Fa. ALPH- HUPSCH Uitgebreide collectie FRANSCH KRISTAL RUN Sanaperin Hoeveel middelen 's-BOSCH. Vughter straat 19. V Levering onder garantie van breuk en bijlevering. MA'AG maagzuur, slcchle in de nieuwste modellen. EN KOUDE I 7 swoop TELEFOON 715. Een gerecht tusschen whisky-dieven, en politie. Zondagavond is het meldt het Hbld. te Newark bij New-York tot een gevecht ge komen tusschen 20 whisky-dieven en onge veer een dubbel aantal politieagenten. Meer dan honderd schoten werden gelost zonder dat er intusschen iemand werd geraakt. Het terrein van((den strijd was het goede ren-emplacement van de Pennsylvania- Railway, waar voor een waarde van twee honderdduizend gulden aan whisky in drie goederenwagens geladen was. De dieven verschenen in den vooravond met zeven gestolen vrachtauto's, voorafgegaan door een automobiel, waarvan de inzittenden den wachthebbenden politieagent ontvoerden, hem een heel eind wegreden en in een greppel deponeerden. De dieven hadden aldus 6 uren((onge- stoord werk voor den boeg. De whisky was zorgvuldig verpakt en de dieven moes ten de wagens openbreken en de rekken, waarop de vaten lagen, doorzagen voor zy in staat waren hun buit weg te nemen. Er waren reeds twee vrachtauto's weg, toen er een locomotief het terrein opreed. Een jongmensch, dat er uitzag als een spoorwegambtenaar, vroeg den machinist den whisky trein een eind op te ryden, opdat de «arbeiders* hun vrachtauto's tegen den goederenwagen konden zetten. De machinist was op het punt te gehoorzamen, toen zijn achterdocht gewekt werd door het aanbod van een vaatje whisky. Een uitvlucht bedenkend beloofde hij over tien minuten terug te zyn, zoodra hij een wagen voor bevroren vleesch had verwijderd. Hij verscheen met een goederenwagen met politieagenten, die met hun revolvers het vuur openden. Sommige dieven klommen op andere goederenwagens en anderen lie pen langs de treinen, al vluchtend het vuur der politie beantwoordend zy wisten te ontkomen, doch lieten de lading van vijf der zeven vrachtauto's achter. o Aanslagen ap postkantoren. Te Dortmund en Gelsenkirchen zijn ver metele aanslagen op postkantoren gedaan. Gemaskerde roovers hebben er de ambte naren gedwongen de kas af te geven. Te Dortmund bedroeg de buit 107000, te Gelsenkirchen 45000 mark. Smokkelarij aan de Nederlandsche grens. In het douane-gebied Keulen zijn in één week van de maand October in beslag ge nomen de volgende uit Nederland gesmok kelde artikelen: 793.730 sigaretten, 1300 sigaren, 856 K.G. tabak, 5123 K G. koffie. 10.000 K.G. tarwemeel, 143 K.G. cacao, 118 K.G. zeep. Gearresteerd werden 1525 smokkelaars in dezelfde week. o Een drastiseh bewys. In de kliniek van den beroemden psy chiater Hofrat Wagner-Jauregg te Weenen kwam Zaterdag een jong meisje, dat den geleerden met een revolver bedreigde. Het schot ging evenwel niet af, daar het wapen, zooals later bleek, met papieren proppen was geladen. Wagner-Jaureg verklaarde, dat het meisje ontoerekenbaar was en leverde haar aan de politie over, die haar toen in een psychiatrisch kliniek liet op nemen. Het Weensche blad «Der Morgen* deelt nu mede, dat het meisje, Mia Osta, het medium is van den hypnotiseur Walter Seenen en ter goedertrouw heeft gehandeld, ten einde Wagner-Jauregg, die een be strijder van het hypnotisme is, metterdaad te bewijzen, dat deze ongelijk heeft. De geleerde had namelijk, dat het onmogelijk was ee^ medium tot het begaan van een misdaad te dwingen. Een ernstige handelscrisis in Amerika. De crisis in den handel veroorzaakt door het uitblijven van orders heeft haar hoogste punt bereikt. De grossiers van bijna alle branches, wier pakhuizen overvol zijn met dure goederen, welke zij niet van de hand kunnen doen, hebben besprekingen gehou den met bankiers om middelen te beramen, hoe men indien mogelijk zonder de grootste schade, uit de crisis kan Komen, De meeste van deze handelshuizen verliezen bij deze tegenwoordige marktprijzen op hun opgeslagen goederen tot 60 °/0. De kleine firma's zullen voor een deel in financieele moeilijkheden raken, hetgeen voor som mige reeds het geval is. Een makelaar te Milwaukee verloor op twee dagen meer dan 500.000 dollars waarna hij zelfmoord beging. De restaurants hebben thans hun levensmiddelen 30 °/0 verlaagd. De textiel- waren zijn in de winkels tot 25 35 verlaagd. De fabrieken iri de textiel-, automobiel-, metaal- en gummi-waren-branches willen den arbeidstijd tot op de helft terugbren gen, daar de loonsverminderingen van grooten (omvang nog geen invloed op de prijzen hebben uitgeoefend. De werkeloos heid is gedurende de laatste paar weken schrikbarend toegenomen. Amerika en Japan. De Times verneemt uit New-York, dat de laatste hand is gelegd aan het ontwerp eener overeenkomst tusschen Japan en Amerika, waarin de rechten der Japanners in Amerika en der Amerikanen in Japan worden omschreven. Het ontwerp zal worden voorgelegd aan de betrokken re geeringen. o Kornfeld gearresteerd. De oplichter Rud.. Kornfeld, die door het vertoonen van koopcontracten van villa's en landgoederen, die hij echter niet betaalde, een reusachtig crediet wi3t te verschaften en op die wyze oplichterijen pleegde, die in de millioenen loopen, is thans te Weenen gearresteerd. Prijsdaling in Engeland. Uit Londen wordt geseind De prijzen op de voornaamste handels markten vertoonden verdere teekens van slapheid, en in sommige gevallen heeft de daling, die sedert eenige maanden aan den gang is, den groothandelsprijs teruggebracht tot zeer dicht bij het peil van voor den oorlog. Gisteren was de nederwaartsche prijs beweging het meest te merken in granen, katoen, oliën en terpentijn, en de hoofd oorzaak daarvan was groote verkoopingen, klaarblijkelijk met het oog op nog erger waardevermindering en een zeer beperkte vraag naar verschillende artikelen. In handelskringen is men thans van meening, dat katoen niet meer dalen kan, maar dat wol nog meer zal dalen. Ondertusschen schommelen de détail- prijzen van een aantal artikelen, maar de groote daling, waar het publiek hier op wacht, blijft nog uit. o Door roovers overvallen. Naar verluidt zou prins Arfa, de leider van de Perzische afgevaardigden bij den Volkenbond, na zijn vertrek uit Teheran tusschen Ispahan en Sjiras aangevallen zijn door een bende roovers, die zijn secretaris hebben gedood en zijn papieren gestolen. Prins Arfa wist den dood te ontloopen en wordt thans te Genève verwacht. JAPAN. Een Japansche uitvinding. Een student van 26 jaar, genaamd Kintaro Saito, uit Tokio, heeft volgens de H o c h i een belangrijke uitvinding ge daan. Hij heeft namelijk een middel ge vonden om papier zoo taai te maken, dat het zelfs in natten toestand niet kan scheuren. Dit middel, bestaande uit een vloeibaar chemisch preparaat, kan bij elke soort papier worden aangewend en is van groote waarde voor de vervaardiging van talrijke zaken, zooals b.v. papieren geld, papieren zonne- en regenschermen, reis kaarten, enz. enz. De Japansche regeering heeft zich met den uitvinder in verbinding gesteld, die de patentrechten reeds heeft verkregen. Er zij bij vermeld dat dit nieuwe papier niets heeft te maken met het zoogenaamde waterdichte papier, maar evenals alle gewoon papier kan worden natgemaakt. in de Oij/vt; ucüd eu uiiiueuza e&nqezlchtspijn,sebraito tabletten koker p cï bjj opoftién drogisten FABft. AriUNHARDT ZEIST. BINNENLAND. Hondsdolheid by koeien. Het blijkt, dat de dolle hond, die door zijn tocht van Emmercompascuum naar Assen dwars door midden-Drente, niet alleen vele honden heeft gebeten (een 50-tal is reeds afgemaakt) doch ook ander vee heeft ge ïnfecteerd. Op last van den districtsveearts zijn te Zweeloo twee koeien afgemaakt, welke door genoemden hond waren gebeten. Het onderzoek van de koppen der dieren, opgezonden naar Utrecht, had tot resultaat, dat de dieren lijdende waien aan honds dolheid. De rijksveearts Piel, die met de behandeling der afgemaakte dieren was be last, is thans ingeënt en blijft voorloopig te Utrecht in observatie. Het spoor van den hond is niet geheel te volgen. IfliliiE en slijm op de borst, is Prijs pop flacon f175 löST be taaiste slijmen @p nhhq PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kiriderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 10—1 uur. Hensden. Te Oudheusdeu wordt een cursus in paarden-kennis gehouden vanwege de Afd. van de B. C. Boerenbond. Leider is de Heer Hilwig veearts alhier. Donderdagavond bracht de Heus- densche Harmonie eene serenade aan den heer H. v. Herwaarden, naar aanleiding zij ner toelating tot raadslid dezer gemeente, en maakte daarna nog eene muzikale wan deling door de stad. Werkendam. De eerste uitvoering der Harmonievereeniging «Concordia* in dezen winter is uitnemend geslaagd. De verschillende muzieknummers werden onder leiding van den bekwamen directeur, den heer J. I. Bril, op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd, zoodat zij de goedkeuring van het talrijke pubiiek mochten verwerven. Ook het duo Cornelissen en Boeren van 's Bosch heeft met zijn voordrachten zijn goeden naam, die het reeds sedert lang alhier bezit, gehandhaafd. Een gezellig bal besloot deze uitvoering. Onze dorpsgenooten de heeren W. Pijpe en Chr. van Oversteeg hebben te Middelburg met goed gevolg het voorloopig machinisten-examen afgelegd. Ook zullen zij binnenkort naar Indië vertrekken om werkzaam te zijn op de booten van de Maatschappij «Zeeland* in Indië. Dinsdagmorgen ontstond er een begin van brand op de zolder van den timmerwinkel van Bakker, vermoedelijk door het vliegen van vonken uit de motor. Gelukkig weruen er bytijds een paar em mers water op het vuur gegooid zoodat het spoedig gebluscht was. Almkerk. Ingaande 1 Januari 1921 is aan C. v. Dijk, gemeentebode alhier, alszoodanig op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Naar wij vernemen, worden alhier aan den Uppelschendijk ernstige pogingen in 't werk gesteld, tot het oprichten van een fanfare. Capelle. J.l. Woensdag vierden de echtelieden Janus Wagemakers en Huiberdina Bogers hun gouden bruiloft. Ter eere van deze gelegenheid was door de buurt bewo ners een eere boog voor de woning ge plaatst, die des avonds verlicht was met lampions. Den geheelen dag door werden deze luidjes overladen met felicitaties en geschenken. Ook wij kunnen niet nalaten dit gelukkig paar van harte te feliciteeren en hopen dat dit gouden feest eerlang ver vangen zal worden door een diamanten. Dussen. Heden had alhier de 72-jarige C. Bouman het ongeluk bij het boomen rooien uit een boom te vallen en in een sloot terecht te komen. Spoedig werd hij in de naastbijgelegen woning binnengedra gen, waar spoedig docter de Groot ter plaatse was, die zware inwendige kneuzingen con stateerde. Na ontdaan te zijn van zijn nat pak werd hij per rytuig huiswaarts gebracht. Drongeleü. De jongedames, Marie Dijkstra en Jo Lagendijk behaalde heden te 's Hertogenbosch diploma machine schrijven. Meeuwen. De Zangvereeniging «Kunst naar Kracht* alhier is wegens gebrek aan krachten opgeheven. De a.s. tienjaarlijksche volkstelling zal al hier plaats hebben onder leiding van den heer P. W. Sprong gemeente secretaris, terwijl als teller is aangewezen C. de Raad volontair ter secretarie. Het aandeel der Militielichting 1921 zal voor deze gemeente bedragen 6 en in dien de voorgestelde verlaging van het con tingent tot stand komt 4. Nederhemert. De Wed. Bruigom, die Donderdag 11 Nov. haar 100ste verjaardag vierde, is Woensdag j.l. overleden. De Chr. Jongelingsvereeniging «Jes. 40 8" hoopt Woensdag 24 November haar 53-jarig bestaan te herdenken. In de voorafgaande Godsdienstoefening zal als spreker optreden Ds. Huijgens uit Heusden, Daarna heeft er een gezellig samenzijn plaats in het lokaal der vereeniging met leden, begunstigers en verdere genoodigden. Nieuwendijk. Ds. H. de Bruin predi kant der Geref. Kerk alhier heeft voor het beroep tiaar Stadskanaal bedankt. Raamsdonksveer. Door het Bestuur der Chr. School werd tot onderwijzeres benoemd de eenige sollicitante, Mej. Bloem uit Ginneken, die evenwel bedankte wegens bonoeming te Breda. Zuster Hazevoet uit Aalsmeer werd door het Bestuur van het Groene Kruis alhier benoemd als Wijkverpleegster. Sprang. Na des voormiddags door Ds. Ewoldt van Gameren tot het dienst werk te zijn ingeleid met een predikatie over Romeinen 10 15b deed onzen vroe- geren predidant Ds. Groeneveld j 1. Zondag middag zijn intree, bij de Ned. Herv. Gemeente van Zuilichem en Nieuwaal, zijn Eerw. sprak naar aanleiding van Jesaja 55 1. Beide malen was het kerkgebouw overvol. Als gevolgen van de predikants vacature bij de Ned. Herv. Gemeente al hier zal dit jaar geen kerkeraadsverkiezing zijn. Woudrichem. De 18-jarige visscher Bastiaan van Straten uit deze gemeente is Maandagavond bij het uithangen van een lantaarn op een ankerkuil even boven het fort Loevestein te water geraakt en ver dronken. Voor zijne ouders, wier eenige zoon hij was, was het voorwaar een droe vig verlies. Zaltbommel, 16 Nov. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 144 biggen. Met tamelijken handel variëerden de prijzen van f 25 tot f 40 per stuk 3000 eieren, prijs 19 tot 23 cent per stuk 380 K.G. boter, boerenboter fl.70 roomboter f 1.80 per I K.G. Op de veemarkt was geen aanvoer. IMCM spijsvertering.oprispirgj Pi J ll&n g«brek aan eetlust. Gebruikt MUNHARDTS MAAG-TABLETTE M PR!*» RE9 MOKER 75B'J APQT(t«, DBOGlirin Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Julius Fred. Theod. en Otto Job., z. v. W. F. G. Wolffensperger en van B. de Bie Nicolaas Hend. z. v, J. J. Xhofleer en van M. Hölzhen. Overleden: G. de Hart, 65 j., echtg. van den Brekel. WERKENDAM. Geboren: Corn. H., z. v. P. Visser en W. Marcelis Ida Adr., d. v. M. Ippel en A. EversHendrikus, z. v. P. Versluis en M. Ippel. Ondertrouwd: M. A. Zwets, 40 j. en M. J. H. Lips, 20 j. I. Damen, 32 j. en A. v. Zanten, 30 j. Getrouwd: C. v. Laren, 29 j. en J. Visser, 23 j.J. A. Visser, 23 j. en N. Baggerman, 21 j.J. Maasen 21 j. en B. Visser, 24 j Overleden: A. de Leur, 8 mnd. NEDERHEMERT. Over October 1920. Geboren: Klaas, z. v. G. W. de Vries en M. G. Jansen Pieter Adr. z. v. W. H. Kozijn en J. C. Treffers Cornells, z. v. C. Sprong en H. A. van Ooijen Antonius, z. v. B. v.d. Pol en A. Struijk. Overleden: Willem Oomen, 8. m. heeft U al beproefd ter genezing van steenpuiten, negenoogen, bloedvinnen, fijt, wratten, likdoorns, winterhanden, wintervoeten, open beerien, zwerende borsten, ring-, baard-, dauwworm, brandwonden, verouderde wonden en allerlei zwerm Het eenige middel, dat beslist en binnen enkele dagen genezing brengt is de Oprechte Winsumer Zalf. Prijs per bus f 0.75 en fl.35. (Hoe grooter bus, hoe voordeeliger in 't gebruik.) Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten en Winkeliers en te HeflSdeil bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's BOSCh Gebrs. Verhees, Or- thenstr. 28 en Vughterstr. 77; Gorin- Chem, Firnaa Schoon, Apoth. Hoogstr.; Waalwyk, Drog. De Toko, t/o de Markt; Baardwyk, G. Bijnen. Waar niet ver krijgbaar is verkoopers gevraagd. Gen.-Ageut J. C. DE VRIES, Winsum (Gr.) PREDIKBEURTEN 21 November. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdiens*. Geref. kerk A, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. André. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Barth. Woensdagav. 6.30 n ds. Barth Ger. Gem. vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. Reenen. Donderdagav. 6,30 u. ds. v. Reenen. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Bosch. Genderen. Bed. H. A. Genderen, vm 9,30 u. ds Rijnenberg. Geref.'kerk, vm. 9,30 en nm 2 u. ds.^v. d. Sluis. s-Gravenmoernm. 2 u. ds, Louwe Kóoijmans. Geref. kerk. v.m. 9.30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk v.m. 9.30 en n.m. 2.30 u. ds. Wisse van 's Gravenzande. Ger. Kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. vermoedelijk een predikant. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. van Garderen. en nm. 6 u. ds. Dekker van y Waardhuizen. neemt bij aporh. en drogisten IFABR. A MIJNHARD!"ZEIST. Heusden, vm. 10 en nm. 5 u ds. Huij gens. Werkendam, vm. 9.30 u. ds. Benders van Rijswijk. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Bakker. Andel, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Almkerk, vm. 9,30 u. dr Montijn. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Doeveren, nm. 2 u. ds. Rijnenberg van Drongelen, nm. 2 u. ds. v. Asch. Eethen, vm. 9,30 u. ds. van Asch. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Bakker. Nederhemert, Nz. nm. 2 u ds. Kluin. Sprang, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Kolkert van Loon op Zand. Uitwijk, vm 9,30 en nm. 2 u. ds. de Wit Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 2