RIETRA te Dussen DAMMERS ie Amsterdam Groote Afslag TH. van Beurden Go. den vruchtbaren bouwpolder „de Reesepolder" TE KOOP BOOMEN. GEEFT ACHT DE ETALAGES voor het KERSTFEEST Slallep, Beelden en Kersibsem- 'ariikelen. Kerstvreugde Openbare VERHURING. RAAMSDONKSVEER. INZET. Notaris J. MC. PAAP publiek verhuren Notaris PAAP Ruime sorteering 1 Voordeeligl komende KERSTMISEEEST zijn ge reed. BELEEFD NOODIG IK MIJNE GEACHTE CLIENTÈLE TOT EEN BEZOEK UIT. PractischDuurzaam Hoogstraat -547 - GORIKCHEM. Het adres van vertrouwen voor Muziek-, Rijwiel- en Sportartikelen. publiek verkoopen: Voor het aanstaande is wederom verkrijgbaar een reuzensorteering KLEINE WINST - 's BOSCH. Markt 55. 46 branders tegenwoordig 26 licht geven, zoodat uitbreiding tot volle verlichting het dubbele bedrag zou eischen. De heer v. Herwaarden zou toch gaarne I betere verlichting wenschen nabij deWijksche poort, die daar met het oog op de gracht zeer noodzakelijk is. De heer F. Verhieven zou gaarne volle verlichting zien, al was het slechts gedurende de maanden '.anuari, Februari, genoemd lid zegt, dat de lantaarns nabij de Herptsche pooit reeds gedurende 5 jaar is afgebro ken en het daar vreeselijk donker kan zijn. De Voorzitter zegt niet beter te weten of de lantaarn aan de Wijksche poort brand geregeld, dat het een onmogelijkheid schijnt om lantaarns te krijgen. Het spreekt van zelf als van de 46 lantaarns 20 zijn uit geschakeld, de verlichting niet is zooals zij moet zijn, doch mag deze voldoende wor den geacht en steekt Heusden bi] andere gemeenten niet ongunstig af. B. en W. willen gaarne in overweging nemen om op sommige punten een lantaarn bij te plaatsen, doch uitvoering van het voorstel van den heer Verhoeven is ondoenlijk met het oog op de groote kosten. De heer F. Verhoeven merkt op dat de verlichting aan de aan legplaats dikwijls te wenschen overlaat en daar toch zeker voldoende licht dient te worden gegeven. De Voorzitter zegt dat nabij de aanleg plaats altijd 2 lantaarns branden, zoodat de verlichting daar voldoende is. Do heer de Haan zegt dat de Commissie de kosten voor de Huurcommissie te hoog voorkomen, en de buiten gemeenten, wier ingezetenen ook voor deze Commissie ver schijnen, ook in de kosten behooren bij te dragen. De Voorzitter zegt, dat door den Minister van Arbeid een regeling omtrent de bezol diging is getroffen die zeer karig is, zoo geniet de Secretaris een salaris van f 10, per maand, de leden een presentiegeld van f 2.per lid per vergadering, welke ver gaderingen dikwijls een groot verlengstuk hebben en de Voorzitter f3.— per verga dering. Thans is echter een regeling getroffen met eenige buitengemeenten en zullen deze in het vervolg in de kosten bijdragen. De heer F. Verhoeven vindt de jaar wedde van den gemeente-opzichter Boeren te laag en zou dit willen verhoogen met f 100.—. Op de vraag van den heer H. Verhoeven hoe hoog het salaris thans is antwoordt de Voorzitter van f 700 en zegt verder, dat B. en W. het salaris met het oog op de werkzaamheden voldoende achten. Zoo de commissie echter verhoogirig wenscht is spreker met alle pleizier genegen dit voor stel in stemming te brengen. Het voorstel in stemming gebracht wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren F. Verhoeven en H. v. Herwaarden, terwijl de heer de Mol buiten stemming bleef, wegens bloedverwantschap. De Voorzitter zegt dat de commissie misschien niet heeft opgemerkt dat de post voor het ophalen van vuilnis eenigszins verhoogd is, B. en W. zouden voor willen Stellen om het salaris der gemeentewerk lieden v. Balkom en Bruijstens te verhoo gen en wel het salaris van den eerste te brengen van f 15 op f 16 en van den tweede, daar deze ook des Zondags dienst heeft te verrichten van f 15,50 op f 17 per week. Dit voorstel wordt met alge- meene stemmen aangenomen. De begrooting wordt hierop behoudens de aangebrachte wyziging met algemeene stemmen goedgekeurd, waarop de Voorz. de beide commissies dank zegt. De circulaire van het Noordbr. Comité van Gem.ambtenaren en -werklieden, wordt aangenomen voor kennisgeving, omdat het voorstel daarin vervat, alweer veranderd is en dit niet voor kleine gemeenten is aan te nemen. Eenige posten op de begrooting 1920 moeten gewijzigd worden met het oog op de toegestane subsidie aan de vakschool te Hilversum, de kosten van het souvernir aangeboden aan den veldwachter v. Kuijk bij diens 25-jarige ambtsjubileum, een postje voor reis- en verblijfkosten van het Hoofd der M.U.O. school en de terugbetaling der ingehouden pensioensbijdragen van Gem.- amblenaren. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. De Voorzitter leest het ontwerp-coritract voor, over de Rijksgronden aan de^aanleg- plaats. Eindelijk is men tot een overeen komst gekomen en heeft de gemeente er een stukje grond bijgekregen, zoodat de conservenfabriek thans geheel op gemeente grond staat. De heer de Haan stelt voor, om, zoo zieh een nieuwe eigenaar voor deze fabriek aanbiedt, den grond tegen een billijken prijs aan dezen over te doen. De Voorzitter zegt dat een zoodanig ver zoek wel geen tegenstand zal ondervinden. Nadat de Voorzitter op een vraag van den heer de Haan heeft geantwoord, dat de schoeiing aan de tramhaven aangebracht is door den tram zelf en het terrein daar Rijkseigendom is, wordt de openbare ver gadering gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting tot vaststelling suppletoir kohier II. Omslag 1920. Vergadering van den Raad der Gemeente DRONGELEN, op Donderdag 16 December nm. 2.30 uur. Aanwezig de voorzitter, de secretaris en de leden v. d. Schans, Nieuwkoop, van Gammeren, Treffers, Vos en van Campen. Afwezig wethouder v. d. Stelt. Na opening door den Voorzitter, leest de Secretaris de notulen der vergadering van 1 December, waarop door den heer v. Gammeren de opmerking gemaakt wordt,dat in de notulen wordt gezegd, dat hij een lantaarnpaal noodzakelijker acht dan een luinbouwcursus. Dit heeft spreker niet zoo gezegd. Spreker heeft toen gezegd, het beleid van B. en W. niet te kunnen begrijpen, die subsidie voorstelden voor een Tuinbouwcursus en het Raadsbesluit tot plaatsing van een lantaarn niet uitvoerden, wat toch ook een nuttige zaak was. De Voorzitter stelt den heer v. Gam meren in het gelijk en zegt dat de notu len in den aangegeven vorm gewijzigd zullen worden. Naar aanleiding van het voorgaande zegt de Voorzitter, dat reeds herhaaldelijk om een lantaarn is geschre ven, dat nu pas nog aan de gemeente Uit hoorn, bij wie een paai was besteld, is getelegrafeerd, waarop de toezegging is gekomen, dat deze nog deze week zou worden afgezonden. Aangezien er geen ingekomen stukken komt de behandelmg der gemeente- begrooting 1921 aan de orde. De Voorzitter zegt dat het onderzoek der begrooting in het water is gevallen. Dat alleen de heer Treffers op den be paalden tijd aanwezig was voor het on derzoeken der begrooting, dat dus waar schijnlijk door een niet duidelijke afspraak het onderzoek is achterwege gebleven. Spreker heeft geen bezwaar de begroo ting nu post voor post af te handelen, doch acht het vormelijk dat de aangewezen commissie de begrooting onderzoekt. Door een duidelijke afspraak kan dan nu gezorgd worden dat de commissie voltallig is en geen der leden op zich laat wachten. De heer v. Gammeren zegt, dat de commissie op de afgesproken tijd aanwezig was, dat echter geen begrooting was te vinden. De heer Treffers beaamt dit, doch zegt dat toen een anderen avond was afgespro ken. Alles was toen in orde, doch de andere commissieleden lieten op zich wach ten. De Voorzitter betuigt zijn spijt over het in de war loopen van het onderzoek, zegt dat hij gisteren den veldwachter nog 2 maal bij den heer Nieuwkoop heeft ge stuurd, om zoo mogelijk het onderzoek nog voor deze vergadering te doen plaats heb ben, desnoods bij een der commissieleden aan huis. De heer Nieuwkoop zegt dat de veld wachter werkelijk 2 maal bij hem is ge weest, dat de heer v. Gammeren, voorz. der commissie, echter niet thuis was zoo dat het onderzoek toen niet kon plaats hebben. Verklaart zich echter bereid de begrooting alsnog op een nader te bepalen tijdstip mede te willen onderzoeken. Ook de andere commissieleden verklaren zich daartoe bereid, waarop de behandeling der begrooting wordt uitgesteld tot de ver gadering, die Woensdag 22 December des n.m. half drie zal worden gehouden. De Voorzitter verzoekt de commissie die de rekening voor het Burgerlijk Armbestuur heeft onderzocht rapport omtrent dit onder zoek te willen uitbrengen. De heer v. Gammeren zegt namens de de commissie, drie nota's te hebben gevon- den van C. v. Haafts tot een bedrag van f 106.20 terwijl er slechts f95.33 voor is geboekt. De Voorzitter zegt dat dit verschil is ontstaan, doordat de Diaconie 7s gedeelte heeft betaald. Dat het misschien regel matiger was geweest, zoo de heele post als uitgaaf was geboekt en de terugbetaling door de Diaconie er als ontvangst tegenover had gestaan, doch dat het slot hetzelfde blijft. De commissie vond onder de inkomsten een post groot f 35.voor een vol jaar huur van een flink woonhuis, waarvan de bewoner niet armlastig is. De commissie komt deze huur veel te laag voor. Daar tegenover staat onder de uitgaven een post groot f 60.voor een uitkeering aan eene weduwe voor een vol jaar. De commissie trekt uit deze posten de conclusie, dat het Burgerl. Armbestuur al te eenzijdig optreedt. Bovendien waren een 5tal voor voldaan geteekende nota's niet voorzien van zegel. De Voorzitter meent dat kwitantie's voor het Burgerl. Armbestuur niet gezegeld be hoeven te zijn, waarop de heer Nieuwkoop opmerkt, dat dit naar zijne meening wel het geval is wanneer op mandaat getee- kend wordt doch bij een gewone nota wel. Dat officieele lichamen toch in elk geval de zegelwet in de eerste plaats dienen te hannhaven. Behoudens de gemaakte opmerkingen kon de commissie tot goedkeuring advisee- ren. De Voorzitter brengt de commissie dank voor hare bemoeiing en zegt het niet te betwijfelen of, zoo er termen voor bestaan, dat in den geest van de commissie gehan deld zal worden en de woninghuur en de uitkeering verhoogd zullen worden. Op de voordracht voor de benoeming van een lid voor het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding van den heer J. Burghout zijn door B. en W. geplaatst de heeren J. Burghout, M. v. Mersbergen en T. de Haan. De heer Nieuwkoop vraagt naar aan leiding dezer voordracht wat bij het Dag. Bestuur heeft voorgezeten om deze per sonen aan t^ bevelen. De Voorzitter antwoordt hierop dat even als de stemmingen van personen bij den Raad met gesloten briefje geschiedt, dit evenzoo bij B. en W. gebeurd zoodat deze vraag dus niet te beantwoorden is. Bij de hierop gehouden stemming ver kregen de heeren J. Burghout en C. v. Gammeren elk drie stemmen, zoodat eene herstemming moet plaats hebben. De Voorzitter merkt op, dat de keuze beperkt is tot de voordracht opgemaakt door B. en W., dit volgens het plaatselyk reglement op het Burgerl. Armbestuur. De heer v. Campen vraagt, of het regle ment aanwezig is en, zoo ja, of hij dit even mag zien. De keuze is in andere gemeenten niet aan een voordracht van B. en W. gehouden. De Secretaris krijgt hierop het regle ment, vastgesteld door den Raad in zijne vergadering van 26 Juli 1913, en leest art. 1 dat bepaaltdat het Burgerlijk Armbestuur bestaat uit 3 leden, die be noemd en geschorst worden door den Raad, terwijl de benoeming geschiedt uit «en voordracht van 3 personen, opgemaakt door B. en W. De heer Nieuwkoop merkt op, dat het reglement aan de hand van dit artikel noodig herziening verlangt en hoopt dat B. en W. met voorstellen in dien geest zullen komen. Bij de hierop gehouden stemming wer den 3 stemmen uitgebracht op den heer J. Burghout, terwijl 3 stemmen in blanco waren. (Vervolg Raadsverslag in volgend nummer). Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Cornelia Gertrudis Maria, d. v. G. G. Carpay en C. M. J. Verbrug- gen. Getrouwd: A. Grevenstuk 25 j. en A. H. van Herwaarden 26 j. BRAKEL, over de maand November. Geboren: Adrianus, z. v. T. v. d. Zalm en S. v. Dalen Gerritje, d. v. B. Pelle en D. v. Geloven Johan, z. v. C. v. Dalen en G. v. d. Laar. Getrouwd: W. Bok, 36 j. en G. v. Tongerlo, 34 j.J. H. Vermeulen, 50 j. en P. M. de Langen, 23 j. W. J. de Vries, 26 j. en C. Ermstrang, 19 j. Overleden: Jan Kooijman, 37 j., echtg. van W. v. d. Handel Hilletje ter Wal, 79 j., wed. van G. Grandia Peterke Brand, 72 j., echtg. van J. Versteeg Jantje de Ridder, 85 j., wedri. van H. v. Dalen Jan Grandia, 53 j. POEDEROIJEN. Geboren Bartje, d. v. B. Exalto en A. v. Heusden Anna, d. v. G, Schreuders en J. van der Zalm Roelof z. van A. v. Ooijen en P. G. Oomen. Overleden: C. Kanalaar 32 j. echtg. van C. van Willigen. DEWERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Aart. z. v. J. Verschoor en A. Lanser Marius z. v. J. van Ros malen en P. van Haaften Johanna Piet§f- nella d. v. J. van Beest en C. van Drunen. Getrouwd: J. van Aridel 49 j. en J. van 't Sunt 39 j. Overleden: G. F. van den Heuvel 1 m. WIJK, over de maand November. Geboren: Cornelis z. v. K. A. v. Beusekom en K, Bouman Pieter z. v. G. Vos en W. v. d. Pol.Teuntje Pieternella d. v. A. v. Rijswijk en T. Swagers Ma rius z. v. M]| Treffers en J. v. Helden Jan Cornelis z. v. I. den Dekker en N, Roe land Klazina Elizabeth d. v. K. Bouman en A. Nieuwkoop Jan z. v. J. Vos en J. Vos. Gehuwd: A. Oomen 44 j. wed. v. W. Hendriks en G. v. Veen 40 j; wed. v. A. Treffers; D. L. Duisters 22 j.'enJ. Bouman 22 j. Overleden G. Mans 83. ongehuwd J. van Kuijk wed. van A. v. Drunen 70 j. C. v Beusekom 3 d. C. Tameris, wed. van H Boumafi 70 j. J. Nieuwkoop, wed. van A v. d. Flier 87 j. ADVERTENTIES NOTARISSEN berichten dat de weilanden en boomgaard der familie BRAN DERHORST zyn ingezet en ver hoogd als koop 1 f 4400.koop 2 f3100.—, koop 3 f2200.-, koop 4 f 4100.koop 5 f 1800. koop 6 f 2600.koop 7 f 6000. Toeslag Donderdag 30 De- cember 1920 vm. 11 uur pre cies te Meeuwen bij D. SMITS. m prima l uuiuuuuiv em Tabak No, 1 f 3.50, No. 2 f3.— No. 3, f 2 50 per 5 pond. HEERENBAAI f 1.—, CUBA (iets bijzonder^) 1.50 per pond. SIGAREN: f 3 25, f 3.50, 13,75 f4.—, f4 50 f5 en f 5.50. RAADSHEEREN, pittig, zacht en geurig f 6. Alles beslist zuiver en vrij van surrogaat. :-: ^jWederverkoopers rabat, :-: onbekenden postwissel of rembours. Tabak- en Sigarenfabrikanten, WOENSEL. te Werkendam, zal Woensdag 29 December 1920, nam. 2 uur, in café »Hoe- geec, aldaar, voor 7 jaren (19211927) GENAAMD gelegen in de Middelwaard bij de Bruine Kil, onder Werkendam, groot 19 15.60 H.A., in 4 per- ceelen en in massa. Breeder bij biljet. te WERKENDAM, zal op DINSDAG 28 DECEMBER 1920, voorm. 10 uur, in café »VAN GOOL« te Woudrichem, k contant, tot 1.84 M. in omtrek, staande op de laan van het Kraai- veld, onder Woudrichem, waar onder ruim 200 Iepen, 66 Eiken, 24 Eschdoorns, 14 Esschen en 1 Beuk. Omschreven bij notitiën, die ten kantore van den Notaris verkrijgbaar zijn. hoogte ongeveer 75 c.M. Adres P. H, ROMBOUT, Almkerk. TELEFOON no. 18. MINZAAM AANBEVF.LIND, fcaj?» '-.-ï.'-' - - r gift verkrijgt ge door uw collectie Gramaphoon-platen aan te vullen met mooie Kerstnummers, zang en muziek. Verkrijgbaar bij N. B. Ruime keuze Piano-, Viool- en Mandolinemuziek. Ruime sorteering Voordrachten, Zang en Muziek, voor bruiloften en partijen. Steeds het nieuwste. t 9 EN SIMONIS DE KOK W. M. DE SWART -• i'.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 3