusden. van de Oprechte Winsumer Zalf is niet te evenaarden, waar het betreft de genezing van steenpuisten, bloed vinnen, negenoogen, wratten, fijt, lik doorns, zwerende borsten, open bee- nen, dauw-, ring- baardworm, winter handen en allerlei wonden. Prijs per bus f 0.75 en fl.35. (Hoe grooter bus, hoe voordeeliger in 't gebruik.) Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten en Winkeliers en te HGUSdGU bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt '8 BOSCh Gebrs. Ver hees, Or- theristr. 28 en Vughterstr. 77; GoriD- Chem, Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.; Wüülwijk, Drog. De Toko, t/o de Markt: S Baardwijk, G. Bijnen. Waar niet ver krijgbaar is verkoopers gevraagd. Hen .-Agent J. C. HE VRIES, Winsum (<ir.) tHQRS PREDIKBEURTEN 26 September. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. s-Qravenmoer, nm. 2 u. ds. Dierkens van Besoijen. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, vm. 10,30 u. Ds. Bakker. Nederhemert, vm. 10,30 u. Nz. en nm. 3 u. Zz. ds. Kluin. Geref. Kerk geen opgaaf. Sleeuwijk, vm. 10 en nm. 6,30 u. ds. v. Garderen. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 3 u. leesdienst. Ger. Kerk vm. 9.30 u. en nm. 5,30 u. ds. Merkelijn. ADVERTENTIEN. Voor de vele bewijzen van deelneming on dervonden bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde ouders, behuwd- en Groot ouders, betuigen wij onzen hartelijker! dank. Heusden, H. Baaijens M. E. BaaijensMerkx en kinderen. G. Baaijens M. BaaijensSchouten en kinderen. Nederhemert. H. J. Visser Baaijens I. Visser en kinderen. Aalburg. K. Baaijens. P. M. BaaijensBouman en kinderen. Heusden. B. Baaijens A. Baaijensv. d. Beek en kinderen. s-HageJ. Baaijens M. BaaijensMooijmans en kinderen. Emmer- G. J. van WeesBaaijens Compascum M. v. Wees en kind. Heusden. A. Baaijens. Heusden, 24 September 1920. Heusdenvm. 10 u. en nm, 5 u. ds. Huijgens. Aalburggeen dienst. Andel, vm. 10,30 u. en nm. 3 u. ds. v. d. Put. Aalst, vm. 10,'80 en nm 3 u. ds. Japchen. Doeveren, vm. 10.30 u. en nm. 3 u. ds. Nauta. Eethen, nm. 1,30 u. ds v. Asch. Oenderen, vm. 10,30 u. en nm. 3 u. ds. Rijnenberg. Meeuwen, nm. 3 u. ds. Bakker v. Aalburg Sprang, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Groeneveld. Uitwijkvm. 9 u. ds. Dekker van Waard huizen, nm. 2 u. ds. de Wit en nm. 6' u. ds. Dekker van Waard huizen. Veen, vm. 9.30 en nm. 3 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2