voor bet Land van flensden en Altena, de Langstraat en de Bonunelerwaard. ho. km. Firma Wed. A. DUiJSTERS, Heusden IRRIGATORS A Vos-Tan Mersberpen. HALSTEREN Hoeden- en zijn Groote Afslag va» poma reoktaoak enSigaren. TB. m Beurden Co. J. ELERAN, Abd ij siroop Als ge hier Uwe Sigaren koopt C. BOUMAN, ANT. metselaar, H. A. RONSEL, Guillaume de Leeuw 's-BOSCH. Hinthamerstraat 10. BRONCHITIS Engros MAGAZIJN „DE HOOP" En detail J Ruimste sorteering in Accountantskantoor Draineerbuizenfabrieken 1 Wollen en katoenen truien, Tricot pakjes, alle kleuren en maten. Zijden en wollen shawls met bijpassende Mutsen. Dames-, Heeren- en Kinderhandschoenen vanaf 40 cent per paar. Tricok Heeren- en Dames-ondergoederen. Speciale aanbieding in Ijsmutsen vanaf 50 cents. FIRMA BEHOORENDE BIJ HET Een dag te bed. Als gij overwerkt, overkropt van zorgen en uitgeput zijt, blijft dan een dag te bed. Dit geeft rust aan de nieren. Een beroemd geneesheer zeide eens «Het bed is een geneesmiddel, een goede dienaar, maar een slechte meester«. En ongetwijfeld is een dag te bed een goed begin voor de uitgeputte man of vrouw, die Foster's Betere Gezondheid Methode beproeft om het urinezuur te verminderen en de nierzwakte te overwinnen. De methode is eenvoudig en zoo ge makkelijk, dat iedereen haar kan toepassen. Vermijdt om de taak der nieren het filtreeren van het bloed te verlichten zware maaltijden en onnoodige prikkels, overschat uw kracht niet en maakt u geen zorgen. Weest integendeel matig en op gewekt, neemt voldoende lichaamsbeweging in de buitenlucht, en slaapt iederen nacht acht uren. De natuur wijst ons reeds op het voor afgaande, en de wetenschap verschaft ons het tweede deel der methode. Zwakke nieren kunnen haar zware taak niet vol brengen, zij vereischten de hulp van een speciaal niergeneesmiddel. En wat die hulp betreft, kunt gij vertrouwen op de op wekkende en versterkende werking van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen werken niet op de inge wanden. De hoogste chemische wetenschap is toegepast om haar genezende eigen schappen uitsluitend op de nierorganen te richten en om nierverschijnselen als rug pijn, urinestoornissen, graveel, rheumatiek, nier-waterzucht, ischias, steen, onzuiver bloed, ontstoken nieren en blaas, spit en urinezuur-vergiftiging te bedwingen. Ziet toe, dat de handteekening van James Foster op het etiket voorkomt, ten einde de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te verkrijgen. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten a fl.75 p. doos off '10. per zes doozen. BUITENLAND. een brandend fornuis in slaap gevallen en werd niet eerder wakker, voor ze merkte dat haar kleeren door de uitspattende vonken vlam hadden gevat. Radeloos van pijn en angst rende zij de straat op, waar een buurvrouw er in siaagde haar bran dende kleeren te dooven. In deerniswek kende toestand werd de ongelukkige naar een der gasthuizen vervoerd, waar zij eenigen tijd later aan de bekomen ver wondingen overleed. - Nadat het geheele huis was doorsnuffeld, kwamen de buren op 't hulpgeroep van het meisje toegesneld, (de verkoopster was ondertusschen verdwenen) en redde haar uit haar netelige positie. De politie is van dit geval in kennis gesteld. Inbraak met poging tot moord. Even over de grenzen op de boerderij «Hoideuriu te Wijier nabij Beek-Ubbergen is getracht in te breken met poging tot moord. De inbrekers werden door de buren verdreven. Het waren 3 voormalige Duitsche soldaten, die in den oorlog daar gesurveilleerd hadden. Zij zijn in den Kleefschen Zwanentoren opgesloten. o Hongersnood in China. Tragische berichten. De «Times® verneemt uit Peking, dat aldaar tragische berichten binnenkomen uil de districten van China, waar hongersnood heerscht. Een buitenlandsch onderzoeker, die pas uit de geteisterde streken is terugekeerd, verklaarde, dat, indien niet binnen 6 we ken hulp wordt gezonden, millioenen Chi- neezen den hongerdood zullen sterven. De eenige hulp, die door het buitenland kan worden geboden, is de spoedige inwilliging van het verzoek der Chineesche regee ring aan de betrokken mogendheden om de in- en uitvoerrechten met een half pet. te mogen verhoogen, hetgeen 4 a 5 millioen dollar zou opleveren. o Ook een recort. Amerika is het land van de records. Volgens een bericht uit Washington heeft daar de »hongerende« burgemeester van Cork reeds lang zijn meester gevonden. Het betreft een zekere Benjamin J. Sal mon, een principiëel dienstweigeraar, die in het militaire hospitaal te Washington reeds 84 dagen moet »hongerstaken«, gelijk de vakterm luidt. BINNENLAND. Schip verbrand. Het Spaansche petroleumschip «Marga rita® is door een brand geheel verwoest. Drie matrozen zijn zwaar gewond en drie worden vermist en zijn waarschijnlijk ver brand. Een 19-jarig meisje verbrand. Uit Waremme wordt aan «Ie Soir« ge meld de 19-jarige Julia M. te Momalle in betrekking, werd dezer dagen door haar ouders die te Waremme wonen, terugge roepen om haar broertje, dat op sterven lag, op te passen. Vermoeid door het onophoudelijk waken, was het meisje naast Ze werden er niet beter van. Verleden week Donderdag had de her aanbesteding plaats voor den bouw van 51 arbeiderswoningen in het Molenveld te Weert. Vorige inschrijving eenige inschrijver de heer J. Adriaens aldaar voor f 328,350. Thans weder eenige inschrijver de heer J. Adriaens en wel voor f337.120, dus f 8770 hooger. Niets nutters. Hoe sommigen hun geld verkwisten, daarvan 3 staaltjes waargenomen op de kermis te Raamsdoriksveer, 45 Oct. j.l. Ie. Sigaar aansteken met een bankbiljet van 10 gulden. 2e. Twee zilverbons van f 2,50 opeten, en 3e. Met f 60,op zak in de herberg. Iederen voorbijganger wordt binnengeroepen en kan drinken wat hem of haar belieft. Prachtig, vindt u niet En wat 'n genot I o Een brutale verkoopster. Bij afwezigheid der huisgenooten is een dienstmeisje te Woensel, door een ver koopster van parapluies, die vernam dat 't meisje alleen thuis was, overvallen en op een stoel vastgebonden. Uw luchtwegen zijn ontstoken. Verwaarloost Uw hoest niet, want is Uw bronchitis chronisch geworden Uw hoest verouderd, dan is het heel moeilijk om er van af te komen. Een voort gezet gebruik der Abdijsiroop kan echter ook hier nog ge nezing brengen. De wordt reeds sinds 30 jaar met succes aangewend bij hard nekkige hoest, bronchitis, asthma, influenza, hooi koorts, kinkhoest, slijm hoest, verwaarloosde ver koudheid Prijs per flacon van 230 gram f 1.90, van 550 gram f 3.60, van 1000 gram f 6.Alom verkrijgbaar. Eischt rooden band met onze handteekening L. I. AKKER Rotterdam. Dr. Knijper. In antwoord op veler vraag naar den gezondheidstoestand van Dr. Kuijper, deelt de «Standaard« mede, dat Dr. Kuijper lijdende is aan bronchitis, een lichte tem- peratuursverhooging heeft en het bed moet houden. Met het oog op den hoogen leef tijd van den patiënt is de toestand vanzelf niet geheel en al zonder zorg. Het Staphorstcr boertje. Te Staphorst heeft de heer P. Stege- man (algemeen bekend onder den naam van het Staphorster boertje) den dag her dacht, waarop hij voor 50 jaar zijn r»be roept als «kruidkundige® begon. Tevens vierde hij zijn 80sten verjaardag. Uit alle oorden van Nederland en ook uit het buitenland, ontving de jubilaris telegram men en gelukwerischen, alsmede stoffelijke bewijzen van waardeeiing. o Een dronkcu koetsier. De koetsier T. van D., die Zondagavond, nnder den invloed van sterken drank, in woeste vaart met een rijtuig over den Coolsingel te Rotterdam reed, kwam bij St. Laurensstraat in botsing met een daar stilstaande auto. Dedelijk daarop reed hij in dezelfde vaart weg. Een agent van politie sprong in de aangereden auto en daarmede werd de weggereden koetsier achtervolgd, langs Coolsingel, Hofplein, Pom penburg- en Goudschensingel tot in de Jonkerfransstraat, waar hij achterhaald is. Daar sprong de agent in het tijtuig, ont rukte den koetsier de teugels en bracht hem naar het politiebureau. Burgers, die het paard van den koet sier, tijdens zijn vlucht tot stilstand poog den te brengen, werden door hem met zweepslagen verjaagd en uit de auto, waar mede men hem achtervolgde, zijn op den Pompenburgsingel en in de Jonkerfransstraat revolverschoten op hem -gelost, om hem tot stilstaan te bewegen. o üe moord bij Beek en Donk. Zondagavond omstreeks lij ure keerde zekere V. en van den H. en nog een 3e persoon, allen woonachtig te Aarle-Rixtel, van de kermis te Gemert huiswaarts. Op den weg tusschen Gemert en Beek en Donk kwam hun een meisje tegemoet, gaande in de richting Gemert, welk meis je, dat in Helmond woonachtig is, hun mededeelde, dat zij niet alleen durfde terug- keeren, daar haar een persoon achtervolg de. Ze was met hem uitgeweest doch durfde niet meer met hem naar Helmond .terugkeeren. Nadat zij een eind geloopen hadden wer den zij door 3 ongunstig bekend staande personen de Gebrs. R. uit Mierlo een van hen was de bedoelde achtervolger zonder daartoe de minste aanleiding te hebben gegeven, aangevallen. V. die met een dolkmes een steek in de hartstreek kreeg, was onmiddellijk dood, terwijl van der H. een steek in den schou der kreeg. De marechaussee uit Gemert, die ge waarschuwd was, stelde onmiddellijk een onderzoek in. De daders de Gebr. R. werden nog dienzelfden nacht in hunne woning aangehouden en in arrest gesteld. Op den 19-jarige M. R. die zooals uit het ingesteld onderzoek is gebleken, den doodelijken steek moet hebben toegebracht, werd nog een met bloed bevlekt dolkmes gevonden. De verslagene staat als een zeer gunstig persoon bekend. De 19-jarige M. R, heeft Maandagna middag, nadat het sectieonderzoek in tegen woordigheid van de Justitie uit Roermond had plaats gehad en na eerst hardnekkig te hebben ontkend iets van de zaak af te weten, bij het verhoor van den Officier van Justitie, bekend den doodelijken steek te hebben toegebracht. o Het voorzitterschap van üe Tweede Kamer. Het Ned. Correspondentiebureau meldt, dat het in buiten-parlementaire kringen thans zoo goed als zeker wordt beschouwd, dat mr, dr. D. A. P. N. Kooien door de Tweede Kamer voor het voorzitterschap der Kamer zal worden in aanmerking ge bracht. o De Kotterdamscke Veiling. Op do in ons Veilingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende, prijzen besteed Kipeieren f 16.05—18.30 idem (klein) - 14.2515.65 Eendeieren - 15.80 Aanvoer 75000 stuks. o Woningnood. Hoe hoog de woningnood te Amsterdam is gestegen blijkt wel uit het volgende Een agent van politie die een gezin heeft met vrouw er. 8 kinderen moest zijn woning verlaten. Nergens was onderdak te krijgen. Ten slotte heeft hij vergunning van het gemeentebestuur gekregen zijn intrek tijdelijk te nemen in de koffiekamer van de sedert een paar jaar gesloten Wes terbegraafplaats. mtssasBmrnmiawmssamask zijt ge overtuigd, geregeld een FIJNE SIGAAR te rooken voor weinig §g e l d. Drie JTrompetterstraat, HEUSDEN Aanbevelend, Wijksche Poort N 4, HEUSDEN. bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruidenierswaren en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend. VAN Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441. 's-Hertogenbosch, belast zich met alle accoun tants werkzaamheden. Neus, oor en injectiespuitjes in alle genres, Windkussens, Badmutsen, Zeepen, Patent geneesmiddelen, enz. enz. SÖP Vraagt prijscourant N. V. Mu. SA NI TAS. Koninklijk Goedgekeurd. Opgericht in 1902. Nijmegen, Korte Burchtstraat 13. Arnhem, Koningstraat 63. Wij verkoopen uitsluitend eerste klasse kwaliteiten. Ruime sorteering in kistjes van 25 en 50 Sigaren, van de goed koopste tot de f ij n s t e merken. Pracht-collectie geïmpor teerde HAVANA'S AFTER DINNER SIGAREN (samengesteld uit de fijnste Havana, St. Felix en Deli Tabakken*) Ruime keuze SIGARETTEN. van de goedkoopste tot de danrste soorten kleine en groote doozenKeurcollectie Egyptische en andere geïmporteerde merken. GROOTE 80 UT EE lil Mi in eerste klas TABAK-, SIGAREN- en SI- GARETTENPIJPEN, SIGARENKOKERS. Aanbevelend, Sigarenmagazijn. 112 Vischmarkt—Hoek Engstraat HEUSDEN. „De Melanen en Vogelenzang" TEL. INT. No. 4 Hoofdvertegenwoordiger J. DE VRIJ, Veeverloskundige te Zevenbergen. Tabak No. 1 f 3.50, No. 2 f3.— No. 3, f 2.50 per 5 pond. HEERENBAAI f 1.—, CUBA (iets bijzonders) f 1.50 per pond. SIGARENf 3.25, f 3.50, f3,75 f4.—, f4,50 f5 en f5.50. RAADSHEEREN, pittig, zacht en geurig f 6. Alles heslist zuiver en vrij van surrogaat. Wederverkoopers rabat, onbekenden postwissel of rembours. Tabak- en Sigarenfabrikanten, WOENSEL. KANTOOR VAN Rechtskundig Adviseur, Havenstr. 5 (nabij 't station) 's-BOSCH. ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeilng van alle voor komende Rechtszaken, zoo wel bij Rechtbank als bij Kanton gerecht, innen van Schuldvor deringen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldei- schers, maken van Contracten, Requesten, enz. enz. Bill ij k e Conditiën. Zondags na 1 nur kantoor gesloten, BIJVOEGSEL Hienwsblad Zeer scherp concarreerende prijzei

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5