IK GA MAAR Firma H. i Ewijtë li QEEFTACHT! SCHOENWERK, Maat- en Reparatiewerk. I n u O G N G <u G X O G C X En gros. Magazijn „DE HOOP' HEUSDEN. En détail. Let op deze Speciale Aanbieding. Speciale cadeaux voor St. Nicolaas. voor kt Land van fieusdeo en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. lo. 4639. Woensdag 1 December Engstraat 77-78 Heus tien, Ruime sorteering 1 Voordeeiigl DE ETALAGES ,w de komende St. NICOLAAS- en KERST M1SFEESTEN zijn gereed. BELEEFD NOODIG IK MIJNE GEACHTE CLIENTÈLE TOT EEN BEZOEK UIT. RAAMSDONKSVEER. Practisch 1 Duurzaam 1 (MA VANMIER, Heusden c O O O CA G o 4) O XI i u Q 0 0 0 LEDERWERK ZEER CONGURREEREND. Beleefd aanbevelend ALS BOVEN. Voor het a. s. St. N i c o 1 a a s f e e s t bieden wij onderstaande artikelen van af heden met een korting van 5°|o aan. rol :oi BEHOORENDE fBIJ HET BUITENLAND. Bij vergissing getrouwd. Een leugenachtige bruidegom. Het Weensche gerechtshof heeft zich met het zeldzame geval van ïVergissing in den persoon van den toekomstigen echt- genooU bezig gehouden. Een jong meisje, was getrouwd met een 26-jarig postambtenaar, von B., zoon van een ingenieur. Kort na het sluiten van het huwelijk bleek echter, dat de man niet 26 maar twee en twintig jaar oud was, dat hij niet van adel was, ja, zelfs geen postambte naarmaar werklooze, en dat zijn vader geen ingenieur, maar behangersknecht was. De Rechtbank veroordeelde toen den echt- genoot wegens bedrog, tot 4 maanden gevangenisstraf, omdat het jonge meisje in haar rechten geschaad waszij had geen man met een gevestigde levenspositie getrouwd. Bovendien werd het huwelijk ontbonden, daar de vrouw zich vergist had in den persoon van den toekomstigen echt genoot. In hoöger beroep bracht de verdediger tegen dit vonnis in, dat een huwelijk slechts ontbonden kan worden wegens vergissing der bruid in den persoon, in letterlijken zin. Door zijn valsche opgaven is de bruigom nog geen andere persoon geworden. Tegen deze beweringen Dracht 6e raads man van de tegenpartij in, dat vergissing in den burgerlijke en niet in den lichamelijke persoon, het huwelijk ongeldig maakt. De bruid meende een 26-jarige post ambtenaar, van verzekerde levenspositie te trouwen. In plaats daarvan huwde zij een wetk- loozen 22-jarigen, die bovendien allerlei andere valsche opgaven had gedaan. Zij had dus inderdaad een. anderen man ge trouwd dan aan wien zij haar jawoord gegeven had. o Brandstichting aan boord van een schip. Aan boord van het stoomschip »Alfonso XUI« heeft te Bilbao een hevige brand gewoed. De schade bedraagt 8 millioen peseta's. De directie van de werven heeft een schrijven ontvangen, waarin verklaard werd, dat er sabotage bij in het spel was. De directie heeft besloten, de werven voor onbepaalden tijd te sluiten. Volgens Llouds Register behoort de »Alfonso XIIIoc aan de Cia Trasatlantica, Het schip heeft een inhoud van 7795 ton en is in 1891 te Cadiz gebouwd. Toegekende renten ingevolge de Invali diteitswet. Het lijkt ons aardig en nuttig een over zicht te geven van het bedrag, toegekend aan renten ingevolge de Invaliditeitswet, gedurende het tijdvak van 3 December 1919 tot 1 November 1920. Na lezing zullen allen, die arbeid in loondienst ver richten, er nog meer vari overtuigd zijn, dat het noodzakelijk is zich aan te melden en zorg te dragen, dat door de werkgevers steeds behoorlijk geplakt wordt. In het gebied van den Raad van Arbeid te Tilburg werden toegekend 157 ouderdomsrenten tot een totaal bedrag van f23.556.per jaar. 4 weduwenrenten tot een totaal bedrag van f748.80 per jaar. 16 weezenrenten tot een totaal bedrag van 2.995,20 per jaar, - Totaal bedrag der toegekende renten 27.300.per jaar. Voor het geheele land bedragen deze cijfers 6001 oüderdomsrenten tot een totaal bedrag van f 907.868. 133 weduwenrenten tot een totaal bedrag van f24.128.52 per jaar. 509 weezenrenten tot een totaal bedrag van 93.764.06 per jaar. Totaal bedrag f 1.025.760.58 per jaar. Op kosten van het Invaliditeitsfonds wer den' tot 1 November 1920 92 verzekerden ter verdere verpleging opgenomen in een sanatorium. Door tusschenkomst van den Raad van Arbeid te Tilburg werden 4 verzekerden opgenomen. Buitschland ratificeert het Credietrerdrag. De Nederlandsche regeering heeft, naar het »Hbld.« meldt, bericht ontvangen, dat de Duitsche regeering bereid is het Neder- landsch-Duitsche crediet«erdrag te ratificee- ren. o Nederlandsche troepen naar Wilna. De speciale correspondent van de Times te Get ève meldt d.d. 24 dezer Officieel is medegedeeld, dat de Raad van den Volkenbond op 21 dezer besloot den Scandinavisten en Nederlandschen re geeringen te vragen of zij bereid waren elk 100 man te doen toevoegen aan de strijdmacht, welke de Volkenbond naar Wilna zal zenden, ten einde toezicht op de volksstemming te houden. Bet voorstel door den minister ingediend tot ophooging van den Bcerschen Overlaat. Bij derde Nota van wijziging der Wa- terstaatsbegrooting voor 1921 wordt door den minister van Waterstaat voorgesteld om tusschen de artikelen 37 en 38 der begrooting in te lasschen een artikel 37a Kosten van afgraving van het wintergebied van de rivier de Maas uit het peil van 9,50 M. boven N. A. P. in verband met de gedeeltelijke ophooging van den Beer- schen overlaat f525.000. o Be ontworpen plannen van een IHaas-Waal-kanaal. Ingediend is een wetsontwerp tot ver klaring van het algemeen nut der ontei gening van eigendommen in de gemeenten Heumen, Nijmegeu en Beuningen, noodig voor den aanleg van een kanaal van de Maas nabij Mook tot de Waal. Volgens het voor dit werk opgemaakt plan neemt het kanaal een aanvang aan de Maas ongeveer 600 M. beneden de spoorwegbrug van de lijn Nijmegen-Venlo te Mookhet buigt in noord-Noord-wes- telijke richting van de Maas af en behoudt ongeveer die richting tot voorbij de krui sing met den spoorweg Nymegen-'s Bosch. Vervolgens buigt het kanaal naar het noord-noordoosten om en ten slotte in noordoostelijke richting naar de Waal af. Nabij de Maas en nabij de Waal zijn sluizen ontworpen. De lengte van het kanaal tusschen de sluizen bedraagt onge veer 10 K.M., de lengte van de voorha ven aan de Maas ongeveer 1.1 K.M., en die van de voorhaven aan de Waal onge veer 0.85 K.M. Het kanaal doorsnijdt de gemeenten Heumen, Mijmegen en Beuningen. o Be bankbillettendiefstal hij de firma Enschedé k Zn. te Haarlem. Zeven personen gearresteerd. In de maand Jan. van het vorig jaar werd bij de firmaEnschedé Zn., die de bankbiljetten voor het Rijk vervaardigt, voor een groot bedrag onafgewerkte bank biljetten gestolen. Donderdagavond heeft de Haarlemsche recherche onder leiding van den hoofdinspecteur, den heer E. H. Tenckinck, op verschillende plaatsen in de stad invallen gedaan. Een 7tal perso nen werd aangehouden bovendien werden alle gestolen bankbiljetten in beslag geno men. Dit was voor een bedrag van on geveer 4 ton. De hoofdinval geschiedde in het perceel Anthonystraat no. 55, be woond door W. d. W. De politie ver schafte zich toegang met loopers en bijten. Toen de recherche de kamer binnenkwam, was men blijkbaar bezig met het verwer ken der bankbiljetten, n.l. de nummers te veranderen. Bij de komst der politlte had de W. dadelijk de vlucht genomen. Hij klom eerst op het dak van de woning, doch er werden twee schoten op hem gelostt-zoodat hij van het dak viel, maar juist aan den kant, waar de politie niet stond. Al bloedende wist de W. door de steeg jes te ontkomen, Op zijn vlucht drong hij eenige woningen binnen, na de ruiten te hebben vernield. De politie volgde het voetspoor en wist de W. ten slotte aan te houden in de Ossenhoofdsteeg, waar hij zich op den zolder verborgen had. Het bleek, dat hij een schotwond in de linker hand had. Ook was een inval gedaan iri het perceel Ossenhoofdsteeg 1, bewoond door O. v. H. Op den zolder werd een deel der bankbiljetten in beslag genomen. De bewoner van dit perceel werd eveneens gearresteerd. Binnen een uur waren de zeven verdachten gearresteerd. Het zijn, behalve de twee reeds genoemden B. v. A., wonende Ceciliasteeg en B. J. S. en zijn vrouw, wonende Ursulastraat, M. G., wonende Soetenstraat, en T. W., wonende Schotersingel Te Halfweg, in het perceel Ossenhoofd steeg en in de Anthonystraat zijn bank biljetten gevonden, eri in de Pakhuis- en Beeksteeg, waar zij onder den grond gestopt waren. Alle aangehoudenen zijn in be waring gesteld. Het onderzoek duurt voort. o Be kolenprUien. Het Centraal Verrgkenkantoor van Brand stoffen, zal de kolenprijzen (behalve die huisbrand) verlagen, mede in verband met de baisse op de Amerikaansche kolenmarkt, die het mogelijk maakt, dat thans vrije brandstof e. i. f.. Nederlandsche havens aangeboden wordt tegen prijzen beneden die van 't C. V. B. »Hbld.<r het Speelgoedmagazijn van de en doe daar mijn inkoopen voor het a. s. St. AICOLAASFEEST. Deze heeft een enorme uitgebreide collectie der nieuwste zooalsPrachtige gekleede Poppen, Poppenwagens en Poppen- sportkarren, Bouw-, Blok-, Naai-, Timmer- en Verfdoozen, Eskimo's, Rolmuziek, Weegschalen, Sporen op rails, Serviezen, Bal werp spelen, Ringspelen, Gezelschapsspelen (in 50 soorten), Tooverlan- taarns, Paarden, Telramen, Kaatsballen, Mondorgels, Springtouwen, Geweren, Prachtige Teekenboeken en Prentenboeken enz. enz. Verder hebben wij een Prachtcollectie in als Heeren- en Dames Portemonnaie's, Portefeuille's, Dames- en Kindeitasschen, Sigaren- en Sigaretten-Etui's, Tabaksbeurzen, enz. enz. Groote keuze in Houten Pijpen, Sigaren- en Sigaretten aanstekers, Sigarettenpijpen van echt Barnsteen en Meerschuim. Ruime keuze SIGAREN en SIGARETTEN ook in luxe verpakking. TELEFOON no. 18. PELSERSTRAAT-HOEK-PUTTERSTRAAT. Bet beste adres voor alle soorten Kinder-Borstrokken, 40, 45, 50 cent enz. Dames Heeren gemoltonneerd. Heeren-Pantalons. Kinder 45, 60, 90 cent enz. Katoen Kousen, vanaf 50 cent. Schoolkousen. Wollen 1 Heeren-Sokken, in alle kleuren en qualiteiten. Sokkenhouders. Gummi-Boorden. Slappe Linnen Papieren-Boorden. Gummi-Manchetten. Zijden zelfbinders Tricot t Katoen Heeren-Overhemden, wit en gekleurd. Bactelles. Sportriemen. Bretelle Elastiekjes. Mouwophouders. Heeren-Handschoenen. Dames van 40, 60, 90 ct. enz. Zijde linten, in alle breedte en kleuren. Haarnetten. Haargespen. Haarspelden. Haarborstels. Luxe doozen Zeep, van 3 stuks. Eau de Cologne Garen, 15 cent per klos. Drukknoopen, 5 cent per dozijn. Sajet, prima 1. Maaswol, in alle kleuren. Haakgaren, rood, wit, crème. 40-45 Mantelriemen fl.90_2.10 Dames-Corsetten, f 2.75, 3.90, 4,75, 5.90 enz. Kinder Corsetten. Kinder-Truien, f 2.10, 2.30, 2.75 enz. Wollen-Shawls, f 2.90, 3.90, 4.50, 7.50*, 8.25, 13.—. Zijden-Shawls, alle kleuren en prijzen. Wollen dames Barets, zeer chique modellen. Ijsmutsen. Blauwe keperbroeken, f3.75 Werkmansbazaroens. Manshemden, lange en korte mouwen. Vrouwenhemden. ENZ. ENZ. o BUVOECSEL Nieuwsblad SIMONIS DE KOK 5 Firma Wed. A. DUIISTERS 5

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 5