voor iel Land van flensden en Aliens, de Langstraat en de fiommelerwaard. flo. 4036. Zaterdag 20 NovemUer PRIJSVERMINDERING Wat zijn ze fijn! de Leo-ïictor-sigaren. i. VOS-v. MERSBER6IN Adverteert in tiit Blad Een x proeven, wordt altid gebruiken! RUN P VLEESCH. Hoest Verkoudheid Keelpijn. Goede gewoonten, Goede gezondheid. M. DE BONT N00TEN, BEHOORENDE BIJ HET Een minder goede gezondheid korat zel den zonder oorzaak. Personen, die ie veel eten, zich overwerken, te veel rooken, te veel alcohol gebruiken, laat naar bed gaan en geen lichaamsbeweging in de buiten lucht nemen, moeten in gezondheid achter uit gaan. Hun leefwijze is te laken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken als bloeafilters ais zij gezond zijn, filtreeren zij de onzuiverheden uit het bloed, maar zij verzwakken bij overspanning Bij zwakke nieren geschiedt de filtratie onvol komen en blijft het schadelijk urinezuur in het gestel achter. Dit is de oorzaak van rugpijn, urinekwalen, duizeligheid on natuurlijke loomheid, verlies aan gewicht, aanleg voor waterzucht, ontsteking van de nieren of blaas, rheumatische pijnen en zenuwachtigheid. Goede gewoonten verschaffen een goede gezondheid door afvoer van het urinezuur en verlichting van de taak der nieren. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u hierin bijstaan zij versterken zwakke nieren, lenigen de urinekanalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevorderde ge vallen van nierwaterzucht, rheumatiek, steen en dergelijke urinezuur kwalen. Gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien noodig, is op zichzelf een goede gewoonte gij kunt geen verstandiger begin maken dan met dit speciale niergeneesmiddel. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten f 1.75 per doos. Openbare vergadering van den Raad der gemeente MEEUWEN, gehou den den 13 Nov. 1920. Afwezig de heer A. v. d. Beek. Voorzitter de heer D. F. Brune, Burge meester. Secretaris de heer P. W. Sprong. 1. Na opening der vergadeiing worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen een proces-verbaal van kasopnemirjg bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat boeken en kas in orde zijn bevonden. 3. Aan de orde komt een schrijven van de afdeeling N.-Brabant van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren, houdende verzoek de pensioenbijdragen voor eigen en voor weduwen- en weezeripensioen niet meer te verhalen op de ambtenaren, en een brief van Gedeputeerde Staten mededeelende dat zij zich met de strekking van dit adres geheel kunnen vereenigen, met verzoek aan de daarin, vervatte beschouwingen de volle aandacht te wijden en het verzoek in gun stige overweging te willen vernemeu. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan den Secretaris premievrij pensioen te verleenen. De heer Van Dis vraagt wie van de ambtenaren thans nog pensioen premie betalen. De Voorzitter deelt mede dat alleen de Burgemeester en de secretaris premie be talen en wel 8ü/o v»n hunne jaarwedden. De heer Dis vraagt daarop den wethou ders waarom in het voorstel slechts een ambtenaar wordt genoemd en acht zulks eenigszins vreemd. De heer v. Buuren zegt tegen elk premie- vrij pensioen te zijn uithoofde van den financieeien toestand der gemeente. De heer v. Dis vindt het beter het voor stel te wijzigen en beide ambtenaren de zelfde rechten toe te staan. De heer de Graaff acht dit ook beter doet daarop het voorstel voor beide ambte naren gelijke beslissing te nemen. Daarna wordt een voorstel voor beide ambtenaren premievrij pensioen te verleenen in stemming gebracht en met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren D. v. Buuren en A. L. de Graaff. 4. Aangeboden wordt de Begrooting voor het dienstjaar 1921. De Voorzitter deelt mede dat de Hoofde- lijken Omslag voor dat dienstjaar is ge raamd op f13000 tegen 13500 het vorige jaar, dus een vermindering van f 500. Wordt gesteld tot onderzoek in handen eener commissie bestaande uit de heeren Lankhaar, Vos en v. Dis. 5. Aan de orde wijziging der Veror dering op de Honden-belasting. Voorge steld wordt de bestaande bedragen van 1 gulden en 2 gulden voor Hondenbelas ting te verhoogen tot 3 en 8 gulden. De heer v. Dis acht 8 gulden voor een pieizierhond wel wat veel, aangezien ook verschillende mindergegoeden gaarne een pieizierhond houden. Na eenige discussie wordt voorgesteld de bedragen te bepalen op 3 en 6 gulden. Wordt met algemeene stemmen daartoe besloten. 6 Verder worden in behandeling ge nomen verschillende reclames Hoofdelijken Omslag. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. BINNENLAND. De Rotterdamsche Veiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delftschestraat 43, gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 18.10 f 26.90 (klein) 13.85»18.00 Eendeieren 16.75 Aanvoer 28000 stuks. o Echtscheidingen. Bij de Rechtbank te Breda zijn niet minder dan 20 processen tot Echtschei ding uit Breda aanhangig. Bergen en dalen Uit Oranjewoud werd voor eenigen tijd een zijden sjaal per brief naar Den Haag verzonden, doch bereikte de geadresseerde niet. Een ingesteld onderzoek leidde tot niets. Toevallig zit de geadresseerde in de tram tegenover een besteller met zijn meisje, die een sjaal draagt. :»Presies mijn sjaal, denkt ze, doch ze zegt niets en noteert het nummer op des bestellers kraag. Fluks naar de politie die den vermoedelijken dief verhoort welke, in het nauw gedreven, bekent en achter slot en grendel is gezet. Van een patroon en zijn personeel. Maandag zijn te Groningen gearresteerd de inbrekers, die de vorige week ingebroken hebben bij de firma Bouten en Gorten al daar en den huisbewaarder mishandelden. Het zijn de 17-jarige J. W„ die nog aan het been gewond was van den val, dien hij bij de inbraak gedaan had, en de 19- jarige D., beide kleermakersgezellen. Tevens is gearresteerd hun patroon, die inlichtingen verschafte omtrent de inrichting van het huis en de plaats van de brandkast. De patroon verborg de inbrekers in deri nacht van de inbraak. De gearresteerden worden verdacht van nog vier andere inbraken en dergelijke feiten. 0e Rotterdamsche Handels- eu Landbouwbank. De justitie van Rotterdam en Zutfen heeft, in samenwerking met de Apeldoorn- sche politie, een onderzoek ingesteld naar verschillende bescheiden, zich bevindend in het perceel aan de Bas Backerlaan te Apel doorn, de woning van den heer Broek- huys, in verband met de administratie van de door den heer B. opgerichte com manditaire vennootschap Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank. Verschillende papieren zijn in beslag genomen. De justitie heeft tevens een bezoek gebracht aan Bosch en Veld, aan den Ouden Elburger- weg te Apeldoorn, de extaa-premie bij de trekking van 3 dezer. Een jeugdige oplichtster. Het is de rijkspolitie te Gorinchem gelukt eene jeugdige oplichtster op te sporen en aan te houden de 16-jarige dochter van den melkboer K. te Haaften, die in Au gustus, bij opgave van een valschen naam, een dames-horloge in een winkel te Gorcum, kleedingstukken te Geldermalsen en voorts nog verdacht wordt andere voorwerpen opgelicht te hebben. fined afgeloopen. Met een geweldigen knal zoo meldt het sHbl.c, vloog terwijl het bedrijf in vollen gang was, het groote vliegwiel van de ijzerwarenfabriek »Astra« te Weenum bij Apeldoorn uiteen. Projectielen van meer dan 500 kilo zwaarte zochten en vonden een uitweg door het dak en den muur, waar zij op een afstand van 100 a 200 meter in het bouwland terecht kwamen. Wonder boven wonder is niemand bij dit ongeval gekwetstalleen de machinist liep een geringe hoofdwond op. Vlak voor de fabriek was een ploeg spoorwegarbeiders bezig die zich plotseling ter aarde wierpen en het er allen ongedeerd afbrachten. 0e moord op korporaal Vos. De Hooge Raad concludeerde Maandag middag tot verwerping van het cassatie beroep van A. Smit, die door het Gerechts hof te Arnhem was veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf wegens den moord op korporaal Vos. 0oor prikkellectuur. Te Breda is door de recherche aange houden de 16-jarige L. uit Spekholzerheide (Limburg), die te Breda buitensporige ver teringen maakte. Bij zyn aanhouding had de jongen nog f 3300 in zijn bezit, benevens een geladen revolver met een aantal patronen, L. verklaarde de ouderlijke woning te zijn ontloopen met medeneming van circa vijfduizend gulden zijner ouders en het plan te hebben naar Amerika té gaan. Het lezen van prikkellectuur had den knaap tot deze daad gebracht. Vanwege de politie is de jongen naar Spekholzerheide teruggebracht. o Voorstel verlenging arbeidsdag. De afdeelingen van den Nederl. Land- arbeidersbond in de gemeenten Idaardera- deel en Rauwerderhem hebben aan de onderafdeelingen van de Friesche Mij. van Landbouw in die streek voorgesteld den maximum-arbeidsdag buiten den hooitijd te bepalen op 10 uur. Rotterdam een internationale luchthaven. Naar de N. C. verneemt, zal te Rotter dam binnenkort begonnen worden met den aanleg van een grootvliegveld, bestemd voor het internationale verkeer. Dé Kon. Ver. voor Luchtvaart voor Nederland en Koloniën heeft, in verband hiermede tegen 1 December a.s. een congres te 's Graven- hage uitgeschreven, waar de vooraanstaande mannen op Iuschtvaartgebied van hier en uit het buitenland te zamen zullen komen ten einde besprekingen te houden over het internationaal luchtvaartverkeer. Het plan bestaat, in het komende jaar van uit ons land vier geregelde luchtlijnen te onderhouden en wel naar Londen, Bre men, Parijs en Frankfurt. Voor zoover Rotterdam nog niet gereed is met haar vlieghaven, zal het vliegkamp Schiphol nog gebruikt worden als afvaartstation. o Schip in brand. Te Gorinchem is Dinsdag in het Merwede- Kanaal een motorschip geladen met 31.500 kilo hooi, door onbekende oorzaak in brand geraakt. Vier stralen van een stoombrandspuit konden het vuur niet blusschen. Het schip toebehoorende aan de firma Taseiaar te Rotterdam, is uitgebrand. Het hooi was geladen te Alfen a. d. Maas en bestemd naar Utrecht. Vaartuig en lading zijn bij beurspolis verzekerd. o In een kippenhok. Te Corle, gem. Winterswijk, heeft het echtpaar B. zijn woning opgeslagen in een kippenhok, door den landbouwer Vreeze voor dit doel voor hen beschikbaar gesteld. o Weer gevat. Zaterdag is de Rotterdamsche automo bielenhandelaar Valkenburg van d. Kreeke, die indertijd uit het Rotterdamsche Hoofd bureau van Politie wist te ontvluchten, en die te Antwerpen door een Rotterdamschen inspecteur met behulp der Antwerpsche recherche weer werd gevat, gevankelijk te Rotterdam binnengebracht on overgebracht naar het Huis van Bewaring. Vreeselijke moord te Houten. Onder Houten, dicht bij de grens van de gemeente Utrecht, woonde al lang ge heel alleen de 65-jarige weduwe Wilbrink. Haar woning telde drie vertrekken een keukentje, slaapkamertje en een soort op kamertje. De oude vrouw ging eenige ma len 's weeks bij boeren in den omtrek uit werken, als het eens voorkwam hield zij ook wel een sommensaal, en voor het overi ge leefde zij van haar kippenren en var kenstal, ondergebracht in een schuurtje ach ter de woning. Vrijdag tegen den avond hebben voorbijgangers haar nog bezig ge zien aan het schrobben van het stoepje \óór het huis Zaterdagmorgen vond men haar lijk in een droogliggende sloot, op geen twintig pas afstands van de woning. Kinderen, die naar school gingen, vonden haar liggen en waarschuwden den burge meester van Houten, mr. Waller, die op zijn beurt weer direct kennis gaf aan de justitie te Utrecht. De vrouw lag achter over in de sloot, met opgetrokken knieën, in een houding, duidelijk verried, dat in de greppel een worsteling had plaats ge had de handen waren krampachtig in een vuist gebald en geheel met modder bedekt evenals het aangezicht, dat bovendien met bloed was bedekt. Het lijk is overgebracht naar de sectiezalen van het pathologisch instituut te Utrecht en daar gerechtelijke geschouwd naar wij vernemen moet bij deze sectie gebleken zijn, dat de vrouw met bijlslagen verwond is geworden. Ver der heeft onderzoek uitgewezen dat de moor denaar zijn slachtoffer, dat na de bijlsla gen niet dood was, in de greppel heeft ge worpen en haar daar heeft gewurgd. Het strottenhoofd droeg daarvan de duidelijkste teekerieri. In haar keukentje is de vrouw door den moordenaar het eerst aangevallen en daar heeft hij haar met een bijl de eerste sla gen toegebracht. In de keuken vonden wij gisteren nog bloedspatten op de wonden. In de veronderstelling, dat zijn slacht offer onschadelijk was gemaakt, heeft de moordenaaar de twee andere vertrekken onderzocht, alle kasten opengemaakt en den inhoud er van nagesnuffeld en ten deele over den grond verspreid. Toen hij be merkte, dat de vrouw zich naar den weg had weten te werken is hij daar eveneens naar toe gehold en heeft haar van dien weg in de greppel gegooid, waar hij. haar gedood heeft. Hierna is de man weer in het hnisje geweest en heeft hij z'n onderzoek in de kasten voortgezet. Zijn buit is niet groot geweest, misschien enkele honderden gul dens een spaarbankboekje dat in een van de kasten is gevonden, heeft de man niet meegenomen. 1 Er zijn in verband met deze zaak, reeds eenige personen aangehouden maar allen zijn na verhoor weer op vrije voeten ge steld. j II. 25 a fl.lO Grroote Dagelijks verkrijgbaar prima kwaliteit versch geslacht rnnd- vleesch Biefstuk Runderhaas i 4 f135 Per P°nd Roastbeef j Ribstuk a fl 30 Braadvleesch Lappen Gehak Schenk Polet Gesmolten vet fllO Ongesmolten vet f 1. Neemt proef van onze Boter ham-artikelen uitsluitend eigen fabrikaat. Machinaal gesneden. Rookvleesch 50 cent per ons Gerookte ham 50 Gerookte metworst 40 Boterhamspek 40 Tongenworst 30 Boterhamworst 30 Bloedworst 20 Leverworst 42 Hoofdkaas 70 pnd. Varkensvleesch aan ooncur- reerende prijs. Minzaam aanbevelend, Pelzerstraat Z 404, HEUSDEN. Deze zijn verkrijgbaar in het sigarenmagazijn van VISCHMARKT 112. Aan hetzelfde adres alle SOOrten FIJNE SIGAREN en Luxe Verpakking, Sigaretten van de duurste tot de goedkoopste soorten. Groote sorteering honten pijpen. Voor St. Nicolaas-cadeau sigaren in kistjes van 40, 25, 50 en 400 stuks, Wederverkoopers Rabat. Aanbevelend A. VOS-v. MERSBERGEN. want de fijn aromatische LIA-tabletten aangenaam van smaak en werken verrassend. Ze zijn heerlijk verzachtend, slijmoplossend hoeststillend en bevatten toch géén ver- doovende bestanddeelen. G ij kunt niet zonder doosje een het ti i'e u w e betrouwbare -w middel bij tabletten BIJVOEGSEL jtiettwsblaii Verkrijgbaar bjj alle Apothekers en Drogisten. Prijs per doos 75 Elke doos bevat 3 handigejkokerties. Eischt onze handteekeningL. I. AKKER, Rotterdam. cent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5