Fa- ALPH. HUPSCH i Sïscfrische Salon- srr bijbchoorends ba emerlamperr, rrrsf Mantels Overjassen Regenjassen Jekkers Kinderjurk^ Blouses, Heeren= en Kindereostuums Truien Tricot7 pakjes Firma JOHAN DE MOL i De eenvoudige ste wijze Vughterstraat 19. 's-BOSCH. VOOR is Uw adres Botermarkt HEUSDEN. JU •A ik TELEFOON 715. liet dure papier. Wegens de hooge papierprijzen zal Stock- holms Dagblad eerlang ophouden te ver schijnen. Afton Tidningen komt sedert 1 Oct. om dezelfde reden al niet meer uit. De vredesonderhandeling te Riga. Een draadloos bericht uit Moskou beves tigt, dat de Russiche-Poolsche wapenstilstand gisteravond te Riga geteekend is. BINNENLAND. De staking bij de Post- en Telegraafdienst. Donderdagavond. Tweede staking van het post- en telegraafpersoneel. Te Amsterdam zijn van het per soneel slechts enkele opgekomen de binnenlandsche dienst heeft groote vertragingtelegrammen voor het buitenland worden niet meer aange nomen. Te 's Gravenhage geen staking nagenoeg al het personeel opgekomen. De directeur-generaal der P. T. T. eischt hervatting van den arbeid binnen 24 uur, anders volgt ontslag. De Tweede Kamer heeft het ver zoek van het lid Van den Tempel, om heden (Vrijdag) te interpelleeren over de staking, verworpen. Te Amsterdam besluiten de neutrale en onafhankelijke post-organisaties door te staken. Bij den modernen bond is de stemming verdeeld. In totaal zijn 1400 vóór en ruim 400 tegen doorzetten der staking uit gebracht. De Christelijk georganiseerden sta ken niet, maar zijn bevreesd voor molest. Donderdagavond waren in de seinzalen van het telegraafkantoor te Amsterdam omtrent 50 ambtenaren opgekomen, hoofd zakelijk commiezen, commiezen-titulair en meerendeels aangeslotenen bij de R. K. Or ganisatie. Het normale aantal van den avonddienst bedraagt 220 personen. Hieruit volgt reeds dat de dienst slechts voor een gering deel en met groote moeite kon worden onderhouden. o Men schrijft uit Ouddorp (Z.-H.) Vrijdagmiddag 4 Oct. werd onze nieuwe burgemeester, de beer G. J. F. Gobius du Sart, plechtig geïnstalleerd. Na opening der vergadering las de w.n.d. burgemeester, de heer KI. Voogd, het K. B. der benoeming voor, waarop hij in een kort, degelijk en eenvoudig woord den bur gemeester tot zijn ambt inleidde, hetgeen deze na op den voorzittersstoel te hebben plaats genomen en met den ambtsketen omhangen te zijn, met een kernachtig woord beantwoordde. Hij dankte H. M. de Ko ningin voor zijne benoeming, den heer Com- misaaris der Koningin voor de aanbeveling, den heer KI. Voogd voor de waarneming van het ambt, dat hij onder verwachting van hoogeren zegen aanvaardde. Mede werd het woord gevoerd door den heer KI. Westhoeve, raadslid, en na het sluiten der vergadering door Ds. Gobius du Sart, predikant te Wijk (N.-Br.) en Verhagen, burgemeester der gemeente Woudrichem. Van de gelegenheid om den burgemeester te complimenteeren, werd een druk gebruik gemaakt. Passen ftedcrland-Kelgië. De redacteur te Brussel van de »Msb,« meldt Ingevolge eene overeenkomst met de Nederlandsche regeering, zal, te beginnen met 15 October aanstaande, aan de Neder landsche en Belgische onderdanen voor de reizen naar beide landen een bijzonder vi sum worden verstrekt. Voor den duur van een jaar zal men met dat visum vrij in die landen mogen reizen. De Hollanders zullen evenwel niet langer dan drie ach tereenvolgende maanden in België mogen verbjijven. Daarvoor moeten zij dan een nieuwe vergunning vragen aan den pro vincialen gouverneur. Evenmin zullen zij op dat paspoort inschrijving kunnen ver krijgen in de bevolkingsregisters. o liet Kaasmaakverbod. Inwerkingtreding op 1 November. 's-Gravenhage, 6 Oct. De minister van Landbouw heeft bepaald a. Het is met ingang van 1 November 1920 verboden, om volle, geheel of ge deeltelijk afgeroomde of op andere wijze verwerkte melk te verwerken tot kaas b. het sub a gestelde verbod is niet van toepassing ten aanzien van melk, tot welker verwerking tot kaas door of van wege den minister van Landbouw, zoo noo- dig onder daarbij te stellen voorwaarden, toestemming is of wordt verleend. (St. Ct.) Landbouw. De prijzen €van stoof peren en appelen zijn thans te Boxmeer dalende. De vorige week waren de appelen 15 k 16 ct* per pond, heden zijn er bij enkele handelaren genoeg verkrijgbaar a 8 ct. per pond. Dus een prijsdaling van bijna 100 pCt. o Een oplichter gearresteerd. De recherche te 's Gravenhage heeft aangehouden den 62-jarigen P. J. v. E. die verdacht wordt zich op groote schaal aan oplichting te hebben schuldig gemaakt. De aangehoudene is een goede bekende van politie en justitie. Reeds eenige malen onderging hij wegens oplichting gevange nisstraf. Nadat hij onlangs uit de gevangenis was ontslagen nam hij zijn intrek in een der groote hotels in Den Haag en toen men hem daar de deur uitzette ging hij naar een nog deftiger hotel. Ook daar kwam niets van betalen. Thans is v. E. aangehouden en in voor- loopig arrest gesteld onder verdenking, door het doen van allerlei bedriegelijke voorgevens, boerderijen op Texel te hebben gekocht. Ook zou bij getracht hebben zich uitgevend voor candidaat-notaris, geld te leenen. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Heusden. Tot leeraar in het scheeps- machine-teekenen aan de Nuts-teekenschool is aangesteld de heer D. C. Roukema. Werkendam. Zaterdagavond is de 17-jarige B. in een woordenwisseling zoo danig met een mes in den rug gestoken, dat hij zich onmiddelijk onder behandeling van den dokter moest stellen. Na des voormiddags bevestigd te zijn door ds. Overduin van Moerkapelle met de woorden uit Gen. 12 »en wees een zegendeed ds. van Reenen Zondag avond zijn intrede bij de Geref. Gemeente te Werkendam. Hij sprak naar aanleiding van de woorden uit Petrus 2e Zendbrief »En wij hebben het profetische woord, dat zeer vast is, en gjj doet wel dat gij daarop acht geeft, als op een licht, schijnende in eene duistere plaats, totdat de dag aanlicht en de morgenster opga in uweharten.ee Z.Eerw. legde op keurige wijze uit, wat het profetische woord is, wat het zeer vast is, wat het zegt het te hebben, dat dit woord zeer vast is, en een licht schij nende in een duistere plaats, waarna de gebruikelijke toespraken volgden. De nieuwe leeraar werd daarna nog toegesproken door een afgevaardigde der zustergemeente van Giessendam en door ouderling Baggerman van Werkendam, op wiens verzoek de gemeente staande haar nieuwen leeraar toezong »Dat 's Ileeren zegen op u daa!.« In de voormiddaggodsdienstoefening had de gemeente hem toegezongen »Dat op uw klacht de hemel scheure«, enz. Zaterdagochtend heeft v. d. W. die met zijn meisje aan de fabrieksdijk alhier was en door eenige jongens geplaagd werd, een der jongens, een zekere B., een steek met een mes toegebracht. Van het gebeurde is proces-verbaal opgemaakt. Almkerk. Als een bijzonderheid mag worden vermeld, dat jl. Zondag bij de namiddagdienst in de Ned. Herv. Kerk geen enkel ouderling of diaken annwezig was, zoodat de predikant zonder gevolg vanuit de consistorikamer het kerkgebouw kwam binnenstappen. Door den Raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 5 October 1920 de Gem.begrooting 1921 vastgesteld tot een bedrag van ontvangsten en uitgaven groot f 82.033.75. Tevens werd besloten tot een proces van verweer in rechten tegen de ingestelde procedure door den heer K. Punt, burge meester dezer gemeente. Andel. Alhier; is onder den naam ^Onderzoekt de 4Schrift«, een Meisjesvert eeniging opgericht. Het bestuur bestaa- uit de DamesH. Redert, pres., L. A. Redert de Bond, vice-pres.. M. Vogelaar, Secr., en J. Schouten, penningm. Capelle. A.s. Zondag speelt »Excel- sior 1< uit deze gemeente haar eersten competitiewedstrijd voor den B.V.B. tegen S.V.V. I uit Sprang, op het terrein alhier. Bij het vastleggen van een hond had C. O. alhier het ongeluk een splinter in de hand te krijgen, met het gevolg dat hij zich onder behandeling van Dr. Kohier moest stellen. Deze heeft de hand op een viertal plaatsen gesneden. Drnnen. De tentoonstelling, door de afdeeling Drunen enomstreken, tot be vordering der Bijenteelt, gehouden op 2, 3 en 4 October is uitstekend geslaagd. Tal rijk waren de inzendingen en boven aller verwachting groot, het aantal bezoekers. Het bestuur bijgestaan door de regelings commissie, had dan ook moeile noch kosten gespaard om het tentoonstellingsterrein een echt feestelijk aanzien te geven. 's Gravemoer. Door het hulptelegraaf kantoor alhier zijn in de vorige maand be handeld 68 telegrammen, waarvan 48 ver zonden en 40 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 68. Op de Rijkspostspaarbank werden 11 inlagen gedaan ten bedrage van f 1161.376, terwijl 16 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 4560. Gorinchem. Gedurende de laatste weken worden de binnenwegen rondom onze Oude Veste vrijwel onveilig gemaakt, vooral in den nacht van Zondag op Maan dag komt het voor dat kooplieden, die hier de markt bezoeken, geld wordt afgeperst. Raamsdonksveer. A.s. Zondag hoopt in de plaats van Ds. de Graaf voor de Ned. Herv. Gemeente op te treden Ds. Kolkert van Loon op Zand des namiddags op het Veer, terwijl des morgens geen godsdienst oefening zal gehouden worden. Het «paard van den heer Pluym sloeg op holde boomen van het voer tuig waren stuk, een kind dat erop zat viel en brak een der armpjes. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. G. R. v. d. Beek, eenmaal een tijd werkzaam aan de Chr. School op 't Veer en thans te Klundert werd benoemd aan de Chr. School te Katwijk aan Zee. Dhr* D. Kommers als kantoorbe diende le klasse op het postkantoor alhier werkzaam wordt overgeplaatst naar Am sterdam. Dhr. de Beer, thans werkzaam op het postkantoor alhier als kantoorbediende 2e klas werd bevorderd tot le klas. De heer Strasser, horlogemaker alhier, ontving 's nachts ongewild bezoek. Al te gedienstige handen hebben een 70-tal gouden ringen medegenomen. Sprang. Een onbekend gebleven motorrijder reed met zijn motorfiets en spanwagen, daar hij zijn draai niet kort genoeg nam, tegen de omheining bij J. T. alhier. De geheeie omheining werd ver brijzeld. De in- en opzittende kwamen met den schrik vrij. Het wagentje was een weinig beschadigd. Onze vroegere dorpsgenoot C. van Uithoven, thans onderwijzer van de O. L. school te Leiden, behaalde dezer dagen zijn hoofdacte. Genoemde heeft plannen om naar Indië te vertrekken. Bij de gehouden stemming voor 3 leden van het kiescollege bij de Ned. Herv, Gemeente alhier, werden gekozen J. Vos Dzn. en A. Schaap. Tusschen J. de Jong J. M.zn. en M. Nieuwenhuizen moet her stemming plaats vinden. Waalwijk. Donderdag 44 October a.s. zal de Administratieve Vereeniging Lang straat en omgeving eene vergadering houden in het hotel Verwiel te Waalwijk. In die vergadering zal o. m. de heer Quaedvlieg, Inspecteur, belast met het toezicht op de naleving der Vleeschkeu- ringswet, een voordracht houden over de uitvoering dier wet, voorzoover zij de Ge meentebesturen daarin betrekt. Wijk Voor een te houden tuiubouw- cursus hebben zich Zaterdagavond j.l. slechts 6 personen aangemeld. Het schijnt dat er thans niet zooveel belangstelling voor is als het vorig jaar. Tengevolge van de groote hoeveel heid vlas, die a.s. winter alhier verwerkt moet worden, is door een 3-tal vlasbe werkers reeds overgegaan tot het aanschaf fen van een machinale zwingelmachine. Dit met het oog op de weinige werkkrachten die voor de vlasbewerking te vinden zijn. Als een bewijs dat voor de winter- peren hooge prijzen worden besteed diene dat de z.g. breederooden voor 40 centen per Kilo worden opgekocht. Zaltbommel. Tot onderwijzeres aan de Christelijke school alhier is benoemd Mej. Lammerink te Hilversum. PREDIKBEURTEN 10 October. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Dekker van Waardhuizen en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk A, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. André. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Barth. Ger. Gem. vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. Reenen. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Bakker. Andel, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Ger. Kerk vm. 9.30 u. ds. Bosch en nm. 2 u. leesdienst. (Voorb. H. A.) Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Ger. Kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. om steenpuisten, bloedvinnen, negen- oogen, likdoorns, fijt, wratten, open beenen, zwerende borsten, brandwon den, winterhanden en wintervoeten, dauw-, baard- en ringworm en allerlqi wonden te genezen, is door 't gebri der Oprechte Winsumer Door deze zalf genezen geno^fnde ongemakken binnen enkele dage Prijs per bus f 0.75 en flyB5. (Hoe grooter bus, hoe voorjpeeliger in 't gebruik.) Yerkrijgb. bij Apoth. enJDrogisten en Winkeliers en te HBltödeil bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's B08Gh Gebrs. Werhees, Or- thenstr. 28 en VughteyAr. 77; Gorin- chem, Firma Schoon, Xpoth. Hoogstr.; Waalwjjk, Drog. De Toko, t/o de Markt; Baardwijk, G. Bijnam. Waar niet ver krijgbaar is verkoopers gevraagd. «en.-Ageip/j. C. RE VRIES, mi (<*r.) ADVERTENTIEN. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden, bij de ziekte en het overlijden van onzjs eenigste Dochter en Zuster, Cornelia Kuiriira van der Steemioveri, betuigen wij onzen yliartelijken dank. A. C. van de ij Steenhoven. Adri van der Ssteenhoven-Sluiter» II. A. N. vjtn der Steenhoven. TK KOOI» aangeboden een partij NIEUW Dennenhout als volgt Steigerpalen Afrasterpalen Opleggers Heinipg- en Tim merhout Boon-Ven Hopstaken Kachelblokfes, gezaagd 15 c.M. lang. AU^s te bevragen op het werk bij A/De Rooij-Bourgonjen Houthandel^ Baardwijk No. 235. AAJVBE VELEJï D. Heusdennm. 5 u. ds. Huijgens. Werkendamvm. 9,30 u. dr. Montijn van Almkerk en nm. 2 u. ds. v. d. Pol. Almkerk, nm. 2 u. dr. Montijn. Aalst, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Japchen Doeverenvm. 9.30 u. ds. Nauta. Eethen, geen dienst. Oenderen, vm. 9,30 u. ds. Rijnenberg. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Sluis. s-Gravenmoer, nm. 2 u. ds. Paddenburg van Capelle. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en nm. 2.30 u ds. Zeilstra v. Nieuwveen. Cbr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 2 u. Ds. Bakker. Herpt, vm. 10 u. ds. Huijgens (Doopsb.) Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds. Kluin. Meeuwen, geen opgaaf. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. v. Garderen. Sprang, nm. 5,30 u. ds. Paddenburg van Capelle. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. de Wit en nm. 6 u. ds. Dekker v. Waard huizen. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart. Heusden, Tilburg T. van def Steenhoven. Heusden, orfober 1920.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2