Fa- ALPH. HÖPSCH Uitgebreide collectie FR A NSCH KRISTAL Hoeveel middelen Vughterstraat 19. 's-BOSCH. Levering onder garantie van breuk en bijlevering. :- RHEUMATIEK f in. d.e nieuwste modellen. [SANAPERIN-tabletten HOOFDPIJN TELEFOON 'TIS. en pijnen van allerlei aard. KOKER 75 Cï 5 KOKERS Cz. 15 ^serkrffrjb.N/ apo/fi. endropis/eni Branden. De boerderij van H. de K te Moerges tel is geheel afgebrand. Niets kon wor den gered. Een-koe kwam in de vlam men om. Te Vélddriel ontstond brand in de woning van landbouwer v. K. Het huis brandde gedeeltelijk uit. Schuur en stal met oogst gingen in vlammen op. De brand schijnt ontstaan te zijn doordat kinderen met lucifers speelden. o Dreigend conflict te Tilburg. Te Tilburg is een conflict dreigende ^tussehen patroons en arbeiders in de tex tielindustrie. Er heerscht bij de arbeiders ontevredenheid over de voorstellen van den Pabrikantenbond, o.a. inhoudende loondaling van 1 cent per uur voor verschillende groepen op grond van prijsdaling, de ab normale handelsmnrkten en de lage valuta. Dinsdagavond is de bejaarde portier van de diamantslijperij De Maatschappij te Amsterdam door een auto overreden en gedood. In een bosch dicht bij Balk is een heer gevonden met een schotwonde in het hoofd. Op weg naar het ziekenhuis is hij over leden. Door onbekende oorzaak is de groote landbouwschuur van A. de Steur te Seroos- kerke afgebrand. Er ging veel vlas, hooi en stroo verloren. Het tweejarig kind van G., te Doetin- chem had het ongeluk een kan met ko kende melk over het lichaam te krijgen. De arme kleine is aan de gevolgen over leden. o Een grasjaar. 4920 is in Friesland een enorm gras jaar geweest. Het voorjaor was vroeg en de herfst mooi. Er zijn boeren, die hun melkvee 7 maanden in het weiland hadden. In de gemeente Opsterland werd een stuk land 10 maal gemaaid: om de drie weken stond er telkens weer een flinke snede gras. Dankbaarheid van Weenen. De Weensche bladen maken, naar uit Weenen aan de »N. R Ct.<r gemeld wordt, met dankbaarheid gewag van de nieuwe Nederlandsche hulpbewegiog voor de Oosten- rijksche teringlijders. Zij roemen Neder- land's groote verdiensten bij den steun aan Weenen. o De Rotterdamsche Veiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- sche straat 43, gehouden veiling, werden de volgende pryzeri besteed Kip^ren f 18.30f 25.90 iderim (klein) 3)44.1617.90 Eeideieren 16.00— 17.00 Aanvcer 48000 stuks. larktberlchten te 's-Bosch. Op de veemarkt werden Woensdag aan gevoerd 944 runderen, 7 zeugen en 500 biggen. Er werd besteed voor Kalfkoeien van f500750, kaifvaarzen van f450725, magere ossen en koeien van 1200375, vette ossen en koeien 1ste kwal. f 1.2de kwal. f 0.90 p.p., pinken van f 222— 875, zeugen f 170 200 per stuk, biggen f 34 per week. Vet vee traag, kalfvee williger. o Deodelijk ongeluk. Te Hilligersberg is Dinsdagavond vlak bij de brug aan den Straatweg, een boeren wagen, waarin twee bejaarde vrouwen zaten, te water gereden. Toen na veel moeite de beide vrouwen op het droge gebracht waren, bleek een hunner reeds te zijn gestikt. De andere is in hoogst zor- gelyken toestand per automobiel naar het ziekenhuis gebracht. o Dubbel treurig. Zaterdagmiddag is te Den Haag een 12-jarige door een auto gedood. Een bij zonderheid verhoogt het tragische van het ongeluk de vader van het overreden knaapje was juist dien morgen van een lange bui- tenlandsche reis thuis gekomen hij hoopte zijn zoon na schooltijd voor 't eerst weer te zien. o Door eeu rat gebeten. Het jongste kind van den veehouder Spoelstra te Houtigehage werd bij nacht door een rat aangevallen in haar ledikantje en zoo erg gebeten, dat geneeskundige hulp noodig was. Droerig ongeluk. Maandagmiddag bij het uitgaan van de scholen is in de Borneostraat te Amsterdam een droevig ongeluk gebeurd. Fen meisje van acht jaar liep met haar pop te spelen op straat en werd door een paar jongens uit de buurt nagezeten. Het kind wilde hen ontwijken eri liep daarbij tegen de paarden van een in gang zijnden oliewagen aan, met het gevolg, dat zij struikelde en de wielen haar over het hoofd gingen. Zij werd dood opgenomen. o Rijkskeuring van hengsten. Bij de te 's Hertogenbosch gehouden rijkskeuring van hengsten werden goedge keurd Rinaldo, van A. Verschoor, Almkerk. Cordaat, van Hengsteriassociatie »Box- meer e. o.«, Cuijk. Custus, van Gebr. Oerlemans-v. de Schans Drongelen. Mapyol, van Hengstenass. Alphen, te Alphen. Dragon d'Herse, van Ass. »De Volhar ding* te Boxtel. Jonanus, van W. v. d. Langenberg te Esch. Bienvenu. van Ver »Rosmalen e. o.« te Rosmalen. l'Orphelin, van Wed. A. van Erp te Oss. Conquérant de Meslin, van Wed, A. van Erp te Oss. Wannes de Bievène, van W. v. d. Lan genberg te Esch. Madere d'Hoorebeke, van Wed. A. van Erp te 0s%^ - - Nepos, van W. v. d. Langenberg te Esch. Vicinaz de Maire Bois, van Gebr. van Geffen, Uden. Fox de Bou, van W. v. d. Bosch te Nuland. Boston, van de N. V. Z. B. Landb.ond. »De Toekomst« te Diessen. Zonneslag, van Th. Hanegraaf te Ros malen. Hippocrite, van Kind. J. B. Timmermans te Moergestel. Jarnac de Thines, van A. v. d. Langen berg te Helvoirt. Tunis, van denzelfde. Tavori de Valmont, van Kind. J. B. Timmermans te Moergestel. Cambririus III, van Ass. Maasland te Alem. Moordenaar ontdekt. Op het einde van de maand Juni werd op een vroegen ochtend dicht nabij het gren§kantoor de Locht, gem. Heerlen, het lijk gevonden van den bakkersknecht Spierts uit Heerlen. Spierts had een bezoek ge bracht aan zijn meisje te Morbach en zou spoedig in het huwelijk treden. 's Avonds toen hij naar zijn kosthuis wilde terugkeeren, werd hij overvallen, be roofd en laaghartig vermoord. Aan het hoofd waren bloedende wonden. Langen tijd bleef de misdaad onopgehelderd de arrestatie van eene verdacht kon niet be stendigd blijven. De Kriminal-polizei te Aken heeft thans den moordenaar te pakken, 't is een Bel gisch soldaat van de bezettings-troepen hij patrouilleerde per fiets langs de gren zen. Een sterke aanwijzing tegen den Belg is, dat, in de kazerne te Aken in een kastje op de chambrée, een fietslantaarn is in beslag genomen, eigendom van den vermoorde. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 401 uur. Heusden. Het paard van S. uit Oud- Heusden sloeg op hol, terwijl de man op de kar stond. Hoek Herptsche en Putter- straat kon het zijn draai niet nemen, waar door het pardoes tegen een woning opliep. Paard en voerman kwamen op den grond terecht, doch hadden weinig letsel. Toen M. v. d. P. alhier woonachtig, in 's Bosch zijn werkzaamheden verrichtte als schildersgezel, had hij het ongeluk een scherp ijzer op den voet* te krijgen, waar door een paar teenen nagenoeg werden afgesneden. Hij werd ter verpleging opge nomen in een ziekenhuis aldaar. In de Raadsvergadering van de gemeente Hedikhnizen kwam o.m. aan de orde Schrijven van bet gemeeetebestnur van Heusden, houdende de mededeeling dat ze plannen opperden om tot aanschaf fing van een motorbrandspuit over te gaan. Het gemeentebestuur van Heusden wijst er verder op, dat voor de omliggende ge meenten dit ook van groot belang is en vragen derhalve of Haarsteeg genegen is om voor gemeenschappelijke regeling tot aankoop daarvan over te gaan. De Voorzitter zegt dat Burg. en Weth. voorstellen op dit verzoek niet in te gaan. Vrede. Als Lutterherpt nu door Herpt werd geholpen, dat zou wat anders zijn. Voorzitter. Als er in Luttelherpt brand is, zal Herpt niet thuis blijven en wij hel pen Herpt weer door in de Hoeven hulp te verleenen, dat is afspraak met elkander. Met Heusden een overeenkomst is gekke- werk. Bovendien moesten de spuiten iets voor de assurantie zijn. De gemeente heeft er niets dan last mee. Vrede. Herpt heeft wel eens geweigerd om hulp te verleenen in Luttelherpt. Het moet goed worden afgesproken. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Op Donderdag 11 Nov. werd door de Heeren Verhoeven en genoodigden met 6 geweren onder Oudheusden het navol ger de geschoten 75 fazanten, 18 hazen en 1 houtsnip. Aalst. Nabij het veerhuis alhier zal eene weegbrug worden opgericht. Met de daaraan verhouden v<atk2aan.'uëöen werd reeds een begin gemaakt. Almkerk. Mej. R. C. M. Koolwaay, onderwijzeres aan de O. L. School te Gar deren, is in gelijke betrekking benoemd te Giessen. Ged, Staten dezer provincie hebben hunne goedkeuring onthouden aan het Raadsbesluit dezer gemeente, betreffende de procedure in verweer in rechten, aan gaande de uitbetaling van het salaris .over 1919, van den Heer K. Punt, als Burge meester dezer gemeente. Besoijen. Vorige week Donderdag vervoegde zich bij de leden van het Kerk bestuur der Ned. Herv. Kerk te Besoijen een soort heer, die zich aanmeldde als een in dienst gestelde vati de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te 's Gravenhage. Hij vertelde de opdracht van genoemden Kerke raad uit 's Gravenhage te hebben om al de kerkeraadsleden der Ned. Herv. Kerk af te reizen en aan hen te verkoopen een Bijbeltekstje voor den minimum prijs van f5.—. De opbrengst hiervan was voor de in nood verkeerende Duitsche kinderen, die niet in staat waren naar Nederland te komen. Bewogen door dé vleiende woorden en het edele doel en misleid door de vele handteekeningen uit naburige plaatsen, tee kenden in Besoijen vier leden van den kerkeraad in voor vijf gulden. Toen de man echter weg was, hadden de koopers er toch geen vrede mede en kwam 't geheele verhaal hun wel wat ver dacht voor. Bij informaties bleek den kerkeraad te 's Gravenhage niets van de heele zaak bekend te zijn en blijkt, dat alzoo vier inwoners van Besoijen, die meen den hierin een goede en menschlievende zaak te steunen, de dupe geworden te zijn van een brutalen en gemeenen oplichter. 't Geval is onmiddellijk aangegeven bij den wachtmeester der maréchaussees te Besoijen en 't is van harte te hopen, dat het zal mogen gelukken om dit sujet spoe dig achter de tralies te krijgen, opdat nog niet meerdere lieden het slachtoffer worden van de treurige aanstellerij van dezen schelm. Capelle. De heer W. Kuipers, brood bakker te Vrijhoeve Capelle is benoemd tot controleur op het bakkersbedrijf. Drnnen. In den stal bij den land bouwer A. Smits is het mond- en klauw zeer wederom uitgebroken. Dassen. Naar wij vernemen zal de papierfabriek »De Maasmond* over 14 dagen worden stopgezet tengevolge van de groote slapte in het bedrijf. Voor de ruim 300 personen waarvan ruim 60 uit onze gemeente een leelijke strop. Zoolang de markt zoo laag blijft, zal tegen Duitschlarid absoluut niet te concur- reeren zijn. Genderen. Begunstigd door het mooie weder loopt hier het vee meestal nog in de weide, alhoewel het gras zoo goed als op is. Het bietenblad wordt nu in de weide aan het vee gevoederd. De veeprijzen zijn de laatste tijd weer enorm hoog. In vette varkens is niet veel handel, evenwel zijn de prijzen weer iets stijver. De han del in paarden is ook niet heel vlug, ter wijl toch de prijzen hoog zijn. Het bouw land is in geen jaren zoo droog geploegd als thans zoodat een goede grondstructuur kan verwacht worden. Met het gezaaide ziet het er echter treurig uit, alleen het heel vroeg gezaaide graan is opgekomen, van hetgeen wat later is gezaaid is echter nog niets geen ontkieming te bespeuren. Hedel, 8 Nov. Op de heden gehou den paardenmarkt waren aangevoerd 1893 paarden en veulens. De prijs derjarigen was f 200 tot f 800 en der veulens f 250 tot f 500. Handel traag. Nederhemert. Onder overgroote be langstelling van familie en ingezetenen vierde de Wed. Bruijgom gisteren haar 100ste verjaardag. Nadat het nog tamelijk krasse oudje des voormiddags door de au toriteiten was gecomplimenteerd, kwamen des namiddags de gemeentenaren in groo- ten getale haar gelukwenschen en werden haar alstoen serenades gebracht door mu ziek- en Zanggezelschap van Nederhemert. Was zij 's morgens reeds zes uur opge staan, des avonds ongeveer vijf uur ver langde zij ter ruste te gaa.ive'ii was het feest afgeloopee.. Tjoor de buren was een passende Eereboog opgericht, Raamsdonk. Maandagmiddag geraakte een paard met kar van den landbouwer J. B. in de haven op het Dorp. Met veel inspanning gelukte het den omstaanders paard en kar op het droge te brengen. Veen. Tot onderwijzer aan de openb. school alhier is benoemd dhr. van Zijder - veld te Zoelen. Wel-Ammerzoden. Zondag 7 Nov. was voor de Ned. Herv. gemeente alhier een blijde dag. Na aeht maanden vacant te zijn geweest, deed ds. A. A. van Stipriaan Luïscius, gekomen van Rijsoord, zijn intrede. Als bevestiger trad op ds. B. Tichelman van Scheveningen, wiens eerste standplsats deze gemeente was. Z.Eerw. had tot tekst Prediker 8 4aWaar het woord des konings is, daar is heerschappij. 's Namiddags verbond de nieuwe leeraar zich aan zijne gemeente met de woorden Wij prediken Christus, den gekruisigde, 1 Cor. 1 23a. Beide keeren, vooral des namiddags, vulde een talrijke schare het vriendelijke kerkgebouw. Behalve de be vestiger en de consulent ds. Kluin van Nederhemert, waren aanwezigds. Bins van Zalt-Bommel, ds. Fontein van Hur- wenen, ds. Rijnenberg van Genderen en ds. Hermanides van Hulst. heeft U al beproefd ter genezing van steenpuiten, negenoogen, bloedvinnen, fijt, wratten, likdoorns, winterhanden, wintervoeten, open beenen, zwerende borsten, ring-, baard-, dauwworm, brandwonden, verouderde wonden en allerlei zwerm Het eenige middel, dat beslist en binnen enkele dagen genezing brengt is de Oprechte Winsamer Zalf. Prijs per bus f0.75 en fl.35. (Hoe grooter bus, hoe voordeeliger in 't gebruik.) Veikrijgb. bij Apoth. er Drogisten en Winkeliers en te HeflSden bij J. N. W. Biugman, Coiffeur, Boter markt 's Bosch Gebrs. Verhees, Or- thenstr. 28 en Vughterstr. 77; Gorin- Chem, Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.; Waalwijk, Drog. De Toko, t/o de Markt: Baardwijk, G. Bijnen. Waar niet ver krijgbaar is verkoopers gevraagd. fien.-Agent J C. DE VRIES, Winsum (fir.) MIJNHARD!"! hoofdpuu-TASUTTWI NAGEKOMEN BERICHTEN. Hensden. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Maandag 15 November 1920, des namiddags half acht uur. Agenda 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de Heer H. van Herwaarden. 4. Aanbieding gemeente-begrooting 1921 5. Rekeningen over 1919 en begroo tingen voor 1921 Godshuizen. 6. Benoeming Regent Godshuizen we gens gewone aftreding van den Heer L. J. Veerman. 7. Vaststelling van 2 suppletoir-kohieren voor de heffing van schoolgeld. 8. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening regelende de samenstelling eener schoolcommissie. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening regelende de heffing van leges. 10. Brief van Ged. Staten en Kon. Besluit inzake jaarwedden-regeUog veld wachters. 11. Verzoek der Voetbalvereeniging Juliana om gebruik van een oefenterrein nabij den loswal. 12. Bezwaarschriften Hoofde!. Omslag. Werkendam. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente is beroepen Ds. Kolkman uit Oudekerk aan den IJsel. Capelle. A.s. Woensdag 17 dezer hopen de echtelieden Janus Wagemakers en Huiberdina Bogers, in de Nieuwstraat al hier, hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Ongetwijfeld zal het den braven oudjes dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Sprang. In verband met het afsterven vari wijlen Dr. A. Kuijper, zal hedenavond 8 uur in het Chr. Volksgebouw vanwege de A. R. Kiesvereeniging een vergadering worden gehouden, om te gedenken wie, en wat, dezen grooten leider voor de A. R. Partij is geweest. PREDIKBEURTEN. 14 November. en nm. 6 u. ds. André. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Barth. Woensdagav. 7 u. ds. Barth. Ger. Gem. vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. Reenen. Donderdagav. 6,30 u. ds. v. Reenen. Voorb. H. A. Denderen, vm 9,30 u. ds Rijnenberg. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. v. d. Sluis. S'Oravenmoer, nm. 2 u. ds. Jonkers van Waspik. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst.^ Chr. Geref. kerk v.m. 9.30' en n,m. 2.30 u. leesdienst. Reesbeennm. 2 u. ds. Bakker. Nederhemert, Nz. vm. 9,30 en Zz. nm. 2 u, ds. Kluin. Ger. Kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Ger. Kerkvm. 9,30 leesdienst en nm. 2 ds. Bosch v. Almkerk. Uitwijk, nm. 2 u. ds. de Wit en nm. 6 ds. Dekker van Waardhuizen. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Gobrwkf /vertegen i »i«niiMRi/i«mkokfrsvan verkrijgbaar bi) apoth. en drogisten Reusdenvm. 10 en nm. 5 u ds. Huij- gens. Coll. Diaconesst nhuis. Geref. kerk, vm. 9,30 u. lees- en nm. 6 u. ds. v. d. Sluis van Genderen. Werkendamvm. 9.30 u. dr. Gobius du Sart van Woudrichem. Geref. kerk A, vm. 9,30 u. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Bakker. Andelvm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Almkerk,vm. 9,30 en nm. 2 u. dr Montijn Ger. Kerk vm. 9.30 u. ds. Bosch en nm. 2 u. leesdienst. Aalstvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Doeverenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Nauta. Drongelen, vm. 9,30 u. ds. v. Asch. Eethennm. 2 u. ds. van Asch. Sprang, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 2 u ds. Kolkert. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. van Garderen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2