voor tel Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Ho. 4028. Zaterdag 23 Oder, Zie thans de prijzen PRIJSVERMINDERING H. VAN HEST ZOON ABDIJSIROOP (Tijdelijke Reclame-aanbieding). Wijnhandel telephoon ie VLIJMEN. Die hardnekkige MORGENHQEST BEHOORENDE BIJ HET Rugpijn bij jonge menschen De menschen hoven de veertig weten, dat rugpijn vaak een nierkwaal aanduidt, maar jonge menschen denken niet altijd hierover na. Jonge mannen wijten het dikwijls aan hun bezigheden en jonge vrouwen aan haar geslacht beide gevaarlijke en mis leidende gevolgtrekkingen, als de nieren de werkelijke oorzaak zijn. Er is niets, wat meer dan onmiddellijke verzorging vereischt. Verwaarloozing sluit ernstige verschijnselen in zich als rheu- matiek, nier-waterzucht, steen, ontstoken nieren en blaas, ischias, spit, graveel en zelfs ongeneeslijke ziekten. Onmiddellijke behandeling vereischt in sommige opzichten zelfverloochening. Vele van de zoogenaamde genietingen des levens zijn slecht voor de nieren. Zware maaltijden, alkoholische prikkels en ongeregelde ge woonten dragen bij tot vorming van over tollig urinezuur en tasten de teere nier filters aan. En nog erger staat u te wachten, als dit kwaaddoend vergif aan de nierfilters ontsnapt en in de spieren, zenuwen en gewrichten kristalliseert. Begin verstandig te leven en gij zult beginnen gezond te worden. Gij kunt uw herstel bevorderen door de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te versterken. Dit geneesmiddel dient uitsluitend voor het regelen en heelen der nieren en blaas, en gaat zoodoende de kwade gevolgen van urinezuur tegen. De werkzaamheid der nieren wordt hersteld, het bloed weder gezuiverd, en de opgehoopte vergitten en vloeibare onzuiverheden worden geleidelijk uit het lichaam verdreven. Op elke echte doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen komt het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen voor. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten a f 1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. Vergadering van den Raad der gemeente WIJK op Dinsdag 19 October v.m. half tien. Aanwezig de Voorzitter, Secretaris, be nevens alle leden. Na opening met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter zou met het oog op de aanwezigheid van den verslaggever, punt 1 vaststelling kohier Hoofd. Omslag, voor het laatst willen bewaren en over willen gaan tot behandeling van de ingekomen stukken. v. d. Velden. Mijnheer de Voorzitter, zou ik eerst mogen vragen, wat de toe voeging bij punt 3 beteekent Ieder Raadslid behoort toch te weten, dat inge komen stukken voor hem ter inzage liggen, wij worden met die toevoeging in een be lachelijk daglicht gesteld. Ik zou gaarne het gevoelen willen hooren van de overige Raadsleden en indien die er net eender over denken als ik, zou ik een motie van afkeuring willen indienen. Roza. Toen ik het convocatiebiljet ont ving, heb direct gevraagd aan den bode, wat dat moest beteekenen, of het de be doeling was ons te beleedigen. Voorzitter. De bedoeling is volstrekt niet geweest er iemand mede te beleedigen, met het oog op het belangrijk aantal in gekomen stukken, hebben wij alleen ge meend den leden er opmerkzaam op te moeten maken. v. d. Velden. Als dit alleen de bedoe ling is, wil ik met Uwe verklaring wel genoegen nemen. Voorzitter. Dan zullen we overgaan tot behandeling der ingekomen stukken Ingekomen is 1. Een verzoek vari de Kamer van Kooohandel te Waalwijk om adhaesiebe- tuiging aan hun adres gericht tot den Directeur-Generaal der Spoorwegen te Utrecht, voor een betere dienstegeling op de lijn Lage-Zwaluwe 's Bosch. Met algemeene stemmen wordt besloten adhaesie te betuigen. 2. Een adres van den Politiebond Lang straat, waarbij de veldwachter dezer ge meente is aangesloten en waarin verzocht wordt de aan deze toegekende drie 3-jaar- lijksche verhoogingen te willen veranderen in drie 1-jaarlijksche verhoogingen, hem vrij geneeskundige hulp met vrije genees middelen te willen toekennen en het on derhoud voor zijn rijwiel te willen ver- hoogen tot f50.per jaar. Het komt den Voorzitter niet gewenscht voor hierover thans eene beslissing te nemer., omdat het rapport is verschenen van de Staatscommissie tot regeling van de salarissen der gemeente-ambtenaren enz waarbij het salaris van den veldwachter wordt bepaald op f 1600. i- per jaar met 7 jaarlijksehe verhoogingen van f 100. zoodat het eindsalaris komt op f 2300.—. Deze regeling, waaraan het Rijk 50 pCt. zal bydragen, moet nog wel goedgekeurd worden door de Kamers, doch deze goed keuring zal zeer waarschijnlijk wel volgen, met inwerkingtreding op 1 Jan. 1921, Spreker zou hierop niet vooruit willen loo- pen en af willen wachten hoe het salaris door het Rijk zal worden geregeld. Het lid v. d. Velden vindt de tegen woordige bezoldiging te laag en zou de drie 3-jaarlijksche verhoogingen willen ver anderen in drie 1-jaarlijksche. Het lid v, Kuijk verklaart zich hiertegen. Geen werkman die geregeld het loon ont vangt wat thans den veldwachter geniet. Door toe te geven aan het verzoek van den Bond stelt men dezen hooger dan Ged. Staten, omdat men de regeling door dit college voorgestelt, niet wilde aannemen. Wethouder Bouman zegt, dat men den veldwachter niet mag vergelijken met een gewoon werkman. De veldwachter heeft zich in den tijd dat hij in de gemeente is, doen kennen als een flink politieman, die dag en nacht dienst doet, om deze redenen zou hij ook aan het verzoek willen voldoen. De Voorzitter zegt niet tegen dit voor stel te zijn, doch liever te willen wachten tot December men weet dan wat de re geering wil, en kan dan nog altijd aan het verzoek voldoen. Het voorstel van den Voorzitter, om het adres aan te houden tot December, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de leden Bouman, v. d. Velden en Boender. 3. Een adres van het Gemeentebestuur van Heusden om, in combinatie met de gemeenten Herpt, Luttelherpt, Oudheusden, Wijk en Genderen een raotorbrandspuit aan te schaffen, waarvan de aansehaffins- kosten f 5800.en het jaarlijksch onder houd f100.zal bedragen. De Voorzitter stelt voor op het adres afwijzend te beschikken. De spuiten in deze gemeente verkeeren in goeden staat en spreker ziet niet veel heil in een motor spuit die te Heusden is gestationeerd. Met algemeene stemmen wordt besloten op het adres afwijzend te beschikken. Naar aanleiding van dit adres vraagt het lid v. d. Velden of al is geinformeerd of de brandput in de Kerkstraat nog is te herstellen. De Voorzitter zegt dat daaraan niet veel te doen is, voor een tijdje is hij in orde te brengen, doch na verloop van een jaar of anderhalf is het weer het oude liedje. Het lid v. d. Velden acht het plicht van den Gemeenteraad er aan te doen wat kan. Bij brand zou men daar in de buurt machteloos staan wegens gebrek aan water. Hij vraagt of misschien met een pomp er op te zetten, die de put geregeld leeg pompt de zaak niet was te verhelpen. Ook wethouder Bouman is er voor, den put in orde te doen brengen, al is het, dat men slechts voor een jaar zekerheid heeft voor voldoende water, dan nog acht hij dit plicht. De Voorzitter zegt toe, bij een deskun dige te zullen informeeren hoeveel het in orde brengen zal kosten. 4. De goedkeuring der Ged. Staten van de aangegeven geldleening groot f 2500, ten behoeve van het Levensmiddelenbedrijf wordt aangenomen voor kennisgeving. 5. Brief van Ged. Staten, waarbij on der terugzending der verordening op de heffiing van Schoolgeld, wordt bericht, dat met deze heffing niet hooger mag worden gegaan dan tot 60 ct. per maand j en per leer ling. i De Voorzitter stelt voor de verordening i in te trekken omdat met de nieuwe on derwijswet binnenkort de heffing van het schoolgeld toch opnieuw geregeld moet worden. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. 6. Circulaire Krijgsman, beslaande 7 bladzijden, die verzoekt tot een uniforme regeling te geraken van de bezoldiging der Gemeente-werklieden in Noord-Brabant. De Voorzitter zegt dat hier geen gemeente werklieden zijn en de circulaire voor deze gemeente geen zin heeft. Besloten wordt, ze aan te nemen voor kennisgeving. 7. Hetzelfde gebeurd met den brief van Ged. Staten inzake premievrij pensioen Gem. Ambtenaren, omdat de Gem. Ambt. premievrij pensioen genieten. 8. Verzoek van de sportvereen. D. V. O. om vergunning voor het bespelen van het zelfde terrein op de Ebbe als vorig jaar is gebruikt. De Voorzitter zou weder vergunning wil len verieenen evenals vorig jaar, tot 1 April. Wethouder Boender zou wel vergunning wiilen verieenen, doch niet als er weder wedstrijd wordt gehouden met muziek. Tevens zou hij bij een dergelijken wedstrijd de herbergen willen doen sluiten. Het lid v. d. Velden zegt, dat men der gelijke dingen niet meer kan keeren, dat men nu eenmaal in een anderen tijd leeft en men daar mee moet gaan. Het lid Boender zegt, dat men, door daaraan toe te geven, al meer eri meer den verkeerden weg op gaat. Het lid v. d. Pol zegt, dat op de leden der rechterzijde den plicht rust dergelijke zaken te remmen. Het lid v. d. Velden verzoekt het lid v. d. Pol, linker- of rechterzijde buiten beschouwing te laten. Hij komt op voor de muziekvereeniging, op welker leden niets valt te zeggen. Hebben er bij fees telijke gelegenheden buitensporigheden plaats, dan rust de schuld daarvan niet op de muziekvereeniging. Deze houdt 2 of 3 avonden per week repetitie, waardoor de jongelui van de straat worden gehouden en den band die hen samenbindt wordt versterkt.Zij voeren op straat geen katten kwaad uit en de politie heeft met hen geen moeite. Hij rekent het plicht een dergelijke vereeniging te steunen zooveel als mogelijk is. De Voorzitter zegt dat hij de muziek vereeniging op alle mogelijke manier wil steunen, doch ook voor het sluiten der herbergen is, bij feestelijke gelegenheden. Bij dergelijke gelegenheden zijn er altijd individuen die misbruik maken van sterken drank -en daardoor wanorde stichten. Het voorstel van den Voorzitter om de Sportvereeniging wederom vergunning te verieenen, wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, tegen stemde het lid Boender. 9. Se rekening van de Lmdbouwver- eeniging «Onderling Belang« te Aalburg De Voorzitter zou de vereeniging in over weging willen geven een accountant aan te stellen, die eenige malen per jaar de boeken komt onderzoeken, dan is meteen een einde gemaakt aan het wantrouwen. Het lid van Kuijk zegt wel eens fsiten te hebben ontdekt, die niet in orde waren. Het voorstel van den Voorzitter wordt hierop aangenomen met algemeene stemmen. 10. Brief van Ged. Staten, berichtende dat het ingesteld adres om bet torenuur werk met den zomertijd gelijk te mogen zetten, niet voor inwilliging vatbaar is. Aangenomen voor kennisgeving. 11. De verordening en instructie voor den correspondent voor de arbeidsbemidde ling worden vastgesteld, zooals zij ter tafel zijn gebracht. Het salaris voor den correspondent der- arbeidsbemiddeling wordt op voorstel van B. en W. bepaald op f 150.met 6 stemmen. Het lid Vos blijft buiten stem ming, omdat hij zich niet voldoende op de hoogte acht. 12. Het schrijven van den Burgemeester der gemeente 's Bosch inzake toetreding tot de vereeniging van Nederl.-Gemeente komt opnieuw ter tafel. Met algemeene stem men wordt tot toetreding besloten. 13. Twee adressen van de heeren A. Michael en D. v. Wijk, om een zwingel- schuurtje met houten wanden te mogen oprichten achter hunne woning. Met alge meene stemmen wordt de gevraagde toe stemming verleend. 14. Teekening van de te bouwen wo ningen te Aalburg met begrooting, worden aangehouden tot een volgende vergadering. De Voorzitter zegt dat de tegenwoordige wegwerker niet meer in staat is zijn werk te verrichten. Dat deze verzocht hem f 2. per week te willen toekennen. Dit ver zoek wordt met algemeene stemmen inge willigd. Het sajaris voor den nieuw te benoemen wegwerker, die 4 dagen per week zal dienst hebben te verrichten, wordt op voorstel van het lid v. d. Velden met alge meene stemmen bepaald op f 10 per week. Goedgevonden wordt eveneens met alge meene stemmen, dat de huisnummering op blikken plaatjes die 22J cent per stuk kosten, zal plaats hebben. De Voorzitter deelt mede, dat de ge meenteraad is uitgenoodigd, de opening bij te wonen van de Tuinbouwcursus op Don derdagavond 21 October. Het lid v. d. Velden dringt nogmaals aan om de 40% toeslag op de pensioenen der gem.-ambtenaren, reeds uit te keeren. De Voorzitter verklaart zich daartegen en zou het rapport van de Staatscommissie in dezen willen afwachten. Daar niemand verder het woord «erlangt en het inmiddels 12 uur is geworden, schorst de Voorzitter de ver gadering om te 2 uur opnieuw te beginnen, doch dan in geheime zitting tot vaststelling Kohier Hoofd. Omslag. o NATIONALE CREDIET.VEREENIGING oenHAAG Carbid per bus vanaf Zaklampen compleet Batterijen Voetpompen met slang Bagagedragers Pedalen Buitenbanden m. 1 j. garantie Binnenbanden Duo stoeltjes Engelsche sturen Kettingschermen Solution per tube Bellen Zadeltasschen Kinderwagenband f 0.50 - 1.— -0.40 -1.50 -1.50 -2.50 -4.50 -2.50 -4.50 -4.50 -1.75 -0.20 -0.50 0.75 1 ct. p. c.M., (gratis monteering) Carbid-lantaarns (prachtsorteering) alleen le kw. vanaf f 6.50. Verder groote voorraad Spatborden, Kettingen, Freeweels, Netten, Olie, Benzine, en alle mogelijke onderdeelen. Zie de etalage! Beleefd aanbevelend, A. DE GRAAFF, Telef. No. 1, MOOUWOII. N.B. A-lles le kw., geen ïuarktronunel. Groote RUNDVLEESCH. Dagelijks verkrijgbaar prima kwaliteit versch geslacht rnnd- vleesch Biefstuk Runderhaas j 4 f135 P6r P°°d Roastbeef Ribstuk a f130 Braadvleesch Lappen Gehak Schenk Polet Neemt proef van onze Boter ham-artikelen uitsluitend eigen fabrikaat. Varkensvleesch aan concur- reerende prijs. Minzaam aanbevelend, M. DE BONT N00TEN, Pelzerstraat Z 104, HEUSDEN. a 11.25 a f 1.10 Het succes dat wij oogsten met onze in Restaurants, Café's enz. danken wij aan de pittige gehalte en zachten smaak der wijnen. Vraagt nog heden bemonsterde offerte. Prij zen zeer concurreereild in evenre digheid der qualiteit, BUITENLAND. Auto's met stoom. In Engeland is men begonnen een licht stocm voituretje te maken, dat van buiten niet te onderscheiden is van een moderne anto. Het heeft een klein keteltje dat auto matisch op druk gestookt wordt met olie. Het heeft twee stoomcylindertjes waarvan de krukstangen rechtstreeks op den wissel gang duwen. De voordeelen van dit nieuwe voituretje zijn geen koppelingen meer, geen ver snellingsbak, geen draaiing van voren of electrische starter, geen motormecanisme met drie duizend toeren in de minuut, geen magneten, noch vonkkaarsen (bougies), een veel zekerder tuig voor een prijs van 250 pond of slechts 12.500 fr. Het eenig nadeel is, dat er acht of tien minuten noodig zijn, om den stoom op druk te laten stoken, maar is dit niet een heel kleintje o Een statistiek ran dooden. Londen, 19 Oct. De staatssecretaris voor Ierland, Sir Ilamar Greenwood, heeft verklaard, dat sedert deri lsten Januari 1920 honderd politie-beambten en 18 mi litairen zijn gedood in Ierland. Bovendien weiden 160 politieagenten en 66 militairen gewond. De staatssecretaris kon geen mededeeling doen van de stappen, welke de regeering zal nemen, doch verklaarde, dat de aan de regeering ter beschikking staande mid delen, ter bescherming barer ambtenaren voortdurend verbetert, (Reuter). kunt U genezen, door voor het naar bed gaan en bij het opstaan geregeld een lepel Abdijsiroop in te nemen. Bij sterken hoestprikkel overdag af en toe nog eens een lepel nemen, om de taaie vast zittende slijm te doen loskomen. De is een wereldberoemd mid del bij vero aderde hoest, verwaarloosde ver koudheid, bronchitis, asthma, hooikoorts, kinkhoest, slijmhoest, influenza, griep. Aan genaam van smaak en on schadelijk, slijmoplossend, verzachtend, zuiverend en genezend. ^ülJSWÖö fciStiiMHOiST l I AKKER. BIJVOEGSEL Jfieuwsblad Portwijnen Prijs per flacon van pl. m. 230 gram f 1.90, van pl. m. 550 gram f3.60,. van pl. m. 1000 gram f6.Alom ver krijgbaar. Eischt rooden band met onze handteekeningL I. Akker, Rotterdam. »d 8«l llf" f"*0

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5